Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • © 2012 Vertebra Newman Film Company, LLC
  All Rights Reserved

  DRUGIE ŻYCIE KRÓLA
  (Arthur Newman Golf Pro)
  Komediodramat, USA, 2012
  Reżyseria: Dante Ariola
  Obsada: Colin Firth, Emily Blunt, Kristin Lehman, Anne Heche, Sterling Beaumon, Autumn Dial, Lucas Hedges, Steve Coulter

  Laureat Oscara® Colin Firth w roli znudzonego mężczyzny w średnim wieku, który pozoruje swoją śmierć, by zacząć nowe życie. W fabularnym debiucie Dantego Arioli Firthowi partneruje zdobywczyni Złotego Globu Emily Blunt, znana widzom CANAL+ z takich produkcji, jak „Połów szczęścia w Jemenie” czy „Looper – pętla czasu”. „Drugie życie króla” było pokazywane na Toronto International Film Festival.

  Wallace Avery (Colin Firth) jest zmęczony swoją monotonną egzystencją. Postanawia wiec rozpocząć nowe życie jako król golfa Artur Newman. Opracowuje plan zniknięcia i z nowymi dokumentami rusza ku przeznaczeniu. Pozostawia za sobą pogrążoną w żałobie kochankę (Anne Heche) i nastoletniego syna (Lucas Hedges), początkowo niewzruszonego zniknięciem ojca, którego starania nawiązania kontaktu konsekwentnie odrzucał. W drodze na prywatne pole golfowe, gdzie ma nadzieję zacząć pracę, Arthur poznaje intrygującą Mike (Emily Blunt), która także ucieka od przeszłości używając tożsamości kogoś innego. Wspólnie włamują się do pustych domów i podszywają pod nieobecnych właścicieli. Przebywają namiętny romans i uczą się sobie ufać. Z czasem jednak staje się jasne, że tęsknią do tego, kim naprawdę są.
  PREMIERA: CANAL+, niedziela, 31 maja 2015, 21:00

  Komentarz



  • © Kino Świat

   ZABIĆ BOBRA
   (Zabić bobra)
   thriller, Polska, 2012
   reżyseria: Jan Jakub Kolski
   obsada: Eryk Lubos, Agnieszka Pawełkiewicz, Marek Kasprzyk, Mariusz Bonaszewski

   „Zabić bobra” - owacyjnie przyjęty na MFF w Karlowych Warach, zdobywca pierwszej nagrody w Konkursie Filmów Polskich na Festiwalu Camerimage. Eryk Lubos (nagroda dla najlepszego aktora w Karlowych Warach) w roli żołnierza z zespołem stresu bojowego, który stara się odzyskać kontrolę nad życiem po powrocie z wojny.

   Eryk (Eryk Lubos ) powraca w rodzinne strony do opuszczonego domu na skraju wsi. Żołnierz jednostek specjalnych walczących w Iraku i Afganistanie przeżył na wojnie traumę i stracił kobietę, którą kochał. Dręczą go tragiczne wspomnienia, ale tu, w samotności, otoczony dziką naturą, ma odzyskać siły i przygotować się do kolejnego zadania. Z rozmów telefonicznych z przełożonymi wynika, że Eryk uczestniczy w akcji odbicia zakładniczki przetrzymywanej w wiosce w zapalnym regionie świata. Jednak wraz z pojawieniem się w monitorowanej fortecy Eryka miejscowej dziewczyny o przydomku Bezi (Agnieszka Pawełkiewicz), sprawy komplikują się. Między Erykiem a Bezi wybucha namiętny romans. Żołnierz popełnia błędy, które mogą narazić misję.

   Oprócz nagród w Karlowych Warach i na Camerimage „Zabić bobra” zyskał pozytywne recenzje zachodniej prasy, w tym w tak prestiżowych pismach, jak „Variety", „Screen" czy „The Hollywood Reporter". Prawami do amerykańskiego remake'u filmu były zainteresowane m.in. studia Martina Scorsese i Brada Pitta.

   Jan Jakub Kolski dał się poznać jako reżyser m.in. koprodukowanych przez CANAL+ filmów: „Szabla od komendanta" (1995), „Historia kina w Popielawach" (1998), „Daleko od okna" (2000), „Pornografia"(2003) i „Jasminum" (2006). Podczas realizacji „Zabić bobra” Kolski znów powrócił w rodzinne strony. Zdjęcia kręcono bowiem w Popielawach koło. Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie reżyser spędził sporą część dzieciństwa i nakręcił „Historię kina w Popielawach". Oprócz nagrodzonego w Karlowych Warach Lubosa i debiutującej na ekranie Pawełkiewicz, w obsadzie filmu znaleźli się m.in.: obecna partnerka reżysera Aleksandra Michael, Marek Kasprzyk i Mariusz Bonaszewski. Kolski wyreżyserował ten film na podstawie własnego scenariusza. Autorem zdjęć jest Michał Pakulski.
   PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 1 czerwca 2015, 23:00

   Komentarz



   • © 2014 Viacom International Inc. All rights reserved

    DOBOSZ 2. W NOWYM RYTMIE
    (Drumline: A New Beat)
    Komedia, muzyczny, USA, 2014
    reżyseria: Bille Woodruff
    obsada: Nick Cannon, Alexandra Shipp, Leonard Roberts

    Kontynuacja filmu „Dobosz” z 2002 roku. W jednej z ról ponownie amerykański aktor i raper Nick Cannon.

    Danielle „Dani” Bolton (Alexandra Shipp) od zawsze chciała grać na bębnie w orkiestrze marszowej i brać udział w ulicznych paradach. Jej marzenie ma szansę się spełnić, gdy jedna z wyższych uczelni w Atlancie organizuje przesłuchania nowych muzyków. Dani wymyka się z domu i jedzie na konkurs. Ma szansę zostać pierwszą w historii szkoły dziewczyną, która przewodziłaby paradzie jako dobosz. Rywalizacja nie będzie jednak taka prosta – Dani musi pokonać wielu konkurentów, w tym Jayvena, do którego zacznie żywić coraz głębsze uczucia.

    W 2002 roku Charles Stone III, znany wówczas jako reżyser reklam i wideoklipów, nakręcił pełnometrażowy debiut „Dobosz”. W filmie głównego bohatera zagrał Nick Cannon, który otrzymał za swoją rolę nominacje do Black Reel Award (nagrody dla najlepszych filmowców afroamerykańskich), MTV Movie Award i do Teen Choice Award. 12 lat później po temat sięgnął Bille Woodruff, kręcąc kontynuację pod tytułem „Dobosz 2. W nowym rytmie”. Tym razem główną postacią jest Dani, która marzy o tym, aby zostać doboszem w orkiestrze marszowej. Wcieliła się w nią 23-letnia Alexandra Shipp, która ma zagrać Młodą Storm w planowanym na 2016 rok filmie „X-Men: Apocalypse”.
    PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 2 czerwca 2015, 20:00

    Komentarz



    • © Kino Świat

     SZALONA MIŁOŚĆ
     (Amour Fou)
     Komediodramat, kostiumowy, Austria, Luksemburg, Niemcy, 2014
     reżyseria: Jessica Hausner
     obsada: Birte Schnoeink, Christian Friedel, Stephan Grossmann, Sandra Hüller

     Opowieść rozgrywająca się w berlińskich salonach epoki Romantyzmu, luźno inspirowana prawdziwą historią samobójstwa niemieckiego poety Heinricha von Kleista. Za kamerą Jessica Hausner, autorka głośnego, nagrodzonego w Wenecji „Lourdes”. Film był prezentowany na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes w sekcji Un Certain Regard, a w rodzimej Austrii zdobył nagrodę za scenariusz.


     XVIII-wieczny Berlin. Europę ogarnia fala romantycznego zrywu. Bywalcy salonów zaczytują się w „Cierpieniach młodego Wertera” Goethego, przeżywając jego nieszczęśliwą miłość. O pokonaniu śmierci poprzez wielkie uczucie marzy również młody poeta, Heinrich (Christian Friedel). Poszukuje więc kobiety, która razem z nim popełniłaby samobójstwo. Napierw proponuje wspólną śmierć kuzynce Marie (Sandra Hüller), jednak ta, rozbawiona, odrzuca jego prośbę. Wkrótce Heinrich poznaje piękną, nieśmiałą Henriettę (Birte Schnoeink), żonę znajomego przedsiębiorcy. Zakochuje się w niej wyznając: „To może dziwnie zabrzmieć, ale nie szukam partnerki do życia, ale raczej do śmierci”. Gdy kobieta dowiaduje się, że cierpi na nieuleczalną chorobę, zaczyna poważnie rozważać propozycję Heinricha.

     Reżyserka Jessica Hausner, autorka głośnego „Lourdes”, tym razem wzięła na warsztat epokę Romantyzmu. „Szalona miłość” to film oparty na prawdziwej historii niemieckiego poety i dramaturga Heinricha von Kleista, który w 1811 roku zastrzelił się wraz ze swoją przyjaciółką, Henriette Vogel. Przez pryzmat nieszczęśliwej miłości i śmierci Jessica Hausner przybliża realia tamtych czasów i problemy ówczesnych elit, jak wysokie podatki, których do XVIII wieku mieszczaństwo nie musiało płacić czy toczące się na salonach dyskusje na temat demokracji. Na tym tle widz ogląda perypetie młodego, znudzonego życiem poety, usilnie poszukującego towarzyszki do przebycia wraz z nim ostatniej drogi. „Szalona miłość” była prezentowana na MFF Cannes 2014 w sekcji Un Certain Regard, zdobyła także Nagrodę Austrian Film Award za scenariusz.
     PREMIERA: CANAL+FILM, środa, 3 czerwca 2015, 20:00

     Komentarz



     • fot. Monolith Films

      KSIAŻĘ
      (The Prince)
      Film akcji, USA, Wielka Brytania, 2014
      reżyseria: Brian A. Miller
      obsada: Jason Patric, Bruce Willis, John Cusack, Curtis „50 Cent” Jackson, Jessica Lowndes, Gia Mantegna, Jung Ji-Hoon (Rain)

      Jason Patric, Bruce Willis i John Cusack w pełnej napięcia historii konfrontacji dwóch potężnych bossów gangsterskiego świata. Wyprodukowany przez twórców „Planu ucieczki” i „Agentów”, „Książę” gwarantuje wartką akcję, kaskaderskie sceny i efektowne pojedynki.

      Paul (Jason Patric) przed laty był ważną personą w gangsterskim światku Las Vegas. Nazywany „księciem”, siał grozę spustoszenie wszędzie tam, gdzie się pojawił. Popełnił jednak tragiczną w skutkach pomyłkę i musiał zniknąć. Udało mu się pozbierać, a nawet założyć rodzinę. Dziś, po śmierci żony, całym jego światem jest dorastająca córka Beth (Gia Mantegna). Gdy dziewczyna znika, Paul musi powrócić do Las Vegas. Towarzyszy mu przyjaciółka córki, Angela (Jessica Lowndes), która nie zdaje sobie sprawy w jak bezwzględny świat wkracza, odmawiając powrotu do domu. Z pomocą przyjaciela sprzed lat Sama (John Cusack), Paul zbliża się do nieuchronnej konfrontacji z Omarem (Bruce Willis), bezwzględnym gangsterem, który od 20 lat czeka na okazję do zemsty na dawnym rywalu.

      W filmie obok Jasona Patrica („Speed 2: Wyścig z czasem”) i Bruce’a Willisa („Red 2″, „Szklana pułapka”, „Niezniszczalni”) można zobaczyć także Johna Cusacka („Pokusa″, „Przeboje i podboje”) oraz rapera Curtisa „50 Cent” Jacksona. Producentem filmu jest Brandt Andersen, twórca takich przebojów jak „Władza” „Plan ucieczki” i „Agenci”, a za zdjęcia odpowiada Yaron Levy („Piła”, „Alpha Dog”).
      PREMIERA: CANAL+, piątek, 5 czerwca 2015, 22:30

      Komentarz



      • fot. Best Film

       TEN NIEZRĘCZNY MOMENT
       (That Awkward Moment)
       Komedia, USA, 2014
       Reżyseria i scenariusz: Tom Gormican
       obsada: Zac Efron, Michael B. Jordan, Miles Teller, Imogen Poots, Mackenzie Davis, Jessica Lucas

       Związki damsko-męskie z męskiego punku widzenia. Zac Efron („Sąsiedzi”) i Miles Teller („Whiplash”) ślubują pozostać singlami i namawiają zdradzonego przez żonę przyjaciela, by do nich dołączył. Teoria, jak to zwykle bywa, gdy w grę wchodzą uczucia, rozmija się jednak z rzeczywistością. MTV Movie Award dla Efrona w kategorii najlepszy występ bez koszulki.

       Jason (Zac Efron), Daniel (Miles Teller) i Mikey (Michael B. Jordan) przyjaźnią się od lat. Dla Jasona koniec znajomości z dziewczyną wyznacza dzień, kiedy zadaje ona pytanie, o to dokąd zmierza ich relacja. W prowadzeniu harmonogramu randek wcale niezgorzej radzi sobie Daniel, któremu w podrywaniu kolejnych dziewczyn pomaga przyjaciółka Chelsea (Mackenzie Davis). Zupełnie innym typem jest Mikey, porządny, uczciwy, zakochany w żonie (Jessica Lucas) lekarz. I to on właśnie zostaje zdradzony i porzucony. By pomóc mu przezwyciężyć kryzys, kumple postanawiają założyć klub singli. Mają imprezować i podrywać dziewczyny, byle nie zaangażować się na poważnie. Wspólnie złożona przysięga szybko okazuje się przyczyną mniej lub bardziej wymyślnych kłamstw.

       W 2010 roku scenariusz do filmu „Ten niezręczny moment” autorstwa Toma Gormicana znalazł się na liście najlepszych niezrealizowanych scenariuszy roku. W realizację projektu, który jest debiutem reżyserskim Gormicana, zaangażował się jako odtwórca głównej roli i jeden z producentów Zac Efron, jeden z gwiazdorów Hollywood młodego pokolenia, który zyskał sławę główną rolą w trylogii „High School Musical” Kenny’ego Ortegi. 20-letni wówczas aktor postanowił zawalczyć o zmianę wizerunku i zaczął przyjmować coraz więcej ról dramatycznych. Wystąpił m.in. w „Charlie St. Cloud” Burra Steersa, „Szczęściarzu” Scotta Hicksa czy pokazywanej w Konkursie Głównym w Cannes „Pokusie” Lee Danielsa. W filmie tym Efron zagrał u boku takich gwiazd, jak Nicole Kidman, Matthew McConaughey i John Cusack. Nadal jednak niekwestionowanym atutem aktora jest pięknie wyrzeźbiona sylwetka. Jury MTV Movie Awards nagrodziło Efrona za „Ten niezręczny moment” w kategorii najlepszy występ bez koszulki, a widzowie CANAL+ również mogą podziwiać idealny tors aktora w komedii Nicholasa Stollera „Sąsiedzi”. W filmie „Ten nieręczny moment” Efronowi partneruje m.in. Miles Teller, wschodząca sława Hollywood, o którym stało się głośno za sprawą roli w nagrodzonym 3 Oscarami® „Whiplash”, a także występów w filmach z cyklu „Niezgodna”. Młodzi widzowie docenili wszystkich głównych aktorów filmu „Ten niezręczny moment”, przyznając Efronowi, Tellerowi i Michaelowi B. Jordanowi Young Hollywood Award w kategorii najlepsze trio.
       PREMIERA: CANAL+, niedziela, 7 czerwca 2015, 21:00

       Komentarz



       • fot. Monlith Films

        PORWANA
        (Misfire)
        Film akcji, USA, 2014
        reżyseria: R. Ellis Frazier
        obsada: Gary Daniels, Vannessa Vasquez, Michael Greco, Patricia Peinado Cruz

        Legenda kina akcji lat 90. Gary Daniels w roli byłego policjanta, poszukującego byłej żony w rządzonej gangami narkotykowymi Tijuanie.

        Doświadczony agent antynarkotykowy Cole (Gary Daniels) dowiaduje się od brata (Michael Greco), który odbił mu żonę (Patricia Peinado Cruz) o jej zniknięciu. Bazując na śladach krwi w domu i na ciele Johnny’ego, policja podejrzewa właśnie jego o zamordowanie kobiety. Zanim zniknęła, Sara prowadziła dziennikarskie śledztwo, próbując prześwietlić interesy jednego z lokalnych biznesmenów. Cole natychmiast udaje się do Tijuany, gdzie odkrywa spisek z udziałem miejscowego bossa narkotykowego z aspiracjami politycznymi. W starciu z członkami kartelu Cole łączy siły z przyjaciółką byłej żony, Gracie (Vannessa Vasquez).

        W latach 90. Gary Daniels regularnie grał pierwszoplanowe role w filmach akcji, jednak w pierwszej dekadzie XXI wieku jego kariera nieco podupadła. Dopiero po występie w „Niezniszczalnych” w 2010 roku powrócił m.in. w takich filmach, jak „The Lazarus Papers”, „The Mark” czy „Polowanie na kilera”. „Porwana” jest solidnym kinem akcji, który wykracza poza normę dla filmów przeznaczonych bezpośrednio na rynek DVD. Wzorującemu się na filmach z serii „Tożsamość Bourne’a” reżyserowi R. Ellis Frazierowi udało się zachować kinowy styl z dobrymi zdjęciami i pogłębioną charakterystyką głównego bohatera.
        PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 8 czerwca 2015, 22:00

        Komentarz



        • fot. Monolith Films

         WEEKEND OSTATNIEJ SZANSY
         (Le Week-End)
         Komedia romantyczna, Wielka Brytania, Francja, 2013
         reżyseria: Roger Michell
         obsada: Jeff Goldblum, Jim Broadbent, Lindsay Duncan, Olly Alexander, Xavier De Guillebon

         Nagrodzona British Independent Film Award Lindsay Duncan i nominowani Jim Broadbent i Jeff Goldblum w francusko-brytyjskiej komedii romantycznej o małżeństwie z 30-letnim stażem, które powraca do Paryża, by ożywić swój związek.

         Wykładowca filozofii Nick (Jim Broadbent) oraz wymagająca i żywiołowa nauczycielka Meg (Lindsay Duncan) są małżeństwem z wieloletnim stażem. Mają dorosłego syna, który opuścił już rodzinny dom. Dawna namiętna relacja małżonków zmieniła się na przestrzeni lat w rutynę, a niespełniona Meg myśli o ewentualnym rozstaniu. Nick kocha żonę i nie wyobraża sobie bez niej życia, choć nie wie, jak ją uszczęśliwić. Podejmuje próbę ożywienia relacji między nimi, zabierając Meg na weekend do Paryża, gdzie kilka dekad wcześniej spędzili miesiąc miodowy. Czas spędzany tylko we dwoje wcale nie zbliża do siebie pary. Przełomem okazuje się przypadkowe spotkanie dawnego przyjaciela Nicka. Morgan (Jeff Goldblum ) jest przystojny, popularny, ma młodą, zapatrzoną w niego jak w obraz żonę, która w dodatku jest w ciąży. Mieszkają w pięknym apartamencie z widokiem na wieżę Eiffla. Impreza z okazji wydania kolejnej książki Morgana jest momentem przełomowym w relacji Nicka i Meg.

         Roger Mitchell zrealizował słodko-gorzką komedię o miłości, o którą trzeba na nowo zawalczyć i zachwycił nią krytyków. Niemała w tym zasługa ciekawego scenariusza Hanifa Kureishiego („Intymność”), doskonałej obsady i klimatycznych zdjęć Paryża, autorstwa Nathalie Durand. „Weekend ostatniej szansy” jest eleganckim i dobrze zbalansowanym portretem zmagań życiowych i miłosnych pary, której „i żyli długo i szczęśliwie” zblakło jak stara fotografia.
         PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 9 czerwca 2015, 20:00

         Komentarz



         • © Studio Canal

          SMAK ŻYCIA 3, CZYLI CHIŃSKA UKŁADANKA
          (Casse-tête chinois)
          Komedia romantyczna, Belgia, Francja, USA, 2013
          reżyseria: Cedric Klapisch
          obsada: Romain Duris, Audrey Tautou, Cécile De France, Kelly Reilly, Sandrine Holt

          Romain Duris, Audrey Tautou, Cécile De France i Kelly Reilly powracają w nominowanej do Cezara trzeciej odsłonie francuskiej serii komediowej „Smak życia".

          Xavier (Romain Duris), Wendy (Kelly Reilly), Martine (Audrey Tautou) i Isabelle (Cécile De France) poznali się w czasach studenckich w Barcelonie. Dziś mają po 40 lat. Xavier ma dwójkę dzieci z Wendy (Kelly Reilly), ale właśnie się rozwodzą, a ona wyprowadza się z nowym partnerem do Nowego Jorku. Xavier, by być blisko dzieci, podąża za nimi. Nie jest mu łatwo zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Korzysta z gościny Isabelle, która mieszka ze swoją partnerką, a przy okazji pomaga przyjaciółce zająć w ciążę. By zdobyć zieloną kartę, żeni się z mieszkającą w Ameryce Chinką, ale jednocześnie spotyka się z dawną miłością, Martine (Audrey Tautou), która akurat pojawia się w Nowym Jorku. Czwórka długoletnich przyjaciół pomimo 40-stki na karku i posiadania dzieci, wciąż prowadzi chaotyczną egzystencję, próbując ułożyć sobie życie i odnaleźć szczęście.

          „Smak życia 3, czyli chińska układanka" stanowi doskonały epilog dla bohaterów serii lekkich komedii romantycznych, których dwie pierwsze części, również w reżyserii Cedrica Klapischa, powstały w 2002 i 2005 roku. – „Dwa poprzednie filmy powstały z przyjemności, improwizacji i spontaniczności. Ten film (…) wymagał doświadczenia i refleksji. Pierwsze filmy opowiadały o impulsywności młodości. Ten podejmuje temat dojrzałości” – mówił reżyser trylogii, znany również z takich tytułów, jak „Niebo nad Paryżem'' i „Mój kawałek tortu''. „Smak życia 3, czyli chińska układanka" był nominowany do Cezara 2014 za muzykę. W poprzednich częściach Cezary za swoje kreacje zdobyła Cécile De France, a nominację Kelly Reilly.
          PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 10 czerwca 2015, 20:00

          Komentarz



          • Magnolia Pictures

           DEADFALL. W POTRZASKU
           (Deadfall)
           Thriller, kryminał, USA, 2012
           Reżyseria: Stefan Ruzowitzky
           Obsada: Eric Bana, Olivia Wilde, Charlie Hunnam, Kris Kristofferson, Sissy Spacek, Kate Mara, Treat Williams

           Po napadzie na kasyno rodzeństwo, Addison (Eric Bana) i Liza (Olivia Wilde), ucieka z torbą pełną pieniędzy. W wyniku wypadku tracą samochód. Są zmuszeni rozdzielić się i na własną rękę dotrzeć do kanadyjskiej granicy. Liz zatrzymuje na drodze byłego boksera i skazańca, Jaya (Charlie Hunnam), który zmierza na Święto Dziękczynienia do domu rodziców (Kris Kristofferson, Sissy Spacek). Dziewczyna postanawia ścignąć tam brata, który walczy o przetrwanie przemierzając zaśnieżone lasy. Ściga go młoda policjantka (Kate Mara) i jej ojciec, szeryf Becker (Treat Williams). Wszyscy spotykają się w domu państwa Millsów, gdzie rozegra się prawdziwy dramat.

           Trzymający w napięciu thriller „Deadfall. W potrzasku” nawiązuje atmosferą i klimatem do słynnego „Fargo”. Podobnie, jak w kultowym filmie braci Coen, scenerią dramatycznych wydarzeń w „Deadfall” jest mroźna północ USA, a bohaterowie walczą nie tylko z przeciwnikami, ale też mrozem i zamiecią. Film wyreżyserował Stefan Ruzowitzky, austriacki filmowiec, autor m.in. nominowanych do Złotego Niedźwiedzia w Berlinie „Fałszerzy”. Na planie „Deadfall. W potrzasku” udało mu się zgromadzić imponującą obsadę z Erikiem Baną (tytułowa rola w „Hulku”, Nero ze „Star Treka”) oraz Olivią Wilde („Tron: Dziedzictwo”). Partnerują im Kris Kristofferson i Sissy Spacek oraz Kate Mara (serial „House of Cards”) i Treat Williams (niezapomniany Berger z „Hair” Formana).
           PREMIERA: CANAL+, piątek, 12 czerwca 2015, 22:30

           Komentarz



           • fot. Phillip Skraba Opus film

            OBIETNICA
            Dramat, Polska, 2014
            Reżyseria: Anna Kazejak
            Obsada: Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek, Nikodem Rozbicki, Magdalena Popławska, Dawid Ogrodnik, Andrzej Chyra, Jowita Budnik, Bartłomiej Topa

            Film Anny Kazejak, reżyserki „Skrzydlatych świń” i producentów nagrodzonej Oscarem® „Idy” . Thriller rozgrywający się wśród licealistów, a zarazem dramat o ich relacjach z rodzicami. Nagroda za debiutancką rolę dla Elizy Rycembel na MFF dla Dzieci i Młodzieży w Wiedniu oraz dla Dawida Ogrodnika na Gdynia Film Festival.

            Lila (Eliza Rycembel) mieszka z matką (Magdalena Popławska) i jej nowym partnerem Danielem (Dawid Ogrodnik). Ojciec (Andrzej Chyra) wyjechał do Danii, gdzie założył nowa rodzinę. Lila chodzi z kolegą z liceum, Jankiem (Mateusz Więcławek). Mają grupę znajomych, z którymi imprezują. Zarówno ze sobą, jak i ze znajomymi są w stałym kontakcie poprzez portale społecznościowe i komunikatory. Pewnego dnia zazdrosna o koleżankę Lila oskarża Janka o zdradę i zrywa z nim. Zakochany chłopak jest gotów na wszystko, by ją odzyskać. Postanawia spełnić daną Lili obietnicę. Dochodzi do tragedii.

            „Obietnica” miała premierę podczas 64. Berlinale w sekcji Generation, gdzie pokazywane są najciekawsze filmy z całego świata, skoncentrowane na tematyce młodzieżowej. Scenariusz do filmu Kazejak napisała wspólnie z Magnusem Von Hornem, mieszkającym w Warszawie szwedzkim filmowcem, który w tym roku zadebiutował jako reżyser w prestiżowej, kanneńskiej sekcji Quinzaine des Réalisateurs , w której zaczynali m.in. Martin Scorsese, Michael Haneke czy bracia Dardenne. Von Horn zakwalifikował się do niej z „Intruzem”, polsko-szwedzką koprodukcją, do której zdjęcia zrealizował nominowany do Oscara za „Idę” Łukasz Żal. „Obietnica" jest wspólną produkcją Polski i Danii. W ekipie znaleźli się doświadczeni filmowcy, współpracownicy Larsa von Triera, tacy jak montażysta Morten Hojbjerg („Nimfomanka" von Triera, „Tuż po weselu" Susanne Bier, „Templariusze: Miłość i krew" Petera Flintha) oraz odpowiedzialny za muzykę Kristian Eidnes Andersen („Dogville", „Antychryst", „Melancholia" i „Nimfomanka" von Triera, „Polowanie" Thomasa Vinterberga).

            Główne role – Lili i Janka – zagrali w „Obietnicy” Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. Partneruje im Nikodem Rozbicki, który zadebiutował na dużym ekranie rolą Kuby w filmie Kasi Rosłaniec „Bejbi blues”. Na drugim planie Kazejak zgromadziła gwiazdorską obsadę: Andrzeja Chyrę w roli nieobecnego ojca dziewczyny, Magdalenę Popławską jako jej matkę i Dawida Ogrodnika, grającego jej partnera. Rodziców Janka zagrali Jowita Budnik i Barłomiej Topa. W „Obietnicy” widzowie zobaczą także Luxurię Astaroth, modelkę, znaną z klipów rapera Donatana „Nie lubimy robić” oraz „My Słowianie”. Z wynikiem 122 058 widzów „Obietnica” zajęła 14 miejsce w kinowym box office’ie polskich filmów 2014 roku.
            PREMIERA: CANAL+, niedziela, 14 czerwca 2015, 21:00

            Komentarz



            • fot. Monolith Films

             DEMONSTRACJA SIŁY
             (Force Of Execution)
             Film akcji, USA, 2013
             Reżyseria: Keoni Waxman
             Obsada: Steven Seagal, Ving Rhames, Danny Trejo, Bren Foster

             Jedenasty wspólny film Stevena Seagala i Keoni Waxmana. Tym razem Seagal w roli mafijnego bossa uwikłanego w walkę z rywalem, który chce przejąć handel narkotykami na jego terytorium.

             Alexander Coates (Steven Seagal) zbudował prawdziwe kryminalne imperium. Mafioso z jednej strony chce zachować wpływy, z drugiej chciałby odciąć się od zbrodni, która służy mu jako narzędzie w utrzymaniu władzy. Kiedy na drodze Coastesa pojawia się Icemanm (Ving Rhames), który pragnie przejąć handel narkotykami, a próby dogadania się obu stron spełzają na niczym, na ulicach rozpoczyna się mafijna wojna o władzę. Wygra tylko jeden, ten, który wykaże się absolutną bezwzględnością.

             „Demonstracja siły” to kolejny wspólny projekt Stevena Seagala i Keoni Waxmana. Ich wcześniejsze filmy, wszystkie pokazywane w CANAL+, to „Cena powrotu” i „Niebezpieczny człowiek” – oba z 2009 roku, „Najwyższy wyrok” (2012) oraz dwie 6-odcinkowe serie „Bez litości”, które Waxman reżyserował na zmianę z Wayne’em Rose. Później duet zrealizował również „W imię zasad” i „Człowieka zasad”.
             PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 15 czerwca 2015, 21:00

             Komentarz



             • © Kino Świat

              KOCHANIE, CHYBA CIĘ ZABIŁEM
              Komedia sensacyjna, Polska, 2014
              Reżyseria: Jakub Nieścierow
              Obsada: Zbigniew Zamachowski, Arkadiusz Jakubik, Ireneusz Czop, Marcin Korcz, Roma Gąsiorowska, Iza Kuna, Leszek Lichota

              Komedia sensacyjna producentów „Ślubów panieńskich" ze Zbigniewem Zamachowskim w roli kilera z przypadku. Arkadiusz Jakubik („Drogówka”) i Ireneusz Czop („Jack Strong”) jako niedopasowany duet policjantów na tropie zabójcy. Na drugim planie między innymi Iza Kuna, Roma Gąsiorowska i Leszek Lichota.


              Księgowy Jan Pokojski (Zbigniew Zamachowski) mieszka z piękną żoną-artystką (Iza Kuna) w uroczym domu na peryferiach wypełnionym kolekcją zwierzęcych poroży. Jego stabilne życie wywraca się do góry nogami, gdy nakrywa małżonkę z kochankiem (Leszek Lichota) na gorącym uczynku. W wyniku szamotaniny Pokojski staje się podwójnym mordercą, a całe zajście zostaje sfilmowane. Nagranie trafia w ręce pracownika wypożyczalni filmów Kacpra (Marcin Korcz), który razem z dziewczyną (Anna Karczmarczyk) postanawiają szantażować księgowego. Ich tropem rusza śledczy Wierzbowski (Ireneusz Czop), samozwańczy naśladowca Brudnego Harry'ego, który nie rozstaje się z bronią nawet pod prysznicem. Jako partner zostaje mu przydzielony gburowaty, przesadnie przesądny miłośnik papierkowej roboty Graś (Arkadiusz Jakubik). Tymczasem lista ofiar Pokojskiego nieoczekiwanie powiększa się.
              PREMIERA: CANAL+ FILM, wtorek, 16 czerwca 2015, 20:00

              Komentarz



              • © Tibo & Anouchka

               YVES SAINT LAURENT
               (Yves Saint Laurent)
               Biograficzny, dramat, Francja, 2014
               Reżyseria: Jalil Lespert
               Obsada: Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Le Bon

               7 nominacji do Cezara 2015, francuski Oscar dla Pierre’a Nineya za tytułową kreację. Głośny film „Yves Saint Laurent” Jalila Lesperta to opowieść o fenomenie YSL i narodzinach jego imperium modowego. Filmową biografię geniusza mody wspierał i autoryzował Pierre Bergé, wieloletni przyjaciel i partner życiowy, a także spadkobierca praw i materiałów Saint Laurenta.


               Rok 1958. Nieśmiały, nadzwyczaj wrażliwy Yves Saint Laurent przybywa z rodzinnej Algierii do Paryża, by praktykować u Diora. Zdolny 17-latek tworzy tam swoją pierwszą kolekcję. Paryż pada do jego stóp. Podczas pokazu awangardowy wizjoner poznaje miłość swojego życia Pierre’a Berge. Z jego pomocą stworzy imperium mody i osiąga szczyty kreatywności, które potwierdza między innymi pokazana w 1976 roku kolekcja Opéra Ballets Russes.

               W 2015 o Cezary, najważniejsze nagrody filmowe we Francji, rywalizowały dwa filmy biograficzne o tym samym człowieku. Były to „Yves Saint Laurent” w reżyserii Jalila Lesperta oraz „Saint Laurent" Bertranda Bonella. Oba zdobyły rekordową liczbę nominacji: pierwszy 7, drugi aż 10. Każdy zdobył jedną nagrodę. W kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy zmierzyli się ze sobą Gaspard Ulliel i Pierre Niney, którzy wcielili się w słynnego projektanta i zebrali za swoje kreacje świetne recenzje. Wygrał Niney. Konkurencyjny film Bonella dostał Cezara za kostiumy, choć twórcy mieli trudniejsze od Lesperta zadanie. Dzięki współpracy z przyjacielem i spadkobiercą YSL, Pierre’em Bergém, który akceptował niemal każdy szczegół produkcji, Lespert miał autoryzację domu mody i dostęp do oryginalnych strojów. Bonello wszystko odtwarzał samodzielnie.

               Cezar za najlepszą rolę męską dla Pierre’a Nineya nikogo nie zaskoczył. Zwiastowały go dwie jego wcześniejsze nominacje do nagrody francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej w kategorii najbardziej obiecujący aktor. Yves Saint Laurent w interpretacji Nineya to introwertyk, chorobliwie nieśmiały wrażliwiec, którego tak naprawdę nie interesuje nic poza pracą twórczą, projektowaniem. Jego delikatna konstrukcja psychiczna sprawia, że nie potrafi stawić czoła przeciwnościom losu. Niepowodzenia wyzwalają w nim skłonności autodestrukcyjne. Jego życie to powtarzające się depresje, a także walka z alkoholizmem i narkomanią.
               PREMIERA: CANAL+ FILM, środa, 17 czerwca 2015, 20:00

               Komentarz



               • © Kino Świat

                DRIVE HARD
                (Drive Hard)
                Komedia, film akcji, Australia, Kanada, USA, 2014
                Reżyseria: Brian Trenchard-Smith
                Obsada: John Cusack, Thomas Jane, Zoe Ventoura, Christopher Morris, Damien Garvey

                John Cusack („Pokusa”, „1408”) w roli honorowego przestępcy, który porywa kierowcę rajdowego, by pomógł mu uciec po napadzie na bank.

                Były kierowca wyścigowy Peter Roberts (Thomas Jane) marzy o otwarciu szkoły wyścigów samochodowych, a tymczasem pracuje jako instruktor jazdy i nie stać go na opłacenie prywatnych lekcji córki. Jeden z jego klientów Simon Keller (John Cusack) ujawnia, że zbadał jego finanse i życie prywatne. Zaniepokojony Roberts kończy lekcję. Keller zgadza, ale prosi, żeby zatrzymać się w banku, by mógł pobrać pieniądze i mu zapłacić. Wychodząc z banku, Keller otwiera ogień do ochrony, wskakuje do samochodu z walizką pełną pieniędzy i domaga się, żeby Roberts uciekał. Choć Keller proponuje mu procent z łupu, Roberts chce oddać się policji. Keller zapewnia go, że policja nie będzie ich ścigać, ponieważ bank jest zarządzany przez przestępców, którzy mają policję w kieszeni. Na ich czele stoi były wspólnik Kellera, Rossi (Christopher Morris), który odwołuje policyjny pościg, ale wysyła najemników, by odzyskać pieniądze. Śledztwo w sprawie napadu na bank przejmuje nieskorumpowana agentka Walker (Zoe Ventoura).
                PREMIERA: CANAL+, piątek, 19 czerwca 2015, 21:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+