Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • #31
  GRIMM II
  (Grimm II, odc. 3 – „Bad Moon Rising”)
  serial fantasy, USA, 2012
  reżyseria: David Solomon
  występują: David Giuntoli (Nick Burkhardt), Russell Hornsby (Hank Griffin), Bitsie Tulloch (Juliette Silverton), Silas Weir Mitchell (Eddie Monroe), Bree Turner (Rosalee Calvert), Sasha Roiz (kapitan Sean Renard), Maddie Hasson (Carly Kempfer)

  Po wybudzeniu ze śpiączki Juliette nie pamięta, kim jest Nick. On sam nie może poświęcić jej tak dużo czasu, jakby chciał, bo musi zająć się sprawą porwania Carly Kempfer, młodej dziewczyny, która zniknęła ze swojego domu. W toku śledztwa Nick dochodzi do wniosku, że Carly została porwana przez watahę kojotów, aby wziąć udział w rytualnych zaślubinach. Hank dowiaduje się, kim tak naprawdę jest Nick.
  PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałek, 17 czerwca 2013, 20:00

  Komentarz


  • #32
   SHAMELESS II
   (Shameless, odc. 7 – „A Bottle of Jean Nate”)
   serial obyczajowy, USA, 2012
   reżyseria: David Nutter
   występują: William H. Macy (Frank Gallagher), Emmy Rossum (Fiona Gallagher), Ethan Cutkosky (Carl Gallagher), Shanola Hampton (Veronica Fisher), Steve Howey (Kevin Ball), Emma Kenney (Debbie Gallagher), Joan Cusack (Sheila Jackson)

   Lip stara się wkupić w łaski Karen, pisząc dla niej i Jody umowę przedmałżeńską. Mimo sprzeciwu Fiony, Frank chce wyrzucić Grammy z domu. Dziewczyna zmienia zdanie, kiedy w piwnicy wybucha laboratorium amfetaminy stworzone przez Grammy. Fiona zostaje zaproszona na rejs łódką. Decyduje się pojechać, niestety nie zdaje sobie sprawy, że będzie tam również Steve ze swoją dziewczyną.
   CANAL+ Film, wtorek, 18 czerwca 2013, 00:45

   Komentarz


   • #33
    GO ON
    (Go On, odc 11. The World Ain't Over 'til It's Over)
    serial komediowy, USA, 2012-2013
    reżyseria: Kevin Dowling
    występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

    Pan K zaprasza wszystkich przyjaciół na świąteczną imprezę. Okazuje się, że jest to przyjęcie celebrujące zapowiadany przez Majów koniec świata. Ryan zaprasza Anne na wycieczkę ze Stevenem. Lauren obawia się, że jej chłopak ma zamiar się jej oświadczyć.
    PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 20 czerwca 2013, 20:00

    Komentarz


    • #34
     W GARNITURACH II
     (Suits, odc. 16 – „War”)
     serial prawniczy, USA, 2013,
     reżyseria: Terry McDonough
     występują: Gabriel Macht (Harvey Spector), Patrick J. Adams (Mike Ross), Gina Torres (Jessica Pearson), Sarah Rafferty (Donna Paulsen), Rick Hoffman (Louis Litt), Meghan Markle (Rachel Zane), Elisabeth Hower (Tess), Abigail Spencer (Dana Scott), Conleth Hill (Edward Darby)

     Harvey nie chce dopuścić do fuzji kancelarii Pearson z firmą Edwarda Darby’ego, w której pracuje Dana. Uważa, że to zagraża jego pozycji i uniemożliwi zostanie partnerem Jessiki. Zakłada się z Edwardem, że pokona go przy pracy nad pozwem przeciw jego firmie. Jeśli tak się stanie, Darby zrezygnuje z fuzji. Dana wyznaje Donnie, że kocha Harveya. Kosztem własnej kariery postanawia mu pomóc w wygraniu sprawy.
     PREMIERA: CANAL+, czwartek, 20 czerwca 2013, 20:45

     Komentarz


     • #35
      DEXTER VII
      (Dexter VII, odc.12)
      serial, USA, 2012
      twórcy: Steve Shill
      występują: Michael C.Hall (Dexter Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), Desmond Harrington (Joey Quinn), C.S.Lee (Vince Masuka), Lauren Velez (Maria LaGuerta), David Zayas (Angel Batista), James Remar (Harry Morgan), Yvonne Strahovski (Hannah McKay), Geoff Pierson (Tom Matthews), Nestor Serrano (Hector Estrada)

      Dexter odwiedza w więzieniu Hannah, by jej wytłumaczyć, dlaczego jej nie ochronił. Ona wyznaje mu, dlaczego próbowała pozbyć się Debry. La Guerta aresztuje Dextera pod zarzutem serii morderstw przypisywanych Rzeźnikowi z Zatoki. Robi to jednak na podstawie dowodów, na które naprowadził ją Dexter. W efekcie wychodzi na zawistną osobę, która chce wrobić Dextera i musi go wypuścić na wolność. Ten natychmiast po opuszczeniu aresztu rusza w ślad za Hectorem Estradą. Na miejscu zbrodni nakrywa go La Guerta, a w ślad za nią do hangaru wpada z bronią w ręku Debra. Musi zastrzelić Dextera lub mającą niezbity dowód na jego winę kapitan La Guertę. W tym samym czasie policji ucieka Hannah, która zostawia pod drzwiami mieszkania Dextera kwiatek ze swojego ogrodu.
      CANAL+, piątek, 21 czerwca 2013, 22:00

      Komentarz


      • #36

       © Forum Film Poland

       JAK URODZIĆ I NIE ZWARIOWAĆ
       (What to Expect When You’re Expecting)
       komedia, USA 2012, 110’
       reżyseria: Kirk Jones
       występują: Cameron Diaz, Jennifer Lopez, Elizabeth Banks, Anna Kendrick, Brooklyn Decker, Dennis Quaid, Matthew Morrison

       W dniu zwycięstwa w telewizyjnym show tanecznym trenerka fitness Jules Baxter (Cameron Diaz) dowiaduje się, że jest w ciąży. Fotografka Holly (Jennifer Lopez) nie może mieć dzieci, więc decyduje się na adopcję sieroty z Etiopii. Wendy Cooper (Elizabeth Banks) prowadzi butik dla karmiących matek i od dwóch lat stara się o potomstwo. Kiedy ogłasza, że jest w ciąży teściowi (Dennis Quaid), ten oświadcza, że jego dużo młodsza żona Skyler (Brooklyn Decker) także spodziewa się dziecka. Z kolei Rosie Brennan (Anna Kendrick) zalicza wpadkę z kolegą z czasów liceum. Historię kobiet przenikają się nawzajem, pokazując jak wiele problemów i perypetii może wiązać się z nadchodzącym macierzyństwem.

       „Jak urodzić i nie zwariować” został oparty na poradniku dla przyszłych matek. Książka „What to Expect When You’re Expecting” Heidi Murkoff, nazywana niekiedy „biblią ciąży”, od prawie trzydziestu lat pozostaje przebojem wydawniczym, a na całym świecie sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy. Co ciekawe, jedna z autorek scenariusza Heather Hach („Zakręcony piątek”) zajęła się pracą nad tekstem w momencie, kiedy sama oczekiwała narodzin dziecka. - Panuje ogólne mniemanie, że ciąża to okres uroczy i wzruszający, a ja uważam, że to również bardzo zabawny czas w życiu – zapewniała. – Starałam się to uwypuklić. A także uwspółcześnić, żeby film był opowieścią naszego pokolenia o tym, jak sobie z tym poradzić w dzisiejszych czasach. Hach otrzymała wsparcie innej autorki, znanej z pracy przy komediodramacie „Dziewczyna z marzeniami” Shauny Cross. Reżyseria filmu to z kolei dzieło specjalisty od komedii rodem z Wielkiej Brytanii, Kirka Jonesa („Budząc Neda Devine’a”, „Wszyscy mają się dobrze”), którego bardzo ucieszyła możliwość pracy nad projektem. - Książka emanuje humorem i z nim właśnie zacząłem wiązać potencjał tego filmu – wyjaśniał. – Pary, które po raz pierwszy doświadczają ciąży, są rzucane na głęboką wodę, a w takich sytuacjach zawsze się znajdzie miejsce dla elementów komicznych. I dla patosu. Lubię robić filmy, w których jest miejsce na humor i emocje. Często w tym samym czasie. Myślę, że to magiczna kombinacja.

       Do udziału w filmie nie trzeba też było przekonywać aktorów, którym producenci postanowili powierzyć główne role. - Chodzą legendy o tym poradniku – przytakiwała Cameron Diaz. – To jedna z tych pozycji, które stają się częścią życia. Kiedy się go czyta, to tak, jakby słuchać porad od najbliższej przyjaciółki, która już przez to przeszła. Jennifer Lopez dodawała: - Ta książka jest niezwykła, dlatego jest tak popularna. Opowiada dokładnie, tydzień po tygodniu, co się z tobą dzieje w tym okresie. Myślę, że to naturalne, że my, kobiety, kiedy jesteśmy w ciąży, obawiamy się, czy wszystko pójdzie dobrze. A ta książka mówi nam: Tak właśnie powinno być. Nie martw się. Tak powinnaś się czuć. Poza Diaz i Lopez w obsadzie znalazły się także m.in. Elizabeth Banks („Zack i Miri kręcą porno”, „Igrzyska śmierci”), Anna Kendrick („Pół na pół”, „Pitch Perfect”) i Brooklyn Decker („Battleship: Bitwa o Ziemię”).

       „Wzloty, upadki, nieoczekiwane radości i zupełnie spodziewane udręki ciąży zostają wyczerpująco przedstawione w tej zabawnej, ciepłej, świetnie obsadzonej komedii” – pisał Jim Schembri z portalu 3AW. Współscenarzystka Shjauna Cross zachęcała zaś widzów słowami: - Myślę, że ludzie, którzy ciążę mają już za sobą, będą mogli się utożsamić z naszymi bohaterami. A ci, którzy właśnie przez to przechodzą, będą mieli do siebie większy dystans. Może przestaną się osądzać i otworzą się na ducha tego filmu, aby dobrze się bawić.
       CZUŁY SYLWESTER W CANAL+ Family
       CANAL+ Family, wtorek, 31 grudnia 2013, 20:25
       Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-12-23, 13:56.

       Komentarz


       • #37

        WIELKI ROK
        (The Big Year)
        komedia, USA 2011, 101’
        reżyseria: David Frankel
        występują: Owen Wilson, Jack Black, Steve Martin, Rosamund Pike, JoBeth Williams, Rashida Jones, Anjelica Huston

        Programista Brad Harris (Jack Black) dowiaduje się o planach ponownego zamążpójścia byłej żony. Aby nie zaprzątać sobie tym głowy, postanawia wystartować w dorocznym konkursie dla ornitologów-amatorów. Jego zwycięzcą zostanie ten, kto zaobserwuje najwięcej gatunków ptaków. Dotychczasowy rekord należy do przedsiębiorcy budowlanego Kenny’ego Bosticka (Owen Wilson), który nie zamierza oddawać go bez walki. O zwycięstwie marzy też zamożny przemysłowiec Stu Preissler (Steve Martin), noszący się z zamiarem przejścia na emeryturę. Los sprawia, że ścieżki trzech ornitologów podążających za migrującym ptactwem niejednokrotnie się skrzyżują, a ponieważ każdemu zależy na wygranej, nie cofną się przed niczym, by dopiąć swego.

        Nazwisko reżysera Davida Frankela to dla kinomanów gwarancja rozrywki z najwyższej półki. Laureat Oscara za krótkometrażowe „Dear Diary”, twórca takich przebojów, jak „Diabeł ubiera się u Prady” czy „Marley i ja”, tym razem zrealizował komedię o perypetiach trzech mężczyzn, którzy różnią się wiekiem, temperamentem i sytuacją życiową, ale łączy ich żądza zwycięstwa w konkursie dla ornitologów-amatorów. Frankel przyznawał, że już na etapie czytania scenariusza pióra Howarda Franklina („Imię róży”, „Człowiek, który wiedział za mało”), opartego na książce „The Big Year” Marka Obmascika, zakochał się w historii i występujących w niej postaciach. - To opowieść o realizowaniu marzeń i ambicji, a także o męskiej przyjaźni – deklarował. Do pomysłu realizacji filmu nie trzeba było przekonywać także doświadczonego producenta Stuarta Cornfelda („Starsza pani musi zniknąć”, „Jaja w tropikach”). - Nigdy wcześniej nie przeczytałem niczego podobnego - mówił o tekście Franklina. - To bardzo realistyczna i ludzka opowieść.

        Kluczowe dla powodzenia produkcji było właściwe obsadzenie tercetu głównych bohaterów. Role powierzono cenionym aktorom komediowym: Jackowi Blackowi („Szkoła rocka”, „Jaja w tropikach”, „Bernie”), Owenowi Wilsonowi („Rycerze z Szanghaju”, „Marley i ja”, „O północy w Paryżu”) oraz Steve’owi Martinowi („Spokojnie, tatuśku”, „Ojciec panny młodej”, remake „Różowej Pantery”). – Nie dziwię się Davidowi, że tak zależało mu na wyreżyserowaniu tego filmu, bo po przeczytaniu scenariusza też zapaliłem się do tego projektu - stwierdził ten ostatni. Na dalszym planie przewija się plejada gwiazd, a wśród nich m.in. Anjelika Huston, Rosamund Pike, Brian Dennehy i Jim Parsons, czyli popularny Sheldon Cooper z serialu „Teoria wielkiego podrywu”.

        „Film Frankela jest odświeżający niczym spacer po lesie i równie zaskakująco, co przypadkowe spotkanie z najlepszym, co ma do zaoferowania przyroda” – chwalił „Wielki rok” recenzent Tampa Bay Times, Steve Persall. W podobnym tonie wypowiadał się Todd McCarthy z magazynu „The Hollywood Reporter”, stwierdzając, że komedia ta „wywiera na ludzi podobny wpływ jak zwierzęta ze swoim ciepłem i wyrozumiałością”.
        PREMIERA: CANAL+ Family2, niedziela, 1 września 2013, 19:15
        Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-08-28, 13:23.

        Komentarz


        • #38
         HANIA HUMOREK NIE WYJEŻDŻA NA WAKACJE
         (Judy Moody and the Not Bummer Summer)
         familijny/komedia, USA, 2011
         reżyseria: John Schultz
         występują: Jordana Beatty, Heather Graham, Parris Mosteller, Janet Varney, Kristoffer Winters, Preston Bailey, Jaleel White

         Rudowłosa Judy Moody (Jodana Beatty) kończy trzecią klasę podstawówki. Podczas gdy jej rodzice (Kristoffer Winters i Janet Varney) wyjeżdżają na urlop do Kalifornii, dziewczynka ma zostać w domu razem z bratem Jamesem zwanym „Smrodkiem” (Parris Mosteller). Judy, która liczyła na najbardziej emocjonujące lato w życiu, czuje się załamana takim obrotem spraw. Rezolutna pannica sporządza listę czynności, które powinny ubarwić jej wakacje. Wkrótce okazuje się, że nie trzeba wcale wyjeżdżać w odległe miejsca, aby dobrze się bawić. Razem z energiczną ciotką Opal (Heather Graham), pod opieką której zostaje z bratem oraz kolegą Frankiem (Preston Bailey), Judy przeżywa niezwykle przygody.

         Za kanwę filmu Johna Schultza („Bardzo długa podróż poślubna”, „Obcy na poddaszu”) posłużyły książki z popularnego cyklu o przygodach Hani Humorek autorstwa Megan McDonald, poczytnej autorki literatury dziecięcej. Dorastające dziewczynki na całym świecie pokochały krnąbrną i sprytną bohaterkę cyklu, a na sympatycznych powieściach McDonald wychowały się co najmniej dwa pokolenia jej fanek. W ekranowej adaptacji przebojowej serii wystąpiła m.in. Heather Graham („Wielka heca Bowfingera”, „Bobby”, „Kochanie, jestem w ciąży!”) oraz aktorzy dziecięcy: Parris Mosteller (serial „Najgorszy tydzień”), Preston Bailey („Dzieci kukurydzy”, „Opętani”, serial „Dexter”), a przede wszystkim znakomita odtwórczyni roli tytułowej, 14-letnia Australijka Jordana Beatty.

         „To zabawny, pełen fantazji film, wymarzony wprost dla dzieciaków” – pisał o produkcji recenzent „Sin Magazine”, Austin Kennedy. „Poza tym zachęca dzieci do kreatywności”. „Przyjemna, słodka i utrzymana w szybkim tempie komedia ożywiona przez kolorową produkcję i świetny występ debiutującej Jordany Beatty” – dodawał Matthew Turner z serwisu ViewLondon.
         PREMIERA: CANAL+ Film2, środa, 28 sierpnia 2013, 20:00
         Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-08-23, 20:32.

         Komentarz


         • #39

          OBYWATELKA JANE
          (Citizen Jane)
          biograficzny/kryminał, USA, 2009
          reżyseria: Armand Mastroianni
          występują: Ally Sheedy, Meat Loaf, Nia Peeples, Sean Patrick Flanery, Andrew Patrick Ralston, Jon Polito, Robert Curtis Brown

          Jane Alexander (Ally Sheedy) to atrakcyjna wdowa z San Francisco. Zadowolona z życia, od sześciu lat spotyka się z przystojnym Tomem O’Donnellem (Sean Patrick Flanery). Sielankę kobiety niespodziewanie przerywa wiadomość o śmierci jej ukochanej ciotki, sędziwej Gertrude McCabe, zamordowanej w San Jose. Jane wynajmuje dociekliwego detektywa Jacka Morrisa (Meat Loaf), aby ten rozwiązał tajemnicę zabójstwa. Ku jej wielkiemu szokowi, Morris oznajmia wdowie, że mordercą jest O’Donnell. Tymczasem Tom znika ze sporą sumą pieniędzy, które zdołał od niej wyłudzić. Jane wraz z detektywem rusza tropem byłego chłopaka, gotowa znaleźć obciążające go dowody. Spryt i wytrwałość kobiety zaskakują nawet policję i prawników.

          Historia Jane Alexander wydarzyła się naprawdę. W 1983 roku wdowa z San Francisco dowiedziała się o śmierci 88-letniej ciotki, wszystkie poszlaki obciążały zaś jej charyzmatycznego chłopaka. Dopiero trzynaście lat później kobiecie udało się zebrać dowody przestępstwa i doprowadzić do skazania byłego partnera za morderstwo pierwszego stopnia. Przypadek Alexander został opisany w książce „Citizen Jane” Jamesa Dalessandro, który w dużej mierze opierał się na prywatnych dziennikach bohaterki. Opublikowana w 1999 roku książka trafiła w ręce reżysera Armanda Mastroianniego („Epidemia”, „Czarna wdowa”), który postanowił zaadaptować ją na film. Tak powstał emocjonujący kryminał, którego scenariusz napisało życie. Niestety premiery nie doczekała sama Jane Alexander, która zmarła w grudniu 2008 roku. W filmie występują m.in. Ally Sheedy („Gry wojenne”, „Klub winowajców”, „Życie z wojną w tle”), Sean Patrick Flanery („Święci z Bostonu”, „Poiła 3D”, serial „Kroniki młodego Indiany Jonesa”), Nia Peeples („Bitwa o Los Angeles”, serial „Słodkie kłamstweka”) oraz znany wokalista rockowy Meat Loaf („Rocky Horror Picture Show”, „Podziemny krąg”).
          PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałek, 5 sierpnia 2013, 20:00
          Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-07-31, 20:55.

          Komentarz


          • #40

           KOP GŁĘBIEJ
           komedia, Polska, 2011
           reżyseria: Konrad Szołajski
           występują: Roman Kłosowski, Ryszard Ronczewski, Adam Konowolski, Krzysztof Tyniec

           Hugo Schmidt (Ryszard Ronczewski) urodził się na Mazurach, a później podzielił los wielu powojennych niemieckich uciekinierów. Teraz, kiedy jest już na emeryturze, postanawia wrócić do rodzinnego domu, żeby wypełnić ostatni obowiązek. Blisko 70 lat wcześniej zakopał w przydomowym ogródku ciała swoich zmarłych rodziców. Dziś chce je ekshumować i pochować z należytymi honorami. W sentymentalną podróż do Polski zabiera wnuczka Martina (Adam Konowolski). Na miejscu okazuje się, że rodzinny dom zamieszkuje w brudzie i w biedzie polska rodzina przesiedleńców. Nowakowie z początku obawiają się, że Schmidt pozbawi ich dachu nad głową. Ale kiedy ten składa im ofertę finansową w zamian za kości z ich ogródka, zaczynają na wszystko patrzeć inaczej. Pojawia się tylko jeden problem: Nowak (Roman Kłosowski) odnalazł swego czasu kości w ogródku i żeby nie ściągnąć sobie na głowę kłopotów, wyrzucił je do jeziora. Trzeba więc szybko załatwić inne kości.

           „Kop głębiej” to ostatni jak dotąd film Konrada Szołajskiego, reżysera, któremu popularność przyniosła m.in. komedia „Operacja Koza” z Olafem Lubaszenką. Szołajski podejmuje tym razem temat dość kontrowersyjny i wkłada go w komediowe ramy. Ryzykownie zderza szlachetne intencje niemieckiego przybysza z wyrachowanym i dalekim od uczciwości podejściem polskiej rodziny Nowaków. Roman Kłosowski, który w wyobraźni polskich widzów zapisał się jako Maliniak z serialu „40-latek”, u Szołajskiego wciela się w Jana Nowaka, wiejskiego, wiecznie brudnego filozofa, który na niemieckich kościach próbuje zrobić interes życia. W wywiadach tuż po premierze aktor podkreślał, jak cieszy się, że jego postać odbiega od szablonu Maliniaka. - „To film kontrowersyjny, ale prawdziwy. Jest trochę dramatyczny i trochę śmieszny” - dodawał. Krzesimir Dębski, kompozytor muzyki do filmu, wspominał: „To jest bliska mi historia. Pochodzę z rodziny kresowej: mieszkaliśmy na ziemiach zachodnich. Czasem u wujka w domu pojawiali się Niemcy, którzy mieszkali tam przed wojną. Dochodziło często do tragikomicznych sytuacji".
           PREMIERA: CANAL+ Family2, czwartek, 12 września 2013, 20:30
           Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-09-06, 18:23.

           Komentarz


           • #41
            6 KUL
            (6 Bullets)
            film akcji, USA, 2012
            reżyseria: Ernie Barbarash
            występują: Jean-Claude Van Damme, Joe Flanigan, Anna-Louise Plowman, Kristopher Van Varenberg

            Samson Gaul (Jean-Claude Van Damme), były najemnik z przeszłością w Legii Cudzoziemskiej, mieszka w Mołdawii, gdzie wiedzie z pozoru normalne życie. Na co dzień prowadzi sklep mięsny, po godzinach zajmując się odnajdywaniem dzieci porwanych przez handlarzy żywym towarem. Podczas ostatniej akcji, którą przeprowadził, życie straciły niewinne osoby. Samson głęboko przeżywa ten fakt i topi smutki w alkoholu. Pewnego dnia do mężczyzny zgłasza się zrozpaczony zawodnik MMA, Andrew Fayden (Joe Flanigan), który przyjechał do Europy wraz z rodziną, by stoczyć walkę o powrót na szczyt. Prosi Samsona o pomoc w odnalezieniu 14-letniej córki, Becky (Charlotte Beaumont), uprowadzonej przez nieznanych sprawców z hotelu. Samson z początku nie chce przyjąć zlecenia, ale zdaje sobie sprawę, że jest jedyną osobą zdolną pomóc Amerykanom w obcym kraju. Wie również, że musi działać szybko, bo szanse na odnalezienie dziewczyny maleją z każdą upływającą minutą.

            Jean-Claude Van Damme, znany z takich obrazów jak „Krwawy sport”, „Kickboxer”, „Uniwersalny żołnierz” czy „Strażnik czasu”, to jedna z gwiazd kina akcji lat 90. Choć okres świetności kick boksera, zwanego „muskułami z Brukseli”, minął, Van Damme wciąż imponuje sprawnością fizyczną, a filmy z jego udziałem gwarantują widowiskowe sceny walki, strzelaniny i pościgi. W „6 kulach”, jednej z ostatnich produkcji z udziałem Belga, Van Damme po raz drugi w karierze spotkał się na planie z reżyserem Erniem Barbarashem, z którym nakręcił „Krzyżowy ogień”. Filmowiec nie kryje emocjonalnego podejścia do tematyki poruszonej w „6 kulach”. - Handel żywym towarem albo, mówiąc inaczej, współczesne niewolnictwo, to światowa epidemia, z którą musimy się zmierzyć. To prawdziwy rak, który nie powinien mieć racji bytu w XXI wieku. Wraz z żoną wspieramy finansowo organizacje walczące z tym zjawiskiem – mówi Barbarash. Rola trapionego wyrzutami sumienia byłego najemnika daje Van Damme’owi szansę zademonstrowania na ekranie swoich możliwości dramatycznych, zwłaszcza że w roli syna głównego bohatera pojawia się prawdziwy syn Van Damme’a – Kristopher Van Varenberg.
            PREMIERA: CANAL+ Film2, środa, 7 sierpnia 2013, 20:00
            Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-07-31, 21:10.

            Komentarz


            • #42
             DORWAĆ GRINGO
             (Get the Gringo)
             dramat, USA, 2012
             reżyseria: Adrian Grunberg
             występują: Mel Gibson, Kevin Hernandez, Daniel Giménez Cacho

             Po nieudanym skoku Kierowca (Mel Gibson) trafia do nietypowego więzienia w Meksyku. Jest to właściwie małe, odizolowane od zewnętrznego świata miasteczko, w którym toczy się niemal normalne życie. Rządzą tu gangsterzy, ale wśród rezydentów nie brakuje kobiet w różnym wieku i dzieci. Jedno z nich – dziesięcioletni chłopiec – pomaga Kierowcy odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dzieciak zna miejsce jak własną kieszeń i w zamian za ochronę przed ludźmi tutejszego bossa, nowego osadzonego więziennych sztuczek. Z czasem pojawia się szansa na to, by pokrzyżować plany tutejszym bandziorom i policjantom, wyrównać stare rachunki, odzyskać skradzione pieniądze i wraz z małym i jego mamą poszukać lepszego miejsca do życia. Jak pisze Robert Ziębiński na portalu Dzika Banda, Kierowca to „bandyta o gołębim sercu, który kiedy strzela, to po to, by zabić. Miłośnicy starego Mela (...) będą zachwyceni – aktor prezentuje się tu w starym, dobrym, wybuchowym stylu”.
             PREMIERA: CANAL+ Film2, piątek, 12 lipca 2013, 20:00
             Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-09-06, 18:40.

             Komentarz


             • #43
              WBREW POZOROM
              (Look Again)
              kryminał, Kanada, 2011
              reżyseria: Jean-Mark Piche
              występują: Morena Baccarin, Paul Christie, Sadie LeBlanc

              Allison Brown (Morena Baccarin) żyje w szczęśliwym związku z Zachem. Wraz z najlepsza przyjaciółką Nancy (Sadie LeBlanc) własnie uzyskały licencje pośredniczek w obrocie nieruchomościami. Wszystko układa się znakomicie, do czasu gdy podczas włamania do domu, intruz zabija Zacha, pozostawiając Allison w ciężkim szoku. Dziewczyna nie widziała twarzy mordercy na tyle wyraźnie, by nie mieć wątpliwości przy zidentyfikowaniu go. Próbuje wrócić do normalnego życia, podejmując prace w znanej agencji nieruchomości Myry Banning, jednak widząc w przechodniach na ulicy potencjalnych zabójców Zacha powoli pogrąża się w szaleństwie. Kiedy wydaje się, że udaje jej się przezwyciężyć traumę, koszmar nagle powraca.
              PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałek, 24 czerwca 2013

              Komentarz


              • #44

               KRUK. ZAGADKA ZBRODNI
               (The Raven)
               thriller, Hiszpania/Wegry/USA, 2012
               reżyseria: James McTeigue
               występują: John Cusack, Alice Eve, Luke Evans

               XIX wiek, Baltimore. Policja odnajduje dwie brutalnie zamordowane kobiety, matkę i córkę. Detektyw Emmett Fields (Luke Evans) odkrywa, że sposób w jaki zginęły przypomina fikcyjną zbrodnię opisaną w jednym z wierszy Edgara Allana Poego (John Cusack). Kiedy w podobnych okolicznościach giną kolejne ofiary, detektyw prosi pisarza o pomoc w wytropieniu mordercy. Wkrótce dla Poego sprawa nabiera prywatnego charakteru, bowiem szaleniec porywa jego ukochaną, Emily Hamilton (Alice Eve).
               PREMIERA: CANAL+ Film2, czwartek, 18 lipca 2013, 20:00
               Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-07-05, 18:35.

               Komentarz


               • #45
                MAGICZNE LATO
                (The Magic Of Belle Isle)
                komediodramat, USA, 2012
                reżyseria: Rob Reiner
                występują: Morgan Freeman, Virginia Madsen, Madeline Carroll

                Poruszający się na wózku Monte Wildhorn (Morgan Freeman) jest popularnym autorem westernów, który od lat nie napisał nic nowego. Poczucie beznadziei i brak weny twórczej topi w kieliszku. W końcu postanawia wynająć letni dom na malowniczej Belle Isle. Poznaje tam mieszkającą w pobliżu rodzinę - panią O'Neil (Virginia Madsen) i jej trzy córki. Dzięki nim udaje mu się odnaleźć odnaleźć inspirację do pisania.

                „Magiczne lato” to najnowszy film Roba Reinera, doświadczonego reżysera znanego jak otwórca „Kiedy Harry poznał Sally” i nominowanego do Oscara za „Ludzi honoru”.
                Tym razem Reiner opowiada ciepłą historię o tym, że na zmiany i powrót pasji nigdy nie jest za późno. Oprócz malowniczych zdjęć i przyjemnej muzyki, atutem filmu jest także aktorstwo. To zasługa przede wszystkim zdobywcy Oscara, Morgana Freemana („Skazani na Shawshank", „Za wszelką cenę"), który wciela się w sparaliżowanego, zgorzkniałego alkoholika po przejściach. W panią O'Neil przekonująco wcieliła się Virginia Madsen („Udręczeni", „Bezdroża"), a w rolach drugoplanowych warto wymienić Emmę Fuhrmann jako uczącą się pisania i odkrywającą siłę wyobraźni Finnegan oraz Asha Christiana w roli upośledzonego umysłowo Carla.
                PREMIERA: CANAL+ Film, środa, 26 czerwca 2013

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+