Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • #46
  MAŁA MATURA 1947 cz. 4
  dramat historyczny, Polska, 2010
  reżyseria: Janusz Majewski
  występują: Marek Kondrat, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Artur Żmijewski, Marian Opania

  Ciepła i pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w okresie pierwszych, burzliwych lat powojennej polski. Do wyzwolonego Krakowa przyjeżdża ze Lwowa małżeństwo (Agnieszka Michalska, Artur Żmijewski) z dwojgiem dzieci, czternastoletnim Ludwikiem (Adam Wróblewski) i pięć lat młodszą Hanią (Elżbieta Trzaskoś). Ludwik trafia do dobrego gimnazjum, nawiązuje przyjaźnie. Gdy przed czerwcowym referendum do Krakowa przyjeżdża Stanisław Mikołajczyk (Stanisław Sikora), Ludwik zamieszany przypadkowo w uliczną burdę zostaje aresztowany. Film i serial w reżyserii Janusza Majewskiego („C.K. Dezerterzy”) to wspaniała lekcja historii. Jego bezapelacyjnym atutem jest udział plejady wybitnych polskich aktorów: Marka Kondrata, Artura Żmijewskiego, Mariana Opani, Wiktora Zborowskiego, Wojciech Pszoniaka, Olgierda Łukaszewicza i Agnieszki Michalskiej.
  PREMIERA: CANAL+ Film, piątek, 28 czerwca 2013

  Komentarz


  • #47

   CRISIS POINT
   (Crisis Point)
   thriller, Kanada, 2012
   reżyseria: Adrian Wills
   występują: Rhona Mitra, Erika Rosenbaum, Elias Toufexis, Marc Menard, Patrick Costello, Katherine Dines-Craig

   Psycholog kryminalna, dr Cameron Grainger (Rhona Mitra) pracuje jako negocjator w policji Detroit. Zostaje wezwana, by porozmawiać z młodym chłopakiem, który dokonał napadu na sklep. Akcja kończy się śmiercią mężczyzny z rąk policyjnego snajpera. Cameron obarcza się odpowiedzialnością za tragedię i oznajmia pracującemu z nią inspektorowi McNeilowi (Marc Menard), że odchodzi ze służby. Wkrótce policja znów potrzebuje jej pomocy. W mieście dochodzi bowiem do napadu na bank, w trakcie którego przestępcy uprowadzają jako zakładniczkę siostrę Grainger, Darcy (Erika Rosenbaum). Przywódca bandytów Scott Sanders (Elias Toufexis) chce rozmawiać tylko z Cameron.

   Atutem trzymającego w napięciu kanadyjskiego thrillera „Crisis Point” jest udział w filmie Rhony Mitry. Brytyjska aktorka i modelka zasłynęła kilkanaście lat temu z tego, że jako pierwsza wcieliła się w Larę Croft na potrzeby promocji gry komputerowej „Tomb Raider”. Od tamtego czasu Mitra wystąpiła w wielu filmach, w tym takich przebojach kinowych, jak „Ali G”, „Zew krwi” czy „Underworld - Bunt Lykanów”.
   W „Crisis Point” Mitrze partnerują m.in. Erika Rosenbaum („Czekając na cud”), Elias Toufexis („Pustynne węże”) i Marc Menard („Wirtualne kłamstwa”, serial „Zaopiekuj się mną”). Reżyserem filmu jest Adrian Willis, twórca cenionego dokumentu „All Together Now!”, scenariusz wyszedł zaś spod ręki doświadczonego scenarzysty telewizyjnego, J.B. White’a.
   PREMIERA: CANAL+ Family2, czwartek, 18 lipca 2013, 00:50
   Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-07-05, 19:00.

   Komentarz


   • #48
    COMBAT GIRLS
    (Kriegerin)
    dramat, Niemcy, 2012
    reżyseria: David Wnendt
    występują: Alina Levshin, Jella Haase, Sayed Ahmad, Gerdy Zint, Lukas Steltner, Uwe Preuss, Winnie Böwe

    Marisa (Alina Levshin), dwudziestoletnia dziewczyna z niewielkiego miasta w byłym NRD, jest neonazistką. Nienawidzi imigrantów, Żydów i Arabów. W weekendy spotyka się z gangiem swoich kompanów. Ich liderem jest jej chłopak Sandro (Gerdy Zint), który zostaje aresztowany po jednym z chuligańskich wybryków. Pewnego dnia dochodzi do konfrontacji między bandą Marisy a dwoma afgańskimi uchodźcami. Zrządzeniem losu dziewczyna spotyka później jednego z nich, Rasula (Sayed Ahmad) i dowiaduje się o jego trudnej sytuacji. Na przekór Sandra, który właśnie opuścił więzienie, Marisa postanawia pomóc Rasulowi w dostaniu się do Szwecji, gdzie ten chciałby ubiegać się o azyl. Z pomocą przyjaciółki, nastoletniej Svenji (Jella Haase), jest gotowa stawić czoła chłopakowi. Ten jednak nie cofnie się przed użyciem przemocy.

    „Combat Girls” nie bez powodu jest porównywany do takich filmów, jak „American History X”, „Fanatyk” czy „Romper Stomper”. Debiut kinowy reżysera i scenarzysty Davida Wnendta podejmuje bowiem problem odradzania się nazizmu na marginesie zamożnych społeczeństw krajów zachodnich. Marisa żyje zgodnie z czarno-białą wizją świata i pełnym przemocy kodeksem, dopóki jej poglądy nie zostają wystawione na próbę za sprawą znajomości z młodym uchodźcą z Afganistanu. „W tej doskonale zrealizowanej, bardzo ciekawej pod względem operatorskim produkcji młodzi fanatycy funkcjonują raczej jako symptom dużo poważniejszej choroby toczącej niemiecki – i nie tylko – naród w ostatnich latach” – pisze o „Combat Girls” Anna Tatarska z Wirtualnej Polski, podczas gdy Paweł Mossakowski wyrokował na łamach serwisu Gazeta.pl: „Film jest interesujący, solidnie zrobiony, realistyczny, a debiutującemu reżyserowi udaje się zgrabnie ogarnąć wielość wyłaniających się w trakcie opowieści wątków”. Film wyróżniony nagrodą Srebrnego Grona podczas Lubuskiego Lata Filmowego, jest warty uwagi także ze względu na ciekawe role dwóch młodych aktorek: pochodzącej z Ukrainy Aliny Levshin oraz niespełna 20-letniej, a grającej czternastolatkę Jelli Haase.
    PREMIERA: CANAL+ Film2, środa, 26 czerwca 2013

    Komentarz


    • #49
     BAD ASS - TWARDZIEL
     (Bad Ass)
     sensacyjny, USA, 2012
     reżyseria: Craig Moss
     występują: Danny Trejo, Charles S. Dutton, Ron Perlman, Shalim Ortiz, Jillian Murray, Winter Ave Zoli, Harrison Page

     Frank Vega (Shalim Ortiz) powraca z wojny w Wietnamie. Odkrywa, że jego szkolna miłość jest już mężatką. Nadzieje na zostanie policjantem pogrzebała odniesiona rana. Pozostawiony samemu sobie, przez kolejne czterdzieści lat ledwo wiąże koniec z końcem, by pewnego dnie nieoczekiwanie stać się bohaterem. Podczas jazdy autobusem sędziwy już Frank (Danny Trejo) pokonuje bowiem dwóch prowokujących go skinheadów i z miejsca zyskuje lokalną sławę. Wkrótce jego najlepszy przyjaciel Klondike (Harrison Page) zostaje zamordowany. Frank nie jest zadowolony z postawy policji, postanawia więc przeprowadzić własne śledztwo i dopaść do sprawców. Przy okazji odkrywa wielką aferę, w którą zaangażowani są m.in. skorumpowany burmistrz Williams (Ron Perlman) oraz gangster Panther (Charles S. Dutton).

     „Bad Ass – Twardziel” to bodaj pierwsza produkcja kinowa zainspirowana popularnym nagraniem z YouTube. Trzy lata temu rekordy popularności na tym serwisie bił krótki filmik przedstawiający scysję sędziwego brodatego mężczyzny z agresywnym Afroamerykaninem, która dla tego drugiego zakończyła się pobiciem na kwaśne jabłko. Zdarzenie miało miejsce na pokładzie autobusu w amerykańskim Oakland, a krzepki starszy pan, 67-letni weteran wojny wietnamskiej Thomas Bruso, natychmiast stał się jednym z bohaterów internetu.
     Kinomani mieli prawo powątpiewać w zapowiedzi reżysera Craiga Mossa („41-letni prawiczek zalicza wpadkę z Sarą Marshall”, „Od zmierzchu do śmiechu”), gdy ten mówił o pracy nad „Bad Ass”, zwłaszcza że zdjęcia z planu przedstawiające Danny’ego Trejo ucharakteryzowanego na Thomasa Bruso rzeczywiście zakrawały z pozoru na żart. A jednak film powstał i okazał się idealną propozycją dla fanów obrazów w stylu „Maczety” czy „Włóczęgi ze strzelbą”.

     Obok wspomnianego Danny’ego Trejo („Desperado”, „Od zmierzchu do świtu”, „Maczeta”), w „Bad Ass” wystąpili także: Charles S. Drutton („Obcy 3”, serial „Zero Hour”), Ron Perlman („Imię róży”, „Wróg u bram”, „Hellboy”), Jillian Murray („American High School”). „Bad Ass” to po prostu półtorej godziny niezobowiązującej rozrywki, pod którą mógłby się podpisać Robert Rodriguez. To walki, wybuchy, przewrotny humor i niesamowity jak zawsze Trejo.
     PREMIERA: CANAL+ Family2, sobota, 27 lipca 2013, 00:05
     Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-09-06, 18:41.

     Komentarz


     • #50
      RAJ NA ZIEMI
      (Wanderlust)
      komedia, USA, 2012
      reżyseria: David Wain
      występują: Paul Rudd, Jennifer Aniston, Justin Theroux, Alan Alda

      George (Paul Rudd) i Linda (Jennifer Aniston) marzą o mieszkaniu na Manhattanie. Za z trudem zaoszczędzone pieniądze kupują maleńką kawalerkę w prestiżowej nowojorskiej dzielnicy West Village. Wkrótce George traci pracę, a projekt filmu dokumentalnego Lindy zostaje odrzucony. Nie mając pieniędzy na utrzymanie mieszkania, są zmuszeni sprzedać wymarzone lokum za bezcen. Pozbawiona perspektyw para decyduje się na przeprowadzkę do brata George'a do Atlanty. Po drodze małżonkowie zatrzymują się na noc w zajeździe, który okazuje się być posthipisowską komuną. Mieszkańcy Elizjum żyją w zgodzie z naturą, gardząc karierą i dobrami materialnymi. Para nowojorskich snobów z początku podchodzi do społeczności z rezerwą i w duchu pokpiwa z ich ideałów. Jednak po pełnej wrażeń nocy spędzonej wspólnie z nimi George i Linda nabierają ochoty na dołączenie do wspólnoty i zasmakowanie innego życia.

      Reżyserem „Raju na ziemi” jest David Wain, mający w dorobku przepełnione absurdalnym humorem filmy „Wyrolowani” i „Jak złamać 10 przykazań”. Produkcji podjął się Judd Apatow („40-letni prawiczek”, „Wpadka”, „Funny People”), bez którego trudno wyobrazić sobie współczesną amerykańską komedię. „Raj na ziemi” to satyra na ciągłą pogoń za karierą i pieniędzmi. Filmowe Elizjum jest miejscem, do którego społeczno-obyczajowe przemiany i problemy gospodarcze trapiące amerykańskie społeczeństwo zdają się nie docierać. Dla jego mieszkańców czas zatrzymał się w latach 70. Umęczona wielkomiejskim życiem para, która decyduje się dołączyć do komuny początkowo nie zdaje sobie sprawy, jak wielki wpływ będzie miało Elizjum na ich związek. Podczas gdy George wydaje się odporny na pokusy związane z narkotykami i wolną miłością, jego żona szybko poddaje się atmosferze wspólnoty. Uświadamia to George’owi jak ważna jest dla niego Linda, i że nie chce się nią z nikim dzielić.

      W pokrzepiającej na czas światowego kryzysu historii główne role zagrali doświadczeni w komediowym repertuarze Paul Rudd („40-letni prawiczek”, „Wpadka” „Wyrolowani”, „Stary, kocham cię”) i Jennifer Aniston („Bruce Wszechmogący”, „Sztuka zrywania”, „Szefowie wrogowie, „Żona na niby”). Para spotkała się wcześniej na planie niezależnej produkcji „Moja miłość” i kultowego serialu „Przyjaciele”, który utorował aktorce drogę do sławy. Aniston grała jedną z głównych bohaterek sitcomu, Rachel, a Rudd wystąpił gościnnie w roli Mike’a Hannigana. Oboje byli pierwszym wyborem przy kompletowaniu obsady „Raju na ziemi”. Reżyser liczył na to, że ich wieloletnia znajomość będzie zauważalna na ekranie. „Od wielu lat jesteśmy przyjaciółmi. Mam nadzieję, że widzowie poczują, że istnieje więź między bohaterami, ponieważ właśnie tak jest w realnym życiu” – mówił Rudd. Do przyjęcia roli Aniston zachęciła ponadto sympatia do postaci, z którą jak twierdzi aktorka, poczuła duchowe podobieństwo. Antypatycznego brata George’a, który wykorzystuje każdą okazję by mu dopiec, zagrał Ken Marino, będący razem z Wainem scenarzystą filmu. Alan Alda, któremu wielką popularność przyniosła główna rola w serialu „M*A*S*H” wcielił się w jednego z założycieli komuny Elizjum, po kryjomu podjadającego steki w pobliskim barze.

      W trakcie kręcenia „Raju na ziemi” ekipa przebywała na zamkniętym blisko 80 hektarowym terenie w pobliżu miasteczka Clarkesville w stanie Georgia. Jak się okazało, mieściła się w tam duża kolonia nudystów, z czego twórcy skorzystali, włączając do filmu sceny z nagimi statystami.
      PREMIERA: CANAL+ Film2, piątek, 28 czerwca 2013

      Komentarz


      • #51
       RÓŻA
       dramat, Polska, 2011
       reżyseria: Wojciech Smarzowski
       występują: Marcin Dorociński, Agata Kulesza, Kinga Preis, Eryk Lubos

       Kolejny doskonały film Wojciecha Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”), uhonorowany m.in. 6 nagrodami na festiwalu w Gdyni. Koniec II wojny światowej, Mazury. Nowa władza przyjmuje plan odbudowy Polski. Nie ma w nim miejsca dla mieszkańców Mazur pochodzenia niemieckiego, takich jak żona zabitego podczas wojny oficera Wermachtu. Do jej gospodarstwa trafia Tadeusz (Marcin Dorociński), były żołnierz AK, który podczas wojny stracił wszystko. Róża (Agata Kulesza) wita Tadeusza bardzo chłodno, ale pozwala mu przenocować. Mężczyzna z wdzięczności zaczyna pomagać jej w gospodarstwie.
       PREMIERA: CANAL+ Family, sobota, 22 czerwca 2013

       Komentarz


       • #52
        KIEROWCA
        (Limousine)
        kryminalny, Polska, 2009
        reżyseria: Jérôme Dassier
        obsada: Christopher Lambert, Agnieszka Grochowska, Piotr Adamczyk, Andrey Chadov, Adam Ferency

        Studentka Anna (Agnieszka Grochowska) dorabia wieczorami jako kierowca luksusowej limuzyny – to biznes prowadzony przez jej ojca (Adam Ferency). Pewnego wieczoru, kiedy Anna czeka na klienta, francuskiego biznesmana Devereaux (Christopher Lambert), zauważa na parkingu ukrywającego się młodego mężczyznę, ubranego jedynie w szlafrok z hotelowym logo F. (Andrey Chadov). Okazuje się, że on z kolei dorabia jako chłopak do towarzystwa i właśnie wdał się w awanturę z klientem. Ania postanawia pomóc mu uciec hotelowej ochronie i zamyka w bagażniku, aby uwolnić, kiedy będą w bezpiecznym miejscu. Nocny kurs okazuje się jednak znacznie dłuższy, niż przypuszczała dziewczyna. Devereaux ma umówionych kilka biznesowych spotkań, ale przede wszystkim zależy mu, żeby spotkać się z Katarzyną (Magdalena Mielcarz), kobietą, którą jest obsesyjnie zafascynowany. Ta jednak prowadzi z nim dziwną grę, w którą emocjonalnie angażuje się Anna. Między Anną o Devereaux nawiązuje się coraz mocniejsza, nieoczywista więź.

        Akcja polskiego thrillera „Kierowca” w reżyserii francuskiego debiutanta Jérôme'a Dassiera rozgrywa się podczas jednej nocy w Warszawie – wszystkie zdjęcia do filmu kręcone były po zmierzchu. Polską prasę na długo przed rozpoczęciem zdjęć elektryzował news, że w Warszawie powstanie film z Christopherem Lambertem, ikoną kina lat 80. w roli głównej. Lambert, znany przede wszystkim z sagi „Nieśmiertelny”, gdzie grał obdarzonego życiem wiecznym Szkota Connora MacLeoda, zaczynał przygodę z aktorstwem we Francji. Jako syn amerykańskiego dyplomaty dzieciństwo spędził w Genewie, a później zaczął studiować na paryskim konserwatorium i grywać niewielkie role we francuskich filmach. Jego kariera nabrała gwałtownie tempa po tym, jak w 1984 roku zagrał tytułową rolę w „Greystoke: legenda Tarzana, władcy małp” Hugh Hudsona. Rok później wystąpił w „Metrze” Luca Bessona, które przyniosło mu nagrodę Cezara. W „Kierowcy” Lambertowi partnerowała jedna z najbardziej docenianych ostatnio polskich aktorek Agnieszka Grochowska, znana m.in. z „W ciemności” Agnieszki Holland, „Wenecji” Jana Jakuba Kolskiego czy czekającego na premierę „Wałęsy” Andrzeja Wajdy, w którym wciela się w Danutę Wałęsową. Tajemniczą Katarzynę zagrała z kolei Magdalena Mielcarz, modelka której karierę w kinie rozpoczęła rola Ligii w „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza.
        PREMIERA: CANAL+ Family, poniedziałek, 24 czerwca 2013, 20:00

        Komentarz


        • #53
         LOPE
         (Lope)
         biograficzny/kostiumowy, Hiszpania/Brazylia, 2010
         reżyseria: Andrucha Waddington
         występują: Alberto Ammann, Luis Tosar, Leonor Watling, Pilar López de Ayala, Sonia Braga, Juan Diego, Antonio de la Torre

         Rok 1588. Lope de Vega (Alberto Ammann) wraca z kampanii wojennej do rodzinnego Madrytu. Ubogi, lecz pełen ambicji odkrywa w sobie powołanie do pisania i wkrótce nawiązuje kontakt z czołowym impresariem teatralnym w mieście, Jerónimo Velázquezem (Juan Diego). Lope zaczyna odnosić pierwsze sukcesy jako poeta i dramaturg, przy okazji zaś angażuje się w romans z córką Velázqueza, Eleną (Pilar López de Ayala). Na horyzoncie pojawia się jednak ta druga, przyjaciółka z czasów dzieciństwa Isabel (Leonor Watling) i to w niej młody literat odkrywa prawdziwą miłość. Niestety Isabel jest już zaręczona z pewnym arystokratą, który prosi Lopego o przysługę – napisanie wierszy miłosnych, które mógłby przedstawić narzeczonej jako własne.

         Félix Arturo Lope de Vega y Carpio znany po prostu jako Lope de Vega był jednym z najwybitniejszych pisarzy epoki baroku. Autor 3000 sonetów i 1800 sztuk teatralnych jest prawdziwym skarbem narodowym hiszpańskiej kultury. Mało kto jednak wie, że jeszcze przed osiągnięciem sukcesów literackich, Lope de Vega wiódł burzliwe życie. Służył w marynarce wojennej, brał udział w walkach z Anglikami. Także o tych wydarzeniach wspomina biograficzny film brazylijskiego reżysera Andruchy Waddingtona („Ja, ty, oni”, „Dom z piasku”), opowiadający o młodzieńczych latach wielkiego pisarza, jego romansach, problemach z prawem, dworskich intrygach, a także początkach kariery, mającej zapewnić mu ponadczasową sławę. W tej efektownej kostiumowej produkcji występuje szereg gwiazd hiszpańskiego kina, m.in. Luis Tosar („Nawet deszcz”, „Słodkich snów”), Leonor Watling („Porozmawiaj z nią”, „Pokój dziecięcy”), Pilar López de Ayala („Aurora i Archanioł”, „Inruzi”), a także odtwórca roli głównej, Argentyńczyk Alberto Ammann („Cela 211”).
         PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałek, 15 lipca 2013, 20:00
         Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-09-06, 19:04.

         Komentarz


         • #54
          HAMILTON – NA WŁASNĄ RĘKĘ
          (Agent Hamilton - But Not If It Concerns Your Daughter)
          dramat sensacyjny, Szwecja, 2012
          reżyseria: Tobias Falk
          występują: Mikael Persbrandt, Seba Mubarak, Frida Hallgren, Milind Soman, Reuben Sallmander

          Carl Hamilton miał kiedyś rodzinę, którą stracił w wyniku aktu zemsty. Teraz, kiedy zostaje porwana jego 7-letnia córka chrzestna, powracają bolesne wspomnienia. Uprowadzenia dziecka jest wymierzone w jego matkę Ewę Tanguy, która jest szefową policji. Porywacz ma zamiar nawrócić dziewczynkę na islam. Ponieważ szwedzkie władze nie robią nic, Hamilton przystępuje do działania. Z pomocą oddanej przyjaciółki Mouny udaje mu się wytropić porywacza. Jest nim saudyjski magnat, który liczy, że posiadane złoża ropy zapewni mu nietykalność.

          Urodzony w arystokratycznej familii Carl Hamilton, ku utrapieniu ojca, od czasów licealnych hołduje lewicowym ideom. Został zwerbowany do służb specjalnych już jako 22 latek. Studiując oficjalnie informatykę w USA, odebrał solidne szpiegowskie przeszkolenie, będąc przez pięć lat członkiem elitarnych Navy SEALs. Dziś jest przydzielany do najbardziej wymagających misji na całym świecie. Zawsze zachowuje zimną krew. Mimo upływu czasu utrzymuje znakomitą formę i pozostaje niezastąpiony w szwedzkim wywiadzie. Zawód, który wykonuje, ma oczywiście swoją cenę. Najbardziej cierpi przez niego życie uczuciowe Hamiltona. Jak wszyscy agenci szwedzkiego wywiadu, nie posiada licencji na zabijanie. Zabić może jedynie w obronie własnej lub w interesie narodu.

          Hamilton, superagent nazywany szwedzkim Jamesem Bondem, to bohater z kart 13-częściowego cyklu powieści szpiegowskich Jana Guillou. Pisarz, dziennikarz i scenarzysta, autor głośnego studium dorastania i przemocy, powołała do życia Hamiltona w 1986 w książce „Coq Rouge”, która trzy lata później doczekała się ekranizacji ze Stellanem Skarsgaardem w roli głównej. Dotychczas Hamiltonowi poświęcono ponad 10 produkcji kinowych i telewizyjnych.
          PREMIERA: CANAL+ Family, środa, 26 czerwca 2013

          Komentarz


          • #55
           SINGLE OD DZIECKA
           (Friends with Kids)
           komedia, USA, 2011
           reżyseria: Jennifer Westfeldt
           obsada: Jennifer Westfeldt, Adam Scott, Maya Rudolph

           Wszyscy znajomi Julie (Jennifer Westfeldt) i Jasona (Adam Scott) mają już dzieci, które, jak się okazuje, zmieniają wszystko. Oznaczają koniec romantyzmu i wolności osobistej rodziców.
           Proza życia dopada wszystkich. Aby uniknąć tego typu rozczarowań, Julie i Jason postanawiają mieć dziecko i utrzymać dotychczasowe przyjacielskie stosunki. Oboje są singlami i kochają własną niezależność. Wspólne wychowywanie dziecka ma być ich jedynym wzajemnym zobowiązaniem. Każde może poza tym prowadzić oddzielne życie osobiste, mieć partnerów i własne sprawy. Ten projekt doprowadza Julie i Jasona do bardzo interesującego odkrycia.
           CZUŁY SYLWESTER W CANAL+ Family
           CANAL+ Family, wtorek, 31 grudnia 2013, 22:15
           Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-12-23, 13:57.

           Komentarz


           • #56
            KUSTURICA - CHULIGAN Z BAŁKANÓW
            (Kusturica: Balkan's Bad Boy)
            dokument, Bułgaria, 2012, 60’
            reżyseria: Georgi Toshev, Yavor Vesselinov

            - Według mnie ludzkość znalazła się w paradoksalnej sytuacji. Jeżeli chcemy przetrwać musimy nauczyć się zapominać – to pierwsze słowa, które najbardziej znany serbski reżyser wypowiada w dokumencie „Kusturica – chuligan z Bałkanów”. Jest to też esencja jego podejścia do sztuki.

            Nagrodzony m.in. na festiwalach w Cannes i Wenecji oraz doceniony Cezarem filmowiec opowiada o swojej wizji sztuki i jej roli w życiu człowieka. Wygłasza także opinie na temat własnej twórczości oraz stanu współczesnej kinematografii i festiwali filmowych. Widzowie poznają metody jego pracy oraz wypowiedzi na temat Serba pochodzące od znanych aktorów, którzy z nim pracowali, w tym m.in. Johnny’ego Deppa. Jednocześnie dokument ukazuje stosunek reżysera do polityki i kwestii społecznych, a także jest zawiera elementy biografii słynnego Serba.
            PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 24 czerwca 2013, 21:30

            Komentarz


            • #57
             JIRO ŚNI O SUSHI
             (Jiro Dreams of Sushi)
             dokument, USA/Japonia, 2011, 79’
             reżyseria: David Gelb

             85-letni Jiro Ono opanował sztukę robienia sushi do perfekcji. Jego restauracja Sukiyabashi to niekwestionowany fenomen Tokio. Mimo iż znajduje się w podziemiach biurowca i posiada tylko dziesięć miejsc siedzących, otrzymała prestiżowe 3 gwiazdki Michelin, a Jiro został najstarszym trzygwiazdkowym szefem kuchni na świecie.

             Jiro Ono jest jednym z najsławniejszych mistrzów sushi na świecie. Przygotowywaniem sushi zajmuje się przez niemal całe swoje życie. Od ponad 40 lat prowadzi słynny tokijski lokal Sukiyabashi. Pomimo sędziwego wieku czuwa nad wszystkim, co dzieje się w restauracji. Pracuje od świtu aż do późnej nocy. Dokładnie sprawdza każdy kawałek ryby serwowany gościom, nieustannie szkoli pracowników oraz dba o niepowtarzalną atmosferę, jaka panuje w Sukiyabashi. Smakosze sushi z całego świata zabiegają o jego dania i są gotowi zapłacić niemałe kwoty za kulinarną rozkosz, jaką oferuje Jiro. Twórcy dokumentu towarzyszą mistrzowi i jego pracownikom w codziennych obowiązkach. Ukazują precyzyjny proces dobierania składników i tworzenia dań, które przypominają małe dzieła sztuki. „Jiro śni o sushi” to opowieść o pasji, ambicji, ciężkiej pracy, która gwarantuje sukces w kulinarnym świecie, ale także o skomplikowanych stosunkach między ojcem perfekcjonistą i jego synami. Najstarszy syn Yoshikazu jest spadkobiercą imperium sushi, ale Jiro nie kwapi się do przejścia na emeryturę lub zrzeczenia się któregokolwiek ze swoich obowiązków. Żyjąc w cieniu sławnego ojca i będąc nieustannie krytykowanym Yoshikazu nie jest w stanie w pełni zaprezentować drzemiącego w nim potencjału. Jednak jako posłuszny syn odsuwa własne ambicje na drugi plan. Okazuje ojcu szacunek i jest dumny, że może uczyć się od prawdziwego mistrza.
             PREMIERA: CANAL+ Family, czwartek, 27 czerwca 2012, 20:00

             Komentarz


             • #58
              LICZY SIĘ KAŻDA CHWILA
              (Make Every Second Count)
              dokument 3D, USA 2012, 52’

              - Życie jest krótkie, więc trzeba z niego korzystać w każdej chwili – taka maksyma przyświeca osobom, które uprawiają ekstremalna jazdę na rowerze. „Liczy się każda chwila” to dokument, który śledzi rowerzystów, robiących to co lubią robić najbardziej. Począwszy od zjazdów w górach, przez wyścigi, po lokalne trasy przełajowe. A wszystko to z najlepszymi sportowcami w tej dziedzinie m.in. mistrzem USA Loganem Bingellim. Dzięki technologii 3D widzowie niemal uczestniczą w ekstremalnych wyczynach bohaterów.
              PREMIERA 3D: CANAL+ Family2, niedziela, 23 czerwca 2013, 17:00

              Komentarz


              • #59
               TAJEMNICE PIRAMID
               (The Revelation of the Pyramids)
               dokument, Francja 2010, 101’

               Piramidy w Egipcie to jeden z najbardziej zagadkowych cudów starożytnego świata. Przez wieki narosło wokół nich wiele legend, mitów, które mieszały się z naukowymi teoriami. Niektóre z nich były bardziej absurdalne od drugich. Do dzisiaj trudno jest wyobrazić sobie tak wielki plac budowy, z tak wielką liczbą budowniczych, którzy zbudowali i zaprojektowali tak dużą konstrukcję.

               Autor dokumentu spędził 6 lat na historycznym śledztwie, podczas którego zebrał opinie egiptologów, techników i innych specjalistów. Odwiedził nie tylko Egipt, ale także Meksyk, Chiny i Peru. Wnioski, które wyciągnął stawiają w nowym świetle wszelką wiedzę, którą ludzkość posiadała do tej porty na temat egipskich piramid.

               Narratorem dokumentu jest znany brytyjski aktor Brian Cox, laureat Emmy 2001, nominowany do nagrody BAFTA i Złotego Globu.
               PREMIERA: CANAL+ Family2, poniedziałek, 24 czerwca 2012, 20:00

               Komentarz


               • #60
                GEPARDY. BIEG ZA WSZELKĄ CENĘ
                (Cheetah: Price of Speed)
                dokument, RPA 2010, 49’

                Gepardy to najszybsze ssaki żyjące obecnie na Ziemi. Potrafią rozwinąć prędkość do 100 km/h, co czyni je niezwykle skutecznymi drapieżnikami. Jednak zdolność szybkiego przemieszczania się ma swoje koszty. Samice samotnie wychowujące młode muszą je zostawiać bez opieki podczas łowów, co czyni je narażonymi na atak innych drapieżników.

                Nazwa rodzajowa gatunku Acinonyx pochodzi od greckiego sformułowania „nieruchomy pazur”, ponieważ są to jedne z niewielu kotów, które nie mogą schować pazurów. Zamieszkują różne rejony Afryki oraz teren południowo-zachodniej Azji.
                PREMIERA: CANAL+ Family, niedziela, 23 czerwca 2012, 20:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+