Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • fot. ITI Cinema

  OSZUKANE
  (Oszukane)
  Dramat, Polska, 2013
  Reżyseria: Marcin Solarz
  Obsada: Katarzyna Herman, Karolina Chapko, Paulina Chapko, Artur Żmijewski, Ewa Skibińska, Sylwia Boroń

  Kilkunastoletnia Natalia (Karolina Chapko) przeprowadza się do Krakowa, w którym się urodziła. Pod czujnym okiem matki Anny (Katarzyna Herman), nauczycielki baletu, ćwiczy taniec. Pewnego dnia pewien przystojny chłopak (Kamil Kula) bierze ją za kogoś innego. Wkrótce na dyskotece spostrzega swojego sobowtóra Magdę (Paulina Chapko). Dziewczyny zaprzyjaźniają się. Natalia pojawia się w domu Magdy, gdzie poznaje jej rodziców (Ewa Skibińska i Artur Żmijewski) oraz siostrę (Sylwia Boroń), która przypomina jej własną matkę. Dochodzi do konfrontacji i badań DNA, które potwierdzają, że Natalia i Magda są siostrami, a Aneta córką Anny. Udawanie, że to nie ma znaczenia nie udaje się. Wszyscy prędzej czy później muszą zmierzyć się tą traumą. Anna traci Natalię, a nie umie nawiązać kontaktu z Anetą, która czując zagrożenie ze strony dziewczyny i zwraca się przeciwko niej. Sytuację komplikuje też fakt, chłopak Magdy zakochuje się w jej siostrze bliźniaczce.

  „Oszukane” to film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, należący do produkowanego przez TVN cyklu „Prawdziwe historie”. – „Zakorzenienie w rzeczywistości jest bardzo cenne, gdyż uwiarygadnia opowieść. Dramaturgia filmowa rządzi się jednak własnymi prawami, dlatego też pracując nad scenariuszem daleko odeszliśmy od tych historii, które wydarzyły się naprawdę. Istotny był dla nas punkt wyjścia - zamiana niemowląt, ich przypadkowe spotkanie po latach i sytuacja kryzysowa, w której znalazły się obie rodziny. Cała reszta opowieści jest już fabularną fikcją. Ostatecznie film ma więc dużo bardziej kreacyjny niż dokumentalny charakter” – mówił reżyser Marcin Solarz. Historia sióstr podmienionych w jednym ze szpitali, nagłośniona przez media wzbudziła ogromne emocje. Prawdziwi bohaterowie toczyli przez 7 lat batalię w sądzie, by w końcu wygrać rekordowe w Polsce zadośćuczynienie w wysokości 2 milionów złotych.

  W filmie w rolę Anny wcieliła się Katarzyna Herman, zaś rodziców bliźniaczek zagrali Ewa Skibińska i Artur Żmijewski. Bardzo wiarygodnie wygląda relacją filmowych sióstr, które grają Karolina i Paulina Chapko.
  PREMIERA: CANAL+, sobota, 22 marca 2014, 21:00

  Komentarz  • fot. Monolith Films

   WIECZNIE ŻYWY
   (Warm Bodies)
   horror, USA, 2013
   reżyseria: Jonathan Levine
   obsada: Nicholas Hoult, Teresa Palmer, John Malkovich, Rob Corddry, Analeigh Tipton, Dave Franco

   W wyniku działania nieznanego wirusa, który pojawił się na Ziemi umarli powstają z grobów. Krwiożercze zombie żywią się ciałami i mózgami ludzi. R (Nicholas Hoult) jest jednym z nieumarłych. Pewnego dnia atakuje Perry'ego (Dave Franco) i zjada jego mózg. W ten sposób zaczyna myśleć i czuć to, co ofiara i zakochuje się w Julie (Teresa Palmer), dziewczynie Perry'ego. R i Julie są dla otoczenia tym, czym Romeo i Julia dla Verony. Przeciwny tej miłości jest ojciec dziewczyny, generał Grigio (John Malkovich), który zrobi wszystko, aby zniszczyć zombie. Autorem scenariusza tej nietypowej love story jest reżyser filmu Jonathan Levine, twórca m.in. „Pół na pół” oraz „The Wackness”. W role głównych bohaterów wcielili się młodzi aktorzy, znany z „Był sobie chłopiec” Nicholas Hoult oraz młoda australijska aktorka Teresa Palmer („Jestem numerem cztery”). W filmie wystąpił również dwukrotnie nominowany do OSCARA® John Malkovich. „Wiecznie żywy” jest ekranizacją bestsellera napisanego przez Isaaca Mariona, wydanego pod tym samym tytułem.
   PREMIERA: CANAL+, niedziela, 23 marca 2014, 21:00

   Komentarz   • Motion Picture © 2012 TT Productions, LLC. All rights reserved.

    30 NOCY PARANORMALNEJ AKTYWNOŚCI Z OPĘTANĄ PRZEZ DIABŁA DZIEWCZYNĄ Z TATUAŻEM
    (30 Nights Of Paranormal Activity With The Devil Inside The Girl With The Dragon Tattoo)
    Komedia, USA, 2013
    Reżyseria: Craig Moss
    Obsada: Kathryn Fiore, Flip Schultz, Olivia Alexander, French Stewart, Ben Morrison

    Dana (Kathryn Fiore) wychowywała się w szpitalu psychiatrycznym. Jej ojciec (French Stewart) trafił tam po tym, jak zamordował całą ekipę filmu „Artysta”. Po latach Dana wraz z mężem Aaronem (Flip Schultz) wprowadzaja się do nawiedzonego domu, w którym mieszkał ojciec. Tam muszą stawić czoła „innym” mieszkańcom, takim jak zły duch czy nastoletnia pasierbica (Olivia Alexander), zadurzona w sąsiedzie - Abrahamie Lincolnie (Ben Morrison). Film Craiga Mossa („Bad Ass: Twardziel”, „41-letni prawiczek zalicza wpadkę z Sarą Marshall”, „Od zmierzchu do śmiechu”) jest parodią znanych horrorów, z których na pierwszy plan wysuwa się cykl „Paranormal Activity” i „Demony”.
    PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 24 marca 2014, 23:00

    Komentarz    • fot. Forum Film Poland

     PRAWIE JAK GLADIATOR
     (Gladiatori di Roma/Gladiators of Rome)
     Animacja, Włochy, 2012
     Reżyseria: Iginio Straffi
     Obsada: Magdalena Cielecka (Diana), Rafał Cieszyński (Tymon), Marian Dziędziel (Katon), Monika Pikuła (Lucylla), Michał Piela, Waldemar Barwiński, Jolanta Wołłejko, Michał Pol

     Po wybuchu wulkanu w Pompejach, mały Tymon (Rafał Cieszyński) zostaje uratowany przez generała Katona (Marian Dziędziel), założyciela najbardziej znanej szkoły dla gladiatorów. Chłopak dorasta wśród walecznych młodzieńców, którzy marzą o wielkiej karierze. Tymon nie ma podobnych ambicji, co denerwuje jego przybranego ojca. Na dodatek, w ogóle nie przejmuje się lekką nadwagą i brakiem kondycji. Wszystko zmienia się za sprawą pięknej dziewczyny. Aby zdobyć serce Lucylli (Monika Pikuła), córki Katona, Tymon musi stanąć do walki z największymi wymiataczami gladiatorskiego fachu i wygrać prestiżowe zawody organizowane w słynnym Koloseum.

     Początki prac nad animacją „Prawie jak gladiator” sięgają 2006 roku. Stworzono ponad 12 tysięcy rysunków, powstało 150 dekoracji i aż 350 postaci. Komputerowo wykreowano 160 tysięcy klatek filmu. Zwłaszcza detale scenografii i strojów musiały być bardzo precyzyjne. Ogromną wagę przywiązywano chociażby do komputerowej repliki rzymskiego Koloseum. Nad filmem pracował potężny zespół ponad 500 twórców: animatorów, twórców modeli, scenografów, grafików komputerowych. Każdy z animatorów miał za zadanie stworzyć od jednej dziesiątej do sekundy ekranowego materiału dziennie. Dwudziestu operatorów czuwało nad pracą 2400 specjalnych kamer. Nakręcono ponad 3000 scen, łącznie ponad 150 minut materiału. W trakcie montażu skrócono film do niespełna 2000 scen. Koszt produkcji wyniósł 35 milionów euro, kolejne 15 milionów pochłonął marketing. – „Pragnęliśmy pokazać umowny, ale jednocześnie bardzo konsekwentny i konkretny obraz dawnej cywilizacji. Naszą ambicją było udowodnić, że jesteśmy w stanie wyprodukować film włoski z ducha, lecz śmiało konkurujący z produktami renomowanych, przede wszystkim amerykańskich, studiów filmowych. Mam nadzieję, że się nie myliłem i trafimy do serc publiczności" – mówi reżyser Iginio Straffi, prezes Rainbow Group, która wyprodukowała film.
     PREMIERA: CANAL+, wtorek, 25 marca 2014, 19:25

     Komentarz     • NA GŁĘBINIE
      (Djúpið / The Deep)
      Dramat, Islandia, Norwegia, 2012
      Reżyseria: Baltasar Kormákur
      Obsada: Ólafur Darri Ólafsson, Jóhann G. Jóhannsson

      Gulli (Ólafur Darri Ólafsson) należy do załogi sześciu rybaków, pracujących na kutrze. Podobnie jak koledzy, spędza czas na piciu i bijatykach. Pewnego dnia podczas połowu sieci rybaków zaczepiają o skały i powodują zatonięcie statku. Mężczyźni, bez kamizelek, wpadają do lodowatej wody. Niektórzy giną od razu, inni jak Gulli i jego przyjaciel Palli (Jóhann G. Jóhannsson) próbują utrzymać się na powierzchni. Wiedzą, że mają niewiele ponad 30 minut, by nie zamarznąć. Spodziewana pomoc jednak nie nadchodzi. Gulli podejmuje decyzję przepłynięcia sześciu kilometrów do najbliższego brzegu. Po drodze wspomina młodość, przeżyty wybuch wulkanu, przeprowadza rachunek sumienia. Po sześciu godzinach opływania lądu udaje się w końcu wyjść na brzeg usiany ostrą jak szkło lawą. Lekarza uznają jego ocalenie za cud.

      Scenariusz filmu Baltasara Kormákura oparty jest na prawdziwej historii islandzkiego rybaka ocalałego z katastrofy kutra w 1984 roku. - „Historię wypadku Guðlaugura Friðþórssona znam od osiemnastego roku życia. Bardzo silnie zapadła mi w pamięć. My Islandczycy jesteśmy narodem rybaków i każdy z nas odczuł, bądź przeżył niejeden morski wypadek. Pomyślałem, że najlepszym sposobem opowiedzenia o wszystkich rybakach (i Islandczykach) będzie pokazanie historii przetrwania jednego z nich” – powiedział reżyser Baltasar Kormákur, twórca takich filmów, jak „101 Reykjavik”, „Kontrabanda” z Markiem Wahlbergiem, „Agenci” z Denzelem Washingtonem czy „Everest” o wyprawie himalaistów z główną rolą Christiana Bale'a.

      Kręcony przez blisko dwa lata „Na głębinie” stał się olbrzymim sukcesem na Islandii i szybko znalazł dystrybutorów na całym świecie. Krytycy nie kryli zachwytu. – „Mistrzowska mieszanka wściekłości i krzyku. Wspaniałe, niemal monochromatyczne morskie sceny, przerażające odgłosy natury oraz pozbawiony sztucznego heroizmu scenariusz” – pisano w „Screen Daily”. – „Sceny morskie mogą mierzyć się z filmami Jamesa Camerona i Wolfganga Petersena” – wtórował „The Hollywood Reporter”.
      PREMIERA: CANAL+, środa, 26 marca 2014, 21:00

      Komentarz      • FOT. MONOLITH FILMS

       POŁĄCZENIE
       (The Call)
       Thriller, USA, 2012
       reżyseria: Brad Anderson
       obsada: Halle Berry, Abigail Breslin, Morris Chestnut, Michael Eklund

       Jordan Tuner (Halle Berry) jest operatorką linii alarmowej 911. Kobieta jest przyzwyczajona do dramatycznych zgłoszeń i kryzysowych sytuacji, jednak to połączenie przebija wszystko, z czym miała do tej pory do czynienia. Śmiertelnie przerażona nastolatka usiłuje schronić się przed psychopatą, który właśnie włamał się do jej domu. Połączenie zostaje przerwane. Jordan instynktownie oddzwania. Dzwonek pozwala napastnikowi zlokalizować ofiarę. Kilka miesięcy później inna nastolatka (Abigail Breslin) wykonuje dramatyczne połączenie na linię 991. Jest uwięziona w bagażniku porywacza, który wywozi ją w nieznane. Jordan ma okazję odkupić winy.
       PREMIERA: CANAL+, piątek, 28 marca 2014, 21:00

       Komentarz       • © Kino Świat 2014

        UKŁAD ZAMKNIĘTY
        thriller, Polska, 2013
        Reżyseria: Ryszard Bugajski
        Obsada: Janusz Gajos, Kazimierz Kaczor, Robert Olech, Przemysław Sadowski, Magdalena Kumorek, Wojciech Żołądkowicz, Monika Kwiatkowska

        Thriller reżysera „Przesłuchania” i scenarzystów „Czarnego czwartku. Janek Wiśniewski padł” z popisową rolą Janusza Gajosa.

        Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy - wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) - zostają zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.

        Inspiracją dla scenarzystów „Układu zamkniętego”, Michała S. Pruskiego i Mirosława Piepki, była historia biznesmenów Pawła Reya i Lecha Jeziornego, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Jedna ze spraw prowadzonych przeciwko nim została po latach umorzona z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali po 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia. W drugiej sąd pod koniec 2013 roku wydał nieprawomocny wyrok skazujący. Część pozostałych oskarżonych przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze. Jak mówił reżyser „żadna z postaci nie jest dokładnym odwzorowaniem rzeczywistych bohaterów tej historii, jednak prawda o tych zdarzeniach została zachowana".

        Twórcom udało się zgromadzić na planie doborowe nazwiska. Janusz Gajos, jako skorumpowany prokurator, kolejny raz po pamiętnych rolach w „Psach” i „Przesłuchaniu”, udowodnił, że jest mistrzem kreowania wyrazistych, czarnych charakterów. U boku Gajosa wystąpili, między innymi, Kazimierz Kaczor, Przemysław Sadowski i Urszula Grabowska, nagrodzona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za kreację w „Joannie”. Za wizualną stronę filmu odpowiada Piotr Sobociński jr., autor zdjęć do „Róży” i „Drogówki” Wojciecha Smarzowskiego. Piosenkę promującą film wykonuje zespół Kult.
        PREMIERA: CANAL+, 5 kwietnia 2014, 21:00
        Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-04-05, 06:49.

        Komentarz        • fot. Monolith Films

         INFILTRATOR
         (Snitch)
         Sensacyjny, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 2013
         Reżyseria: Ric Roman Waugh
         Obsada: Dwayne Johnson, Barry Pepper, Benjamin Bratt, Susan Sarandon, Jon Bernthal

         Właściciel firmy budowlanej John Matthews (Dwayne Johnson) dowiaduje się od byłej żony, że ich syn Jason (Rafi Gavron) został aresztowany za handel narkotykami. Chłopak został wrobiony przez kolegę, który w ten sposób uzyskał obniżenie własnego wyroku. Zdesperowany John przekonuje prokurator stanową Joanne Keeghan (Susan Sarandon), by w zamian za zredukowanie wyroku syna pozwoliła mu przeniknąć do świata karteli narkotykowych i doprowadzić do aresztowania ich członków. Akcję nadzoruje agent Cooper (Barry Pepper). John wykorzystuje swojego pracownika, nawróconego recydywistę Daniela Jamesa (Jon Bernthal), by kontaktował go z właściwym człowiekiem. Dla obu rozpoczyna się droga, z której nie ma powrotu.
         PREMIERA: CANAL+, niedziela, 6 kwietnia 2014
         Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-04-05, 06:50.

         Komentarz         • © Carnival Film & Television Limited. ALL RIGHTS RESERVED.

          MORDERSTWO W WOJENNYM LONDYNIE
          (Murder on the Homefront)
          Kryminał, Wielka Brytania, 2013
          Reżyseria: Geoffrey Sax
          Obsada: Patrick Kennedy, Tamzin Merchant, Emerald Fennell, James Fleet, David Sturzaker

          Dr Lennox Collins (Patrick Kennedy), pionier nowych metod w kryminalistyce, zostaje włączony do śledztwa w sprawie zabójstwa prostytutki, która została znaleziona ze swastyką wyryta na języku. Inspektor Wilkins (David Sturzaker) podejrzewa nieśmiałego Wilfreda Zieglera, który znalazł ciało, ale Collins wyklucza go – morderca był praworęczny, podczas gdy Ziegler nie jest. Wkrótce pojawiają się kolejne ofiary. Lennox i jego nowa asystentka Molly (Tamzin Merchant) prowadzą niezależne śledztwo, które prowadzi ich do odkrycia spisku na najwyższych szczeblach władzy.
          PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 21:00
          Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-04-05, 06:52.

          Komentarz          • SPI International Polska Sp. z o.o.

           MIĘDZY WIERSZAMI
           (The Words)
           Dramat, USA, 2012
           Reżyseria: Brian Klugman, Lee Sternthal
           Obsada: Bradley Cooper, Jeremy Irons, Dennis Quaid, Olivia Wilde, Zoë Saldana, John Hannah, Željko Ivankek

           Kiedy Rory Jansen (Bradley Cooper) publikuje swoją pierwszą powieść, jest to jeden z tych rzadkich przypadków, gdy zarówno czytelnicy, jak i krytycy wpadają w zachwyt. Książkę widać wszędzie, od witryn księgarni, przez samoloty, po uniwersyteckie kampusy. Świeże spojrzenie połączone z dojrzałością i mądrością życiową sprawiają, że Rory staje się gwiazdą literatury. Charyzmatyczny, przystojny, utalentowany, z piękną żoną (Zoë Saldana) u boku, ma świat na wyciągnięcie ręki. Wtedy pojawia się starszy mężczyzna (Jeremy Irons), który wie, że Rory posłużył się znalezionym przypadkiem rękopisem i oznajmia, że to on jest jego autorem. Opowiada młodemu mężczyźnie piękną, tragiczną historię swojej młodości w powojennym Paryżu, która doprowadziła do powstania książki. Okazuje się, że Rory i jego dylemat moralny, przed którym został postawiony przez starca jest wytworem wyobraźni poczytnego pisarza, ikony literackiego sukcesu Claya Hammonda (Dennis Quaid), który przybliża prawdziwe znaczenie swojej ostatniej powieści pięknej Grad Student (Olivia Wilde).
           PREMIERA: CANAL+, wtorek, 8 kwietnia 2014, 21:00
           Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-04-05, 06:54.

           Komentarz           • fot. HAGI FILM Sp. z o.o.

            W CIENIU
            (Ve stinu kone)
            Czarny kryminał, Czechy, Polska, 2013
            Reżyseria: David Ondříček
            Obsada: Ivan Trojan, Sebastian Koch, Soňa Norisová, Jiří Štěpnička

            Czeska Praga, 1953 rok. Miastem wstrząsa wieść o serii brutalnych napadów i morderstw, których sprawcy pozostają nieuchwytni. Śledztwo prowadzi komisarz policji, kapitan Hakl (Ivan Trojan). Poprzez podejrzane meliny i ciemne zaułki trop prowadzi go do najwyższych szczebli komunistycznej władzy. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy dochodzenie przejmuje ściągnięty przez bezpiekę z Syberii były esesman, major Zenke (Sebastian Koch). Obaj mają powody, by doprowadzić sprawę do końca i każdy zapłaci za to swoją cenę.

            „W cieniu” wyreżyserował znany polskiej publiczności czeski scenarzysta, producent, reżyser David Ondříček, znany z takich filmów, jak „Samotni” i „Szeptem”. Stronę wizualną swojego kryminału powierzył polskiemu operatorowi Adamowi Sikorze. – „Adam to prawdziwy bezkompromisowy artysta, którego na naszym planie często nazywaliśmy Prince of Darkness" – mówił Ondříček. Sikora jest autorem zdjęć do filmów Lecha Majewskiego (m.in. „Pokój saren”, „Wojaczek”, „Młyn i krzyż”), Jerzego Skolimowskiego („Essential Killing” i „Cztery noce z Anną” i „Lasu” Piotra Dumały.
            PREMIERA: CANAL+, środa, 9 kwietnia 2014, 21:00
            Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-04-05, 06:55.

            Komentarz            • fot. Monolith Films

             TWARDZIELE
             (Stand Up Guys)
             komedia kryminalna, Stany Zjednoczone, 2012
             reżyseria: Fisher Stevens
             obsada: Al Pacino, Christopher Walken, Alan Arkin, Julianna Margulies, Weronika Rosati, Mark Margolis

             Po spędzeniu 28 lat w więzieniu Val (Al Pacino) wychodzi na wolność. Z zakładu karnego obiera go przyjaciel Doc (Christopher Walken). Val nie wie, że Doc otrzymał od bossa lokalnej mafii Claphanda (Mark Margolis) zlecenie zabicia przyjaciela. Gdy do kumpli dołącza trzeci - Hirsch (Alan Arkin), powracają wspomnienia i chęć nadrobienia straconego czas. Przyjaciele ruszają na podbój miasta nocą. Włamują się do apteki po viagrę dla Vala, kradną samochód i udają się do burdelu. Czerpią z życia garściami, aż nadchodzi świt. Doc musi spełnić życzenie Claphanda, a Val orientuje się, że jego czas się kończy. Reżyserem filmu jest Fisher Stevens – zdobywca OSCARA® za dokument „Zatoka delfinów”. W rolę trzech przyjaciół wcielili się również laureaci statuetek Akademii: Al Pacino, Christopher Walken i Alan Arkin. Partnerują im zdobywczyni Złotego Globu Julianna Margulies oraz nominowany do nagrody Emmy Mark Margolis.
             PREMIERA: CANAL+, piątek, 11 kwietnia 2014, 21:00
             Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-04-05, 06:56.

             Komentarz             • © Kino ŒŚwiat 2014 / fot. Anna Wawrzycka - Atach

              NIEULOTNE
              (Nieulotne)
              Dramat, Polska, Hiszpania, 2012
              Reżyseria: Jacek Borcuch
              Obsada: Jakub Gierszał, Magdalena Berus, Joanna Kulig, Andrzej Chyra, Angela Molina, Juanjo Ballesta

              Michał (Jakub Gierszał) i Karina (Magdalena Berus) poznają się zakochują podczas wakacyjnej pracy w Hiszpanii. Beztroski romans zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze zmienia ich życie.

              „Nieulotne” według scenariusza i w reżyserii Jacka Borcucha jest pozycją obowiązkową każdego kinomana. To przepełniona emocjami historia miłości, która zostaje wystawiona na próbę. Jedno wydarzenie zmienia życie dwójki studentów na zawsze, powodując powolny rozkład ich pozornie uporządkowanego świata. Muzykę do filmu skomponował Daniel Bloom, autor muzyki do „Ciacha”, „Melancholii” czy „Tulipanów”). Główną rolę męską zagrał Jakub Gierszał, który debiutował w poprzednim filmie reżysera „Wszystko, co kocham", a potem zagrał m.in. w głośnej „Sali samobójców" Jana Komasy. Partneruje mu Magdalena Berus, debiutująca w „Bejbi blues" Kasi Rosłaniec. Wspierają ich: Andrzej Chyra – ulubiony aktor Jacka Borcucha („Kallafiorr”, „TuliPany”, „Wszystko, co kocham”) i jedna z najzdolniejszych młodych polskich aktorek, nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Joanna Kulig („Hansel i Gretel: Łowcy czarownic”, „Sponsoring”, „Kobieta z Piątej Dzielnicy”). W obsadzie znaleźli się również aktorzy hiszpańscy: Ángela Molina, laureatka festiwalu w San Sebastian, znana z występów w dziełach Luisa Buñuela („Mroczny przedmiot pożądania”) i Pedra Almodovara („Drżące ciało” i „Przerwane objęcia”) i Juan José Ballesta, zdobywca aktorskich laurów w San Sebastian za kreację w głośnych „7 dziewicach” oraz Goi za ekranowy debiut w „Kulce”.

              „Nieulotne” to drugi z rzędu film Borcucha, który został wybrany do selekcji festiwalu Sundance. Jest to bezprecedensowy sukces polskiego kina - na festiwal jest zgłaszanych około 12 tysięcy filmów z całego świata, a do konkursu trafia zaledwie dwanaście. Jeszcze większym osiągnięciem jest nagroda za zdjęcia Michała Englerta („33 sceny z życia”, „Sponsoring”), którą filmowi przyznało Jury Sundance. – „Filmów, które co roku wchodzą do światowego obiegu jest góra 200. To są produkcje, które wcześniej zakwalifikowały się do konkursów głównych w Cannes, Wenecji, Berlinie, San Sebastian, Sundance i ewentualnie Pusan. To jest filmowe być albo nie być w karierze międzynarodowej filmu i twórców. Dlatego to, że Jacek Boruch dostał się drugi raz ze swoim kolejnym filmem na festiwal Sundance, to już jest ogromny sukces” – mówi Piotr Kobus, producent filmu.
              PREMIERA: CANAL+, 29 marca 2014, 21:00

              Komentarz              • fot. Monolith Films

               DZIEŃ W MIDDLETON
               (At Middleton)
               Romans, USA, 2013
               Reżyseria: Adam Rodgers
               Obsada: Andy Garcia, Vera Farmiga, Taissa Farmiga, Nicholas Braun

               Edith (Vera Farmiga) jest pewną siebie, odnoszącą sukcesy businesswoman, która wraz z córką Audrey (Taissa Farmiga) uczestniczy w dniu otwartym na uczelni w Middleton. Przypadkiem poznaje tam George’a (Andy Garcia), zamkniętego w sobie kardiochirurga, który zwiedza uczelnię z synem Conradem (Nicholas Braun). Edith i George spędzają ze sobą kilka godzin, podczas których ona okazuje się złamaną przez życie, nie potrafiącą odnaleźć radości kobietą, a on romantykiem i idealistą, który po pierwszym wielkim miłosnym rozczarowaniu postanowił na wszelki wypadek więcej nie próbować. Wspólny czas pozwala im odnaleźć utraconą spontaniczność.
               PREMIERA: CANAL+, niedziela, 30 marca 2014, 21:00

               Komentarz               • © 2013 Universal Television Networks. ALL RIGHTS RESERVED.

                POD POWIERZCHNIĄ
                (Beneath)
                Horror, thriller, USA, 2012
                Rezyseria: Larry Fessenden
                Obsada: Daniel Zovatto, Bonnie Dennison, Chris Conroy

                Grupa przyjaciół wyjeżdża na wspólny weekend nad oddalone od cywilizacji jezioro. Kiedy wypływają na nie, zostają zaatakowani przez krwiożerczą bestię, która uniemożliwia im powrót. W dodatku łódka powoli napełnia się wodą. Zaczyna się walka o przetrwanie, w której nie obowiązują żadne zasady. Byle tylko nie pójść na dno.
                PREMIERA: CANAL+, wtorek, 1 kwietnia 2014, 21:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+