Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • Photographs © 2013 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

  GORĄCY TOWAR
  (The Heat)
  Komedia kryminalna, USA, 2013
  Reżyseria: Paul Feig
  Występują: Sandra Bullock, Melissa McCarthy, Dan Bakkedahl, Demián Bichir, Tom Wilson, Michael Rapaport, Michael McDonald

  Sarah Ashburn (Sandra Bullock) jest pewną siebie, ambitną, nielubianą, ale inteligentną agentką FBI. Zostaje wysłana do Bostonu, gdzie przy współpracy miejscowej policji ma aresztować groźnego barona narkotykowego. Przy wykonaniu zadania przychodzi jej współpracować z bostońską policjantką, doświadczoną i przebojową detektyw Shannon Mullins (Melissa McCarthy). Ich pierwsze spotkanie nie wygląda najlepiej i nic nie zapowiada owocnej współpracy. Sarah, wbrew poleceniu szefa wydziału kapitana Woodsa (Tom Wilson), przejmuje przesłuchanie dilera, którego aresztowała Shannon, w wyniku czego między kobietami wywiązuje się bójka. Ale, by dorwać narkotykowego bossa, wkrótce łączą siły i zostają kumpelkami.

  „Gorący towar” to komedia kryminalna w reżyserii Paula Feiga, twórcy nominowanych do dwóch OSCARÓW® „Druhen”, które zarobiły ponad 300 milionów dolarów. W „Gorącym towarze” w głównych rolach wystąpiły laureatka Oscara Sandra Bullock („Wielki Mike”) oraz nominowana do nagrody Akademii za rolę w „Druhnach” Melissa McCarthy.
  PREMIERA: CANAL+, niedziela, 29 czerwca 2014, 21:00

  Komentarz  • © SPI Internetional Polska Sp. z .o.o.

   KRONIKI LOMBARDU
   (Pawn Shop Chronicles)
   Komedia, film akcji, USA, 2013
   Reżyseria: Wayne Kramer
   Obsada: Elijah Wood, Paul Walker, Matt Dillon, Vincent D'Onofrio, Brendan Fraser, Norman Reedus

   W obskurnym lombardzie gdzieś na południu USA pojawia się Vernon (Lukas Haas), głupkowaty rzezimieszek, który wraz z kolegami - Raw Dogiem (Paul Walker) i Randym (Kevin Rankin) – zamierza napaść na swojego dilera narkotyków. Niestety, Vernonowi po drodze braknie benzyny, postanawia więc zastawić strzelbę. Pomimo braku broni do skoku dochodzi, jednak w obliczu kolejnych nieprzewidzianych okoliczności nie można zaliczyć go do udanego. W tym samym lombardzie pojawia się młode małżeństwo, któremu brakuje pieniędzy na podróż poślubną. W pewnym momencie Richard (Matt Dillon) zauważa w gablocie pierścionek jego zaginionej przed laty pierwszej żony. Odprawiając nową (Rachelle Lefevre) do domu, wyrusza na poszukiwanie ukochanej. Tymczasem niespełniony fan Elvisa (Brendan Fraser) przygotowuje się do występu na lokalnym festynie, który – ma nadzieję – odmieni jego życie. Jest za to gotów zaprzedać duszę diabłu. Losy wszystkich bohaterów, choć wydawałoby się odległe, splatają się i prowadzą do nieoczekiwanych zdarzeń.

   „Kroniki lombardu” to składająca się z trzech pozornie nie związanych ze sobą wątków komedia przypominająca klimatem filmy Quentina Tarantino. Jej twórcy, Wayne’owi Kramerowi, udało się zebrać na planie wielu znanych aktorów. Jest wśród nich Brendan Fraser, który z powodzeniem wcielił się w sobowtóra Elvisa Presleya. W części o poszukiwaniach zaginionej żony zagrał Matt Dillon, który dopada psychopatę w osobie Elijaha Wooda. Lombard, w którym splatają się losy wszystkich bohaterów prowadzi Vincent D'Onofrio, a jednego z głupawych rzezimieszków zagrał zmarły tragicznie Paul Walker, który spotkał się wcześniej z Kramerem na planie jego filmu „Potęga strachu”. Walker jest znany przede wszystkim z roli Briana O'Connera w filmach z serii „Szybcy i wściekli". Dzięki niej nie tylko stał się sławny, ale na tyle bogaty, żeby stworzyć prywatną kolekcję samochodów, z której był bardzo dumny. Były to stare chevrolety - modele Nova z 1964 i 1967, Impala, dwudrzwiowy Chevelle i Malibu - wszystkie z 1964 roku. Ale posiadał także siedem BMW, porsche GT3 RS 3 oraz pięć nissanów Skyline. Walker zginął w listopadzie 2013 podczas jazdy próbnej nowym porsche, za którego kierownicą siedział jego przyjaciel i doradca finansowy Roger Rodas. Był w trakcie realizacji 7. części z serii „Szybcy i wściekli”, który pojawi się w kinach w 2015 roku.
   PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 30 czerwca 2014, 23:05

   Komentarz   • © 2013 Tornasol Films SA, Haut Et Court Distributions, SARL and Parallel Films (FGTL) Limited. All rights reserved.

    SZCZYPTA MIŁOŚCI DO SMAKU
    (The Food Guide To Love)
    Komedia romantyczna, USA, Irlandia, Francja, Hiszpania, 2013
    Reżyseria: Dominic Harari, Teresa Pelegri
    Obsada: Richard Coyle, Leonor Watling, Ginés Garcia Millán, Simon Delaney

    Irlandzki krytyk kulinarny Oliver Byrne (Richard Coyle) prowadzi bardzo poczytny blog o jedzeniu, na którym poszukuje bratniej duszy, z którą dzieliłby ten sam smak. Odniósł zawodowy sukces, ale przeżywa kryzys we własnym związku, który jest jak potrawa - na początku jest apetyczna, a po wystygnięciu bez aromatu i smaku. Kiedy więc Oliver poznaje hiszpańską kuratorkę sztuki Bibianę (Leonor Watling), czuje do niej trudne do opanowania przyciągnie, pomimo tego, że nie mają ze sobą tak naprawdę nic wspólnego. Bibiana w miłości zachowuje się jak kamikaze, bez obaw wchodzi w związki, które mają małe szanse na powodzenie. Tymczasem Oliver jest przerażony samą możliwością zaangażowania się w taką relację.
    PREMIERA: CANAL+, wtorek, 1 lipca 2014, 21:00

    Komentarz    • © Kino Świat 2014

     MÓJ PRZYJACIEL WRÓG
     (Zaytoun)
     Dramat, Wielka Brytania, Francja, Izrael, 2012
     Reżyseria: Eran Riklis
     Obsada: Stephen Dorff, Abdallah El Akal, Ali Suliman, Alice Taglioni, Loai Nofi, Tarik Kopty, Ashraf Barhom

     Jest rok 1982. Bejrut jest w środku wojny domowej. Zagraża mu też niebezpieczeństwo ataku ze strony południowego sąsiada, Izraela, który chce powstrzymać bombardowanie swoich granic przez OWP (Organizację Wyzwolenia Palestyny). Palestyńczycy, jak 12-letni Fahed, jego ojciec i dziadek są zmuszeni żyć w obozach dla uchodźców. Miejscowi dowódcy OWP próbują szkolić następne pokolenie bojowników, ale chłopców bardziej interesuje gra w piłkę. Pewnego dnia Fahad jest przypadkowym świadkiem schwytania pilota izraelskiego myśliwca (Stephen Dorff) i zgłasza się do pilnowania jeńca. Skuszony obietnicą powrotu do Palestyny, pomaga Yoniemu w ucieczce. W trakcie podróży do miejsca, które obaj będą mogli nazwać domem są ścigani przez palestyńskich, libańskich i syryjskich żołnierzy. Z każdą przeszkodą, którą musza wspólnie pokonać znikają utrwalane w nich uprzedzenia i rodzi się wspaniała przyjaźń.

     „Mój przyjaciel wróg” to film cenionego izraelskiego reżysera Erana Riklisa „Drzewo cytrynowe”) oraz producentów: nagrodzonego OSCAREM za „Jak zostać królem” Garetha Unwina i Freda Ritzenberga. - „Zakochałem się bez reszty w filmach Erana” – mówi Ritzenberg. – „Czułem, że jego kompetencja w przedstawianiu historii umiejscowionych na Środkowym Wschodzie jest gwarancją autentyczności w naszym filmie, a także, że Eran zadba o obiektywność i uczciwość, bo tak postępował w przeszłości”.
     PREMIERA: CANAL+, środa, 2 lipca 2014, 21:00

     Komentarz     • fot. Monolith Films

      WYPRAWA KON-TIKI
      (Kon-Tiki)
      Przygodowy, dramat historyczny, Szwecja, Norwegia, Wielka Brytania, Dania, Niemcy, 2012
      Reżyseria: Joachim Roenning, Espen Sandberg
      Obsada: Anders Baasmo Christiansen, Pal Sverre Hagen

      Rok 1947. Młody norweski naukowiec Thor Heyerdahl (Pal Sverre Hagen) uważa, że Polinezja została zasiedlona w czasach przedkolumbijskich przez mieszkańców Ameryki Południowej, a nie, jak twierdzą naukowcy, osadników z południowo-wschodniej Azji. Aby udowodnić tę tezę, Thor postanawia zorganizować wyprawę przez Pacyfik. Razem z pięcioma innymi śmiałkami, z których tylko jeden zna się na żeglarstwie, wyrusza w rejs na prymitywnej, zbudowanej z drzewa balsa tratwie o nazwie Kon-Tiki. Choć boi się wody i nie potrafi pływać, udaje mu się wraz z załogą pokonać 8000 kilometrów i po 101 dniach żeglugi dotrzeć do wysp Tuamotu.

      Film Kon-Tiki jest ekranizacją prawdziwych wydarzeń. Thor Heyerdahl, norweski odkrywca i podróżnik, ukuł swoją teorię podczas wyprawy do Polinezji w latach 1937-1938. Uważał, że miały tam miejsce dwie fale migracji. Pierwsza przybyła z Peru, druga z obszarów dzisiejszej Kolumbii Brytyjskiej. By dowieść, że było to możliwe, zbudował prymitywną tratwę, którą wypłynął 28 kwietnia 1947 z Callao w Peru, mając na pokładzie jedynie radiostację. Podczas wyprawy nakręcił dokument „Kon-Tiki”, który w 1951 roku zdobył Oscara. Jest to jedyny jak dotąd norweski film uhonorowany tą nagrodą. Podróż opisał także w bestsellerowej książce „Wyprawa Kon-Tiki”, która została przetłumaczona na 62 języki, w tym eskimoski i esperanto.
      PREMIERA: CANAL+, piątek, 4 lipca 2014, 21:00

      Komentarz


      • RIPPER STREET
       (Ripper Street)
       Serial kryminalny, Wielka Brytania, 2012, 8 odc.
       Twórca: Richard Warlow („Walking the Dead”, „Mistresses”)
       Reżyseria: Tom Shankland (“The Fades”)
       Obsada: Matthew Macfadyen (inspektor Reid), Jerome Flynn (detektyw sierżant Bennet Drake), Adam Rothenberg (kapitan Homer Jackson), Myanna Buring (Long Susan), Amanda Hale (Emily Reid), Charlene McKenna (Rose Erskine), David Wilmot (sierżant Donald Artherton), Lucy Cohu (Deborah Goren)

       Londyn, kwiecień 1889 roku. Dywizja H próbuje utrzymać porządek w Whitechapel, przeludnionej dzielnicy, w której mieszka 67 tysięcy ludzi, w większości biednych lub pozbawionych środków do życia. Mija właśnie sześć miesięcy od ostatniego morderstwa Kuby Rozpruwacza. Brak efektów w sprawie złapania mordercy przyniosło inspektorowi Reidowi (Matthew Macfadyen) złą sławę. Tymczasem na ulicach znów giną kobiety. W śledztwie Reidowi pomaga lojalny, dobry w walce wręcz sierżant Bennet Drake (Jerome Flynn) oraz kapitan Homer Jackson (Adam Rothenberg), mający doświadczenia jako chirurg w amerykańskiej armii i detektyw w agencji Pinkertona. Obaj mają zagmatwane życie prywatne i ciążące tajemnice z przeszłości. Reid wraz z żoną (Amanda Hale) przeżywa własną osobistą tragedię. Wraz z Jacksonem z USA do Londynu przyjechała Long Susan (MyAnna Buring), która prowadzi w dzielnicy dobrze prosperujący dom publiczny, pozwalając kapitanowi być jego rezydentem.

       „Ripper Street” jest jednym z niewielu seriali w historii, którego produkcję przywrócono na prośbę widzów. Petycję w tej sprawie podpisało 40 tysięcy Brytyjczyków. Fani pisali: „To świetny serial, dobrze osadzony w realiach epoki, z doskonałą obsadą i kostiumami. Można się z niego czegoś dowiedzieć, dzięki temu, że ciekawie łączy fikcję z prawdziwymi wydarzeniami, takimi jak śmierć człowieka-słonia”. Albo: „To dobrze napisany, pięknie nakręcony, skłaniający do myślenia serial, z którego BBC powinno być dumne”.

       „Ripper Street” jest rzeczywiście serialem dobrze osadzonym w realiach wiktoriańskiego Londynu. Wiernie relacjonuje wydarzenia znane ze źródeł, choć chronologia niektórych została na potrzeby scenariusza przesunięta, nieraz o dziesięciolecia. Na przykład epidemię cholery na Broad Street (1854) i zabiegi lobotomii przedczołowej (1935) dzieli kilkadziesiąt lat. Niemniej, Vanessa Heggie, która na swoim blogu na Guardian Online bada historyczną poprawność „Ripper Street”, potwierdza prawdziwość wielu faktów, postaci i zjawisk z serialu. Jest wśród nich oczywiście działalność Kuby Rozpruwacza, ale także budowa londyńskiego metra, początki nowoczesnej medycyny sądowej, wojna brytyjsko-egipska (1882), katastrofa parowca Princess Alice na Tamizie w 1878, strajk w londyńskich dokach (1889), skandal z Cleveland Street związany z osobistościami socjety, korzystającymi z usług męskich prostytutek (1889), strajk kobiet z fabryki zapałek (1888), kryzys finansowy, związany z bankiem Barings (1890) i wiele innych.

       Pomysłodawcą i scenarzystą serialu „Ripper Street” jest Richard Warlow („Walking the Dead”, „Kochanki”), zaś reżyserią zajęli się Andy Wilson („Udając boga”) Colm McCarthy („Sherlock”) and Tom Shankland („Dzieci”). W inspektora Reida wcielił się Matthew Macfadyen, znany m.in. z roli Darcy'ego w adaptacji Joe Wrighta „Miłości i uprzedzenia”. Jako sierżant Drake partneruje mu Jerome Flynn, czyli Bronn z serialu „Gra o tron”. Kapitana Jacksona gra natomiast Adam Rothenberg, który wystąpił m.in. u boku Diane Keaton i Katie Holmes w komedii „Skok na kasę” z 2008 roku.
       PREMIERA: CANAL+ Film, piątki od 4 lipca 2014, 23:15
       Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:59.

       Komentarz       • fot. Monolith Films

        ILUZJA
        (Now You See Me)
        Kryminał, thriller, USA, 2013
        Reżyseria: Louis Leterrier
        Obsada: Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Morgan Freeman, Jesse Eisenberg, Michael Caine, Melanie Laurent, Isla Fisher, Dave Franco

        Tajemniczy zleceniodawca wynajmuje czwórkę utalentowanych iluzjonistów: mentalistę i hipnotyzera (Woody Harrelson), magika, drobnego kieszonkowca (Dave Franco), eskapistkę (Isla Fisher) i specjalistę od trików karcianych (Jesse Eisenberg). Po roku grupa zadziwia międzynarodową publiczność serią oryginalnych napadów rabunkowych, które odbywają się w trakcie ich przedstawień. Najpierw obrabowują bank w Paryżu – skradzione pieniądze spadają z nieba jak deszcz. Widownia jest zachwycona, a magicy zostają natychmiast aresztowani. Do sprawy zostaje przydzielony agent FBI Dylan Rhodes (Mark Ruffalo), który niechętnie przystępuje do działania, zwłaszcza kiedy przydzielają mu do współpracy agentkę z Interpolu Almę Dray (Melanie Laurent). Przesłuchania ośmieszają aroganckiego Rhodesa. Policja jest zmuszona uwolnić podejrzanych. Wyjaśnienia triku podejmuje się Thaddeus Bradley (Morgan Freeman), były iluzjonista, który od lat zarabia na demaskowaniu magików. Sama wiedza nie pozwala jednak Rhodesowi na zatrzymanie Czterech Jeźdźców, potrzebne są dowody. Na kolejnym show magicy "przelewają" 140 milionów z konta miliardera Arthura Tresslera (Micheal Caine) na konta obecnych na sali widzów i uciekają. Są zawsze kilka kroków zarówno przed FBI, jak i przed Bradleyem, który potrafi rozszyfrować ich sztuczki, ale nie umie przewidzieć kolejnego kroku. Nikt nie orientuje się, że wszystkie spektakularne magiczne widowiska łączy osoba legendarnego iluzjonisty Lionela Shrike'a, który zginął 20 lat wcześniej podczas uwalniania się z sejfu umieszczonego na dnie rzeki.

        „Iluzja” to wciągający i efektowny thriller pokazujący zawodowych iluzjonistów, którzy poświęcają życie na odwracanie uwagi publiczności od prawdy. Film Louisa Leterriera jest hołdem dla świata iluzji, który w XXI wieku dzięki nowoczesnym gadżetom stał się jeszcze bardziej fascynujący. Ale w „Iluzji” znalazły się nawiązania do koncepcji i sekretów starożytnych iluzjonistów oraz projektowanie nowych, nieprawdopodobnie efektownych magicznych sztuczek.

        Louis Leterrier, który uchodzi za jednego z największych wizualnych stylistów współczesnego kina. Stworzył takie filmy, jak „Starcie Tytanów”, „Transporter” oraz „Incredible Hulk”. Do „Iluzji” przyciągnęła go pełna niuansów historia oraz intrygujący bohaterowie, ale ostatecznie o przyjęciu propozycji zadecydował fakt, iż fabuła zapewnia widzom wgląd za kulisy profesji zawodowych iluzjonistów. Pomogli w tym filmowcom światowej klasy profesjonaliści, specjalizujący się w różnych dziedzinach zawodu, od mentalizmu po sztuczki karciane. Dowodzeni przez Davida Kwonga, umożliwili ekipie zagłębić się w mechanizmy i filozofię magii, a także trening aktorów, by jak najwięcej trików odbyło się przed kamerą.

        Mając do obsadzenia osiem głównych ról, producentom udało się zebrać grupę wyjątkowych aktorów. Jesse Eisenberg, znany m.in. z „Social Network” Davida Finchera i „Zombieland” Rubena Fleischera, wciela się w aroganckiego lidera Czterech Jeźdźców, specjalistę od sztuczek karcianych. Woody Harrelson gra perfidnego mentalistę i hipnotyzera, byłego gwiazdora, który upadł na dno i obecnie jest „jak stary muzyk rockowy próbujący powrócić do swoich najlepszych dni”. Aby przygotować się do roli, Harrelson pracował na z zawodowym mentalistą Keithem Barrym. - „Merritt para się również hipnozą, więc próbowałem swoich sił na ludziach. Bez większych efektów, niestety, ale wydaje mi się, że raz byłem bardzo blisko” - mówi aktor. Isla Fisher wciela się w Henley, eskapistkę, czyli osobę, która specjalizuje się w uwalnianiu z trudnych sytuacji. Na potrzeby roli przeanalizowała życie i dorobek iluzjonistki Dorothy Dietrich. - „Była pierwszą kobietą, która złapała kulę w zęby. Jest nie tylko dobra w odwracaniu uwagi, ale także nawiązuje z publicznością emocjonalną więź, dzięki czemu potrafi lepiej wciągać widzów w sztuczki” – opowiada Fisher. Dave Franco, brat aktora Jamesa, gra zawodowego kieszonkowca. Potrafi sprawiać, by rzeczy znikały i pojawiały się na nowo, jest biegły w manipulacji kartami, potrafi nimi również celnie rzucać. - „Kiedy przeczytałem scenariusz, zakończenie wprawiło mnie w osłupienie”, przyznaje aktor. - „Ludzie będą bardzo zadowoleni z tego filmu”. Mark Ruffalo wciela się w agenta FBI Dylana Rhodesa. Oprócz świetnej obsady, powodem, dla którego przystąpił do projektu był pewien populizm, który promują swoimi działaniami Czterej Jeźdźcy. - „Ten motyw jest już tak głęboko zakorzeniony we współczesnej kulturze, że nie musieliśmy bardzo się starać, by uwiarygodnić naszą opowieść o nowoczesnych Robin Hoodach, którzy dzięki sztuczkom iluzjonistycznym kradną bogatym i oddają biednym” – mówił aktor. Agentka Interpolu, Alma, w którą wciela się Melanie Laurent („Bękarty wojny”), zagłębia się w historię iluzjonistów i zaczyna zyskiwać szacunek dla ich cierpliwości oraz dyscypliny. Do dwóch drugoplanowych, lecz kluczowych ról sceptyka w sprawach magii Thaddeusa Bradleya oraz szarej eminencji świata biznesu Arthura Tresslera filmowcy poszukiwali aktorów z wielkim doświadczeniem. Morgan Freeman to znany „łowca iluzjonistów”, były showman, który zrozumiał, że większe pieniądze kryją się w demaskowaniu sztuczek magicznych niż w ich wykonywaniu. – „Nie lubię go jako człowieka, bo podoba mi się wiara w magię” – mówił o swoim bohaterze aktor, laureat Oscara za „Za wszelką cenę” Clinta Eastwooda. Michael Caine polubił swoją postać od razu. Arthur Tressler to miliarder, który finansuje ekstrawaganckie występy Czterech Jeźdźców. - „Przestawia ludzi jak pionki na szachownicy” - mówi Caine. - „Niestety nie zdaje sobie sprawy, że iluzjoniści obrali sobie jego za główny cel”. Legendarny aktor przyjął rolę, ponieważ jest to film, jaki sam chciałby zobaczyć w kinie.
        PREMIERA: CANAL+, sobota, 19 lipca 2014, 21:00

        Komentarz        • fot. Monolith Films

         WIELKIE WESELE
         (The Big Wedding)
         Komediodramat, USA, 2013
         Reżyseria: Justin Zackham
         Obsada: Robert De Niro, Diane Keaton, Katherine Heigl, Susan Sarandon, Ben Barnes, Amanda Seyfried, Robin Williams, Topher Grace

         Ellie (Diane Keaton) i Don (Robert De Niro) rozwiedli się 10 lat temu i od tamtej pory nienawidzą. Spotykają się na ślubie adoptowanego syna Alejandra (Ben Barnes), gdzie gościem ma być również jego biologiczna matka. Głęboko wierząca Madonna Soto (Patricia Rae) nie wie o rozwodzie przybranych rodziców syna. Dla dobra Alejandra Don i Ellie muszą więc przełknąć dumę i żal i przez weekend udawać, że wciąż są szczęśliwą parą. Jest to o tyle trudne, że z Donowi towarzyszy jego wieloletnia partnerka Bebe McBride (Susan Sarandon), przez którą rozpadło się małżeństwo Griffinów. Dla niej to wesele jest wyjątkowo upokarzającą sytuacją. Dzieci Griffinów też nie mają lekko. Lyla (Katherine Heigl) ma problemy w związku, a Jared (Topher Grace), który zakochuje się w siostrze pana młodego zastanawia się, czy pozostać wiernym przysiędze, która niegdyś złożył. W całym tym zamieszaniu panna młoda (Amanda Seyfried), chcąc zadowolić konserwatywnych rodziców i przyszłą teściową, nalega, by ślubu udzielił katolicki ksiądz (Robin Williams).

         Pisząc scenariusz do filmu, reżyser „Wielkiego wesela” Justin Zackham inspirował się życiem rodzinnego miasteczka Greenwich w stanie Connecticut i zawarł w powstającym tekście wszystko, co zapamiętał z dzieciństwa. - „Byłem biednym żydowskim chłopakiem. Obserwowałem jak te szalone, bogate do przesady rodziny funkcjonują w różnych, często dosyć ekstremalnych warunkach. Bardzo łatwo ulegały małym rozpadom, ale równie szybko stawały się na powrót jednością” – wspomina Zackham. Luźna, rodzinna atmosfera na planie pomogła ukształtować to, co widzowie widzą na ekranie. - „Pewnego dnia kręciliśmy jakąś scenę, zajrzałem w obiektyw kamery i co zobaczyłem? Nie Roberta De Niro, Diane Keaton, Robina Williamsa i grupę zawodowych aktorów, lecz jedną wielką rodzinę. To było cudowne uczucie” - wyznaje Zackham. Doświadczenie zdobywców Oscarów - Keaton, De Niro, Sarandon oraz Williamsa - pozwoliło im na sporą dozę improwizacji. - „Improwizując, po prostu stawali się swoimi postaciami” - wspomina Katherine Heigl. – „W tych chwilach, kiedy się nimi stawali, powstawały najlepsze filmowe dialogi i dowcipne uszczypliwości”.

         Oscarową obsadę „Wielkiego wesela” uzupełnił w roli Alejandra Ben Barnes, znany z takich filmów, jak „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian” „Dorian Gray” czy „Seventh Son” Siergieja Bodrowa, w którym wystąpił u boku Jeffa Bridgesa oraz Julianne Moore. Jako przyszła żona partneruje mu Amanda Seyfried, dla której przełomem w karierze była rola w musicalu „Mamma Mia!”. Od tamtego czasu zagrała m.in. w „Chloe” Atoma Egoyana, „Wyścigu z czasem” Andrew Niccola, „Dziewczynie w czerwonej pelerynie” Catherine Hardwicke oraz „Nędznikach” Toma Hoopera. Dzieci Griffinów zagrali Katherine Heigl i Topher Grace. Ona, sławna przede wszystkim z występów w serialu „Chirurdzy” i filmach, takich jak „Wpadka” Judda Apatowa, „Sylwester w Nowym Jorku” Garry’ego Marshalla czy „Jak upolować faceta” Julie Anne Robinson. On, w 2004 roku wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami za występ w filmie „W doborowym towarzystwie” Paula Weitza, zagrał również m.in. w „Zbyt wielcy, by upaść” Curtisa Hansona, „Traffic” Stevena Soderbergha oraz „Spider-Man 3” Sama Raimiego.
         PREMIERA: CANAL+, niedziela, 20 lipca 2014, 21:00

         Komentarz         • © Nicolas Guiraud Peopleforcinema productions Légende Films Gaumont

          WIECZNI CHŁOPCY
          (Les Gamins)
          Komedia, Francja, 2013
          Reżyseria: Anthony'ego Marciano
          Obsada: Max Boublil Thomas, Alain Chabat Gilbert, Sandrine Kiberlain Suzanne, Mélanie Bernier Lola, Alban Lenoir Romain, Elisa Sednaoui Irène

          Thomas (Max Boublil) marzy o komponowaniu piosenek. Życie, a w szczególności plan poślubienia i założenia rodziny z Lolą (Mélanie Bernier), zmuszają go jednak do urzędniczej pracy na etacie. Nie zdaje siebie sprawy, jak wiele traci, do czasu gdy odwiedza z narzeczoną jej rodziców. Przybity monotonią trzydziestoletniego małżeństwa przyszły teść Thomasa, Gilbert (Alain Chabat), postanawia uratować chłopaka od popełnienia życiowego błędu – poślubienia młodszej kopii swojej żony Suzanne (Sabrine Kimberlain). Kryzys wieku średniego u Gilberta i frustracja Thomasa połączone razem zrywają wszelkie granice poprawności. Mężczyźni rzucają się w wir szalonych imprez i nocnego życia, nie bacząc na konsekwencje.

          Anthony Marciano filmem „Wieczni chłopcy” zadebiutował w roli reżysera. Dotychczas był znany w świecie muzycznym jako współwłaściciel firmy
          producenckiej „My Major Company”. Z wykształcenia muzyk, skomponował do swojego filmowego debiutu ścieżkę dźwiękową i piosenki śpiewane przez Maxa Boublila, jednego z dwóch głównych protagonistów i współautora scenariusza, znanego dotychczas jako internetowy parodysta i wschodząca gwiazda stand-upu. Boublilowi na planie towarzyszy Alain Chabat – weteran francuskiej kinematografii, bez którego udziału nie powstaje żadna dobra komedia nad Sekwaną. W filmie pojawia się również Iggy Pop, wiecznie młody rockman z gołą
          klatą i palcem w nosie, a jego piosenka „Żądza życia” to głośno śpiewany hymnem „Wiecznych chłopców”.
          PREMIERA: CANAL+, wtorek, 22 lipca 2014, 21:00

          Komentarz          • fot. Monolith Films

           KRÓLOWA XXX
           (Lovelace)
           Dramat biograficzny, USA, 2013
           Reżyseria: Jeffrey Friedman, Rob Epstein
           Obsada: Amanda Seyfried, Peter Sarsgaard, Juno Temple, Sharon Stone, James Franco, Adam Brody

           Pochodząca z bardzo konserwatywnej rodziny Linda Susan Boreman (Amanda Seyfried) postanawia uciec spod kurateli matki-dewotki (Sharon Stone). Zakochuje się i bierze ślub z charyzmatycznym Chuckiem Traynorem (Peter Sarsgaard), który namawia ją do udziału w filmie porno. „Głębokie gardło”, w którym partneruje jej Harry Reems (Adam Brody) jest pierwszym filmem pornograficznym dopuszczonym do dystrybucji kinowej. Odnosi oszałamiający sukces, a jego producent Anthony Romano (Chris Noth), zgarnia sporą część z 600 milionów dolarów, które film zarabia. Grająca w nim pod pseudonimem Linda Lovelace, nie uczestniczy w zyskach, ale zyskuje międzynarodową sławę, stając się królową filmów dla dorosłych i symbolem nieskrępowanej wolności seksualnej. Sześć lat później Linda opowiada światu prawdziwą historię swojej kariery. Okazuje się, że źle wspominała doświadczenia z planu „Głębokiego gardła” i nie chciała więcej występować w tego typu filmach. Jednak chciwy mąż, który popadł w poważne tarapaty finansowe, siłą zmuszał ją, by wykorzystywała swój talent. Była przez niego bita, groził jej śmiercią i zmuszał do udziału w filmach pornograficznych oraz prostytucji.

           Twórcy „Królowej XXX”, Jeffrey Friedman i Rob Epstein, z dużą dokładnością odtworzyli atmosferę i modę lat 70. XX w. Rolę tytułową zagrała Amanda Seyfried, znana m.in. z musicali „Mamma Mia!” i „Les Miserables: Nędznicy". W roli męża partneruje jej Peter Sarsgaard („Była sobie dziewczyna"). W filmie występuje ponadto Adam Brody jako kolega Lindy z planu „Głębokiego gardła”, Demi Moore w roli Glorii Steinem, działaczki politycznej i założycielki pisma „Ms. Magazine", w którym ujawniono toksyczną relację Lovelace z mężem. Sharon Stone gra matkę Lindy, a Eric Roberts - Nata Laurendiego, śledczego specjalizującego się w wykrywaniu kłamstw.
           PREMIERA: CANAL+, środa, 23 lipca 2014, 23:00

           Komentarz


           • SZTANGA I CASH
            (Pain & Gain)
            Komediodramat, czarna komedia, USA, 2013
            Reżyseria: Michael Bay
            Obsada: Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry

            Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Miami w 1994 roku. Daniel Lugo (Mark Wahlberg) jest kulturystą. Pracuje w miejscowej siłowni, a wolnym czasie uczęszcza na kursy motywacyjne Johnny'ego Wu (Ken Jeong). Czuje, że w życiu zasługuje na więcej i wymyśla plan porwania swojego bogatego klienta z siłowni, Victora Kershawa (Tony Shalhoub), by przejąć jego majątek. W akcję wtajemnicza dwóch kolegów: nawróconego byłego więźnia Paula Doyle'a (Dwayne Johnson) i eksperymentującego ze sterydami kolegę po fachu Adriana Doorbala (Anthony Mackie). Po wielu dniach tortur Kershaw przekazuje swój majątek porywaczom. Kulturyści pozorują wypadek i zostawiają biznesmana na pewną śmierć. Milioner uchodzi jednak z życiem i wynajmuje prywatnego detektywa (Ed Harris), by ich znalazł.

            Film wyreżyserował Michael Bay, miłośnik spektakularnego kina, autor takich hitów, jak „Armageddon”, „Pearl Harbour” czy ostatnio „Tansformers”. Bay zapewnił swojej inspirowanej faktami czarnej komedii kryminalnej bardzo dobrą obsadę. Rola Daniela Lugo wymagała od Marka Wahlberga tygodni ćwiczeń na siłowni. Jak sam mówił: - „Moja nowa sylwetka nie podoba się córkom, ale synowie są zachwyceni". Zarówno on, jak Dwayne Johnson dobrze odnaleźli się w swoich postaciach – mało rozgarniętych mięśniaków, z których jeden marzy, by być bogaty, a drugi zakończyć wreszcie kryminalną przeszłość i pojednać się z Jezusem. Trzecim kulturystą porywaczem został Anthony Mackie, a w roli porwanego doskonale spisał się pamiętny detektyw Monk, czyli Tony Shalhoub. Doborową obsadę uzupełnia w roli doświadczonego detektywa niezawodny jak zawsze Ed Harris.
            PREMIERA: CANAL+, piątek, 25 lipca 2014, 23:00
            Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 10:00.

            Komentarz


            • KŁOPOTLIWA SPRAWA
             (The Escape Artist)
             Thriller, miniserial, Wielka Brytania, 2013, 3 części
             Reżyseria: Brian Welsh
             Obsada: David Tennant, Toby Kebbell, Sophie Okonedo, Ashley Jensen, Anton Lesser, Tony Gardner, Roy Marsden, Nicholas Woodeson, Stephen Wight, Richard Albrecht, Monica Dolan, Jeany Spark, Jessica Ransom, Michael Cochrane, Patrick Ryecart, Aaron Niles, Connor Donnaghey, Brid Brennan

             Will Burton (David Tennant) jest prawnikiem, który specjalizuje się w wyciąganiu klientów z najgorszych sądowych tarapatów, stąd jego przydomek „Mistrz ucieczki”. W pracy kieruje się prostą zasadą: każdy ma prawo do dobrego obrońcy. Pozwala mu to rozwijać swój genialny zmysł prawniczy bez problemów natury moralnej. Wśród klientów cieszy się ogromnym powodzeniem bowiem, ku rozczarowaniu jego nemesis z sali sadowej, Maggie Gardner (Sophie Okonedo), nigdy dotychczas nie przegrał sprawy. Równie dobrze wiedzie się Burtonowi w życiu osobistym. Pewnego dnia wraz z synem Jamiem (Gus Barry) i żoną (Ashley Jensen) wyjeżdża do domku na wsi. Zabiera ze sobą do przejrzenia akta kolejnej sprawy. Podczas ich czytania, jest przerażony brutalnością morderstwa, którego ktoś dopuścił się na młodej kobiecie. W trakcie procesu Willowi udaje się znaleźć lukę w akcie oskarżenia i sędzia jest zmuszony wypuścić na wolność oskarżonego Liama Foyle’a. Will nie jest jednak w stanie uścisnąć jego ręki, jest bowiem przekonany o winie Foyle’a i obawia się, że przez to, co właśnie zrobił zginie ktoś jeszcze. Urażony zniewagą w sądzie Foyle, dokonuje kolejnego brutalnego morderstwa. Tym razem uderza bezpośrednio w najbliższych Burtona. Obrony Foyle’a podejmuje się odwieczna rywalka Willa z sali sadowej, Maggie Gardner (Sophie Okonedo), dla której wygranie tej sprawy jest punktem honoru. W trakcie procesu Will z synem jadą do domku, w którym została zabita Kate. Chłopak zaczyna opowiadać o tragicznej nocy. Okazuje się, że podrapał wówczas napastnika. Testy DNA mogą być koronnym dowodem oskarżenia. Informacja o nich wstrząsa zarówno Foyle’em, jak i niewzruszoną dotąd Maggie. Jednak na sali pani mecenas błyskotliwie dyskredytuje zarówno świadków oskarżenia, jak i dowód DNA. Foyle ponownie wychodzi na wolność. Will wie, że nie może liczyć na sprawiedliwość w sądzie. W końcu zna wszystkie sztuczki, za pomocą których da się obalić każdy akt oskarżenia i zdaje sobie sprawę, że prawo działa niezależnie od faktów. Rezygnuje więc z apelacji i postanawia zacząć życie od nowa w Carlisle w Szkocji. Jedzie tam na rozmowę o pracę. W miejscowym pubie widzi Foyle’a i postanawia zmusić go do wyznania winy. Seria wydarzeń prowadzi do śmierci Foyle’a, a Will zostaje oskarżony o jego morderstwo.
             PREMIERA cz. 1: CANAL+, poniedziałek, 21 lipca 2014, 21:00
             PREMIERA cz. 2: CANAL+, poniedziałek, 28 lipca 2014, 21:00
             Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 10:00.

             Komentarz


             • RED 2
              (RED 2)
              Komedia kryminalna, USA, Francja, Kanada, 2013
              Reżyseria: Dean Parisot
              Obsada: Bruce Willis, John Malkovich, Mary-Louise Parker, Anthony Hopkins, Helen Mirren, Catherine Zeta-Jones, Byung Hun Lee, Brian Cox, Neal Mcdonough

              Od czasu akcji z pierwszej części „Red” minęło trochę czasu. Były tajny agent CIA Frank Moses (Bruce Willis) żyje w szczęśliwym związku z Sarą Ross (Mary-Louise Parker), która martwi się, że wkrótce wpadną w bolesną rutynę. Szuka rady u starego kumpla i byłego partnera Franka - Marvina Boggsa (John Malkovich), który również nie potrafi przyzwyczaić się do spokoju i nudy egzystencji radosnego emeryta. Oboje pragną, by w życiu ich oraz Franka znowu pojawiły się przygoda i niebezpieczeństwo. Marzenie to spełnia się za sprawą skradzionej w czasach Zimnej Wojny broni najnowszej generacji o nazwie Nightshade. Panuje przekonanie, że to Frank i Marvin są w posiadaniu cennego przenośnego urządzenia nuklearnego. Wszyscy chcą je zdobyć. Skorumpowany amerykański urzędnik (Neal McDonough) nasyła na nich zawodowego zabójcę imieniem Han (Byung Hun Lee). Tymczasem MI6 wydaje na Franka i Marvina wyrok śmierci, który ma wykonać ich dawna znajoma Victoria (Helen Mirren). Misja, czy raczej ucieczka, prowadzi szaloną grupę do Paryża, gdzie Frank spotyka dawną miłość - wybuchową Katję (Catherine Zeta-Jones), z którą mierzyć się będzie zazdrosna Sara. Poszukiwania żyjącego w odosobnieniu geniusza Edwarda Baileya (Anthony Hopkins) doprowadzają zespół Franka do odkrycia tajemnicy Nightshade i uratowania świata.

              „Red 2” to sequel znakomicie przyjętej przez widzów komedii kryminalnej o emerytowanym agencie specjalnym CIA, Franku Mosesie i jego nietypowej grupie kolegów po fachu. To film akcji, ale jednocześnie humorystyczna historia miłosna o twardzielu, który zakochuje się w kruchej dziewczynie i stara się chronić ją przed niebezpieczeństwem. - „Mary-Louise (Parker) i Bruce (Willis) znakomicie się dogadują, mają fantastyczną aktorską chemię” – mówił reżyser przedsięwzięcia Dean Parisot. - „Ich gra przypomina chemię jednej z najbardziej klasycznych par kina – Spencera Tracy’ego i Katharine Hepburn. Obserwowanie ich w akcji było prawdziwą przyjemnością”. W drugiej części „Red” miejsce Morgana Freemana, którego bohater ginie w pierwszej części godnie uzupełnia Anthony Hopkins, który na potrzeby swojej postaci, naukowca Edwarda Baileya, sięgnął do historii i przygotował szkic charakterologiczny nietuzinkowego człowieka. - „To prawda, że trochę przesadzam z czytaniem tekstu… Zwyczajowo czytam scenariusz po kilkaset razy” – przyznaje Hopkins. „Ale robię to po to, żeby zbudować sobie odpowiednią bazę, dzięki której będę mógł później improwizować. Uważam, że jeśli zna się tekst na pamięć, otwiera się w ten sposób umysł i można wspaniale improwizować. Wtedy aktorstwo staje się fajną zabawą”.
              PREMIERA: CANAL+, sobota, 26 lipca 2014, 21:00
              Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:55.

              Komentarz


              • RODZINNY WEEKEND
               (Family Weekend)
               Komedia, USA, 2013
               Reżyseria: Benjamin Epps
               Obsada: Kristin Chenoweth, Matthew Modine, Olesya Rulin, Joey King, Shirley Jones, Chloe Bridges

               Emily (Olesya Rulin) jest szkolną mistrzynią w skokach na skakance. Za jej osiągnięcia doceniają ją w szkole, ale rodziców (Kristin Chenoweth, Matthew Modine) zupełnie nie obchodzi jej hobby. Dziewczyna ma wystartować w stanowych mistrzostwach. Kiedy dostrzega, że na widowni nie ma rodziców, wpada w gniew. Postanawia uwięzić rodziców w domu i naprawić rodzinne stosunki. Pomaga jej w tym rodzeństwo, babcia, kolega ze szkoły i sąsiad.
               PREMIERA: CANAL+, niedziela, 27 lipca 2014, 21:00
               Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:55.

               Komentarz


               • GENERACJA HMM…
                (Generation Um…)
                Dramat, USA, 2012
                Reżyseria: Mark Mann
                Obsada: Keanu Reeves, Bojana Novakovic, Adelaide Clemens

                John Wall (Keanu Reeves) jest w średnim wieku i jego rozczarowanie samym sobą po stokroć przewyższa to ze strony jego rodziców. Pewnego dnia kradnie kamerę zaczyna nagrywać przypadkowe sceny z życia miasta. Zwraca uwagę na dwie dziewczyny: Violet (Bojana Novakovic) i Mię (Adelaide Clemens), z którymi spędza urodziny. Prosi, by spróbowały opowiedzieć do kamery coś ciekawego. Żadna z nich nie jest niestety zdolna spełnić jego prośby.
                PREMIERA: CANAL+, wtorek, 29 lipca 2014, 21:00
                Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-06-02, 12:55.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+