Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • fot. HAGI Film Sp. z o.o.

  METRO
  (Metro)
  katastroficzny, Roja, 2013
  Reżyseria: Anton Megerdichev
  Obsada: Sergei Puskepalis, Anatoliy Belyy, Swietłana Chodczenkowa, Katerina Shpitsa, Elena Panova, Stanislav Duzhnikov

  W moskiewskim metrze dochodzi do katastrofy. Dochodzi do niej przez zaniedbanie pracowników, którzy lekceważą pojawiającą się w tunelach wodę. Konstrukcja nie wytrzymuje napięcia, część tuneli zalewa woda, a całej stolicy grozi zapadnięcie w głąb ziemi. Grupa, która przeżywa w wykolejonym pociągu, rozpoczyna wędrówkę tunelami, by wydostać się na powierzchnię. Na górze akcję ratunkową utrudnia postsowiecka mentalność urzędników i słynne moskiewskie korki.

  Pierwsza od 25 lat, najdroższa i zarazem najbardziej dochodowa produkcja katastroficzna w historii rosyjskiej kinematografii powstała na podstawie powieści Dmitria Safonova pod tym samym tytułem. Na potrzeby filmu zbudowano 117-metrowy tunel, gdzie umieszczono prawdziwe wagony metra. W specjalnym basenie zbudowano podziemny bunkier, gdzie toczy się akcja. By uniknąć wyziębienia, aktorzy grali w specjalnych kostiumach. Nie obeszło się bez efektów specjalnych, które dorównują hollywoodzkim produkcjom z najwyższej półki.
  PREMIERA: CANAL+, piątek, 25 kwietnia 2014, 21:00

  Komentarz  • fot. Monolith Films
   PANACEUM
   (Side Effects)
   Thriller, USA, 2013
   Reżyseria: Steven Soderbergh
   Obsada: Jude Law, Rooney Mara, Catherine Zeta-Jones, Channing Tatum

   Emily (Rooney Mara) oraz Martin (Channing Tatum) są młodzi, piękni i bogaci. Ona przyjechała do Nowego Jorku, by studiować grafikę, ale ostatecznie skończyła jako kelnerka. On to młody materialista, który na Wall Street spełnił swój amerykański sen, nawet jeśli musiał przy tym kraść i oszukiwać. Nie zakochał się w Wmily, tylko w jej wyobrażeniu, które może stawiać na piedestale. Jest dla niego po prostu kolejnym trofeum. Kiedy trafia do więzienia za przekręty finansowe, świat Emily rozpada się na kawałki. Kobieta trafia pod opiekę psychiatry dr. Victorii Siebert (Catherine Zeta-Jones). W małym mieszkanku na Manhattanie czeka cztery lata na powrót ukochanego. Pojawienie się Martina niewiele jednak pomaga. Po umyślnym wjechaniu samochodem w ścianę, trafia do dr. Banksa (Jude Law). Chwytając się ostatniej deski ratunku przed hospitalizacją, Emily zgadza się zażywać nowe na rynku środki antydepresyjne. Decyzja ta prowadzi do tragedii.

   „Panaceum” to prowokujący do refleksji thriller psychologiczny, w którym zażywany przez kobietę lek wywołuje niespodziewane i tragiczne w skutkach efekty uboczne. Film podejmuje temat zamazywania granicy pomiędzy rzeczywistością a chorobą psychiczną. „Nie wiadomo, co jest prawdą, a co ułudą, niemalże jak u Hitchcocka” – mówił scenarzysta filmu Scott Z. Burns, który wraz dr. Sashą Bardeyem przeprowadzili szeroko zakrojone badania na temat rosnącego użycia środków antydepresyjnych w USA. Znaleźli dowody, że leki, za pomocą których leczy się depresję i stany lękowe, powodują nierzadko niewyjaśnione zachowania. Burns wyszukał mnóstwo artykułów przypisujących środkom antydepresyjnym różne zbrodnie, od fizycznych napaści po morderstwa.

   „Panaceum” był określany „ostatnim filmem Stevena Soderbergha”, który zdobył sławę i uznanie już swoim debiutem pełnometrażowym. Za „Seks, kłamstwa i kasety wideo” zdobył Złotą Palmę festiwalu w Cannes. Oscara za reżyserię zdobył 11 lat później za „Traffic”. W trakcie ponad dwóch dekad kariery nakręcił prawie trzydzieści filmów, w tym trylogię „Ocean’s”, „Dobrego Niemca”, „Solaris”, „Intryganta”, dylogię „Che”, „Contagion – Epidemię strachu”, „Co z oczu, to z serca, „Schizopolis” oraz „Kafkę”. Jest uznawany za jednego z najlepszych i najbardziej kreatywnych twórców amerykańskiego kina, jednocześnie nie ma innego reżysera, który kręciłby filmy takie jak on. Odnosi również wielkie sukcesy jako producent, ma na swoim koncie m.in. „Michaela Claytona” Tony’ego Gilroya, „Niebezpieczny umysł” George’a Clooneya, „Przez ciemne zwierciadło” Richarda Linklatera czy „Miasteczko Pleasantville” Gary’ego Rossa. Lubi pracować ze sprawdzonymi aktorami. „Panaceum” to trzecie spotkanie reżysera z Channingiem Tatumem, z którym prywatnie się przyjaźnią (wcześniej „Magic Mike” oraz „Ścigana”. Po raz trzeci gra u Soderberga także Catherine Zeta-Jones, która wystąpiła także w „Trafficu” i „Ocean Twelve – Dogrywkce”. Reżyser pracował również wcześniej z Jude’em Law na planie „Contagion – Epidemii strachu”.
   PREMIERA: CANAL+, sobota, 26 kwietnia, 2014, 21:00

   Komentarz   • fot. Monolith Films

    POLOWANIE NA ŁOWCĘ
    (The Frozen Ground)
    Thriller, USA, 2013
    Reżyseria: Scott Walker
    Obsada: Nicolas Cage, John Cusack, Vanessa Hudgens, Katherine LaNasa, Radha Mitchell, 50 Cent

    Robert Hansen (John Cusack) jest zapalonym myśliwym. Od lat oddaje się swojemu hobby z wielkim zaangażowaniem. Jednak w odróżnieniu od innych myśliwych, Robert nie poluje na zwierzęta. Na swoje ofiary wybiera młode ładne kobiety. Wywozi je w odludne lasy Alaski, następnie puszcza wolno i napawa się polowaniem, którego zwieńczeniem jest zawsze śmierć dziewczyny. Pewnego razu porwana w celu zapolowania na nią 17-letnia prostytutka Cindy (Vanessa Hudgens) wymyka mu się z rąk. Zgłasza się na policję, ale z powodu swojego zajęcia i wyglądu, nie jest potraktowana poważnie przez władze. Jedynym wyjątkiem okazuje się detektyw Jack Halcombe (Nicolas Cage), który zapoluje na myśliwego.

    Pełnometrażowy debiut fabularny Scotta Walkera „Polowanie na łowcę” jest oparty na historii seryjnego mordercy Roberta Hansena, który w latach 1980–1983 zamordował 21 kobiet. Wcześniej porywał je i urządzał na nie w bezbrzeżnych lasach Alaski rytualne polowania. Hensen został ujęty i skazany na 461 lat więzienia. W filmie wciela się w niego John Cusack, a tropi go detektyw Halcombe w interpretacji Nicolasa Cage’a.
    PREMIERA: CANAL+, niedziela, 27 kwietnia 2014, 21:00

    Komentarz    • © Zentropa Entertainments10 ApS

     TOŻSAMOŚĆ NIEZNANA
     (ID:A)
     thriller, Dania, 2011
     reżyseria: Christian E. Christiansen
     obsada: Tuva Novotny, Carsten Bjørnlund, Flemming Enevold, Jens Jørn Spottag, Marie Louise Wille, Arnaud Binard

     Aliena (Tuva Novotny) budzi się na brzegu rzeki we Francji. Nie pamięta, kim jest i jak się tam znalazła. Obok siebie znajduje walizkę pełną pieniędzy. Ponieważ mówi z duńskim akcentem, wyrusza do Danii, żeby odkryć swoją tożsamość. Jej śladami podążają dwaj mężczyźni. Reżyser filmu Christian E. Christiansen w 2008 roku zdobył nominację do OSCARA® za aktorski film krótkometrażowy „Om natten”. Grająca Alienę Tuva Novotny jest znana polskim widzom m.in. z emitowanego na antenie ale kino+ serialu „Zbrodnie namiętności”.
     PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 21:00

     Komentarz     • © 2013 Universal Studios. ALL RIGHTS RESERVED

      ZŁODZIEJ TOŻSAMOŚCI
      (Identity Thief)
      komedia, USA, 2013
      reżyseria: Seth Gordon
      obsada: Jason Bateman, Melissa McCarthy, Jon Favreau, Amanda Peet, T.I.

      Pewnego dnia Sandy Patterson z Kolorado (Jason Bateman) dowiaduje się, że ktoś ukradł jego tożsamość i posługuje się kartą kredytową z jego danymi. Tym kimś jest Diana (Melissa McCarthy), która za pieniądze Sandy’ego żyje na Florydzie, prowadząc dość rozrzutny tryb życia. Patterson zostawia w domu żonę (Amanda Peet), dzieci i porzuca pracę by na własną rękę odnaleźć złodziejkę. Ma na to tylko tydzień inaczej sam będzie miał problemy z prawem. Gdy znajduje Dianę jego spokojne dotychczas życie nabiera tempa. Poprzedni film Setha Gordona „Szefowie wrogowie” z Jennifer Aniston, Jasonem Batemanem i Kevinem Spaceyem zdobył dużą popularność. W „Złodzieju tożsamości” wystąpili nominowana do OSCARA® i nagrody BAFTA Melissa McCarthy oraz zdobywca Złotego Globu Jason Bateman.
      PREMIERA: CANAL+, wtorek, 29 kwietnia 2014, 21:00

      Komentarz      • © Kino Świat 2014
       SYBERIADA POLSKA
       (Syberiada polska)
       Dramat, Polska, 2013
       Reżyseria: Janusz Zaorski
       Obsada: Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz, Urszula Grabowska, Paweł Krucz, Marcin Walewski, Natalia Rybicka, Jan Peszek, Igor Gniezdilow

       Według szacunków władz polskich, w pierwszych dwóch latach wojny wywieziono ze wschodnich terenów Polski ponad milion dwieście tysięcy osób, z czego około 440 tysięcy deportowanych znalazło się w więzieniach i obozach, a 150 tysięcy wcielono siłą do Armii Czerwonej. Resztę zmuszono do osiedlania się w różnych częściach Związku Sowieckiego.

       10 lutego 1940 roku nocą NKWD wysiedla mieszkańców wsi Czerwony Jar na Podolu. Wśród wysiedleńców jest rodzina Jana Doliny (Adam Woronowicz): jego żona Antonina (Urszula Grabowska) oraz synowie: Staś (Paweł Krucz) i Tadzio (Marcin Walewski). Ich podróż na Syberię trwa 40 dni, najpierw pociągiem, potem pieszo i saniami. Ich nowym domem jest obóz pośrodku tajgi, gdzie muszą zmierzyć się nie tylko z przerażającym zimnem, głodem i chorobami, ale także z brakiem prywatnej przestrzeni i jakiejkolwiek nadziei na przyszłość. Ta beznadzieja w połączeniu z szerzącymi się chorobami już pierwszą wiosną zdziesiątkują wysiedleńców, również rodzinę Jana.

       „Syberiada polska" to powrót Janusza Zaorskiego do kina historycznego, które przyniosło mu największe sukcesy międzynarodowe (Srebrny Niedźwiedź MFF w Berlinie za „Matkę Królów”, Grand Prix MFF w Locarno za „Jezioro Bodeńskie”).
       W obsadzie spotkali się znakomici aktorzy kilku generacji, m.in. Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolność jest w nas”), Jan Peszek („Pożegnanie jesieni”), Sonia Bohosiewicz („Obława”), Urszula Grabowska („Joanna”) oraz Natalia Rybicka („Chrzest”). Wspierają ich aktorzy ukraińscy - między innymi znany z produkcji Petera Weira „Niepokonani” Igor Gniezdilow, a także Andrii Zhurba i Valeria Guliaewa.
       PREMIERA: CANAL+, środa, 30 kwietnia 2014, 21:00

       Komentarz       • © 2011 BOS Entertainment. ALL RIGHTS RESERVED.

        ŚLISKA SPRAWA
        (Thin Ice/The Convincer)
        komediodramat, USA, 2011
        reżyseria: Jill Sprecher
        obsada: Greg Kinnear, Billy Crudup, Alan Arkin, Lea Thompson, Bob Balaban, Michelle Arthur

        Mickey Prohaska (Greg Kinnear) jest nieuczciwym agentem ubezpieczeniowym, który marzy o tym, żeby pogodzić się z żoną (Lea Thompson), z którą jest w separacji i wreszcie przeprowadzić się z zimnego Wisconsin. W trakcie podpisywania polisy u jednego z klientów, starszego pana Gorvy’ego Hauera (Alan Arkin), Prohaska odkrywa, że mężczyzna jest w posiadaniu bardzo cennych skrzypiec. W głowie Mickeya rodzi się plan przekrętu, który pozwoli mu zarobić pieniądze na zmianę życia. Agent decyduje się na kradzież instrumentu i sprzedanie go lokalnemu ślusarzowi Randy’emu Kinneyowi. Pech chce, że Randy sam jest oszustem. Gdy orientuje się, co zrobił Mickey, odwraca karty i przejmuje kontrolę nad sytuacją. „Śliska sprawa” to film z oficjalnej selekcji największego festiwalu filmów niezależnych Sundance 2011. W głównej roli wystąpił nominowany do OSCARA® i Złotego Globu za „Lepiej być nie może” Greg Kinnear. Partnerują mu zdobywca statuetek Akademii i BAFTY Alan Arkin oraz znany z „Wrogów publicznych” i „U progu sławy” Billy Crudup.
        PREMIERA: CANAL+, piątek, 2 maja 2014, 21:00

        Komentarz        • © 2013 Carnival Film & Theatre Limited. ALL RIGHTS RESERVED

         DRAKULA
         (Dracula)
         serial, USA, 2013, 10 odc.
         reżyseria: Andy Goddard, Steve Shill, Brian Kelly Nick Murphy Tim
         Obsada: Jonathan Rhys Meyers, Oliver Jackson-Cohen, Ben Miles, Jessica De Gouw, Thomas Kretschmann, Nonso Anozie, Miklós Bányai, Katie McGrath, Victoria Smurfit, Charlotte Asprey, Matt Barber

         W 1896 roku w Londynie zjawia się Drakula, który jako tajemniczy amerykański przemysłowiec Alexander Grayson (Jonathan Rhys Meyers) zwraca uwagę miejscowej arystokracji zakupem wystawnej rezydencji w Carfax Manor. Zamieszkuje w niej wraz ze swoim radcą prawnym i zaufanym powiernikiem, panem Renfieldem (Nonso Anozie). Grayson chce przekonać londyńskie społeczeństwo do nowych technologii, a w szczególności energii elektrycznej, która może rozświetlić Londyn. Jednak prawdziwym powodem przybycia Drakuli do Londynu jest zemsta na ludziach, którzy rzucili na niego klątwę nieśmiertelności i zabili jego żonę. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu, gdy zakochuje się w Minie Murray (Jessica De Gouw), która bardzo przypomina jego nieżyjącą żonę.

         Grayson organizuje w swojej posiadłości wystawne przyjęcie, na którym prezentuje londyńskiej elicie nową technologię. Wynalazek spotyka się z chłodnym przyjęciem, zwłaszcza ze strony inwestorów związanych z przemysłem naftowym, którzy zaniepokoili się o swoje dochody w przypadku, gdyby „sztuczka” – jak ją nazwali – okazała się prawdą. Grayson zatrudnia jako swojego przewodnika w kontaktach z londyńską arystokracją reportera „The London Inquisitor”, Jonathana Harkera (Oliver Jackson-Cohen), który jest narzeczonym Miny. Jednocześnie postanawia uwieść związaną z tajemniczym Zakonem Smoka łowczynię wampirów Lady Jayne Wetherby (Victoria Smurfit).

         W głównego bohatera serialu wcielił się jeden z jego producentów Jonathan Rhys Meyers, zdobywca Złotego Globu za tytułową kreację w filmie „Elvis”, znany szerokiej publiczności jako król Henryk VIII z „Dynastii Tudorów”. Meyersowi na planie towarzyszy Thomas Kretschmann, który – co ciekawe - w 2012 roku zagrał Drakulę w filmie Daria Argento. Tym razem, jako Abraham van Helsing, Kretschmann budzi ze snu słynnego wampira i zawiera z nim sojusz przeciwko wspólnemu wrogowi. Jego obsesja na temat zemsty i władzy sprawia, że staje się większym zagrożeniem dla ludzi niż sam Drakula. Do obsady dołączył także Oliver Jackson-Cohen, który zagrał Jonathana Harkera, dziennikarza który desperacko wspina się po szczeblach kariery i arystokratycznej hierarchii. W piękną Wilhelminę Murray, która do złudzenia przypomina zmarłą żonę Graystona, wcieliła się Jessica De Gouw, a w jej przyjaciółkę, seksowną londyńską arystokratkę Lucy - Katie McGrath. Lojalny powiernik Graystona, R.M. Renfield, wystąpił pod postacią Nonso Anozie’ego, a zafascynowanej tajemniczym inwestorem Lady Jane ciała i talentu użyczyła Victoria Smurfit. Za przetłumaczenie historii Drakuli na język filmowy jest odpowiedzialny Cole Haddon, który został także jednym z producentów wykonawczych projektu.
         PREMIERA: CANAL+, każdy czwartek, od 1 maja 2014, 21:30
         Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-04-23, 18:26.

         Komentarz         • © 2013 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

          TAJEMNICA ZIELONEGO KRÓLESTWA
          (The Epic)
          Animacja, USA, 2013
          Reżyseria: Chris Wedge
          Obsada w wersji oryginalnej: Colin Farrell, Josh Hutcherson, Amanda Seyfried, Christoph Waltz, Beyonce Knowles, Jason Sudeikis, Steven Tyler, Judah Friedlander
          Obsada w wersji polskiej: Joanna Jeżewska (królowa Tara), Grzegorz Pawlak (Bufo), Maciej Kujawski (Nim Galuu), (Miłogost Reczek (Grub), Mieczysław Morański, Piotr Bajtlik (Nod), Krzysztof Szczerbiński (Mub), Robert Jarociński (Ronin), Jakub Szydłowski (Bomba), Mateusz Narloch (Dagda)

          Profesor Bomba jest zwariowanym naukowcem, który wierzy, że istnieje inny świat poza naszym. Za wszelką cenę pragnie odkryć mikroskopijną krainę pełną dziwnych stworzeń, zwany Zielonym Królestwem. Zupełnie przypadkiem jego kilkunastoletnia córka Mary Katherine podlega transformacji i przenosi się do niego. Spotyka tam królową Tarę, której próbują pozbawić władzy odrażający Bagienni pod wodzą Mandrake’a. Po stronie królowej walczą szlachetni Liścianie, a wśród nich doświadczony Ronin i młody, nieco roztargniony i żywiołowy Nod, który zakochuje się w Mary Katherine. Dziewczyna obiecuje królowej chronić tajemniczy pąk, który musi rozkwitnąć w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej porze. Tak oto w ręce M.K. zostają powierzone losy całego leśnego królestwa i jego mieszkańców.

          „Tajemnica zielonego królestwa” to animacja twórców m.in. „Epoki lodowcowej” i „Rio”. Film jest oparty na powieści dla dzieci i młodzieży „The Leaf Men and the Brave Good Bugs” autorstwa Williama Joyce'a. Za kamerą stanął Chris Wedge. Wizualnie animację doprowadzono do perfekcji, tworząc prawdziwą ucztę dla oczu. Szczegółowo odwzorowane rośliny prezentują się tak zachwycająco, że niemal można poczuć ich zapach.
          PREMIERA: CANAL+, sobota, 3 maja 2014, 18:00

          Komentarz          • fot. Monolith Films

           INTRUZ
           (The Host)
           Thriller, science fiction, USA, 2013
           Reżyseria: Andrew Niccol
           Obsada: Saoirise Ronan, Max Irons, Diane Kruger, Jake Abel, William Hurt, Frances Fisher

           Obca rasa zwana Duszami najeżdża Ziemię, przejmując kontrolę nad ciałami i umysłami ludzi. Ci, którym udało się uniknąć zasiedlenia przez Dusze, pozostają w ukryciu. Melanie Stryder (Saoirse Ronan) zostaje schwytana. Do jej ciała zostaje zaimplantowana Dusza o imieniu Wagabunda, która próbuje zawładnąć jej wspomnieniami i wolną wolą. Melanie stawia jednak opór i z czasem udaje jej się porozumieć z zamieszkującą jej ciało i umysł istotą. Ścigana przez bezwzględną Tropicielkę (Diane Kruger), dziewczyna dołącza do grupy rebeliantów dowodzonych przez wuja Jeba (William Hurt). Choć zostaje natychmiast zdemaskowana przez grupę, unika śmierci z ich rąk, by wspólnie spróbować znaleźć sposób na przeżycie dla Melanie i Wagabundy.

           „Intruz” to epicki romans science fiction, intensywne kino przygodowe, które zostało oparte na bestsellerowej powieści Stephenie Meyer, autorki „Sagi Zmierzch”. „Intruz” trafił na półki sklepów w 2008 roku i przez 26 tygodni okupywał pierwsze miejsce prestiżowej listy bestsellerów „The New York Times”. - „Te dziwaczne byty, którą zwą się Duszami, to bardzo pokojowo nastawione istoty, poszukujące harmonii. Naprawiają wiele problemów naszego świata. Nie ma już głodu, chorób, lęku, przemocy. Nikt nie kradnie, nikt nie oszukuje” – opowiada o obcych autorka powieści. Co oczywiste, grupka ludzi, którzy oparli się inwazji Dusz, nie jest w stanie dostrzec piękna utopii, która pochłonęła ich bliskich. Główną, podwójną rolę w filmie zagrała irlandzka aktorka młodego pokolenia Saoirise Ronan. Zaczęła karierę w wieku 7 lat, zyskując kilka lat później międzynarodową sławę rolą w „Pokucie” Joe’ego Wrighta. Za tę rolę była nominowana do Oscara, Złotego Globu oraz nagrody BAFTA. Miała 13 lat. Później wystąpiła m.in. w „Nostalgii anioła” Petera Jacksona” i „Niepokonanych” Petera Weira. W wieku 16 lat zagrała w „Hannie” Joe’ego Wrighta, w której zobaczył ją kompletujący obsadę do „Intruza” Andrew Niccol. Zakochanego w Melanie Jareda zagrał Max Irons, syn Jeremy’ego Ironsa i Sinead Cusack.
           PREMIERA: CANAL+, niedziela, 4 maja 2014, 21:00

           Komentarz           • © Kino ŒŚwiat 2014

            NIEGRZECZNE DZIECIAKI TRAFIAJĄ DO PIEKŁA
            (Bad Kids Go to Hell)
            czarna komedia, horror, USA, 2012
            Reżyseria: Matthew Spradlin
            Obsada: Judd Nelson, Ben Browder, Marc Donato, Cameron Deane Stewart, Chanel Ryan, Ali Faulkner, Amanda Alch

            Szalona komedia o rozpuszczonych nastolatkach, doskonałe połączenie kina grozy z czarnym humorem. Sześcioro studentów college'u odbywa karę w szkolnej bibliotece Akademii Crestview. Mają tam spędzić osiem godzin, które okażą się dla nich śmiertelnie niebezpieczne. Pojawia się bowiem tajemnicza zła moc, która mieszka w murach szkoły, zbudowanej na terenie odebranym Indianom.
            PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 5 maja 2014, 21:00

            Komentarz            • fot. Monolith Films

             NIECH ŻYJE FRANCJA!
             (Vive La France)
             Komedia, Francja, 2013
             reżyseria: Michaël Youn
             obsada: Michaël Youn, José Garcia, Isabelle Funaro

             Tabulistan to mały kraj w Azji Środkowej, o którym nikt nigdy nie słyszał. Ubolewa nad tym miejscowy dyktator, który postanawia zrobić coś spektakularnego, by zaprezentować ojczyznę na arenie międzynarodowej. Takim wydarzeniem ma być wysadzenie w powietrze wieży Eiffla. Misję powierza dwóm odważnym, ale nie do końca rozgarniętym pasterzom. Zamachowcy-samobójcy, Feruz (Michaël Youn) i Muzafar (José Garcia), podróżując przez Francję, poznają wielu nieprzyjaznych mieszkańców kraju: niemiłych kelnerów, agresywnych kibiców, korsykańskich nacjonalistów, nadgorliwych policjantów i nieuczciwych taksówkarzy. W końcu spotykają młodą dziennikarkę Marianne, która bierze ich za nielegalnych imigrantów i postanawia im pomóc. Dzięki niej Muzafar i Feruz odkrywają to lepsze oblicze Francji.
             PREMIERA: CANAL+, wtorek, 6 maja 2014, 21:00

             Komentarz             • fot. Pathe Films

              ZDARZYŁO SIĘ W SAINT-TROPEZ
              (It Happened In Saint-Tropez / Des gens qui s’embrassent)
              komediodramat, Francja, 2012
              reżyseria: Danièle Thompson
              obsada: Monica Bellucci, Kad Merad, Eric Elmosnino

              Ukochana żona Zefa (Eric Elmosnino) ginie w wypadku. Jej pogrzeb przypada w dniu ślubu córki jego brata, Roniego (Kad Merad). Ten niefortunny przypadek powoduje eskalację konfliktu między braćmi, których od zawsze wszystko dzieliło: poczynając od kobiet, które im się podobały, poprzez ścieżki kariery, które obrali, kończąc na stosunku do religii. Łączy ich tylko starzejący się ojciec i córki, które się ze sobą przyjaźnią.
              PREMIERA: CANAL+, środa, 7 maja 2014, 21:00

              Komentarz              • fot. Monolith Films

               PROTEKTOR
               (Safe)
               Film akcji, USA, 2012
               Reżyseria Boaz Yakin:
               Obsada: Jason Statham, Catherine Chan, Robert John Burke, James Hong, Anson Mount

               Luke Wright (Jason Statham) był kiedyś nowojorskim gliną. Biorąc udział w ustawianych walkach, przez przypadek nokautuje przeciwnika, przez co naraża się rosyjskiej mafii. Gangsterzy robią z niego przykład dla innych - zabijają mu rodzinę, a jego samego skazuje na banicję. Teraz załamany włóczy się po ulicach, planując samobójstwo. Pewnego dnia los stawia na jego drodze 12-letnią, przerażoną dziewczynkę. Mei (Catherine Chan) jest ścigana przez japońską Triadę i rosyjską mafię, a Wright staje w jej obronie. Dziewczynka ma niezwykłe zdolności matematyczne i udało jej się zapamiętać wart miliony dolarów kod, bezcenny dla Triady, Rosjan i skorumpowanych funkcjonariuszy.
               PREMIERA: CANAL+, piątek, 9 maja 2014, 21:00

               Komentarz               • fot. Monolith Films

                DRUGIE OBLICZE
                (The Place Beyond the Pines)
                dramat, USA, 2013
                reżyseria: Derek Cianfrance
                obsada: Ryan Gosling, Bradley Cooper, Eva Mendes, Ben Mendelsohn, Ray Liotta

                Luke (Ryan Gosling) pracuje dla show motocyklowego, jeżdżąc od miasta do miasta. Kiedy pewnego lata powraca do Schenectady w stanie Nowy Jork, dowiaduje się, że dziewczyna, z którą miał romans (Eva Mendes), urodziła mu syna. W jednej chwili chce rzucić wszystko i poświęcić się rodzinie, ale nie jest przygotowany do bycia ojcem. Korzystając ze swoich niezwykłych umiejętności jazdy na motocyklu, zaczyna okradać banki. Podczas jednego ze skoków jego drogi krzyżują się z ambitnym funkcjonariuszem policji, Averym Crossem (Bradley Cooper), co dla obu kończy się fatalnie. Kilkanaście lat później przypadek sprawia, że poznają się ich synowie.

                „Drugie oblicze” to dramat kryminalny Dereka Cianfrance’a („Blue Vallentine”), który dzieje się na przestrzeni 15 lat i pokazuje nierozerwalną więź pomiędzy ojcami i synami. - „W filmie mamy trzy osobne, acz połączone ze sobą historie. O kaskaderze na motocyklu, który wybiera życie przestępcy, by zapewnić utrzymanie nowonarodzonemu synu, o ambitnym młodym policjancie, który woli stawić czoło skorumpowanemu wydziałowi niż własnym demonom, oraz o dwóch gnębionych problemami chłopcach, którzy muszą skonfrontować się z przeszłością. Każda z tych historii zmierza w kierunku jednej konkluzji” – mówi o produkcji reżyser Derek Cianfrance. W role ojców wcielili się Bradley Cooper i Ryan Gosling, który na planie „Drugiego oblicza” poznał Evę Mendes. Chłopców zagrali Dane DeHaan i Emory Cohen.
                PREMIERA: CANAL+, sobota, 10 maja 2014, 21:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+