Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • Foto: Piotr Bujnowicz i Marta Piskorek / Fabryka Obrazu
  AMBASSADA
  (AmbaSSada)
  Komedia, Polska, 2013
  Reżyseria: Juliusz Machulski
  Obsada: Magdalena Grąziowska, Bartosz Porczyk, Robert Więckiewicz, Ksawery Szlenkier, Aleksandra Domańska, Jan Englert, Anna Romantowska, Adam „Nergal" Darski, Krystian Wieczorek

  Przemek (Bartosz Porczyk) jest młodym, zapatrzonym w siebie pisarzem. Jego żona Melania (Magdalena Grąziowska) zwariowaną aktorką. Przyjeżdżają do Warszawy, gdzie pod nieobecność stryja zajmą się jego apartamentem, a Przemek ukończy swoją powieść. Mieszkanie jest usytuowane w nowoczesnej kamienicy centrum Warszawy. Melania zgłębia historię domu i odkrywa, że na ulicy Piusa 17 - dziś Pięknej - przed wojną znajdowała się niemiecka ambasada. Winda, która znajduje się w budynku, nie tylko przenosi mieszkańców z piętra na piętro, ale też umożliwia podróż w czasie: z sierpnia 2012 roku do sierpnia 1939 roku. Przemek i Mela trafiając do nazistów i próbują pokrzyżować im szyki, aby zmienić bieg historii Warszawy i Europy.

  W komedii Juliusza Machulskiego według jego scenariusza bohaterowie przenoszą się w czasie do sierpnia roku 1939 i mają okazję poznać zarówno Joachima von Ribbentropa, w którego wcielił się wokalista grupy „Behemoth” Adam „Nergal” Darski, jak i samego Hitlera w interpretacji rewelacyjnego Roberta Więckiewicza. Warto też wspomnieć o świetnych rolach drugoplanowych Jana Englerta, Aleksandry Domańskiej i Anny Romantowskiej.
  PREMIERA: CANAL+, piątek, 26 grudnia 2014, 21:00

  Komentarz  • © Kino Świat 2014

   KUMBA
   (Khumba)
   Animacja, RPA, 2013
   Reżyseria: Anthony Silverston
   Obsada: Maciej Musiał (Kumba), Jarosław Boberek (Bradley), Małgorzata Kożuchowska (Mama W), Tomasz Karolak (Królik), Robert Więckiewicz (Fango), Sonia Bohosiewicz (Nora), Joanna Kulig (Fifi), Sławomir Pacek (Skalk)

   Kumba (Maciej Musiał) urodził się pasiasty do połowy, a wiadomo przecież, że zebra bez pasów jest jak słoń bez trąby i lew bez grzywy. Przez to Kumba od źrebaka jest obiektem drwin rówieśników. Koledzy nie mogą mu również wybaczyć, że znacznie lepiej od nich gra w piłkę nożną. Odtrącony przez rodzinne stado, Kumba wyrusza na poszukiwanie magicznego źródła, w którym - jak głosi stara legenda - pierwsze zebry zyskały pasy. W wędrówce po Afryce towarzyszą mu nowi przyjaciele - nadopiekuńcza antylopa gnu Mama W. (Małgorzata Kożuchowska) oraz postrzelony struś Bradley (Jarosław Boberek). Wspólnie przeżywają mnóstwo przygód i mierzą się z groźnym lampartem Fango (Robert Więckiewicz), który poluje na Kumbę, wierząc, że schwytanie wyjątkowej zebry da mu ponadzwierzęcą moc.

   „Kumba” opowiada o odtrąconej przez stado zebrze, która wyrusza w podróż życia w poszukiwaniu brakujących na skórze pasów. Film wyreżyserował Anthony Silverston, odpowiedzialny za animację „Zambezia”, którą w polskich kinach zobaczyło blisko 600 000 widzów. W wersji polskiej widzowie usłyszą m.in. Tomasza Karolaka, Małgorzatę Kożuchowską i Macieja Musiała, a także Jarosława Boberka, Roberta Więckiewicza, Sonię Bohosiewicz i Joannę Kulig.
   PREMIERA: CANAL+, sobota, 27 grudnia 2014, 17:30

   Komentarz   • fot. Monolith Films

    WILK Z WALL STREET
    (The Wolf of Wall Street)
    komedia kryminalna, biograficzny, USA, 2013
    reżyseria: Martin Scorsese
    obsada: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Mathew Mcconaughey, Kyle Chandler, Rob Reiner

    Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) pechowo zaczyna karierę w październiku 1987, kiedy akcje na Wall Street lecą w dół, a firmy maklerskie zwalniają ludzi. Po pewnym czasie na bezrobociu w 1989 roku zakłada własną firmę Stratton Oakmont, która obraca tzw. śmieciowymi akcjami, czyli akcjami wartymi ułamki dolara. Jego wspólnikiem i prawą ręką jest Donnie Azoff Belfort (Jonah Hill), którego poznaje przypadkiem. Niezwykły dar przekonywania Belforta i wiedza, że nie klient, lecz pośrednik jest w handlu najważniejszy sprawiają, że Stratton Oakmont przynosi ogromne zyski. Szybki i oszałamiający sukces finansowy przyniosły Belfortowi władzę i poczucie bezkarności. Korumpuje, kogo się da, nagina prawo, dokonuje malwersacji podatkowych na gigantyczną skalę. Ma pieniądze, kobiety, piękną żonę (Margot Robbie), córkę i wielkie grono znajomych. Lata własnymi helikopterami, jeździ luksusowymi samochodami, pływa na 50-metrowym jachcie, a jego rachunki za hotele i prostytutki sięgają jednorazowo setek tysięcy dolarów. Każdego dnia zażywa mieszkanki z metakwalonów, kokainy i morfiny. Ma wszystko, oprócz umiaru. W końcu zaczyna popełniać błędy. W 1998 roku następuje przełom. Żona kieruje go na odwyk i występuje o rozwód. Do tego wieloletnie śledztwo prowadzone przez agenta FBI Gregory’ego Colemana (Patrick Denham) kończy się sukcesem służb federalnych i aresztowaniem Belforta.

    „Wilk z Wall Street” to zrealizowana z lekkością i rozmachem historia Jordana Belforta i jego domu maklerskiego Stratton Oakmont. Belfort, w którego wcielił się Leonardo Di Caprio, zaczynał od obwoźnego handlu mięsem i owocami morza na Long Island, by po 10 latach zarabiać kilkadziesiąt milionów dolarów rocznie i zarządzać tysiącem maklerów. W 1998 roku FBI udowodniło mu oszustwa finansowe, w tym pranie brudnych pieniędzy. Wilkowi groziło 30 lat więzienia. W zamian za zeznania przeciwko innym oszustom z Wall Street skazano go tylko na 4, z których odsiedział 22 miesiące. Nie stracił tego czasu. Spisał swoje wspomnienia i wydał bestseller.

    Film oparty na książce Belforta to również dobry interes - „Wilk z Wall Street” zarobił na świecie blisko 400 milionów dolarów, w Polsce obejrzało go w kinach ponad 960 tysięcy widzów, co dało mu 5. miejsce w polskim box office’ie 2014 roku (po „Bogach”, „Mieście 44”, „Jacku Strongu” i „Jak wytresować smoka 2”). Mniej łaskawa była dla „Wilka” Amerykańska Akademia Filmowa. Film zdobył pięć nominacji do Oscara® 2014, w tym czwartą i piątą dla Leonarda di Caprio (w kategoriach najlepsza rola pierwszoplanowa i najlepsza produkcja roku), ale żadna nie zamieniła się w złotą statuetkę. „Wilk z Wall Street” jest piątym wspólnym projektem Scorsese i DiCaprio - wcześniej nakręcili razem „Wyspę tajemnic”, „Infiltrację”, „Aviatora” oraz „Gangi Nowego Jorku”. Ich wspólne projekty zarobiły w sumie 1,385 miliarda dolarów. Oprócz nominowanych brawurowych kreacji Di Caprio i Hilla jako Donnie’ego, w produkcji Scorsesego można zobaczyć Margot Robbie w roli żony Belforta, Matthew McConaugheya w świetnym epizodzie oraz Kyle’a Chandlera jako agenta FBI.

    „Nazywam się Jordan Belfort. W sezonie, w którym ukończyłem 26. rok życia, zarobiłem 49 milionów dolarów, co mnie mocno wkurzyło, bo zabrakło mi trzech milionów, żeby mieć średnią jednego miliona tygodniowo” – tak zaczyna się opowieść Martina Scorsesego o Jordanie Belfortcie, złotym dziecku świata amerykańskich finansów, „Robin Hoodzie, który kradnie bogatym i daje sobie” – jak napisał o nim „Forbes Magazine”. - (...) Ludzie jak Jordan czy Jake LaMotta czy Tommy, bohater Joe Pesciego w „Chłopakach z sąsiedztwa”. Oni się od siebie za bardzo nie różnią – to my, my wszyscy. Ty i ja, gdybyśmy urodzili się w innych okolicznościach (…). Interesuje mnie podkreślanie aspektów tych postaci, które są typowo ludzkie i z którymi każdy z nas musi walczyć – mówił Martin Scorsese, o bohaterach swoich filmów, w tym Belforcie. Scorsese zobaczył potencjał w scenariuszu Terence'a Wintera, znanego jako współtwórca seriali „Rodzina Soprano” oraz współprodukowanego przez Scorsese „Zakazanego imperium”. Winter pracował również w latach 80. w banku Merrill Lynch, posiadał więc obszerną wiedzę na temat świata finansów. Proces pisania scenariusza rozpoczął jednak od kilkukrotnego spotkania się z samym Belfortem. - Był niesamowicie szczery - wspomina Winter. - Opowiedział mi bardzo szczegółowo o swoim uzależnieniu od narkotyków, o urządzanych orgiach, o relacjach z pracownikami – dosłownie o wszystkim. Był jak otwarta księga. Potem spotkałem się z jego rodzicami, jego byłą żoną, agentami FBI, którzy doprowadzili do jego upadku, ludźmi, którzy z nim pracowali, a także z kilkoma, których oszukał na duże sumy.
    PREMIERA: CANAL+, sobota, 27 grudnia 2014, 23:00

    Komentarz    • © 2013 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

     SEKRETNE ŻYCIE WALTERA MITTY
     (The Secret Life of Walter Mitty)
     Komediodramat, USA, 2013
     reżyseria: Ben Stiller
     obsada: Ben Stiller, Kristen Wiig, Sean Penn, Shirley MacLaine, Adam Scott

     Walter Mitty (Ben Stiller) pracuje jako fotoedytor w tygodniku, w którym są publikowane jedne z najciekawszych zdjęć na świecie. Ma dostęp do archiwum fotografii z ostatnich 70 lat i większość czasu poświęca na wyobrażanie sobie, że jest herosem, który doświadcza wielu niesamowitych przygód. Wraz z koleżanką Cheryl (Kristen Wiig), w której się skrycie podkochuje, dowiaduje się, że właściciele pisma postanowili zmienić profil pisma i skupić się na stronie internetowej. Wielu pracownikom, w tym Walerowi, grozi utrata pracy. W przygotowaniu jest ostanie papierowe wydanie magazynu, w którym kluczową rolę ma odegrać zdjęcie, nadesłane do redakcji przez Seana O'Connella (Sean Penn). Ulubiony fotograf Waltera i legendarny artysta, słynie z odwagi i wytrwałości w dążeniu do zrobienia tego jednego jedynego zdjęcia. Negatyw jakimś cudem ginie, co sprawia, że Walter wyrusza na poszukiwanie O'Connella i rozpoczyna przygodę, o której do tej pory tylko śnił.

     W „Sekretnym życiu Waltera Mitty” Ben Stiller stanął po obu stronach kamery – jako aktor odgrywający główną rolę („Poznaj mojego tatę”, „Nocy w muzeum”, „Starsky & Hutch”) i reżyser („Orbitowanie bez cukru”, „Zoolander”, „Jaja w tropikach”). Stiller postanowił wyreżyserować współczesną ekranizację opowiadania fantastycznego z 1939 roku autorstwa Jamesa Thurbera, z którym po raz pierwszy zetknął się w liceum. Na podstawie tekstu powstał m.in. w latach 40. XX wieku film z Dannym Kayem oraz sztuki teatralne. Do języka weszło nawet powiedzenie „być jak Walter Mitty”, oznaczające kogoś, kto spędza większość czasu na fantazjowaniu. Stiller zamienił liczący dwie i pół strony tekst w komiksowy, spektakularny film o mężczyźnie, który przeżywa przygody, będące do pewnego momentu tylko jego marzeniami. Zrealizował piękną historię, będącą jednocześnie kinem fantastycznym i wzruszającym kinem obyczajowym. Od „Life Magazine”, które jest pierwowzorem filmowego pisma, Stiller pożyczył motto, które brzmi: „Podziwiaj rzeczy oddalone o tysiące kilometrów, skryte za murami, czasem niebezpieczne. Spójrz na nie i zachwyć się”.
     PREMIERA: CANAL+, niedziela, 28 grudnia 2014, 21:00

     Komentarz     • © Quad. Jean-Claude Lother

      UZIEMIENI
      (Eyjafjallajokull aka Le volcan)
      Komedia, Francja, Belgia, 2013
      Reżyseria: Alexandre Coffre
      Obsada: Valérie Bonneton, Dany Boon, Denis Ménochet

      Alain (Dany Boon) i Valerie (Valérie Bonneton) są rozwiedzeni i szczerze się nie znoszą. Czeka ich spotkanie na ślubie ich córki w małej greckiej wiosce, dokąd wybierają się samolotem. Niestety, w międzyczasie dochodzi do potężnej erupcji islandzkiego wulkanu Eyjafjallajokull, która paraliżuje ruch lotniczy w całej Europie. Jeśli mają zdążyć, muszą powstrzymać obopólną nienawiść I wspólnie kontynuować podróż.
      PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 29 grudnia 2014, 21:00

      Komentarz      • © ?MMXI by BOOTLEG MOVIE LLC

       GANGSTER
       (Lawless)
       Dramat, kryminał, USA, 2012
       reżyseria: John Hillcoat
       obsada: Tom Hardy, Shia LaBeouf, Guy Pearce, Jason Clarke, Mia Wasikowska, Jessica Chastain, Gary Oldman

       Rok 1931, Franklin County w stanie Wirginia. Bracia Bondurant – Jack (Shia LaBeouf), Forrest (Tom Hardy) i Howard (Jason Clarke) - prowadzą miejscowy bar, ale zarabiają - podobnie jak wszyscy w okolicy - na nielegalnej produkcji alkoholu. Są powszechnie znani ze swej odwagi i nieustępliwości. Jak głoszą opowieści krążące po okolicy, bracia są wręcz nieśmiertelni. Interes idzie dobrze, dopóki z Chicago nie przybywa agent Charlie Rakes (Guy Pearce), który wprowadza dla wszystkich producentów alkoholu wysokie łapówki. Bracia Bondurant nie uznają jego propozycji nie do odrzucenia i jako jedyni odmawiają. Między nimi i sadystycznym szeryfem wybucha krwawa wojna.

       „Gangster" to oparta na faktach opowieść o braciach Bondurant, którzy w czasach prohibicji na południu Stanów produkowali nielegalnie alkohol. Podstawą do nakręcenia filmu stała się powieść „The Wettest County in the World", w której Matt Bondurant połączył fakty o swojej rodzinie z literacką fikcją. - Nie miałem zbyt wielu potwierdzonych informacji, więc na bazie kilku udokumentowanych wydarzeń stworzyłem szkielet nowej historii, używając do wypełnienia reszty własnej wiedzy o braciach oraz posiadanych zdjęć i archiwaliów - mówił autor. Książka zainteresowała uznanego australijskiego reżysera Johna Hillcoata („Propozycja”, „Droga”), który zaprosił do współpracy starego przyjaciela Nicka Cave’a (Cave napisał wcześniej scenariusz i muzykę do „Propozycji”). Klimat Wirginii lat 30. znakomicie buduje muzyka zespołu The Bootlegers, który stworzyli na potrzeby sesji nagraniowej m.in. Nick Cave, Warren Ellis, Mark Lanegan i Ralph Stanley. Cave i Ellis grają razem od ponad 17 lat, najpierw w The Bad Seeds, później w Grinderman oraz Dirty Three. Napisali muzykę do m.in. „Propozycji” Johna Hillcoata, „Zabójstwa Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda” Andrew Dominika, „Dias de Gracia” Everendo Valerio Gouta oraz „West of Memphis” Amy Berg. - To, co Nick tworzy jako muzyk, zawsze uzupełnia narrację filmu, a wszystko, co pisze, ma unikalny rytm, który podkreśla wszystkie aspekty produkcji - zachwalał kolegę Hillcoat. Do głównych ról zatrudniono utalentowanych aktorów młodego pokolenia (Shia LaBeouf, Tom Hardy, Jessica Chastain, Jason Clarke, Mia Wasikowska), wspierając ich dwójką doświadczonych i charakterystycznych aktorów (Guy Pearce, Gary Oldman). Film został walczył o Złotą Palmę na festiwalu w Cannes.
       WYSTRZAŁOWY SYLWESTER Z CANAL+
       PREMIERA: CANAL+, środa, 31 grudnia 2014, 21:00

       Komentarz       • fot. Studio Interfilm

        WKRĘCENI
        Komedia, Polska, 2013
        reżyseria: Piotr Wereśniak
        obsada: Piotr Adamczyk, Bartosz Opania, Paweł Domagała, Kamilla Baar, Dominika Kluźniak, Monika Krzywkowska, Kacper Kuszewski, Krzysztof Stelmaszyk

        Romantyczny Franek „Franczesko" Szpak (Piotr Adamczyk), narwany Zenobiusz „Fikoł" Kozioł (Bartosz Opania) i niezbyt rozgarnięty kucharz Tomek „Szyja" Zarówny (Paweł Domagała) to przyjaciele od lat. Razem pracują w jednej ze śląskich fabryk samochodów, razem spędzają wolny czas i razem zostają zwolnieni. Franka natychmiast rzuca urodziwa dziewczyna (Katarzyna Glinka), która z zasady nie umawia się z bezrobotnymi. Jako posiadacz najwyższej odprawy, Franczesko postanawia się zabawić i zaprasza kumpli na szalony weekend do Warszawy. Gdy bez grosza przy duszy wracają ze stolicy wypożyczonym samochodem na niemieckich numerach, w szczerym polu kończy im się paliwo. Miejscowy komendant Grygalewicz (Kacper Kuszewski) przez pomyłkę bierze ich za wyczekiwanych inwestorów z Niemiec. Rozpoczyna tym samym lawinę zdarzeń, która wstrząśnie kumplami i całą społecznością malowniczego Zarzecza.

        Piotr Wereśniak, scenarzysta i reżyser „Wkręconych" stoi za sukcesami takich hitów kinowych, jak „Och, Karol 2", „Nie kłam, kochanie" czy "Kiler". Jak napisał na swoim blogu, zrobił ten film „Dla uciechy. Dla rozrywki. Dla widzów” Według niego Polacy bez swoich komedii dziczeją i on postanowił temu zdziczeniu zapobiec. Wyszła mu lekka, przyjemna komedia, która przyciągnęła do kin ponad 840 tysięcy widzów, plasując film na 5. miejscu polskich premier kinowych 2014 roku (lepsze wyniki zanotowali „Bogowie”, „Miasto 44”, „Jack Strong” i „Pod Mocnym Aniołem”). We „Wkręconych” komediowym talentem błyszczy Piotr Adamczyk, który zaprezentował go wcześniej w takich produkcjach, jak „Testosteron”, „Lejdis” czy wcześniejsze filmy Wereśniaka „Och, Karol 2" i „Nie kłam, kochanie". Partnerują mu zaś Bartosz Opania, czyli doktor Latoszek z serialu „Na dobre i na złe" oraz Paweł Domagała, znany m.in. z serialu „Wszystko przed nami" i filmu „Miasto z morza". W kobiety, które tracą dla trzech przystojniaków głowy wcielają się Kamilla Baar, Dominika Kluźniak i Monika Krzywkowska, a w prezydenta Zamościa Mikulskiego – niezawodny Krzysztof Stelmaszyk.
        PREMIERA: CANAL+, czwartek, 1 stycznia 2015, 21:00

        Komentarz        • fot. Monolith Films

         PLAN UCIECZKI
         (Escape Plan)
         Film akcji/thriller, USA, 2013
         Reżyseria: Mikael Håfström
         Obsada: Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Jim Caviezel, Vincent D'Onofrio, Sam Neill, Curtis „50 Cent" Jackson, Vinnie Jones

         Ray Breslin (Sylvester Stallone) zajmuje się zawodowo sprawdzaniem zabezpieczeń w więzieniach. Jest w tej dziedzinie światowym autorytetem. Pewnego dnia przyjmuje bardzo dobrze płatne zlecenie, by przetestować nowy ośrodek dla szczególnie niebezpiecznych więźniów, których należy na stałe odizolować od świata. Dobrowolnie trafia do zakładu karnego o nazwie „Grób", który okazuje się placówką w całości finansowaną przez prywatnych inwestorów. Zakład zbudował naczelnik Hobbes (Jim Caviezel), kierując się wytycznymi z książki napisanej przez samego Breslina. Szybko okazuje się, że Breslin został wrobiony i ma pozostać w „Grobie” na zawsze. Nie poddaje się jednak. Nadzieja na ucieczkę pojawia się, gdy pomoc oferuje mu współwięzień, Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger).

         Arnold Schwarzenegger i Sylvester Stallone spotkali się na planie po raz pierwszy w 2010 roku. W pierwszej części wyreżyserowanych przez Stallone’a „Niezniszczalnych" Schwarzenegger zagrał bez wynagrodzenia w jednej scenie. W drugiej części zagrał już większą rolę, ale dopiero w „Planie ucieczki" obaj ze Sly’em wcielają się w głównych bohaterów i mimo zbliżającej się siedemdziesiątki, obaj wciąż prężą przed kamerą muskuły. Film pojawił się 36 lat po tym, jak gwiazdorzy spotkali się po raz pierwszy w 1977 roku podczas ceremonii rozdania Złotych Globów. Przez lata byli uważani przez publiczność za rywali, co umiejętnie podsycali, przekazując mediom od czasu do czasu absurdalne plotki i pomówienia na swój temat. W rzeczywistości od lat byli przyjaciółmi i wspólnikami, jak choćby w 1991 roku, kiedy wspólnie z Brucem Willisem otworzyli sieć restauracji „Planet Hollywood". W „Planie ucieczki” zagrał również Jim Caviezel jako kierownik zakładu, Sam Neill w roli więziennego lekarza oraz i Vinnie Jones (jeden ze strażników). We współpracowników Breslina wcielają się natomiast Amy Ryan i Curtis „50 Cent” Jackson. Film wyreżyserował szwedzki filmowiec Mikael Håfström, autor m.in. „Zła" z 2003 roku i ekranizacji opowiadania Stephena Kinga „1408" (2007). Zrealizowany za 50 milionów dolarów „Plan ucieczki” okazał się sukcesem komercyjnym, przynosząc ponad 137 milionów dolarów. W Polsce nie miał dystrybucji kinowej i pojawił się bezpośrednio na DVD.
         PREMIERA: CANAL+, piątek, 2 stycznia 2015, 21:00

         Komentarz         • © 2011 Universal City Studios Productions LLLP. ALL RIGHTS RESERVED

          CZAS NA MIŁOŚĆ
          (About Time)
          Reżyseria i scenariusz: Richard Curtis
          obsada: Rachel McAdams, Bill Nighy, Domhnall Gleeson

          Mając 21 lat Tim Lake (Domhnall Gleeson) dowiaduje się od ojca (Bill Nighy), że mężczyźni w ich rodzinie posiadają umiejętność cofania się w czasie. Nie mogą co prawda zmienić biegu historii, ale mają umiejętność wpływania na to, co się dzieje w ich życiu. Tim przeprowadza się do Kornwalii, gdzie podejmuje studia prawnicze. Dochodzi do wniosku, że w życiu najbardziej zależy mu na znalezieniu miłości. Wkrótce zakochuje się ze wzajemnością w Mary (Rachel McAdams), ale przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności musi cofnąć się w czasie i ląduje w świecie, w którym nigdy nie spotkał ukochanej. W końcu po długich zabiegach i licznych podróżach w czasie Timowi udaje się zdobyć serce wybranki. Dzięki nadprzyrodzonym zdolnościom, może właściwie się oświadczyć, uratować przyjęcie weselne od katastrofy i uchronić przyjaciela przed zawodową katastrofą. Ale z czasem Tim przekonuje się, że jego dar nie chroni go przed cierpieniem, a do tego podróże w czasie niosą poważne zagrożenia.

          Richard Curtis jest utalentowanym brytyjskim filmowcem, który wraz z Rowanem Atkinsonem na początku lat 90. stworzył Jasia Fasolę jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci komicznych na świecie. Jako scenarzysta zasłynął niezapomnianymi komediami, takimi jak: nominowane w trzech kategoriach do Oscara® „Cztery wesela i pogrzeb” w reżyserii Mike’a Newella, „Notting Hill” z Julią Roberts i Hugh Grantem, obie części „Dziennika Bridget Jones” czy „To właśnie miłość”, której Curtis był scenarzystą i reżyserem. W roli tego drugiego sprawdził także w filmie „Radio na fali” z Philipem Seymourem Hoffmanem, Billem Nighy i Nickiem Frostem.

          „Czas na miłość” jest trzecim wyreżyserowanym przez Curtisa projektem. To komedia o miłości i przenoszeniu się w czasie, która pokazuje, że koniec końców do korzystania z życia pełnymi garściami nadprzyrodzone umiejętności nie są potrzebne. W roli głównej obsadzono Domhnalla Gleesona, znanego m.in. z dwóch części filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci”, w których zagrał Billa Weasleya czy z „Anny Kareniny”, gdzie wcielił się w Levina. W ojca Tima wcielił się jeden z ulubionych aktorów Curtisa - Bill Nighly, który wcześniej zagrał u niego w „Radio na fali” oraz podstarzałą gwiazdę rocka w „To właśnie miłość”. Za tę rolę został uhonorowany za to m.in. nagrodami BAFTA, London Critics Circle oraz Evening Standard British Film. Aktor stworzył również niezapomniane role m.in. w „Hotelu Marigold”, trzech częściach „Underworld” i dwóch „Piratów z Karaibów” („Skrzynia umarlaka” i „Na krańcu świata”), a także w „Walkirii”, „Notatkach o skandalu” i „Wiernym ogrodniku”. W ukochaną Tima - Mary wcieliła się Rachel McAdams, która wcześniej wystąpiła m.in. w „Pamiętniku” u boku Ryana Goslinga, we „Wrednych dziewczynach”, a ostatnio w „Wątpliwości” (To the Wonder) Terrence’a Malicka i „Bardzo poszukiwanym człowieku” Antona Corbijna z udziałem Philipa Seymoura Hoffmana.
          PREMIERA: CANAL+, sobota, 3 stycznia 2015, 21:00

          Komentarz          • CHARLIE MUSI UMRZEĆ
           (The Necessary Death of Charlie Countryman)
           Film akcji, komedia romantyczna, USA, 2013
           Reżyseria: Fredrik Bond
           Obsada: Shia LaBeouf, Evan Rachel Wood, Mads Mikkelsen, Melissa Leo, Til Schweiger

           Po śmierci matki, zagubiony młody Amerykanin Charlie Countryman (Shia LaBeouf) przyjeżdża za jej radą do Bukaresztu. Poznaje tam piękną rumuńską wiolonczelistkę Gabi (Evan Rachel Wood) i całkowicie traci dla niej głowę. Niestety, dziewczyna jest związana z miejscowym gangsterem, porywczym i brutalnym Nigelem (Mads Mikkelsen), który nie zamierza z niej zrezygnować. Zakochany Charlie chce wyrwać Gabi z rąk mafii. Sam staje się przy tym celem Nigela i innego jeszcze gangstera Darko (Til Schweiger). Dla miłości jest gotów umrzeć.

           W debiucie fabularnym Fredrika Bonda, autora teledysków m.in. dla Moby’ego, na szczególną uwagę zasługują zdjęcia Romana Vasyanova i żywa, elektroniczna muzyka, która nadaje filmowi rytm. Główną rolę w filmie zaproponowano Shii LaBeoufowi („Gangster", „Transformers"), który najpierw przyjął propozycję, a następnie z niej zrezygnował. Jego miejsce zajął Zac Efron. Jednak w czasie realizacji projektu LaBeouf powrócił i usunął z obsady Zaca Efrona. Aktor ponoć rzeczywiście zażył na planie LSD, aby sceny wydały się „bardziej realne". LaBeoufowi partnerują m.in. Evan Rachel Wood („Idy marcowe"), Mads Mikkelsen („Polowanie") i Melissa Leo („Fighter").
           PREMIERA: CANAL+, niedziela, 4 stycznia 2015, 21:00

           Komentarz           • LINIA HORYZONTU
            (Horizon)
            Science fiction, dramat, USA, 2013
            reżyseria: Yves Simoneau
            obsada: Ruth Bradley, Cary Elwes, Kara Killmer, Meg Chambers Steedle

            Druga wojna światowa. Lauren Howl (Ruth Bradley) jest sekretarką w FBI, która wchodzi w posiadanie tajnych akt o kryptonimie „Horyzont”. Kobieta rozpoczyna własne śledztwo, które prowadzi ją do rozwiązania zagadki śmierci jej męża I zniknięcia pewnej dziewczynki. Działalność Howl ściąga na nią uwagę nazistowskich szpiegów, działających w Stanach.

            Yves Simoneau specjalizuje się w serialach o obcych. Zanim nakręcił pierwszy odcinek serii „Horizon”, której producentką została Gale Anne Hurd („The Walking Dead”), wyreżyserował piloty seriali science fiction takich, jak „4400” i „V”. Simoneau jest także reżyserem filmu historycznego „Pochowaj me serce w Wounded Knee”.
            PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 5 stycznia 2015, 21:00

            Komentarz            • © fot. Pueblo Film Distribution

             MIĘDZY NAMI SEKSOHOLIKAMI
             (Thanks for Sharing)
             Komediodramat, USA, 2012
             Reżyseria: Stuart Blumberg
             Obsada: Mark Ruffalo, Tim Robbins, Gwyneth Paltrow, Josh Gad, Joely Richardson, Alecia Moore (Pink)

             Odnoszący sukcesy zawodowe Adam (Mark Ruffalo) uczęszcza na grupę terapeutyczną osób uzależnionych od seksu i właśnie świętuje pięć lat abstynencji. Duża w tym zasługa wspierającego go lidera grupy Mike’a (Tim Robbins), drobnego przedsiębiorcy z wieloletnim małżeńskim stażem, który ma dodatkowo problem z agresją i nadmierną potrzebą kontrolowania żony Katie (Joely Richardson) i syna Danny’ego (Patrick Fugit). Do grupy dołącza młody, pracujący na ostrym dyżurze lekarz Neil (Josh Gad), który początkowo nie bierze poważnie swojego uzależnienia od seksu. Na spotkania przychodzi, bo nakazał mu to sąd. Dopiero kiedy przez nagabywanie szefowej traci wymarzoną pracę, przyznaje, że ma problem i na serio przystępuje do leczenia. Zaprzyjaźnia się z Dede (Alecia Moore aka Pink), jedyną w grupie kobietą, która pomaga mu rozstać się z ze swoją kolekcją porno. Tymczasem Adam angażuje się w spotkania z Phoebe (Gwyneth Paltrow), która po związku z alkoholikiem obiecała siebie, że już nigdy nie zwiąże się z uzależnionym mężczyzną.

             „Między nami seksoholikami” to komedia romantyczna, która opowiada o trzech zdesperowanych mężczyznach, walczących z uzależnieniem od seksu i pragnących z całych sił stworzyć wartościowe związki. Na pozór nie łączy ich nic, jednak wielostopniowy program odwykowy, przez który przechodzą, sprawia, że stają się jak rodzina, która wzajemnie się wspiera, ale też doprowadza do wściekłości. Film jest reżyserskim debiutem Stuarta Blumberga, nominowanego do Oscara jako współscenarzysta komediodramatu „Wszystko w porządku” Lisy Cholodenko. Blumberg jest także znany jako scenarzysta takich filmów, jak „Dziewczyna z sąsiedztwa” czy „Zakazany owoc”.

             Blumbergowi udało się zebrać na planie prawdziwie gwiazdorską obsadę. W główną rolę wcielił się Mark Ruffalo, którzy za rolę we wspomnianym „Wszystko w porządku” zdobył nominacje m.in. do Oscara i nagrody BAFTA. Ruffalo zagrał również główną rolę w pokazywanej niedawno w CANAL+ „Iluzji” u boku Woody’ego Harrelsona i Melanie Laurent. Znany jest również jako Hulk z filmu „Avengers” z 2012 roku. Na planie „Między nami seksoholikami” partnerują mu zdobywcy Oscara: Tim Robbins („Rzeka tajemnic” Clinta Eastwooda) i Gwyneth Paltrow („Zakochany Szekspir” Johna Maddena).
             PREMIERA: CANAL+, wtorek, 6 stycznia 2015, 21:45

             Komentarz             • © Kino Świat

              SPALENI SŁOŃCEM: CYTADELA
              (Utomlyonnye Solntsem 2: Tsitadel)
              Dramat, wojenny, Rosja, 2011
              Reżyseria: Nikita Michałkow
              obsada: Nikita Michałkow, Nadieżda Michałkowa, Oleg Mieńszykow, Dmitrij Diużew, Władimir Iljin, Andriej Mierzlikin, Siergiej Makowiecki, Wiktorija Tołstoganowa, Roman Madyanov

              Rosja, 1943 rok. Siergiej Piotrowicz Kotow (Nikita Michałkow) trafia do kompanii karnej, złożonej prawie w całości z dawnych skazańców. Stacjonują niedaleko Cytadeli, silnego hitlerowskiego punktu oporu. Wydany przez generała-majora Mieleszkę (Roman Madyanov) rozkaz zdobycia umocnień wroga jest misją samobójczą. Tuż przed szturmem Kotowa odnajduje w okopach oficer NKWD Dmitrij Arsientjew (Oleg Mieńszykow), który ściga go na rozkaz samego Stalina. Udaje im się ewakuować z oblężenia Cytadeli, a Mitia pomaga Kotowowi wrócić w rodzinne strony. W domu Siergieja wszyscy byli przekonani, że zginął. Wiele się zmieniło. Kotow powraca więc na front, gdzie, odzyskawszy ordery i mundur, zostaje awansowany do stopnia generała-lejtnanta. Znów staje w obliczu zdobycia Cytadeli, tym razem jako dowódca.

              „Spaleni słońcem: Cytadela” oraz wcześniejsi „Spaleni słońcem 2” są kontynuacją uhonorowanego Oscarem i Nagrodą Jury na Festiwalu w Cannes arcydzieła Nikity Michałkowa z 1994 roku. Praca nad dwoma filmami składającymi się na drugą część trwała w sumie osiem lat. Jest to najdroższa produkcja w historii rosyjskiej kinematografii. Film został zgłoszony jako rosyjski kandydat do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej, ale nie uzyskał nominacji. W obsadzie „Cytadeli” znaleźli się w większości ci sami aktorzy, którzy pojawili się w poprzednich filmach. Siergieja Pietrowicza zagrał reżyser („Syberiada”, „Dworzec dla dwojga”), Nadię Kotową – jego córka Nadieżda Michałkowa, Marusię – Wiktoria Tołstoganowa („Korolow”, „Bukiet bzu”), Mitię – Oleg Mienszykow, a Stalina – Maksim Suchanow („Człowiek, który wszystko wiedział”, „Przenicowany świat”). W epizodach rozgrywających się w daczy pod Moskwą wystąpili aktorzy, którzy 17 lat wcześniej pojawili się w pierwszej części „Spalonych słońcem”, m.in. Ałła Kazanska w roli Lidii Stiepanownej, Nina Archipowa jako Jelena Michajłowna oraz Władimir Iljin („Utracone Imperium”, „Sala numer 6”, „Taras Bulba”, Nie trzeba się martwić”, „Kolorowy zmierzch”) jako Kirik.
              PREMIERA: CANAL+, środa, 7 stycznia 2015, 21:00

              Komentarz              • © Kino Świat

               PRZETRWAĆ COLDWATER
               (Coldwater)
               Dramat, thriller, USA, 2013
               Reżyseria: Vincent Grashaw
               Obsada: P.J. Boudousqué, James C. Burns, Chris Petrovski, Octavius J. Johnson, Nicholas Batema, Stephanie Simbari, Raquel Gardner

               Doris (Raquel Gardner) nie radzi sobie z wychowywaniem nastoletniego syna (P.J. Boudousqué) i wysyła go na obóz resocjalizacyjny. Rządy sprawuje tam były żołnierz marines, surowy Reichert (James C. Burns). Zamiast resocjalizacji, Brad jest tam zmuszony walczyć o przetrwanie zarówno z współosadzonymi, jak i przekraczającym wszelkie granice Reichertem.

               „Przetrwać Coldwater” jest debiutem reżyserskim Vince’a Grashawa, producenta filmu „Bellflower” z 2011 roku, który był sensacją festiwalu Sundance. Główną rolę w „Przetrwać Coldwater” zagrał PJ Boudousqué, znany z takich seriali, jak „American Horror Story” (2011) czy „Bones” (2005
               PREMIERA: CANAL+, piątek, 9 stycznia 2015, 21:00

               Komentarz               • fot. Monolith Films

                SKUBANI

                (Free Birds)
                Animacja, USA, 2013
                Reżyseria: Jimmy Hayward
                Obsada: Olo (Piotr Fronczewski), Franek (Cezary Pazura), Tatanka (Barbara Kałużna), Strzała (Miłogost Reczek), Standish (Przemysław Bluszcz), Bizonie Serce (Grzegorz Pawlak), STEVE (Robert Czebotar)

                Inteligentny indyk o imieniu Franek zostaje odrzucony przez stado. Uratowany przez prezydenta USA, staje się pupilem jego córki i wiedzie spokojne życie, zajadając pizzę i oglądając latynoskie seriale. Sielanka Franka zostaje przerwana przez narwanego, brawurowego indyka o imieniu Olo, który ma misję cofnięcia się w czasie i wymazania raz na zawsze z ludzkich umysłów zwyczaju spożywania indyków w trakcie Święta Dziękczynienia. Podróż do roku 1621 umożliwia im S.T.E.V.E., czyli Space Time Exploration Vehicle Envoy, który pomaga Frankowi zrozumieć wagę niektórych aspektów życia i jednocześnie uspokaja go w najbardziej stresujących chwilach. Wersję polską opracował Bartosz Wierzbięta, a w wyreżyserowanym przez Elżbietę Kopocińską dubbingu udział wzięli m.in. Piotr Fronczewski, Cezary Pazura i Miłogost Reczek.
                PREMIERA: CANAL+, sobota, 10 stycznia 2015, 18:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+