Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • ŚWIĄTECZNA ZAMIANA
  (Holiday Switch)
  komediodramat, USA, 2007
  reżyseria: Bert Kish
  występują: Nicole Eggert, Patricia Mayen-Salazar, Bret Anthony, Brett Le Bourveau

  Kilka dni przed Bożym Narodzeniem Paula (Nicole Eggert) przechodzi kryzys. Jest rozczarowana własnym życiem, co potęguje fakt, ze nie ma za co kupić prezentów dwóm córkom i mężowi (Bret Anthony), a nawet z czego zapłacić rachunków. W mieście pojawia się tymczasem jej chłopak z lat szkolnych, Nick (Brett Le Bourveau), który odniósł sukces finansowy i jest właścicielem dochodowej galerii sztuki. Paula zastanawia się, czy nie przyjmując od niech zaproszenia na bal maturalny nie podjęła złej decyzji. Dzięki świątecznej magii, ma szansę sprawdzić, jak wyglądałoby jej życie z Nickiem. W jednej chwili staje się żoną bogacza i prowadzi luksusowe i wygodne życie. Szybko zaczyna jednak tęsknić do rodziny.
  PREMIERA: CANAL+ Film2, niedziela, 15 grudnia 2013, 16:40

  Komentarz  • GEORGE HARRISON
   (George Harrison: Living in the Material World)
   dokument, USA, 2011
   reżyseria: Martin Scorsese
   występują: Terry Gilliam, Paul McCartney, Ringo Starr, Eric Clapton, Yoko Ono, Eric Idle, Tom Petty

   Martin Scorsese przedstawia uhonorowany dwoma statuetkami Emmy film o życiu George’a Harrisona, gitarzysty The Beatles.

   George Harrison był członkiem najsłynniejszego rock’n’rollowego kwartetu wszech czasów. Wraz z Paulem McCartneyem, Johnem Lennonem i Ringo Starrem tworzył zespół The Beatles. Scorsese, wykorzystując materiały archiwalne i wywiady z przyjaciółmi muzyka, przedstawia portret wybitnego artysty. Po śmierci Georga Harrisona w 2001 roku wiele firm produkcyjnych chciało nakręcić film dokumentalny o jego życiu. Wdowa po muzyku, Olivia, nie chciała im jednak udostępnić prywatnego archiwum rodzinnego. Dopiero Scorsese otrzymał jej błogosławieństwo i dostęp do materiałów. Jak mówi sam reżyser: „Jego muzyka była bardzo ważna dla mnie i interesowało mnie, jaką podróż odbył jako artysta”. Scorsese pracował nad filmem w 2008 i 2009 roku, kręcąc w międzyczasie „Wyspę tajemnic”. Film „George Harrison” zdobył nominację do nagrody BAFTA w kategorii najlepszy film dokumentalny, jak również 6 nominacji do Emmy, a statuetki przyznano mu w dwóch kategoriach: za reżyserię dla Martina Scorsese i za najlepszy specjalny program dokumentalny. Dokument został również nagrodzony statuetką Critics' Choice Television Award przyznawaną przez Amerykańskich Dziennikarzy.
   PREMIERA CZ. 1: CANAL+, poniedziałek, 16 grudnia 2013, 22:45
   PREMIERA CZ. 2: CANAL+, czwartek, 23 grudnia 2013, 22:30

   Komentarz   • MÓJ ROWER
    komediodramat, Polska, 2012
    Reżyseria: Piotr Trzaskalski
    Występują: Artur Żmijewski, Michał Urbaniak, Anna Nehrebecka, Krzysztof Chodorowski, Witold Dębicki

    Zdobywca nagrody za najlepszy scenariusz podczas 37. Gdynia Film Festival. Ekscentryczny dziadek, jego syn - sławny pianista o wybujałym ego oraz wrażliwy, choć rozpieszczony wnuk spotykają się po latach i są zmuszeni spędzić ze sobą kilka dni.

    Blisko 70-letniego Włodka (Michał Urbaniak) opuszcza po dziesiątkach wspólnych lat żona Basia (Anna Nehrebecka). Mężczyzna trafia do szpitala. Sąsiedzi zawiadamiają o sytuacji syna Włodka (Artur Żmijewski) oraz wnuka (Krzysztof Chodorowski). Paweł przyjeżdża z Berlina, gdzie koncertuje jako światowej sławy pianista. Maciek, jego syn, mieszka z matką w Londynie. Mężczyźni nie widzieli się od lat. Paweł postanawia odnaleźć matkę i namówić ją do powrotu. Maciek i Włodek jadą razem z nim. Podróż staje się okazją nie tylko do odwiedzenia miejsc z przeszłości, ale także powrotu do zadawnionych, niewyjaśnionych spraw między ojcami i synami.

    „Mój rower” podejmuje ważny w ostatnich latach w polskim kinie temat relacji ojca i syna, który wcześniej pojawił się w takich filmach, jak „Lęk wysokości” Bartka Konopki, „Kret” Rafaela Lewandowskiego czy „Erratum” Marka Lechkiego. Trzaskalski, twórca „Ediego”, stworzył historię o ludziach, którzy muszą odnaleźć w sobie utracone uczucia. Opowiada o męskiej linii rodziny, ale jest też filmem dla kobiet, bo mówi o relacji, o konflikcie na linii starość-młodość-dzieciństwo. Atutami produkcji jest znakomita muzyka Wojciecha Lemańskiego i fenomenalne zdjęcia Piotra Śliskowskiego, dzięki którym film jako jeden z dwóch polskich produkcji (obok „Obławy" Marcina Krzyształowicza) zakwalifikował się do konkursu sztuki operatorskiej Camerimage. Należy też wyróżnić znakomitą kreację polskiego jazzmana Michała Urbaniaka, który za ten debiut aktorski zdobył m.in. nagrodę na festiwalu w Tallinie i Orła, Polską Nagrodę Filmową.
    PREMIERA: CANAL+, sobota, 21 grudnia 2013, 21:00

    Komentarz    • STARBUCK
     (Starbuck)
     Komedia, Kanada, 2011
     Reżyseria: Ken Scott
     Obsada: Patrick Huard, Antoine Bertrand, Julie LeBreton

     Oczekujący narodzin dziecka dostawca mięsa dowiaduje się, że ma ponad 500 dzieci z próbówki, z których ponad setka chce poznać jego tożsamość.

     David Wozniak (Patrick Huard) jest 42-latkiem, który pracuje w rodzinnym sklepie mięsnym jako dostawca. Nękają go podejrzane typy, którym jest winien kilkadziesiąt tysięcy dolarów, a dziewczyna, z którą się spotyka (Julie LeBreton) oznajmia mu, że jest w ciąży. Pewnego dnia po powrocie z pracy Davida nawiedza prawnik z banku spermy w Quebecu, w której 23 lata wcześniej mężczyzna był dawcą. Informuje go, że ma 533 dzieci, z których 142 chce zmusić klinikę, by podała im nazwisko ich biologicznego ojca, znanego pod pseudonimem Starbuck. David zwraca się o pomoc do przyjaciela (Antoine Bertrand), który pomaga mu pozwać bank do sądu, zażądać utajnienia jego tożsamości oraz odszkodowania, dzięki któremu mógłby spłacić długi.
     PREMIERA: CANAL+, niedziela, 22 grudnia 2013, 21:00

     Komentarz     • FINN SAM W DOMU – ŚWIĄTECZNY SKOK
      (Home Alone: The Holiday Heist)
      reżyseria: Peter Hewitt
      obsada: Christian Martyn, Jodelle Ferland, Malcolm McDowell, Mazar, Eddie Steeples, Debi Mazar

      8-letni Finn (Christian Martyn) jest przerażony faktem, że jego rodzina przeprowadza się ze słonecznej Kalifornii do strasznego domu w Maine. Przekonany, że domostwo jest nawiedzone, zastawia w nim wymyślne pułapki, żeby nakryć duchy na gorącym uczynku. Pewnego dnia, kiedy rodziców nie ma w domu, a Finn zostaje pod opieką starszej siostry (Jodelle Ferland) w zasadzkę chłopca wpada grupa złodziei (Malcolm McDowell, Debi Mazar, Eddie Steeples), którzy nieświadomi faktu, że dom jest już zamieszkany, zaplanowali z niego stary, dawno zaginiony obraz Muncha wart 85 milionów dolarów. Piąta część popularnej serii „Home Alone”.
      PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 23 grudnia 2013, 21:00

      Komentarz


      • RENIFER NIKO RATUJE BRATA
       (Niko2: Family Affairs/Little Brother Big Trouble)
       animacja, Finlandia/Dania/Irlandia/Niemcy, 2012
       reżyseria: Marteinn Thorisson, Hannu Tuomainen
       występują: Franek Dziduch (Niko), Jarosław Boberek (Wiewiór Juliusz), Anna Dereszowska (Łasica Wilma), Marcin Prokop (Biegun, ojciec Niko), Katarzyna Pakosińska (Biała Wilczyca), Stanisław Tym (Stary Renifer Tobiasz), Elżbieta Jędrzejewska (Mama Niko – Luna), Ryś Dziduch (Riko), Dariusz Błażejewski (Lenni), Artur Andrus (Boss), Klaudiusz Kaufmann (Eddie), Mikołaj Klimek (Speedy), Jacek Król (Thug), Aleksander Bednarz (Święty Mikołaj)

       Niko, najsympatyczniejszy renifer świata i pomocnik Eskadry Świętego Mikołaja, musi uratować małego braciszka Riko, który został porwany na zlecenie Białej Wilczycy.

       Do domu Niko wprowadza się nowy partner jego mamy, Lenni wraz z małym synkiem, który natychmiast staje się pupilkiem całego stada. Niko nie znosi psotnego Rika, przez którego czuje się odsunięty na drugi plan. Marzy, żeby zniknął. I nagle to życzenie się spełnia! Orzeł, na zlecenie żądnej zemsty Białej Wilczycy, porywa malucha. Teraz Niko żałuje swoich złych myśli i natychmiast wyrusza, by go ratować. Pomagają mu niezawodni przyjaciele - najmądrzejszy wiewióra świata Juliusz i rezolutna łasica Wilmę.

       „Renifer Niko ratuje brata" to duńsko-niemiecko-finlandzko-irlandzki sequel komedii „Renifer Niko ratuje Święta". W drugiej części opowieści sympatyczny i rezolutny renifer jest już prawie nastolatkiem. Mieszka z mamą. Tatę, asa legendarnej Latającej Eskadry Świętego Mikołaja, poznał rok wcześniej, podczas pełnych przygód Świąt Bożego Narodzenia. To wtedy nauczył się latać i dzięki sprytowi i spektakularnym powietrznym ewolucjom uratował Świętego Mikołaja. Od tego czasu Niko spędza z ojcem każdy weekend, nabierając wprawy w podniebnych akrobacjach. Będą mu ona przydatne podczas misji ratowania z opresji młodszego brata, którego wcześniej chciał się pozbyć za wszelką cenę.
       WIGILIA W CANAL+
       PREMIERA: CANAL+, wtorek, 24 grudnia 2013, 19:40
       Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:51.

       Komentarz       • MAMA I JA
        (The Guilt Trip)
        komediodramat, USA, 2012
        reżyseria: Anne Fletcher
        występują: Barbra Streisand, Seth Rogen

        Andy Brewster (Seth Rogen) jest wynalazcą rewolucyjnego ekologicznego środka czyszczącego, który próbuje z marnym skutkiem sprzedać do sieci marketów. W tym celu odwiedza New Jersey, gdzie mieszka jego ekscentryczna matka, Joyce Brewster (Barbra Streisand). Podczas wizyty dowiaduje się, że zawdzięcza imię młodzieńczej miłości rodzicielki, chłopakowi który nie przeciwstawił się jej małżeństwu z ojcem Andy’ego i w ten sposób Andrew Margolis na zawsze zniknął z życia Joyce. Po krótkich poszukiwaniach Andy odnajduje Margolisa w San Francisco i o niczym nie wspominając matce, namawia ją, by towarzyszyła mu w służbowej podróży na zachodnie wybrzeże. Podczas 8-dniowej wyprawy okazuje się, że matka i syn mają ze sobą więcej wspólnego, niż Andy kiedykolwiek przypuszczał.

        Wyprodukowana m.in. przez Barbrę Streisand i Setha Rogena „Mama i ja” jest oparta na wspomnieniach scenarzysty filmu Dana Fogelmana, który kilka lat wcześniej odbył ze swoją matką podróż z New Jersey do Las Vegas. W rolę matki wcieliła się niewidziana w pierwszoplanowej roli od czasu filmu „Miłość ma dwie twarze" z 1996 roku Barbra Streisand. Od tego czasu aktorka zagrała jedynie epizody w „Poznaj moich rodziców” i „Poznaj naszą rodzinkę” oraz kilku produkcjach telewizyjnych.
        WIGILIA W CANAL+
        PREMIERA: CANAL+, wtorek, 24 grudnia 2013, 21:00

        Komentarz        • ŚWIĄTECZNA RANDKA
         (A Christmas Wedding Date)
         Komedia romantyczna, USA, 2012
         Reżyseria: Fred Olen Ray
         Obsada: Vanessa Lee Evigan, Chris Carmack, Stuart Pankin

         Po dziesięciu latach nieobecności Rebecca (Vanessa Lee Evigan) wraca do rodzinnego miasteczka na ślub przyjaciółki. Odżywają stare animozje i niezdrowa rywalizacja jak za czasów licealnych. Rebecca jest szczęśliwa, że wizyta potrwa tylko jeden dzień i potem będzie mogła wrócić do swojego wielkomiejskiego życia. Jednak kiedy budzi się następnego ranka z radosną myślą o wyjeździe, okazuje się, że wpadła w wir czasu i - jak w „Dniu Świstaka" - jest znów wigilijny poranek. Czas się zapętlił i dziewczyna musi przeżyć ten sam dzień wielokrotnie. Początkowo jest wściekła, potem znudzona, ale z czasem zaczyna dostrzegać możliwości płynące z podarowanego jej czasu. Odbudowuje więzi z matką, o której przez ostatnie lata właściwie zapomniała. Uczy się odpoczywać i akceptować rzeczy, na które nie ma wpływu. Przygląda się też swojej miłości z lat szkolnych, która być może wcale nie należy do przeszłości.
         PREMIERA: CANAL+, środa, 25 grudnia 2013, 15:05

         Komentarz         • LAST MINUTE
          Komedia, Polska, 2012
          Reżyseria: Patryk Vega
          Obsada: Wojciech Mecwaldowski, Anna Szarek, Aldona Jankowska, Klaudia Halejcio, Olaf Marchwicki, Bartłomiej Świderski

          Owdowiały nauczyciel geografii (Wojciech Mecwaldowski) wygrywa wycieczkę do Egiptu. Zabiera ze sobą pełną energii matkę (Aldona Jankowska), nastoletnią córkę (Klaudia Halejcio) i sprytnego syna (Olaf Marchwicki). To miała być dla nich przygoda życia, tymczasem na lotnisku gubią ich bagaże, w hotelu dają zły pokój, organizator wycieczki plajtuje, konsulat milczy, a zawartość portfela topnieje. Na domiar złego Tomek w hotelowym lobby spotyka licealną miłość (Anna Szarek) z ideałem mężczyzny u boku.

          Film Patryka Vegi miał mieć początkowo tytuł „Klątwa Faraona”, jednak po wybuchu skandalu finansowego, kiedy to szef Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a prywatnie partner Anny Szarek, zaangażował się w gromadzenie środków na produkcję filmu wśród giełdowych inwestorów, zdecydowano zmienić tytuł na „Last Minute”. Zwiastun filmu z wynikiem przekraczającym 1 mln odsłon był najchętniej oglądanym w 2012 roku w Polsce. Ścieżka dźwiękowa zawiera m.in. utwory Ewy Farnej „Bez łez" i Lady Gagi „Bad Romance".
          PREMIERA: CANAL+, środa, 25 grudnia 2013, 21:00

          Komentarz          • ŻYCIE PI
           (Life of Pi)
           dramat, USA, 2012
           reżyseria: Ang Lee
           obsada: Irfan Khan, Suraj Sharma, Gérard Depardieu, Tabu I, Adil Hussain

           Nagrodzona m.in. czterema Oscarami®, dwoma Złotymi Globami zachwycająca wizualnie opowieść o pokonywaniu przeciwności losu, duchowym rozwoju i poszukiwaniu Boga.

           Pi, syn właściciela zoo w Indiach, od najmłodszych lat poszukuje własnej duchowej drogi. Na kluczowe pytania szuka odpowiedzi zarówno w hinduizmie, w którego duchu został wychowany przez matkę, jak i chrześcijaństwie czy islamie. W każdej z tych religii odnajduje prawdę o Bogu. Kiedy Pi ma 17 lat, ojciec z przyczyn finansowych podejmuje decyzję o przeprowadzce rodziny do Kanady. Podczas morskiej przeprawy rozpętuje się burza i statek tonie. Przeżywa tylko Pi i kilkoro dzikich zwierząt, w tym tygrys bengalski o imieniu Richard Parker. Przez ponad siedem miesięcy dryfują na otwartym ocenie na małej szalupie ratunkowej. Żeby przetrwać, Pi próbuje oswoić drapieżnika.

           „Życie Pi” to ekranizacja wydanej w 2001 roku i wyróżnionej Nagrodą Bookera powieści Yanna Martela, która sprzedała się w 7 milionach egzemplarzy i przez lata zajmowała wysokie miejsca na listach bestsellerów. Jest to wieloznaczna historia o wierze i poszukiwaniu Boga, walce z przeciwnościami losu i samotności. Jej siłą jest możliwość interpretacji każdego jej elementu na wiele różnych sposobów. Jako reżysera ekranizacji brano pod uwagę m.in. M. Night Shyamalana („Szósty zmysł”, „Znaki”), Alfonsa Cuaróna („I twoją matkę też”, „Grawitacja”) i Jeana-Pierre’a Jeuneta („Amelia’, „Delicatessen”). Ostatecznie to wymagające nieprzeciętnej wyobraźni zadanie powierzono Angowi Lee, znanemu z takich filmów, jak „Tajemnica Brokeback Mountain”, „Przyczajony tygrys, ukryty smok”, „Burza lodowa” czy „Rozważna i romantyczna”. Reżyser wykorzystał najnowocześniejszą technologię, w tym efekty 3D. - „Zależało mi na tym, aby widzowie przeżyli coś tak niezwykłego jak czytelnicy, którzy sięgnęli po powieść Yanna Martela. Żeby im to zapewnić, musiałem sięgnąć po 3D. To nowy język kina, który ułatwia twórcom snucie historii” – argumentował Lee, który stworzył zapierające dech w piersiach widowisko. Jako konsultanta w sprawach związanych z survivalem na morzu zatrudnił Stevena Callahana, który w 1982 roku przez 76 dni dryfował na Atlantyku po tym, jak zatonął jego jacht. Grający główną rolę debiutant Suraj Sharma nie planował udziału w filmie. Pojawił się na castingu, by wspierać brata i został wybrany spośród 3 tysięcy kandydatów.

           Spośród 11 nominacji „Życie Pi” zdobyło cztery Oscary (reżyseria, zdjęcia, muzyka i efekty specjalne). Jedocześnie po raz pierwszy od 7 lat statuetka za reżyserię nie przypadła twórcom najlepszego filmu roku. Poprzednio było tak z „Tajemnicą Brokeback Mountain”, również Anga Lee. „Życie Pi” to również pierwszy raz od 1969 roku, kiedy Oscara za reżyserie otrzymuje twórca filmu familijnego. Poprzednio zaszczyt ten przypadł Carolowi Reedowi za „Olivera!”, choć w międzyczasie nominowani byli: Norman Jewison za „Skrzypka na dachu” (1971), George Lucas za „Gwiezdne wojny” (1977), Steven Spielberg za „Poszukiwaczy zaginionej arki” (1981) i „E.T.” (1982) oraz Martin Scorsese za „Hugo i jego wynalazek” (2011).
           PREMIERA: CANAL+, czwartek, 26 grudnia 2013, 21:00

           Komentarz           • LOT
            (Flight)
            dramat, USA, 2012
            reżyseria: Robert Zemeckis
            obsada: Denzel Washington, Kelly Reilly, John Goodman, Tamara Tunie, Melissa Leo,
            Don Cheadle

            Denzel Washington w znakomitej, nominowanej do Oscara® i Złotego Globu kreacji w pasjonującym, trzymającym w napięciu thrillerze w reżyserii Roberta Zemeckisa. Historia uzależnionego od alkoholu pilota, któremu udaje się mimo awarii bezpiecznie wylądować, jednak grozi mu proces i więzienie, gdyż znajdował się pod wpływem substancji odurzających.

            Kapitan linii lotniczych William „Whip" Whitaker jest uzależniony od alkoholu. Rozwiódł się z żoną. Prawie nie utrzymuje kontaktów z synem. Wiecznego kaca leczy kokainą, wódką i aspiryną, które stawiają go na nogi przed kolejnym lotem. Pewnego dnia, po upojnej nocy w towarzystwie stewardessy, maszyna, którą steruje ma awarię. Whipowi cudem udaje się wylądować. Ocala tym samym ocala 96 osób z 102 obecnych na pokładzie. Zostaje okrzyknięty bohaterem. Dotychczas każdy pilot, który próbował podobnego manewru na symulatorze, rozbił maszynę, zabijając wszystkich pasażerów. Jest komisja, która musi odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do wypadku. Z rutynowo pobranych od Whipa próbek krwi wynika, że podczas lotu był nietrzeźwy. W jednej chwili z bohatera staje się podejrzanym. Grozi mu proces i więzienie. Podczas gdy prawnik Whitakera walczy o niego w sądzie, on sam próbuje w końcu zmierzyć się z nałogiem.

            „Lot” to pierwszy od 2000 roku film Zemeckisa, w którym nie zostały wykorzystane technologie CGI i motion capture, jak w trzech animacjach, które zrobił w międzyczasie („Ekspres Polarny", „Beowulf" oraz „Opowieść wigilijna"). Tym razem reżyser polegał wyłącznie na grze aktorów. Z doskonałym zresztą skutkiem. Zapadająca w pamięć, nominowana m.in. do Oscara® i Złotego Globu kreacja Denzela Washingtona jako Williama „Whipa" Whitakera jest tego najlepszym dowodem. Jak najbardziej zasłużona jest również nominacja do statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny dla Johna Gatinsa.
            PREMIERA: CANAL+, piątek, 27 grudnia 2013, 21:00

            Komentarz            • © 2013 Paramount Pictures. All Rights Reserved.

             JACK REACHER: JEDNYM STRZAŁEM
             (Jack Reacher)
             thriller, sensacyjny, USA, 2013
             reżyseria: Christopher McQuarrie
             obsada: Tom Cruise, Rosamund Pike, Richard Jenkins, Werner Herzog, Robert Duvall, David Oyelowo

             W Pittsburghu zostaje zastrzelonych pięć przypadkowych osób. Dowody wskazują na byłego wojskowego i wyszkolonego snajpera Jamesa Barra, który zostaje aresztowany. Mężczyzna twierdzi, że jest niewinny. Godzi się, by broniła go ambitna prawniczka Helen Rodin (Rosamund Pike), ale mimo długich przesłuchań, nie ujawnia niczego. Prosi o sprowadzenie Jacka Reachera (Tom Cruise), jeśli bowiem ktokolwiek może go oczyścić z zarzutów, to jest to właśnie ten były wojskowy detektyw. Jednak Jack, znając szokującą historię Barra z przeszłości, wierzy że złapano właściwego człowieka. Kiedy pojawia się, by go pogrążyć, oskarżony jest w śpiączce po brutalnym pobiciu w celi. Reacher samodzielnie odkrywa ślad intrygi, w którą jest zamieszany rosyjski bandyta znany jako Zec (Werner Herzog). Do tego ktoś usilnie próbuje odsunąć Reachera od sprawy.

             Jack Reacher to bohater 18 powieści brytyjskiego pisarza Jima Granta, który wydaje książki pod pseudonimem Lee Child. Wymyślony przez niego bohater to były oficer amerykańskiej żandarmerii wojskowej, mistrz walki wręcz, który do rozwiązywania zagadek kryminalnych stosuje metody matematyczne i fizyczne. Reacher służył w żandarmerii 13 lat, podczas których był częścią fikcyjnej, 110. Specjalnej Jednostki Dochodzeniowej, stworzonej do zajmowania się wyjątkowo trudnymi, skomplikowanymi sprawami, zwłaszcza z udziałem żołnierzy jednostek specjalnych US Army Special Forces. Podczas kariery otrzymał wiele odznaczeń i medali. Po odejściu z wojska prowadził żywot włóczęgi, wędrując po kraju bez określonego celu.

             Do tytułowej roli pierwszej ekranizacji powieści o Jacku Reacherze rozważano zaangażowanie takich gwiazd, jak Brad Pitt, Hugh Jackman, Vince Vaughn, Jamie Foxx czy Will Smith. Podobnie było z obsadzeniem roli prawniczki Helen Rodin. W przesłuchaniach brały udział Naomie Harris, Hayley Atwell, Eva Green, Brit Marling, Noomi Rapace i Alexa Davalos. Finalnie w filmie zagrali Rosamund Pike i
             Tom Cruise, który dobrze sprawdza się w roli wojskowego detektywa, nie dbającego o zasady i prawo, a jedynie sprawiedliwość. Być może to zasługa dobrej komunikacji pomiędzy aktorem a reżyserem Christopherem McQuarrie, którzy rok wcześniej pracowali przy „Mission Impossible – Ghost Protocol”. Na planie „Jacka Reachera” Cruise spotkał też powtórnie Roberta Duvalla, z którym grał 23 lata wcześniej w „Szybkim jak błyskawica”.

             Pech często prześladuje Cruise'a. Tym razem premiera „Jacka Reachera” miała miejsce kilka dni po masakrze w Newtown, tymczasem sekwencja otwierająca film jest drobiazgową rekonstrukcją strzelaniny, w wyniku której ginie pięcioro niewinnych ludzi, w tym młoda dziewczyna z dzieckiem na rękach.
             PREMIERA: CANAL+, sobota, 28 grudnia 2013, 21:00
             WYSTRZAŁOWY SYLWESTER W CANAL+:
             CANAL+, wtorek, 31 grudnia 2013, 22:30
             Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-12-23, 13:28.

             Komentarz             • © 2013 Paramount Pictures. All Rights Reserved.

              MADAGASKAR 3
              (Madagascar: Europe's Most Wanted)
              animowany, USA, 2012
              reżyseria: Eric Darnell, Tom McGrath
              dialogi polskie: Bartosz Wierzbięta
              występują: lew Alex (Artur Żmijewski, Ben Stiller), hipopotamica Gloria (Małgorzata Kożuchowska, Jada Pinkett Smith), zebra Marty (Klaudiusz Kaufmann, Chris Rock), żyrafa Melman (Piotr Adamczyk, David Schwimmer), król Julian (Jarosław Boberek, Sacha Baron Cohen), Stefano (Tomasz Borkowski, Martin Short), Witalij (Miłogost Reczek, Bryan Cranston), Gia (Monika Pikuła, Jessica Chastain)

              Po opuszczeniu Afryki Alex i jego przyjaciele przemierzają Europę, cyrkowym pociągiem. Ściga ich okrutna kolekcjonerka trofeów DuBois.

              Lew Alex, zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman próbują wrócić do nowojorskiego Zoo w Central Parku. Porzuciwszy Afrykę, trafiają do Europy, do Monte Carlo, gdzie w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności trafiają na listę ściganych przez francuską oficer kontroli, a przy tym bezlitosną kolekcjonerkę trofeów dzikich zwierząt - Chantel DuBois. Grupa, do której dołącza król Julian i pingwiny, postanawia działać w przebraniu. Dołączają do wędrownego cyrku i realizują prosty plan: odkryć swoje talenty, zyskać popularność i pojechać do Nowego Jorku. W cyrku poznają nowych przyjaciół: tygrysa Vitalija i lwa morskiego Stefano. Alex zakochuje się w gepardzicy o imieniu Gia, a Julian od pierwszego wejrzenia w niedźwiedzicy Soni.

              W „Madagaskarze 3" lew Alex i jego przyjaciele nadal próbują wrócić do Nowego Jorku, tym razem mają do przebycia całą Europę. Nieodłącznymi towarzyszami czwórki bohaterów jest niezawodna, doskonale uzupełniająca się drużyna paramilitarnych pingwinów: pewny siebie Skipper, Kowalski, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, Szeregowy, mający talent do łamania kodów i Rico, który doskonale rzuca nożami i zna się na materiałach wybuchowych. Razem z przybyszami z nowojorskiego zoo do Afryki trafia też samozwańczy władca absolutny, król lemurów Julian XIII, któremu towarzyszy kuzyn, szara eminencja Maurice oraz Mort.

              O tym, czy sequel jest udanym przedsięwzięciem najlepiej świadczy porównanie jego przychodów z poprzednią częścią. Próbę tę „Madagaskar 3” przeszedł znakomicie, zarabiając blisko 747 milionów dolarów, a więc o 147 milionów więcej niż „Madagaskar 2”. DreamWorks zapowiedziało powstanie czwartej części, która pojawi się w 2014 roku. Również w Polsce film odniósł sukces kasowy, zajmując 3. miejsce na liście najlepszych weekendów otwarcia 2012 roku (za „Skyfall” i „Jesteś bogiem”).
              PREMIERA: CANAL+, niedziela, 29 grudnia 2013, 19:25

              Komentarz              • KIRIKOU, MĘŻCZYŹNI I KOBIETY
               (Kirikou et les hommes et les femme)
               animacja, Francja, 2012
               scenariusz i reżyseria: Michel Ocelot

               Dziadek w niebieskiej grocie opowiada kolejną historię o dzielnym chłopcu Kirikou, który pomaga kobiecie i mężczyźnie ze swojej wioski oraz sąsiadom z innych osad.

               Odwaga i inteligencja małego Kirkou pomogła Dużej Kobiecie, której wiedźma Karaba zniszczyła dach domu. Chłopcu udało się tez odnaleźć Starca, który zaginął na sawannie. W innej historii Dziadek opowiada, jak Karaba porwała Bajarkę, której i tak udało się podzielić swoimi historiami z mieszkańcami wioski. Dziadek odkrywa też sekret Niebieskiego Monstrum i pokazuje magiczną siłę muzyki za sprawą fletu i członka rodziny Kirikou.
               PREMIERA: CANAL+, wtorek, 31 grudnia 2013, 15:55

               Komentarz               • PARANORMAL ACTIVITY 4
                (Paranormal Activity 4)
                horror, Stany Zjednoczone, 2012
                reżyseria: Henry Joost, Ariel Schulman
                obsada: Kathryn Newton , Katie Featherston, Matt Shively, Stephen Dunham, Aiden Lovekamp, Brady Allen

                Czwarta część serii horrorów „Paranormal Activity”. W niewytłumaczalnych okolicznościach z domu znika cała rodzina.

                Alex (Kathryn Newton), sympatyczna nastolatka, mieszka wraz z rodzicami i młodszym bratem na typowym amerykańskim osiedlu na przedmieściach. W domu obok żyje kobieta samotnie wychowująca synka Robbiego (Brady Allen). Chłopiec wzbudza w dziewczynie nieuzasadniony niepokój. Pewnego dnia matka Robbiego trafia do szpitala i rodzina Alex jest zmuszona zająć się dzieckiem. Od tego czasu w nocy w domu Alex zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Nastolatka z pomocą swojego chłopaka Bena (Matt Shively) instaluje w pokojach kamery, żeby dowiedzieć się, kto lub co zagraża życiu jej rodziny. Reżyserzy filmu
                Henry Joost i Ariel Schulman są również twórcami trzeciej części serii „Paranormal Activity”, która osiągnęła spektakularny sukces finansowy - ponad 200 milionów dolarów przy budżecie 5 milionów. Czwarta cześć nie powtórzyła tego sukcesu, uzyskując przy tych samych nakładach zaledwie 120 milionów.
                PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 30 grudnia 2013, 21:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+