Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • POCZĄTEK
  (I Origins)
  Dramat, USA, 2014
  Reżyseria: Mike Cahill
  Obsada: Michael Pitt, Brit Marling, Astrid Bergès-Frisbey, Steven Yeun

  Michael Pitt, Brit Marling w filmie Mike’a Cahila („Druga Ziemia”). Naukowiec ateista znajduje dowód na istnienie reinkarnacji.

  Doktor Ian Gray (Michael Pitt) poświęcił się zgłębieniu tajemnicy ludzkiego oka. Od lat robi zdjęcia tęczówek przypadkowych ludzi, nigdy nie znalazł dwóch identycznych. Gray próbuje odtworzyć ewolucję oka. Chce wytrącić argument kreacjonistom, którzy twierdzą, że coś tak wyjątkowego jak oko nie może być dziełem biologii, tylko Boga. W gromadzeniu i analizowaniu danych pomaga mu podzielająca jego pasję Karen (Brit Marling). Na drodze Iana pojawia się tymczasem wierząca w siły wyższe Sofia (Astrid Bergès-Frisbey), która zasiewa niepewność w świadomości naukowca. Kiedy więc Ian odkrywa, że tęczówka nowonarodzonego dziecka ma odpowiednik w jego bazie danych, zaczyna dopuszczać możliwość reinkarnacji. „Początek” to film Mike’a Cahilla, autora „Drugiej Ziemi”, wyróżnionej m.in. dwoma nagrodami na festiwalu Sundance w 2011 roku. W obu filmach zagrała Brit Marling.
  PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 20 października 2015, 20:00

  Komentarz


  • RODZINNE ŚWIĘTA
   (Black Nativity)
   Musical, dramat, USA, 2013
   Reżyseria: Kasi Lemmons
   Obsada: Angela Basset, Forest Whitaker, Jakub Latimore, Jennifer Hudson

   Nastolatek odkrywa znaczenie wiary i wartość rodziny. Ekranizacja sztuki amerykańskiego poety, powieściopisarza i felietonisty Langstona Hughesa.


   Langston (Jakub Latimore), sprytny nastolatek z Baltimore wychowywany przez samotną matkę, jedzie do Nowego Jorku, by spędzić święta Bożego Narodzenia z nieznanymi mu krewnymi. Zasady panujące w domu wielebnego Cornella (Forest Whitaker) i jego żony Arethy (Angela Bassett) nie podobają się chłopcu. Postanawia więc za wszelką cenę wrócić do domu, do matki (Jennifer Hudson). Podczas podróży, dzięki nowym przyjaciołom i odrobinie boskiej interwencji, Langston odkrywa prawdziwe znaczenie wiary i wartość rodziny.
   PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 21 października 2015, 20:00

   Komentarz


   • BEZ SZANS
    (Underdogs)
    Familijny, sportowy, USA, 2013
    Reżyseria: Doug Dearth
    Obsada: D.B. Sweeney, William Mapother, Richard Portnow, Logan Huffman, Maddie Hasson

    Małe miasteczko w Ohio. Bobby Burkett (Logan Huffman) jest obiecującym rozgrywającym w miejscowej drużynie futbolowej, której dotychczas nie udało się awansować w rozgrywkach. „Rycerze” zyskują nowego, doświadczonego trenera Vince’a DeAntonio (D.B. Sweeney), który wprowadza drużynę do ligi i rozpala w niej chęć zwycięstwa nad odwiecznymi rywalami z sąsiedniego miasta „Wikingami”. Dla Bobby’ego rywalizacja nabiera bardziej osobistego wymiaru, kiedy zakochuje się w pięknej cheerliderce Wikingów – Renee (Maddie Hasson), o którą zabiega również najlepszy zawodnik „Wikingów”. Stawka rozgrywki wzrasta jeszcze bardziej, gdyż ojciec Burketta (William Mapother) zainwestował wszystkie pieniądze, również te na studia Bobby’ego, w swój wynalazek, do którego prawa rości sobie jego były pracodawca. Wchodząc na murawę, Bobby gra nie tylko o sławę, ale także dziewczynę i honor.
    PREMIERA: CANAL+, piątek, 23 października 2015, 22:30

    Komentarz


    • ALISA I KOSMICZNA KLASA
     (Alisa Knows What To Do)
     Serial animowany, Rosja, 2015, 24 odc.
     reżyseria: Olga Baulina, Viktor Glukhushin
     produkcja: Timur Bekmambetov, Elena Malyonkina

     Przygody 12-letniej Alisy i jej przyjaciół w świecie końca XXI wieku. Serial animowany wyprodukowany przez Timura Bekmambetova („Wanted – Ścigani”), oparty na cyklu powieści popularnego radzieckiego pisarza science fiction Kiryła Bułyczowa.

     Rok 2093. Alisa Sielezniewa jest impulsywną 12-latką, aktywną poszukiwaczką przygód i emocji, która ani przez chwilę nie potrafi usiedzieć w miejscu. Podróżuje w czasie i przestrzeni kosmicznej, walczy z kosmicznymi piratami, nawiązuje przyjaźnie z istotami innych gatunków. Towarzyszy jej grupa przyjaciół: marzący o byciu kowbojem Alex, który jest zakochany w Alisie, pochodzący z akademickiej rodziny, intelektualista Eryk, skrycie zakochana w nim nieśmiała Maria oraz Nat, jej piękna i lekkomyślna siostra. Alisa razem z przyjaciółmi walczy ze złem i niesprawiedliwością, mając cały czas na uwadze, jak ważna jest ochrona środowiska za równo na Ziemi, jak i w kosmosie. Bo choć świat się zmienił, palące problemy XX wieku w czasach Alisy są wciąż aktualne.

     Serial „Alisa i kosmiczna klasa” to dzieło studia BAZELEVS, które w 1994 roku założył pochodzący z Kazachstanu Timur Bekmambetow, scenarzysta, reżyser i producent, którego Nikita Michałkow nazwał „rosyjskim Tarantino”. Bekmambetow zainicjował w Rosji erę superprodukcji na światowym poziomie. Jest autorem największych komercyjnych sukcesów kinowych współczesnej Rosji, takich jak „Straż nocna” z 2004 roku. Alicję powołał do życia na kartach swoich powieści i opowiadań Kirył Bułyczow, ogromnie popularny w drugiej połowie XX wieku rosyjski historyk i pisarz fantastyki naukowej. Jego nastoletnia bohaterka nadal cieszy się w Rosji niesłabnącą sympatia. Na jej cześć ustanowiono literacką nagrodę za najlepszą książkę fantastyczną, jej imieniem nazwano też aleję w moskiewskim parku Przyjaźń. W Polsce dotychczas wydano 5 z 44 książek o przygodach rezolutnej dziewczynki. Są to: „Podróże Alicji”, „Było to za sto lat”, „Milion przygód”, „Dziewczynka z przyszłości” i „Wakacje w kosmosie”.
     PREMIERA: CANAL+ FAMILY w każdą sobotę o godzinie 10:00

     Komentarz


     • QUANTICO
      (Quantico)
      Serial akcji, USA, 2015, 13 odc.
      Twórca: Joshua Safran
      Reżyseria: Marc Munden
      Obsada: Priyanka Chopra (Alex), Dougray Scott (Liam), Aunjanue Ellis (Miranda), Jake McLaughlin (Ryan), Tate Ellington (Simon), Johanna Braddy (Shelby), Graham Rogers (Caleb), Yasmine Al Massri (Nimah)

      Grupa starannie wyselekcjonowanych kandydatów na agentów FBI przechodzi szkolenie w bazie Quantico. Po jego zakończeniu okazuje się, że jeden z rekrutów jest terrorystą. Trzymająca w napięciu 13-odcinkowa produkcja, za którą odpowiedzialny jest m.in. Mark Gordon („Szeregowiec Ryan”, serial „Zabójcze umysły”).

      Baza FBI Quantico w Wirginii. Grupa rekrutów przechodzi szkolenie pod okiem Mirandy Shaw (Aunjanue Ellis) i Liama O’Connora (Dougray Scott), agentów z dużym doświadczeniem, ale także skomplikowanymi relacjami z Biurem i samymi sobą. W ciągu trwającego 20 tygodni treningu klasa systematycznie zmniejsza swoją liczebność. Zostają najlepsi. Każdy ma swoją historię i powody, by wstąpić w szeregi FBI. Pochodząca z San Francisco Alex Parrish (Priyanka Chopra) poszukuje odpowiedzi na pytania o swoim nieżyjącym ojcu i jego karierze agenta pod przykrywką. Były żołnierz piechoty morskiej Ryan Booth (Jake McLaughlin) uwodzi Alex, kilka godzin przed tym, jak spotykają się w jednej klasie. Brooklyński hipster Simon Asher (Tate Ellington) jest pierwszym w Quantico zdeklarowanym gejem. Piękna Shelby Wyatt okazuje się specjalistką od broni palnej. W grupie jest także Caleb Haas (Graham Rogers), który od początku musi udowadniać, że nie trafił do Quantico dzięki rodzinnym koneksjom, Eric Packer, mormon ze skomplikowaną przeszłością oraz tajemnicza muzułmanka Nimah Amin. Szkolenie kończą najzdolniejsi i najdokładniej sprawdzeni rekruci, trudno więc uwierzyć, że niedługo potem jeden z nich organizuje najbardziej niszczycielski atak terrorystyczny na terytorium USA po 9 września 2001. Oskarżona zostaje Alex. Musi znaleźć winnego, zanim uderzy jeszcze raz.

      Jednym z producentów „Quantico” jest Mark Gordon, nominowany do Oscara za „Szeregowca Ryana”, współodpowiedzialny za powstanie takich seriali, jak „Chirurdzy” (244 odcinki), „Zabójcze umysły” (230 odcinków) czy trzeci sezon „Raya Donovana”. W obsadzie błyszczy Priyanka Chopra, pochodząca z Indii aktorka i piosenkarka, zdobywczyni tytułu Miss Świata 2000, dla której występ w „Quantico” jest amerykańskim debiutem. Partnerują jej m.in. Tate Ellington („Twój na zawsze”), Aunjanue Ellis („Mentalista”), Jake McLaughlin („Wojownik”, serial „Wybrana”) i Dougray Scott („Mission: Impossible II”).
      PREMIERA: CANAL+ SERIALE, w każdą niedzielę o godzinie 22:00

      Komentarz


      • DEFIANCE 3
       (Defiance 3)
       serial science fiction, USA, 2015, 13 odc.
       twórcy: Rockne S. O'Bannon, Kevin Murphy, Michael Taylor
       obsada: Grant Bowler (Joshua Nolan), Julie Benz (Amanda Rosewater), Stephanie Leonidas (Irisa Nyira), Tony Curran (Datak Tarr), Jaime Murray (Stahma Tarr), Graham Greene (Rafe McCawley), Jesse Rath (Alak Tarr), Linda Hamilton (Pilar McCawley), Anna Hopkins (Jessica 'Berlin' Rainer), Trenna Keating (Doc Yewll), Justin Rain (Quentin McCawley), Nicole Muñoz (Christie Tarr)

       W 2046 roku Ziemia jest wyniszczona przez wojnę z obcymi, zwanymi Wotanami, którzy przybyli 30 lat wcześniej w poszukiwaniu nowego domu, po tym jak ich układ słoneczny został zniszczony w wyniku gwiezdnej kolizji. Byli wśród nich Iratjanie, Indogeni, Kastitjanie, Liberaci, Sensotowie, Gulanowie czy Wolganie. Obecnie planeta jest zamieszkiwana przez wszystkich. W położonym przy granicy miasteczku Defiance Wotanie koegzystują z ludźmi. Zanim nad miastem władzę przejęła Republika Ziemi, osadą rządziła burmistrz Amanda Rosewater (Julie Benz), a pomagał jej Joshua Nolan (Grant Bowler), żołnierz który podczas wojny stracił rodzinę. Do miasta przybył z adoptowaną córka, Iratjanką Irisą (Stephanie Leonidas), którą uratował przed śmiercią z rąk własnych rodziców. Przybysze nauczyli się zasad panujących w mieście i poznali jego najbardziej wpływowych członków, a wśród nich właściciela największej w okolicy kopalni Rafe’a McCawleya (Graham Greene) i ambitną kastitjańską rodzinę Tarrów (Tony Curran i Jaime Murray). W obliczu zagrażającego Defiance Omaca, zjednczeni wyrusza na samobójczą misje, by go pokonać.

       „Defiance” jest amerykańskim serialem science fiction, zrealizowanym według pomysłu Rockne S. O'Bannona, Kevina Murphy’ego i Michaela Taylora. Z produkcją jest powiązana gra MMORPG (massively multiplayer online role-playing game) pod tym samym tytułem, którą wydało Trion Worlds. Na potrzeby serialu lingwista David J. Peterson stworzył dwa pełne języki, którymi posługują się Kastitjanie oraz Iratjanie. W zakresie podstawowym określił także mowę dwóch innych ras: Indogenów i Liberatów. Serial był nominowany za efekty specjalne do nagrody Emmy. W recenzjach krytycy doceniali zapierające dech w piersiach krajobrazy odmienionej Ziemi, dobrą obsadę, scenografię i bogate i ciekawe uniwersum stworzone wokół serialu.

       Główną rolę w serialu gra Grant Bowler, który wciela się w Joshuę Nolana, szeryfa przygranicznego miasteczka Defiance. Jego szefową jest Amanda Rosewater (w tej roli Julie Benz), która jako burmistrz sprawuje w mieście prawowitą władzę. Stephanie Leonidas gra Irisę, przybraną córkę Nolana, piękną wojowniczkę rasy iratjańskiej. Tony Curran wciela się w Dataka Tarra, prawą rękę Amandy, dumnego i niezwykle ambitnego Kastitjanina, za którym stoi, niczym Lady Makbeth, żona Stahma w interpretacji Jaime Murray.
       PREMIERA: CANAL+ SERIALE, w każdą niedzielę o godzinie 22:45

       Komentarz


       • DZIADEK Z PRZYPADKU
        (Grandfathered)
        Serial komediowy , USA, 2015, 13 odc.
        Twórca: Daniel Chun
        Obsada: John Stamos (Jimmy), Paget Brewster (Sara), Josh Peck (Gerald), Christina Milian (Vanessa), Kelly Jenrette (Annelise), Ravi Patel (Ravi)

        John Stamos („Pełna chata”, „Ostry dyżur”) w komedii o przystojnym wiecznym kawalerze, który poznaje swojego dorosłego syna i w jednej chwili staje się ojcem i dziadkiem.

        Jimmy Martino (John Stamos) jest charyzmatycznym, cieszącym się nieustającym powodzeniem u kobiet właścicielem restauracji. W jednej chwili musi jednak pożegnać się z błogim życiem wiecznego kawalera, gdy okazuje się, że ma dorosłego syna, Geralda (Josh Peck) i 2-letnią wnuczkę Edie. Wraz z nimi do życia Jimmy’ego wkracza matka Geralda, Sara (Paget Brewster) oraz Vanessa (Christina Milian), z którą chłopak na dziecko. O to, jak Jimmy poradzi sobie w nowej roli martwią się jego przyjaciele z restauracji, a zwłaszcza jego asystentka Annelise (Kelly Jenrette) i kucharz Ravi (Ravi Patel). Czy Jimmy’emu uda się nauczyć Geralda postępować z kobietami? Czy znów zaprosi na randkę Sarę, chociaż – o zgrozo! – to kobieta w jego wieku? I wreszcie, kto jest twardszy: on czy mała Edie?

        „Dziadek z przypadku” to komedia o dorastaniu w każdym wieku, której pomysłodawcą i scenarzystą jest Daniel Chun („Biuro”, „Simpsonowie”). W produkcję serialu zaangażowany jest odtwórca głównej roli John Stamos, aktor komediowy, który jako 20-latek zadebiutował w 1963 roku w nadawanym do dziś „Szpitalu miejskim”, by potem przez 8 lat grać główną rolę w serialu „Pełna chata”. Stamos występował także w takich produkcjach, jak „Ostry dyżur” i „Glee”. W „Dziadku z przypadku” partnerują mu Sara Paget Brewster (serial „Zabójcze umysły”), Christina Milian i Kelly Jenrette, a w syna głównego bohatera wcielił się Josh Peck („Czerwony świt”).
        PREMIERA: CANAL+ SERIALE, w każdy wtorek o godzinie 22:00

        Komentarz


        • SIOSTRA JACKIE 7
         (Nurse Jackie 7)
         serial, USA, 2015, 12 odc.
         twórcy: Clyde Phillips, Liz Brixius, Evan Dunsky, Linda Wallem
         występują: Edie Falco, Merritt Wever, Peter Facinelli, Adam Ferrara, Betty Gilpin, Morris Chestnut, Paul Schulze, Dominic Fumusa, Anna Deavere Smith, Mackenzie Aladjem

         Finałowy sezon mrocznej produkcji komediowej o uzależnionej od narkotyków pielęgniarce Jackie. W roli tytułowej Edie Falco, która za swoją kreację zdobyła nagrodę Emmy i cztery nominacje do Złotego Globu.

         Jackie Peyton (Edie Falco) to uzależniona od leków przeciwbólowych pielęgniarka nowojorskiego szpitala All Saints. Przez lata udawało jej się utrzymać swój sekret w tajemnicy. Sprawnie okłamywała męża (Dominic Fumusa), córki (Ruby Jerins i Mackenzie Aladjem) oraz przełożonych i znajomych z pracy. Kilkukrotnie próbowała zerwać z nałogiem. Zawsze bezskutecznie.

         Za tytułową rolę w serialu Edie Falco była czterokrotnie nominowana do Złotego Globu. W 2010 roku zdobyła nagrodę Emmy, by potem przez kolejne 5 lat być do niej nominowaną. Tym samym Falco jest jedyną aktorką, która zdobyła Emmy za główne role w komedii i dramacie (wcześniej zdobyła 3 statuetki za serial „Rodzina Soprano”).
         PREMIERA: CANAL+ SERIALE, w każdy wtorek o godzinie 22:30

         Komentarz         • SPI © Thierry Valletoux

          WAKACJE MIKOŁAJKA
          (Les vacances du petit Nicolas)
          Komedia, familijny, Francja, 2014
          Reżyseria: Laurent Tirard
          Obsada: Mikołajek (Mathéo Boisselier, Bernard Lewandowski), mama (Valérie Lemercier, Agata Kulesza), Tata (Kad Merad, Tomasz Kot), Bunia (Dominique Lavanant, Antonina Girycz ), Izabela (Erja Malatier, Matylda Kaczmarska), Rosół (François-Xavier Demaison, Zbigniew Suszyński), Kryspin (Rémi Lardy, Rysio Dziduch), Dżodżo (Marius Audibert, Franciszek Dziduch), Fortunat (Hugo Sepulveda, Marek Moryc)

          Druga kinowa ekranizacja opowiadań autorstwa René Goscinny’ego i Jeana-Jacques’a Sempégo. Podobnie, jak w przypadku chwalonego przez widzów i krytyków „Mikołajka” z 2009 roku, za kamerą ponownie stanął Laurent Tirard. W polskiej wersji językowej w rodziców głównego bohatera wcielili się po raz drugi Agata Kulesza i Tomasz Kot.

          Mikołajek wraz z rodzicami co roku wyjeżdża na wakacje. Co roku mama chce w góry, a tata nad morze. Co roku wygrywa mama. Tym razem mama zgadza się na wakacje nad morzem, ale w zaniam pojedzie z nimi babcia Mikołajka – Bunia, której tata nie cierpi. W kurorcie tata spotyka przypadkiem kolegę ze szkoły, pana Bernique z rodziną. Jego córka Izabela przeraża Mikołajka, bo ma wielkie wytrzeszczone oczy i nic nie mówi. W dodatku z podsłuchanej rozmowy dorosłych Mikołajek wnioskuje, że rodzice chcą ich pożenić. Mikołajek, wierny swojej szkolnej miłości - Jadwini, zamierza to udaremnić. Prosi o pomoc nowych przyjaciół: Błażeja, który nie jest na wakacjach, bo jest miejscowy, Fortunata, który je wszystko, co wpadnie mu w ręce, rudego Irlandczyka Dżodżo, który mówi ze śmiesznym akcentem, płaczliwego Kryspina i przemądrzalca Kosmę. Wspólnie wymyślają coraz wymyślniejsze spiski, by zmusić Izabelę i jej rodziców do opuszczenia kurortu. Tymczasem mama Mikołajka poznaje włoskiego reżysera i na chwilę zamienia się w gwiazdę filmową.

          René Goscinny i rysownik Jean-Jacques Sempé zaczęli wydawać swój słynny cykl w 1959 roku. Do 1965 roku opublikowali 221 ilustrowanych historyjek, których bohaterem był rezolutny 10-latek. W latach 60. opowiadania zebrano w pięciu książkach: „Mikołajek”, „Rekreacje Mikołajka”, „Mikołajek i inne chłopaki”, „Wakacje Mikołajka” oraz „Mikołajek ma kłopoty”. Ponad 30 lat po śmierci Goscinny'ego jego córka Anna zdecydowała się ujawnić nieznane dotąd opowiadania. W ten sposób na rynek trafiły: „Szkolne przygody Mikołajka”, „Gry i zabawy Mikołajka” oraz „Nieznane przygody Mikołajka”.
          PREMIERA: CANAL+, sobota, 24 października 2015, 19:15

          Komentarz


          • ANNIE LENNOX: NOSTALGIA. LIVE IN CONCERT
           (Annie Lennox: An Evening Of Nostalgia)
           koncert, USA, 2015
           reżyseria: Natalie Johns

           Annie Lennox śpiewa amerykańskie standardy ze swojej nominowanej do nagrody Grammy płyty „Nostalgia”. Koncert zarejestrowany w styczniu 2015 roku w Orpheum Theatre w Los Angeles.

           Annie Lennox to szkocka piosenkarka, była wokalistka i kompozytorka duetu Eurythmics, która sprzedała w swojej karierze łącznie ponad 80 milionów płyt. Jest laureatką Oscara i Złotego Globu za piosenkę „Into The West” do filmu „Władca pierścieni: Powrót króla”. Ma również na koncie dwie nagrody Grammy oraz pięć dodatkowych do niej nominacji. Ostania nominacja wyróżniała najnowszą, wydaną w 2014 roku płytę artystki. Lennox wykonuje na niej dwanaście piosenek, które ukształtowały ją jako wokalistkę. Są to jazzowe, soulowe i bluesowe standardy, takie jak: „Georgia”, „Summertime" , „I Put My Spell On You", „Strange Fruit” czy przejmująco wykonany „God Bless The Child". Podczas zarejestrowanego w Los Angeles koncertu widzowie, oprócz piosenek z płyty „Nostalgia”, usłyszeli również dwa wielkie hityAnnie Lennox - „Here Comes The Rain Again” oraz „Why”.
           PREMIERA: CANAL+, sobota, 24 października 2015, 21:00

           Komentarz


           • ZANIM ZASNĘ
            (Before I Go to Sleep)
            Thriller, Francja, Szwecja, Wielka Brytania, USA, 2014
            Reżyseria: Rowan Joffe
            Obsada: Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong

            Nicole Kidman, Colin Firth i Mark Strong w thrillerze o cierpiącej na amnezję kobiecie, która odkrywa prawdę o swojej przeszłości.

            Christine Lucas (Nicole Kidman) budzi się w łóżku z mężczyzną (Colin Firth), którego nie zna, w obcym domu. Mężczyzna uspokaja, że jest jej mężem i ma na imię Ben. Wyjaśnia, że dziesięć lat wcześniej Christine uległa wypadkowi, w wyniku którego jej mózg doznał uszkodzenia. Od tamtej pory budzi się każdego ranka, nie pamiętając ze swojego życia niczego, co wydarzyło się po wypadku. Terapię kobiety prowadzi neurolog z miejscowego szpitala, dr. Nasch (Mark Strong). Lekarz prosi ją, by codziennie nagrywała swoje doświadczenia i przemyślenia. Każdego dnia dzwoni do niej, by przypomnieć o istnieniu kamery. Gdy nagrania zaczynają odbiegać od tego, co słyszy od męża, postanawia odkryć prawdę o swojej przeszłości.
            PREMIERA: CANAL+, niedziela, 25 października 2015, 22:00

            Komentarz


            • ZAGŁODZENI
             (Starve)
             Horror, thriller, USA, 2014
             reżyseria: Griff Furst
             Obsada: Mariah Bonner, Bobby Campo, Dave Davis, Catherine Cappiello

             Najnowszy horror Griffa Fursta, reżysera m.in. „Rekina widmo”, „Plagi podziemnych pająków” i „Alei aligatorów”. Trójka przyjaciół zostaje uprowadzona przez psychopatę i zmuszona do krwawej gry.

             Opustoszałe miasteczko na Florydzie słynie z legendy o dzikich dzieciach. Beck (Bobby Campo) chce wykorzystać ją do swojej powieści graficznej. Postanawia zgłębić temat na miejscu. Towarzyszy mu jego dziewczyna Candice (Mariah Bonner) i przyjaciel (Dave Davis). Podczas postoju w miasteczku ktoś kradnie im samochód. Szybko okazuje się, że to nie koniec kłopotów. Zostają porwani przez psychopatę, który nie tylko ich głodzi, ale również znęca się nad nimi psychicznie. W miejscu, gdzie są więzieni są też inne ofiary.
             PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 26 października 2015, 23:00

             Komentarz


             • KRAINA SZCZĘŚCIA
              (Happiness)
              Dokument, USA, Francja, Finlandia, Buthan, 2013
              Reżyseria: Thomas Balmes

              Za pośrednictwem prądu oraz telewizji współczesna cywilizacja wdziera się do schowanej wysoko w Himalajach wioski. Dokument nagrodzony za zdjęcia na festiwalu Sundance 2014.

              Bhutan to liczący niespełna milion mieszkańców górzysty kraj, który do niedawna był praktycznie odizolowany od świata. Pozwoliło to Bhutańczykom zachować lokalna tradycję i kulturę oraz cieszyć się statusem jednego z najszczęśliwszych społeczeństw świata. Kondycja mieszkańców Bhutanu nie jest mierzona za pomocą PKB, a wskaźnika „szczęścia narodowego brutto" (GNH), który powstał w 1972 roku z inicjatywy króla Jigme Wangchucka. W 1999 roku ten sam król zatwierdził w Bhutanie korzystanie z telewizji i Internetu. Chciał zapewnić narodowi szybki rozwój, co miało się przełożyć na wzrost GNH.

              Film francuskiego dokumentalisty Thomasa Balmesa opowiada o procesie globalizacji małej, schowanej wysoko w Himalajach wioski Laya, która zostaje przyłączona do cywilizacji za pomocą energii elektrycznej i telewizji kablowej. Balmes obserwuje tę rewolucyjną przemianę oczami 8-letniego mnicha. Peyangki modli się o telewizor. Wyrusza w trwającą trzy dni podróż z rodzinnej wioski do tętniącej życiem stolicy królestwa - Thimphu. Tu po raz pierwszy widzi samochody, toalety, kolorowe światła, kluby i inne niezliczone elementy współczesnego życia. Film brał udział w konkursie światowego dokumentu na festiwalu Sundance w 2014 roku i zdobył tam Cinematography Award, za wspaniałe zdjęcia autorstwa reżysera i Niny Bernfeld.
              PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 27 października 2015, 20:00

              Komentarz


              • PORYWY SERC
               (Racing Hearts)
               Komedia romantyczna, Belgia, Niemcy, 2014
               Reżyseria: Dominique Deruddere
               Obsada: Jamie Dornan, Charlotte De Bruyne, Anthony Head, Ali Suliman, Jan Decleir

               Nowojorski biznesman musi wybrać pomiędzy najważniejszym w karierze kontraktem a miłością życia. W roli głównej znany z „Pięćdziesięciu twarzy Greya” Jamie Dornan.

               Colin (Jamie Dornan), ambitny młody finansista z Nowego Jorku, ma zamknąć umowę z szejkiem z Dubaju (Ali Suliman), który ma słabość do wyścigów gołębi. Dobijają targu: szejk podpisze papiery, jeśli Colin zdobędzie dla niego wyjątkowy okaz, który ma szansę wygrać dla niego prestiżowy wyścig w Barcelonie. Ptak jest własnością hodowcy z Flandrii, który odmawia jego sprzedaży. Udając nauczyciela, poszukującego grobu przodka, Colin wyrusza do uroczej flamandzkiej wsi, by znaleźć sposób na zdobycie drogocennego gołębia. Zanim mu się to uda, zakochuje się nie tylko w miejscu, ale także wnuczce hodowcy.
               PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 28 października 2015, 20:00

               Komentarz


               • WHO AM I. MOŻESZ BYĆ KIM CHCESZ
                (Who Am I - Kein System ist sicher)
                Thriller, Niemcy, 2014
                Reżyseria: Baran bo Odar
                Obsada: Tom Schilling, Elyas M'Barek, Wotan Wilke Möhring

                Brawurowo zrealizowana, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji historia młodego outsidera, który zostaje członkiem hakerskiej grupy CLAY. Świetna muzyka DJa Boys Noize’a.

                Benjamin (Tom Schilling) w prawdziwym życiu jest nieśmiałym chłopakiem, nieudacznikiem. Zupełnie inaczej jest w sieci, gdzie posługuje się nickiem WHOAMI. Za sprawą charyzmatycznego Maksa (Elyas M'Barek) Ben dołącza do grupy CLAY (Clowns Laughing @ You). Są to hakerzy-idealiści, którzy włamują się na serwery korporacji działających niezgodnie z etyką. Ich głównym rywalem jest idol wszystkich hakerów – MRX-em. Po przeprowadzeniu kilku spektakularnych ataków, CLAY trafia na pierwsze strony gazet i przyciąga uwagę służb specjalnych i Europolu. Benjamin wkrótce zostaje wrobiony w morderstwo i staje się najbardziej poszukiwanym hakerem na świecie. Ściga go jednak nie tylko policja. W sytuacji bez wyjścia CLAY wymyśla najsprytniejszy w dziejach plan ucieczki.
                PREMIERA: CANAL+, piątek, 30 października 2015, 22:30

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+