Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • FOT. MONOLITH FILMS

  NA SPRZEDAŻ
  (Everything Must Go)
  Komediodramat, USA, 2010
  Reżyseria: Dan Rush
  Wystepują: Will Ferrell, Rebecca Hall, Michael Peña, Laura Dern

  Nick Halsey (Will Ferrell) ma słabość do alkoholu, która kończy się dla niego fatalnie. Pewnego dnia, po 16 latach pracy, wylatuje z firmy, a po powrocie do domu zastaje zamknięte drzwi. Żona wystawia wszystkie jego rzeczy na trawnik i wymienia zamki. Nicka siada w fotelu na trawie i zaczyna pić piwo. Znajomy policjant Frank (Michael Peña) przekonuje go, że dla zachowania pozoru poszanowania prawa Nick powinien udawać, że prowadzi podwórkową wyprzedaż. Halsey z czasem organizuje sobie życie na trawniku. Zyskuje kumpla i pomocnika w osobie otyłego nastolatka, powoli poznaje sąsiadów i zaczyna oglądać rzeczywistość z innej perspektywy.
  PREMIERA: CANAL+, wtorek, 4 lutego 2014

  Komentarz  • FOT. MONOLITH FILMS

   WRÓG NUMER JEDEN
   (Zero Dark Thirty)
   Thriller, USA, 2012
   Reżyseria: Kathryn Bigelow
   Obsada: Jessica Chastain, Kyle Chandler, Jennifer Ehle, Harold Perrineau Jr. Jeremy Strong, Mark Duplass, Mark Strong, Chris Pratt, Édgar Ramírez, James Gandolfini

   Rok 2003. Młoda agentka Maya (Jessica Chastain) trafia do Pakistanu. Od początku kariery koncentruje się na wszelkich tropach prowadzących do Osamy Bin Ladena. Dla tej sprawy poświęca wszystko – rodzinę, przyjaciół, miłość. Z czasem traci tez nadzieję. W końcu po wielu latach sprawa ujęcia lidera Al Kaidy staje się realna. „Wróg numer jeden” opowiada historię wytropienia i zabicia Osamy Bin Ladena. Scenarzysta Mark Boal otrzymywał ponoć materiały z pierwszej ręki, od agentów, co wywołało skandal w USA, podobnie jak przedstawione w filmie tortury. Film zdobył m.in. 5 nominacji do Oscara, w tym w kategoriach: najlepszy film, najlepszy scenariusz oryginalny i najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Statuetkę otrzymał za montaż dźwięku. Grająca główną rolę Jessiki Chastain zdobyła Złoty Glob dla w kategorii najlepsza aktorka w dramacie.
   CYKL FILMY OSCAROWE
   PREMIERA: CANAL+, środa, 5 lutego 2014, 21:00

   Komentarz   • © (2013) PARAMOUNT PICTURES. ALL RIGHTS RESERVED.
    HASBRO AND ITS LOGO, G.I. JOE AND ALL RELATED CHARACTERS ARE TRADEMARKS OF HASBRO AND USED WITH PERMISSION. ALL RIGHTS RESERVED.

    G.I. JOE: ODWET
    (G.I. Joe: Retaliation)
    Film akcji, USA, 2013
    Reżyseria: Jon M. Chu
    Obsada: Dwayne Johnson, Channing Tatum, Bruce Willis, Jonathan Pryce, Ray Park, Elodie Yung, Ray Stevenson

    Zartan (Arnold Vosloo), który potrafi wcielić się w dowolną postać, nadal udaje prezydenta USA. Oskarża członków tajnej elitarnej jednostki wojskowej G.I. Joe o zdradę stanu i nakazuje ich natychmiastową likwidację. Nieliczni pozostali przy życiu komandosi z Roadblockiem (Dwayne Johnson) na czele nie zamierzają się poddać. Rzucają wyzwanie Zartanowi, jego poplecznikom z Kobry oraz posłusznym im przywódcom światowych mocarstw. Superżołnierze pod wodzą generała Joe’ego Coltona (Bruce Willis), walczą nie tylko o przywrócenie porządku na Ziemi, ale i o odzyskanie dobrego imienia
    PIĄTKI Z TWARDZIELAMI
    PREMIERA: CANAL+, piątek, 7 lutego 2014, 21:00

    Komentarz    • JESTEM KUCHU
     (Call Me Kuchu)
     dokument, Stany Zjednoczone/Uganda, 2012
     reżyseria: Katherine Fairfax Wright, Malika Zouhali-Worrall

     Od 2009 roku w Ugandzie trwały dyskusje na temat zaostrzenia prawa karzącego homoseksualistów. Ustawa obowiązująca zakładała karę pozbawienia wolności na 14 lat w przypadku aktów seksualnych z osobą tej samej płci. Od 2009 roku pracowano nad tym, żeby ją zaostrzyć. W pierwszych projektach nowelizacji za homoseksualne stosunki groziła kara śmierci. Pomysł wywołał burzę na świecie. Krytykowały go głowy państw, a Parlament Europejski zagroził rządowi Ugandy wyciągnięciem finansowych konsekwencji.

     Podczas gdy lokalne gazety piętnowały homoseksualistów, David Kato jako pierwszy odważył się publicznie przyznać do swojej orientacji, do bycia „kuchu”. Z gazetami i tabloidami walczył w sądach, w telewizji i na forum ONZ. Wspierał go emerytowany biskup anglikański Christopher Senyonjo, który podjął się obrony społeczności LGBT, kiedy większość przywódców religijnych w Ugandzie poparło projekt zaostrzenia ustawy i ustanowienia kary śmierci dla wszystkich homoseksualistów i nosicieli HIV. Mający doktorat z ludzkiej seksualności i dokładnie rozumiejący Słowo Boże, Senyonjo wraz z Kato uparcie walczył z prawnie usankcjonowanymi prześladowaniami gejów i lesbijek. Rok po skończeniu zdjęć do dokumentu i trzy tygodnie po wygraniu sprawy przeciwko gazecie, która opublikowała jego nazwisko i zdjęcie piętnując go jako geja, Kato został brutalnie zamordowany w swoim domu. Jego śmierć wprawiła w osłupienie biskupa Senyonjo, całą społeczność LGBT i odbiła się szerokim echem na świecie.

     Film Katherine Fairfax Wright i Malika Zouhali-Worrall przedstawia ostatni rok życia tego odważnego, inteligentnego i niezłomnego człowieka, którego wiedza i osiągnięcia zostały docenione dopiero po śmierci. W grudniu 2013 roku rząd w Ugandzie uchwalił nowe przepisy dotyczące homoseksualizmu. Wielokrotne uprawianie seksu z osobą tej samej płci, kontakty homoseksualne z udziałem chorych na HIV, nieletnimi i niepełnosprawnymi będą podlegać karze dożywotniego więzienia. Ustawa nakazuje karać również niezgłaszanie informacji na temat homoseksualistów oraz promocję zachowań homoseksualnych.
     PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 3 lutego 2014, 23:00

     Komentarz     • © 2013 Showtime Networks Inc. All rights reserved

      DEXTER VIII
      (Dexter VIII)
      Producenci: Drew Z. Greenberg, Michael Cuesta, Lauren Gussis
      Obsada: Michael C. Hall, Jennifer Carpenter, Charlotte Rampling, Yvonne Strahovski, Desmond Harrington, David Zayas, Aimee Garcia, Geoff Pierson, James Remar

      Dexter Morgan to laborant analizy krwi z posterunku policji w Miami. W ciągu dnia przykładny obywatel, nocą seryjny zabójca ścigający tych, którzy wymykają się wymiarowi sprawiedliwości. W dzieciństwie był świadkiem brutalnego zamordowania matki, czemu najprawdopodobniej zawdzięcza swój mroczny popęd zabijania. Adoptowany przez policjanta Harry'ego i nauczony przez niego „kodeksu”, Dexter jest dla swoich ofiar bezwzględny, będąc jednocześnie troskliwym ojcem, ciepłą, przyjazną osobą dla innych. Począwszy od drugiego sezonu nieustannie gasi pożar podejrzeń pod jego adresem ze strony współpracowników, przyjaciół i wrogów. W każdym sezonie mierzy się z kolejnymi czarnymi charakterami, które ostatecznie trafiają na jego „stół”.

      W ostatnim, ósmym sezonie w serialu Dexter musi zmierzyć się z wyrzutami sumienia rozgoryczonej Debry, która zabiła znajdującą się na jego tropie porucznik Marię LaGuertę. Coraz bliżej odkrycia jego tajemnicy będą też agenci FBI, których pętla z każdym dniem zaciska się coraz mocniej na szyi Dextera. Na posterunku policji w Miami pojawia się psychiatra, dr Evelyn Vogel (w tej roli Charlotte Rampling), która ma pomóc w złapaniu seryjnego mordercy wycinającego ofiarom części mózgu. Dexter nie zdaje sobie sprawy, jak blisko jest z nią związany i jak wiele niebezpieczeństw z tym związanych na niego czeka. W jego życiu ponownie zagości również Hannah McKay. W efekcie musi zdecydować, czy ważniejsza jest dla niego miłość czy dotychczasowe życie…
      PREMIERA: CANAL+, od czwartku, 6 lutego 2014, 21:30

      Komentarz      • © Kino Świat 2014

       ZAMBEZIA
       (Zambezia)
       Animacja, RPA, 2012
       Reżyseria: Wayne Thornley
       Obsada: Kai (Jakub Mróz), Zoe (Weronika Łukaszewska), komentator (Dariusz Szpakowski), Marabuty (Kabaret Moralnego Niepokoju, czyli Przemysław Borkowski, Mikołaj Cieślak, Rafał Zbieć), Luzik (Sławomir Pacek), plotkary (Joanna Horodyńska i Ada Fijał), Ajax (Wojciech Machnicki), Tendai (Grzegorz Pawlak), Sekhuru (Janusz R. Nowicki), Budzo (Mirosław Zbrojewicz)

       Młody sokół Kai mieszka z ojcem z dala od innych. Ciekawy świata młodzieniec marzy, by jak najszybciej opuścić rodzinne gniazdo i oddychać pełną piersią wśród innych. Tymczasem dla pogrążonego w żałobie po żonie ojca świat to zagrożenie, dlatego chce trzymać syna blisko siebie. Pewnego dnia po kłótni z rodzicem Kai wylatuje z gniazda. Rusza do ptasiej metropolii zwanej Zambezią, gdzie zamierza wstąpić do elitarnego oddziału strażników miasta - Dziobasów Przestworzy. Zatroskany ojciec rusza jego śladem, ale wkrótce zostaje schwytany przez legwana imieniem Budzo, który zamierza go wykorzystać, by dostać się do ptasiej krainy i zrobić sobie ucztę z ptasich jaj. Przyszłość starego sokoła i całej Zambezii spoczywa teraz na skrzydłach Kaia i jego przyjaciół - gadatliwego Luzika i walecznej Zoe. Scenariusz „Zambezii” powstał pod kierunkiem Kiela Murraya, scenarzysty „Aut”, współtwórcy wielkich przebojów Studia Pixar – „Iniemamocni”, „Merida Waleczna”, „Gdzie jest Nemo”, „Odlot”. W polskiej wersji językowej można usłyszeć m.in. członków Kabaretu Moralnego Niepokoju, nominowaną do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Joannę Kulig („Żółwik Sammy 2”), Dariusza Szpakowskiego, Wojciecha Machnickiego („Ratatuj”, „Auta”, „Epoka lodowcowa”), Sławomira Packa („Gdzie jest Nemo”, „Potwory i spółka”) oraz jako ptaszki-plotkary specjalistki od mody Joannę Horodyńską i Adę Fijał.
       PREMIERA: CANAL+, sobota, 8 lutego 2014, 21:00

       Komentarz


       • W.E. KRÓLEWSKI ROMANS
        (W.E.)
        Melodramat, biograficzny, Wielka Brytania, 2011
        Reżyseria: Madonna
        Obsada: Abbie Cornish, Andrea Riseborough, James D'Arcy, Oscar Isaac, Richard Coyle

        Młoda Amerykanka Wally Winthrop (Abbie Cornish) jest żoną odnoszącego sukcesy psychiatry (Richard Coyle), jednak jej małżeństwo nie jest szczęśliwe. Mąż zaniedbuje ja i zdradza, a pretensje gasi uderzeniem pięści. Uciekając w świat fantazji, Wally zaczyna zgłębiać historię miłości z początki XX wieku. Dwukrotna rozwódka, Amerykanka Wallis Simpson (Andrea Riseborough) i przyszły król Edward VIII (James D'Arcy) poznali się na przyjęciu. Od 1934 roku byli nierozłączni aż do śmierci Edwarda w 1972 roku. Romans, a potem ślub dwukrotnej rozwódki Wallis Simpson oraz następcy tronu Edwarda był wielkim mezaliansem tamtych w tamtych czasach. By móc żyć u boku wybranki, dwa lata po koronacji Edward abdykował, przekazując tron młodszemu bratu. Wally z czasem odkrywa, że życie króla z Wallis Simpson nie było bajką.

        Madonna rozpoczęła przygodę z filmem w latach 80. ubiegłego wieku. Zagrała w takich filmach, jak „Rozpaczliwie poszukując Susan” (1985), „Kim jest ta dziewczyna?” (1987) czy „Evita” (1996). Jako reżyserka zadebiutowała dopiero w 2008 roku komediodramatem „Mądrość i seks”. W kolejnym filmie podjęła się przeniesienia na ekran jednego z największych skandali lat 20. i 30. XX wieku. W „W.E. królewskim romansie” główne role zagrali: Abbie Cornish („Jaśniejsza od gwiazd"), Andrea Riseborough („Niepamięć"), Oscar Isaac („Drive”, „Co jest grane, Davis?”) i James D'Arcy („Atlas chmur"). Film był nominowany do Oscara 2012 w kategorii najlepsze kostiumy, otrzymał też Złoty Glob za najlepszą piosenkę „Masterpiece" Madonny.
        PREMIERA: CANAL+, niedziela, 9 lutego 2014, 21:00
        Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:55.

        Komentarz


        • MARTWY POLICJANT
         (Officer Down)
         kryminał, dramat, USA, 2013
         Reżyseria: Brian A Miller
         Obsada: AnnaLynne McCord, Stephen Dorff, David Boreanaz

         Zostaje zamordowana młoda kobieta. O zabójstwo jest podejrzany jej mąż. Śledztwo prowadzi David Callahan (Steven Dorff), policjant o nienajlepszej reputacji, który ma problem z alkoholem i narkotykami. Callahan w przeszłości popełnił kilka błędów, które teraz ma szansę naprawić. Pewnej nocy podczas pościgu zostaje postrzelony w brzuch i pozostawiony na pewną śmierć. Udaje mu się jednak przeżyć, a lokalna społeczność widzi w nim bohatera.
         PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 10 lutego 2014, 21:00
         Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:55.

         Komentarz


         • WYKRĘTASY
          (Lucky Trouble)
          Komedia, Rosja, 2011
          Reżyseria: Levan Gabriadze
          Obsada: Konstantin Chabienskij, Ivan Urgant, Milla Jovovich, Siergiej Garmasz,

          Sława Kołotiłow (Konstantin Chabienskij), prosty nauczyciel z sennego nadmorskiego miasteczka Paluszki, przyjeżdża do Moskwy z rękopisem powieści. Poznaje tutaj i zakochuje się w pięknej Nadii (Milla Jovovich). Młodzi planują ślub, rezerwują salę weselną i zapraszają gości. Jednak rodzinne miasteczko nie chce pozwolić Sławie związać się z ukochaną. Nauczyciel wpada w szereg „sytuacji bez wyjścia”, z których musi się potem tłumaczyć przed narzeczoną. W tym czasie w dalekiej Moskwie Nadia odpiera zaloty byłego narzeczonego, Dani (Ivan Urgant), który stara się odzyskać dziewczynę.
          PREMIERA: CANAL+, wtorek, 11 lutego 2014, 21:00
          Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:55.

          Komentarz          • © Forum Film Sp. z o.o.

           MIŁOŚĆ
           (Miłość)
           Dramat, Polska, 2012
           Reżyseria: Sławomir Fabicki
           Obsada: Marcin Dorociński, Julia Kijowska, Marian Dziędziel, Agata Kulesza, Adam Woronowicz

           Maria i Tomek to młode małżeństwo, które spodziewa się dziecka. Są ze sobą od czasów liceum. Teraz mają dom, pracę – on jest architektem, ona pracuje w ratuszu miejskim – mają plany na przyszłość. Problemem okazuje się szef Marii, prezydent miasta, który nieustannie i coraz śmielej ją adoruje. W końcu dochodzi do sytuacji, która zmienia wszystko. Maria próbuje ukryć fakt przed mężem, ale w końcu zwierza mu się. Od tej chwili Tomek nie potrafi patrzeć na ukochaną tak, jak wcześniej. Nie wie, czy chce z nią żyć i wychowywać dzieci. Mąż i żona, żyjąc w jednym domu, zaczynają zachowywać się wobec siebie jak obcy ludzie, wymieniając jedynie konieczne komunikaty.

           „Miłość” Sławomira Fabickiego, nominowanego w 2002 roku do Oscara za „Męską sprawę" oraz znanego z głośnej produkcji „Z odzysku", powstał z inspiracji doniesieniami prasowymi sprzed kilku lat. W filmie główne role zagrali: Marcin Dorociński („Obława”, „Róża”), wschodząca gwiazda polskiego kina Julia Kijowska („Pod mocnym Aniołem”, „Drogówka”, najlepsza aktorka MFF w Salonikach). Partnerują im: Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolniść jest w nas”, „Baby sa jakieś inne”), Marian Dziędziel „Kret”, „Dom zły”) i Agata Kulesza („Róża”, serial „Krew z krwi”).
           PREMIERA: CANAL+, środa, 12 lutego 2014, 23:00
           Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-02-11, 18:57.

           Komentarz


           • LIKWIDATOR
            (The Last Stand)
            Film akcji, USA, 2013
            Reżyseria: Jee-woon Kim
            Obsada: Arnold Schwarzenegger, Forest Whitaker, Johnny Knoxville, Rodrigo Santoro, Eduardo Noriega

            Szeryf Owens (Arnold Schwarzenegger) wiedzie spokojny żywot stróża prawa w małej mieścinie na granicy z Meksykiem. Nikt tutaj nie zna jego przeszłości, choć każdy się domyśla, że kryje ona mroczne tajemnice. To miasteczko jest dla niego schronieniem przed problemami świata. Do czasu, gdy kilkaset mil dalej z rąk FBI zostaje odbity jeden z najbardziej niebezpiecznych bossów narkotykowych Gabriel Cortez (Eduardo Noriega).
            PIĄTKI Z TWARDZIELAMI
            PREMIERA: CANAL+, piątek, 14 lutego 2014, 21:00
            Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:56.

            Komentarz            • © 2012 Focus Features LLC. All Rights Reserved.

             ANNA KARENINA
             (Anna Karenina)
             dramat, kostiumowy, Wielka Brytania, 2012
             reżyseria: Joe Wright
             obsada: Keira Knightley, Jude Law, Aaron Taylor-Johnson, Kelly Macdonald, Matthew Macfadyen, Domhnall Gleeson, Ruth Wilson, Alicia Vikander, Olivia Williams, Emily Watson

             Rok 1874, carska Rosja. Anna ma wszystko, o czym może marzyć kobieta. Jest żoną wysokiego urzędnika państwowego Karenina (Jude Law), któremu urodziła syna. Trudno o lepszy status społeczny w ówczesnym St. Petersburgu. Odwiedza brata Oblonskiego (Matthew Macfadyen) w Moskwie, po tym jak dostaje od niego list z prośbą o pomoc w ratowaniu jego małżeństwa z Dolly (Kelly Macdonald). W podróży poznaje hrabinę Wrońską (Olivia Williams), którą na stacji odbiera syn - młody, przystojny oficer kawalerii (Aaron Taylor-Johnson). Zostają sobie przedstawieni i od tej chwili nie mogą przestać o sobie myśleć. W domu Obłońskiego gości jego najlepszy przyjaciel Levin (Domhnall Gleeson), który kocha się w młodszej siostrze Dolly - Kitty (Alicia Vikander). Postanawia jej się oświadczyć, jednak zakochana we Wrońskim dziewczyna zakochuje się, odrzuca te propozycję. Zrozpaczony Levin powraca do swojej posiadłości, gdzie oddaje się pracy. Na balu Kitty dostrzega jednak, że Wroński nie widzi świata poza Anną Kareniną, która – choć tego nie chce – odwzajemnia jego zainteresowanie. By uniknąć komplikacji w życiu i odzyskać równowagę, Karniena wraca do St. Petersburga do męża, ale Wroński podąża za nią. Romans między nimi wstrząsa miejscową socjetą. Karenin jest zmuszony postawić żonie ultimatum. Decyzja Anny, by porzucić rodzinę w imię szczęścia u boku Wrońskiego prowadzi do tragicznych konsekwencji.

             „Anna Karenina” - zachwycająca wizualnie adaptacja epickiej powieści Lwa Tołstoja – to 12 tygodni zdjęć w 100 różnych lokacjach, 240 scen i 83 role mówione. Film wyreżyserował Joe Wright, według scenariusza laureata Oscara Toma Stopparda („Zakochany Shakespeare”). – „Proces realizacji filmu jest dla mnie bardzo stresujący, dlatego sięgam po wsparcie sprawdzonych współpracowników, ludzi którzy mają podobną wrażliwość artystyczną i którym ufam”. „Anna Karenina” jest więc czwartym projektem Wrighta z producentami Timem Bevanem i Erikiem Fellnerem oraz trzecim filmem z Keirą Knightley w głównej roli. Poprzednie – „Miłość i uprzedzenie” oraz „Pokuta” - były nie tylko sukcesami komercyjnymi, ale także artystycznymi (w sumie 11 nominacji do Oscara). W ekipie „Anny Kareniny” znaleźli się także: autor zdjęć Seamus McGarvey („The Avengers”), trzykrotnie nominowana do Oscara scenografka Sarah Greenwood („Sherlock Holmes”), charakteryzatorka Ivana Primorac („Hanna”), kompozytor Dario Marianelli (Oscar za „Pokutę”) oraz kostiumografka Jacqueline Durran („Miłość i uprzedzenie”), która za swoją prace przy „Annie Kareninie” zdobyła Oscara.
             FILMY OSCAROWE
             PREMIERA: CANAL+, sobota, 15 lutego 2014, 21:00

             Komentarz             • FOT. MONOLITH FILMS

              NIEPRZECIĘTNY HENRY
              (Jesus Henry Christ)
              komedia, obyczajowy, USA, 2012
              Reżyseria: Dennis Lee
              Obsada: Jason Spevack, Michael Sheen, Toni Collette, Frank Moore, Mark McDonald, Hannah Brigde

              Henry (Jason Spevack) jest 10-letnim geniuszem, który zaczął mówić jako niemowlę i od początku życia zapamiętuje wszystko, co przeżył, zobaczył i przeczytał. Urodził się w efekcie sztucznego zapłodnienia, któremu poddała się jego matka, lewicująca feministka Patricia (Toni Colette). Chłopiec wychowuje się w świecie bez mężczyzn. Zaczyna go nurtować pytanie o biologicznego ojca. Dzięki dziadkowi (Frank Moore), trafia na trop profesora O’Hara (Michael Sheen), samotnego ojca nastoletniej Audrey, którą wychowuje „na człowieka wolnego od genderowych uprzedzeń". W zasadzie traktuje ją jak eksperyment naukowy, któremu poświęca książkę „Urodziła się lesbijką, czy tak ją wychowano?". Dziewczyna jest w szkole pośmiewiskiem i wolałaby nie mieć ojca. Henry ma nadzieję, że odnalazł rodzinę, jakiej szukał, tymczasem jego matka wpada w panikę, że utraci syna.

              „Nieprzeciętny Henry” to komedia wyreżyserowana przez Dennisa Lee na wyróżnionego studenckim Oscarem filmu krótkometrażowego własnego autorstwa. Rolę producentki zajęła Julia Roberts, która jednak w filmie nie pojawia się. W roli głównej wystąpił Jason Spevack jako Henry James Hermin. Michael Sheen zagrał profesora i pisarza Dr. Slavkina O'Harę, Toni Collette wcieliła się w matkę Henry'ego, a Samantha Weinstein w Audrey.
              PREMIERA: CANAL+, niedziela, 16 lutego 2014, 21:00
              Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-02-12, 16:53.

              Komentarz              • © 2012 FGTC, L.L.C. All Rights Reserved.

               SEX TELEFON
               (For a Good Time, Call...)
               Komedia, USA, 2012
               Reżyseria: Jamie Travis
               obsada: Ari Graynor, Lauren Miller, Mark Webber

               Lauren (Lauren Miller) i Katie (Ari Graynor) postanawiają razem zamieszkać, choć nie znoszą się wzajemnie. Zakopują topór wojenny, bo jedna właśnie rozstała się z chłopakiem i nie chce wracać do rodziców, a drugiej nie stać na samodzielne utrzymywanie mieszkania w Gramercy Park, które zostało jej po babci. Żeby się utrzymać, zakładają sex telefon, biznes który okazuje się strzałem w dziesiątkę. Dzwonią do nich najróżniejsi klienci, m.in. piloci, księgowi i taksówkarze. Problemy finansowe idą w zapomnienie. W międzyczasie okazuje się, że dziewczyny naprawdę się zaprzyjaźniły. „Sex telefon" to projekt, do którego napisała scenariusz i w nim zagrała Lauren Miller, prywatnie małżonka Setha Rogena.
               PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 17 lutego 2014, 23:00

               Komentarz               • MOVIE 43
                (Movie 43)
                Komedia, USA, 2013
                Reżyseria: Peter Farrelly („The Pitch", „The Catch", „Truth or Dare"), Elizabeth Banks („Middleschool Date"), Griffin Dunne („Veronica"), Brett Ratner („Happy Birthday"), Steven Brill („iBabe), Steve Carr („The Proposition"), James Duffy („Super Hero Speed Dating"), Patrik Forsberg („Tampax"), James Gunn („Beezel"), Rusty Cundieff („Victory's Glory"), Jonathan van Tulleken („Machine Kids"), Will Graham („Homeschooled")
                Obsada: Kate Winslet, Hugh Jackman, Gerard Butler, Halle Berry, Uma Thurman, Naomi Watts, Liev Schreiber, Emma Stone, Dennis Quaid, Greg Kinnear, Seth MacFarlane, Richard Gere, Jason Sudeikis, Johnny Knoxville, Elizabeth Banks

                Dwóch nastolatków postanawia wkręcić młodego geniusza komputerowego w poszukiwania w sieci nieistniejącego, tajnego, nielegalnego filmu. Podczas wirtualnej wędrówki chłopcy obserwują szereg dziwnych sytuacji z życia współczesnych Amerykanów.

                Peter Farrelly, współtwórca „Sposobu na blondynkę" oraz „Głupiego i głupszego" zrealizował niepoprawną politycznie, skandalizującą, obrazoburczą komedię, w której gwiazdy Hollywood obnażają prawdziwe oblicza.

                - „Nienawidzę poprawności politycznej. Jeśli masz coś do powiedzenia, powiedz to tak, jak mówią prawdziwi ludzie. Nie chciałem, żeby nasze przesłanie zostało w jakiś sposób rozwodnione. Wszyscy pozostali zgodzili się ze mną” - opowiada Farrelly.

                Film składa się z krótkich filmów komediowych 11 różnych reżyserów. Każda nowela nawiązuje do najważniejszych gatunków filmowych – autorzy parodiują science fiction, komedie romantyczne, superprodukcje o superbohaterach, filmy gangsterskie, obyczajowe, a nawet młodzieżowe. Szeroka jest też tematyka podejmowana w filmikach. Jest o uprzedzeniach na różnych polach, pogoni za wieczną młodością, lęku przed zagładą świata, starością i niedołęstwem, braku czasu i zrozumienia dla dzieci, miłości i romantyzmie w związkach, relacjach seksualnych, ale też perwersjach. Jest to jeden z tych filmów, które można zobaczyć tylko w CANAL+.
                PREMIERA: CANAL+, wtorek, 18 lutego 2014, 23:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+