Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • #16
  PRZETRWANIE
  (The Grey)
  film akcji, USA, 2011
  reżyseria: Joe Carnahan
  występują: Liam Neeson, Frank Grillo, Dermot Mulroney

  W sercu Alaski rozbija się samolot. Na miejscu ginie 117 pasażerów, ośmiu udaje się przeżyć. Na skutym lodem odludziu, bez kontaktu ze światem, bez ciepłej odzieży i jedzenia każdy z nich musi się zmierzyć z siłami natury i samym sobą. Uznani za zaginionych, ścigani przez stado wygłodniałych wilków, nie mieliby żadnych szans na przetrwanie, gdyby nie jeden z nich. Jeszcze wczoraj chciał umrzeć, dziś będzie walczył, by przeżyć za wszelką cenę. Wszystko dla pewnej kobiety. Jednym z producentów filmu jest Ridley Scott („Helikopter w ogniu", „Gladiator", „Robin Hood") oraz jego brat Tony Scott „Wróg publiczny”, Fan”, „Karmazynowy przypływ”).
  PREMIERA: CANAL+ Family, sobota, 15 czerwca 2013, 20:00

  Komentarz


  • #17
   LĘK WYSOKOŚCI
   dramat, Polska, 2011
   reżyseria: Bartosz Konopka
   występują: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński

   Debiut Bartosza Konopki z kreacjami Krzysztofa Stroińskiego i Marcina Dorocińskiego, ukazujący trudne, pokoleniowe relacje ojca i syna. Podczas gdy pierwszy pogrąża się w szaleństwie, drugi próbuje znaleźć w nim metodę. Chce zrozumieć, dlaczego ich losy potoczyły się tak, a nie inaczej, dlaczego nie są zgodną i szczęśliwą rodziną. Reżyser stawia pytanie, w jaki sposób poradzić sobie z lękiem, który można interpretować między innymi jako strach przed dorosłością i wzięciem odpowiedzialności za drugą osobę.
   PREMIERA: CANAL+ Family, niedziela, 16 czerwca 2013, 20:00

   Komentarz


   • #18
    MROCZNA KRAINA
    (Dark Country)
    thriller, USA, 2009
    reżyseria: Thomas Jane
    występują: Thomas Jane, Lauren German, Ron Perlman

    Thomas Jane („Punisher”, „Łowca snów”), Lauren German („Małe kłamstwa”) i Ron Perlman („Hellboy”, „Imię róży”) w stylowym, trzymającym w napięciu połączeniu thrillera, horroru i filmu noir. Richard i Gina są młodzi, piękni, zakochani. Mają szalone pomysły. Właśnie wracają z Las Vegas, mknąc nocą przez pustynię starym samochodem z wygaszonymi światłami. Richard nie jest w stanie wyhamować, kiedy na drodze tuż przed maską pojawia się postać mężczyzny. Wraz z odgłosem ciała uderzającego o asfalt kończy się fantastyczna podróż. Gina sugeruje pozostawienie ofiary wypadku na drodze, ale Richard nie pozwala na to. Układa rannego w aucie i rusza po pomoc. Wkrótce autostrada się skończy. Para w ciemnościach gubi drogę, a demoniczna postać z tylnego siedzenia zamienia przejażdżkę w koszmar.
    PREMIERA: CANAL+ Family, poniedziałek, 17 czerwca 2013, 20:00

    Komentarz


    • #19
     MAKOWE WZGÓRZE
     (Kokuriko-zaka kara)
     animacja, Japonia, 2011
     reżyseria: Goro Miyazaki

     Rok 1963. Japonia po okresie powojennej odbudowy i modernizacji przygotowuje się do organizacji Igrzysk Olimpijskich. 16-letnia Umi Matsuzaki mieszka w starym domu na wzgórzu z widokiem na port w Jokohamie. Matka dziewczyny – profesor medycyny, wyjechała do pracy w Stanach Zjednoczonych. Do obowiązków Umi należy opieka nad młodszym rodzeństwem i pomoc babci w prowadzeniu pensjonatu. Mimo to, każdego ranka Umi znajduje czas, by wywiesić na maszcie przed domem flagi sygnałowe z wiadomością „Modlę się za waszą szczęśliwą podróż”. Zwyczaju tego nauczył ją ojciec, oficer marynarki, który zginął podczas wojny koreańskiej. Flagi zwracają uwagę chodzącego do tego samego liceum Shuna, który pisze o tym wiersz do szkolnej gazetki. Niedługo potem Umi poznaje Shuna, gdy ten brawurowym happeningiem rozpoczyna protest przeciwko wyburzeniu starego budynku. Umi wraz z koleżankami włącza się do walki o zachowanie zabytku. Łączy ją z Shunem nie tylko wspólny cel, ale też uczucie.

     „Makowe wzgórze”, ekranizacja popularnej mangi z lat 80. o tym samym tytule, to nietypowa produkcja w bogatym dorobku studia Ghibli. Japońska wytwórnia filmów anime, pod której szyldem wyszły m.in. oscarowy „Spirited Away: W krainie Bogów”, „Ruchomy zamek Hauru” czy „Mój sąsiad Totoro”, słynie z filmów nasyconych elementami magii i zjawisk nadprzyrodzonych. „Makowe wzgórze” zaskakuje realizmem, pieczołowicie odtwarzając atmosferę początku lat 60. i zachodzących wówczas w Kraju Kwitnącej Wiśni przemian społecznych. Symbolem japońskiej tradycji zagrożonej przez nagłą modernizację jest planowana rozbiórka „Dzielnicy łacińskiej” – zabytkowego budynku, o którego przetrwanie walczą bohaterowie. Uroku opowieści, będącej również wzruszającą historią miłosną, dodaje starannie dobrana ścieżka dźwiękowa. Przeważają na niej stylizowane na muzykę z wczesnych lat 60. utwory napisane specjalnie na potrzeby filmu przez komponującego zwykle dla japońskiej telewizji Satoshiego Takebe. Mnogość wątków, postaci drugoplanowych, przy jednoczesnym zachowaniu prostoty opowieści, to zasługa scenariusza autorstwa Keiko Niwy i Hayao Miyazakiego. Współzałożyciel studia, absolutny guru świata animacji, reżyserię „Makowego wzgórza” powierzył swojemu najstarszemu synowi Gorō Miyazakiemu. Znany z przeniesienia na wielki ekran „Opowieści z Ziemiomorza” Ursuli K. Le Guin, Miyazaki junior po raz kolejny nie zawiódł ojca. „Makowe wzgórze”, jak każdy kolejny film studia Ghibli, niecierpliwie wyczekiwane w kraju, okazało się najbardziej kasowym japońskim filmem 2011 roku, przynosząc ponad 60 milionów dolarów zysku. Sukcesowi komercyjnemu towarzyszyło uznanie ze strony przemysłu filmowego. Japońska Akademia Filmowa uznała film za najlepszą animację sezonu. Scenariusz nominowano do prestiżowej w świecie filmów animowanych nagrody Annie.
     PREMIERA: CANAL+ Family, wtorek, 18 czerwca 2013, 20:00

     Komentarz


     • #20
      AVALON
      (Avalon)
      thriller, Szwecja, 2011
      reżyseria: Axel Petersén
      występują: Johannes Brost, Peter Carlberg, Léonore Ekstrand

      Janne (Johannes Brost), świeżo zwolniony z więzienia mężczyzna po sześćdziesiątce, planuje powrót w wielkim stylu: pragnie otworzyć ekskluzywny klub tenisowy w szwedzkiej miejscowości Båstad, słynącej z corocznych zawodów w tej dyscyplinie. W projekcie pomaga mu siostra Jackie (Léonore Ekstrand). Czas upływa im na snuciu wielkich planów i przygotowaniach do momentu, w którym Janne powoduje nieszczęśliwy wypadek.
      PREMIERA: CANAL+ Family, środa, 19 czerwca 2013, 20:00

      Komentarz


      • #21
       LOOSIES
       (Loosies)
       komedia sensacyjna, USA, 2011
       reżyseria: Michael Corrente
       występują: Peter Facinelli, Michael Madsen, Vincent Gallo, Jaimie Alexander

       Film opowiada o młodym kieszonkowcu z Nowego Jorku (Peter Facinelli), który prowadzi intensywny tryb życia. Kiedy nagle pojawia się dziewczyna (Jaimie Alexander), z która kiedyś miał do czynienia i oświadcza mu, że jest z nim w ciąży, Bobby musi wybrać, czy kontynuować swoje dotychczasowe życie, czy wziąć odpowiedzialność za dziecko.
       PREMIERA: CANAL+ Family, piątek, 21 czerwca 2013, 20:00

       Komentarz


       • #22
        WYSPY KANARYJSKIE ODC. 8
        (Canary Islands)
        seria dokumentalna, USA, 2009, 32’
        reżyseria: Pedro Felipe Acosta

        Wyspy Kanaryjskie, znajdujące się na północny-zachód od wybrzeży Afryki, to ostatni bastion wielu endemicznych gatunków fauny i flory, czyli takich, które nie występują naturalnie w żadnym innym miejscu na Ziemi. Archipelag leżący na Oceanie Atlantyckim składa się z siedmiu głównych wysp, z których najsłynniejsze to Teneryfa, Fuertaventura oraz Lanzarote. Mimo niełatwych warunków klimatycznych, zwierzęta doskonale potrafiły przystosować się do tamtejszego środowiska.

        Odc. 8
        La Palma powstała blisko 2 mln lat temu, mimo to jest najmłodszą spośród całego archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest także jednym z niewielu miejsc, w których zachował się przyrodniczy relikt w postaci lasu wawrzynowego. Najbardziej charakterystycznymi przedstawicielami tamtejszej fauny są grasujące nocą gekony, meduzy oraz jadowite stonogi.
        PREMIERA: CANAL+ Family, czwartek, 20 czerwca 2012, 20:00

        Komentarz


        • #23
         MUMIE. TAJEMNICE FARAONÓW
         (Mummies: Secrets of the Pharaohs)
         dokument 3D, USA 2007, 52’
         reżyseria: Keith Melton

         Dzięki archeologii współczesna nauka pozwala wejrzeć ludziom w świat starożytnego Egiptu. Badacze odkrywają coraz to nowe tajemnice budowniczych piramid, faraonów i zwykłych Egipcjan. Jednak dopiero badania biologiczne nad ich DNA pozwalają zdobyć wiedzę, którą da się wykorzystać praktycznie. Przez porównanie, naukowcy przyglądają się rozwojowi ludzkiego genomu i jego cechom, które być przyczynią się do znalezienia lekarstw na współczesne choroby. W tym celu łączą informacje o starożytnych metodach leczenia, DNA faraonów, kulturze, religii i obyczajach starożytnych.

         Narratorem dokumentu jest znany m.in. z roli Sarumana we „Władcy Pierścieni” brytyjski aktor, laureat nagrody BAFTA 2011 Christopher Lee.
         PREMIERA 3D: CANAL+ Family2, niedziela, 16 czerwca 2013, 17:45

         Komentarz


         • #24
          BATTLESHIP: BITWA O ZIEMIĘ
          (Battleship)
          przygodowy, USA, 2012
          reżyseria: Peter Berg
          występują: Alexander Skarsgård, Brooklyn Decker, Liam Neeson, Taylor Kitsch, Rihanna, John Tui, Tadanobu Asano

          NASA odkrywa planetę, na której panują warunki zbliżone do ziemskich. W odpowiedzi na wysłany przez ludzi sygnał na Ziemi pojawia się pięć niezidentyfikowanych obiektów, z których jeden rozbija się w Hong Kongu powodując duże zniszczenia, a cztery pozostałe lądują na wodach w pobliżu Hawajów. Admirał Shane (Liam Neeson) wysyła patrol złożony z dwóch amerykańskich i jednego japońskiego niszczyciela. Obcy zamykają okręty w polu siłowym i niszczą dwa z nich. Na trzecim, uszkodzonym, dowództwo obejmuje Alex Hopper (Taylor Kitsch), który właśnie był świadkiem śmierci brata dowodzącego jednym ze zniszczonych statków. Alex, do niedawna beztroski obibok, musi teraz podjąć walkę z nieznanym wrogiem i powstrzymać go przed ściągnięciem posiłków.

          „Battleship: Bitwa o Ziemię" to zrobiony z wielkim rozmachem film akcji, inspirowany grą planszową Hasbro, drugiego pod względem wielkości światowego producenta zabawek, od 2007 roku zajmującego się również produkcją filmową z udziałem bohaterów należących do firmy (seria „Transormers”). Początkowo na odtwórcę roli Aleksa typowano Jeremy’ego Rennera, jednak aktor miał inne zobowiązania i propozycji przyjąć nie mógł. W filmie niewielką rolą debiutuje popularna piosenkarka R&B Rihanna. Muzykę skomponował Steve Jablonsky, który odniósł wielki sukces dzięki serii „Transormers”.
          PREMIERA: CANAL+ Film, niedziela, 16 czerwca 2013, 20:00

          Komentarz


          • #25

           KRZYK 4
           (Scream 4)
           horror, USA, 2011
           reżyseria: Wes Craven
           występują: Neve Campbell, Courtney Cox, David Arquette

           Dziesięć lat po tragedii w Woodsboro, mieszkańcy miasteczka prawie zapomnieli o serii morderstw sprzed lat. Jedna z uczestniczek tamtych wydarzeń, Sydney Prescott (Neve Campbell), napisała w tym czasie poradnik o przezwyciężeniu traumy. Przyjeżdża do Woodsboro, które jest ostatnim punktem trasie promocyjnej jej książki. Spotyka szeryfa Dwighta Rileya (David Arquette) oraz byłą dziennikarkę, a dziś pisarkę Gale Weathers-Riley (Courteney Cox), którzy również przeżyli koszmar przed laty, a dziś są małżeństwem. Wszyscy są przekonani, że zabójca nie żyje, jednak ten niespodziewanie pojawia się znów, by siać grozę i terror w miasteczku.
           PREMIERA: CANAL+ Film2, sobota, 6 lipca 2013, 20:00
           Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-06-29, 15:49.

           Komentarz


           • #26

            ZESZŁEJ NOCY
            (Tales Of The Night)
            melodramat, USA/Francja, 2010
            reżyseria: Massy Tadjedin
            wystepują: Sam Worthington, Keira Knightley, Eva Mendes, Guillaume Canet

            Michael i Joanna Reed (Sam Worthington i Keira Knightley) są młodym małżeństwem. Podczas spotkania organizowanego przez znajomych Michaela, Joanna jest świadkiem dwuznacznej sytuacji pomiędzy mężem a jego bardzo atrakcyjną współpracowniczką Laurą (Eva Mendes), o której Michael nigdy wcześniej nie wspominał. Następnego dnia oboje wyjeżdżają w podróż służbową. Joanny jest zaniepokojona. Spotyka dawną, nie całkiem zapomnianą miłość, Aleksa (Guillaume Canet). Tej nocy Michael i Joanna muszą zmierzyć się z ogromną pokusą, by dowiedzieć się, kim są naprawdę.
            PREMIERA: CANAL+ Film2, niedziela, 7 lipca 2013, 20:00
            Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-06-29, 15:50.

            Komentarz


            • #27

             WAMPIRZYCE
             (Vamps)
             thriller, Hiszpania/Wegry/USA, 2012
             reżyseria: Amy Heckerling
             występują: John Cusack, Alice Eve, Luke Evans

             XIX wiek, Baltimore. Policja odnajduje dwie brutalnie zamordowane kobiety, matkę i córkę. Detektyw Emmett Fields (Luke Evans) odkrywa, że sposób w jaki zginęły przypomina fikcyjną zbrodnię opisaną w jednym z wierszy Edgara Allana Poego (John Cusack). Kiedy w podobnych okolicznościach giną kolejne ofiary, detektyw prosi pisarza o pomoc w wytropieniu mordercy. Wkrótce dla Poego sprawa nabiera prywatnego charakteru, bowiem szaleniec porywa jego ukochaną, Emily Hamilton (Alice Eve).
             PREMIERA: CANAL+ Film2, wtorek, 23 lipca 2013, 20:00
             Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-07-18, 11:58.

             Komentarz


             • #28
              MAŁA MATURA 1947 cz. 3
              dramat historyczny, Polska, 2010
              reżyseria: Janusz Majewski
              występują: Marek Kondrat, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Artur Żmijewski, Marian Opania

              Ciepła i pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w okresie pierwszych, burzliwych lat powojennej polski. Do wyzwolonego Krakowa przyjeżdża ze Lwowa małżeństwo (Agnieszka Michalska, Artur Żmijewski) z dwojgiem dzieci, czternastoletnim Ludwikiem (Adam Wróblewski) i pięć lat młodszą Hanią (Elżbieta Trzaskoś). Ludwik trafia do dobrego gimnazjum, nawiązuje przyjaźnie. Gdy przed czerwcowym referendum do Krakowa przyjeżdża Stanisław Mikołajczyk (Stanisław Sikora), Ludwik zamieszany przypadkowo w uliczną burdę zostaje aresztowany. Film i serial w reżyserii Janusza Majewskiego („C.K. Dezerterzy”) to wspaniała lekcja historii. Jego bezapelacyjnym atutem jest udział plejady wybitnych polskich aktorów: Marka Kondrata, Artura Żmijewskiego, Mariana Opani, Wiktora Zborowskiego, Wojciech Pszoniaka, Olgierda Łukaszewicza i Agnieszki Michalskiej.
              PREMIERA: CANAL+ Film, piątek, 21 czerwca 2013, 20:00

              Komentarz


              • #29
               THE FOLLOWING
               (The Following, odc. 1 – „Pilot”)
               serial sensacyjny, USA, 2013
               reżyseria: Marcos Siega
               występują: Kevin Bacon (Ryan Hardy), James Purefoy (Joe Carroll), Jeananne Goossen (Jennifer Mason), Natalie Zea (Claire Matthews), Shawn Ashmore (Mike Weston), Valorie Curry (Emma Hill), Nico Tortorella (Jacob Wells), Adan Canto (Paul Torres), Kyle Catlett (Joey Matthews), Maggie Grace (Sarah Fuller), Billy Brown (Troy Riley), John Lafayette (Marshall Turner), Steve Monroe (Jordy Raines), Michael Roark (Detective Warren), Melissa Ponzio (Detective Joan Garcia)

               Joe Caroll jest byłym wykładowcą literatury, skazanym za zamordowanie kilkunastu swoich studentek. Gdy udaje mu się uciec z więzienia, do śledztwa zostaje wezwany były agent FBI Ryan Hardy, któremu udało się ująć sprawcę za przed laty. Jako ekspert i autor książki o seryjnym mordercy, Hardy udaje się do Wirginii, gdzie mieszka Sarah Fuller, jedyna z ofiar, którą Ryanowi udało się wyrwać z rąk oprawcy. Jedną z przesłuchiwanych osób jest także była żona Carolla, Claire, którą łączy wspólna przeszłość z Hardym. Wkrótce wychodzi na jaw, że przy ucieczce zabójca nie działał sam. Czas spędzony za kratkami wykorzystał na zbudowanie siatki naśladowców i fanatyków, gotowych kontynuować dzieło mistrza. Gdy znika Sarah, elementy układanki zostają połączone w całość: dziewczyna jest metaforą niedokończonego dzieła Edgara Alana Poego, którego twórczość stała się motywem zbrodni Carolla.
               PREMIERA: CANAL+ Film, sobota, 15 czerwca 2013, 22:00

               Komentarz


               • #30
                ROCKEFELLER PLAZA 30 VII
                (30 Rock, odc. 3 – „Stride of Pride”)
                serial komediowy, USA, 2012
                reżyseria: Michael Engler
                występują: Tina Fey (Liz Lemon), Alec Baldwin (Jack Donaghy), Tracy Morgan (Tracy Jordan), Jane Krakowski (Jenna Maroney), Jack McBrayer (Kenneth Parcell), Judah Friedlander (Frank Rossitano), Scott Adsit (Pete Hornberger), Katrina Bowden (Cerie)

                Liz przyłapuje Jacka odprowadzającego do taksówki kobietę. Okazuje się, że to niejedyna partnerka w jego życiu. Wątpiąc w możliwość znalezienia ideału, Jack postanowił związać się z kilkoma kobietami, z których każda zaspokoi inne jego potrzeby. W gazecie pojawia się artykuł podający fałszywy wiek Jenny, sugerując tym samym, że jest już stara. Kiedy ekipa próbuje pozbyć się śladów publikacji, wychodzi na jaw, że to Jenna puściła tę plotkę, wierząc że wyższy wiek z jej wyglądem zapewnią jej uznanie i szacunek. W międzyczasie Jack dowiaduje się, że jedna z jego partnerek również spotyka się z kilkoma mężczyznami. Udaje mu się ich odnaleźć i wygląda na to, że jest z nich najstarszy. Nie jest z tego faktu zadowolony, jednak Jenna przekonuje go, że bycie starszym ma swoje zalety.
                PREMIERA: CANAL+, niedziela, 16 czerwca 2013, 19:35

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+