Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • PROJEKT STRACH
  (Absolute Fear)
  thriller, USA, 2012
  reżyseria: John Milton Branton
  występują: Matthew Alan, Patrick Bergin, Stephanie Lemelin, A.J. Draven

  Dale Morrow (Matthew Alan) postanawia odnaleźć ojca, który zaginął na jednej z filipińskich wysp kilka lat wcześniej. Na wyprawę namawia swoja wieloletnią dziewczynę Jessie Valiquette (Stephanie Lemelin) oraz grupę najbliższych przyjaciół. Na miejscu okazuje się, że ojciec Dale’a był zamieszany w tajny rządowy eksperyment, który miał na celu określenie granic ludzkiego strachu. Co więcej, kapitan Morrow miał powody, by nie zostać odnaleziony.
  PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałek, 18 listopada 2013, 20:30

  Komentarz


  • GHOUL
   (Ghoul)
   thriller, USA, 2012
   reżyseria: Gregory Wilson
   występują: Nolan Gould, Barry Corbin, Catherine Mary Stewart

   Przed laty w małym miasteczku zniknęła para młodych ludzi. Trójka przyjaciół postanawia wrócić do tamtych wydarzeń i rozwiązać niewyjaśnioną sprawę. Adaptacja książki Briana Keene’a „Ghoul”.
   PREMIERA: CANAL+ Film, wtorek, 19 listopada 2013, 20:30

   Komentarz   • BIEGNIJ CAŁE ŻYCIE
    (Run for your life)
    dokument, USA, 2008
    reżyseria: Judd Ehrlich
    wystepują: Gerald Ford, Ed Koch, Ronald Reagan, Howard Rubenstein, Tom Brokaw, Neil Amdur, Gloria Averbuch, Abraham Beame

    Jest jeden człowiek - żydowski imigrant pochodzący z Rumunii - bez którego trudno wyobrazić sobie New York City Marathon. Fred Lebow był jego założycielem i dyrektorem przez ponad 20 lat. W tym czasie nowojorski bieg zmienił się w jedną z największych imprez tego typu na świecie. Podczas gdy w 1970 roku pierwszy maraton ukończyło 55 osób (Lebow zajął 45. miejsce z wynikiem 4:12:09), w 2009 roku na metę przybiegło 43 660 osób. Nie było wśród niech Lebowa, który zmarł na raka mózgu w 1994 roku, ukończywszy łącznie w życiu 69 maratonów w 30 krajach. Uroczystości pogrzebowe Lebowa, które miały miejsce na mecie nowojorskiego maratonu, zgromadziły 3000 osób, najwięcej od czasu śmierci Johna Lennona. Reżyser „Biegnij całe życie” Judd Ehrlich pokazuje, jak inspiracja, miłość do biegania, determinacja i pasja jednego człowieka stworzyły jedną z najpopularniejszych, największych imprez biegowych na świecie.
    PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 18 listopada 2013, 22:25

    Komentarz    • © Kino Świat

     OBŁAWA
     (Obława)
     dramat wojenny, Polska, 2012
     reżyseria: Marcin Krzyształowicz
     występują: Marcin Dorociński (kapral „Wydra"), Maciej Stuhr (Henryk Kondolewicz), Sonia Bohosiewicz (Hanna Kondolewiczowa), Weronika Rosati (sanitariuszka „Pestka"), Andrzej Zieliński (porucznik „Mak"),

     Obsypany nagrodami laureat Srebrnych Lwów festiwalu filmowego w Gdyni, wybrany do grona 16 najlepszych filmów świata 2012 roku w prestiżowej selekcji MFF w Montrealu, jeden z najbardziej poruszających polskich filmów ostatnich lat.

     Żołnierz partyzantki, kapral Wydra (Marcin Dorociński) to zimny, pozbawiony lęku człowiek, który bez mrugnięcia okiem wykonuje wyroki na zdrajcach i kolaborantach. Stacjonuje wraz z kolegami z oddziału w leśnym koczowisku, w którym role sanitariuszki, kucharki i dobrego ducha pełni ładna i skromna dziewczyna - Pestka (Weronika Rosati). Wydra otrzymuje kolejny rozkaz. Tym razem ma rozstrzelać kolaboranta, polskiego młynarza Kondolewicza (Maciej Stuhr), który mieszka z żoną w pobliskim miasteczku. Zadanie jest trudniejsze nie tylko dlatego, że Wydra musi po raz pierwszy od dawna wyjść z lasu i skonfrontować się ze światem, o którym szczęśliwie zapomniał, ale także dlatego, że Kondolewicz jest jego kolega ze szkolnych lat.

     „Obława” to polski thriller wojenny z 2012 roku w reżyserii i według scenariusza Marcina Krzyształowicza. Film jest inspirowany losami Adama Krzyształowicza, kaprala Armii Krajowej pseudonim „Wydra", prywatnie ojca reżysera. Z jednej strony jest to partyzancka ballada, pokazująca inną niż zwykle codzienność czasów okupacji, z drugiej wstrząsający wojenny thriller, bowiem wyrok, który ma wykonać filmowy kapral jest przyczyną wypłynięcia na powierzchnię prawdy o zdradach wszystkich uczestników historii, nie tylko Kondolewicza. W doborowej obsadzie, obok genialnego Marcin Dorocińskiego, wystąpił świetny Maciej Stuhr, który debiutuje jako czarny charakter, a także Weronika Rosati w uznanej przez krytyków za rewelacyjną kreacji odmiennej od jej wizerunku, oraz odkrywająca również nowe wcielenie Sonia Bohosiewicz. Na drugim planie „Obławy” pojawiają się też Andrzej Zieliński oraz Anna Guzik i Alan Andersz. Autorem zdjęć do „Obławy" jest Arkadiusz Tomiak („Dziewczyna z szafy”, „Zero”, „Daas”, „Symetria”, „Kołysanka”), scenografię opracował Grzegorz Skawiński („Cisza”, „Katyń”, „Generał. Zamach na Gibraltarze”), za kostiumy odpowiedzialna była Magdalena J. Rutkiewicz („Boisko bezdomnych”, „Róża”), a za charakteryzację Ewa Drobiec („Śluby panieńskie”, „Róża”, „Pułkownik Kwiatkowski”).

     KRYTYCY O FILMIE:
     „Rola Dorocińskiego jest jeszcze lepsza niż w Róży" - Interia.pl
     „Świetne kino, mocne, drapieżne i wzruszające" - Libertas Film Magazine
     „To film spójny stylistycznie, przemyślany, wyrastający ponad gatunkowe schematy. (…) Nie oglądamy prostych, czarno-białych podziałów. Bohaterstwo idzie w parze z zawiścią, nikczemnością i prymitywną żądzą zemsty. Motorem działań wszystkich postaci jest zdrada – między przyjaciółmi, małżonkami, ale także zdrada wielkiego kalibru – ojczyzny i towarzyszy broni” – Jakub Demiańczuk „Dziennika Gazeta Prawna”.

     „Jest to mianowicie rzadko spotykany w polskim kinie film z dobrym scenariuszem, precyzyjnie wyreżyserowany, ze świetnymi zdjęciami, efektownie zmontowany i w dodatku z kilkoma zwracającymi uwagę rolami” – Zdzisław Pietrasik, „Polityka”.

     „To film znakomity. Niepokojący. Głęboko poruszający. Wojenny thriller – ochrzczono go po festiwalu w Gdyni” – Barbara Hollender, „Rzeczpospolita”.

     NAGRODY:
     Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) - Nagroda Specjalna Jury za „wyjątkowe walory artystyczne"
     Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) - nagroda „Hollywood Eagle Award"
     Gdynia Film Festival 2012 - Srebrne Lwy
     Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) - nagroda w kategorii: Najlepszy film
     Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) - Arkadiusz Tomiak - nagroda w kategorii: Najlepsze zdjęcia
     Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) - nagroda w kategorii: Najlepsze kostiumy - Magdalena Jadwiga Rutkiewicz-Luterek
     Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) - nagroda w kategorii: Najlepszy dźwięk - Piotr Domaradzki
     Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) - nagroda w kategorii: Najlepszy dźwięk - Barbara Domaradzka
     WIECZÓR SPECJALNY Z MACIEJEM SZTUHREM
     CANAL+, sobota, 22 marca 2013, 22:20
     Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-03-19, 08:32.

     Komentarz     • FELIX, NET I NIKA ORAZ TEORETYCZNIE MOŻLIWA KATASTROFA
      (Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa)
      reżyseria: Wiktor Skrzynecki
      występują: Kamil Klier, Maciej Stolarczyk, Klaudia Łepkowska, Jakub Bohosiewicz, Adam Woronowicz, Ireneusz Czop, Jerzy Matula, Cezary Pazura (Manfred głos)

      Felix (Kamil Klier) jest młodym wynalazcą, Net (Maciej Stolarczyk) znakomicie zna się na komputerach, a Nika (Klaudia Łepkowska) ma zdolności paranormalne. To miały być ich wspólne, zwyczajne wakacje nad morzem. Mieszkają w domku wynajmowanym przez Instytut Badań Nadzwyczajnych, w którym pracuje ojciec Feliksa. Instytut zajmuje się aktualnie sprawą przedwojennej bazy niemieckiej, w której znajduje się ogromny pierścień niewiadomego przeznaczenia. W wyniku serii dziwnych przypadków przyjaciele odkrywają, że artefakt umożliwia podróże w czasie. Dzięki niemu przeżywają niezwykłą przygodę, w której towarzyszy im Manfred, program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę.

      „Felix, Net i Nika” to cykl książek science fiction dla dzieci i młodzieży, autorstwa Rafała Kosika. Opowiada o przygodach trójki przyjaciół z warszawskiego gimnazjum im. profesora Stefana Kuszmińskiego. Dotychczas ukazało się 10 powieści i jeden zbiór opowiadań o Feliksie Polonie, Necie Bieleckim i Nice Mickiewicz. 4 dni przed premierą „Teoretycznie możliwej Katastrofy” w CANAL+ ukaże się 11. powieść z cyklu „Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy”.

      Książka, na podstawie której powstał film Skrzyneckiego ukazała się w 205 roku jako druga z serii. Rzecz jasna, adaptacja filmowa wymagała zmian, tak by opowieść mogła zmieścić się podczas blisko dwugodzinnej projekcji. Usunięto kilka scen z książki, ale pojawią się za to nowe postacie, które w powieści nie występują. Prapremiera filmu miała miejsce na Gdynia Film Festival w 2012 roku. W rolach głównych wystąpili: Kamil Klier jako Felix („Lejdis", „Pierwsza miłość", „Na dobre i na złe"), Klaudia Łepkowska jako Nika i Maciej Stolarczyk jako Net („Hania", „Magiczne drzewo").
      PREMIERA: CANAL+, niedziela, 24 listopada 2013, 15:00

      Komentarz      • SAVAGES: PONAD BEZPRAWIEM
       (Savages)
       sensacyjny, USA, 2012
       reżyseria: Oliver Stone
       wystepują: Taylor Kitsch, Aaron Johnson, Blake Lively, Salma Hayek, Benicio del Toro, John Travolta

       Nowi w biznesie plantatorzy marihuany odmawiają współpracy z członkami meksykańskiego kartelu, którzy ci porywają ich wspólną dziewczynę.

       Ben (Aaron Johnson ) i Chon (Taylor Kitsch) zakładają plantację marihuany. Ich towar szybko zyskuje rzeszę klientów. Prywatnie żyją w szczęśliwym miłosnym trójkącie z piękną Ophelią (Blake Lively). Wspólnie mieszkają, sypiają i wydają łatwo zarobione pieniądze na przyjemności. Sielanka nie trwa jednak długo. Ich interesem zaczyna się interesować Elena (Salma Hayek), szefowa meksykańskiej mafii, która wysyła do nich płatnego zabójcę (Benicio Del Toro). Lado proponuje w jej imieniu współpracę, a gdy odmawiają, porywa „O”. Spin i Chon, uzbrojeni po zęby, ruszają za Lado. Są gotowi na wszystko, żeby odzyskać ukochaną.
       PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 25 listopada, 23:00

       Komentarz       • JEFF WRACA DO DOMU
        (Jeff Who Lives at Home)
        komediodramat, USA, 2011
        reżyseria: Jay Duplass, Mark Duplass
        wystepują: Jason Segel, Ed Helms, Judy Greer, Susan Sarandon

        Jeff (Jason Segel) jest kompletnie pozbawiony życiowych ambicji 30-latkiem, który nie wychodzi z domu swojej matki (Susan Sarandon), gdzie zajmuje pokój urządzony w piwnicy. Jeff uważa, że światem rządzi ślepy los, a inspirację do życia znajduje w filmie „Znaki” M. Night Shyamalana. Dlatego, gdy pewnego dnia odbiera pomyłkowy telefon od kogoś poszukającego Kevina, uznaje to za znak i zaczyna szukać ludzi i przedmiotów, które się tak nazywają. Starszy brat Jeffa, Pat (Ed Helms) jest odnoszącym sukcesy yuppie, jednak podejrzewa żonę Lindę (Judy Greer), że ma romans. Wspólnie z bratem próbuje ustalić, co z tym faktem zrobić. W tym czasie ich owdowiała matka, która ubolewa, że jej ciało się starzeje odnajduje pocieszenie w tajemniczym adoratorze.

        „Jeff wraca do domu” braci Duplass to bezpretensjonalna, słodko-gorzka komedia, która miała światowa premierę na festiwalu w Toronto w 2011 roku. Była też pokazywana na ubiegłorocznym American Film Festival we Wrocławiu. Bracia Mark i Jay Duplassowie napisali scenariusze, wyreżyserowali i wyprodukowali kilka filmów pełnometrażowych. Widzom CANAL+ są znani z takich, jak „Cyrus” i „The Do-Deca-Pentathlon”. Są znani ze swojego oryginalnego stylu pracy – improwizowania na planie, wielokrotnego kręcenia tych samych ujęć i montowania filmu po kilkanaście razy.
        PREMIERA: CANAL+, wtorek, 26 listopada 2013, 21:00

        Komentarz        • ALEX CROSS
         (Alex Cross)
         thriller, USA, 2012
         reżyseria: Rob Cohen
         wystepują: Tyler Perry, Matthew Fox, Edward Burns, Rachel Nichols, Cicely Tyson, Carmen Ejogo, Giancarlo Esposito, Jean Reno

         Alex Cross tropi Picassa, znanego też jako rzeźnik ze Sligo, który zabija dla przyjemności. Kiedy policjant uniemożliwia jedno z jego zabójstw, przestępca mści się krwawo.

         Detroit. Od niedawna pracujący w FBI detektyw i psycholog Alex Cross (Tyler Perry) zostaje wezwany na miejsce zabójstwa młodej kobiety. Cross z partnerem, agentem Tommym Kane'em, zaczynają śledztwo. Poszlaki wskazują na seryjnego zabójcę. Picasso jest świetnie wyszkolonym i bardzo sprawnym byłym żołnierzem oddziałów specjalnych, który chce dotrzeć do pewnego potężnego biznesmena. Psychopata wierzy, że torturując i zabijając ludzi, daje im wolność. Kontaktuje się z Crossem i wkrótce okazuje się, że zagrożone jest życie nie tylko detektywa, ale i jego żony, Marii. Niebezpieczna rozgrywka z mordercą wciąga Alexa coraz bardziej. Pod jego wpływem Cross zaczyna zmieniać swoje dotychczasowe metody działania. Tommy Kane, któremu detektyw w przeszłości uratował życie, boi się o przyjaciela.
         PREMIERA: CANAL+, środa, 27 listopada 2013, 21:00

         Komentarz         • OCZY SMOKA
          (Dragon Eyes)
          film akcji, USA, 2012
          reżyseria: John Hyams
          występują: Cung Le, Jean-Claude Van Damme, Peter Weller, Kristopher Van Varenberg, Sam Medina, Crystal Mantecon, Monica Acosta, Eddie Rouse

          Ryan Hong (Cung Le) zgłębia tajniki i szkoli się w sztukach walki w więzieniu. Jego mentorem jest odsiadujący tam wyrok Tiano (Jean-Claude Van Damme). Po wyjściu na wolność Ryan przyjeżdża do Nowego Orleanu, do dzielnicy St. Jude Square, która jest areną wojny gangów. By pomóc pozbawionym nadziei mieszkańcom i zaprowadzić spokój na ulicach, próbuje skłócić dwóch lokalnych szefów podziemia Dasha i Antoine’a. Jednak dopiero gdy trafia do aresztu, poznaje prawdziwego lokalnego króla przestępczości, Pana V (Peter Weller), skorumpowanego szefa tutejszej policji. By z nim zwyciężyć potrzebuje pomocy dawnych wrogów.
          PREMIERA: CANAL+, piątek, 29 listopada 2013, 23:00

          Komentarz          • CESARZ
           (Emperor)
           dramat wojenny, USA, 2012
           reżyseria: Peter Webber
           występują: Tommy Lee Jones, Matthew Fox, Kaori Momoi

           Japonia tuż po zakończeniu II wojny światowej. Generał MacArthur (Tommy Lee Jones) stoi na czele amerykańskich sił zbrojnych zarządzających krajem po kapitulacji. Jego decyzje maja odcisnąć piętno na losie japońskich obywateli przez najbliższe lata, a najtrudniejsza z nich dotyczy cesarza Hirohito. MacArthur zdecydować, czy powinien on być sądzony i skazany jako zbrodniarz wojenny. Zadanie zebrania materiału dowodowego w sprawie otrzymuje generał Bonner Fellers (Matthew Fox), którego z Japonią łączą szczególne wspomnienia. Miał bowiem romans z japońską studentką Ayą i teraz postanawia odnaleźć dziewczynę w zniszczonym przez wojnę kraju.
           PREMIERA: CANAL+ Film, wtorek, 26 listopada 2013, 20:00

           Komentarz           • © 2011 Relativity Media, LLC. All Rights Reserved

            KRÓLEWNA ŚNIEŻKA
            (Mirror Mirror)
            komedia fantasy, USA, 2012, 126’
            reżyseria: Tarsem Singh
            występują: Lily Collins, Julia Roberts, Armie Hammer

            Królewna Śnieżka (Lily Collins) wiedzie szczęśliwe życie dopóki nie zjawia się Zła Królowa (Julia Roberts) i podstępem przejmuje władzę nad krainą. Królowa większość energii wkłada w walkę z pierwszymi oznakami starzenia się, toteż nic nie kłuje jej w oczy tak bardzo, jak uroda Śnieżki. Dziewczyna musi zniknąć. Z pomocą sługi ucieka do lasu, gdzie zaprzyjaźnia się z siedmioma krasnalami-rabusiami. Zła Królowa odkrywa tymczasem, że zubożała, na co najlepszym ratunkiem może być bogaty mąż. Najlepszy kandydat (Armie Hammer) ma tylko jedną wadę: zupełnym przypadkiem zakochał się wcześniej w Śnieżce.

            „Królewna Śnieżka” Tarsema Singha to kolejna próba przeniesienia fenomenu baśni na wielki ekran. Próba, z której hinduski reżyser wyszedł zwycięsko – według krytyków zdeklasował i „Alicję w Krainie Czarów” Burtona, i „Nieustraszonych braci Grimm” Terry'ego Gilliama. Singh markę w Hollywood wyrobił sobie jako twórca teledysków, m.in. nagrodzonego 6 statuetkami MTV Video Music Award „Losing My Religion” R.E.M. Wcześniej, żeby studiować film w Los Angeles, sprzeciwił się rodzinie, która widziała w nim wykształconego na Harvardzie biznesmena. - Dla mnie już nie istniejesz – powiedział ojciec Singha, kiedy ten oznajmił mu, że dostał się na wydział filmowy.

            W „Królewnę Śnieżkę” hinduski filmowiec wniósł swoją nieposkromioną wyobraźnię i formalną odwagę, której dowód dał już w „Magii uczuć” nagrodzonej Kryształowym Niedźwiedziem na berlińskim festiwalu. Udowodnił, że nauczył się od braci Grimm snucia opowieści, ale nasycił ją ironią, odwołaniami do rzeczywistości i błyskotliwymi dialogami, które w filmie podaje absolutnie fenomenalny zespół aktorów z autoironiczną Julią Roberts na czele. - Spodziewałem się spotkania z gwiazdą, ale zamiast niej poznałem prawdziwą mamę, która najbardziej martwi się, żeby nie spóźnić się na obiad z dziećmi – mówił o Roberts reżyser. W „Królewnie Śnieżce” Roberts parodiuje hollywoodzki wstręt do zmarszczek, obłąkańczy pęd za zamrożeniem młodości i miłość do wystawnego życia. Po przeciwnej stronie stoi porcelanowa Śnieżka grana przez Lily Collins, która na zdjęciach próbnych objawiła się ekipie jako skrzyżowanie młodej Elisabeth Taylor z Audrey Hepburn, a w filmie przeszła trening sztuk walki rodem z „Kill Bill”. Collins przyznała później, że pretendowała też do roli Śnieżki w „Królewna Śnieżka i Łowca”, ale przegrała wówczas z Kristen Stewart. Miłosny trójkąt dopełnia Armie Hammer, który wcielił się w księcia. Hammer w pamięci widzów zapisał się przede wszystkim podwójną rolę z „Social Network” Davida Finchera, gdzie wcielił się we wzór harvardzkiego stylu życia, idealnych braci Winklevoss, którzy zostają wystrychnięci na dudka przez twórcę Facebooka. Nie ma królewna Śnieżki bez krasnoludków. W filmie widać, że twórcy odrobili lekcję z Tolkiena i jego ekranizatora Petera Jacksona. Podobnie, jak Krasnoludy z „Władcy pierścieni”, siedmiu karłów u Singha to galeria postaci, których nie chciałoby się spotkać samotnie w ciemnym lesie.

            Film otrzymał nominację do Oscara za najlepsze kostiumy – projekt zmarłej niedawno Japonki Eiko Ishioki, uważanej za jedną z najlepszych kostiumografek świata.
            CANAL+ Film2, sobota, 23 listopada 2013, 19:00

            Komentarz            • ©Universal Pictures

             TED
             (Ted)
             komedia, USA, 2012
             reżyseria: Seth MacFarlane
             występują: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Seth MacFarlane, Giovanni Ribisi

             Debiut fabularny Setha MacFarlane’a (serial „Family Guy"), łamiąca granice komedia o niepoprawnym misiu i jego właścicielu, który nie potrafi dorosnąć.

             John Bennett (Mark Wahlberg) 35 lat i chce się wreszcie ustatkować. Znalazł sobie nawet dziewczynę Lori (Mila Kunis), z którą chce spędzić resztę życia. Problem polega na tym, że nie potrafi rozstać się ze swoim misiem, którego dostał jako chłopiec pod choinkę. Mały John zapragnął, by pluszak ożył i tak się stało. Od tej pory Ted i John są nierozłączni. Lubią napić się wspólnie piwa, zapalić zioło i lekceważyć wszystkie obowiązki. Ted sprowadza do domu bez przerwy obce dziewczyny i bywa cyniczny i złośliwy. Lori ma tego dosyć życia w trójkącie i stawia Johnowi ultimatum: albo misiek, albo ja.

             „Ted” to całkowicie niepoprawna politycznie komedia z Markiem Wahlbergiem w roli niepotrafiącego dorosnąć faceta, którego do złego namawia jego pluszowy, ożywiony za sprawą zaklęcia miś. Film osiągnął gigantyczny sukces kasowy, plasując się na pierwszym miejscu najbardziej dochodowych komedii dla dorosłych (R-rated) wszech czasów.
             PREMIERA: CANAL+, 30 listopada 2013, 21:00

             Komentarz             • KOCHANKOWIE Z KSIĘŻYCA. MOONRISE KINGDOM

              (Moonrise Kingdom)
              komediodramat, USA, 2012
              reżyseria: Wes Anderson
              występują: Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray, Frances McDormand, Tilda Swinton, Jared Gilman, Kara Hayward, Jason Schwartzman, Harvey Keitel

              New Penzance Island u wybrzeży Nowej Anglii, lato 1965 roku. W małym portowym miasteczku dwunastoletni skaut Sam Shakusky (Jared Gilman) zakochuje się ze wzajemnością w niewiele starszej od siebie Suzy Bishop (Kara Hayward), fance francuskich bardów, cierpiącej na wybuchy niekontrolowanej agresji. Nastolatkowie zawierają tajemny pakt i uciekają, by podążyć dawnym szlakiem Indian plemienia Chickchaw i przeżyć przygodę życia. Ich ucieczka zostaje mylnie potraktowana jako zaginięcie. W pościg za zakochanymi wyruszają rodzice Suzy (Bill Murray, Frances McDormand) oraz sympatyczny, acz nieco zagubiony miejscowy szeryf, kapitan Sharp (Bruce Willis). Przy okazji okazuje się, że adopcyjni rodzice Sama nie mają zamiaru dłużej brać za niego odpowiedzialności. Do akcji wkracza więc pracownica opieki społecznej (Tilda Swinton). W poszukiwaniach uczestniczy także harcmistrz Ward (Edward Norton), który wyrusza na akcję wraz z podopiecznymi.

              Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser Wes Anderson („Fantastyczny Pan Lis”, „Genialny klan”) przedstawia wzruszającą historię uczucia, które zawładnęło sercami dwojga nastolatków. Pościgiem za zakochanymi kieruje kapitan Sharp, w którego wciela się Bruce Willis. Na planie partnerują mu takie gwiazdy, jak Edward Norton, Bill Murray, Frances McDormand i Tilda Swinton. Film walczył o Złotą Palmę na 65. MFF w Cannes, był też nominowany do OSCARA jako najlepszy scenariusz oryginalny.
              PREMIERA: CANAL+, niedziela, 1 grudnia 2013, 21:00

              Komentarz              • PÓKI ŚLUB NAS NIE ROZŁĄCZY
               (4 Wedding Planners)
               komedia romantyczna, USA, 2011
               reżyseria: Michael Kang
               występują: Henry Dittman, Illeana Douglas, Sung Kang

               Miriam (Illeana Douglas) ma firmę zajmującą się planowaniem ślubów. Samej nie udało jej się znaleźć tego jedynego – jest trzykrotną rozwódką i z każdym mężem ma córkę. Ale nie tylko ona nie ma szczęścia w miłości. Jej najstarsza córka Lily (Kimberly Rose-Wolter) właśnie odrzuciła oświadczyny chłopaka i wraca do rodzinnego domu na Hawajach po wsparcie. Niestety rodzina też ma kłopoty. Młodsze siostry Lily - Twinny (Mia Riverton) i Hoku (Janel Parrish) doprowadziły firmę matki do bankructwa. Próbując pomóc ją ratować, Lily spotyka byłego chłopka Kaia (Sung Kang). Dotychczas ich relacja była dla niej całkowicie zakończona, ale teraz dziewczyna zaczyna mieć wątpliwości.
               PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 2 grudnia 2013, 21:00

               Komentarz               • OSTANIA KLĄTWA
                (Hideaways)
                fantasy, Irlandia/Francja/Szwecja, 2011
                reżyseria: Agnès Merlet
                występują: Rachel Hurd-Wood, Harry Treadaway, Thomas Sangster

                Każdy z męskich przodków Jamesa Furlonga (James Wilson/Harry Treadaway) miał jakąś nadprzyrodzoną zdolność. Chłopiec dowiaduje się o tym od babki i od tej pory próbuje odkryć swoje przeznaczenie. Jego eksperymenty kończą się śmiercią ojca i ukochanej babci. Chłopak trafia do poprawczaka, gdzie znajduje tylko jednego przyjaciela Liama (Diarmuid O'Dwye) i wielu wrogich mu rówieśników. James nienawidzi tego miejsca. Wkrótce tajemnicza choroba uśmierca wszystkich jego mieszkańców, oprócz Liama. Przerażony odkryciem swojej mrocznej siły, James odizolowuje się od społeczeństwa. Odtąd mieszka jak pustelnik w lesie, gdzie kilka lat później odnajduje go Mae (Rachel Hurd-Wood). Dziewczyna uciekła ze szpitala, gdzie jest leczona na raka. Pogodzona ze śmiercią, nie boi się Jamesa. Dwójka młodych ludzi zbliża do siebie.
                PREMIERA: CANAL+, wtorek, 3 grudnia 2013, 21:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+