Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • MICHAEL J. FOX SHOW
  (The Michael J. Fox Show)
  Serial komediowy, USA, 2013/2014, 22 odc.
  Twórcy: Sam Laybourne, Will Gluck
  Obsada: Michael J. Fox (Michael „Mike" Henry), Betsy Brandt (Annie Henry), Conor Romero (Ian Henry), Juliette Goglia (Eve Henry), Jack Gore (Graham Henry), Katie Finneran (Leigh Henry), Wendell Pierce (Harris Green)

  Po 11 latach pracy jako najpopularniejszy nowojorski prezenter wiadomości Mike Henry (Michael J. Fox) przechodzi na emeryturę w związku ze zdiagnozowaniem u niego choroby Parkinsona. Całą energię, z której słynął w newsroomie Mike przenosi do domu, stając się najbardziej zaangażowanym ojcem i mężem. Z życia rodzinnego czerpie prawdziwą satysfakcję i nie myśli o powrocie do zawodu. Jednak żona Annie (Betsy Brandt) wraz z jego byłym szefem i najlepszym przyjacielem Harrisem (Wendell Pierce) spiskują, by zmienił zdanie. Annie i Mike zmagają się ponadto z wychowywaniem trójki dzieci oraz impulsywną siostrą Mike’a, Leigh (Katie Finneran), która mieszka piętro niżej. Każdego dnia starają się, by kolejny dzień był lepszy od poprzedniego.
  PREMIERA: CANAL+, od 2 sierpnia, w każdą sobotę o 14:00 po dwa odcinki
  Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:05.

  Komentarz


  • W CIEMNOŚĆ. STAR TREK
   (Star Trek Into Darkness)
   Science fiction, USA, 2013
   Reżyseria: J.J. Abrams
   Obsada: Chris Pine, Zachary Quinto, Karl Urban, Simon Pegg, Zoe Saldana, John Cho, Bruce Greenwood, Benedict Cumberbatch, Alice Eve, Peter Weller

   James Kirk to młody, nazbyt pewny siebie adept Akademii Gwiezdnej Floty. Choć trudno mu odmówić intuicji, odwagi i lojalności, jako kapitan U.S.S. Enterpise wciąż zachowuje się, jakby zasady go nie obowiązywały. Po jednej z misji, podczas której złamał jedną z podstawowych dyrektyw Gwiezdnej Floty, traci dowództwo nad statkiem i zostaje zdegradowany. Szansę na powrót do służby daje mu admirał Pike (Bruce Greenwood). Wkrótce Kirk będzie miał szansę pokazać swojemu mentorowi, że jest odpowiedzialnym kapitanem gotowym do najwyższego poświęcenia, by ratować załogę. W odpowiedzi na zamach terrorystyczny i atak na siedzibę floty, Kirk rusza w pogoń za zamachowcem Johnem Harrisonem (Benedict Cumberbatch) na Kronos – planetę Klingonów. Choć pragnienie zemsty jest wielkie, sugestie pierwszego oficera Spocka (Zachary Quinto) i dymisja pierwszego mechanika Scotty’ego (Simon Pegg) uświadamiają Kirkowi, że U.S.S. Enterprise nie jest jednostką wojskową, tylko badawczą. Nie wykonuje więc bezpośredniego rozkazu odpalenia pocisków w Harrisona i wywołania tym samym wojny z wrogimi Ziemianom Klingonami. Postanawia aresztować terrorystę. Śmiała decyzja staje się początkiem poważnych kłopotów, które zmuszą do wielkich wyzwań nie tylko Kirka, ale także Spocka, Uhurę (Zoe Saldana), Hikaru Sulu (John Cho) i Chekova (Anton Yelchin).

   „W ciemność” to długo wyczekiwany sequel „Star Treka", drugiej - po „Gwiezdnych Wojnach" - najbardziej rozpoznawalnej sagi kosmicznej. To także dwunasty film z serii osadzonej w uniwersum wykreowanym przez Gene'a Roddenberry'ego. J. J. Abrams, który wyreżyserował tę i poprzednią część powrócił do korzeni, czyli do serialu „Star Trek: The Original Series” (w skrócie TOS) nadawanego w latach 1966-69 oraz animowanego „Star Trek: The Animated Series” (w skrócie TAS), emitowanego w latach 1973-74. Zajął się wydarzeniami, które miały miejsce przed tymi serialowymi, ale żeby nie narazić się na przekłamania, umieścił akcję w alternatywnej rzeczywistości. Widz poznaje wiec młodego kapitana Kirka (Chris Pine), który w przeciwieństwie do tego z serialu, wychowuje się bez ojca, trafia do Akademii za namową kapitana Pike’a, a nie za sprawą przyjaciela rodziny, Mallory’ego, i zostaje najmłodszym kapitanem w historii floty w wieku 25, a nie 34 lat. „W ciemność” to druga wspólna misja kapitana Jamesa T. Kirka, Spocka (Zachary Quinto), dr. McCoya (Karl Urban) i inżyniera „Scotty’ego” (Simon Pegg). Na U.S.S. Enterprise jest także oficer łączności Uhuru, tym razem grana przez Zoe Saldanę, Sulu (znany z serialu „Mentalista” John Cho) i Chekov w interpretacji Antona Yelchina. Załoga po raz pierwszy styka się z Khanem (Benedict Cumberbatch), zmodyfikowanym genetycznie tyranem z okresu XX-wiecznych Wojen Eugenicznych, który wraz ze swoją załogą przez stulecia dryfował w kapsułach kriogenicznych. Inteligentny i przebiegły Khan to jeden z tych wrogów, z którymi Kirk i załoga Enterprise zmierzą się kilkukrotnie, tyle że w pierwotnej rzeczywistości serialowej, spotykają się po raz pierwszy dopiero w 2267 roku i w innych okolicznościach.
   PREMIERA: CANAL+, sobota, 23 sierpnia 2014, 21:00
   Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:05.

   Komentarz


   • NIESŁUSZNIE OSKARŻONA
    (The Trials of Cate McCall)
    Dramat, USA, 2013
    Reżyseria: Karen Moncrieff
    Obsada: David Lyons, Kate Beckinsale, Nick Nolte, James Cromwell, Clancy Brown, Anna Anissimova

    Prawniczka Cate McCall (Kate Beckinsale) nie przegrała żadnej sprawy. Karierę zrujnował jej alkoholizm i kłótnia z jednym z sędziów pod wpływem. Została objęta opieką kuratora i jest na odwyku. Walczy też o odzyskanie prawa do opieki nad córką, która wraz z ojcem wyprowadziła się do Seattle. Szansą na odzyskanie utraconego życia i reputacji jest dla Cate obrona Lacey Stubbs (Anna Anissimova), oskarżonej o zamordowanie kobiety. Lacey twierdzi, że jest niewinna i nastąpiła sądowa pomyłka. Później zeznaje również, że w więzieniu została zgwałcona przez strażnika. Cate bada sprawę wraz z przyjacielem Bridgesem (Nick Nolte) i znajduje dowody, które mogłyby świadczyć o niewinności Lacey i sfabrykowaniu jej oskarżenia.
    PREMIERA: CANAL+, niedziela, 24 sierpnia 2014, 21:00
    Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:05.

    Komentarz


    • BYZANTIUM
     (Byzantium)
     Dramat, fantasy, Wielka Brytania, Irlandia, 2012
     Reżyseria: Neil Jordan
     Obsada: Gemma Arterton, Saoirse Ronan, Sam Riley, Daniel Mays, Caleb Landry Jones, Jonny Lee Miller, Kate Ashfield, Maria Doyle Kennedy, Caroline Johns, Christine Marzano, Jeff Mash

     Dwie młode kobiety - Clara (Gemma Arterton) i Eleanor (Saoirse Ronan) - ścigane przez tajemniczego prześladowcę, znajdują schronienie w podupadłym kurorcie nad oceanem. Nie mają pieniędzy. Praktyczna Clara zdobywa pieniądze sprzedając swoje ciało. Kiedy poznaje samotnego i nieśmiałego Noela (Daniel Mays), zamieszkuje z Eleanor w należącym do niego obskurnym motelu o nazwie Byzantium. Zakłada tam dom schadzek, a Eleanor zaczyna naukę w miejscowej szkole, gdzie poznaje sympatycznego Franka (Caleb Landry Jones). Tymczasem w miasteczku zaczynają masowo umierać ludzie. Pod wpływem nalegań Franka, Eleanor wyznaje mu prawdę o swoim życiu. Okazuje się, że Clara, choć wygląda na zaledwie kilka lat starszą od Eleanor, jest w istocie jej matką, a sama Eleanor ma ponad dwieście lat. Obie są wampirzycami, które żywią się ludzką krwią.

     „Byzantium” to film na podstawie sztuki i według scenariusza Moiry Buffini, a w reżyserii Neila Jordana. Epicka, wysmakowana wizualnie podróż przez stulecia dwóch wampirzyc jest powrotem reżysera „Wywiadu z wampirem” do tematyki, która przyniosła mu zasłużone miejsce w panteonie mistrzów horroru. W „Byzantium” wystąpili: Gemma Arterton („007 Quantum of Solace”, „Książę Persji: Piaski czasu”, „Tamara i mężczyźni”) i nominowana do Oscara Saoirse Ronan („Intruz”, „Hanna, „Pokuta”). Partnerują im Sam Riley („Control”, „W drodze”), Jonny Lee Miller („Mroczne cienie”, „Trainspotting”), Daniel Mays („Made In Dagenham”, „Vera Drake”) i Caleb Landry Jones („X-Men: Pierwsza klasa”, „Ostatni egzorcyzm”).
     PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 21:00
     Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:05.

     Komentarz


     • PTYŚ I BILL
      (Boule et Bill)
      Komedia, familijny, Francja, Belgia, Luksemburg, 2013
      Reżyseria: Franck Magnier, Alexandre Charlot
      Obsada: Marina Foïs, Franck Dubosc, Charles Crombez, Nicolas Vaude, Lionel Abelanski

      Bill jest rudym spanielem, oczekującym na nowego właściciela w schronisku dla zwierząt. Znajduje go tam rudowłosy Ptyś (Charles Crombez), który poszukuje przyjaciela. Ich miłość od pierwszego wejrzenia staje się początkiem wspaniałej przyjaźni i zabawnych przygód, a dla rodziców Ptysia (Marina Foïs, Franck Dubosc) niemałych kłopotów. Film jest adaptacją popularnych komiksów Jeana Roby. Znany francuski komik Franck Dubosc wciela się w ojca Ptysia, który z powodu nowej pracy przeprowadza się wraz z rodziną z małego prowincjonalnego miasteczka na przedmieścia Paryża i z całych sil stara się poradzić sobie z niesfornym synem i jego jeszcze nieprzewidywalnym psem.
      PREMIERA: CANAL+, wtorek, 26 sierpnia 2014, 21:00
      Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:05.

      Komentarz


      • CO NAS KRĘCI
       (Why We Ride)
       Dokument, USA, 2013
       Reżyseria: Bryan H. Carroll
       Obsada: Jim Adams, Ernie Alrxander

       „Co nas kręci" to dokument o pasji do motocykli, opowiedzianej przez samych pasjonatów. Swoim doświadczeniem w wywiadach dzielą się m.in. Kenny Roberts, pierwszy Amerykanin na podium Moto GP, Jason DiSalvo, zwycięzca Daytony 200 i Keith Code, założyciel California Superbike School. Oprócz nich film składa się z opowieści zwykłych ludzi, dla których motocykle są całym życiem. Są wśród nich historie o miłości, o rodzinnych tradycjach i przekazywaniu pasji następnym pokoleniom. „Co nas kręci" to także opowieść o początkach motocyklizmu i o kobietach, które coraz chętniej siadają na motor. Widzowie mogą także podziwiać piękne maszyny i poznać społeczności bikerów, którzy spotykają się na zlotach i w klubach. Film wszedł na ekrany polskich kin trzy miesiące temu - w maju 2014 roku.
       PREMIERA: CANAL+, wtorek, 26 sierpnia 2014, 22:25

       Komentarz


       • Z MIŁOŚCI DO…
        (Unfinished Song / Song For Marion)
        Komediodramat, muzyczny, Wielka Brytania, Niemcy, 2012
        Reżyseria i scenariusz: Paul Andrew Williams
        Obsada: Vanessa Redgrave, Terence Stamp, Gemma Arterton, Christopher Eccleston

        Marion (Vanessa Redgrave) i Arthur (Terence Stamp) to starsze małżeństwo z Newcastle. Ona - pogodna, otwarta na ludzi, uśmiechnięta i życzliwa - uczęszcza do osiedlowej świetlicy na próby chóru emerytów, prowadzone przez młodą nauczycielkę śpiewu, Elisabeth (Gemma Arterton). On - zgorzkniały, mrukliwy tetryk – unika ludzi i jest skłócony nawet z synem (Christopher Eccleston). Raz w tygodniu zawozi poruszającą się na wózku inwalidzkim żonę, na próby – sam nie wchodzi nawet na salę. Chór przygotowuje się właśnie do konkursu. Arthur uważa to za kompletną bzdurę, wyczerpującą niepotrzebnie energię i resztki sił witalnych jego ukochanej żony. Jednak w wyniku splotu różnych wydarzeń, pogrążający się w smutku i samotności Arthur przechodzi przemianę, stając się człowiekiem bardziej otwartym na ludzi.

        Paul Andrew Williams, pisząc scenariusz, inspirował się historią swoich dziadków. W filmie przejmujące, ale nie ckliwe kreacje stworzyli Vanessa Redgrave („Przerwana lekcja muzyki”, „Pokuta”, „Powiększenie”) i Terence Stamp, znany m.in. z ról w filmach „Kolekcjoner”, „Trzy kroki w szaleństwo”, „Superman” czy „Superman II”. W roli nauczycielki partneruje im Gemma Arterton, brytyjska aktorka filmowa i teatralna, która zagrała m.in. w „007 Quantum of Solace” rolę Strawberry Fields oraz wampirzycę Clare w „Byzantium” Neila Jordana. W 2010 zadebiutowała w wysokobudżetowych amerykańskich produkcjach, takich jak „ Książę Persji: Piaski Czasu” czy „Starcie Tytanów”.
        PREMIERA: CANAL+, środa, 27 sierpnia 2014, 21:00
        Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:06.

        Komentarz


        • ŚMIERTELNA GRA
         (All Things To All Men)
         Kryminał, thriller, Wielka Brytania, 2013
         Reżyseria: George Isaac
         Obsada: Rufus Sewell, Toby Stephens, Gabriel Byrne, Julian Sands, Leo Gregory

         Parker (Rufus Sewell) jest gliniarzem zadłużonym u gangsterów. Chce zdobyć pieniądze, wykorzystując do tego złodzieja Rileya (Toby Stephens), który miałby dokonać śmiałego włamania i kradzieży. Nie mogąc mieszać się w to osobiście, angażuje w sprawę szefa gangu Josepha Corso (Gabriel Byrne). Aresztuje mu syna. W zamian za uwolnienie, Corso ma zmusić Ridleya do skoku. Machinacjami Parkera zaczyna się interesować jego protegowany Dixon (Leo Gregory), który zgłasza swoje wątpliwości wieloletniemu partnerowi Parkera – Sandsowi (Terence Maynard). Tuż po napadzie człowiek Corsa - Cutter (Julian Sands) próbuje zabić Rileya i uciec z łupem, ale nie udaje mu się to. Riley umawia się z Corso, a Parker, używając swoich kontaktów, namierza miejsce ich spotkania. Jest zdesperowany, by przejąć pieniądze i uciec z Londynu. Zabija Corso, ale kiedy próbuje zlikwidować Ridleya, pojawia się Dixon i krzyżuje jego plany.
         PREMIERA: CANAL+, piątek, 29 sierpnia 2014, 21:00
         Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:06.

         Komentarz


         • SZEŚCIU WSPANIAŁYCH Z MANCHESTERU UNITED
          (The Class of 92')
          Dokument sportowy, Wielka Brytania, 2013
          Reżyseria: Ben Turner, Gabe Turner
          Obsada: David Beckham, Nicky Butt, Ryan Giggs, Gary Neville, Phil Neville, Paul Scholes, Tony Blair, Danny Boyle, Eric Cantona, Zinédine Zidane, Mani, Eric Harrison

          David Beckham, Nicky Butt, Ryan Giggs, bracia Gary i Phil Neville'owie oraz Paul Scholes - te sześć nazwisk zna każdy miłośnik klubu piłkarskiego Manchester United, ale również każdy, kto sympatyzuje z futbolem w ogóle. Pamiętanych i do dziś uwielbianych graczy rocznika 92' łączy to, że byli podopiecznymi legendarnego trenera sir Aleksa Fergusona, odnosili wielkie sukcesy z „Czerwonymi Diabłami", ale również godnie występowali w reprezentacji Anglii. Jednak przede wszystkim grupę łączyła i łączy do dziś wielka młodzieńcza przyjaźń. I właśnie tego dowiadujemy się z filmu. Piłkarzy poznajemy poprzez rozmowy z nimi oraz archiwalne i nieznane szerszej publiczności materiały filmowe. Bohaterowie wspominają drogę od młodzieńczych marzeń, wspólnego kibicowania ukochanym zespołom, treningów, po największe sukcesy w światowym futbolu. Ich opowieść ma w tle odradzający się kulturowo Manchester z muzyką m.in. Stone Roses, Oasis, twórczością Danny'ego Boyla („Trainspotting") i innych postaci, jak Steve Coogan czy Alan Partridge. Ciekawym aspektem filmu są anegdoty opowiadane przez sześciu z Manchesteru United oraz ich kolegów czy przeciwników z boiska, a wśród nich Erika Cantonę i Zinedine'a Zidane'a, pierwszego trenera młodzieżowego Erika Harrisona, wspomnianego już Danny'ego Boyla czy ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira.
          PREMIERA: CANAL+, sobota, 16 sierpnia 2014, 11:30
          NAJBLIŻSZA POWTÓRKA: CANAL+ SPORT, wtorek, 19 sierpnia 2014, 16:20
          Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:06.

          Komentarz


          • SPRING BREAKERS
           (Spring Breakers)
           Komediodramat, USA, 2012
           Reżyseria: Harmony Korine
           Występują: James Franco, Selena Gomez, Vanessa Hudgens, Ashley Benson, Rachel Korine, Gucci Mane

           Brit (Ashley Benson), Candy (Vanessa Hudgens), Cotty (Rachel Korine) i Faith (Selena Gomez) przyjaźnią się od lat. Razem chodzą do college'u i wspólnie zamieszkują pokój w akademiku. Marzą o tym, by podczas wiosennych ferii porządnie zaszaleć, ale najpierw muszą na to zdobyć środki. W tym celu dokonują napadu na restaurację. Kiedy zostają aresztowane, kaucję wpłaca za nie nieznajomy, który trudni się sprzedażą narkotyków i broni. Pod skrzydłami rappera Aliena (James Franco) dziewczyny fundują sobie tydzień, w którym przekraczają granice nieprzekraczalne.

           „Spring Breakers” to opowieść o dziewczynach, dla których mottem życiowym jest dobra zabawa. Ciąg imprez, niewiarygodnych pomysłów i nieposkromionej fantazji prowadzi je na drogę bezprawia. W filmie w zupełnie nowej odsłonie zagrały idolki amerykańskich nastolatków: Selena Gomez i Vanessa Hudgens, które nadały nowe znaczenie określeniu „dziewczyny bez hamulców”. Gomez zasłynęła rolą Alex Russo w wyróżnionym nagrodą Emmy serialu „Czarodzieje z Waverly Place” (2007-2012). Hudgens jest znana jako Gabriella Montez z trzech produkcji Disneya „High School Musical”. Na planie młodym aktorkom partneruje James Franco.

           Film napisał i wyreżyserował Harmony Korine, autor „Dzieciaków” (Kids) i „Skrawków” (Gummo), reżyser „Juliena Donkey-Boya” z 1999, pierwszego amerykańskiego i szóstego w ogóle filmu zrealizowanego według założeń manifestu Dogma 95. Jedną z głównych ról zagrał w nim Werner Herzog. W 2007 roku, po doświadczeniach z telewizją, wideoklipami i dokumentem, Korine powrócił do kina, reżyserując „Pana Samotnego” (Mister Lonely) o ludziach przebierających się za znane osobistości. W 2009 zrealizował nagrodzony na Copenhagen Film Festival „Trash Humpers”. W „Spring Brakers” reżyser porywa zawrotnym tempem, świetną muzyką Cliffa Martineza („Drive”, „Solaris”) i DJa Skrillexa oraz obrazem, od którego nie można oderwać wzroku. „Spring Breakers” było objawieniem Festiwalu w Wenecji, gdzie „jak żaden inny film, wyjątkowo pogodził publiczność w zachwycie” – pisano na Stopklatce. Barbara Hollender z „Rzeczpospolitej” podziwiała „feerię barw, muzykę, lekkość i nieprawdopodobną energię” filmu.
           PREMIERA: CANAL+, sobota, 16 sierpnia 2013, 23:00
           NAJBLIŻSZA POWTÓRKA: CANAL+, czwatek, 21 sierpnia 2014, 23:00
           Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:06.

           Komentarz


           • KONESER
            (La migliore offerta)
            Dramat, Włochy, 2013
            Scenariusz i reżyseria: Giuseppe Tornatore
            Obsada: Geoffrey Rush, Jim Sturgess, Sylvia Hoeks, Donald Sutherland, Philip Jackson, Dermot Crowley, Liya Kebede

            Virgil Oldman (Geoffrey Rush) jest dyrektorem domu aukcyjnego. Żyje samotnie i niechętnie nawiązuje kontakty z ludźmi. Choć ma 63 lata, nigdy nie był w bliższej relacji z żadną kobietą, a jedyną osobą, którą można by nazwać jego przyjacielem jest Robert (Jim Sturgess), energiczny i utalentowany restaurator urządzeń mechanicznych pochodzących z minionych epok. Virgil woli obcować ze sztuką i luksusem. W tym celu potajemnie gromadzi własną kolekcję dzieł sztuki. Wszystko się zmienia za sprawą jednego telefonu. Dziedziczka wielkiej fortuny, Claire Ibbetson (Sylvia Hoeks), powierza Virgilowi wycenę i sprzedaż zbioru rodzinnych antyków. Systematycznie jednak unika spotkania twarzą w twarz. Z jednej strony Virgil ma ochotę zrezygnować ze zlecenia, z drugiej jest zafascynowany tajemniczą kobietą i pragnie ją zobaczyć. Nowe obowiązki prowadzą go do wspaniałych rezydencji w Rzymie, Wiedniu i Pradze. Za sprawą Claire marszand przeżywa nieznane mu dotąd emocje. Z pomocą Roberta uczy się, jak zdobyć serce bojącej się świata kobiety.

            „Koneser” jest najnowszym dziełem Giuseppe Tornatore, autora takich filmów, jak „Cinema Paradiso” i „Malena”, laureata Oscara oraz nagrody jury w Cannes. W tytułową rolę wcielił się Geoffrey Rush, znany z takich produkcji, jak „Piraci z Karaibów”, „Zakochany Szekspir” i „Zatrute pióro” (obie role nominowane do Oscara) czy „Blask”, za rolę w którym Rush otrzymał m.in. Oscara, Złoty Glob i nagrodę BAFTA. W 2011 roku aktor został po raz czwarty nominowany do Nagrody Akademii® za drugoplanową rolę w „Jak zostać królem”. Na planie „Konesera” Rushowi partneruje Jim Sturgess („Kochanice króla”, „Jeden dzień”), którego polscy widzowie pamiętają najlepiej z roli Janusza w kinowym hicie „Niepokonani”. W „Koneserze” w roli drugoplanowej wystąpił także Donald Sutherland („Duma i uprzedzenie”, „Parszywa dwunastka”, „Zwykli ludzie”). Aktor był 7-krotnie nominowany do Złotych Globów. Statuetkę otrzymał dwa razy – za „Obywatela X” oraz „Na ścieżce wojennej”. W rolę tajemniczej Claire wcieliła się pochodząca z Holandii była top modelka Sylvia Hoeks, która od 2005 roku z powodzeniem występuje w filmach i serialach telewizyjnych. Twórcą ścieżki dźwiękowej „Konesera” jest Ennio Morricone – autor muzyki do takich klasyków kina, jak „Za garść dolarów” i „Dobry, zły i brzydki” czy „Misja”. „Koneser” był kręcony w najpiękniejszych miastach północnych Włoch, pełnych tajemnic i ukrytych zakamarków. Piękno tego regionu podkreślają zarówno zdjęcia Fabia Zamariona, jak i kostiumy Maurizia Millenottiego oraz scenografia Maurizia Sabatiniego.
            PREMIERA: CANAL+, niedziela, 17 sierpnia 2014, 21:00
            NAJBLIŻSZA POWTÓRKA: CANAL+, piątek, 22 sierpnia 2014, 22:40
            Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:06.

            Komentarz


            • ZAKAZANE PRAGNIENIA
             (Tyler Perry's Temptation)
             Dramat, USA, 2013
             reżyseria: Tyler Perry
             Obsada: Jurnee Smollett-Bell, Lance Gross, Kim Kardashian, Vanessa Williams, Robbie Jones, Brandy Noorwood

             Judith (Jurnee Smollett-Bell) pracuje jako terapeutka w firmie kojarzącej pary. Jest młoda, piękna i bogata. Męża, Brice’a (Lance Gross), poznała w dzieciństwie - razem wychowali się na wsi i przyjechali do wielkiego miasta. Niby wszystko się układa, a jednak Judith czuje się w swoim związku coraz mniej szczęśliwa. Mąż zapomina o jej urodzinach i nie wspiera w dążeniu do założenia własnej firmy. Pewnego dnia pojawia się przystojny i bogaty biznesman Harley (Robbie Jones). Pewny siebie podrywacz błyskawicznie zdobywa serce Judith. Brice, wspomagany przez głęboko wierzące matkę i teściową, rozpoczyna walkę o żonę.

             „Zakazane pragnienia” to film Tylera Perry’ego, znanego widzom CANAL+ z takich filmów, jak „Z pamiętnika wściekłej żony”, dwie części komediodramatu „Małżeństwa i ich przekleństwa”, „Kolorowe ptaki”, komedia „Ciotka kontra mafia” czy ostatnio „Oko w oko z teściem”. W „Zakazanych pragnieniach” wystąpili m.in. Jurnee Smollett-Bell („Klub dyskusyjny"), Vanessa Williams („Egzekutor"), Kim Kardashian („Totalny kataklizm") i Lance Gross („Stalowe magnolie").
             PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 21:00
             Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:06.

             Komentarz


             • HOTEL NORMANDY
              (Hotel Normandy)
              Komedia romantyczna, Francja, 2013
              Reżyseria: Charles Nemes
              Obsada: Éric Elmosnino, Helena Noguerra, Ary Abittan, Frédérique Bel, Anne Girouard, Frédérique Bel

              Alice (Helena Noguerra) piękną 40-latką, która uwielbia sztukę współczesną. Ma dobrą pracę w paryskim banku i dwie oddane przyjaciółki - Pénélope (Anne Girouard) i Isabelle (Frédérique Bel). Mogłaby być szczęśliwa, gdyby jej mąż nie zginął kilka lat wcześniej w wypadku. Od tej pory Alice nie może się otrząsnąć i odrzuca wszystkich mężczyzn, których przedstawiają jej przyjaciółki. Penelope i Isabelle są przekonane, że Alice jest już gotowa, by zacząć nowe życie. Dlatego w ramach prezentu urodzinowego wysyłają ja do luksusowego hotelu w Deauville, gdzie właśnie odbywa się biennale sztuki. Posyłają tam również mężczyznę, który ma ją oczarować, ale Alice o tym oczywiście nie wie. Od momentu, kiedy pojawia się w lobby wzbudza zainteresowanie nie tylko jednego mężczyzny.
              PREMIERA: CANAL+, wtorek, 19 sierpnia 2014, 21:00
              Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:06.

              Komentarz


              • CIRQUE DU SOLEIL: DALEKIE ŚWIATY
               (Cirque du Soleil Worlds Away)
               Fantasy, USA, 2012
               Reżyseria: Andrew Adamson
               Reżyseria: Erica Linz, Igor Zaripov

               Mia (Erica Linz) postanawia odwiedzić cyrk. Spotyka tam klauna, który rozdaje ulotki informujące o występie akrobatycznym. Podczas spektaklu dochodzi do wypadku. Cyrkowiec (Igor Zaripov) spada. Mia rusza przerażona w jego kierunku, by mu pomóc, ale akrobata nie uderza w ziemię. Z piasku formuje się lej, który pochłania zarówno jego, jak i dziewczynę. Oboje trafiają do magicznego świata. Próbując się odnaleźć, przemierzają kolejne namioty i uczestniczą w niesamowitych przedstawieniach artystów Cirque du Soleil. Film wyreżyserował Andrew Adamson („Shrek"), a jednym z producentów jest James Cameron („Avatar").
               PREMIERA: CANAL+, środa, 20 sierpnia 2014, 21:00
               Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:07.

               Komentarz


               • UKŁAD
                (Close Circuit)
                Kryminał, thriller, Wielka Brytania, USA, 2013
                Reżyseria: John Crowley
                obsada: Eric Bana, Rebecca Hall, Ciarán Hinds, Jim Broadbent, Denis Moschitto, Riz Ahmed

                Londynem wstrząsa potężna eksplozja. W wyniku obławy udaje się złapać tylko jednego z terrorystów Farroukha Erdogana (Denis Moschitto). Ruszają przygotowania do procesu stulecia. Rząd zamierza w nim wykorzystać ściśle tajne dowody. Prokurator generalny (Jim Broadbent) powołuje specjalnego rzecznika obrony, Claudię Simmons-Howe (Rebecca Hall), która jako jedyna ma mieć dostęp do wszystkich dokumentów i może domagać się ich odtajnienia. Kiedy obrońca Erdogana spada z dachu, jego miejsce zajmuje Martin Rose (Eric Bana), którego kiedyś łączył z Claudią romans. Teraz nie wolno im się kontaktować. Claudia jest pilnowana przez agenta MI5 (Riz Ahmed), Martinowi pomaga przyjaciel i prawnik Devlin (Ciarán Hinds). Gdy kolejne fakty wychodzą na jaw, Claudia i Martin uświadamiają sobie, jak daleko sięga niebezpieczny spisek.
                PREMIERA: CANAL+, piątek, 22 sierpnia 2014, 21:00
                Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 13:07.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+