Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • MINIONKI ROZRABIAJĄ
  (Despicable Me 2)
  Animacja, USA, 2013
  Reżyseria Chris Renaud i Pierre Coffin
  Obsada: Gru (Marek Robaczewski), Lucy (Izabella Bukowska-Chądzyńska),
  Eduardo/ El Macho (Miłogost Reczek), Agnes (Lena Ignatjew-Zielonka), Margo (Magdalena Wasylik), Edith (Helena Englert), Silas (Jacek Król),
  Dr Nikczemniuk (Zbigniew Konopka), Jillian (Joanna Węgrzynowska), Shannon (Anna Sroka- Hryń), Floyd (Mieczysław Morański), Antonio (Mateusz Narloch)

  Gru porzucił życie złoczyńcy, aby zająć się wychowaniem Margo, Edith i Agnes. Wraz z tą decyzją, pojawiły się nieznane mu dotychczas kłopoty. Po tym, jak zniknęły korzyści materialne płynące z niegodziwego życia, Gru zastanawia się, jak zapewnić utrzymanie dziewczynkom i nadal zatrudniać dr. Nefario i Minionki. Jakby tego było mało, Margo dorasta i zaczyna interesować się chłopcami, co doprowadza Gru do paniki. Kiedy zaczyna powoli przystosowywać się do roli zwykłego ojca rodziny z przedmieścia, u jego drzwi pojawia się tajna organizacja zajmująca się eliminowaniem zła na świecie. Liga ds. Zwalczania Złoczyńców jest aktualnie w pościgu za człowiekiem odpowiedzialnym za spektakularny napad. Szczęśliwy, pełen energii Gru powraca do gry. W zadaniu wspiera go agentka Lucy Wilde, spontaniczna osóbka o dominującej osobowości. Gru początkowo nie jest zadowolony z faktu posiadania partnerki, ale z czasem zaczyna mu się ona coraz bardziej podobać.

  W 2010 roku „Jak ukraść księżyc” (Despicable Me) zgromadził wpływy w wysokości 540 milionów dolarów, zajmując 10. miejsce na liście najbardziej kasowych filmów animowanych w historii USA. Taki sukces nie mógł obejść się bez kontynuacji. Przy sequelu ponownie spotkali się reżyserzy pierwszej odsłony – nominowany do Oscara® Chris Renaud i Pierre Coffin. Obok starych bohaterów pojawili się nowi: Floyd Eagle-san, właściciel miejscowego Klubu Przeszczepów Włosów dla Mężczyzn i główny podejrzany w sprawie najbardziej nikczemnej zbrodni od czasów Gru oraz Silas Ramsbottom, szef Lucy w Lidze ds. Zwalczania Złoczyńców i superszpieg, którego nazwisko stanowi niekończące się źródło rozrywki dla Minionków. Sen z oczu Gru spędza Antonio - bystry, zbuntowany i pewny siebie chłopak, który uwielbia dziewczyny, ale zakochuje się właśnie w Margo. Zaś ojciec Antonia, Eduardo, to być może największy macho wśród złoczyńców.
  PREMIERA: CANAL+, sobota, 30 sierpnia 2014, 21:00
  Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:07.

  Komentarz


  • MIŁOŚĆ PO FRANCUSKU
   (It Boy)
   Komedia, Francja, 2013
   Reżyseria: David Moreau
   Obsada: Virginie Efira, Pierre Niney, Gilles Cohen, Amélie Glenn, Charles Berling, Michael Abiteboul, Camille Japy

   Alice Lantins (Virginie Efira ) ma 38 lat. Jest piękna, ambitna i całkowicie oddana pracy. Życie prywatne dla niej nie istnieje. Ma w ręku wszystkie atuty, by zostać nową redaktor naczelną magazynu „Rebelle”. Wszystkie, poza jednym: jest kobietą, która nigdy nie wykracza poza utarte schematy. Dopiero gdy w jej życiu pojawia się 20-letni, czarujący Balthazar (Pierre Niney), koledzy i znajomi zaczynają patrzeć na nią inaczej. Widząc, że los dał jej klucz do przyszłej kariery, Alice zaczyna odgrywać komedię, udając nieprawdopodobną idyllę. Różnica wieku, wykształcenia, pozycji społecznej nie pozwala jej poważnie myśleć o związku ze znacznie młodszym od siebie chłopcem. Ale kiedy wydaje jej się, że doskonale panuje nad sytuacją, nagle okazuje się, że wpadła w pułapkę, którą sama zastawiła.
   PREMIERA: CANAL+, niedziela, 31 sierpnia 2014, 21:00
   Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:07.

   Komentarz


   • GROBOWIEC SMOKA
    (Legendary: Tomb Of The Dragon)
    Przygodowy, Wielka Brytania, Chiny, 2013
    Reżyseria: Eric Styles
    Obsada: Dolph Lundgren, Scott Adkins

    Uzdolniony kryptozoolog Travis (Scott Adkins) pragnie znaleźć dowód na istnienie prehistorycznej bestii, siejącej spustoszenie w pewnej chińskiej wiosce. Miejscowi wierzą, że ludzi zabija demon. Travis razem z kilkoma współpracownikami dociera w rejon, gdzie znaleziono ślady po zaginionych pracownikach firmy budowlanej. Okazuje się, że na miejscu ma szansę spotkać się nie tylko z bestią, ale też ze swoim zaciekłym antagonistą, bezwzględnym łowcą Harkerem (Dolph Lundgren), którego celem jest zgładzenie tajemniczego stworzenia, a jeżeli będzie trzeba, to również ludzi, którzy staną pomiędzy nim a ofiarą.
    PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 1 września 2014, 21:00
    Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:07.

    Komentarz


    • MUNDIAL. GRA O WSZYSTKO
     (Mundial. The Highest Stakes)
     Dokument sportowy, Polska 2013
     Scenariusz i reżyseria: Michał Bielawski
     Występują: Zbigniew Boniek, Dariusz Szpakowski, Tomasz Wołek, Antoni Piechniczek, Jan Lityński, Włodzimierz Zientarski, Grzegorz Lato, Wiktor J. Mikusiński, Władysław Żmuda, Jarosław Maciej Goliszewski, Stefan Majewski, Stefan Szczepłek, Wojciech Borowik

     „Mundial. Gra o wszystko” to bogato ilustrowany materiałami archiwalnymi, porywający przykład historycznego filmu dokumentalnego, przedstawiającego historię polskiej reprezentacji w piłce nożnej na tle wydarzeń stanu wojennego. Film opowiada o przenikaniu się świata sportu i polityki i jest ciekawym połączeniem unikalnych archiwaliów Telewizji Polskiej, fragmentów Polskiej Kroniki Filmowej, materiałów FIFA, fotografii z obozu w Białołęce, animowanych w technice 3D fotografii z hiszpańskich boisk i obozu dla internowanych, rysunków oraz wywiadów z piłkarzami, komentatorami sportowymi i internowanymi w Białołęce. Interesującym rozwiązaniem jest wykorzystanie w filmie komiksowych wstawek autorstwa Janusza Ordona, animowanych przez Grzegorza Mazura, które – jak pisze Bartosz Staszczyszyn – sprawiają, że postaci urastają w tym filmie do rangi popkulturowych herosów. „Mundial. Gra o wszystko” jest wielogłosową relacją zbudowaną z wywiadów z zawodnikami reprezentacji Polski, opozycjonistami internowanymi w Białołęce i znanymi komentatorami sportowymi. Reżyserowi udało się nakłonić do wspomnień wielu znanych uczestników tamtych zdarzeń, m.in. trenera Antoniego Piechniczka, piłkarzy Zbigniewa Bońka, Grzegorza Latę czy Stefana Majewskiego, opozycyjnych kibiców, m.in: Tomasza Wołka, Jana Lityńskiego czy Wiktora J. Mikusińskiego oraz popularnych dziennikarzy sportowych (Dariusza Szpakowskiego, Włodzimierza Zientarskiego czy Stefana Szczepłka).

     W filmie mundial został wpisany w szerszy kontekst sytuacji polityczno-społecznej Polski lat 80. XX wieku: Solidarności, stanu wojennego, internowania działaczy opozycyjnych i trudnej do przewidzenia przyszłości PRL-u. Prace nad filmem trwały cztery lata, od końca 2009 roku do lutego 2013 roku. Obejmowały poszukiwania archiwalnych materiałów filmowych oraz fotograficznych z różnych źródeł, m.in. z zasobów: TVP, Ośrodka Karta, IPN oraz FIFA.

     Film spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem wśród dziennikarzy, krytyków filmowych oraz publiczności. Został nagrodzony na kilku festiwalach filmowych, w tym na festiwalu PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, gdzie otrzymał wyróżnienie specjalne w konkursie głównym o Nagrodę Millennium, a jury festiwalu uznało ten film za „emocjonalny i intensywny obraz jednego wydarzenia oglądanego z dwóch różnych perspektyw, który działa jak strzał w sam środek bramki”. Film doceniono za umiejętne
     połączenie świata sportu i polityki – wydarzenia z 1982 roku, kiedy w Hiszpanii odbyły się mistrzostwa świata w piłce nożnej, a w Polsce trwał stan wojenny.
     PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 1 września 2014, 23:15
     Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:07.

     Komentarz


     • INSTRUKCJI NIE ZAŁĄCZONO
      (No se aceptan devoluciones / Instructions Not Included)
      Komediodramat, Meksyk, 2013
      Reżyseria: Manolo Caro
      Obsada: Eugenio Derbez, Ludwika Paleta, Jessica Lindsey

      Valentin (Eugenio Derbez) wiedzie beztroskie życie wiecznego kawalera w Acapulco, romansując z każda napotkaną turystką. Pewnego dnia do jego drzwi puka była kochanka (Jessica Lindsey) z niemowlakiem na ręku. Julia oznajmia, że Valentin jest ojcem dziewczynki i znika równie niespodziewanie, jak się pojawia. Po otrząśnięciu się z pierwszego szoku mężczyzna wyrusza do Los Angeles na poszukiwanie matki dziecka. Przypadkiem zamiast tego, znajduje pracę jako kaskader oraz dom dla siebie i małej Maggie. Z lekkoducha zaczyna zmieniać się w odpowiedzialnego ojca. Kiedy Maggie (Ludwika Paleta) ma sześć lat, jej matka nagle pojawia się w ich życiu z zamiarem przejęcia nad dziewczynką opieki. Valentin nie wyobraża sobie, że mógłby stracić córkę, jednak Julia stawia na swoim. Film stał się przebojem kinowym. W Meksyku zarobił ponad 46 milionów dolarów (przy budżecie wysokości pięciu). Zajął tam 3. miejsce w rankingu najbardziej dochodowych filmów 2013 roku, po animacji „Minionki rozrabiają” oraz „Iron Manie 3”.
      PREMIERA: CANAL+, środa, 3 września 2014, 21:00
      Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:07.

      Komentarz


      • PARANOJA
       (Paranoia)
       Thriller, USA, Francja, 2013
       Reżyseria: Robert Luketic
       Obsada: Liam Hemsworth, Gary Oldman, Harrison Ford, Amber Heard, Richard Dreyfuss

       Adam Cassidy (Liam Hemsworth) jest wschodzącą gwiazdą międzynarodowej korporacji technologicznej. Jego największym marzeniem jest ociągnięcie stylu życia, którego jego ojciec (Richard Dreyfuss), przedstawiciel klasy robotniczej, nigdy nie zaznał. Wystarczy jednak jeden popełniony w przypływie naiwności błąd, by Adam został zmuszony do zaryzykowania wszystkiego, co udało mu się osiągnąć. Młody mężczyzna staje się korporacyjnym szpiegiem, a jego zadaniem jest zdobycie sekretów handlowych konkurencyjnej firmy. W ten sposób trafia do bezlitosnego świata bogatych ludzi, którym pragnienie władzy uderzyło do głowy tak mocno, że są gotowi nawet zabijać. Dostaje się w środek morderczej, wieloletniej rozgrywki pomiędzy dwoma gigantami branży technologicznej: Nicolasem Wyattem (Gary Oldman) i Jockiem Goddardem (Harrison Ford). Walcząc o przetrwanie, Adam zakochuje się w pracownicy Goddarda, Emmie (Amber Heard), która nie ma pojęcia, że adorujący ją młody mężczyzna jest szpiegiem.

       W głównego bohatera „Paranoi” wcielił się Liam Hemsworth, niedawno święcący sukcesy, dzięki występom w „Igrzyskach śmierci” Gary’ego Rossa. Filmowcy dostrzegli w nim wszystkie cechy, których potrzebował Adam Cassidy – agresywną młodość, straceńczą odwagę oraz mocny kręgosłup moralny. Do ról dwóch potężnych graczy, zblazowanych miliarderów twórcy zaangażowali weteranów kina. Dzięki temu Hemsworth otrzymał szansę wystąpienia u boku prawdziwych legend: Gary’ego Oldmana i Harrisona Forda.
       PREMIERA: CANAL+, piątek, 5 września 2014, 21:00
       Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:08.

       Komentarz


       • WORLD WAR Z
        (World War Z)
        horror, science fiction, USA, Malta, 2013
        Reżyseria: Marc Forster
        Obsada: Brad Pitt, Mireille Enos, Daniella Kertesz, Matthew Fox

        Gerry Lane (Brad Pitt), były śledczy ONZ, brał udział w wyprawach do miejsc ogarniętych wojną, takich jak Rwanda czy Bośnia. Ze względu na rodzinę zdecydował się jednak porzucić niebezpieczną pracę i prowadzić normalne życie. Przenosi się do Filadelfii, gdzie pewnego zwyczajnego dnia, jadąc z żoną Karen (Mireille Enos) i córkami (Sterling Jerins i Abigail Hargrove) samochodem, wpada w olbrzymi korek. Na niebie krążą śmigłowce, a po ulicach policja. Miasto pogrąża się w chaosie. Gerry dowiaduje się, że winien jest błyskawicznie rozprzestrzeniający się wirus, który przemienia ludzi w agresywne, krwiożercze bestie. Pochodzenie wirusa jest nieznane, a liczba zainfekowanych rośnie tak szybko, że ludzkości grozi całkowita zagłada. Lane’a i jego rodzinę ratuje wojsko, ale nie bezinteresownie. W zamian za bezpieczeństwo bliskich, mężczyzna ma ruszyć na poszukiwania Pacjenta Zero, dowiedzieć się, gdzie rozpoczęła się epidemia i znaleźć środki, by ją powstrzymać. W tym celu Lane udaje się do Korei Południowej, Izraela i Wielkiej Brytanii.

        „World War Z” jest oparty na postapokaliptycznej powieści Maxa Brooksa „Wojna Zombie”, która jest zapisem relacji osób, które doświadczyły tytułowej walki. Producenci Brad Pitt, Dede Gardner i Jeremy Kleiner przeczytali książkę jeszcze przed jej drukiem i byli nią zafascynowani. Reżyserię powierzyli Marcowi Forsterowi, znanemu z takich superprodukcji, jak „Quantum of Solace”, ale też zrealizowanego stosunkowo niewielkimi nakładami i nominowanego do Oscara® „Marzyciela”. Jego filmografia obejmuje ponadto m.in. „Czekając na wyrok” (Monster’s Ball), za rolę w którym Halle Berry zdobyła Oscara®, „Zostań” (Stay), „Przypadek Harolda Cricka” (Stranger Than Fiction) czy „Chłopiec z latawcem” (The Kite Runner), nominowany do Złotego Globu i nagrody BAFTA.

        „World War Z” – w przeciwieństwie do większości filmów o zombie – nie dzieje się w ograniczonej przestrzeni, jak miasteczko czy supermarket. Nowatorski jest także obraz żywych trupów, pokazanych jako bardzo szybkie i zwinne istoty stanowiące niszczycielską siłę, której nic nie jest w stanie zatrzymać. Nie można się przed nimi schronić i nie można ich pokonać, co daje podobne uczucie niemocy i bezsilności, która towarzyszy widzom w filmach katastroficznych i postapokaliptycznych. Zakażeniu wirusem ulega ludzkość na całym globie, a grany przez Brada Pitta bohater przenosi się z miejsca na miejsce, wprowadzając do fabuły malowniczą galerię drugoplanowych postaci. Jest wśród nich grupa żołnierzy piechoty morskiej z kapitanem Speke’em (James Badge Dale) na czele. Są podejrzliwi naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia oraz izraelska żołnierka Segen (Daniella Kertesz), która towarzyszy Gerry’emu w wielu trudnych chwilach. W filmie pojawia się również w króciutkim epizodzie Matthew Fox (serial „Lost – Zagubieni”), który początkowo miał zagrać ważną, drugoplanową rolę z potencjałem rozwinięcia jej w razie realizacji sequela. Jednak z powodu ciągłych poprawek scenariusza i przeróbek montażowych, w ostatecznej wersji filmu aktor wypowiada zaledwie pięć zdań.
        PREMIERA: CANAL+, sobota, 6 września 2014, 21:00
        Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:08.

        Komentarz


        • PETER GABIREL: BACK TO FRONT LIVE AT THE O2
         koncert, Wielka Brytania, 2014
         reżyseria: Hamish Hamilton

         „Back to Front Live at the O2” to zapis koncertu legendy muzyki - Petera Gabriela - zarejestrowany w październiku 2013 w Londynie. W 2012 roku artysta wyruszył w dwuletnie światowe tournée, które miało na celu uczczenie 25-lecia wydania słynnego albumu „So”, z którego pochodzą tak znane utwory, jak „Sledgehammer”, „In Your Eyes” czy „Don’t Give Up”. 20 i 21 października 2013 roku w ramach tej trasy Peter Gabriel wystąpił przed ponad 20-tysięczną widownią londyńskiej hali O2. Podczas koncertu artysta zaprezentował wszystkie piosenki z „So”, ale nie zabrakło również znanych kompozycji z innych albumów m.in. „Solsbury Hill”, „Digging in the Dirt”, „Shock the Monkey” czy „Biko”.

         Peter Gabriel to wybitny artysta tworzący muzykę z pogranicza progresywnego rocka i popu. Urodzony w Chobham muzyk, wokalista, kompozytor i producent, założyciel kultowej formacji Genesis od 1975 roku prowadzi karierę solową. Komercyjny sukces przyszedł wraz z singlem „Shock the Monkey", a wielkim przełomem stał się wydany w 1986 roku album „So". Takie utwory, jak „Sledgehammer", „In Your Eyes" czy wykonany z Kate Bush utwór „Don't Give Up" przeszły do historii muzyki. Peter Gabriel pięciokrotnie otrzymał nagrodę Grammy. Jest także twórcą muzyki filmowej. Uczestniczy w wielu projektach multimedialnych i jest aktywnym działaczem w obronie praw człowieka.
         PREMIERA: CANAL+, niedziela, 7 września 2014, 15:00
         Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:08.

         Komentarz


         • MICHAEL HANEKE. ZAWÓD: REŻYSER
          (Michael H. profession: director)
          dokument, Austria, Francja, 2013
          Reżyseria: Yves Montmayeur
          Obsada: Michael Haneke, Juliette Binoche, Béatrice Dalle, Isabelle Huppert, Susanne Lothar, Emmanuelle Riva, Jean-Louis Trintignant

          - „Zaczynam swój film w Cannes, gdzie Haneke został nagrodzony Złotą Palmą za „Miłość”, następnie podróżuję w przeszłość, poprzez plany filmowe we Francji i Niemczech, aż do jego pierwszych doświadczeń reżyserskich. Dzięki temu odkryłem, krok po kroku, niezwykłość filmowego rzemieślnika Michaela Hanekego” – mówi o swoim dziele reżyser Yves Montmayeur, który kręci dokumenty od 1999 roku. Koncentruje się na współczesnym kinie azjatyckim i reżyserach z Japonii, Hong Kongu i Korei Południowej. Ale portretuje również ekscentrycznych filmowców, takich jak chiński reżyser Johnnie To („Johnnie Got His Gun! A portrait of Johnnie To”, 2010), operator Christopher Doyle (pokazywany w CANAL+ „Spragnieni Doyle'a”, 2007) czy włoska aktorka i reżyserka Asia Argento („Nice to Meet You, Please Don’t Love Me! A portrait of Asia Argento”, 2004).

          „Micheal Haneke. Zawód: reżyser” to owoc 10-letniej obserwacji, ale również przyjaźni Montmayeura z artystą i próba rozwikłania zagadki jego filozoficznego i moralnego kosmosu. Na film składają się montaże fragmentów filmów Hanekego, wywiady z nim i aktorami oraz zakulisowe materiały nakręcone podczas pracy. Towarzysząc Hanekemu w podróżach, widz poznaje wnikliwego obserwatora zachodnich społeczeństw i moralizatora. Ma okazję zaobserwować z bliska, jak podejmuje decyzje twórcze. Obraz dopełniają wypowiedzi wspaniałych aktorek, które z nim współpracują (Isabelle Huppert, Susanne Lothar), które mówią o jego konsekwencji i wizjonerstwie, szczegółowo opisując sposób, w jaki reżyseruje. Montmayeur stara się być dociekliwy, chce wiedzieć wszystko o tym, jak pracuje Haneke, ale reżyser jest stanowczy: nie interpretuje i nie broni swoich dzieł. Zgadza się jedynie na wyrażenie opinii na temat atrakcyjności przemocy czy naszych postaw wobec cierpienia i niesprawiedliwości. Dokument pokazuje jednocześnie, że zabawne zachowania Hanekego są mechanizmem obronnym. Mówiąc, że miarą sukcesu jest to, że u rzeźnika dostaje lepsze porcje mięsa, mógłby być bohaterem własnego filmu „Biała wstążka”.
          WIECZÓR SPECJALNY: MICHAEL HANEKE
          PREMIERA: CANAL+, niedziela, 7 września 2014, 19:30
          Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:08.

          Komentarz


          • NINJA: CIEŃ ŁZY
           (Ninja: Shadow of a Tear)
           Film akcji, USA, Tajlandia, 2013
           Reżyseria: Isaac Florentine
           Obsada: Scott Adkins, Kane Kosugi, Mika Hijii, Shun Sugata, Vithaya Pansringarm

           Walcz ze wszystkimi i nikomu nie ufaj – taką dewizę na przetrwanie ma mistrz sztuk walki Casey Bowman (Scott Adkins). Kiedy zostaje zamordowana jego ciężarna żona, mistrz ninjitsu poprzysięga zemstę i wyrusza do Tajlandii, by wytropić zabójcę ukochanej. Wypełniając misję, musi wznieść swoje umiejętności na kolejny poziom, włączając głęboką medytację, by upozorować własną śmierć. Gdy staje się w końcu niemal niewidzialnym wojownikiem i jest u celu, okazuje się, że to dopiero początek jego krucjaty.

           W sequelu filmu „Ninja” z 2009 roku główną rolę zagrał ponownie gwiazdor kina akcji, Scott Adkins, podobnie jak Mika Hijii, który wciela się w Namiko Takedę. Jednego z filmowych antagonistów Adkinsa, Nakabarę, zagrał praktyk sztuk walki i aktor Kane Kosugi, syn Shō Kosugiego. Choreografię scen walki opracował Szwed chińskiego pochodzenia Tim Man, znany z pracy przy filmie Quentina Tarantino „Kill Bill” (2003). „Ninja: Cień łzy” spotkał się z dobrym przyjęciem krytyków i widowni. Opinie widzów sugerowały, że jest to jeden z najlepszych filmów wydanych bezpośrednio na rynek wideo, jakie kiedykolwiek powstały.
           PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 8 września 2014, 21:00
           Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:08.

           Komentarz


           • OMAMAMIA
            (Omamamia)
            Komedia, Niemcy, 2012
            Reżyseria: Tomy Wigand
            Obsada: Annette Frier, Marianne Sagebrecht, Miriam Stein, Giancarlo Giannini, Raz Degan

            Oma (Marianne Sagebrecht) jewst 65-letnią wdową. Jej nadopiekuńcza córka Marie (Annette Frier) sprzedała właśnie jej dom, by ulokować ją w luksusowym „Sunshine Home". Oma jest przerażona taką perspektywą. Postanawia zrealizować swoje wielkie marzenie, którym jest spotkanie i błogosławieństwo od papieża Benedykta XVI. W tym celu odwiedza wnuczkę Martinę (Miriam Stein), która pracuje jako niańka u rzymskiej, ultrakatolickiej rodziny. W Rzymie okazuje się, że Martina mieszka ze swoim chłopakiem Silvio (Raz Degan), który zarabia jako artysta, wykonujący tatuaże. Okazuje się także, że list gwarantujący Omie błogosławieństwo od papieża to zwykła bujda, w niemieckich restauracjach podają dziwne jedzenie, a niewidomy Lorenzo (Giancarlo Giannini), któremu Oma pomaga, widzi doskonale. Kompletnie zdezorientowana Oma zaczyna podróż, która spełni jej zupełnie nieoczekiwane marzenia.
            PREMIERA: CANAL+, środa, 10 września 2014, 21:00
            Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:08.

            Komentarz


            • OSTATNIE DNI
             (The Last Days aka Los ultimos dias)
             thriller, science fiction, Hiszpania, 2013
             reżyseria: Alex Pastor, David Pastor
             obsada: Quim Gutierrez, José Coronado (Enrique), Marta Etura (Julia), Leticia Dolera Andrea

             Barcelona, rok 2013. Podczas wybuchu wulkanu na powierzchnię planet wydostaje się tajemniczy wirus, który wywołuje w ludziach paniczny lęk przed przestrzenią. Wkrótce ludzie zostają uwięzieni w budynkach. Po jakimś czasie przebijają się do tuneli metra. Marc (Quim Gutierrez ) postanawia odnaleźć swoją dziewczynę Julię (Marta Etura).
             PREMIERA: CANAL+, piątek, 12 września 2014, 21:00
             Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:08.

             Komentarz


             • BLUE JASMINE
              (Blue Jasmine)
              Komediodramat, USA, 2012
              Reżyseria i scenariusz: Woody Allen
              Obsada: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Sally Hawkins, Peter Sarsgaard, Louis C.K., Bobby Cannavale, Andrew Dice Clay

              Będąc studentką, Jasmine (Cate Blanchett) poślubiła przystojnego i ambitnego biznesmena Hala (Alec Baldwin). Mąż wprowadził ją do najwyższych kręgów towarzyskich Nowego Jorku i przyzwyczaił do luksusu. Obdarzona wyczuciem stylu i wrażliwością na piękno, Jasmine nie zna i nie wyobraża sobie innego życia. Kiedy wiec Hal zostaje aresztowany pod zarzutem malwersacji, a jego konta zablokowane, jej świat wali się w gruzy. Próbuje podjąć pracę w jednym z luksusowych butików, ale w roli sprzedawczyni nie jest w stanie znieść konfrontacji ze znajomymi z nowojorskiej elity. Postanawia uciec do San Francisco, do siostry (Sally Hawkins), która pracuje jako kasjerka w supermarkecie. Ginger stara się pomóc pogrożonej w depresji Jasmine i podsuwa jej pomysł, by zajęła się wystrojem wnętrz, w którym niezbędne są dobry gust i wyczucie stylu. Jasmine z kolei robi, co może, żeby siostra zerwała ze swoim chłopakiem – mechanikiem Chilim (Bobby Cannavale). Wierzy, że Ginger stać ja na kogoś lepszego. W poszukiwaniu właściwego mężczyzny Jasmin idzie na przyjęcie, na którym poznaje dystyngowanego dyplomatę, Dwighta (Peter Sarsgaard). To dla niej partner idealny. By utrzymać jego zainteresowanie, zmyśla alternatywną historię swojego życia.

              Woody Allen, a właściwie Allan Stewart Konigsberg, autor scenariusza i reżyser „Blue Jasmin”, to wyjątkowo wszechstronny artysta. Siedmiokrotnie nominowany do Oscara w kategorii najlepszy reżyser, statuetkę odebrał w 1978 roku za film „Annie Hall”. W kategorii najlepszy oryginalny scenariusz był nominowany aż 15 razy – nagrodę otrzymał za scenariusze „Annie Hall”, „Hannah i jej siostry” i „O północy w Paryżu”. Był także nominowany za występ aktorski w „Annie Hall”. Karierę komika rozpoczął w 1960. W 1967 współtworzył scenariusz komedii „Casino Royale” o agencie 007, w której wystąpił u boku m.in. Petera Sellersa, wcielającego się w Bonda. W 1969 roku wyreżyserował swój pierwszy film „Bierz forsę i w nogi”, do którego napisał scenariusz i w którym zagrał główną rolę. Od tego momentu nie było roku, w którym by nie napisał scenariusza i nie wyreżyserował kolejnego filmu, przy czym nigdy nie reżyserował obrazu do nie swojego scenariusza. Do 2005 roku wszystkie fabuły osadzał w Nowym Jorku. Pierwszym filmem nakręconym w innym miejscu było „Wszystko gra”, którego akcja toczy się w Londynie. Potem osadził tam jeszcze „Scoop - Gorący temat” (2006), „Sen Kassandry” (2007) i „Poznasz przystojnego bruneta” (2010). Poza Nowym Jorkiem zrealizował również w 2008 roku „Vicky Cristina Barcelona”, „O północy w Paryżu” (2011) i „Zakochani w Rzymie” (2012).

              Na planie „Blue Jasmin”, tradycyjnie u Allena, spotkała się imponująca obsada. Cate Blanchett („Władca Pierścieni”) za swoją tytułową kreację dostała drugiego Oscara i trzeci Złoty Glob. Partneruje jej trzykrotny laureat Złotego Globu Alec Baldwin („Zakochani w Rzymie”) oraz uhonorowana Złotym Globem za „Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia” Sally Hawkins, która za kreację Ginger u Allena została nominowana do Oscara 2014. W filmie występuje też Peter Sarsgaard („Była sobie dziewczyna”), odkryty przez braci Coen Michael Stuhlbarg („Poważny człowiek”), gwiazda „Współczesnej rodziny” i „Zakazanego imperium” Bobby Cannavale oraz ulubieniec Ameryki, słynny komik, producent i scenarzysta Louis C.K.
              PREMIERA: CANAL+, sobota, 13 września 2014, 21:00
              Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:08.

              Komentarz


              • HORDA
               (Orda)
               dramat, Rosja, 2012
               reżyseria: Andriej Proszkin
               obsada: Maksim Suchanow, Roza Chajrullina, Aleksandr Jacenko, Innocenti Dakaiarow, Witalij Kajew

               Połowa XIV wieku, czyli czasy panowania chana Dżanibeka (Innocenti Dakaiarow), to najświetniejsze czasy Złotej Ordy, państwa mongolskiego obejmującego wówczas znaczną część środkowej Azji. W stolicy Saraj-Batu rozchodzi się wieść, że matka Dżanibeka, Tajdula (Roza Chajrullina), nagle oślepła. Nie są jej w stanie pomóc żadni lekarze, uzdrowiciele czy szamani. Jedyną nadzieją wydaje się moskiewski metropolita Aleksiej (Maksim Suchanow), który ponoć czyni cuda za pomocą modlitwy. Wysłannicy chana zapraszają go do hordy. Odmowa oznacza najazd na Moskwę. Na prośbę wielkiego księcia Iwana Iwanowicza (Witalij Kajew) starzec wyrusza w podróż. Towarzyszy mu kleryk Fiedka (Aleksandr Jacenko). W Saraj-Batu wpadają w skomplikowaną sieć intryg, nagłych i okrutnych wydarzeń.
               PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 15 września 2014, 21:00
               Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:09.

               Komentarz


               • DZIEWCZYNA Z LILIĄ
                (L'ecume des jours)
                Komediodramat, fantasy, Francja, 2013
                Reżyseria: Michel Gondry
                Obsada: Romain Duris, Audrey Tautou, Gad Elmaleh, Omar Sy, Aïssa Maïga, Alain Chabat, Charlotte Le Bon

                Colin (Romain Duris) jest wynalazcą pianokoktailu, czyli pianina, które po naciśnięciu klawisza tworzy drink. Bogaty młodzieniec czerpie z życia pełnymi garściami. Nie brakuje mu niczego, oprócz miłości. Pewnego dnia na kolacji u przyjaciółki swojego kucharza (Alain Chabat) poznaje Chloé (Audrey Tautou). Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia i wkrótce biorą ślub. Po podróży poślubnej Chloe zapada na dziwną chorobę - w płucu dziewczyny zaczyna się rozwijać lilia. Świat wokół zakochanych zaczyna blednąć. Colin robi wszystko, aby ratować ukochaną.

                „Dziewczyna z lilią” Gondry’ego to ekranizacja „Piany dni” (Piana złudzeń) Borisa Viana, francuskiego pisarza, poety, muzyka i scenarzysty, który zasłynął skandalizującą powieścią „Napluję na wasze groby”, wydaną pod pseudonimem Vernon Sullivan. Vian był jedną z najbarwniejszych postaci powojennego Paryża. Obdarzony niezwykłą wyobraźnią, mistrz absurdu, czarnego humoru i błyskotliwych gier słownych, każdego dnia zmagał się z chorobą serca, a przez to wizją nagłej śmierci, wizją która się ziściła. Podobnie jak bohater „Piany dni” żył z dnia na dzień, w nieco odrealnionym świecie.

                Ekranizacji „Piany dni” podjął się francuski reżyser, scenarzysta, autor teledysków i spotów reklamowych Michel Gondry, laureat Oscara za scenariusz wyreżyserowanego przez siebie filmu „Zakochany bez pamięci”, w którym wystąpili m.in. Jim Carrey, Kate Winslet, Kirsten Dunst, Mark Ruffalo, Eljah Wood. Uznanie w świecie muzycznym przyniósł mu wideoklip do utworu „Human Behaviour” w wykonaniu Bjork, dla której w następnych latach realizował kolejne teledyski. Tworzył wideoklipy takich gwiazd, jak Massive Attack, Chemical Brothers, The Rolling Stones, Radiohead, Foo Fighters, The White Stripes, Kylie Minogue, Lenny Kravitz, Sinead O’Connor. Jest autorem spotów reklamowych, m.in. dla marek Coca Cola, Adidas, Nike, Smirnoff.
                PREMIERA: CANAL+, środa, 17 września 2014, 21:00
                Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:09.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+