Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • ZAGUBIONY CZAS
  (Die Verlorene Zeit / Remembrance)
  Melodramat, wojenny, Niemcy, 2011
  Reżyseria: Anna Justice
  Obsada: Alice Dwyer, Mateusz Damięcki, Dagmar Manzel, Lech Mackiewicz, Susanne Lother, Joanna Kulig, Adrian Topol, David Rasche, Shantel Vansanten, Mirosław Zbrojewicz

  Obóz koncentracyjny Auschwitz, 1944 rok. Tomasz Limanowski (Mateusz Damięcki) jest od 4 lat więźniem politycznym, kiedy w obozie pojawia się rodzina niemieckich Żydów. Wszyscy trafiają do komory gazowej, zostaje tylko Hannah (Alice Dwyer). Początkowo spoglądają na siebie ukradkiem podczas wykonywania codziennych obowiązków. Z czasem zakochują się w sobie. Kiedy okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży, Tomasz podejmuję desperacką próbę ocalenia ukochanej. Udaje im się uciec, ale wojna rozdziela ich. Oboje myślą, że drugie nie żyje. Ponad 30 lat później Hannah (Dagmar Manzel) mieszka z rodziną w Nowym Jorku. Pewnego dnia podczas wizyty w pralni ogląda wywiad z Tomaszem (Lech Mackiewicz), który opowiada ich wspólnej historię. Chce go odnaleźć, ale w 1976 roku Polska jest po drugiej stronie Żelaznej Kurtyny.

  - „W „Zagubionym czasie" gram Polaka, który od czterech lat przebywa w obozie koncentracyjnym” - mówi Mateusz Damięcki. – „Było to dla mnie ogromne wyzwanie aktorskie i przeżycie emocjonalne. Poszukując postaci, spotykałem się z byłymi więźniami, czytałem dużo literatury na temat Holocaustu, odwiedzałem obozy koncentracyjne w Polsce. To był czas głębokiej zadumy. Postać Tomasz budowałem w oparciu o obserwacje i angażując całe ciało. Aby być wiarygodnym schudłem do roli 16 kilogramów”. Partnerką Mateusza Damięckiego jest Alice Dwyer, nominowana w 2013 roku do nagrody przyznawanej przez Stowarzyszenie Niemieckich Krytyków w kategorii najlepsza aktorka. Z polskich aktorów w drugoplanowych rolach występują m.in. Joanna Kulig, Mirosław Zbrojewicz i Lech Mackiewicz. Film podobał się krytykom i odniósł sukces na arenie międzynarodowej. W 2012 roku był pokazywany w sekcji German Cinema - LOLA@Berlinale. Otrzymał Nagrodę Publiczności na Los JFF Angeles 2012, Zagreb JFF 2012, London JFF 2011, Hong Kong JFF 2011, San Francisco Berlin & Beyond FF 2011, Filmkunstfest Schwerin 2011 oraz nagrodę za reżyserię na FF of Tamilnadu (Indie) 2012. Film także otworzył Warszawski Festiwal Żydowski 2012, gdzie zdobył Nagrodę za najlepsze zdjęcia. Wszedł do kin w Nowej Zelandii i Korei Płd., a w Japonii w 2012 roku był na piątym miejscu box office'u.
  PREMIERA: CANAL+, środa, 2 kwietnia 2014, 21:00

  Komentarz


  • REGUŁA MILCZENIA
   The Company You Keep)
   Thriller, USA, 2012
   Reżyseria: Robert Redford
   Obsada: Robert Redford, Shia LaBeouf, Susan Sarandon, Nick Nolte, Stanley Tucci, Chris Cooper, Richard Jenkins

   Jim Grant (Robert Redford) jest wdowcem, samotnie wychowującym córkę. Pracuje jako prawnik na przedmieściach Nowego Jorku. W młodości był aktywistą radykalnego lewicowego ruchu studenckiego Weather Underground. Oskarżony o morderstwo, od 30 lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Pewnego dnia w związku z napadem na bank sprzed trzech dekad zostaje aresztowana Sharon Solarz (Susan Sarandon). Sprawą interesuje się młody dziennikarz Ben Shepard (Shia LaBeouf), który odkrywa prawdziwą tożsamość Granta. Jim musi uciekać. By oczyścić się z zarzutów, odwiedza paru znajomych z dawnych czasów. W najnowszym filmie Roberta Redforda obok reżysera wystąpiła plejada gwiazd, często w króciutkich epizodach, m.in. Nick Nolte, Susan Sarandon, Shia LaBeouf, Stanley Tucci, Chris Cooper, Richard Jenkins, Brendan Gleeson, Julie Christie, Terrence Howard, Sam Elliott i Anna Kendrick.
   PREMIERA: CANAL+, piątek, 4 kwietnia 2014, 21:00
   Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:57.

   Komentarz   • © Alan Markfield
    WŁADZA
    (Broken City)
    thriller, Stany Zjednoczone, 2013
    reżyseria: Allen Hughes
    obsada: Russell Crowe, Mark Wahlberg, Catherine Zeta-Jones, Jeffrey Wright, Natalie Martinez, Alona Tal, Barry Pepper

    Nowojorski policjant Billy Taggart (Mark Wahlberg) zabija na służbie mordercę i gwałciciela.
    Dzięki pomocy wysoko postawionych urzędników, Taggart zostaje uniewinniony, musi jednak zrezygnować z dalszej pracy w policji. Mija kilka lat, w trakcie których Taggart jako prywatny detektyw ledwo wiąże koniec z końcem. Gdy burmistrz Nowego Jorku Nicholas Hostetler (Russel Crowe) zwraca się do niego ze zleceniem, Taggart nie może odmówić. Hostetler chce dowodów na to, że jego żona Cathleen (Catherine Zeta-Jones) go zdradza. Sprawa nie jest jednak tak prosta, jak się wydaje. Hostetlera i Taggarta łączy historia i sieć zależności. Obaj dążą do konfrontacji i wygranej. Który z nich wyjdzie obroną ręką z sieci politycznych intryg?

    W rolę Taggarta wciela się dwukrotnie nominowany do OSCARA® („The Fighter”, „Infiltracja”) Mark Wahlberg. - „Podoba mi się to, że Billy nikogo za nic nie przeprasza. Zrobi wszystko, co będzie musiał, żeby naprawić wyrządzone mu krzywdy. Tęskni za życiem, które kiedyś prowadził, a dochodzenie w sprawie potencjalnej zdrady żony burmistrza oferuje mu szansę odzyskania tego, co niesłusznie utracił” – mówił o swojej postaci Wahlberg. Russel Crowe, zdobywca statuetki Akademii („Gladiator” ) jako burmistrz Hostetler musiał się zmierzyć z rolą wyrachowanego mężczyzny, który nie ma skrupułów, gdy chce osiągnąć cel. - „Burmistrz Hostetler reprezentuje po części Queens, a po części Wall Street. To zadeklarowany populista, który uwielbia styl życia zarezerwowany wyłącznie dla elit. Wszyscy znamy powiedzenie, że władza korumpuje, ale bardzo ciekawe jest obserwować skorumpowanego człowieka, który uważa, że lekka korupcja dokonywana dla osiągnięcia wyższych celów jest całkowicie usprawiedliwiona”. W żonę polityka wciela się zdobywczyni OSCARA® Catherine Zeta-Jones („Chicago”). Cathleen jest postacią tajemniczą, która wiedzie tylko z pozorów idealne życie. Równie świetnie zbudowane i zagrane we „Władzy” są role drugoplanowe: komisarza Fairbanksa, którego gra Jeffrey Wright oraz głównego oponenta Hostetlera, radnego Jacka Vallianta (w tej roli Barry Pepper). Autorem scenariusza do filmu jest debiutant Brian Tucker. Co ciekawe, w 2008 roku jego dzieło trafiło na słynną czarną listę, na której znajdują się świetne projekty, które nie powinny być zrealizowane. Reżyser filmu Allen Hughes („Księga ocalenia”, „Z piekła rodem”) od samego początku był zafascynowany historią pojedynku dwóch silnych mężczyzn: - „(film) zawiera dużo znakomicie przemyślanej akcji, fabularnych przewrotek, a także dynamicznie poprowadzoną narrację, ale najważniejsze jest to, że na piedestale stawia swoich bohaterów”.
    PREMIERA: CANAL+, sobota, 12 kwietnia 2014, 21:00

    Komentarz    • WEEKEND Z KRÓLEM
     (Hyde Park on Hudson)
     komediodramat, Wielka Brytania, 2012
     reżyseria: Roger Michell
     obsada: Bill Murray, Laura Linney, Samuel West, Olivia Colman, Elizabeth Marvel

     W 1939 roku świat stoi u progu II wojny światowej. Aby zdobyć przychylność Stanów Zjednoczonych, król Jerzy VI (Samuel West) wraz z małżonką królową Elżbietą (Olivia Colman) wyruszają z oficjalną wizytą za ocean. Goszczą u prezydenta Roosevelta w Białym Domu oraz w jego prywatnej posiadłości Springwood w Hyde Parku. Głównym wątkiem filmu jest romans Franklina Delano Roosevelta ze swoją daleką kuzynką Margaret Lynch Suckley, który zaczął się w trakcie wizyty króla Jerzego VI. W rolę prezydenta USA wcielił się nominowany do OSCARA® („Miedzy słowami”), zdobywca Złotego Globu Bill Murray. Partneruje mu Laura Linney – trzykrotnie nominowana do statuetki Akademii, zdobywczyni dwóch Złotych Globów oraz czterech nagród Emmy. Reżyserem „Weekendu z królem” jest Roger Michell, twórca takich hitów filmowych, jak „Dzień dobry TV” czy „Notting Hill”
     PREMIERA: CANAL+, niedziela, 13 kwietnia 2014, 21:00

     Komentarz     • © 2012 Universal Network Television LLC. ALL RIGHTS RSERVED.

      DROGA W PRZESZŁOŚĆ
      (Rewind)
      Film akcji/science fiction, USA, 2013
      Reżyseria: Jack Bender
      Obsada: Shana McRae, Shane McRae, Jennifer Ferrin, Robbie Jones, Jeff Fahey, Keisha Castle-Hughes, Keon Mohajeri, Matthew Bennett

      Oddział, składający się z żołnierzy i cywilnych naukowców musi użyć nieprzetestowanej technologii, by cofnąć się w czasie i zapobiec wydarzeniom, które doprowadziły do niszczącego ataku terrorystycznego. W skład grupy wchodzi Priye (Keisha Castle-Hughes), historyczka i antropolog behawioralny, której wiedza wykracza daleko poza suche fakty. Priye dostarcza analizy przed misją. W zadaniu bierze udział także Bryce (Jennifer Ferrin), genialna naukowiec, która zna swoją wartość i nie interesuje ją, co myślą o niej inni. Charlie (Keon Mohajeri) opatentował innowacyjną technologię, która redukuję historię do czystej matematyki. Henry Knox (McRae) prowadzi misję, a pomaga mu przyjaciel Danny (Robbie Jones). Film był w założeniu 2-godzinnym pilotem serialu, który jednak nie powstał. Scenarzystą jest Justin Marks („Street Fighter").
      PREMIERA: poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 21:00

      Komentarz


      • CZAS ZAPŁATY
       (Welcome to the Punch)
       Thriller, kryminał, Wielka Brytania, 2013
       Rezyseria: Eran Creevy
       Obsada: James McAvoy, Mark Strong, Andrea Riseborough

       Londyński oficer policji Max Lewinsky (James McAvoy) od lat obsesyjnie ściga śmiałego i sprytnego złodzieja Jacoba Sternwooda (Mark Strong). Raz jest naprawdę blisko, ale próba kończy się porażką, a Max zostaje postrzelony w kolano. Po trzech latach wciąż boryka się z fizycznymi i psychicznymi konsekwencjami tego wydarzenia. Nadal pracuje w policji, a jego partnerką zostaje młoda policjantka Sarah Hawks (Andrea Riseborough). Niespodziewanie nadarza się okazja do rewanżu na Sternwoodzie, którego nastoletni syn zostaje wmieszany w nieudaną próbę kradzieży. Jacob, aby go ratować, porzuca swoje bezpieczne schronienie na Islandii i wraca do Londynu. Max rozpoczyna się pościg, w trakcie którego z odkrywa, Jacob nie jest jedynym czarnym charakterem w okolicy.
       PREMIERA: CANAL+, wtorek, 15 kwietnia 2014, 21:00
       Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:57.

       Komentarz       • © Kino Świat 2014

        IMAGINE
        (Imagine)
        komediodramat, Polska/Portugalia/Francja/Wielka Brytania, 2012
        reżyseria: Andrzej Jakimowski
        obsada: Edward Hogg, Alexandra Maria Lara, Melchior Derouet, João Lagarto

        Ian (Edward Hogg), instruktor echolokacji, przybywa do specjalnego ośrodka dla niewidomych w Lizbonie, aby podjąć tam pracę z nowymi podopiecznymi. Ian uczy orientacji w przestrzeni nietypowymi metodami, czym wzbudza niepokój . Sam porusza się tak pewnie, że jego uczniowie nie wierzą, że również nie widzi. W krótkim czasie zyskuje ich sympatię, pokazując im świat, którego wcześniej nie mieli okazji eksplorować. Ian obdarza szczególną atencją piękną Ewę (Alexandra Maria Lara), której pomaga przezwyciężyć lęki i otworzyć się na świat.

        „Imagine” to wzruszająca i urzekająca zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego historia charyzmatycznego instruktora, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. – „Scenariusz „Imagine” pisałem po kilkumiesięcznej dokumentacji, dotyczącej technik orientacji przestrzennej, jakimi posługują się niewidomi. Uważam, że te metody są na wskroś poetyckie, a zarazem niezwykle filmowe” – mówi reżyser. To trzeci, długo wyczekiwany film reżysera „Sztuczek” i „Zmruż oczy”, zdobywcy sześciu Złotych Orłów oraz Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Oprócz Nagrody Publiczności Jakimowski zdobył za „Imagine” na Warszawskim Festiwalu Filmowym nagrodę za reżyserię w Konkursie Międzynarodowym. Świetnie uzupełniającą zdjęcia i montaż muzykę do filmu skomponował Tomasz Gąssowski, autor ścieżki dźwiękowej do pozostałych obrazów Jakimowskiego. W rolę głównych bohaterów wcielili się Edward Hogg, zdobywca prestiżowego wyróżnienia Shooting Star na Festiwalu w Berlinie, oraz znana widzom CANAL+ z filmów „Control” oraz „Wyścig” Alexandra Maria Lara, pamiętna odtwórczyni roli Traudl Junge, osobistej sekretarki Hitlera w filmie „Upadek”.
        PREMIERA: CANAL+, środa, 16 kwietnia 2014, 21:00

        Komentarz


        • 40 LAT MINĘŁO
         (This Is 40)
         komedia, USA, 2012
         reżyseria: Judd Apatow
         obsada: Paul Rudd, Leslie Mann, Megan Fox, Jason Segel, Maude Apatow, Iris Apatow, Lena Dunham, Melissa McCarthy

         Małżeństwo Pete’a (Paul Rudd) i Debbie (Leslie Mann) boryka się z problemami. Oboje kończą właśnie czterdziestkę. Niestety zamiast wspólnie świętować, próbują radzić sobie z kryzysem wieku średniego, problemami finansowymi i niesfornymi córkami.

         „40 lat minęło” jest spin-offem popularnej komedii romantycznej „Wpadka”. Grający Pete’a Paul Rudd zawdzięcza popularność serialowi „Przyjaciele”, gdzie grał Mike’a, narzeczonego Phoebe. Leslie Mann występowała wcześniej w takich filmach, jak „I Love You Phillip Morris” czy „Zamiana ciał”. Reżyser filmu Judd Apatow, twórca „40-letniego prawiczka” jest producentem „Druhen” i „Jeszcze dłuższych zaręczyn”. Wraz z Leną Dunham pisze scenariusze do popularnego serialu „Dziewczyny”. W filmie „40 lat minęło” obok głównych bohaterów widzowie mogą zobaczyć plejadę gwiazd w rolach drugoplanowych, m.in. Megan Fox („Transformers”), Jasona Segela („Jak poznałem Waszą matkę”), Melissę McCarthy („Złodziej tożsamości”) oraz Lenę Dunham („Dziewczyny”).
         PREMIERA: CANAL+, piątek, 18 kwietnia 2014, 21:00
         Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:57.

         Komentarz


         • PEAKY BLINDERS
          (Peaky Blinders)
          miniserial gangsterski, Wielka Brytania, 2013, 6 odc.
          twórcy: Steven Knight, Stephen Russell, Toby Finlay
          reżyseria: Otto Bathurst, Tom Harper
          obsada: Cillian Murphy, Helen McCrory, Sam Neill, Paul Anderson, Anabelle Wallis, Sophie Rundle

          „Peaky Blinders” to wyprodukowanym dla BBC2 epicki dramat gangsterski rozgrywający się na ulicach Birmingham tuż po I wojnie światowej.

          W 1919 roku Wielka Brytania była po doświadczeniach Wielkiej Wojny krajem upadku obyczajów i szerzącej się przestępczości. To niepewne czasy coraz śmielej działających komunistów i zbliżającego się niepodległościowego powstania Irlandii. Na ulicach o przetrwanie walczą zagubieni w nowej rzeczywistości weterani wojenni, którzy odnajdują bezpieczeństwo i perspektywę zarobku w licznie powstających gangach.

          Thomas Shelby (Cillian Murphy) wraz z rodziną – starszym bratem Arthurem (Paul Anderson) i ciotką Polly (Helen McCrory) – dowodzą jedną z najsilniejszych grup przestępczych w mieście. Budzący powszechny strach Peaky Blinders zawdzięczają nazwę noszonym przez nich czapkom z wszytymi żyletkami. Zarabiają na nielegalnych zakładach bukmacherskich i wymuszeniach. Ale Shelby ma znaczenie większe ambicje niż rządzenie podziemnym światkiem Birmingham. Pragnie on wzmocnić swoją pozycje w mieście poprzez prowadzenie legalnych interesów. Szansa na realizację planów przychodzi, gdy w ręce Shelby’ego trafia skradziony z miejscowej fabryki transport broni. Zaniepokojony możliwością użycia jej przez komunistów lub IRA, sekretarz stanu Winston Churchill przenosi z Dublina do Birmingham bezwzględnego inspektora Chestera Campbella (Sam Neill), który ma odzyskać karabiny i oczyścić miasto z gangów. Na drodze Tommy’ego staje także Billy Kimber (Charlie Creed-Miles) mający monopol na zakłady bukmacherskie, które Shelby upatrzył sobie jako źródło zarobkowania.

          Wyprodukowany przez BBC2, liczący 6 odcinków serial „Peaky Blinders” potwierdza, że Brytyjczycy potrafią perfekcyjnie realizować produkcje osadzone w historycznych realiach, w których dbałość o szczegóły zwycięża nad polityczną poprawnością. „Peaky Blinders” uwodzi doskonale przeniesioną na ekran atmosferą czasów, gdy na bazie więzów wyniesionych z wojennych okopów powstawały liczne gangi, a emancypacja kobiet stawała się rzeczywistością. Zaletą serialu jest także muzyka. Na ścieżce dźwiękowej „Peaky Blinders” znalazły się utwory m.in. Nicka Cave’a and the Bad Seeds, Toma Waitsa, zespołów The White Stripes i The Raconteurs, kompozycje Martina Phippsa oraz tradycyjne pieśni irlandzkie.

          Główną rolę zagrał Cillian Murphy, irlandzki aktor, który zyskał międzynarodową sławę, dzięki takim tytułom, jak „28 dni później”, „Batman - Początek”, „Incepcja” czy „Mroczny rycerz”. Oponentem Thomasa Shelby’ego jest inspektor Campbell, w którego brawurowo wcielił się Sam Neill (serial “Jurassic Park”, “Fortepian”). W obsadzie znaleźli się ponadto Helen McCrory jako ciotka Shelbych, Paul Anderson w roli starszego brata Tommy’ego i Joe Cole w roli najmłodszego Johna. W tajemniczą Grace Burgess, w której zakochuje się Thomas wcieliła się Annabelle Wallis.

          Autor serialu Steven Knight („Wschodnie obietnice", „Koliber”) już 17 lat temu wpadł na pomysł zrealizowania dramatu opartego na opowieściach jego rodziców, którzy dorastali w latach 20. XX wieku w dzielnicy Small Heath w Birmingham. – „Moja mama, kiedy miała 9 lat, była posłańcem bukmacherów. Ponieważ zakłady były wówczas nielegalne, do obstawiania używano właśnie dzieci. Wuj mojego ojca był jednym z Peaky Blinders. Choć niechętnie, rodzice opowiedzieli mi trochę o tamtych czasach, o Cyganach, koniach, walkach gangów, broni i nieskazitelnych ubraniach” – mówił Knight. – „Jedną z pierwszych historii, które mnie zainspirowały była opowieść ojca, który jako dziecko miał dostarczyć wiadomość. Zapamiętał stół zasypany pieniędzmi i pistoletami, a wokół pięknie ubrani faceci, pijący piwo ze słoików po dżemie. Nikt nie wydawał kasy na szklanki. Tylko na ubrania”.

          Sukces serialu (około 2,4 miliona widzów) sprawił, że w Liverpoolu już powstaje drugi sezon serialu, w którym rodzina Shelby będzie starała się powiększyć swoje wpływy poza środkową Anglię. Do obsady dołączą m.in. Tom Hardy, Noah Taylor i Charlotte Riley. Hardy („Incepcja", „Gangster", „Mroczny Rycerz powstaje") wcieli się w rolę charyzmatycznego człowieka, który złoży Tommy'emu unikalną propozycję. Charlotte Riley („Świat bez końca") zagra arystokratkę, którą stanie na drodze szefa Peaky Blinders, a Noah Taylor, który ostatnio wystąpił w „Grze o Tron", będzie nowym wrogiem tytułowego gangu.
          PREMIERA: CANAL+ Film, każdy poniedziałek, od 14 kwietnia 2014, 20:00


          GANGI BIRMINGHAM

          Około 1870 roku śródmiejskie ulice Birmingham były przeludnionymi slumsami, zamieszkanymi przez ludzi pozbawionych środków do życia. Doprowadziło to do eskalacji przemocy i tworzenia się licznych gangów, walczących między sobą o dominację. W dzielnicach, takich jak Small Heath i Cheapside wybuchały regularne, trwające po kilka godzin bitwy, w których brały udział setki młodych mężczyzn. Niektórzy z nich ginęli. Najbardziej znaczącym, a jednocześnie bezwzględnym spośród wczesnych gangów Birmingham byli Sloggersi (the Cheapside Slogging Gang). Pod wodzą Johna Adriana i jego zaufanego asystenta Jamesa Grinroda przez 30 lat krwawo rządzili na ulicach miasta, żyjąc z wymuszania pieniędzy za ochronę. Bronią, którą się posługiwali były wyposażone w ciężkie sprzączki pasy, którymi bili mężczyzn i kobiety w każdym wieku, wymuszając posłuszeństwo. Jednymi z najsławniejszych Sloggersów byli bracia Aston Simpson Brothers oraz George "Cloggy" Williams, skazany na dożywocie za zabicie policjanta. 29-letni George Snipe został wezwany do pubu na Bridge Street West z powodu bójki, podczas której został uderzony w głowę cegłówką. Obrażenia czaszki spowodowały śmierć. Wydarzenie to przyczyniło się do zmiany konstrukcji policyjnych hełmów, z których na zawsze zniknęła szpica.

          Wkrótce Sloggersi musieli stawić czoła nowej sile. The Peaky Blinders pojawili się na ulicy Adderley w dzielnicy Bordesley oraz w Small Heath. Odróżniali się od pozostałych gangów nienagannym, stylowym ubiorem i bronią, którą były wszyte w czapki żyletki. Tak przynajmniej mówią legendy, a potwierdza powieść Johna Douglasa „A Walk Down Summer Lane”. Określenie Peaky Blinders po raz pierwszy użyto w prasie przy okazji ataku na George’a Eastooda 23 marca 1890. Mężczyzna został wyciągnięty z baru i brutalnie pobity. Peaky Blinders byli nie mniej bezwzględni niż Sloggersi. Napadali na przypadkowych ludzi, rabowali, wymuszali okupy i zajmowali się nielegalnymi zakładami bukmacherskimi. Członkowie gangu byli wobec siebie bezwarunkowo lojalni, a przynależność do grupy była utożsamiana z awansem społecznym. W szeregach Peaky Blindres wyróżniali się David Taylor, aresztowany za w wieku 13 lat za posiadanie broni, Harry Fowles, nazywany ze względu na łagodne rysy twarzy „baby faced”, Stephen McNickle, który został oskarżony o włamanie do sklepu, znajdującego się kilkanaście metrów od jego domu, Tom Gilbert, Ernest Haynes czy 12-letni Charles Lambourne.
          Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:57.

          Komentarz


          • KAMUFLAŻ IV
           (Covert Affairs IV)
           serial sensacyjny, USA, 2013, 16 odc.
           twórcy: Matt Corman, Chris Ord
           występują: Piper Perabo (Annie Walker), Christopher Gorham (Auggie Anderson), Kari Matchett (Joan Campbell), Peter Gallagher (Arthur Campbell), Gregory Itzin (Henry Wilcox), Anne Dudek (Danielle Brooks), Sendhil Ramamurthy (Jai Wilcox), Sarah Clarke (Lena Smith)

           Główną bohaterką „Kamuflażu” jest agentka CIA Annie Walker (Piper Perabo), która dzięki wyjątkowym zdolnościom lingwistycznym (włada 7 językami) oraz rzadko spotykanemu instynktowi jest przydzielana do najtrudniejszych misji na całym świecie. Pomocą służy jej niewidomy współpracownik, weteran misji w Iraku Auggie Anderson (Christopher Gorham), a pracę obojga koordynuje Joan Campbell (Kari Matchett). W poprzednim sezonie Annie tropiła swoją byłą szefową Lenę Smith (Sarah Clarke), która okazała się podwójną agentką. Niebezpieczna zdrajczyni dwukrotnie postrzeliła Annie i zabiła Simona (Richard Coyle), nowy nabytek agencji, mężczyznę w którym Annie się zakochała. Tylko dzięki pomocy Auggie’ego (Christopher Gorham), Annie uciekła z rosyjskiego więzienia i powróciła do domu, wprost w objęcia Auggie’ego. Ich uczucie, które utrudnia wspólną pracę jest jednym z ważnych wątków czwartego sezonu. Sprawy w agencji komplikuje ponadto zawartość pliku, który były szef National Clandestine Service Henry Wilcox (Gregory Itzin) dostarcza Annie. Jego zawartość ujawnia nieznane dotąd fakty o niektórych współpracownikach agentki i kieruje ją do Kolumbii, gdzie pierwsze skrzypce gra szef tamtejszego oddziału Calder Michaels (Hill Harper). Ambitny funkcjonariusz marzy o karierze w Waszyngtonie, a w drodze na szczyty władzy spróbuje wykorzystać Annie i Auggie’ego.

           Sezon czwarty liczy 16 odcinków, z których każdy zawdzięcza tytuł jednej z piosenek grupy Pixies. Powodzenie serialu skłoniło twórców do kontynuacji opowieści. Sezon piąty w USA startuje w lipcu 2014.
           PREMIERA: CANAL+, każda sobota, od 12 kwietnia 2014, 14:30
           Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:58.

           Komentarz


           • OLIMP W OGNIU
            (Olympus Has Fallen)
            Thriller, USA, 2013
            Reżyseria: Antoine Fuqua
            Obsada: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Angela Basset, Morgan Freeman, Dylan Mc Dermott, Melissa Leo

            Terroryści w kilkanaście minut przejmują kontrolę nad Białym Domem. Biorąc jako zakładnika prezydenta Benjamina Ashera (Aaron Eckhart) i wprawiają cały kraj w osłupienie. Mike Banning (Gerard Butler) to były ochroniarz prezydenta, zwolniony ze służby w związku z wypadkiem, w którym zginęła żona prezydenta. W momencie ataku Banning przebywa przypadkowo w pobliżu Białego Domu. W oblężonym budynku czuje się jak ryba w wodzie. Wykorzystując swoje przygotowanie fizyczne i taktyczne, by stać się oczami i uszami obserwujących rozwój sytuacji ludzi ze sztabu kryzysowego. Napastnikami są oddani sprawie ekstremiści, Banning ma więc podwójnie utrudnione zadanie.

            „Olimp w ogniu” to elektryzujący thriller wyreżyserowany przez twórcę „Dnia próby”, Antoine’a Fuqua. Reżyserowi podobała się zuchwała koncepcja napadu na siedzibę prezydenta. Zaczął zbierać informacje i ze zdumieniem odkrył, że relatywnie mała, świetnie wyszkolona grupa zawodowców mogłaby w rzeczywistości zaatakować Biały Dom i odnieść sukces. Zasiadł do stołu z drużyną konsultantów, na którą złożyli się byli agenci Secret Service, funkcjonariusze FBI i CIA oraz przedstawiciele lokalnych organów ścigania. Eksperci zapewnili reżysera, że bezpośredni atak na prezydencką posiadłość nie jest tylko teoretyczną możliwością. Konsultanci pomogli twórcom stworzyć plan fałszywego ataku. Ograniczyli do niezbędnego minimum liczbę terrorystów potrzebnych do przejęcia Białego Domu, a także ustalili najbardziej efektywny zestaw broni dla północnokoreańskich komandosów. „Waszyngton zaprojektowano tak, że nie ma bezpośredniej drogi do Białego Domu, dlatego dostanie się tam z poziomu lądu zajęłoby sporo czasu”, wyjaśnia Fuqua. „Z powietrza byłoby znacznie łatwiej i ten sposób wykorzystują właśnie terroryści.
            Konsultanci wyjaśnili reżyserowi, że zorganizowanie pomocy walczącym na terenie Białego Domu agentom zajęłoby co najmniej piętnaście minut. Mając to na uwadze, scena ataku rozgrywa się w czasie rzeczywistym, a terroryści przejmują kontrolę nad Białym Domem w zaledwie trzynaście minut.
            PREMIERA: CANAL+, 19 kwietnia 2014, 21:00
            Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:58.

            Komentarz            • © 2013 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

             GRUPA „WSCHÓD”
             (The East)
             Dramat, Thriller, USA, Wielka Brytania, 2013
             Reżyseria: Zal Batmanglij
             Obsada: Brit Marling, Alexander Skarsgård, Ellen Page, Toby Kebbell, Shiloh Fernandez, Aldis Hodge, Danielle Macdonald, Patricia Clarkson

             Była agentka FBI, Sarah Moss (Brit Marling), pracuje w prywatnej firmie, zajmującej się szpiegowaniem organizacji, które prowadzą działalność ekstremistyczną przeciwko korporacjom. Sarah zostaje wyznaczona przez szefową Sharon (Patricia Clarkson) do zinfiltrowania grupy anarchistów, którzy organizują spektakularne akcje demaskujące kryminalną działalność korporacji. Dziewczyna przenika w szeregi „The East" i powoli zyskuje zaufanie jej członków. Udaje jej się przyłączyć do kolejnej akcji. Zadanie zaczyna się komplikować, gdy Sarah poznaje powody powstania oraz cele działania grupy i zakochuje się w jej przywódcy Benjim (Alexander Skarsgard).

             Grająca główną rolę w „Grupie Wschód” Brit Marling jest producentką filmu, będąc jednocześnie jego współscenarzystką. Wcześniej na takich samych zasadach zrealizowała z kolegą ze studiów Mike’iem Cahillem znaną widzom CANAL+ poetycką „Drugą Ziemię”, będącą reżyserskim debiutem Cahilla. Reżysera „Grupy Wschód” Zala Batmangliję Marling również poznała podczas studiów na Georgetown University. Wspólnie napisali poruszający, pokazywany w Sundance dramat „Dźwięk mego głosu”. W 2009 przez dwa miesiące praktykowali freeganizm. Wykorzystując doświadczenia wówczas zdobyte napisali wspólnie scenariusz „Grupy Wschód”. Produkcją zajęło się m.in. studio Scott Free Productions braci Scottów. W filmie Marling partneruje znany z serialu „Czysta krew” Alexander Skarsgård, Ellen Page („Juno”, „Incepcja”), a także w rolach epizodycznych Julia Ormond („Mad Men”, “Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”) i Patricia Clarkson („Wyspa tajemnic”, „Wizyta u April”).
             PREMIERA: CANAL+, niedziela, 20 kwietnia 2014, 21:00

             Komentarz             • BYĆ JAK KAZIMIERZ DEYNA
              (Być jak Kazimierz Deyna)
              Komedia, Polska, 2013
              Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz
              Obsada: Marcin Korcz, Aleksander Staruch, Przemysław Bluszcz, Gabriela Muskała, Jerzy Trela, Sonia Bohosiewicz, Krzysztof Kiersznowski, Małgorzata Socha, Michał Piela

              Rok 1977. 35 minuta i 40 sekunda meczu z Portugalią. Kazimierz Deyna strzela gola bezpośrednio z rzutu rożnego i zostaje wygwizdany przez własną publiczność, tylko dlatego, ze na co dzień gra w znienawidzonym klubie. W tej właśnie chwili rodzi się pierworodny syn Stefana (Przemysław Bluszcz). Mężczyzna uznaje to za znak, że chłopca czeka wielka piłkarska kariera i nadaje mu imię na cześć genialnego strzelca. Jako nastolatek Kazik do upadłego trenuje pod okiem ojca, ale nie odnosi w futbolu sukcesów. Bardziej interesuje go rozpalająca jego zmysły nauczycielka polskiego (Małgorzata Socha) i poezja. Dorastający „następca Deyny” postanawia znaleźć w życiu własny cel.

              „Być jak Kazimierz Deyna” to debiut fabularny Anny Wieczur-Bluszcz, która jest także współautorką scenariusza. Drugim autorem jest Radosław Paczocha. Film to historia chłopca urodzonego w PRL'u, który dojrzewa w burzliwych czasach transformacji, by wkroczyć w nowe tysiąclecie już z własną rodziną. – „Nie ma w tu narzekania, biadolenia i utyskiwania na ciężki spadek po rodzicach i dziadkach. Na trudne życie pokolenia trzydziestolatków w postkomunistycznym kraju. Młody mężczyzna opowiada nam swoją historię z dystansem i humorem” – tłumaczy reżyserka. Obserwujemy polską rodzinę, gdzie matka co wtorek wylewa łzy nad losem serialowej niewolnicy Isaury, dziadek słucha radia Wolna Europa i ubolewa nad zięciem komunistą, który chce, by syn stał się piłkarzem na miarę Deyny. Chłopak nie odnajduje radości w piłce nożnej. Po latach przy narodzinach własnej córki będzie mógł powiedzieć, że ważne jest to, żeby wszystko w życiu robić tak dobrze jak Deyna, nawet jeśli będzie się wygwizdanym. Film był prezentowany w ramach Panoramy Polskiego Kina na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
              PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 21 kwietnia 2014, 21:00

              Komentarz              • © 2013 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

               STOKER
               (Stoker)
               Thriller, USA, Wielka Brytania, 2013
               Reżyseria: Park Chan-Wook
               Obsada: Mia Wasikowska, Matthew Goode, Nicole Kidman, Dermot Mulroney, Jacki Weaver

               India Stoker (Mia Wasikowska) w dniu swoich 18. urodzin traci ojca i najlepszego przyjaciela (Dermot Mulroney). Chłodną, niewzruszoną postawą maskuje targające nią uczucia, które rozumiał tylko ojciec. Jej życie w spokojnej rodzinnej posiadłości zmienia się wraz z przybyciem w dniu pogrzebu wuja Charlie’ego (Matthew Goode), o którego istnieniu nigdy nie widziała. Charlie postanawia zamieszkać z nią i jej niestabilną emocjaonalnie matką Evie (Nicole Kidman). India podejrzewa, że wuj ma jakąś niepokojącą tajemnicę, a jego nagłe pojawienie się tuż po śmierci ojca nie jest przypadkowe. Zamiast jednak odczuwać złość czy strach, dziewczyna jest coraz bardziej zafascynowana Charlie’em, odkrywając, że znacznie więcej ich łączy niż dzieli.

               „Stoker” to pierwszy anglojęzyczny thriller psychologiczny uznanego koreańskiego reżysera Chan-Wook Parka (trylogia zemsty: „Pan Zemsta”, „Oldboy”, „Pani Zemsta”). W klimatycznym filmoe zrealizowanym według scenariusza Wentwortha Millera („Prison Break”) w roli głównej wystąpiła australijska aktorka Mia Wasikowska („Alicja w Krainie Czarów”, „Jane Eyre”). Na planie partnerują jej Matthew Goode („Powrót do Brideshead”, „Samotny mężczyzna”) oraz Nicole Kidman („Godziny”, „Moulin Rouge!”, „Inni”). Epizodyczne role zagrali Dermot Mulroney („Przetrwanie”, „Jobs”) i Jacki Weaver („Królestwo zwierząt”, „Poradnik pozytywnego myślenia”). Przepiękne zdjęcia są autorstwa Chung-hoon Chunga („Oldboy”, „Pragnienie”).
               PREMIERA: CANAL+, wtorek, 22 kwietnia 2014, 21:00

               Komentarz               • © 2013 Constantin Film Verleih/Jürgen Olczyk. All Rights Reserved.

                3096 DNI
                (3096 Tage)
                Dramat, Niemcy, 2013
                Reżyseria: Sherry Hormann
                Obsada: Antonia Campbell-Hughes, Thure Lindhardt, Amelia Pidgeon

                Wiedeń, marzec 1998. W drodze do szkoły 10-letnia Natascha (Amelia Pidgeon) zostaje wciągnięta do białego vana przez bezrobotnego inżyniera Wolfganga Priklopila (Thure Lindhardt). Mężczyzna wywozi ją na obrzeża miasta, do swojego domu, gdzie w podziemiach ma już przygotowaną 5-metrową celę bez okien. Nie żąda okupu. Chce, aby Natascha stała się jego własnością. Więzi ją przez kolejne 8,5 roku. Głodzi, bije, upokarza, zmusza do pracy, potem również gwałci. Czasem opuszcza w domu żaluzje i zabiera Nataschę na górę do mieszkania. Zdarza się, że wychodzi z nią do ogrodu albo nawet na krótki spacer. Zastraszona dziewczyna, długo nie ma odwagi próbować ucieczki. Dopiero 23 sierpnia 2006 roku wykorzystuje chwilę nieuwagi i ucieka. Tego samego dnia Prokopil popełnia samobójstwo.

                - „Poznałam dwie twarze Wolfganga Priklopila, których nikt chyba nie zdołał dojrzeć. Jedna sygnalizowała silne dążenie do władzy i ucisku innych. Drugą charakteryzowała niezrealizowana potrzeba miłości i uznania" - pisze w swojej autobiografii Natascha Kampusch. Początkowo na odtwórców głównych ról w ekranizacji książki typowano Kate Winslet oraz Christopha Waltza, jednak po śmierci reżysera Brenda Eichingera, reżyserii podjęła się Sherry Hormann („Kwiat pustyni”). W rolach głównych wystąpiła Antonia Campbell-Hughes oraz Thure Lindhardt, a małą Nataschę zagrała fantastycznie Amelia Pidgeon.
                PREMIERA: CANAL+, środa, 23 kwietnia 2014, 21:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+