Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • TOUR DE FRANCE
  (Tour De Force / La Grande Boucle)
  Komedia, Francja, 2013
  Reżyseria: Laurent Tuel
  Obsada: Clovis Cornillac, Bouli Lanners, Ary Abittan, Bruno Lochet

  Jak miliony innych, 40-letni François Nouel (Clovis Cornillac) jest fanem wyścigu Tour de France. Każdą wolną chwilę spędza na rowerze, próbując uciec od żony (Elodie Bouchez), która nazywa go tchórzem i syna, który ma go za frajera. Kiedy małżonka dowiaduje się dzień przed urlopem, że François zamierza spędzić go pracując przy wyścigu, żąda rozwodu i odchodzi, zabierając ze sobą syna. Wkrótce porzucony mężczyzna poznaje bratnią duszę w postaci pogrążonego w depresji byłego menadżera sportowego Rémi Pletinckx’a (Bouli Lanners). Pod jego wpływem postanawia zrealizować marzenie z dzieciństwa i przejechać trasę Tour de France. Jeśli wyruszy natychmiast, dzień przed wszystkimi, ma szansę zdążyć do Paryża przed peletonem. Początkowo jedzie sam, potem dołączają do niego inni, zainspirowani wyzwaniem, które przed sobą postawił kolarz-amator. Gromadząca się wokół Françoisa coraz większa grupa, szybko staje oczkiem w głowie mediów. Nie wszystkim jest to jednak na rękę…
  PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 27 października 2014, 21:00
  Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:26.

  Komentarz


  • W IMIĘ…
   Koprodukcja CANAL+
   Dramat, Polska, 2013
   Reżyseria: Małgorzata Szumowska
   Obsada: Andrzej Chyra, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Tomasz Schuchardt, Olgierd Łukaszewicz

   Film Małgośki Szumowskiej, autorki wielokrotnie nagradzanych „33 scen z życia” i głośnego „Sponsoringu”, to historia niemożliwej miłości księdza, osadzona w realiach katolickiej społeczności. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat.

   Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje małą wiejską parafię i organizuje przy niej ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Każdy chce być blisko niego, by poczuć odrobinę jego witalności i siły. Przyjaźń z Dynią (Mateusz Kościukiewicz) młodym, milczącym chłopakiem, uważanym za lokalnego dziwaka, przypomina księdzu o pogrzebanym ciężarze. Kapłana musi zmierzyć się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny. Kiedy najgorsze podejrzenia mieszkańców wioski okazują się uzasadnione, ksiądz staje się wrogiem.

   „W imię…” zdobyło „Srebrne Lwy” oraz nagrodę za reżyserię i rolę Andrzeja Chyry na festiwalu w Gdyni. Obok „Tataraku” Andrzeja Wajdy i „Weisera” Wojciecha Marczewskiego to także jedyny w ciągu ostatnich 20 lat polski film, który znalazł uznanie w oczach selekcjonerów MFF w Berlinie. „W imię…” zostało tam wyróżnione Teddy Award, którą wcześniej uhonorowano takich twórców, jak Pedro Almodóvar, Tilda Swinton, Francois Ozon, Derek Jarman, Lukas Moodysson i Todd Haynes. Berlińska premiera filmu zakończyła się długą owacją na stojąco i obiła się szerokim echem na łamach międzynarodowej prasy. Innym zagranicznym sukcesem filmu była Nagroda Główna na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dortmund|Cologne 2013 (The International Feature Film Award), gdzie polska produkcja rywalizowała z ponad setką filmów z pięćdziesięciu krajów świata, z których do Konkursu Głównego trafiło zaledwie osiem. Obraz Szumowskiej doceniono za odwagę, wybitną grę aktorską oraz głębokie, humanistyczne przesłanie. „W imię…” zostało również uhonorowane Nagrodą Główną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mix Milano 2013 oraz Nagrodą dla Najlepszego Filmu Neisse Film Festival Zittau 2013, gdzie dodatkowo Andrzej Chyra otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Aktora. Jego rola została także doceniona przez jury 20. European Palic Film Festival, podczas którego zdobył specjalną nagrodę za „jedną z najlepszych i najodważniejszych kreacji w kinie europejskim ostatniej dekady”.

   W obsadzie - obok Andrzeja Chyry („Dług”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”) i Mateusza Kościukiewicza („Bejbi blues”, „Wszystko, co kocham”) – wystąpili Maja Ostaszewska („Jack Strong”, „Katyń”, „Uwikłanie”), Łukasz Simlat („Wymyk”, „Lincz”, „Bez tajemnic”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”, „Miasto 44”) i Olgierd Łukaszewicz („Generał Nil”, „Katyń”). Autorem zdjęć oraz współscenarzystą „W imię…” jest Michał Englert, autor zdjęć „Kongresu”, laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu „Nieulotne” i Festiwalu Filmowego w Gdyni za „33 sceny z życia”.
   FILMY Z FESTIWALU W GDYNI
   PREMIERA: CANAL+, środa, 29 października 2014, 21:00
   Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:26.

   Komentarz


   • CIEKAWSKI GEORGE I HALLOWEENOWY FESTIWAL STRACHÓW
    (Curious George: A Halloween Boo Fest)
    Reżyseria: Scott Heming, Andrei Svislotski
    Obsada: Frank Welker, Jeff Bennett, Carlos Alazraqui , Jim Cummings, Lara Jill Miller

    George nie może się go doczekać Halloween:. Marzy, by wycinać maski z dyni, zakładać mroczne kostiumy i uczestniczyć w corocznym festiwalu „Bu". Wraz z Allie wybiera się na farmę Jenkinsa, aby wybrać najlepszą dynię. Tam wysłuchują opowieści o strachu na wróble, zwanym No Noggin, który w Halloween straszy ludzi i zabiera im czapki. George i Allie postanawiają, że zrobią zdjęcie legendarnemu strachowi i udowodnią, że jest prawdziwy.
    WIECZÓR SPECJALNY: HALLOWEEN
    PREMIERA: CANAL+, piątek, 31 października 2014, 18:00
    Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:26.

    Komentarz


    • JA, FRANKENSTEIN
     (I, Frankenstein)
     thriller, fantasy, USA, Australia, 2013
     Reżyseria: Stuart Beattie
     Obsada: Aaron Eckhart, Bill Nighy, Yvonne Strahovski, Miranda Otto

     Potwór (Aaron Eckhart) stworzony z 8 zwłok przez doktora Wiktora Frankensteina zostaje zaatakowany przez demony. Obdarzony ogromną siłą i wytrzymałością, wytrenowany w sztukach walki, jest w stanie zabić zaledwie kilka z nich. Ocalony przez Gargulce, trafia do ich siedziby, gdzie królowa Leonore (Miranda Otto) nadaje mu imię Adam i przejmuje dziennik dr. Frankensteina. Adam dowiaduje się od niej o odwiecznej walce dobra ze złem pomiędzy Zakonem Gargulca, stojącego na straży Dzieła Bożego a demonami księcia Naberiusa (Bill Nighy), który chcą odkryć sekret Frankensteina. Dwieście lat później Adam powraca. Dowiaduje się, że Naberius planuje ożywić armię trupów i zawładnąć Ziemią. Zagadka wiecznego życia Adama fascynuje też fizjolog Terrę Wessex (Yvonne Strahovski).

     „Ja, Frankenstein” to thriller fantasy, który przedstawia walkę o władzę pomiędzy Demonami i Gargulcami, w której ważną rolę odgrywa legendarny potwór powołany do życia przez Victora Frankensteina. – „To opowieść o tym, jak monstrum Frankensteina zaczyna pracować na swoje człowieczeństwo” – mówi scenarzysta i reżyser Stuart Beattie, który połączył klasyczną historię napisaną przez Mary Shelley z komiksem autorstwa Kevina Greviouxa, twórcy uniwersum „Underworld". Grevioux, scenarzysta, autor komiksów i aktor (m.in. Raze z „Underworld”) przeniósł potwora Frankensteina do współczesnej, mrocznej metropolii. W Adama wcielił się nominowany do Złotego Globu Aaron Eckhart, niezapomniany Harvey Dent z „Mrocznego Rycerza". - „To historia (…) o walce dobra ze złem oraz potworze, starającym się odnaleźć duszę i własne miejsce w tym ponurym świecie. Potworze – dodajmy – świetnie wytrenowanym w filipińskiej sztuce walki kijami kali. By właściwie przygotować się do filmu, trenowałem ją codziennie przez ponad pół roku” – mówił Eckhart podczas konwentu Comic-Con w San Diego. W walce dobra ze złem towarzyszy mu m.in. Yvonne Strahovski – gwiazda serialu „Dexter", Miranda Otto – Eowina z „Władcy Pierścieni" Petera Jacksona, Jai Courtney – filmowy syn Bruce'a Willisa ze „Szklanej pułapki 5" oraz wybitny angielski aktor, laureat Złotego Globu – Bill Nighy (Davy Jones z „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka").
     WIECZÓR SPECJALNY: HALLOWEEN
     PREMIERA: CANAL+, piątek, 31 października 2014, 21:00
     Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:26.

     Komentarz


     • ISTNIENIE
      (Haunter)
      Horror, Francja, Kanada, 2013
      Reżyseria: Vincenzo Natali
      Obsada: Abigail Breslin, Stephen Mchattie, Peter Outerbridge, Eleanor Zichy, Sarah Manninen, David Hewlett, Michelle Nolden, Samantha Weinstein, Peter Dacunha

      Lisa Johnson (Abigail Breslin) wraz z rodziną została zamordowana we własnym domu, a ich duchy w nim uwiezione. Tylko ona zdaje sobie sprawę z tego stanu rzeczy. Jej bliscy funkcjonują w błogiej nieświadomości, od lat powtarzając codziennie czynności, które wykonywali w dniu śmierci. Nastolatka próbuje ich wyrwać z tego marazmu, ale jest bezsilna. Do mieszkania sprowadza się nowa rodzina z córką Olivią (Eleanor Zichy). Wiedząc, że dom zamieszkuje złowroga istota - Pale Man (Stephen Mchattie), która planuje kolejne zbrodnie, Lisa spróbuje ostrzec z zaświatów jej potencjalne ofiary. Jednocześnie zaczyna powoli odzyskiwać pamięć i postanawia odkryć, kto zamordował ją i jej rodzinę.

      Vincenzo Natali zasłużył sobie na miano mistrza filmowego surrealizmu, thrillera i science fiction. Zadebiutował niskobudżetowym „Cube”, którego akcja rozgrywa się w tajemniczym sześcianie z pokojami-pułapkami, w których została uwięziona grupa nieznajomych. „Cube” zachwycił krytykę i widzów, zyskał status kultowego i pokazał, że można zrobić film za mniej niż 400 tys. dolarów, osiągając lepszy efekt niż niejedna megaprodukcja. Potem Natali zrealizował szereg innych projektów, w tym „Istotę” z Adrienem Brodym w roli głównej. W „Istnieniu” w roli głównej wystąpiła nominowana do Oscara za „Małą miss” młoda aktorka Abigail Breslin, a partneruje jej jako złowrogi Pale Man Stephen McHattie, znany z „Watchmen. Strażników” i „300”. Widzowie zobaczą również Petera Outerbridge’a, doświadczonego w tym gatunku, dzięki udziałowi w „Silent Hill: Apokalipsa 3D” i „Pile VI”. W przeciwieństwie do takich filmów, jak „Inni” z Nicole Kidman, w „Istnieniu” Natali nie ukrywa prawdziwej natury bohaterów. Fakt, że są oni martwi stanowi punkt wyjścia do opowiedzenia znacznie ciekawszej historii. Film obfituje w niespodziewane zwroty akcji i jako całość stanowi zagadkę, która wciąga i angażuje.
      WIECZÓR SPECJALNY: HALLOWEEN
      PREMIERA: CANAL+, piątek, 31 października 2014, 22:35
      Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:26.

      Komentarz      • © 2013 Open 4 Business Productions LLC. ALL RIGHTS RESERVED.

       DEFIANCE II
       (Defiance II)
       serial science fiction, USA, 2014, 13 odc.
       twórcy: Rockne S. O'Bannon, Kevin Murphy, Michael Taylor
       obsada: Grant Bowler (Joshua Nolan), Julie Benz (Amanda Rosewater), Stephanie Leonidas (Irisa Nyira), Tony Curran (Datak Tarr), Jaime Murray (Stahma Tarr), Graham Greene (Rafe McCawley), Dewshane Williams (Tommy LaSalle), Trenna Keating (Doc Yewll), Justin Rain (Quentin McCawley), Jesse Rath (Alak Tarr), Nicole Muñoz (Christie Tarr), Linda Hamilton (Pilar McCawley)

       W 2046 roku Ziemia jest wyniszczona przez wojnę z obcymi, zwanymi Wotanami, którzy przybyli 30 lat wcześniej w poszukiwaniu nowego domu, po tym jak ich układ słoneczny został zniszczony w wyniku gwiezdnej kolizji. Byli wśród nich Iratjanie, Indogeni, Kastitjanie, Liberaci, Sensotowie, Gulanowie czy Wolganie. Obecnie planeta jest zamieszkiwana przez wszystkich. W położonym przy granicy miasteczku Defiance Wotanie koegzystują z ludźmi. Zanim nad miastem władzę przejęła Republika Ziemi, osadą rządziła burmistrz Amanda Rosewater (Julie Benz), a pomagał jej Joshua Nolan (Grant Bowler), żołnierz który podczas wojny stracił rodzinę. Do miasta przybył z adoptowaną córka, Iratjanką Irisą (Stephanie Leonidas), którą uratował przed śmiercią z rąk własnych rodziców. Przybysze nauczyli się zasad panujących w mieście i poznali jego najbardziej wpływowych członków, a wśród nich właściciela największej w okolicy kopalni Rafe’a McCawleya (Graham Greene) i ambitną kastitjańską rodzinę Tarrów (Tony Curran i Jaime Murray).

       W drugim sezonie Republika Ziemi wyznacza na burmistrza Defiance Nilesa Pottingera (James Murray). Była szefowa rady miasta, Amanda (Julie Benz), przejmuje prowadzenie miejscowego domu publicznego swojej siostry i uzależnia się od narkotyku zwanego adreno. Datak (Tony Curran) przebywa w więzieniu, co umożliwia jego ambitnej żonie Stahmie (Jaime Murray) przejęcie władzy nad rodzinnym imperium nielegalnych interesów. Nolan (Grant Bowler) odnajduje córkę Irisę (Stephanie Leonidas), nieświadomy faktu, że przejął nad nią kontrolę iratjański bóg Irzu. Irisa dowiaduje się, że podczas jej nieobecności Tommy (Dewshane Williams) zaczął się spotykać z Berlin (Anna Hopkins). Konkurentkę zyskuje także będąca w ciąży Christie (Nicole Muñoz), której mężem Alakiem (Jesse Rath) zaczyna interesować się DJ-ka Treasure Doll (Kristina Pesic). Pojawia się także Pilar, żona Rafe’a McCawleya (Graham Greene), w którą wciela się znana z cyklu „Terminator” Linda Hamilton.

       „Defiance” jest amerykańskim serialem science fiction, zrealizowanym według pomysłu Rockne S. O'Bannona, Kevina Murphy’ego i Michaela Taylora. Z produkcją jest powiązana gra MMORPG (massively multiplayer online role-playing game) pod tym samym tytułem, którą wydało Trion Worlds. Na potrzeby serialu lingwista David J. Peterson stworzył dwa pełne języki, którymi posługują się Kastitjanie oraz Iratjanie. W zakresie podstawowym określił także mowę dwóch innych ras: Indogenów i Liberatów. Serial był nominowany za efekty specjalne do nagrody Emmy. W recenzjach krytycy doceniali zapierające dech w piersiach krajobrazy odmienionej Ziemi, dobrą obsadę, scenografię i bogate i ciekawe uniwersum stworzone wokół serialu. We wrześniu 2014 podjęto decyzję o produkcji trzeciej, liczącej 13 odcinków części „Defiance”.

       Główną rolę w serialu gra Grant Bowler, który wciela się w Joshuę Nolana, szeryfa przygranicznego miasteczka Defiance. Jego szefową jest Amanda Rosewater (w tej roli Julie Benz), która jako burmistrz sprawuje w mieście prawowitą władzę. Stephanie Leonidas gra Irisę, przybraną córkę Nolana, piękną wojowniczkę rasy iratjańskiej. Tony Curran wciela się w Dataka Tarra, prawą rękę Amandy, dumnego i niezwykle ambitnego Kastitjanina, za którym stoi, niczym Lady Makbeth, żona Stahma w interpretacji Jaime Murray.

       W USA serial zgromadził podczas premiery przed telewizorami blisko 3 mln widzów i była to jedna z najchętniej oglądanych premier Syfy od początku istnienia stacji.
       PREMIERA: CANAL+ FILM, każdy poniedziałek, od 27 października 2014, 20:00


       HISTORIA:
       Akcja serialu toczy się w niedalekiej przyszłości na Ziemi, która uległa głębokim przemianom. W 2013 roku na planetę przybyli z kosmosu Votanie, którzy myśleli, że jest to świat niezamieszkany. Ludzie przywitali ich podejrzliwie i wrogo. Pozwolili ograniczonej grupie obcych stworzyć kolonię w Brazylii, a pozostałe miliony musiały pozostać na statkach krążących po ziemskiej orbicie. Rozpoczęły się niekończące się negocjacje z rządami Ziemian. Po 10 latach, kiedy strony zbliżały się do pokojowego traktatu regulującego osadnictwo Votan, rozczarowany rasista zabił ambasadora obcych podczas transmisji telewizyjnej spod siedziby ONZ w Nowym Jorku. Rozpoczęła się trwająca 7 lat wojna, którą zakończył w 2030 roku wybuch znajdującej się na orbicie floty korabów. Zginęły miliony obcych i przypadkowo została uruchomiona technologia formująca nowe planety, którą Votanie zamierzali użyć w kontrolowany sposób. Zaczęły się chaotyczne zmiany w biosferze, które zagrażały zarówno ludziom, jak i obcym. Ziemia wyschła, pojawiły się ogromne rozpadliny, wyłoniły nowe pasma górskie. Planetę pokrył kurz i odpady. Wiele gatunków roślin i zwierząt wyginęło lub zmutowało się w niebezpieczne stworzenia. Wraz z przybyciem na Ziemię obcych pojawiły się też nowe. Zaburzenia elektromagnetyczne wokół planety uniemożliwiły dalekosiężną komunikację i transport lotniczy na dużych wysokościach, izolując odległe osady, tak jak to miało miejsce w XIX wieku. Na podróż na orbitę nie mogła sobie pozwolić żadna rasa, nawet gdyby było to technologicznie możliwe. Ogłoszono zawieszenie broni. Obie strony konfliktu musiały zająć się walką o własne przetrwanie. W wielu regionach ocaleli ludzie i Votanie zaczęli łączyć się w społeczności. Na zachodniej półkuli Votanie przejęli kontrolę nad większością Centralnej i Południowej Ameryki. Republika Ziemi, teren zwany Kolumbią, objął Amerykę Północną, ze stolicą w Nowym Jorku. Pomiędzy nimi powstały małe niezależne republiki i państwa-miasta. Jedno z nich – Defiance – powstało w sercu kontynentu, na ruinach St. Louis w Missouri.

       POSTACIE:
       Grant Bowler - Joshua Nolan, weteran wojny, były marines, szeryf Defiance
       Julie Benz - Amanda Rosewater, była burmistrz Defiance
       Stephanie Leonidas - Irisa Nyira, iratjańska wojowniczka, adoptowana córka Nolana
       Tony Curran - Datak Tarr, ambitny kastitjański biznesman
       Jaime Murray - Stahma Tarr, ambitna żona Dataka, również Kastitjanka
       Graham Greene - Rafe McCawley, właściciel największej w okolicy kopalni
       Dewshane Williams - Tommy LaSalle, zastępca szeryfa
       Trenna Keating - Yewll, miejscowa lekarka, genialna biotechnolog, Indoganka z nieciekawą przeszłością
       Justin Rain - Quentin McCawley, syn Rafe'a
       Jesse Rath - Alak Tarr, syn Dataka i Stahmy, mąż Christie, córki Rafe'a McCawleya, DJ miejscowej rozgłośni radiowej „Raider Radio”.
       Nicole Muñoz - Christie McCawley-Tarr, córka Rafe'a, żona Alaka
       Fionnula Flanagan - Nicolette „Nicky" Riordan, poprzednia burmistrz i mentorka Amandy
       Tiio Horn – Rynn, Iratjanin, członek grupy Spirit Riders
       Noah Danby – Sukar, Iratjanin, lider grupy Spirit Riders
       Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-10-23, 11:16.

       Komentarz       • © Warner Bros. Television.

        HOSTAGES – ZAKŁADNICY
        (Hostages)
        Serial sensacyjny, USA, 2013/2014, 15 odc.
        Twórca: Jerry Bruckheimer, Alon Aranya
        Obsada: Toni Collette (Ellen Sanders), Dylan McDermott (Duncan Carlisle), Tate Donovan (Brian Sanders), Quinn Shephard (Morgan Sanders), Mateus Ward (Jake Sanders), Billy Brown (Archer Petit), Sandrine Holt (Sandrine Gonzales), Rhys Coiro (Kramer Delaney), James Naughton (prezydent Paul Kincaid), Mary Elizabeth Mastrantonio (żona prezydenta)

        Ellen Sanders jest chirurgiem w szpitalu Maryland College w Waszyngtonie, w którym w ramach promowania państwowej służby zdrowia ma być przeprowadzona operacja prezydenta USA. Do przeprowadzenia zabiegu zostaje wybrana Ellen. Dzień przed w domu Sandersów pojawiają się terroryści pod dowództwem byłego agenta FBI Ducana Carlisle’a, który pod groźbą zabicia rodziny żąda, by Ellen podczas zabiegu uśmierciła prezydenta. Carlisle nie działa sam, pomaga mu brat jego żony, Kramer, którego lojalność wobec Duncana zostanie wystawiona na próbę oraz zdecydowany, budzący strach były żołnierz Archer, który sprawnie radzi sobie z wszelkimi przeciwnościami, by jak najszybciej otrzymać obiecaną zapłatę. W ostatniej chwili do ekipy dołącza tajemnicza Sandrine, której skomplikowana sytuacją życiowa ściąga na porywaczy poważne kłopoty. Wraz z ich pojawieniem się w domu Sandersów, na jaw wychodzą ukrywane dotychczas fakty z życia apodyktycznego męża Ellen – Briana, jak i ich nastoletnich dzieci: Jake’a i Morgan. Ocalenie rodziny zależy wyłącznie od Ellen, która staje przed najtrudniejszym wyborem w życiu.

        „Hostages – Zakładnicy” to serial sensacyjny Jerry’ego Bruckheimera, w którym w główną rolą wciela się laureatka nagrody Emmy Toni Collette, a partneruje jej zdobywca Złotego Globu i Emmy za rolę w serialu „Kancelaria adwokacka” Dylan McDermott, znany również z takich produkcji, jak „American Horror Story” i „Olimp w ogniu”. Nominowaną do Oscara za występ w „Szóstym zmyśle” Toni Colette widzowie pamiętają m.in. z roli w „Weselu Muriel”, a także z serialu „Wszystkie wcielenia Tary”, za który zdobyła Złoty Glob i Emmy.
        PREMIERA: CANAL+, od 30 października 2014, w każdy czwartek, o 21:30

        Komentarz        • fot. Monolith Films

         GRA ENDERA
         (Ender’s Game)
         Science fiction, film akcji, USA, 2013
         Reżyseria: Gavin Hood
         Obsada: Harrison Ford, Asa Butterfield, Hailee Steinfeld, Viola Davis, Abigail Breslin, sir Ben Kingsley

         Jest rok 2070. Minęło 40 lat od nieudanej inwazji obcych na Ziemię. Świat żyje w oczekiwaniu na powrót najeźdźców, podobnych do owadów stworzeń, pogardliwie określanych „robalami”, które stworzyły zaawansowane technicznie społeczeństwo. Ziemskie centrum obrony realizuje tajny plan polegający na rekrutowaniu najinteligentniejszych jednostek jeszcze na etapie dzieciństwa i poddawaniu ich szkoleniu w walce z obcymi Wybrańcy są kierowani do orbitalnej Szkoły Bojowej. Tam, szkolą się pod okiem pułkownika Hyruma Graffa (Harrison Ford). Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin (Asa Butterfield), którego siostra Val (Abigail Breslin) nazywa Enderem. Chłopak trafia pod skrzydła Mazera Rackhama (Ben Kingsley), legendarnego dowódcy, który zadał decydujący cios Robalom podczas II inwazji. Nauczyciele sądzą, że teraz Ender jest jedyną nadzieją ludzkości na ocalenie.

         „Gra Endera” powstała według scenariusza i w reżyserii Gavina Hooda, który zyskał sławę nakręconym w RPA filmem „Tsotsi”, nagrodzonym m.in. Oscarem i nominowanym do Złotego Globu oraz nagrody BAFTA. Podobnie jak „Tsotsi” czy inny projekt Hooda - „W pustyni i w puszczy”, również „Gra Endera” jest ekranizacją powieści, którą napisał w 1985 roku Orson Scott Card. Książka zdobyła prestiżowe nagrody Hugo oraz Nebula, a także miliony wielbicieli na całym świecie, którzy doceniają połączenie w jej oryginalnej wizji świata przyszłości z ciekawą historią o dojrzewaniu. Przetłumaczono ją na 28 języków, znalazła się na liście obowiązkowych książek amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej, a także na liście 100 najlepszych powieści dla młodzieży ułożonej przez American Library Association.
         PREMIERA: CANAL+, sobota, 1 listopada 2014, 21:00

         Komentarz         • © 2013 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.


          BEZ BAGAŻU

          (Baggage Claim)
          Komedia, USA, 2013
          Reżyseria i scenariusz: David E. Talbert
          Obsada: Paula Patton, Derek Luke, Taye Diggs, Jill Scott, Adam Brody, Jenifer Lewis

          Stewardesa Montana Moore (Paula Patton) jest inteligentna, śliczna i seksowna, jednak to jej młodsza siostra wychodzi za miesiąc za mąż. Montana postanawia do tego czasu się zaręczyć. Z pomocą przyjaciół – Sama (Adam Brody) i Gail (Jill Scott) opracowują misterny plan, by Montana spotkała wszystkich byłych chłopaków. W tym celu rozpoczyna podróż po całym kraju.
          PREMIERA: CANAL+, niedziela, 2 listopada 2014, 21:00

          Komentarz          • fot. Monolith Films

           JEŻELI NADEJDZIE JUTRO
           (How I Live Now)
           Dramat, Wielka Brytania, 2013
           Reżyseria: Kevin McDonald
           Obsada: Saoirse Ronan, George MacKay, Tom Holland, Harley Bird

           Pogrążony w kryzysie świat ogarnia wojenny chaos. Piętnastoletnia Amerykanka Daisy (Saoirse Ronan) zostaje wysłana do rodziny na angielskiej wsi, aby tam bezpiecznie przetrwać najgorsze. Czując się odrzucona przez ojca, który założył nową rodzinę, zachowuje się wrogo wobec kuzynostwa: nastoletniego Isaaka (Tom Holland) i jego młodszej siostry Piper (Harley Bird). Dopiero gdy poznaje Edmonda (George MacKay) i zakochuje się w nim, otwiera się na świat, doceniając uroki nowego miejsca. Wydaje jej się, że odkryta właśnie miłość ochroni wszystkich przed wojenną zawieruchą. Wkrótce jednak rodzina zostaje rozdzielona. Jedyne, co trzyma Daisy przy życiu, to nadzieja na ponowne spotkanie z ukochanym i przyjaciółmi. Nie wszyscy jednak powrócą do domu.
           PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 3 listopada 2014, 21:00

           Komentarz           • ŚWIĘTA KROWA
            (Father, Son & Holy Cow)
            Komediodramat, Polska, Finlandia, Niemcy, 2013
            Reżyseria: Radosław Węgrzyn
            Obsada: Zbigniew Zamachowski, Antoni Pawlicki, Agata Buzek, Elżbieta Karkoszka, Lucyna Malec, Andrzej Mastalerz, Łucja Burzyńska, Wiktor Zborowski

            Światowej sławy muzyk Bogdan (Zbigniew Zamachowski) po śmierci żony powraca z zagranicy do rodzinnej wsi na Pomorzu. Nie mogąc pozbierać się po stracie, postanawia wieść proste życie u boku gderliwej matki (Elżbieta Karkoszka). Czasem odwiedza do córka Anna (Agata Buzek), śpiewaczka, która mieszka i pracuje w Berlinie oraz oddany, choć niezbyt lotny kolega Paweł (Antoni Pawlicki). Spokojne, smutne życie Bogdana zmienia się, kiedy zaczyna regularnie odtwarzać muzykę Mozarta swojej krowie. Mleko od Klary nabiera niezwykłych właściwości - pijący je wracają myślami do najlepszych momentów życia. Bogdan podejrzewa, że to ukochana żona wróciła do niego pod postacią niezwykłej krowy. Spędzają wspólnie czas na nadmorskich spacerach i piknikach na łące. Matka i miejscowy ksiądz (Andrzej Mastalerz) próbują wypędzić z mężczyzny demona namiętności, ale z miłością trudno walczyć.

            „Święta krowa” (tytuł niemiecki: „Sommer auf dem Land”) to pełnometrażowy debiut reżyserski Radka Wegrzyna, który studia filmowe ukończył w Niemczech.
            PREMIERA: CANAL+, środa, 5 listopada 2014, 21:00

            Komentarz            • © Universal Pictures

             KICK-ASS 2
             komedia sensacyjna, Wielka Brytania/USA, 2013
             reżyseria: Jeff Wadlow
             występują: Jim Carrey, Aaron Taylor-Johnson, Chloë Grace Moretz, Christopher Mintz-Plasse, Clark Duke

             Minęło kilka lat, od kiedy Dave Lizewski znany jako Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) i mistrzyni walki bronią sieczną Hit Girl (Chloë Grace Moretz) zlikwidowali nowojorskiego gangstera Franka D'Amico. Oboje porzucili kostiumy superbohaterów i powrócili do normalnego życia. Swoimi czynami zainspirowali jednak wielu ludzi, którzy zamaskowani wyruszyli w miasto bronić porządku. Grupę bohaterów-amatorów, zwanych „Justice Forever”, wśród których jest przyjaciel Dave’a - Marty (Clarke Duke). prowadzi pułkownik Stars and Stripes (Jim Carrey). Kiedy Dave się do nich przyłącza, rusza za nimi Chris D’Amico (Christopher Mintz-Plasse), znany wcześniej jako Red Mist, który chce pomścić śmierć ojca.

             Film powstał na podstawie komiksu Marka Millara i Johna Romita Jr. i stanowi kontynuację części pierwszej, zekranizowanej w 2010 roku (premiera w CANAL+: 13 maja 2011). Miller pod szyldem Marvela stworzył takie komiksy, jak „Ultimate X-Men", „Marvel Knights Spider-Man", „Wolverine" i „Civil War", a poza Marvelem: „Superman: Red Son", „Wanted - Ścigani", „Chosen" oraz „The Unfunnies".
             PREMIERA: CANAL+, piątek, 7 listopada 2014, 21:00

             Komentarz             • fot. Monolith Films

              DIANA
              (Diana)
              biograficzny, Wielka Brytania, 2013
              Reżyseria: Oliver Hirschbiegel
              Obsada: Naomi Watts, Naveen Andrews, Douglas Hodge, Geraldine James, Charles Edwards

              Diana Spencer (Naomi Watts) żyje w izolacji pałacu Kensington. Jest w separacji z następcą tronu, księciem Karolem, ale wciąż jeszcze nie rozwiedziona. Borykając się z depresją, szuka w życiu jakiegoś celu. W wrześniu 1995 roku odwiedza w szpitalu męża przyjaciółki Oonagh Toffolo (Geraldine James). Poznaje tam Hasnata Khana (Naveen Andrews), znakomitego kardiochirurga o brytyjsko-pakistańskich korzeniach, bez reszty oddanego swojej pracy. Zaczynają się potajemnie spotykać. Diana odkrywa, że pomaganie innym jest tym, czego naprawdę pragnie, a związek z Hasnatem inspiruje ją do działania. Zaczyna zbierać pieniądze na badania diagnozujące raka piersi, regularnie odwiedza szpitale, organizacje i towarzystwa charytatywne. Dołącza do kampanii Brytyjskiego Czerwonego Krzyża przeciwko minom przeciwpiechotnym. By zwrócić uwagę świata na ich ofiary, udaje się do Angoli, gdzie przechodzi po zaminowanym polu. Dwa miesiące przed tragiczną śmiercią, za namową syna, księcia Williama, księżna wystawia na aukcję 79 (ponumerowanych od 1 do 80 z pominięciem numeru 13) wybranych sukien balowych, wizytowych i koktajlowych. Kilkumilionowy zysk z aukcji przekazuje na rzecz organizacji charytatywnych, które wspiera. W międzyczasie przechodzi kolejną przykrą lekcję w życiu osobistym, zdając sobie sprawę, że nie jest zwykłą kobietą i związek z ukochanym Hasnatem nie jest możliwy.

              Filmowe biografie są dla twórców ogromnym wyzwaniem, nie sposób bowiem opowiedzieć o czyimś życiu w kilkadziesiąt minut. Filmowcy zwykle muszą zdecydować, czy koncentrują się bardziej na wpływie bohatera na innych, czy na jego prywatnym świecie. Twórcy „Diany” postanowili skupić się na życiu osobistym księżnej Walii. Jeden z producentów, Robert Bernstein zastrzega więc: - Film jest interpretacją faktów i posiada własną dramaturgię, ponieważ nie chcieliśmy tworzyć dokumentu i nie mieliśmy wglądu w to, co działo się za zamkniętymi drzwiami. Staraliśmy się po prostu być wierni temu, w jaki sposób wszystko mogło wyglądać. Pozycja, która przypadła Dianie Spencer w związku z małżeństwem z następcą tronu, uniemożliwiła jej osiągniecie pełni osobistego szczęścia. Miała na nie nadzieję w dwóch ostatnich latach życia, będąc w potajemnym związku z dr. Hasnatem Khanem, szanowanym londyńskim kardiochirurgiem o brytyjsko-pakistańskich korzeniach. To wówczas pomogła wielu ludziom, poszerzyła świadomość na temat ofiar min przeciwpiechotnych i wsparła szereg innych inicjatyw.

              W tytułową rolę wcieliła się dwukrotnie nominowana do Oscara brytyjska aktorka Naomi Watts. W pozostałych rolach wystąpili znany z serialu „Zagubieni” Naveen Andrews, który zagrał dr Hasnata Khana, ukochanego Diany, a także śmietanka brytyjskich aktorów: Douglas Hodge, Geraldine James, Charles Edwards oraz Juliet Stevenson. Za kamerą „Diany” stanął Oliver Hirschbiegel, nominowany do Oscara za „Upadek”, obraz opowiadający o ostatnich dniach życia Adolfa Hitlera.
              CYKL: ONI ZMIENILI ŚWIAT
              PREMIERA: CANAL+, sobota, 8 listopada 2014, 21:00

              Komentarz              • VUE Movie Distribution

               DAJĘ NAM ROK
               (I Give It a Year)
               Komedia, Wielka Brytania, 2013
               Reżyseria: Dan Mazer
               Obsada: Rose Byrne, Anna Faris, Simon Baker, Rafe Spall, Minnie Driver, Stephen Merchant

               Josh (Rafe Spall) to niefrasobliwy, trochę nieodpowiedzialny i nie do końca uporządkowany mężczyzna, który nadrabia dowcipem i urokiem. Jest pisarzem, który ma na koncie wydaną książkę i spory sukces, ale nie udało mu się, jak dotąd napisać drugiej. Nat (Rose Byrne) jest atrakcyjna i przedsiębiorcza. Ma wysokie wymagania wobec siebie i wszystkich dokoła. Przeżyła serię nieudanych związków i uważa, że Josh zapewni jej bezpieczeństwo i stabilizację. Wkrótce po ich ślubie staje się jasne, że oboje niezbyt do siebie pasują. Jego denerwuje jak ona śpiewa, ona wstydzi się, kiedy on tańczy. Pierwszy kryzys małżeński zbiega się z pojawieniem się przystojnego i bardzo pomysłowego Amerykanina (Simon Baker) i byłej dziewczyny Josha, Chloe (Anna Faris). Kiedy przeciwieństwa przestają się przyciągać, a prawdziwa miłość wciąż może czekać za rogiem, wspólny pierwszy rok zaczyna wydawać się nieosiągalny.

               „Daję nam rok” jest debiutem fabularnym Dana Mazera, który współpracował z Sachą Baronem Cohenem jako scenarzysta i producent „Da Ali G Show”, „Borata” oraz „Bruno”. Był też producentem „Dyktatora”. - Film jest przede wszystkim komedią, a dopiero potem romansem. Nie da się ukryć, że ciągnie się za mną reputacja twórcy filmów dość prowokacyjnych, nietypowych oraz obrazoburczych. Liczę na to, że ten styl przebije się w filmie, choć pewnie w nieco przystępniejszej, łatwiejszej do przełknięcia formie – mówi o swoim filmie reżyser. Za realizacją filmu stoją producenci takich hitów, jak „To właśnie miłość” i „Dziennika Bridget Jones”.
               PREMIERA: CANAL+, niedziela, 9 listopada 2014, 21:00

               Komentarz               • fot. Monolith Films

                DO ZALICZENIA
                (The To Do List)
                Komedia, USA, 2013
                Reżyseria: Maggie Carey
                obsada: Aubrey Plaza, Johnny Simmons, Bill Hader

                Nastolatka Brandy Clarke desperacko próbuje odbyć inicjację seksualną, zanim zacznie naukę w college’u. Jej aspiracją nie jest jednak zaliczenie wyjątkowego „pierwszego razu", ale kolekcja doświadczeń z długiej listy „do zaliczenia".
                PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 10 listopada 2014, 21:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+