Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • © 2014 Armory Films Inc. All Rights Reserved.

  ZOMBIEBOBRY
  (Zombeavers)
  horror, komedia, USA, 2014
  Reżyseria: Jordan Rubin
  Obsada: Rachel Melvin, Cortney Palm, Lexi Atkins, Hutch Dano

  Grupkę młodych ludzi zabawiających się w domku nad jeziorem atakuje stado nieumarłych bobrów.


  Mary (Rachel Melvin), Zoe (Cortney Palm) oraz Jenn (Lexi Atkins) postanawiają spędzić babski weekend w domku nad jeziorem. Po tym, jak te ostatnią zdradził chłopak (Hutch Dano), przyjaciółki nie mają ochoty na towarzystwo mężczyzn. Pomimo tego, niewierny Sam z dwoma kolegami pojawiają się w domku. Dobrą zabawę przerywa pojawienie się oszalałych bobrów, które zamieniły się w zombie, po tym jak do miejscowej rzeki wpadła beczka chemikaliów. Stado groźnych gryzoni rozpoczyna krwawe polowanie. „Zombibobry” to horror komediowy, którego opublikowany na długo przed premierą zwiastun stał się przebojem internetu.
  PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 21:00

  Komentarz  • © 2014 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

   BELLE
   (Belle)
   dramat, kostiumowy, USA, 2014
   Reżyseria: Amma Asante
   Obsada: Gugu Mbatha-Raw, Matthew Goode, Tom Wilkinson, Emily Watson, Miranda Richardson, Penelope Wilton, Sam Reid, Sarah Gadon

   Oparta na faktach opowieść o czarnoskórej nieślubnej córce angielskiego arystokraty, która trafia do pełnego uprzedzeń XVIII-wiecznego Londynu. Ciekawa historia, świetne aktorstwo, kostiumy i scenografia.

   Wielka Brytania u schyłku XVIII wieku to kolonialne imperium, opierające potęgę gospodarczą na niewolnictwie. W tych czasach oficer brytyjskiej floty John Lindsay (Matthew Goode) przywozi na dwór wysoko postawionego sędziego, lorda Mansfielda (Tom Wilkinson) nieślubną córkę, czarnoskórą Dido Elizabeth Belle (Gugu Mbatha-Raw). Przed wypłynięciem do Indii John prosi wuja, by wychował dziewczynkę. Lady Mansfield (Emily Watson) traktuje Dido jak własną córkę Elizabeth (Sarah Gadon). Dziewczęta wkraczają w dorosły świat i jak wszystkie młode damy w tamtych czasach próbują dobrze wyjść za mąż. Dido jest w o tyle dobrej sytuacji, że dziedziczy po ojcu ogromny majątek. Nie chroni jej to jednak przed uprzedzeniami środowiska. Przełomem nie tylko w jej życiu, ale także w historii Imperium jest głośna sprawa statku Zong. Tłumacząc się brakiem wody pitnej, jego dowództwo wyrzuciło za burtę wszystkich niewolników. Traktując ich jak utracony towar, właściciele statku domagają się od ubezpieczyciela rekompensaty. Sędzią w tym bezprecedensowym procesie jest lord Mansfield, którego oponentem zostaje postępowy adwokat, zakochany w Dido John Davinier (Tom Reid).
   PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 25 sierpnia 2015, 20:00

   Komentarz   • fot. Monolith Films

    OBŁĄKANI
    (Stonehearts Assylum aka Eliza Graves)
    thriller, USA, 2014
    Reżyseria: Brad Anderson
    Obsada: Kate Beckinsale, Jim Sturgess, Ben Kingsley, David Thewlis, Michael Caine

    Adaptacja opowiadania Edgara Allana Poego. Gotycki thriller ze wspaniałą scenografią, kostiumami, przepięknymi zdjęciami, a przede wszystkim pełną zwrotów akcji fabułą i ciekawymi bohaterami. W obsadzie m.in. sir Ben Kingsley, Kate Beckinsale, Jim Sturgess i Michael Caine.

    Rok 1899. Młody psychiatra tuż po Oxfordzie, Edward Newgate (Jim Sturgess), przyjeżdża do zakładu Stonehearst Asylum, aby odbyć praktykę. Dyrektor Silas Lamb (Ben Kingsley) oprowadza go po budynku i zapoznaje ze swoją nowatorską metodą traktowania chorych. Lamb pozwala pacjentom swobodnie poruszać się po zakładzie i uczestniczyć w zajęciach grupowych. Zamiast elektrowstrząsów preferuje muzykoterapię. Nie próbuje leczyć ich z obłędu, wierząc, że to jedyny sposób, aby byli szczęśliwi. Jedną z pacjentek Stonehearst Asylum jest cierpiąca na histerię Eliza Graves (Kate Beckinsale), która w akcie desperacji okaleczyła swojego brutalnego męża. Newgate zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Sytuacja młodego medyka zmienia się, gdy pewnej nocy odkrywa skrywany w piwnicy sekret Lamba i uświadamia sobie, że jest jego więźniem. Adaptacji opowiadania Edgara Allana Poego „System doktora Smoły i profesora Pierza” z 1845 roku podjął się Brad Anderson, twórca m.in. „Mechanika” z Christianem Bale’em, „Połączenia” z Halle Berry czy horroru „Dziewiąta sesja”.
    PREMIERA: CANAL+, piątek, 28 sierpnia 2015, 22:30

    Komentarz


    • WIKING VIC
     (Vic the Viking)
     serial animowany, Francja / Australia, 2013, 78 odc.
     twórca: Alexs Stadermann

     Remake japońskiego serialu z lat 70., który w zabawny, przystepny sposób przybliża dzieciom zwyczaje i wierzenia wikingów. Opowieść o niepozornym, ale bardzo sprytnym chłopcu, który wraz z przyjaciółmi pomaga ojcu bronić wioski i jej mieszkańców przed piratami.

     Poznajcie Vica – niepozornego, za to bardzo pomysłowego chłopca, który należy do skandynawskiego plemienia wikingów. Jego tata - Halvar - jest najsłynniejszym wśród wojowników i przywódcą osady Flake, ale to mama Vica – Ylva - sprawuje w rodzinie niepodzielne rządy. Są jeszcze: druid Ulobe, gigantyczny Flaxe, złośliwy urwis Gilby, zazdrosny o to, że Vic może wypływać z mężczyznami na morze oraz najlepsza koleżanka Vica – Ylvi. Największym wrogiem Vica i jego przyjaciół jest Sven – groźny przywódca bandy piratów. To jego Vic będzie się starał przechytrzyć, by bronić swoich pobratymców.

     „Wiking Vic“ to remake japońskiego serialu z lat 70. „Wickie, syn wikingów“. Twórcą wersji australijsko-francuskiej jest Alexs Stadermann, reżyser m.in. ubiegłorocznego przeboju kinowwego „Pszczółka Maja – Film“, który pracował również przy animacjach, takich jak „Król lew III: Hakuna matata“, „Piotruś Pan: Wielki powrót“ czy „Księga dżungli II“.
     PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 22 sierpnia 2015, 9:00, 4 odcinki

     Komentarz


     • NA TROPIE KRÓLA LASU
      (Floopaloo, where are you?)
      serial animowany, Francja, 2011, 50 odc.
      twórca: Marc Du Pontavice

      Serial animowany według pomysłu Marca Du Pontavice, producenta m.in. „Piątego elementu“. Na letnim obozie grupa dzieci przeżywa niesamowite przygody, poszukując legendarnego leśnego potwora Floopaloo.

      Energiczna Lisa i ciekawski Matt spędzają wakacje na letnim obozie w dolinie Surprise Valley. Dwójka kuzynów szybko odkrywa, że miejsce, w którym się znaleźli jest magiczne. Z dala od utartych ścieżek odkrywają wąsate kamienie, obdarzone pamięcią drzewa, naelektryzowane świnki i pionowe rzeki. Wraz z innymi dziećmi – ekscentryczną Gretą, wiecznie narzekającymi bliźniaczkami Mary Jane i Mary Lou, pechowym Malikiem i niefrasobliwym Bryanem – poszukują legendarnego króla lasu Floopaloo. Ten zna bowiem odpowiedzi na wszystkie pytania i spełnia najbardziej nawet fantazyjne życzenia. Dzieci nie wiedzą, czy jest to zwierzę, czy roślina, bo nikt dotychczas Floopaloo nie spotkał. Wspólna przygoda pozwoli im przezwyciężyć słabości, wzajemnie się zaakceptować, a nawet zaprzyjaźnić.

      „Na tropie króla lasu” (Floopaloo, where are you?”) to rozpisany na 52 epizody serial animowany, którego pomysłodawcą jest Marc Du Pontavice, producent m.in. „Piątego elementu“, „Gainsbourga“, a także animacji „Oggy i karaluchy“ i serialu dla dzieci z lat 90. „Space goofs“ (Les zinzins de l’espace).
      PREMIERA: CANAL+ FAMILY, sobota, 22 sierpnia 2015, 10:00, 4 odcinki

      Komentarz


      • DZIWNIA PARA
       (Odd Couple)
       Serial komediowy, USA, 2015, 12 odc.
       Twórcy: Danny Jacobson, Joe Keenan, Matthew Perry
       Obsada: Matthew Perry , Thomas Lennon, Wendell Pierce, Yvette Nicole Brown, Lauren Graham

       Dwóch skrajnie się od siebie różniących mężczyzn w średnim wieku, po wyrzuceniu z domów przez żony, postanawia zamieszkać razem. Adaptacja sztuki teatralnej autorstwa Neila Simona i remake serialu z lat 70. XX wieku. Matthew Perry jako producent i odtwórca jednej z głównych ról.

       Felix Unger (Thomas Lennon) jest neurotycznym, obsesyjnie pedantycznym romantykiem. Jego współlokator Oscar Madison (Matthew Perry) to tymczasem niechluj, leń i imprezowicz, któremu trudno odmówić jednak uroku. Czy z tak różnymi charakterami można mieszkać pod jednym dachem?

       „Dziwna para” powstała już w 1965 roku jako wystawiana z powodzeniem na Broadwayu sztuka autorstwa Neila Simona. W 1968 roku powstała kinowa wersja komediowego przeboju, w której w główne role wcielili się Jack Lemmon jako Felix i Walter Matthau w roli Oscara. Dwa lata później powstał liczący pięć sezonów serial, w którym zagrali Tony Randall i Jack Klugman.

       Jednym z producentów najnowszej wersji perypetii Feliksa i Oscara jest Matthew Perry, aktor który zasłynął rolą Chandlera w kultowym serialu „Przyjaciele”. Od czasu jego zakończenia w 2004 roku Perry zagrał m.in. w dramacie biograficznym „The Ron Clark Story”, za rolę w którym był nominowany do Złotego Globu. Nie maił szczęścia do seriali komediowych, w które się angażował. „Studio 60”, „Mr. Sunshine” i „Go on” kończyły się po jednym sezonie. Dopiero „Dziwna para” po 11 latach przełamuje tę passę - stacja CBS oficjalnie zamówiła drugi sezon serialu, który będzie miał premierę w 2016 roku.

       W serialu Perry’emu partneruje bardzo solidna grupa aktorów. Co prawda w Feliksa Ungera wciela się Thomas Lennon, dla którego jest to pierwsza szansa zaistnienia w telewizji w roli pierwszoplanowej, ale w obsadzie znalazła się również Wendell Pierce (doskonałe role w serialach Davida Simona „The Wire” i „Treme”) oraz Yvette Nicole Brown, która odeszła z serialu „Commmunity", by grać na stałe w „Dziwnej parze”. W byłą żonę Oscara Madisona wcieliła się Lauren Graham, gwiazda „Gilmore Girls” i „Parenthood”, która prywatnie była kiedyś dziewczyną Perry’ego.
       PREMIERA: CANAL+ FAMILY, niedziela, 23 sierpnia 2015, 17:30, dwa odcinki

       Komentarz


       • AMERICAN ODYSSEY
        (American Odyssey)
        Serial, thriller, USA, 2014
        Twórcy: Peter Horton, Adam Armus, Kay Foster
        Obsada: Anna Friel, Peter Facinelli, Jake Robinson, Jim True-Frost, Treat Williams, Nate Mooney, Elena Kampouris, Daniella Pineda, Sadie Sink, Adewale Akinnuoye-Agbaje and Omar Ghazaoui, Grégory Fitoussi

        „American Odyssey” to świetnie zrealizowany, trzymający w napięciu thriller w 13 odcinkach. Jego akcja krąży wokół trójki nieznanych sobie ludzi: sierżant Odelle Ballard (Anna Friel, znana m.in. z serialu „Gdzie rosną stokrotki”), prawnika korporacyjnego Petera Deckera, w którego wciela się Peter Fancinelli (dr Carlisle Cullen z „Sagi: Zmierzch”) oraz politycznego aktywisty Harrisona Waltersa (Jake Robinson). Podczas misji w Afryce sierżant Ballard odkrywa pliki dowodzące, że korporacja, z którą negocjuje Decker, finansuje organizacje terrorystyczne. W tym czasie w Nowym Jorku na podobny trop wpada Walters i jego dociekliwy przyjaciel, haker Bob (Nate Mooney). Pomimo wysiłków całej trójki, ujawnienie prawdy okazuje się misją niemal niemożliwą, która pociągnie za sobą wiele niewinnych ofiar.
        PREMIERA: CANAL+ SERIALE, niedziela, 23 sierpnia 2015, 22:00, dwa odcinki

        Komentarz


        • BYŁ SOBIE CHŁOPIEC 2
         (About A Boy 2)
         serial komediowy, USA, 2014/2015, 20 odc.
         twórca: Jason Katims
         scenariusz: Nick Hornby, Jason Katims, Chris Weitz, Paul Weitz, Peter Hedges i inni
         obsada: David Walton (Will Freeman), Minnie Driver (Fiona Brewer), Benjamin Stockham (Marcus Brewer), Al Madrigal (Andy), Annie Mumolo (Laurie), Leslie Bibb (Dakota), Adrianne Palicki (Samantha Lake), Will Sasso (Lou), Keith Powell (Richard)

         Will Freeman (David Walton) wiedzie wygodny żywot singla bez zobowiązań. Dzięki piosence, która stała się wielkim hitem ma zagwarantowane dochody do końca życia, jest więc wolny i może robić, co chce. Jego beztroską egzystencję zakłóca wprowadzenie się do sąsiedniego mieszkania Fiony (Minnie Driver), matki samotnie wychowującej 11-letniego Marcusa (Benjamin Stockham). Chłopak pojawia się bez zapowiedzi w domu Willa, co nie jest na rękę gospodarzowi, do czasu gdy odkrywa, że kobiety nie potrafią się oprzeć samotnym ojcom. Wkrótce Will zaczyna nie tylko doceniać towarzystwo chłopca, ale też się o niego martwić. Rodząca się miedzy nimi przyjaźń uświadamia mu sporo nowych rzeczy o nim samym i o tym, jak troszczyć się o innych.

         Serial „Był sobie chłopiec”, podobnie jak film z 2002 roku, jest oparty na powieści Nicka Hornby’ego, autora takich przebojów jak „Była sobie dziewczyna”, „Miłosna zagrywka” czy „Przeboje i podboje”. W napisanie i wyprodukowanie serialu zaangażowała się duża grupa osobistości Hollywood, odpowiedzialna za powstanie i sukces filmu kinowego z Hugh Grantem. Znaleźli się wśród nich bracia Weitz („Mrówka Z”, „Złoty kompas” (Chris Weitz), „W doborowym towarzystwie” (Paul Waitz)), Jason Katims (serial „Parenthood"), Peter Hedges („Ja cię kocham, a ty z nim”, „Wizyta u April”), Tim Bevan („Les Misérables – Nędznicy”, „Big Lebovski", Fargo”), Eric Fellner („Anna Karenina”, serial „Dynastia Tudorów”), Liza Chasin („To właśnie miłość”, „Pokuta”, „Duma i uprzedzenie” ), Jane Rosenthal („Poznaj mojego tatę”, „Depresja gangstera” czy wreszcie sam Robert De Niro („Wrogowie publiczni”, „Pokój Marvina”).

         Do roli głównej zaangażowano Davida Waltona, aktora znanego dotychczas głównie z seriali, takich jak „Bent" czy „Perfect Couples". Na planie towarzyszy mu doświadczona aktorka Minnie Driver, która rozpoczęła karierę u boku Chrisa O’Donnella i Colina Firtha w filmie „W kręgu przyjaciół” z 1995 roku. Widzowie mogą ją ponadto pamiętać z ról w takich produkcjach, jak „Uśpieni”, „Zabijanie na śniadanie”, w którym zagrała z Johnem Cusackiem czy „Buntownik z wyboru” z Mattem Damonem, Benem Affleckiem i Robinem Williamsem. W uroczego 11-latka, który podbija serce zakochanego w sobie bon vivanta wcielił się Benjamin Stockham, zdolny nastolatek, który od czasu debiutu w 2008 roku zdobył już dwie nominacje do Young Artist Award za role w serialach „Zabójcze umysły” i „Sons of Tuscon”. W „Był sobie chłopiec” gra też Al Madrigal, a gościnnie występuje znana z filmów „Iron Man” Leslie Bibb oraz Adrianne Palicki („G.I. Odwet”, „Czerwony świt”).
         PREMIERA: CANAL+ SERIALE, wtorek, 25 sierpnia 2015, 22:00, dwa odcinki

         Komentarz


         • GRIMM SEZON 4
          (Grimm 4)
          serial fantasy, USA 2014/2015
          twórcy: Stephen Carpenter, David Greenwalt, Jim Kouf
          reżyseria: Norberto Barba, Terrence O'Hara, Steven DePaul
          występują: David Giuntoli, Russell Hornsby, Bitsie Tulloch, Silas Weir Mitchell, Sasha Roiz, Reggie Lee, Bree Turner

          „Grimm” to serial inspirowany baśniami braci Grimm. Nick Burkhardt (David Giuntoli) jest detektywem w wydziale zabójstw w Portland, który odkrywa, iż jest potomkiem elitarnej rodziny zwanej „Grimmami”. Ich zadanie polega na utrzymywaniu równowagi pomiędzy światem ludzi a mitycznych, baśniowych stworów, zwanych Wesenami. Tylko Burkhardt potrafi dostrzec te istoty i skutecznie się im przeciwstawić. Z pomocą przyjaciela o baśniowym rodowodzie Monroe’a (Silas Weir Mitchell) oraz partnera, porucznika Hanka Griffina (Russell Hornsby), Nick staje do walki z wrogami nie z tego świata. Jest zmuszony coraz głębiej wnikać w świat starożytnych sporów i sojuszy rządzących światem Grimmów.

          Tytuł serialu nawiązuje do niemieckich pisarzy Wilhelma i Jakuba Grimmów, autorów słynnego zbioru „Baśnie braci Grimm”. W telewizyjnej produkcji kanału NBC niezwykłe istoty znane z ich utworów wkraczają w scenerię współczesnej Ameryki, niosąc zagrożenie ludziom. Kolejne sezony produkcji cieszą się niesłabnącą popularnością - NBC już zamówiło piąty sezon, który pojawi się jesienią 2015 roku.
          PREMIERA: CANAL+, czwartek, 27 sierpnia 2015, 21:00, dwa odcinki

          Komentarz          • © Kino Świat

           POKOCHAJ MNIE NA NOWO
           (Missing William)
           Dramat, romans, USA, 2014
           Reżyseria: Kenn MacRae
           Obsada: Brandon Routh, Courtney Ford, Reid Scott, Spencer Grammer

           Skomplikowany trójkąt miłosny, wzruszająca historia o uczuciu, która nie umiera. W rolach głównych znany z filmu „Superman: Powrót” Brandon Routh oraz Courtney Ford („Dexter”).

           Abby (Courtney Ford) jest trzydziestokilkuletnią artystką z Rhode Island, która szykuje się do ślubu z ukochanym Williamem (Reid Scott). Niespodziewanie do jej życia powraca przyjaciel z lat dziecięcych, a zarazem pierwsza miłość - James (Brandon Routh). Wizyta w barze w gronie przyjaciół kończy się tragicznie. W wyniku bójki William zostaje poważnie ranny. Abby opiekuje się nim, próbując wrócić go do życia. Jest coraz bardziej przygnębiona. James próbuje ją ratować przed całkowitym załamaniem się.
           PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 8 września 2015, 20:00

           Komentarz           • © 2014 SJ HEAT PRODUCTIONS, LLC. All Rights Reserved

            JOKER
            (Heat aka Wild Card)
            Kryminał, film akcji
            Reżyseria: Simon West
            Obsada: Jason Statham, Michael Angarano, Dominik García-Lorido, Milo Ventimiglia, Stanley Tucci, Sofía Vergara

            Jason Statham jako uzależniony od hazardu ochroniarz pomaga pomścić pobitą przez mafioza przyjaciółkę. Rameke „Żaru" z 1986 roku z Burtem Reynoldsem. Trzeci, po „Mechaniku” (2011) i „Niezniszczalnych 2” (2012), wspólny projekt Stathama i Simona Westa.

            Nick Wild (Jason Statham), prywatny ochroniarz z Las Vegas, jest uzależniony od hazardu. Pewnego dnia była dziewczyna Holly (Dominik García-Lorido) prosi go o pomoc. Nick ma dowiedzieć się, kim byli mężczyźni, którzy poprzedniego wieczoru brutalnie ją pobili. Sprawcą okazuje się gangster Danny DeMarco (Milo Ventimiglia). Nick i Holly składają mu wizytę, żeby go nastraszyć i upokorzyć. W ramach rekompensaty zabierają 50 tysięcy. Holly opuszcza Las Vegas, Nick staje do konfrontacji z mafijnym bossem Las Vegas - Baby (Stanley Tucci). Postanawia też pomnożyć pieniądze od DeMarco w kasynie. Towarzyszy mu jego klient, młody milioner Cyrus Kinnick (Michael Angarano), który widzi w Nicku idola.
            PREMIERA: CANAL+, piątek, 11 września 2015, 22:30

            Komentarz            • Fot. Jack English, © 2014 Gravier Productions, Inc.

             MAGIA W BLASKU KSIĘŻYCA
             (Magic in the Moonlight)
             Komedia romantyczna, USA, 2013
             Reżyseria: Woody Allen
             Obsada: Emma Stone, Colin Firth, Marcia Gay Harden, Jacki Weaver, Eileen Atkins

             Komedia romantyczna Woody’ego Allena osadzona w realiach Riwiery Francuskiej lat 20. XX wieku. Colin Firth jako mistrz magii, który stara się zdemaskować fałszywe medium w osobie Emmy Stone.

             Przekonany o własnej wartości, arogancki iluzjonista Stanley Crawford (Colin Firth) żywi wyjątkową niechęć do wszelkiej maści spirytystów, twierdzących, że mają magiczne zdolności. Na prośbę przyjaciela Howarda Burkana (Simon McBurney) postanawia udać się do położonej na Lazurowym Wybrzeżu posiadłości rodziny amerykańskich bogaczy, by zdemaskować podającą się za medium Sophie Baker (Emma Stone). Piękna, tajemnicza dziewczyna, która pomaga pani Grace Catledge (Jacki Weaver) w nawiązaniu kontaktu ze zmarłym mężem, zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie, a szczególnie na młodym Brice’ie (Hamish Linklater), który całkowicie traci dla niej głowę. Jedynie Stanley jest sceptyczny i przekonany, że nie będzie miał najmniejszego problemu z wykazaniem naiwności Catlegde’ów. Ku jego wielkiemu zaskoczeniu, dziewczyna daje liczne dowody ponadnaturalnych zdolności, które wymykają się racjonalnemu wytłumaczeniu. Urażony w swojej dumie, Stanley powoli przyjmuje do wiadomości, że wszystko jest możliwe – nawet to, że istnieje miłość.

             Od 1971 roku Woody Allen realizuje każdego roku przynajmniej jeden film pełnometrażowy (wyjątkiem były lata 1974, 1976 i 1981). Najwięcej, bo aż 13 projektów nakręcił ze swoją byłą partnerką Mią Farrow, w 8 filmach zagrała Diane Keaton. Allen jest laureatem 4 Oscarów, z którego żadnego nie odebrał osobiście. Na ceremonii wręczenia Nagród Akademii pojawił się jedynie po to, by zaapelować do producentów, by po 11 września kręcili swoje filmy w Nowym Jorku. Mimo to, do niego należy rekord, jeśli chodzi o ilość nominacji za scenariusze. Ma ich 16, wszystkie w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny.

             „Magią w blasku księżyca” kończący w tym roku 70 lat artysta powrócił do Francji, gdzie powstał największy komercyjny hit w jego karierze, czyli „O północy w Paryżu”. W obsadzie nowej komedii mistrza znalazła się jak zwykle plejada znakomitości, a wśród nich zdobywcy Oscarów®: Colin Firth („Jak zostać królem”) i Marcia Gay Harden („Pollock”) oraz dwukrotnie nominowana do Nagrody Akademii® Jacki Weaver („Poradnik pozytywnego myślenia”, „Królestwo zwierząt”). Główną rolę kobiecą zagrała Emma Stone („Służące”, „Niesamowity Spider-Man”), gwiazda Hollywoodu młodego pokolenia, która ma już na koncie m.in. nominację do Oscara za drugoplanową kreację w „Birdmanie”, gdzie zagrała u boku Micheala Keatona. Stone zagrała również w „Nieracjonalnym mężczyźnie”, kolejnym filmie Allena, który wszedł do polskich kin 14 sierpnia 2015. Niewykluczone, że wzorem Penelope Cruz czy Scarlett Johansson stanie się kolejną muzą mistrza.
             PREMIERA: CANAL+, niedziela, 13 września 2015, 21:30

             Komentarz


             • MOTYWACJA
              (Reach Me)
              Dramat, USA, 2014
              Reżyseria: John Herzfeld
              Obsada: Sylvester Stallone, Tom Berenger, Kyra Sedgwick, Thomas Jane, Danny Aiello, Kevin Connolly, Nelly, Kelsey Grammer, Lauren Cohan, Terry Crews, Danny Trejo, David O’Hara, Omar Hardwick

              Historia grupy ludzi, którzy po przeczytaniu popularnej książki motywacyjnej postanawiają zmienić swoje życie. W obsadzie m.in. Sylvester Stallone, Tom Berenger i Danny Aiello w rolach odbiegających od schematów.

              W księgarniach Los Angeles pojawia się bestsellerowy poradnik motywacyjny napisany przez ukrywającego pod pseudonimem Teddy’ego Raymonda (Tom Berenger). Książka ma ogromny wpływ na grupę ludzi, których losy zaczynają się ze sobą splatać. Jest wśród nich wychodząca z więzienia kobieta (Kyra Sedgwick), gwiazda hip-hopu (Nelly), ksiądz-alkoholik (Danny Aiello) i uzależniony od wymierzania sprawiedliwości policjant (Thomas Jane). Pod wpływem poradnika ponownej oceny swojego życia dokonuje także poczatkująca aktorka (Lauren Cohan) i płatny zabójca (David O’Hara). Autor bestsellera wzbudza zainteresowanie wydawcy prasy (Sylvester Stallone), który nakazuje jednemu ze swoich dziennikarzy (Kevin Connolly) odnaleźć go i zdemaskować. Film napisał i wyreżyserował John Herzfeld, twórca m.in. „15 minut" z Robertem De Niro.
              PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 14 września 2015, 21:00

              Komentarz


              • NA ZAWSZE TWOJA
               (A Promise)
               melodramat, Belgia, Francja, 2013
               reżyseria: Patrice Leconte
               obsada: Rebecca Hall, Alan Rickman, Richard Madden

               Historia zakazanej miłości wystawionej na próbę czasu. Adaptacja powieści Stefana Zweiga autorstwa Patrice’a Leconte. W obsadzie Rebecca Hall, Alan Rickman i Richard Madden.

               Friedrich Zeitz (Richard Madden) zostaje zatrudniony przez Karla Hoffmeistera (Alan Rickman), bogatego właściciela fabryki. Wkrótce młody mężczyzna przeprowadza się do jego posiadłości i zakochuje w pięknej żonie pracodawcy, Lotte (Rebecca Hall). Ze zrozumiałych względów ukrywa swoje uczucia, a lojalna wobec męża kobieta na pozór ich nie odwzajemnia. Do czasu, gdy nie przychodzi im się rozstać. Friedrich zostaje wysłany przez Hoffmeistera na dwa lata do Meksyku. Lotte wyznaje Friedrichowi miłość i obiecuje, że będzie czekała na jego powrót. W międzyczasie wybucha I wojna światowa i zakochani spotkają się dopiero po 8 latach.

               „Na zawsze twoja” jest ekranizacją powieści „Widerstand der Wirklichkeit” (z niem. „Opór rzeczywistości”) napisanej przez Austriaka Stefana Zweiga, jednego z najpopularniejszych pisarzy okresu międzywojennego. Książka nigdy nie ukazała się w polskim tłumaczeniu. Poruszającą opowieść przeniósł na ekran francuski reżyser Patrice Leconte („Mąż fryzjerki”, „Dziewczyna na moście”), laureat m.in. dwóch Cezarów i nagrody BAFTA za „Śmieszność”.
               PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 15 września 2015, 20:00

               Komentarz


               • DAWCA PAMIĘCI
                (The Giver)
                Dramat, science fiction, USa, 2014
                Reżyseria: Phillip Noyce
                obsada: Brenton Thwaites, Jeff Bridges, Meryl Streep, Alexander Skarsgård, Katie Holmes, Taylor Swift

                Pierwszy wspólny film Jeffa Bridgesa i Meryl Streep. Ekranizacja bestsellerowej powieści dla młodzieży. Klasyczna opowieść o dorastaniu, odkrywaniu indywidualności i wartości uczuć.

                Nastoletni Jonas (Brenton Thwaites) to nad wiek dojrzały, bystry chłopiec o dobrym sercu, który żyje w czarno-białym świecie przyszłości, gdzie nie istnieją cierpienie i ból, bo ludzie nie mają wspomnień. Ceną za świat bez konfliktów jest wyeliminowanie indywidualności i możliwości wyboru. Pamięć po dawnych czasach przechowuje w imieniu społeczności tylko jeden człowiek, zwany Dawcą (Jeff Bridges). Jonas zostaje wytypowany na jego następcę. W czasie szkolenia poznaje emocje i zaczyna widzieć świat w kolorze. Z drugiej strony dowiaduje się, czym jest śmierć i wojna. W końcu odkrywa wstrząsający sekret przeszłości, który burzy ład świata, w którym żyje i ściąga na niego i jego najbliższych niebezpieczeństwo.

                Film jest ekranizacją powieści „Dawca” autorstwa Lois Lowry, która sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy i trafiła w USA na listę lektur szkolnych. Reżyserii podjął się Phillip Noyce, znany z takich tytułów, jak „Salt”, „Kolekcjoner kości” czy „Czas patriotów”. Na planie spotkały się po raz pierwszy w karierze dwie ikony Hollywood, wielokrotni zdobywcy Oscarów® i Złotych Globów, Meryl Streep i Jeff Bridges. W rolę Jonasa wcielił się Brenton Thwaites, czyli Książę Phillip z disnejowskiej „Czarownicy”, a jego rodziców zagrali Katie Holmes oraz znany m.in. z serialu „Czysta krew” Alexander Skarsgård. W filmie zagrała również piosenkarka Taylor Swift.
                PREMIERA: CANAL+, piątek, 18 września 2015, 22:30

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+