Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • NOT FADE AWAY
  (Not Fade Away)
  Reżyseria: David Chase
  Obsada: Jack Huston, John Magaro, Will Brill, Bella Heathcote, James Gandolfini, Molly Price, Meg Guzulescu Brad Garrett, Christopher McDonald

  Lata 1960. Rock and roll zmienia świat. Douglas Damiano (John Magaro) mieszka z ojcem Patem (James Gandolfini), niestabilną emocjonalnie matką Antoinette (Molly Price) i młodszą siostrą Evelyn (Meg Guzulescu), narratorką opowieści. Chcąc zdobyć serce Grace Dietz (Bella Heathcote), Douglas dołącza do szkolnego zespołu rock’n’rollowego, w którym jego przyjaciel Gene Gaunt (Jack Huston) gra na gitarze prowadzącej i śpiewa. Z czasem Douglas porzuca college, by podążyć za swymi muzycznymi marzeniami. Dwa lata od powstania zespołu, chłopcy mają okazję na przesłuchanie i kontrakt, dzięki agentowi Jerry’emu Ragovoyowi (Brad Garrett). Szybko jednak przekonują się jak brutalne prawa rządzą rynkiem muzycznym.

  „Not Fade Away” to film o odkrywaniu pasji i podążaniu za marzeniami, który wyreżyserował David Chase, twórca „Rodziny Soprano". To także tytuł wydanego w 1964 roku słynnego przeboju The Rolling Stones, będącego coverem piosenki pierwotnie wykonywanej przez Buddy’ego Holly’ego. Muzyka jest ważnym bohaterem obrazu Chase’a. Podczas, gdy stanowi ona przeciętnie 1-2% budżetu produkcji filmowej, w tym przypadku prawa kosztowały około 10%, minimum 2 miliony dolarów. Na ścieżce dźwiękowej filmu znalazły się utwory takich wykonawców, jak The Twylight Zones, The Rolling Stones, Van Morrison, Bob Dylan czy James Brown. W przypadku piosenki „Not Fade Away” prawami autorskimi zarządza Paul McCartney. Rola Pata jest jedną z ostatnich zmarłego w lipcu 2013 roku Jamesa Gandolfiniego.
  PREMIERA: CANAL+, środa, 30 lipca 2014, 21:00
  Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:55.

  Komentarz


  • WORRICKER – DRUGIE STARCIE
   (Turks & Caicos)
   thriller/dramat sensacyjny, Wielka Brytania, 2014
   reżyseria: David Hare
   występują: Bill Nighy, Christopher Walken, Winona Ryder, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes, Ewen Bremner, James Naughton, Dylan Baker, Zach Grenier

   Johnny Worricker (Bill Nighy) przez lata pracował jako analityk dla MI5, czyli brytyjskiej Służby Bezpieczeństwa. Jest miłośnikiem jazzu, posiadaczem bogatej kolekcji dzieł sztuki i nieco skromniejszej byłych żon. Po tym, jak odkrył bierność premiera Wielkiej Brytanii (Ralph Fiennes) wobec informacji o torturowaniu więźniów, opuścił szeregi MI5 i ukrył się na brytyjskich wyspach Turks i Coicos. Tam poznaje tajemniczego Curtisa Pelissiera (Christopher Walken) oraz grupę amerykańskich biznesmanów tworzących firmę o nazwie Gladstone. Następnego dnia jeden z nich zostaje zamordowany. Na arenę wkracza rzeczniczka firmy Melanie Fall (Winona Ryder), a Pelissier wyjawia, że jest agentem CIA. Znając tożsamość Worrickera, zmusza go do pomocy w śledztwie w zamian za utrzymanie w tajemnicy miejsca jego pobytu. Trop prowadzi Worrickera do starego wroga, premiera Aleca Beasleya (Ralph Fiennes), ale nie dotarłby tak daleko, gdyby nie pomoc Margot Tyrell (Helena Bonham-Carter), byłej dziewczyny agenta.

   „Worricker – Drugie starcie” jest środkową częścią trylogii szpiegowskiej Davida Hare’a. Pierwsza część „Ósma strona” była pokazywana w CANAL+ we wrześniu 2012 roku. Trzecią – „Worricker - Ostateczna rozgrywka” stacja pokaże premierowo w niedzielę, 3 sierpnia 2014 o 21:00.

   Twórca trylogii David Hare za kamerą staje rzadko, pracując przede wszystkim piórem lub w teatrach. W 2003 i 2009 roku zdobył nominacje do Oscara i nagrody BAFTA za scenariusz do głośnych „Godzin”, a następnie do „Lektora”. Pomysł na pierwszą część szpiegowskiej opowieści zrodził się w głowie Hare’a po rozmowie z pracownikiem MI5, z której dowiedział się o konfliktach wewnętrznych i napięciach istniejących w służbach od czasu inwazji na Irak i zamachów bombowych w Londynie w 2005 roku. Stworzył wówczas agenta w służbie Jej Królewskiej Mości Johnny’ego Worrickera, który w przeciwieństwie do amerykańskich kolegów i koleżanek po fachu, jak niezniszczalny Jack Bauer („Przedz 24 godziny”) czy kompulsywna Carrie Mathison („Homeland”), jest uprzejmym dżentelmenem, kierującym się lekkim optymizmem i niezłomną moralnością. Wcielił się w niego Bill Nighy, aktor świetnie wypadający tak w repertuarze komediowym („To właśnie miłość”, „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”, „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”), jak i dramatycznym, w którym wykazuje się najczęściej na deskach angielskich teatrów. Za występ w „Ósmej stronie” zdobył nominację do Złotego Globu 2012 (w rywalizacji pokonał go Idris Elba jako „Luther”) i zdecydowanie wpłynął na jakość i specyficzny charakter filmu. Na planie partnerują mu m.in. Christopher Walken, Winona Ryder i Helena Bonham Carter oraz znany m.in. z „Listy Schindlera” i z „Angielskiego pacjenta” Ralph Fiennes.
   PREMIERA: CANAL+, piątek, 1 sierpnia 2014, 21:00
   Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:55.

   Komentarz


   • JOBS
    (Jobs)
    Dramat, biograficzny, USA, 2013
    Reżyseria: Joshua Michael Stern
    Obsada: Ashton Kutcher, Dermot Mulroney, Matthew Modine, Josh Gad, Lukas Haas, J.K. Simmons, James Woods

    Steve Jobs (Ashton Kutcher) rozpoczyna studia w Reed College, ale porzuca je już po pół roku i na kilka miesięcy wyjeżdża z przyjacielem (Lukas Haas) do Indii, gdzie pod wpływem LSD obmyśla, jak zmienić świat. Steve’a Wozniaka (Josh Gad) poznaje jeszcze w ogólniaku. Geniusz inżyniera inspiruje Jobsa i wkrótce namawia przyjaciela, by założyli firmę. W tym celu Steve sprzedaje swojego Volkswagena, a Woźniak ukochany, zaawansowany technologicznie kalkulator. W międzyczasie okazuje się, że dziewczyna Steve’a (Ahna O'Reilly) jest w ciąży. Jobs wyrzuca ją z domu i przez lata nie przyznaje się do dziecka. Koncentruje się na rozwijaniu biznesu. Jest zdeterminowany, przekonany, że to co robią z Woźniakiem zmieni świat. Po setkach telefonów udaje mu się w końcu znaleźć inwestora Mike’a Markkulę (Dermot Mulroney). W 1980 roku wypuszczają na rynek pierwszy domowy komputer Apple II. Wkrótce Apple Computers wchodzi na giełdę i zostaje wyceniona na 1,2 miliarda dolarów. Potem przychodzi kryzys i wewnętrzne spory. Jobs zostaje wyrzucony z firmy. To dla niego straszliwy cios, ale 10 lat później przyznaje, że to była najlepsza rzecz, jaka mogła mu się przytrafić. Rozpoczyna najbardziej kreatywny okres w swoim życiu. Inwestuje 7 milionów i zakłada firmę NeXT , 11 lat później Apple kupuje ją za 427. Odkupuje też za 5 milionów od George’a Lucasa studio produkujące filmy animowane. Kiedy 20 lat później Disney kupuje studio Pixar, płaci 7,4 miliarda dolarów, a Jobs staje się największym indywidualnym udziałowcem giganta. Ale nie chodzi mu o pieniądze. Powraca do Apple’a i za dolara rocznie prowadzi firmę do 2011 roku. W tym czasie powstaje iPod, iMac, iPhone i iPad, a zasoby globalnej sieci internatowej stają się dostępne w każdym miejscu i momencie.

    „Jobs” Joshuy Michaela Sterna pokazuje początki kariery Steve’a Jobsa oraz przeszkody, które musiał pokonać, by móc zrealizować swoją wizję. Stern koncentruje się na 25 latach z życia Jobsa od chwili, gdy razem z przyjacielem Stevem Wozniakiem założyli firmę Apple, w garażu jego domu w Palo Alto, aż do 2001 roku, kiedy wizjoner zaprezentował światu jeden ze swoich najbardziej rewolucyjnych wynalazków – iPoda. Reżyser zrezygnował z pokazania życia prywatnego swojego bohatera, bo chciał uniknąć spekulacji. W roli tytułowej wystąpił Ashton Kutcher, który starannie się przygotował i wiernie oddał nie tylko mimikę Steve’a, jego gesty, ale także charakterystyczny sposób chodzenia. Na planie partnerują mu: Dermot Mulroney jako pierwszy inwestor Apple Computers, Matthew Modine jako ściągnięty z Pepsi Coli do Apple’a guru marketingu, Josh Gad w roli Steve’a Wozniaka i Lukas Haas jako przyjaciel z młodzieńczych czasów Jobsa i jego towarzysz w podróży do Indii.
    PREMIERA: CANAL+, sobota, 2 sierpnia 2014, 21:00
    Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:56.

    Komentarz


    • WORRICKER – OSTATECZNA ROZGRYWKA
     (Salting the Battlefield)
     thriller/dramat sensacyjny, Wielka Brytania, 2014
     reżyseria: David Hare
     występują: Bill Nighy, Saskia Reeves, Judy Davis, Kate Burdette, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter, Ewen Bremner, Malcolm Sinclair

     Po ucieczce z wysp Turks i Caicos Johnny Worricker (Bill Nighy) i Margot Tyrell (Helena Bonham Carter) krążą wokół Europy, by uniknąć aresztowania przez MI5. Johnny nawiązuje kontakt z byłym kolegą z agencji Rollo Maverleyem (Ewen Bremner) i prosi go, by upublicznił wiadomości o skorumpowanym premierze Alecu Beasleyu i jego powiązaniach z Stirlingiem Rogersem (Rupert Graves). Tymczasem Margot utrzymuje w tajemnicy kontakt z ciężarną córką Johnny'ego, Julianne (Felicity Jones). Para rozdziela się. Margot zostaje rozpozna w pociągu i musi ukrywać się u ojca Bernarda Towersa (Malcolm Sinclair), przyjaciela Johnny'ego z Cambridge. Worrickerowi udaje się dotrzeć do Londynu i poprzez publikacje w „Independent” doprowadzić do dymisji Rogersa. Z funkcji rezygnuje także premier Beasley, ale okazuje się, że za sznurki w tej rozgrywce pociąga ktoś inny.

     „Worricker - Ostateczna rozgrywka” jest trzecią częścią trylogii szpiegowskiej Davida Hare’a. Pierwsza część „Ósma strona” była pokazywana w CANAL+ we wrześniu 2012 roku, kolejna „Worricker – Drugie starcie” w piątek, 1 sierpnia 2014.

     Twórca trylogii David Hare za kamerą staje rzadko, pracując przede wszystkim piórem lub w teatrach. W 2003 i 2009 roku zdobył nominacje do Oscara i nagrody BAFTA za scenariusz do głośnych „Godzin”, a następnie do „Lektora”. Pomysł na pierwszą część szpiegowskiej opowieści zrodził się w głowie Hare’a po rozmowie z pracownikiem MI5, z której dowiedział się o konfliktach wewnętrznych i napięciach istniejących w służbach od czasu inwazji na Irak i zamachów bombowych w Londynie w 2005 roku. Stworzył wówczas agenta w służbie Jej Królewskiej Mości Johnny’ego Worrickera, który w przeciwieństwie do amerykańskich kolegów i koleżanek po fachu, jak niezniszczalny Jack Bauer („Przedz 24 godziny”) czy kompulsywna Carrie Mathison („Homeland”), jest uprzejmym dżentelmenem, kierującym się lekkim optymizmem i niezłomną moralnością. Wcielił się w niego Bill Nighy, aktor świetnie wypadający tak w repertuarze komediowym („To właśnie miłość”, „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”, „Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”), jak i dramatycznym, w którym wykazuje się najczęściej na deskach angielskich teatrów. Za występ w „Ósmej stronie” zdobył nominację do Złotego Globu 2012 (w rywalizacji pokonał go Idris Elba jako „Luther”) i zdecydowanie wpłynął na jakość i specyficzny charakter filmu. Na planie partnerują mu m.in. ponownie Helena Bonham Carter, Saskia Reeves, Judy Davis, Ewen Bremner oraz znany m.in. z „Listy Schindlera” i z „Angielskiego pacjenta” Ralph Fiennes.
     PREMIERA: CANAL+, niedziela, 3 sierpnia 2014, 21:00
     Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:56.

     Komentarz


     • ZNAK
      (The Mark)
      Film akcji, USA, 2012
      Reżyseria: James Chankin
      Obsada: Gary Daniels, Craig Sheffer, Eric Roberts

      Światowa gospodarka chyli się ku upadkowi. Na szczycie G20 w Berlinie ma być zaprezentowana nowa technologia, która ma rozwiązać krytyczną sytuację. Jedyny istniejący biometryczny mikroczip, który pozwala kontrolować świat zostaje wszczepiony byłemu żołnierzowi Chadowi Turnerowi (Craig Sheffer), który leci samolotem rejsowym z Bangkoku do Berlina pod opieką Dana Coopera (Eric Roberts), szefa Avanti Corporation, która stworzyła czip. Na pokładzie znajduje się również grupa porywaczy pod dowództwem Josepha Pike’a (Gary Daniels), który jest gotowy na wszystko, by dostarczyć cenny przedmiot swojemu szefowi, Philyppowi Turkowi (Ivan Kamaras). Ale w grze uczestniczą jeszcze bardziej niebezpieczne siły – prawdziwi wyznawcy boga, a tak się składa, że znamię po wszczepieniu czipa na ręce Chada to znak szatana. Zorientowawszy się w sytuacji, Turner musi ocalić siebie, pasażerów samolotu i nie dopuścić, by czip dostał się w niepowołane ręce.
      PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 21:00
      Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:56.

      Komentarz


      • Z PAMIĘTNIKA MARYLIN MONROE
       (Love, Marilyn)
       Dokument biograficzny, Francja, USA, 2012
       Reżyseria: Liz Garbus
       Obsada: F. Murray Abraham, Elizabeth Banks, Adrien Brody, Ellen Burstyn, Glenn Close, Hope Davis, Viola Davis, Jennifer Ehle, Ben Foster, Paul Giamatti, Jack Huston, Stephen Lang, Lindsay Lohan, Janet McTeer, Jeremy Piven, Oliver Platt, David Strathairn, Lili Taylor, Uma Thurman, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood

       Film Liz Garbus odsłania intymne szczegóły o Marilyn Monroe poprzez jej własne słowa. Znane osobistości Hollywood czytają przed kamerą jej odkryte niedawno osobiste notatki, listy i pamiętniki. Przeplatają je teksty napisane przez Normana Mailera, Glorię Steinem, Billy’ego Wildera i Trumana Capote, a także wypowiedzi nauczycieli, przyjaciół, kochanków i fanów Marilyn. Film jest bogato ilustrowany ciekawymi, w dużej mierze nieznanymi zdjęciami i nagraniami Marilyn.

       Historia zaczyna się od nieszczęśliwego dzieciństwa Normy Jeane Mortenson, jej pobytów w sierocińcu i kolejnych rodzinach zastępczych. W wieku 16 lat po raz pierwszy wychodzi za mąż i tuż po wojnie rozwodzi. Pracuje jako modelka – zauważa ją Howard Hughes i za namową kierownika ds. obsady w studiu RCA - Bena Lyona, Norma przyjmuje swój słynny pseudonim artystyczny. Podpisuje kontrakt z 20th Century Fox, jednak pierwsze lata w zawodzie aktorki trudno nazwać udanymi – mozolnie buduje swoją rozpoznawalność wśród widowni. Dostaje kilkumiesięczny kontrakt w Columbii, szkoli ją Natasha Lytess. Marilyn przyznaje się, że w 1949 roku pozowała nago do kalendarza, bo potrzebowała pieniędzy - Hugh Hefner kupuje prawa do zdjęć i publikuje je w pierwszym wydaniu „Playboya” w 1953 roku. Jest już wówczas gwiazdą. Prywatnie przeżywa krótkie i burzliwe małżeństwo z Joe DiMaggio, który chce, by porzuciła karierę i została panią domu. Rozwodzą się po kilku miesiącach. Marilyn podejmuje decyzję, by zapisać się do Actor’s Studio Lee Strasberga i zakłada własne studio produkcyjne. Występuje u boku Laurence’a Oliviera i ponownie przeżywa trudne małżeństwo z dramaturgiem Arthurem Millerem, któremu pomaga w karierze. Dwa poronienia i film „Skłóceni z życiem” autorstwa Millera naznaczają koniec ich związku i pogłębiają depresję oraz nadużywanie leków przez Monroe. Wreszcie słynny występ na 45. urodzinach prezydenta Kennedy’ego i wyrzucenie jej z planu filmu „Słodki kompromis”. Kilka tygodni później, 5 sierpnia 1962 roku, Marilyn Monroe zostaje znaleziona martwa w Brentwood.
       PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 4 sierpnia 2014, 00:30
       Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:56.

       Komentarz


       • WSPANIAŁA
        (Populaire)
        Komedia, Francja, 2012
        Reżyseria: Régis Roinsard
        obsada: Romain Duris, Déborah François, Bérénice Bejo, Shaun Benson, Mélanie Bernier, Miou-Miou

        W 1958 roku zajęcie dające możliwość podróży i przygód, o którym śnią wszystkie nowoczesne dziewczyny, to praca sekretarki. Piękna i pełna wdzięku 21-letnia Rose (Déborah François) marzy, by uciec z małego miasteczka i znaleźć taką właśnie posadę. Szansę daje jej ambitny i przystojny Louis Échard (Romain Duris). W jego firmie dziewczyna odkrywa swój wyjątkowy talent do szybkiego pisania na maszynie. Rose staje do konkursów, najpierw krajowych, potem światowych. I zdobywa nie tylko tysiące wielbicieli, ale także serce szefa.

        „Wspaniała” jest debiutem reżyserskim Régisa Roinsarda. Oryginalny, francuski tytuł filmu „Populaire” pochodzi od nazwy maszyny do pisania firmy Japy, która jest używana w filmie. To właśnie ta firma w latach 50. XX wieku organizowała zawody w szybkim pisaniu na maszynie, które poziomem emocji nie ustępowały ceremonii rozdania Oscarów czy wyborom Miss Universe. - „Wspaniała” ma urok starych komedii romantycznych, a emocje jak w najlepszych sportowych widowiskach – pisano o filmie w Le Parisien po premierze. W rolach głównych wystąpiła gwiazda francuskiego kina Romaina Duris („W rytmie serca”, „Smak życia”), któremu partneruje Bérénice Bejo, znana z oscarowego „Artysty” i Déborah François, laureatka Cezara dla najbardziej obiecującej młodej aktorki oraz odtwórczyni głównej roli żeńskiej w nagrodzonym Złotą Palmą „Dziecku” braci Dardenne.
        PREMIERA: CANAL+, wtorek, 5 sierpnia 2014, 21:00
        Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:56.

        Komentarz


        • FONZY
         (Fonzy)
         Komedia, Francja, 2013
         Reżyseria: Isabelle Doval
         Obsada: Audrey Fleurot, Jose Garcia, Lucien Jean-Baptiste

         Czterdziestokilkuletni Diego (Jose Garcia) pracuje w rodzinnym sklepie rybnym jako dostawca. jest dostawcą ryb. Pewnego dnia dowiaduje się, że w efekcie współpracy z bankiem spermy jest ojcem 533 osób, z których 134 chce poznać jego tożsamość. Wraz z najlepszym przyjacielem, prawnikiem Quentinem (Lucien Jean-Baptiste), który samotnie wychowuje trójkę dzieci, rozpoczyna sądową batalię o utrzymanie jego anonimowości. Nie może jednak się powstrzymać, by podglądać życie niektórych ze swoich dzieci, co sprawia, że doświadcza nieoczekiwanych fal uczuć ojcowskich. Tymczasem dziewczyna Diega, Elsa (Audrey Fleurot) zachodzi w ciążę. Jego nieustanna nieobecność i stawiana ponad wszystko fascynacja piłką nożną, sprawiają, że postanawia wychowywać dziecko sama.
         PREMIERA: CANAL+, środa, 6 sierpnia 2014, 21:00
         Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:56.

         Komentarz


         • CZERWONE NIEBO
          (Red Sky)
          Film akcji, USA, Rosja, 2014
          Reżyseria: Mario Van Peebles
          Obsada: Cam Gigandet, Rachael Leigh Cook, Shane West, Bill Pullman

          Irak, 2001 rok. Dwóch amerykańskich pilotów – Butch Masters (Cam Gigandet) i Tom Craig (Shane West) dostają rozkaz zbombardowania opuszczonej fabryki. Rozkaz okazuje się fałszywy. Na miejscu giną amerykańscy eksperci i zostaje skradziony “Rainmaker", sprzęt do niszczenia pól naftowych. Piloci zostają zwolnieni ze służby. Siedem lat później kurdyjska organizacja terrorystyczna planuje zająć część północnego Iranu i utworzyć tam własne państwo. Chcą użyć „Rainmakera” i zniszczyć pola naftowe, by teren był poza sferą zainteresowania rządu USA. Masters dostaje szansę oczyszczenia imienia poprzez uczestnictwo w ściśle tajnej misji wojskowej. Wraz z grupą emerytowanych pilotów ma zbombardować bazę Kurdów i zniszczyć „Rainmakera”. Zdradzony przez towarzyszy i pozostawiony na śmierć, Masters ze swoją drużyną znajduje wsparcie w rosyjskiej grupie pilotów akrobatów, z którą staje do ostatecznej rozgrywki. Wyprodukowane w kooperacji amerykańsko-rosyjskiej „Czerwone niebo” trafiło bezpośrednio na rynek DVD.
          PREMIERA: CANAL+, piątek, 8 sierpnia 2014, 21:00
          Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:57.

          Komentarz


          • PERCY JACKSON: MORZE POTWORÓW
           (Percy Jackson: Sea Of Monsters)
           przygodowy/familijny/ fantasy, USA, 2013
           reżyseria: Thor Freudenthal
           występują: Logan Lerman, Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson, Stanley Tucci, Douglas Smith, Leven Rambi, Anthony Head, Nathan Fillion

           Percy Jackson (Logan Lerman) był dyslektykiem z ADHD, który nagminnie popadał w tarapaty. Pewnego dnia okazało się, że jest synem Posejdona, boga mórz i z dnia na dzień stał się częścią wyprawy, mającej na celu uratowanie świata. Po powrocie do Obozu Herosów, Percy dowiaduje, że ma przyrodniego brata, cyklopa o imieniu Tyson (Douglas Smith). Tymczasem słabnie magiczna granica obozu dla półbogów. Aby go ocalić, Percy z przyjaciółmi (Alexandra Daddario, Brandon T. Jackson) muszą odnaleźć Złote Runo. Trafiają do Waszyngtonu, a potem na Florydę. Wypływają na wody Morza Potworów, znanego pośród ludzi jako Trójkąt Bermudzki. Stawiają też czoła mechanicznemu bykowi, który zionie ogniem, potworom morskim, cyklopom i innym półbogom.

           Autorem historii nastolatka, który nagle dowiaduje się, że jest synem greckiego boga jest Rick Riordan, którzy przez wiele lat uczył mitologii greckiej w gimnazjum. Pięciotomowy cykl przygodowo-fantastyczny opublikowano w ponad 35 krajach, sprzedano go w około 20 milionach egzemplarzy i przez 177 tygodni widniał na liście bestsellerów „New York Timesa” w kategorii literatury dziecięcej. Do napisania książek Riordana zainspirował syn Haley, chłopak ze zdiagnozowaną dysleksją i nadpobudliwością psychoruchową, który nie radził sobie z przyswojeniem mitologii greckiej.

           Reżyserem ekranizacji drugiej części opowieści został Thor Freudenthal, który zrealizował projekt według scenariusza Marca Guggenheima. Producentem wykonawczym został Chris Columbus, który wyreżyserował pierwszą część „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna”. W roli Percy'ego Jacksona ponownie wystąpił Logan Lerman, młody aktor z ciekawą filmografią – zagrał m.in. w „Patriocie” u boku Mela Gibsona, „Czego pragną kobiety”, „Efekcie motyla” z Ashtonem Kutcherem oraz w „3:10 do Yumy”. W córkę bogini mądrości, Ateny, a jednocześnie sympatię Percy’ego znów wcieliła się Alexandra Daddario, a w Grovera, jego najlepszego przyjaciela, który jest gotów za niego zginąć - Brandon T. Jackson. Luke’a, syna Hermesa i posłańca bogów, zagrał Jake Abel. Jego bohater odziedziczył po ojcu podłość, bystrość i tajemniczość. W pierwszym filmie ukradł piorun Zeusa, a tym razem postanawia przeciągnąć kilku półbogów na mroczną stronę i ożywić Kronosa”. Clarisse LaRue, nową półboginię w Obozie Herosów, córkę Aresa, boga wojny gra Leven Rambi, a miejsce Pierce’a Brosnana w roli Centaura Chirona zajął Anthony Head. W filmie wystąpił również nominowany do Oscara i nagrodzony Emmy i Złotym Globem Stanley Tucci, który wciela się w Dionizosa. - „To bóg wina i hedonizmu. Lubię wino, więc uznałem, że to rola dla mnie” - śmieje się aktor, który jako Dionizos ma wąsy, brodę, perukę i spory brzuszek.
           PREMIERA: CANAL+, sobota, 9 sierpnia 2014, 21:00
           Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:57.

           Komentarz


           • DARY ANIOŁA: MIASTO KOŚCI
            (Mortal Instruments: City Of Bones)
            Przygodowy, fantasy, USA, Niemcy, Kanada, 2013
            Reżyseria: Harald Zwart
            Obsada: Lily Collins, Jamie Campbell Bower, Robert Sheehan, Jonathan Rhys Meyers, Lena Headey, Jemima West, Kevin Zegers, Aidan Turner, Jared Harris

            Clary Fray (Lily Collins) jest przeciętną nastolatką, która odkrywa, że wywodzi się z pradawnego klanu Nocnych Łowców, sekretnej kasty wojowniczych półaniołów, którzy od bronią nieświadomego zagrożenia świata przed demonami. Po tajemniczym zniknięciu matki (Lena Headey), Clary dołącza do Nocnych Łowców, którzy pokazują jej inne oblicze Nowego Jorku, zwane Podziemiem. To miejsce pełne demonów, czarnoksiężników, wampirów, wilkołaków oraz innych śmiertelnie niebezpiecznych potworów. To w tym nieznanym zwykłym ludziom świecie od stuleci rozgrywa się nieustanna walka dobra ze złem, zapoczątkowana przez anioła Razjela, który zmieszał swoją krew z krwią ludzi w kryształowym Kielichu. Teraz każdy, kto się z niego napije, staje się członkiem rasy półludzi, półaniołów, która jest obdarzona wielką siłą i magicznymi zdolnościami. Clary dostaje się pod skrzydła Hodge’a Starkweathera (Jared Harris), doświadczonego Nocnego Łowcy, który zajmuje się także edukacją Jace’a (Jamie Campbell Bower), Aleca (Kevin Zegers) i Isabelle (Jemima West). W nowym świecie Clary towarzyszy jej najlepszy przyjaciel, zwykły śmiertelnik Simon (Robert Sheehan), który od dzieciństwa potajemnie się w niej kocha.

            Film został oparty na pierwszej z pięciu części serii powieści dla młodzieży „Dary Anioła”, stworzonej przez Cassandrę Clare. Powieść „Dary Anioła: Miasto kości” zdobyła wielką popularność na świecie i przez długi czas utrzymywała się na pierwszym miejscu prestiżowej listy „New York Timesa”. Rozpisana na różne kontynenty i rozciągnięta na stulecia, seria ma rzesze oddanych fanów, z którymi Clare utrzymuje stały kontakt. Ekranizujący „Miasto kości” Harald Zwart, kiedy miał pytania czy wątpliwości, często kierował się do Cassandry, a za jej pośrednictwem do czytelników, by konsultować film. Główną rolę zagrała w nim Lily Collins, znana m.in. z „Królewny Śnieżki” Tarsema Singha i „Porwania” Johna Singeltona. Widzowie CANAL+ mogli ją ostatnio oglądać w filmie „Bez miłości ani słowa”, w którym zagrała u boku Grega Kinneara, Jennifer Connelly i Kristen Bell. Najlepszym przyjacielem Clary jest Simon Lewis, nieśmiały chłopak, którego zna od dzieciństwa i który potajemnie podkochuje się w niej, co widzą wszyscy oprócz Clary. W Simona wcielił się Robert Sheehan, kolejna wschodząca gwiazda, Irlandczyk, który zdobył popularność występami w serialu „Wyklęci”. Simon musi sobie poradzić z faktem, że Clary jest zafascynowana pięknym, inteligentnym i nieco aroganckim Nocnym Łowcą, Jace’em Waylandem, którego zagrał Jamie Campbell Bower, brytyjski aktor, znany z trzech ostatnich części „Sagi Zmierzch”. Jace, po tym, jak został osierocony, wychowywał się z Isabelle i jej starszym bratem Alekiem. W rodzeństwo wcielili się Jemima West (“Rodzina Borgiów”) i Kevin Zegers, znany z serialu „Plotkara” i filmu „Kolonia”, w którym wystąpił wraz z Billem Paxtonem i Laurence’em Fisburne’em. W filmie można także zobaczyć Jonathana Rhysa Meyersa, który gra eleganckiego, ale diabelnie niebezpiecznego Valentine’a oraz Lenę Headey („Gra o tron”), która wcieliła się matkę Clary.
            PREMIERA: CANAL+, niedziela, 10 sierpnia 2014, 21:00
            Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:57.

            Komentarz


            • NARZECZONA ANTYCHRYSTA
             (Rapture-Palooza)
             Komedia, fantasy, USA, 2012
             Reżyseria: Paul Middleditch
             Obsada: Craig Robinson, Anna Kendrick, John Francis Daley, Ken Jeong

             Lindsey Lewis (Anna Kendrick) i jej chłopak Ben House (John Francis Daley) odkrywają, że wraz z innymi mniej wartościowymi duszami nie załapali się na wniebowzięcie. Ludzie, którzy pozostali na Ziemi muszą teraz walczyć o siebie w świecie pełnym żądnych ich krwi złym istotom. Kontrolę w rządzie przejmuje były polityk Earl Gundy (Craig Robinson), który od tej pory nazywa się „Bestią”. Pracuje dla niego ojciec Bena, który próbuje ściągnąć do interesu również Lindsey i Bena. Początkowo nie chcą się zgodzić, ale marzenie, by otworzyć własny sklep z kanapkami, sprawia że ulegają pokusie. Zauroczona dziewczyną Bestia, daje jej osiem godzin, by zdecydowała, czy chce za niego wyjść za maż. Jeśli nie, Antychryst zabije wszystkich, których Lindsey kocha.
             PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 11 sierpnia 2014, 21:00
             Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:57.

             Komentarz


             • KSIĄŻĘ NIE Z TEJ BAJKI
              (Under The Rainbow)
              Komedia, Francja, 2013
              Reżyseria: Agnès Jaoui
              Obsada: Agathe Bonitzer, Arthur Dupont, Valérie Crouzet, Jean-Pierre Bacri, Dominique Valadié, Benjamin Biolay, Agnès Jaoui, Laurent Poitrenaux, Béatrice Rosen, Didier Sandre, Nina Meurisse, Clément Roussier

              Laura ma 24 lata i bardzo romantyczne wyobrażenie o miłości. Wciąż czeka na upragnionego „księcia z bajki”. Pewnego dnia spotyka na imprezie przystojnego i intrygującego Sandra, który nie jest typem twardziela. Jest raczej nieśmiały i zniewieściały, a jednak Laurze wydaje się, że poznała wreszcie właściwego mężczyznę. Wkrótce dziewczyna zawiera znajomość z fascynującym Maxime’em i zaczyna się problem z wyborem. Sprawy nie ułatwiają Laurze rodzice, którzy w każdym kandydacie na zięcia dopatrują się wszystkiego, co najgorsze. „Książę nie z tej bajki” to komedia twórców nominowanego do Oscara filmu „Gusta i guściki” - Agnès Jaoui, laureatki Złotej Palmy, czterech Cezarów oraz Europejskiej Nagrody Filmowej oraz .
              PREMIERA: CANAL+, wtorek, 12 sierpnia 2014, 21:00
              Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:57.

              Komentarz


              • ŚNIEŻKA
               (Blancanieves)
               Przygodowy, niemy, Belgia, Francja, Hiszpania, 2012
               Reżyseria i scenariusz: Pablo Berger
               Obsada: Macarena García, Sofía Oria, Maribel Verdú, Daniel Giménez Cacho, Ángela Molina

               Mała Carmen (Sofía Oria) nigdy nie poznała swojej pięknej, zmarłej przedwcześnie matki. Ojciec (Daniel Giménez Cacho), niegdyś sławny torreador, zaniedbuje córkę, ulegając złemu wpływowi nowej żony (Maribel Verdú). Macocha z całego serca nienawidzi dziecka i pewnego dnia postanawia pozbyć się go raz na zawsze. Dziewczynce udaje się uniknąć śmierci. Spotyka wesołą kompanię małych torreadorów, którzy przyjmują ją do swojej grupy i dają przezwisko Śnieżka. Carmen (Macarena García) pragnie pójść w ślady ojca i stać się mistrzynią corridy. Zła macocha, kiedy dowiaduje się, że Śnieżka żyje, postanawia dokonać zbrodni.

               „Śnieżka” Pabla Bergera jest nową wersją słynnej baśni braci Grimm. W stylizowanej na czarno-biały film z lat 20. XX wieku opowieści słowa zastąpiła gra aktorska, mimika oraz muzyka nawiązująca do flamenco. Jej autorem jest Alfonso Vilallonga, który ma na koncie m.in. ścieżkę dźwiękową do „Moje życie beze mnie” w reżyserii Isabel Coixet. Berger zaprosił do pracy nad „Śnieżką” wybitnych hiszpańskich artystów. Macochę zagrała Maribel Verdú, pamiętana z „Tetro” Francisa Forda Coppoli, „I twoją matkę też”, gdzie zagrała u boku Gaela Garcíi Bernala i Diego Luny czy „Labiryntu Fauna” Guillermo del Toro. W ojca Śnieżki wcielił się Daniel Giménez Cacho, który wystąpił m.in. w „Złym wychowaniu” Pedra Almodóvara i „Dorwać Gringo” u boku Mela Gibsona. W tytułowej roli pojawia się młoda i piękna Macarena García. „Śnieżka” była oficjalnym kandydatem Hiszpanii do Oscara, zdobyła 32 nagrody przemysłu filmowego, w tym 10 statuetek Goya.
               PREMIERA: CANAL+, środa, 13 sierpnia 2014, 21:00
               Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:57.

               Komentarz


               • PERFEKCJONISTA
                (11.6)
                Thriller, kryminał, Francja, 2013
                Reżyseria: Philippe Godeau
                Obsada: François Cluzet, Bouli Lanners, Corinne Masiero, Juana Acosta, Johan Libéreau, Mireille Franchino, Stéphan Wojtowicz, Jean-Claude Lecas

                Toni Musulin (François Cluzet) pracuje jako konwojent w firmie ochroniarskiej. Jest punktualny, pracowity, trzyma się z dala od związków zawodowych. Codziennie jeździ do pracy rowerem w tym samym, roboczym uniformie i za 1700 euro miesięcznie ryzykuje życiem. Pracodawcy go nie szanują, zwracają się do niego, jakby był nikim. Gdy po latach oszczędzania, w końcu kupuje sobie używane Ferrari, nagle inni zaczynają postrzegać go inaczej. I on również widzi w lustrze odbicie innego człowieka. Pewnego dnia postanawia zemścić się na swoim pracodawcy, który przez lata go oszukiwał i upokarzał. Opracowuje błyskotliwy plan, który wprowadza w życie z chirurgiczną precyzją. 5 listopada 2009 roku, o godzinie 10:00, po kilku miesiącach przygotowań, zasiada w opancerzonej furgonetce, w której jest 11,6 miliona euro i odjeżdża. Kradnie ogromne pieniądze i nikogo przy tym nie skrzywdzi, nie stosuje przemocy, nie przelewa krwi. Pieniądze chowa za specjalnie w tym celu zbudowaną ścianką w garażu.

                Film Philippe’a Godeau jest oparty na prawdziwej historii. Urodzony w 1970 roku Toni Musulin, syn serbskiego imigranta, przeszedł do historii francuskiej kryminalistyki jako sprawca napadu stulecia. W 2009 roku mężczyzna, który pracował jako ochroniarz opancerzonego samochodu konwojowego, ukradł 11,6 miliona euro, należące do Banque de France. Musulin bardzo starannie przygotował się do skoku. Zanim wprowadził w życie swój plan, zerwał wszelkie więzi ze znajomymi. W czasie kradzieży nie użył przemocy, nie sięgnął po broń. Policja odnalazła część zrabowanej kwoty - 9,1 miliona euro. Nie wiadomo, co stało się z resztą pieniędzy. Sam Musulin zaprzecza jakoby miał z tym coś wspólnego. W zbiorowej świadomości Musulin okradł złodziei, bowiem w 2009 roku dla wszystkich było jasne, że to banki odpowiadają za światowy kryzys. Musulin odsiaduje wyrok w więzieniu w Corbas. 11 maja 2010 roku sąd skazał go na trzy lata więzienia, ale kilka miesięcy później wyrok przedłużono o kolejne dwa lata – dodając do zarzutu rabunku próbę oszustwa ubezpieczeniowego. Skazaniec przebywa w odosobnionej celi i może widywać się tylko ze swoimi prawnikami.
                PREMIERA: CANAL+, piątek, 15 sierpnia 2014, 21:00
                Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:57.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+