Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • fot. Monolith Films

  NIEPRAWDOPODOBNA DZIEWCZYNA
  (Girl Most Likely)
  Komedia, USA, 2012
  Reżyseria: Shari Springer Berman, Robert Pulcini
  Obsada: Kristen Wiig, Annette Bening, Matt Dillon

  Imogene (Kristen Wiig) jest obiecującą nowojorską dramatopisarką. Ma przystojnego partnera, pracę w „New York Magazine” i przyjaciół wokół. Do czasu, kiedy traci pracę, a zaraz potem chłopaka. Aby go zatrzymać, dziewczyna symuluje próbę samobójczą. Ale ukochany ignoruje ją, a pod opiekę bierze wezwana przez lekarzy znienawidzona matka bohaterki, Zelda (Annette Bening).
  Ekscentryczna i hałaśliwa kobieta, wbrew woli córki, zabiera ją do domu rodzinnego, gdzie Imogene musi zmierzyć się z wszystkim tym, od czego kiedyś uciekła. Poznaje nowego chłopaka matki (Matt Dillon), który twierdzi, że nazywa się George Bousche i jest agentem CIA. Niespodzianką jest także młody i bardzo przystojny lokator (Darren Criss), zamieszkujący jej dawny pokój Imogene.
  PREMIERA: CANAL+, niedziela, 11 maja 2014, 21:00
  Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-05-02, 18:45.

  Komentarz  • © 2013 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

   POSTRACH NOCY 2: NOWA KREW
   (Fright Night 2)
   Komedia, horror, USA, 2013
   Reżyseria: Eduardo Rodriguez
   Obsada: Will Payne, Jaime Murray, Sean Power, Sacha Parkinson

   Za dnia Gerri Dandridge (Jaime Murray) jest seksowną panią profesor, by w nocy zmieniać się w wampirzycę, która zażywa odmładzających kąpieli we krwi. Gdy grupa studentów jedzie studiować w Rumunii, nieuchronnie wpadają w pułapkę Gerri, która poluje na dziewicę urodzoną w nowiu. Jest nią Amy (Sacha Parkinson), była dziewczyna Charleya (Will Payne), który razem z Edem (Chris Waller) próbują powstrzymać Gerri. Studentom pomaga Peter Vincent (Sean Power), łowca wampirów i jednocześnie gospodarz telewizyjnego reality show „Postrach nocy”.
   PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 12 maja 2014, 23:00
   Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-05-02, 18:45.

   Komentarz   • © 2013 Carnival Film & Theatre Limited. ALL RIGHTS RESERVED

    7:39
    (The 7:39)
    Melodramat, Wielka Brytania, 2014
    Reżyseria: John Alexander
    Obsada: David Morrissey, Sheridan Smith, Olivia Colman, Sean Maguire

    Codziennie o 7:39 Carl Matthews (David Morrissey) jeździ pociągiem do Londynu, gdzie pracuje w agencji nieruchomości. Nie lubi swojej pracy, a zwłaszcza szefa, który wymusza na nim zwalnianie ludzi. W domu czeka na niego miła i wyrozumiała żona Maggie (Olivia Colman) oraz dwójka nastoletnich dzieci, które w jego odczuciu nie szanują go tak, jak by tego pragnął. Pewnego poranka walka o miejsce siedzące w pociągu sprawia, że Carl zaczyna rozmawiać z Sally (Sheridan Smith), menadżerką w jednym z klubów fitness. Sally jest rozwódką, obecnie zaręczoną z Ryanem (Sean Maguire), który ku jej niezadowoleniu upiera się przy wystawnym weselu. Przyjaźń z porannej kolejki wkrótce przeradza się w romans, który wkrótce wychodzi na jaw i niesie ze sobą dla wszystkich poważne konsekwencje.
    PREMIERA: CANAL+, wtorek, 13 maja 2014, 21:00

    Komentarz    • © Kino Świat 2014

     ŻYWIE BIEŁARUŚ!
     Dramat, Polska, 2013
     Reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz
     Obsada: Dźmitry Vinsent Papko, Karolina Gruszka, Aliaksandr Malčanau, Dzianis Tarasenka, Paval Kryksunou, Maksim Karžycki

     Muzyk rockowy Miron (Dźmitry Vinsent Papko) stara się trzymać z dala od polityki, a opozycjonistów uważa za garstkę marzycieli. Jednak jeden z koncertów jego grupy, która gra „niezależny” rock staje się początkiem antyreżimowych manifestacji publiczności. W wyniku tych wydarzeń Miron zostaje przymusowo wcielony do wojska. W jednostce zderza się z nieludzkimi warunkami i indoktrynacją w sowieckim duchu. W odruchu protestu, przy wsparciu swojej pięknej i niepokornej dziewczyny Wiery (Karolina Gruszka), publikuje w Internecie „Zapiski z życia poborowego”. Blog ukazuje armię jako miniaturę współczesnej Białorusi, a jej obywateli jako „poborowych”, podlegających „fali” i indoktrynacji. Fragmenty z bloga Miron łączy w satyryczne piosenki, które uderzają w reżim, stając się przebojami na ulicach. Władze postanawiają uciszyć buntownika.

     Film Krzysztofa Łukaszewicza, reżysera głośnego „Linczu” oraz współtwórcy „Generała Nila”, jest oparty na faktach, pokazując realia kraju, zmagającego się z dyktaturą Łukaszenki. Opowiada o losach 24-letniego białoruskiego opozycjonisty, dziennikarza i działacza kultury Franaka Wiaczorki, który jest synem znanego działacza opozycji Vincuka Viačorki, byłego lidera Białoruskiego Frontu Ludowego. Wiaczorka, mimo wrodzonej wady serca, zwalniającej go z powszechnego obowiązku służby wojskowej, został wcielony na 18 miesięcy do wojska. Nie poddając się naciskom i represjom przełożonych, podjął walkę o zachowanie w armii języka białoruskiego oraz o elementarne potrzeby i prawa poborowych. Jedną z form tej walki było m.in. publikowanie w Internecie bloga - dziennika, demaskującego rzeczywistość białoruskiej armii. W roli głównej wystąpił debiutujący w kinie białoruski muzyk Dźmitry Papko, który w Polsce wystąpił pod pseudonimem Vinsent na koncercie „Solidarni z Białorusią”. Na planie partneruje mu Karolina Gruszka, nagrodzona m.in. za kreację w „Kochankach z Marony” główną nagrodą FPFF w Gdyni w 2005 roku.
     PREMIERA: CANAL+, środa, 14 maja 2014, 21:00

     Komentarz     • fot. Monolith Films

      KOLONIA
      (The Colony)
      Thriller, science fiction, Kanada, 2013
      Reżyseria: Jeff Renfroe
      Obsada: Laurence Fishburne, Bill Paxton, Kevin Zegers, Charlotte Sullivan, Atticus Dean Mitchell

      By zapobiec ocieplaniu się klimatu, ludzie tworzą maszyny powodujące zmiany pogody. W wyniku ich awarii pewnego dnia zaczyna padać śnieg i już nigdy nie przestaje. W roku 2045 Ziemia w całości pokryta jest lodem, temperatura jest ekstremalnie niska. Ludzie nie pamiętają już, czym jest ciepło słoneczne. Nieliczni, którym udało się przetrwać, wegetują w podziemnych schronach, walcząc z chorobami i próbując wyhodować żywność. Pewnego dnia Kolonia 7 dostaje sygnał alarmowy z pobliskiej osady. Przywódca grupy, Briggs (Laurence Fishburne) podejmuje decyzję o wyruszeniu z misją ratunkową. Dołącza do niego Sam (Kevin Zegers) oraz Graydon (Atticus Dean Mitchell). Na miejscu, w opuszczonej bazie czeka na nich śmiertelne niebezpieczeństwo, ale też nadzieja na ocalenie ludzkości.
      PREMIERA: CANAL+, piątek, 16 maja 2014, 21:00

      Komentarz      • fot. Monolith Fims

       STRASZNY FILM 5
       (Scary Movie 5)
       komedia, USA, 2013
       Reżyseria: Malcolm D. Lee
       Scenariusz: David Zucker, Pat Proft
       Obsada: Ashley Tisdale, Simon Rex, Kate Walsh, Terry Crews, Lindsay Lohan, Charlie Sheen, Marisa Saks, Erica Ash, Heather Locklear, Molly Shannon, Jerry O'Connell

       Podczas kręcenia sceny łóżkowej Charlie Sheen i Lindsay Lohan dochodzi do niewyjaśnionych zdarzeń. Charlie’ego opanowuje tajemnicza siła i miota nim po pokoju, po czym opanowana przez ducha Lindsey go zabija. Zostaje oskarżona o morderstwo i aresztowana. Znika też trójka dzieci Charlie’ego, które po kilku miesiącach odnajdują w lesie Snoop Dogg i Mac Miller. Dzieciaki trafiają pod opiekę brata Charlie’ego, Dana (Simon Rex) i jego żony Jody (Ashley Tisdale). Od tego momentu w domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Okazuje się, że wraz z dziećmi do domu wprowadził się demon. Jody i Dan próbują na różne sposoby ratować rodzinę, zmagając się jednocześnie z problemami w pracy. Dan, który zajmuje się badaniami nad inteligencją naczelnych, nie zauważa, że jeden z jego szympansów jest mądrzejszy od niego. Jody przygotowuje się do baletowego występu w „Jeziorze łabędzim".

       W piątej części serii komediowych horrorów, będących najsłynniejszą parodią kina grozy siebie zagrali Lindsay Lohan oraz Charlie Sheen, który wystąpił w dwóch poprzednich odsłonach filmu. Na planie pojawia się także Snoop Dog, Heather Locklear oraz Jerry O'Connell jako Christian Grey z powieści E.L. James. „Straszny film 5” parodiuje głośne filmy ostatnich sezonów, takie jak „Mama”, „Paranormal Activity”, „Czarny łabędź”, „Geneza planety małp”, „Igrzyska śmierci”, „Incepcja” czy „Oszukać przeznaczenie”.
       PREMIERA: CANAL+, sobota, 17 maja 2014, 21:00
       Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-05-14, 17:30.

       Komentarz       • fot. Monolith Films

        UCIEKINIER
        (Mud)
        Dramat, USA, 2012
        Reżyseria: Jeff Nichols
        Obsada: Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Sam Shepard, Jacob Lofland, Tye Sheridan, Michael Shannon, Sarah Paulson

        Ellis (Tye Sheridan) i Neckbone (Jacob Lofland) mieszkają w małym miasteczku u brzegów Mississippi, która dla miejscowych jest głównym źródłem utrzymania. Ojciec Ellisa łowi i sprzedaje ryby lokalnym knajpkom, Neckbone jest sierotą – mieszka z niewiele starszym wujkiem, który trudni się połowem małży. Pewnego dnia nastolatkowie spotykają na pobliskiej wyspie na tajemniczego mężczyznę (Matthew McConaughey). Mud wyznaje, że zabił w Teksasie człowieka, który skrzywdził jego ukochaną Juniper (Reese Witherspoon). Dziewczyna jest w mieście, a uciekinier chce się z nią spotkać, ale ściga go policja oraz brat i ojciec zabitego. Ellis postanawia pomóc Mudowi. Nieco bardziej sceptycznie jest do niego nastawiony Neckbone oraz Tom Blankenship (Sam Shepard), starzec o którego pomoc prosi Mud za pośrednictwem chłopców.

        „Uciekinier" jest trzecim filmem 35-letniego Jeffa Nicholsa. Film miał premierę podczas festiwalu w Cannes w 2012 roku, gdzie został bardzo entuzjastycznie przyjęty. W tytułowej roli wystąpił Matthew McConaughey, kiedyś kojarzony wyłącznie z ról czarujących macho o błękitnych oczach i śnieżnobiałym uśmiechu, dziś laureat Oscara 2014 za pierwszoplanową kreację w dramacie „Witaj w klubie”. McConaughey zaczynał karierę w 1991 roku, grając w produkcjach studenckich. Przełomowym okazał się dwa lata później występ w „Uczniowskiej balandze” Richarda Linklatera. Potem było ponad 40 produkcji, wśród których, obok licznych komedii romantycznych, przynoszących aktorowi popularność i pieniądze, znalazły się takie filmy, jak: „Czas zabijania” Joela Schumachera, „Amistad” Stevena Spielberga, „Kontakt” Roberta Zemeckisa czy „Podwójna gra” D.J. Caruso. Wreszcie w roku 2011 w karierze McConaugheya nastąpiła wyraźna zmiana, zarówno w jakości filmów, jak ról, które wybiera. Zagrał w „Prawniku z Lincolna” Brada Furmana, „Pokusie” Lee Danielsa, „Magic Mike’u” Stevena Soderbergha i serialu „Detektyw”, którego wraz z przyjacielem Woodym Harrelsonem był producentem. Ukoronowaniem tej doskonałej passy był Oscar za kreację chorego na AIDS Rona Woodroofa w dramacie „Witaj w klubie” Jeana-Marca Vallée. Wkrótce McConaughey wystąpi w produkcji „Interstellar” Christopher Nolan, „Sea of trees” Gusa Van Santa oraz kontynuacji Magic Mike’a”. Na planie „Uciekiniera” McConaugheyowi partneruje Reese Witherspoon jako Juniper, Sam Shepard w roli Toma Blankenshipa, Tye Sheridan jako Ellis oraz Michael Shannon jako jego ojciec i Sarah Paulson jako matka.
        PREMIERA: CANAL+, niedziela, 18 maja 2014, 21:00

        Komentarz


        • MAŁPIA ŁAPA
         (Monkey’s Paw)
         Horror, USA, 2013
         Reżyseria: Brett Simmons
         Obsada: Stephen Lang, C. J. Thomason, Corbin Bleu, Charles S. Dutton, Michelle Pierce, Tauvia Dawn

         Jake Tilton (C.J. Thomason) ma beznadziejną pracę bez perspektyw, a jego szef jest mężem jego byłej dziewczyny. Jakby tego było mało, matka Jake’a umiera na raka w szpitalu, bo kosztowna terapia nie przynosi efektów. Jest wiele rzeczy, które mogłyby polepszyć życie Jake’a. Szansa pojawia się, kiedy mężczyzna wchodzi w posiadanie łapy małpy, która spełnia trzy życzenia. Problem polega na tym, że tajemniczy talizman wykazuje przy tym skłonność do własnej interpretacji pragnień właściciela. Po wypowiedzeniu dwóch życzeń Jake znajduje się więc w sytuacji, kiedy zmartwychwstały Tony Cobb (Stephen Lang) próbuje zmusić go, by oddał mu ostatnie życzenie.

         W 1902 W.W. Jacobs opublikował opowiadanie „Małpia łapa”, która stała jednym z najchętniej adaptowanych i parodiowanych horrorów minionego wieku. Był inspiracją dla Boba Clarka przy „Deathdream" („Dead of Night”), jak i simpsonowego cyklu „Treehouse of Horror” (Domek na drzewie). Film Bretta Simmonsa opowiada o kolejnym właścicielu tytułowego talizmanu, pochodzącym z Nowego Orleanu Jake’u Tiltonie, i zgodnie z duchem oryginału ostrzega „uważaj o co prosisz, bo może być ci to dane”.
         PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 19 maja 2014, 21:00
         Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:58.

         Komentarz         • fot. Monolith Films

          EDUKACJA GRACE
          (Girl in Progress)
          Komediodramat, USA, 2012
          Reżyseria: Patricia Riggen
          Obsada: Cierra Ramirez, Eva Mendes, Patricia Arquette, Matthew Modine

          Nastoletnia Ansiedad (Cierra Ramirez) czuje się pozbawiona matczynego wsparcia. Grace (Eva Mendes), która ją samotnie wychowuje, pracuje na kilka zmian i romansuje z żonatym mężczyzną, doktorem Hartfordem (Matthew Modine). Nie ma czasu, by zająć się córką. Kiedy więc nauczycielka (Patricia Arquette) wprowadza na zajęciach temat powieści o dojrzewaniu, dla Ansiedad jest to inspiracja do samodzielnego zaplanowania własnego dojrzewania i z pomocą przyjaciółki przejścia do dorosłości na skróty. Dziewczyna wyznacza sobie całą listę rytuałów, wśród których jest m.in. seks z niewłaściwym chłopakiem, który będzie wielkim błędem, zerwanie z najlepszą przyjaciółką i przeżycie tragedii po śmierci kogoś bliskiego. „Edukację Grace” wyreżyserowała Patricia Riggen według scenariusza Hiram Martinem. W rolach głównych wystąpiły Eva Mendes i Cierra Ramirez. Partnerują im m.in. Patricia Arquette i Matthew Modine.
          PREMIERA: CANAL+, wtorek, 20 maja 2014, 21:00

          Komentarz          • fot. AURORA FILMS S.C.

           POZYCJA DZIECKA
           (Child Pose)
           Dramat, Rumunia, 2013
           Reżyseria Călin Peter Netzer
           Obsada: Luminita Gheorghiu, Bogdan Dumitrache, Ilinca Goia, Nataşa Raab, Florin Zamfirescu, Vlad Ivanov, Adrian Titieni

           Cornelia (Luminita Gheorghiu) jest zadbaną, bogatą i powszechnie szanowaną panią architekt. Ma wpływowych przyjaciół wśród bukareszteńskich elit i oddanego męża. Kobieta nie jest jednak szczęśliwa. Ma świadomość, że przegrała najważniejszą w życiu rzecz - miłość syna Barbu (Bogdan Dumitrache). Ukochany jedynak nie tylko wyprowadził się z domu i ma dziewczynę, ale też unika matki jak ognia, nie pojawiając się nawet na jej 60. urodzinach. Tragedia, która przydarza się Barbu jest dla Cornelii szansą, by powrócił pod matczyne skrzydła. Kobieta używa wszelkich środków, ustosunkowanych przyjaciół i pieniędzy, aby uchronić syna przed poniesieniem kary za wypadek, który spowodował.

           „Pozycja dziecka”, trzeci film w reżyserskiej karierze Calina Petera Netzera („Maria”, „Medal honorowy”), to krytyczny portret postkomunistycznych elit rządzących Rumunią, ale przede wszystkim poruszający obraz silnej relacji matki i syna. Podczas 63. MFF w Berlinie jury pod przewodnictwem Wonga Kar-Waia nagrodziło film Złotym Niedźwiedziem, a krytycy swoją Nagrodą FIPRESCI.
           PREMIERA: CANAL+, środa, 21 maja 2014, 21:00

           Komentarz           • © 2013 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

            TRANS
            (Trance)
            thriller psychologiczny, USA, 2013
            Reżyseria: Danny Boyle
            obsada: James McAvoy, Vincent Cassel and Rosario Dawson

            Simon (James McAvoy) pracuje w prestiżowym domu aukcyjnym w Londynie. Doświadczenie nauczyło go, że w sytuacji kryzysowej, nie warto być bohaterem, bo żadne dzieło sztuki nie jest warte życia. A jednak, kiedy celem kradzieży staje się warte miliony dolarów dzieło Goi, Simon zapomina o złotej maksymie, co przypłaca urazem głowy i amnezją. Wkrótce okazuje się, że obraz nie trafił do zleceniodawcy kradzieży, Francka (Vincet Cassel), tylko został gdzieś ukryty przez Simona. Żeby wydusić z niesubordynowanego wspólnika miejsce schowania działa, Franck zatrudnia hipnotyzerkę Elizabeth Lamb (Rosario Dawson), która zagłębia się w zakamarki umysłu Simona, gdzie granica między prawdą, sugestią i złudzeniem jest płynna.

            Film wyreżyserował laureat Oscara za „Slumdoga. Milionera z ulicy” Danny Boyle, autor takich filmów, jak kultowe „Trainspotting", „127 dni” z Jamesem Franco, „Niebiańska plaża” z Leo di Caprio czy „28 dni później” z Cillianem Murphym. Tym razem Boyle stworzył mroczny, przeznaczony tylko dla dorosłych widzów thriller pełen przemocy i odważnych scen erotycznych. Rolę Simona zaproponował Jamesowi McAvoyowi, który po przeczytaniu części scenariusza chciał ją odrzucić, gdyż myślał, że jego bohater jest w opowieści ofiarą. Do roli Francka, którego ostatecznie zagrał Vincent Cassel, przymierzano Michaela Fassbendera i Colina Firtha. W Elizabeth miała się wcielić Scarlett Johansson, Melanie Thierry lub Zoe Saldana, ale ostatecznie zagrała ją Rosario Dawson.
            PREMIERA: CANAL+, piątek, 23 maja 2014, 21:00

            Komentarz            • © VIVARTO

             POWTÓRNIE NARODZONY
             (Twice born/Venuto al mundo)
             Dramat, Włochy, Hiszpania, 2012
             Reżyseria: Sergio Castellitto
             Obsada: Penelope Cruz, Emile Hirsch, Adnan Haskovic, Saadet Aksoy, Pietro Castellitto, Luca De Filippo, Jane Birkin

             Gemma (Penelope Cruz) wraz z dorastającym synem Pietro (Pietro Castellitto) odwiedzają dawnego znajomego kobiety w Sarajewie. Podczas podróży odżywają wspomnienia z połowy lat 80., kiedy Gemma jako studentka mieszkała na Bałkanach. W górskim schronisku poznała wówczas przystojnego amerykańskiego fotografa Diega (Emile Hirsch). Od tej pory nie odstępowali się na krok. Dziewczyna zachodzi w ciążę, ale wkrótce traci dziecko. Gdy w Sarajewie wybucha wojna domowa, zakochani przeprowadzają się do Włoch. Obsesją Gemmy staje się posiadanie dziecka. W końcu w Sarajewie znajduje kobietę, która zgadza się zostać surogatką. Mimo niebezpieczeństwa, Diego i Gemma wyruszają znów na Bałkany w podróż, która odmieni ich życie na zawsze.

             Osiem lat po filmie „Namiętność” („Non ti muovere”) włoski aktor Sergio Castellitto powrócił do reżyserii. „Powtórnie narodzony” to historia oparta na bestsellerowej powieści żony Castellitta, Margaret Mazzantini. Melodramat jest przede wszystkim gratką dla miłośników talentu Penelope Cruz, która w filmie pojawia się w dwóch wcieleniach: matki dorastającego chłopca, która odsłania przed nim tajemnice swojej przeszłosci oraz – w retrospekcjach - młodej, zmysłowej dziewczyny. Na planie partneruje jej znany z „Wszystko za życie” Seana Penna Emile Hirsch oraz m.in. Jane Birkin. Cruz przez lata uczyła się tańca, by porzucić go na rzecz aktorstwa. Ze względu na urodę i talent szybko stała się popularna. Jest ulubioną aktorką Pedro Almodovara i Woody’ego Allena. Dzięki nim ma na koncie najważniejsze filmowe nagrody: BAFTA i OSCARA 2009 za rolę drugoplanową w „Vicky Cristina Barcelona” oraz dwie nominacje do OSCARA za rolę w „Volverze” Almodovara i w „Dziewięć” Roba Marshalla. Za „Volvera” zdobyła też Złotą Palmę dla najlepszej aktorki. W 2004 zagrała kobietę, która zakochuje się w swoim gwałcicielu w debiucie reżyserskim Sergia Castellitto „Namiętność”. Rola ta przyniosła jej najważniejszą włoską nagrodę filmową - Davida di Donatello dla najlepszej aktorki.
             PREMIERA: CANAL+, sobota, 24 maja 2014, 21:00

             Komentarz             • © SPI International Polska Sp. z o.o.

              TEDI I POSZUKIWACZE ZAGINIONEGO MIASTA
              (Las aventuras de Tadeo Jones / Ted, The Lost Explorer)
              Animacja, Hiszpania, 2012
              Reżyseria: Enrique Gato
              Obsada: Piotr Adamczyk (Tedi), Małgorzata Socha (Sara), Cezary Pazura (Freddy), Tomasz Borkowski (Arnoldson), Krzysztof Zakrzewski (Profesor Humbert), Włodzimierz Press (Profesor Lavrof), Jacek Kawalec (Max Mordon)

              Pracujący na budowie Tedi Jones od dziecka marzył, by zostać archeologiem i łowcą skarbów. Zbieg okoliczności sprawia, że zostaje wzięty za wybitnego naukowca i trafia na pokład samolotu lecącego do Peru. Na miejscu wraz z profesorem Lavrofem i jego piękną córką Sarą, w której Tedi natychmoiast się zakochuje, mają złamać prehistoryczne szyfry i odnaleźć legendarne złote miasto Inków. Legenda głosi, że ukryto tam magicznego Złotego Bożka, który obdarza swego właściciela nieśmiertelnością. Obok badaczy, w wyprawie uczestniczy postrzelony Peruwiańczyk Freddy, pies-łakomczuch Jeff i niema, uzależniona od internetu papuga. Ich tropem podąża tajemniczy Arnoldson, działający na zlecenie międzynarodowej szajki rabusiów dzieł sztuki.

              “Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta” to laureat trzech nagród Goya (hiszpańskich odpowiedników Oscarów) w kategoriach najlepsza animacja, debiut reżyserski i najlepszy scenariusz adaptowany. Komediowy przebój przez pięć tygodni był numerem jeden box office’u w Hiszpanii, gdzie zdeklasował hollywoodzką konkurencję w postaci oscarowej "Meridy Walecznej" studia Pixar i "Frankenweenie" Tima Burtona.
              PREMIERA: CANAL+, niedziela, 25 maja 2014, 18:00

              Komentarz              • fot. Monolith Films
               DOM BARDZO NAWIEDZONY
               (A Haunted House)
               Horror, czarna komedia, USA, 2013
               Reżyseria: Michael Tiddes
               Obsada: Marlon Wayans, Essence Atkins, Andrew Daly, Cedric the Entertainer

               Malcolm (Marlon Wayans) podejmuje wreszcie poważną życiową decyzję i prosi swoją dziewczynę (Essence Atkins), aby u niego zamieszkała. Oboje są tym faktem bardzo przejęci i liczą na szczęśliwe i spokojne wspólne życie. Wkrótce pokazuje się, ze Keisha nie wprowadziła się sama. Seria paranormalnych zjawisk uświadamia Malcolmowi, że ukochana jest opętana przez demona. Malcolm podejmuję próbę walki z duchem. Wzywa medium, egzorcystę ojca Williamsa i łowców duchów. Instaluje też monitoring w całym domu. Jest zdesperowany. Chce wykurzyć demona, aby ratować związek, a przede wszystkim swoje życie seksualne.

               „Dom bardzo nawiedzony” pojawił się na kinowych ekranach w dniu pierwotnie ustalonej premiery „Strasznego filmu 5”. Produkcje łączy osoba Marlona Wayansa, który napisał i zagrał główną rolę w „Domu bardzo nawiedzonym”, będąc jednocześnie tym, który zapoczątkował serię „Strasznych filmów”. Ponadto oba filmy parodiują najpopularniejsze horrory ostatnich lat, przy czym szczególnie chętnie jest eksploatowane „Paranormal Activity”. W przypadku „Domu bardzo nawiedzonego” są to także „Blair Witch Project”, „Egzorcysta” i kilka innych produkcji, których tematem jest nawiedzenie.
               PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 26 maja 2014, 21:00

               Komentarz               • CICHA UMOWA
                (The Arrangement)
                Dramat, USA, 2013
                Reżyseria: Kevin Bray
                Obsada: Stephanie Sigman, Bryan Greenberg, Amanda Schull, Stephen Root, Manolo Cardona

                Kolumbijka Lourdes Nieves (Stephanie Sigman) przeprowadza się do Miami, żeby poślubić ambitnego polityka Billy’ego Whitleya (Bryan Greenberg). To dla niej start nowego życia, które ma wymazać tragiczną i tajemniczą przeszłość. W nowym związku wykorzystuje dawne doświadczenia i kontakty, pomagając mężowi grać w krwawy sport, jakim jest lokalna polityka.

                Film został zrealizowany na podstawie opowiadania „When the Woman Come Out To Dance” Elmore’a Leonarda, amerykańskiego pisarza i scenarzysty, autora chętnie ekranizowanych powieści. Leonard stoi za tak znanymi produkcjami, jak seriale „Justified. Bez przebaczenia” i „Karen Sisco”, western „3:10 do Yumy” z Christianem Bale’em i Russellem Crowe’em, „Co z oczu, to z serca” z George’em Clooneyem i Jennifer Lopez, „Jackie Brown” Quentina Tarantino, „Dorwać małego”, a nawet „Hombre” z Paulem Newmanem.
                PREMIERA: CANAL+, wtorek, 27 maja 2014, 21:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+