Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • LUCY
  (Lucy)
  Thriller, science fiction, Francja, 2014
  Reżyseria i scenariusz: Luc Besson
  Obsada: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Amr Waked, Min Sik Choi

  Luc Besson powołuje do życia kolejną nietuzinkową, silną postać kobiecą. Scarlett Johansson w roli dziewczyny, która z ofiary przeistacza się w wojowniczkę, dysponującą mózgiem o zdumiewających możliwościach.

  Gdyby każdy z 86 miliardów neuronów w mózgu wykazał się aktywnością w tym samym czasie, człowiek najprawdopodobniej nabyłby nadludzkie cechy, takie jak telepatia czy telekineza. Taką fantazję snuje w swoim najnowszym filmie Luc Besson. Jego bohaterka, Lucy (Scarlett Johansson), mieszkająca na Tajwanie studentka, przypadkowo staje się zakładniczką bezwzględnego handlarza narkotyków. W jej brzuchu zostaje chirurgicznie umieszczona paczka z białym proszkiem. Worek pęka, a narkotyk przenika do organizmu. Ciało, a zwłaszcza umysł dziewczyny ulega gwałtownym przemianom. Lucy zaczyna odczuwać znacznie intensywniej wszystko wokół – powietrze, wibracje, ludzi, grawitację. Błyskawicznie się uczy, potrafi kontrolować materię. Szaleńczy pęd jej mózgu ku niczym nieskrępowanym możliwościom nie ma końca. Dziewczyna szuka pomocy u wybitnego specjalisty z dziedziny badań nad ludzkim mózgiem, profesora Samuela Normana (Morgan Freeman). W dotarciu do Normana, ale też zachowaniu resztek człowieczeństwa pomaga jej policjant, Pierre Del Rio (Amr Waked).

  Reżyser i scenarzysta Luc Besson słynie z kreowania na ekranie ciekawych, silnych postaci kobiecych. Wystarczy przypomnieć bohaterki „Nikity”, „Leona zawodowca” czy „Piątego elementu”. Do tego grona dołącza Lucy, w którą wcieliła się czterokrotnie nominowana do Złotego Globu Scarlett Johansson, jedna z muz Woody’ego Allena („Vicky Cristina Barcelona”, „Wszystko gra”, „Scoop – Gorący temat”) i ucieleśnienie marvelowskiej Natashy Romanoff („Avengers”, „Iron Man 2”, „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”). Na planie „Lucy” partneruje jej laureat Nagrody Akademii® („Za wszelką cenę”) Morgan Freeman, który zajmuje 10. miejsce w rankingu najlepiej zarabiających aktorów. Produkcje z jego udziałem przyniosły ponad 3 miliardy dolarów wpływów, a sumę tę „Lucy” powiększyła o kolejne 460 milionów. Besson już zapowiedział realizację sequela. Film zrealizowała ekipa stałych współpracowników Bessona, w tym jego żona, producentka Virginie Besson-Silla, operator Thierry Arbogast, scenograf Hugues Tissandier oraz kompozytor Eric Serra.
  PREMIERA: CANAL+, niedziela, 27 września 2015, 21:30

  Komentarz


  • MISTRZOWIE
   (Champs)
   Dokument, USA, 2015
   Reżyseria: Bert Marcus
   Obsada: Mike Tyson, Evander Holyfield, Bernard Hopkins, Denzel Washington, Mark Wahlberg, Ron Howard, Spike Lee, 50 Cent, Mary J. Blige

   Boks sportem bezwzględnego wyzysku w relacji mistrzów ringu – Mike’a Tysona, Evandera Holyfielda i Bernarda Hopkinsa oraz w oczach entuzjastów, m.in. Spike'a Lee, Denzela Washingtona, Rona Howarda, Marka Wahlberga.

   W dokumencie debiutującego za kamera Berta Marcusa Mike Tyson, Evander Holyfield i Bernard Hopkins opowiadają o swoich karierach, życiu na ringu i poza nim. Film łączy rekonstruowane sceny z archiwalnymi walkami. O boksie, nazywanym „sportem biedoty", mówią również celebryci i jego entuzjaści, w tym Ron Howard, reżyser „Człowieka ringu”, Mark Wahlberg, Denzel Washington, 50 Cent, Spike Lee i Mary J. Blige.
   PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 28 września 2015, 21:00
   Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-09-12, 19:07.

   Komentarz


   • SCENARIUSZ NA MIŁOŚĆ
    (The Reluctant Professor)
    Komedia, USA, 2014
    Reżyseria: Marc Lawrence
    Obsada: Hugh Grant, J.K. Simmons, Marisa Tomei, Allison Janney

    Hugh Grant oraz laureaci Oscarów: Marisa Tomei („Mój kuzyn Vinny”) i J.K. Simmons („Whiplash”) w najnowszej komedii Marca Lawrence’a. Odnoszący niegdyś sukcesy scenarzysta trafia na prowincje i odnajduje sens życia.

    Ray Michaels (Hugh Grant) jest docenionym Oscarem scenarzystą. Od tamtej pory minęło jednak kilkanaście lat i dziś z pieniędzy, sławy i blichtru zostało mu tylko zawyżone poczucie własnej wartości. Ray mimo serii niepowodzeń, pozostał nadętym i pewnym siebie bufonem. Spłukany, rozwiedziony bez kontaktu z synem, cierpi na chroniczny kryzys twórczy. Z nadzieją na zarobienie łatwych pieniędzy przyjmuje pracę wykładowcy kursu pisania scenariuszy na niewielkiej uczelni w prowincjonalnym Binghamton. Selekcja na zajęcia, prowadzona przez niego osobiście, opiera się na prostych zasadach - przyjęte zostają tylko ładne kobiety i brzydcy mężczyźni. W takich warunkach Keith może bez przeszkód czarować kursantki. Jego pierwszym podbojem jest Karen (Bella Heathcote), zepsuta dziewczyna, która widzi w nowym wykładowcy przepustkę do Hollywood. Ray szybko przekonuje się, że nie jest w stanie kontrolować kobiet, z którymi umawia się na randki tak, jak postaci ze swoich scenariuszy. Wkrótce sam ulega czarowi jednej z nich (Marisa Tomei).

    „Keith odkrywa, że również wśród ludzi istnieją „odmiany późno kwitnące”, czyli ci, którzy dopiero w zaawansowanym wieku odkrywają swoje prawdziwe powołanie” – tak o filmie mówił wcielający się w głównego bohatera Hugh Grant. „Scenariusz na miłość” jest jego czwartym filmem wyreżyserowanym prze Marca Lawrence’a. Poprzednie to: „Dwa tygodnie na miłość” z Sandrą Bullock, „Prosto w serce” Drew Barrymore oraz „Słyszeliście o Morganach?” z Sarah Jessicą Parker. Tym razem Grantowi partneruje laureatka Oscara Marisa Tomei. J. K. Simmons zagrał jednego z wykładowców na uczelni, doktora Harolda Lernera. Było to jego drugie spotkanie z Grantem na planie – 20 lat wcześniej zagrali wspólnie w thrillerze „Krytyczna terapia” Michaela Apteda. Muzykę do filmu napisał syn reżysera, Clyde Lawrence, student prestiżowej uczelni, Uniwersytetu East Coast z dużym już doświadczeniem filmowym. Clyde napisał kilka piosenek do poprzednich filmów ojca: „Miss Agent”, „Prosto w serce” oraz „Słyszeliście o Morganach?”.
    PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 29 września 2015, 20:00

    Komentarz


    • MAŁE STŁUCZKI
     Obyczajowy, Polska, 2014
     Reżyseria: Ireneusz Grzyb, Aleksandra Gowin
     Obsada: Helena Sujecka, Agnieszka Pawełkiewicz, Szymon Czacki

     Poetyka i magia codzienności w debiucie pełnometrażowym Ireneusza Grzyba i Aleksandry Gowin, autorów „Drucików”.

     Asia (Helena Sujecka) i Kasia (Agnieszka Pawełkiewicz) zarabiają na życie likwidując mieszkania po zmarłych niedawno osobach. Część sprzętów i bibelotów, które znajdują, sprzedają na pchlim targu. Ich sposób na życie przyjaźń zaburza pojawienie się porzuconego przez ukochaną Piotra (Szymon Czacki), który stracił pracę w fabryce pudełek. Między trójką bohaterów rozpoczyna się dziwna gra.

     Ireneusz Grzyb i Aleksandra Gowin są absolwentami wydziału reżyserii, kierunku montaż w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Ich dotychczasowa współpraca reżyserska zaowocowała powstaniem takich filmów, jak „Stwór” czy pokazywane w CANAL+ „Druciki”. Wspólnie zrealizowali również teledysk promujący zespół Enchanted Hunters – „Twin”. Enchanted Hunters, dream-folk-popowy duet z Trójmiasta, jest autorem ścieżki dźwiękowej do „Małych stłuczek”.
     PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 30 września 2015, 20:00

     Komentarz


     • FOTOGRAF
      Koprodukcja CANAL+
      Kryminał, thriller, Polska, 2014
      Reżyseria: Waldemar Krzystek
      Obsada: Tomasz Kot, Agata Buzek, Sonia Bohosiewicz, Tatyana Arntgolts, Elena Babenko, Alexandr Baluev, Dmitriy Ulyanov

      Intrygująca zagadka, dynamiczna fabuła, zaskakujące zwroty akcji i dobre aktorstwo w mrocznym thrillerze Waldemara Krzystka, twórcy „80 milionów”, nagrodzonej Złotymi Lwami „Małej Moskwy” i serialu „Anna German”. Autorem klimatycznych zdjęć jest Arkadiusz Tomiak („Obława”, „Dziewczyna z szafy”, „Symetria”, „Sęp”).

      Współczesna Moskwa. Miasto terroryzuje seryjny morderca (Artur Chamski), który zostawia przy ofiarach kartoniki z numerami, stosowane przez ekipy śledcze, podczas fotografowania zwłok i potencjalnych dowodów. Policja nadaje zabójcy przydomek „Fotograf" i wyznacza do jego schwytania majora Lebiadkina. Ten angażuje do swojej grupy młodą milicjantkę, która została właśnie zawieszona za uderzenie w twarz zwierzchnika. Natasza (Tatyana Arntgolts) jest jedyną osobą, która rozmawiała z mordercą i przeżyła. Gdyby doszło do konfrontacji, tylko ona jest w stanie go rozpoznać. Tropy prowadzą do dawnego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy, gdzie w latach 70. służyło małżeństwo wojskowych prokuratorów. i serii dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się tam w latach 70. Rosyjska ekipa dochodzeniowa wyrusza do Polski. Na miejscu wspiera ich oficer lokalnej policji, Kwiatkowski (Adam Woronowicz).

      „Fotograf” Waldemara Krzystka to przede wszystkim wciągający, mroczny kryminał z wspaniałymi zdjęciami Arkadiusza Tomiaka i dobrze zagranymi bohaterami. Inne zalety produkcji trafnie podsumowało Jury przyznające Tarnowskie Nagrody Filmowe: za „pomysł i scenariusz filmu, który przekraczając granice kina gatunkowego jest wnikliwym wejrzeniem w psychikę człowieka i jednocześnie tworzy metaforę państwa totalitarnego wychodząc poza lokalną tematykę polskiego filmu". „Fotograf” zdobył także dwa wyróżnienia na festiwalu w Gdyni 2014: za drugoplanową rolę kobiecą dla Aleny Babenko i Nagrodę Jury Młodzieżowego.
      PREMIERA: CANAL+, piątek, 2 października 2015, 22:30

      Komentarz


      • THE FOSTERS
       (The Fosters)
       Serial obyczajowy, USA, 2013
       Twórcy: Peter Paige, Brad Bredeweg
       obsada: Teri Polo, Sherri Saum, David Lambert, Maia Mitchell, Cierra Ramirez, Jake T. Austin, Hayden Byerly, Danny Nucci

       Wyprodukowany przez Jennifer Lopez serial o parze lesbijek, które tworzą rodzinę zastępczą dla piątki dzieci.


       Szkolna wicedyrektor Lena Adams (Sherri Saum) i policjantka Stef Foster (Teri Polo) to para lesbijek mieszkających w San Diego. Kobiety wychowują 16-letniego Brandona (David Lambert), biologicznego syna Stef z poprzedniego związku, oraz 15-letnie bliźnięta Jesusa (Jake T. Austin ) i Marianę (Cierra Ramirez), dla których są rodziną zastępczą. Lena jest altruistką, która najchętniej przygarnęłaby wszystkie niekochane dzieci. Wbrew wcześniejszym ustaleniom z partnerką, przyprowadza do domu z zakładu poprawczego 16-letnią Callie (Maia Mitchell). Dziewczyna, która ma za sobą trudną, pełna przemocy przeszłość i jej młodszy brat Jude (Hayden Byerly) mają przebywać u Fosterów tylko do czasu znalezienia im stałej rodziny.
       PREMIERA: CANAL+ FAMILY, w niedziele, od 27 września 2015 o godzinie 17:45

       Komentarz       • Photographs © 2014 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

        WIĘZIEŃ LABIRYNTU
        (The Maze Runner)
        Thriller, science fiction, USA, 2014
        Reżyseria: Wes Ball
        Obsada: Dylan O’Brien, Aml Ameen, Ki Hong Lee, Blake Cooper, Thomas Brodie-Sangster, Will Poulter, Dexter Darden, Kaya Scodelario, Chris Sheffield, Joe Adler, Alexander Flores, Jacob Latimore, Randall D. Cunningham, Patricia Clarkson

        Ekranizacja pierwszej części bestsellerowej trylogii Jamesa Dashnera. Połączenie „Władcy much”, „Igrzysk śmierci” i serialu „Zagubieni”. Chłopak, który nic nie pamięta, budzi się w środku mrocznego labiryntu rządzonego przez tajemnicze siły. Razem z innymi uwięzionymi szuka sposobu ucieczki.

        Thomas (Dylan O’Brien) budzi się w środku ogromnego labiryntu, na polanie ogrodzonej wysokim, betonowym murem. Podobnie jak pozostali uwięzieni w Strefie, nie pamięta niczego z dotychczasowego życia, ani jak się tu znalazł. Przywódcą grupy jest Alby (Aml Ameen), który trafił do Labiryntu jako pierwszy. Przez miesiąc był sam, nie mając pojęcia, gdzie jest i nie mogąc liczyć na jakąkolwiek pomoc. Potem zaczęli dołączać do niego kolejni chłopcy. W ciągu trzech lat stworzyli społeczność, w której każdy pełni określoną funkcję. Rolą zwiadowców jest badanie Labiryntu. Wyruszają o świcie i pokonują jak najdłuższe trasy. Mają czas do zachodu słońca, kiedy powrót na polanę zostaje odcięty, Labirynt zmienia swój układ, a z kryjówek wychodzą Bóldożercy. Pozostanie za bramą na noc jest równoznaczne ze śmiercią. Thomasowi Labirynt i Strefa wydają się w jakiś niezrozumiały sposób znajome. W dodatku łączy go niejasna więź z przybyłą miesiąc po nim do obozu Teresą (Kaya Scodelario). Pierwsza w Strefie dziewczyna przynosi ze sobą tajemniczą notatkę.

        Film debiutującego w pełnym metrażu Wesa Balla jest ekranizacją wydanej w 2009 roku bestsellerowej powieści dla młodzieży Jamesa Dashnera, którą recenzenci porównywali do „Władcy much”, „Igrzysk śmierci” i kultowego serialu „Zagubieni”. Dalsze losy Thomasa i jego przyjaciół zostały opisane w książkach „Więzień labiryntu: Próby ognia” i „Więzień labiryntu: Lek na śmierć”. Ekranizacja pierwszej z nich weszła na ekrany kin we wrześniu 2015 roku.

        W główną rolę Thomasa wcielił się Dylan O'Brien („Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”). Teresę - jedyną dziewczynę pośród Streferów – zagrała Kaya Scodelario, czyli Effy z serialu „Kumple”. Rola przywódcy grupy przypadła Amlowi Ameenowi, który zagrał m.in. w „Kamerdynerze” Lee Danielsa. W Newta, czyli prawą rękę Alby'ego, wcielił się Thomas Brodie-Sangster ( „Gra o tron”, „To właśnie miłość”). Will Poulter, znany m.in. z „Millerów”, wcielił się w Gally'ego, bystrego i budzącego grozę chłopaka, który staje się rywalem Thomasa. Na czele organizacji, która stoi za stworzeniem Labiryntu stoi Ava Paige, w którą wcieliła się Patricia Clarkson, laureatka dwóch nagród Emmy za serial „Sześć stóp pod ziemią”, znana z takich filmów jak „Wyspa tajemnic” czy „Łatwa dziewczyna”.
        PREMIERA: CANAL+, niedziela, 4 października 2015, 21:30

        Komentarz


        • NADPRZYRODZONY PAKT 2
         (Pact 2)
         Horror, thriller, USA, 2014
         Reżyseria: Dallas Richard Hallam, Patrick Horvath
         Obsada: Caity Lotz, Camilla Luddington, Scott Michael Foster, Amy Pietz, Patrick Fischler

         Sequel horroru z 2012 roku. Jego bohaterka, Annie, powraca do rodzinnego miasta, podejrzewając, że seryjny zabójca Judasz powrócił. Prawda jest bardziej skomplikowana.


         June Abbott (Camilla Luddington) pracuje dla policji i zajmuje się uprzątaniem miejsc zbrodni. W miasteczku dochodzi do zabójstwa kobiety, a sposób działania sprawcy jest taki sam, jak zastrzelonego Charlesa Barlowa (Mark Steger), seryjnego mordercy zwanego Judaszem. Agent FBI Terrence Ballard (Patrick Fischler) podejrzewa, że June – poprzez swoje powiązania rodzinne z Judaszem – może być na celowniku naśladowcy. Dziewczyna wzywa na pomoc Anne Barlow (Caity Lotz), siostrzenicę i zabójczynię Judasza.
         PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 5 października 2015, 21:00

         Komentarz


         • WITAMY W NOWYM JORKU
          (Welcome to New York)
          Dramat, biograficzny, USA, 2014
          Reżyseria: Abel Ferrara
          Obsada: Gérard Depardieu, Jacqueline Bisset, Drena De Niro

          Film inspirowany głośnym skandalem z udziałem Dominique’a Strauss-Kahna, byłego dyrektora zarządzającego Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Abel Ferrara, reżyser „Złego porucznika” z Harveyem Keitelem, pokazuje dosadnie i bez cenzury, jak bawią się najbogatsi. U boku Gérarda Depardieu w jednej z głównych ról Drena De Niro, córka Roberta De Niro.

          Devereaux (Gerard Depardieu) to jeden z najbardziej wpływowych ludzi świata. Przez jego ręce codziennie przechodzą miliardy dolarów, a decyzje mają wpływ na globalną ekonomię. Jest także pozbawionym złudzeń, amoralnym, uzależnionym od seksu hipokrytą, który przekonany o swojej bezkarności, wykorzystuje każdą sytuację, by folgować swoim zwierzęcym instynktom. Sytuacja się zmienia, kiedy w pokoju hotelowym w Nowym Jorku Devereaux rzuca się na pokojówkę, która zgłasza napaść policji. Nietykalny dotychczas finansista zostaje aresztowany i trafia za kratki razem z pospolitymi bandytami.

          Dominique Strauss-Kahn, pierwowzór filmowego Devereaux, to były francuski minister finansów, szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, jeden z najpotężniejszych ludzi międzynarodowej finansjery, kandydat na prezydenta Francji. W maju 2011 roku został on oskarżony o napaść seksualną na pokojówkę w nowojorskim hotelu. Niedługo potem został pozwany przez francuska dziennikarkę, którą kilka lat wcześniej rzekomo próbował zgwałcić.

          Najnowsze dzieło Abela Ferrary wzbudziło ogromne kontrowersje i mieszane opinie. Film chwalono za naturalistyczny styl w przedstawieniu portretu potwora i kreację Gerarda Depardieu. Skrajne emocje wzbudziły natomiast liczne, realistyczne sceny seksu.
          PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 6 października 2015, 23:25

          Komentarz


          • TARZAN. KRÓL DŻUNGLI
           (Tarzan)
           Animacja, przygodowy, Niemcy, 2013
           Reżyseria: Reinhard Klooss
           Obsada: Jonasz Tołopiło (Tarzan), Marta Dylewska (Jane), Tomasz Borkowski (Porter), Modest Ruciński (Clayton), Krzysztof Banaszyk (narrator), Izabella Bukowska (Alice), Waldemar Barwiński (Greystoke), Bernard Lewandowski (JJ), Janusz Wituch (Smith)

           Animowana ekranizacja „Tarzana wśród małp” Edgara Rice'a Burroughsa w setną rocznicę wydania pierwszej książki o przygodach chłopca wychowanego przez goryle.

           W trakcie ekspedycji do afrykańskiej dżungli John Greystoke i jego żona giną w wypadku helikoptera. Przeżywa jedynie ich mały synek. Przerażone dziecko bierze pod opiekę sympatyczna gorylica Kala. Chłopiec dorasta w stadzie, ucząc się praw dżungli i wyrasta na silnego mężczyznę. W wieku 14 lat po raz pierwszy spotyka innego człowieka - Jane Porter. Nastolatka odwiedza Afrykę z ojcem. Tarzan zakochuje się w niej. Chce dowiedzieć się, kim jest ukochana i znów ją spotkać. Wkrótce za sprawą chciwego Williama Claytona goryla rodzina Tarzana znajduje się w niebezpieczeństwie. Chłopak musi użyć instynktu, nabytej wśród zwierząt wiedzy i doświadczenia, aby uchronić swój dom przed zagładą.

           Stworzony przez Edgara Rice Burroughsa Tarzan jest jednym z najczęściej przenoszonych na duży ekran bohaterów literackich. Pierwsza filmowa adaptacja o przygodach chłopca wychowanego przez goryle powstała już w 1918 roku, zaledwie 5 lat po wydaniu pierwszej książki. Od tamtego czasu powstało około 90 ekranizacji, wliczając w to seriale telewizyjne. Kolejna – aktorska adaptacja przygód władcy małp jest zapowiedziana na 2016 rok. W Tarzana wcieli się Alexander Skarsgård, a partnerować mu będą gwiazdy, takie jak Margot Robbie, Christoph Waltz i Samuel L. Jackson.
           PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 7 października 2015, 17:45

           Komentarz


           • NIEBEZPIECZNY POKER
            (Gutshot Straight)
            Film akcji, thriller, USA, 2014
            Reżyseria: Justin Steele
            Obsada: George Eads, AnnaLynne McCord, Steven Seagal, Vinnie Jones, Stephen Lang, Tia Carrere

            Pokerowy hazardzista z długami wplątuje się w niebezpieczną intrygę. W rolach drugoplanowych Steven Seagal i Vinnie Jones.

            Jack (George Eads) jest profesjonalnym pokerzystą, który jest winien duże pieniądze gangsterowi Paulie’emu Trunksowi (Steven Seagal), który nasyła na niego swojego windykatora (Vinnie Jones). By zdobyć pieniądze Jack przyjmuje zlecenie warte 50 tysięcy dolarów od Duffy’ego (Stephen Lang). W ten sposób zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę. Sprawy komplikują się, gdy Jack podczas szamotaniny zabija swojego zleceniodawcę. Razem z jego kobieta Ann (AnneLynne McCord) ukrywa jego ciało, ale wkrótce o Duffy'ego upomina się jego brat Lewis (Ted Levine).
            PREMIERA: CANAL+, piątek, 9 października 2015, 22:30

            Komentarz            • fot. Monolith Films

             NIEZNISZCZALNI 3
             (Expendables 3)
             film akcji, USA 2014
             reżyseria: Patrick Hughes
             obsada: Sylvester Stallone, Jason Statham, Dolph Lundgren, Wesley Snipes, Arnold Schwarzenegger, Mel Gibson, Harrison Ford, Antonio Banderas, Jet Li, Randy Couture, Kelsey Grammer, Victor Ortiz, Kellan Lutz, Ronda Rousey

             Rocky, Terminator, Indiana Jones, Transporter, Mad Max i Blade na jednym planie. Trzecia, jeszcze bardziej spektakularna akcja Sylvestra Stallone i jego ekipy zaprawionych w bojach weteranów.

             Barney Ross (Sylvester Stallone), nożownik Lee Christmas (Jason Statham), specjalista od walki wręcz Yin Yang (Jet Li), znawca broni Hale Caesar (Terry Crews) i ekspert od ładunków wybuchowych Toll Road (Randy Couture) to trzon grupy najemników specjalizujących się w misjach niemożliwych, których nikt inny nie ma odwagi wykonać. Tym razem przychodzi im się zmierzyć w uznanym za nieżyjącego Conradem Stonebanksem (Mel Gibson), byłym przyjacielem Barneya, współzałożycielem Niezniszczalnych, który jest dziś jednym z największych na świecie handlarzy bronią. Żądny zemsty Stonebanks szykuje się na Niezniszczalnych z całą armią. By stawić mu czoła, do ekipy weteranów zostają zrekrutowani młodzi wojownicy, którzy nadają na zdecydowanie innych falach niż zaprawieni w bojach starsi koledzy po fachu.

             W 2010 „Niezniszczalni” w reżyserii Sylvestra Stallone’a zarobili blisko 275 milionów dolarów i okazali się jednym z kasowych przebojów roku. Filmowcy postanowili, że każda kolejna część serii będzie zawierała więcej atrakcji. „Dwójka” z wynikiem ponad 312 milionów przychodu podniosła poprzeczkę. „Trójka” przebiła poprzednie filmy zarówno rozmachem, jak i liczbą legend kina na planie. Aż siedmiu aktorów z obsady ma na koncie przynajmniej jedną kultową serię filmową, a niektórzy, jak Sly czy Ford, nawet dwie lub trzy. Tym razem naprzeciw Stallone’a, Schwarzeneggera, Stathama, Jeta Li i Lundgrena staje Mel Gibson, a jego finałowy pojedynek ze Stallone’em jest jedną z atrakcji filmu. Nowym nabytkiem „Niezniszczalnych 3” jest także Harrison Ford, który gra Maxa Drummera, agenta CIA odpowiedzialnego za kontakt z Barneyem i jego ekipą. Do serii dołącza Wesley Snipes, wcielając się w byłego medyka, jeden z pięciu oryginalnych Niezniszczalnych, który zaginął bez śladu osiem lat wcześniej. W grupie pojawia się także grany przez Antonio Banderasa Galgo, były żołnierz hiszpańskiej armii, doskonały snajper, weteran wojny w Bośni. Nowością „trójki” jest ekipa młodych Niezniszczalnych, których poczynania prowadzą do licznych starć ze „starymi wyjadaczami”. Wcielili się w nich: znany z „Sagi: Zmierzch” Kellan Lutz, debiutanci - mistrz bokserski Victor Ortiz i zawodniczka mieszanych sztuk walki Ronda Rousey oraz wschodząca gwiazda kina Glen Powell.
             PREMIERA: CANAL+, sobota, 17 października 2015, 21:00

             Komentarz


             • ŻYCIE NA KRAWĘDZI
              (Life In Extremes)
              Dokument, Austria, 2014
              Reżyseria: Sascha Kollnreitner
              Obsada: Guillaume Néry, Gerhard Gulewicz, Halvor Angvik

              Bohaterami dokumentu są trzej sportowcy ekstremalni: Halvor Angvik szybuje w specjalnym kostiumie wzdłuż klifów. Guillaume Néry, niczym bohaterowie „Wielkiego błękitu”, nurkuje bez butli w otchłań morza. Gerhard Gulewicz testuje możliwości ludzkiego organizmu w najdłuższym wytrzymałościowym wyścigu rowerowym. Reżyser próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie motywy pchają ich do wyczynów, które narażają ich życie na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Czy to żądza sławy, nieśmiertelności, uzależnienie od adrenaliny, czy może coś innego? Wsłuchuje się także w obawy i pragnienia ich rodzin i przyjaciół, ale także głosy krytykujące ich sposób na życie.
              PREMIERA: CANAL+, sobota, 17 października 2015, 15:35

              Komentarz


              • GDYBYM TYLKO TU BYŁ
               (Wish I Was Here)
               Komediodramat, USA, 2014
               Reżyseria: Zach Braff
               Obsada: Zach Braff, Kate Hudson, Mandy Patinkin, Joey King, Pierce Gagnon

               Drugi film Zacha Braffa, autora „Powrotu do Garden State”. W obsadzie m.in. Kate Hudson i znany z roli Saula w serialu „Homeland” Mandy Patinkin.

               Aidan Bloom (Zach Braff) i jego żona Sarah (Kate Hudson) mieszkają w Los Angeles z dwójką dzieci, Grace (Joey King) i Tuckerem (Pierce Gagnon). Sarah utrzymuje rodzinę, pracując w administracji publicznej, podczas gdy Aidan, niespełniony aktor, spędza czas na przesłuchaniach i przenoszeniu się w świat dziecięcych marzeń. Kiedy walczący z poważną chorobą Gabe (Mandy Patinkin), owdowiały ojciec Aidana, nie jest już w stanie dłużej opłacać szkoły swoich wnuków, Aidan decyduje się uczyć dzieci w domu. Przygotowany przez ojca program zajęć prowadzi wszystkich do zaskakujących odkryć.

               Film wyreżyserował i zagrał w nim główną rolę Zach Braff, gwiazda serialu „Hoży doktorzy”, autor „Powrotu do Garden State” z Peterem Sarsgaardem i Natalie Portman. Również tym razem Braffowi udało się zgromadzić na planie doborową obsadę, w tym Kate Hudson, wcielająca się w żonę głównego bohatera, która pracuje na utrzymanie rodziny oraz Mandy Patinkina, znanego jako Saul Berenson z serialu „Homeland”.
               PREMIERA: CANAL+, niedziela, 18 października 2015, 21:30

               Komentarz


               • CHŁOPIEC Z LUSTRA
                (The Boy In The Mirror)
                familijny, fantasy, Brazylia, 2014
                reżyseria: Guilherme Fiuza Zenha
                obsada: Lino Facioli, Regiane Alves, Ricardo Blat, Giovanna Rispoli

                Opowieść o chłopcu i jego wymarzonym sobowtórze, który z czasem przejmuje kontrolę nad jego życiem. Adaptacja powieści brazylijskiego dziennikarza i pisarza Fernanda Sabino.


                Fernando (Lino Facioli) ma osiem lat i głowę pełną fantazji. Lata niczym ptak, przeżywa niesamowite przygody w dżungli, buduje samoloty, a do tego świetnie radzi sobie z łobuzami ze szkoły. By mieć jeszcze więcej czasu na zabawę, chłopiec marzy o kimś, kto zastąpiłby go w codziennych obowiązkach. I rzeczywiście pewnego dnia jego własne odbicie wychodzi z lustra. Odnanref jest całkowicie posłuszny Fernandowi i zastępuje go za każdym razem, kiedy chłopiec tego potrzebuje. Wszystko się zmienia, gdy do miasta przyjeżdża Cìntia, starsza kuzynka Fernanda. Teraz chłopiec zrobi wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i sprawić, by Odnanref powrócił do świata luster. Fernanda i Odnanrefa zagrał Lino Facioli, znany szerokiej publiczności jako Lord Robin Arryn z serialu „Gra o tron”.
                PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 19 października 2015, 21:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+