Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • KOBIETY W MEDIACH
  (Miss Representation)
  dokument, Stany Zjednoczone, 2011
  reżyseria: Jennifer Siebel Newsom
  występują: Pat Mitchell, Condoleezza Rice, Carol Jenkins, Geena Davis, Jane Fonda, Catherine Hardwicke, Rosario Dawson

  Była aktorka, dziś dokumentalistka i żona wicegubernatora Kalifornii - Jennifer Siebel Newsom zrealizowała dokument, w którym pokazuje, jak we współczesnym świecie media przyczyniają się do dyskryminowania kobiet.

  W społeczeństwie, w którym media odgrywają kluczową role w kształtowaniu świadomości i norm kulturowych, globalna wiadomość, którą otrzymują młodzi ludzie jest taka, że wartość i siła kobiety to młodość, uroda i seksualność, bynajmniej nie jej zdolności. Podczas gdy w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci kobiety udowodniły swoje umiejętności jako przywódczynie i doskonałe organizatorki, USA jest na 90. miejscu jeśli chodzi o znaczenie kobiet w życiu publicznym. Choć istnieje powszechne przekonanie, że Ameryka to kraj równouprawnienia, jedynie 17% członków Kongresu to kobiety, w mediach piastują zaś one zaledwie 3% kluczowych stanowisk. Na liście szefów 500 największych amerykańskich firm klasyfikowanych według przychodów, kobiety stanowią dziś 4,2%. Ponadto, jak wskazują statystyki, kobiety zarabiaja 75% tego, co mężczyźni za tę samą pracę. W tej sprawie interweniowała w Senacie m.in. amerykańska działaczka polityczna polskiego pochodzenia Barbara Ann Mikulski, senator ze stanu Maryland, która w maju 2012 roku przedłożyła w Senacie Paycheck Fairness Act, zrównujący płace kobiet i mężczyzn za tę samą pracę. Procedowanie dokumentu zostało jednak szybko zablokowane głosami Republikanów.

  „Kobiety w mediach” zawierają relacje zarówno młodych kobiet młodych dziewcząt, jak i zmuszające do reflekcji wywiady z politykami, dziennikarkami, kobietami show biznesu, aktywistkami i naukowcami, jakimi jak Condoleezza Rice, pierwsza kobieta, która objęła funkcję Spikera Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, znane dziennikarki telewizyjne Katie Couric i Rachel Maddow, aktorki Rosario Dawson i Geena Davis, działaczki feministyczna i antyseksistowskie Jackson Katz czy Gloria Steinem.
  PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 21 października 2013, 22:45

  Komentarz


  • ATLAS CHMUR
   (Cloud Atlas)
   science fiction, USA, 2012
   reżyseria: Andy i Lana Wachowski, Tom Tykwer
   występują: Tom Hanks (dr Henry Goose, kierownik hotelu, Isaac Sachs, Dermot Hoggins, aktor grający Cavendisha, Zachariasz), Halle Berry (członkini plemienia, Jocasta Ayrs, Luisa Rey, gość na indyjskim przyjęciu, Ovid, Meronym), Jim Broadbent (kapitan Molyneux, Vyvyan Ayrs, Timothy Cavendish, koreański muzyk, prorok) Hugo Weaving (Haskell Moore, Tadeusz Kesselring, Bill Smoke, pielęgniarka Noakes, członek rady Mephi, stary Georgie), Jim Sturgess (Adam Ewing, ubogi gość hotelowy, ojciec Megan, szkocki goral, Hae-Joo Chang, Adam), Bae Doona (Tilda Ewing, matka Megan, Meksykanka, Sonmi-451, Sonmi-351), Ben Whishaw (chłopiec pokładowy, Robert Frobisher, właściciel sklepu z płytami, Georgette, współplemieniec), James D'Arcy (młody Rufus Sixsmith, stary Rufus Sixsmith, pielęgniarz James, archiwista), Zhou Xun (Talbot, Yoona-939, Rose), Susan Sarandon (madame Horrox, starsza Ursula, Yosouf Suleiman, ksieni), Hugh Grant (wielebny Giles Horrox, ochroniarz w hotelu, Lloyd Hooks, Denholme Cavendish, Widzący Rhee, wódz Kona)

   Film zawiera sześć pozornie niezwiązanych ze sobą historii, które dzieli czas i przestrzeń. W 1846 roku amerykański prawnik z San Francisco Adam Ewing (Jim Sturgess) przybywa na wyspy Chatham na Oceanie Spokojnym, by zawrzeć dla teścia Haskella Moore’a (Hugo Weaving) umowę biznesową z wielebnym Gillesem Horroxem (Hugh Grant). W drodze zapada na tajemnicza chorobę. W 1936 w Szkocji roku biseksualny muzyk Robert Frobisher (Ben Whishaw) otrzymuje pracę jako osobisty sekretarz sławnego kompozytora Vyvyana Ayrsa (Jim Broadbent). Pozwala mu to odnaleźć inspirację do stworzenia własnego dzieła, które nazywa The Cloud Atlas Sextet. San Francisco, Kalifornia, rok 1973. Dziennikarka Luisa Rey (Halle Berry) spotyka się z ekspertem od technologii nuklearnej Rufusem Sixsmithem (James D'Arcy), który udziela jej poufnych informacji na temat niebezpieczeństw związanych z nowym reaktorem jądrowym. Zanim przekazuje jej dowody, zostaje zabity przez płatnego mordercę Billa Smoke’a (Hugo Weaving). Wielka Brytania, rok 2012. 65-letni wydawca Timothy Cavendish (Jim Broadbent) wydaje książkę gangstera Dermota Hogginsa (Tom Hanks), który morduje jednego z niepochlebnych mu krytyków i trafia do więzienia. Neo Seoul, rok 2144. Genetycznie zaprojektowany klon Sonmi-451 (Bae Doona) jest przesłuchiwana przed egzekucją. Opowiada historię znajomości z członkiem lokalnego ruchu oporu Hae-Joo Changiem (Jim Sturgess). Hawaje, rok 2321. Większość ludzkości wyginęła. Członka plemienia o imieniu Zachariasz (Tom Hanks) prześladują wizje Starego Georgie’ego (Hugo Weaving). Zachariasz ma wyrzuty sumienia, że nie pomógł szwagrowi Adamowi (Jim Sturgess), gdy napadło ich plemię kanibali Kona (Hugh Grant). Wizytę składa mu Meronym (Halle Berry), jedna z ostatnich potomkiń rozwiniętej technologicznie cywilizacji.

   „Atlas Chmur” Davida Mitchella pod względem fabularnym był długo uważany za powieść, której nie da się zekranizować. Mnogość wątków przeplatanych równolegle w różnych płaszczyznach czasowych stanowiła nie lada wyzwanie dla reżyserów. Imponującej rozmachem ekranizacji książki podjęli się Tom Tykwer („Pachnidło”) oraz Andy i Lana Wachowski (trylogia „Matrix”). Film był kręcony równolegle przez dwie ekipy filmowe: jedną kierowaną przez Tykwera, drugą przez rodzeństwo Wachowskich, przy czym oprócz aktorów i reżyserów, każdy członek ekipy pracował tylko w jednej z grup i nie miał udziału w pracach drugiej. W filmie śledzimy losy postaci z różnych epok i zakątków świata, których decyzje mają wpływ na teraźniejszość, przyszłość, a nawet przeszłość naszej planety. Na uwagę zasługuje szczególnie charakteryzacja oraz gwiazdorska obsada - aktorzy występują w filmie w kilku nierozpoznawalnych na pierwszy rzut oka wcieleniach, dając popis wirtuozerskiej gry.
   SYLWESTER NIE Z TEJ ZIEMI W CANAL+ Film2
   CANAL+ Film2, wtorek, 31 grudnia 2013, 00:05
   Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:49.

   Komentarz   • PIĄTA PORA ROKU
    (Piąta pora roku)
    dramat obyczajowy, Polska, 2012
    reżyseria: Jerzy Domaradzki
    występują: Ewa Wiśniewska, Marian Dziędziel, Andrzej Grabowski, Teresa Szmigielówna

    Barbara (Ewa Wiśniewska), emerytowana nauczycielka muzyki, właśnie pochowała ukochaną osobę – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata i zerwała dla niego kontakt z rodziną. Pragnąc spełnić ostatnie życzenie partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania, kobieta zwraca się o pomoc do Witka (Marian Dziędziel), owdowiałego kierowcę, który przejechał tysiące kilometrów, ale nie widział nic poza rodzinnym Śląskiem. Tę dwójkę dzieli wszystko. Pochodzą z odmiennych innych środowisk, wyznają inne wartości, mają różne doświadczenia życiowe. A jednak w trakcie podróży na drugi koniec Polski, połączy ich przyjaźń, która pozwoli przezwyciężyć najgłębsze różnice.

    „Piąta pora roku” to film cenionego na arenie międzynarodowej polskiego reżysera i dokumentalisty Jerzego Domaradzkiego. Jest to prosta, subtelnie opowiedziana historia, której wielkim atutem jest aktorstwo. Marian Dziędziel i Ewa Wiśniewska z mistrzowskim wyczuciem wcielają się w parę ludzi, odkrywających uroki dojrzałej miłości. Zaletą filmu jest także dobry szkic życia przeciętnych Ślązaków w sile wieku oraz wprowadzenie do filmu gwary. Podróż przez cały kraj to też doskonały pretekst do rozliczenia się z realiami współczesnej Polski. Dzięki temu, że bohaterowie przeżyli młodość i dorosłe życie w czasach PRL-u, dokonują wiele ciekawych spostrzeżeń i porównań.

    Jerzy Domaradzki debiutował w 1975 dokumentem „Tramwajem przez San Francisco". Współpracował jako drugi reżyser m.in. z Andrzejem Wajdą przy realizacji „Ziemi obiecanej" i z Januszem Morgensternem przy filmie „Trzeba zabić tę miłość". Na jego dorobek fabularny składają się przede wszystkim filmy psychologiczne i obyczajowe tworzone w latach 70. i 80., m.in.: „Zdjęcia próbne" (1977, współreżyseria z Agnieszką Holland i Pawłem Kędzierskim), „Długa noc poślubna" (film telewizyjny z 1977), „Bestia" (1978), „Laureat" (1978), „Wielki bieg" (1981), „Planeta krawiec" (1983), „Łuk Erosa" (1987). W ostatnich latach tworzył głównie filmy dokumentalne, w tym m.in. inscenizowaną nowelę „Tablice", będącą częścią dzieła filmowego „Solidarność, Solidarność" przygotowanego dla uczczenia wydarzeń Sierpnia '80.
    EMISJA: CANAL+, piątek, 1 listopada 2013, 15:25

    Komentarz    • JAK PO MAŚLE
     (Butter)
     komedia, USA, 2011
     reżyseria: Jim Field Smith
     występują: Jennifer Garner, Ty Burrell, Hugh Jackman, Olivia Wilde, Alicia Silverstone, Yara Shahidi

     Mieszkańcy Iowa oczekują z niecierpliwością corocznego konkursu rzeźbienia w maśle. Zwycięstwo w nim, niczym w wyborach prezydenckich, oznacza nie tylko nagrodę pieniężną, ale także prestiż, szacunek i podziw. Laura (Jennifer Garner), kobieta ambitna i zdeterminowana, jest żoną wieloletniego zwycięzcy zawodów (Ty Burrell), który postanawia się wycofać, by dać szansę innym. Po odkryciu jego zdrady, Laura postanawia wziąć udział w konkursie osobiście. Jest doskonale przygotowana, ale niespodziewanie szyki krzyżuje jej konkurentka w osobie 10-letniej ciemnoskórej sieroty o imieniu Destiny (Yara Shahidi), która potrafi wyrzeźbić w maśle prawdziwe cuda.
     PREMIERA: CANAL+, wtorek, 29 października 2013, 21:00

     Komentarz     • RUBY SPARKS
      (Ruby Sparks)
      komedia romantyczna, USA, 2012
      reżyseria: Jonathan Dayton, Valerie Faris
      występują: Annette Bening, Antonio Banderas, Paul Dano

      „Surrealistyczna komedia romantyczna" w reżyserii Jonathana Daytona i Valerie Faris, twórców słynnej „Małej Miss".

      Młody, obiecujący pisarz zmaga się z blokadą twórczą i niepowodzeniami w życiu osobistym. Pewnego dnia odnosi sukces, powołując do życia bohaterkę literacką o imieniu Ruby. Tydzień później przekonuje się, że zaczęła ona żyć własnym życiem, wywracając jego świat do góry nogami.
      PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 28 października 2013, 21:00

      Komentarz      • MOSKITIERA
       (Moskitiera)
       dramat, Hiszpania, 2010
       reżyseria: Agustí Vila
       występują: Emma Suárez, Geraldine Chaplin, Eduard Fernández, Martina García, Àlex Batllori, Marcos Franz

       Małżeństwo Alicii (Emma Suárez) i Miguela (Eduard Fernández) przeżywa kryzy. Każde z nich poszukuje bliskości, której nie potrafią odnaleźć wspólnie. Miguel wyprowadza się i związuje z młodą sprzątaczką, która kiedyś u niego pracowała (..). Alicia próbuje zaprzyjaźnić się z nastoletnim synem (Marcos Franz), który przeżywa ból istnienia i poczucie odpowiedzialności za wszystkie żyjące istoty. W efekcie przyprowadza do domu kolejne bezdomne zwierzęta. Alicia wspiera go w każdym, nawet najbardziej absurdalnym pomyśle, ale nie prowadzi to nawiązania prawdziwej więzi. Zamiast tego kobieta wdaje się w romans z nieletnim kolegą syna. Obok żyją jeszcze rodzice Miguela: z babcią (Geraldine Chaplin) z powodu zaawansowanego Alzheimera od dawna nie ma kontaktu, dziadek jest na tyle do niej przywiązany, ze próbuje popełnić samobójstwo.

       „Moskitiera" to inteligentny i dowcipny komediodramat z absurdalnymi zdarzeniami, sytuacjami i dialogami. Każdy z członków tej dość zamożnej katalońskiej rodziny żyje w ciągłym poczuciu winy, w małym świecie, który sobie zbudowali. Premiera filmu miała miejsce podczas 45. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, gdzie obraz zdobył główną nagrodę. Emma Suárez otrzymała nominację ponadto nominację do nagrody Goya w kategorii „najlepsza aktorka".
       PREMIERA: CANAL+, środa, 30 października 2013, 21:00

       Komentarz       • PARANORMAN
        (ParaNormn)
        animacja, USA, 2012
        reżyseria: Sam Fell, Chris Butler
        występują: Norman (Franciszek Dziduch, Kodi Smit-McPhee), Neil (Kacper Cybiński, Tucker Albrizzi), Courtney (Justyna Bojczuk, Anna Kendrick), Alvin (Mateusz Narloch, Christopher Mintz-Plasse), Mitch (Michał Podsiadło, Casey Affleck), Sandra (Joanna Węgrzynowska, Leslie Mann), Perry (Grzegorz Pawlak, Jeff Garlin), Babcia (Barbara Zielińska, Elaine Stritch), Prenderghast (Tomasz Traczyński, John Goodman), Sędzia Hopkins (Miłogost Reczek, Bernard Hill), Aggie (Magdalena Wasylik, Jodelle Ferland), Pani Henscher (Anna Apostolakis, Alex Borstein), Szeryf Hooper (Anna Sroka, Tempestt Bledsoe)

        W małym miasteczku Blithe Hollow w Massachusetts mieszka chłopiec, który rozmawia z duchami, w tym z jego zmarłą babcią. Nikt mu nie wierzy, jest więc obiektem kpin ze strony rówieśników. Udaje mu się zaprzyjaźnić jedynie z miejscowym wyrzutkiem Neilem Downe’em, który znajduje w Normanie pokrewną duszę. Podczas próby szkolnego przedstawienia upamiętniającego 300. rocznicę egzekucji miejscowej wiedźmy, Norman ma dziwną wizję. Niedługo potem chłopcy spotykają obłąkanego wuja Prenderghasta, który mówi im o klątwie wiszącej nad miastem. Legendarna wiedźma postanawia bowiem zemścić się zza grobu na mieszkańcach za krzywdy z przeszłości. Tylko Norman, dzięki umiejętności rozmawiania z zombie może uratować miasto.

        „ParaNorman” to idealna propozycja na Halloween dla starszych dzieci i dorosłych. To pełna czarnego humoru i cytatów z klasyki kina grozy, porównywana do dzieł Tima Burtona animacja, w której tytułowy bohater, niczym Haley Joel Osment z „Szóstego zmysłu" widzi duchy zmarłych. Film został wyprodukowany przez studio LAIKA, które stworzyło niezapomnianą, nominowaną do Oscara® animację „Koralina i tajemnicza drzwi". Dzieło Chrisa Butlera i Sama Fella zebrało w znakomitej większości pozytywne recenzje krytyków oraz nominacje m.in. do nagrody BAFTA.
        HALLOWEEN
        PREMIERA: CANAL+, czwartek, 31 października 2013, 19:30

        Komentarz        • INTERNAT
         (The Moth Diaries)
         horror, Irlandia/Kanada, 2011
         reżyseria: Mary Harron
         występują: Sarah Bolger, Lily Cole, Sarah Gadon, Scott Speedman

         Nowy film Mary Harron, reżyserki „American Psycho" oraz producentów „Kruka".

         Zafascynowana gotyckimi powieściami Rebecca (Sarah Bolger) trafia do elitarnej żeńskiej szkoły z internatem na amerykańskiej prowincji. Wciąż przeżywa traumę po samobójczej śmierci ojca-poety. W szkole zaprzyjaźnia się z Lucy (Sarah Gadon), z którą dzieli się wszystkim. Ich bliską relację zakłóca pojawienie się dziewczyny z Europy, tajemniczej Ernessy (Lily Cole). Rebecca zauważa, że jej ukochana Lucy darzy coraz gorętszym uczuciem świeżo przybyłą. Lucy jest zafascynowana Ernessą, ale im więcej czasu z nią spędza, tym gorzej się czuje. Coraz bardziej zazdrosna Rebecca, zaczyna obserwować rywalkę, podejrzewając że jest wampirzycą. Tym bardziej, że pracownicy i mieszkanki internatu zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach.

         Mary Harron zasłynęła w 2000 roku ekranizacją powieści Breta Eastona Ellisa „American Psycho". Za jej najnowszą produkcją stoją producenci odpowiedzialni za legendarnego „Kruka". Światowa premiera filmu miała miejsce 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Jest to oparta na debiutanckiej powieści Rachel Klein opowieść o narodzinach kobiecej zmysłowości. W roli Ernessy wystąpiła Lily Cole, supermodelka okrzyknięta twarzą roku przez magazyn „Vogue", pamiętana jako Valentina z „Parnassusa" czy „Królewny Śnieżki i Łowcy”. Partneruje jej Sarah Gadon, muza Davida Cronenberga („Cosmopolis", „Niebezpieczna metoda") oraz Scott Speedman, znany z takich horrorów jak „Underworld" i „Nieznajomi".
         HALLOWEEN
         PREMIERA: CANAL+, czwartek, 31 października 2013, 21:00

         Komentarz         • © Forum Film Poland

          DOM W GŁĘBI LASU
          (The Cabin in the Woods)
          horror, USA, 2011
          reżyseria: Drew Goddard
          występują: Kristen Connolly, Chris Hemsworth, Anna Hutchison, Fran Kranz, Jesse Williams, Richard Jenkins, Bradley Whitford

          Dana (Kristen Connolly), Marty (Fran Kranz), Holden (Jesse Williams), Jules (Anna Hutchison) oraz jej chłopak Kurt (Chris Hemsworth) wybierają się na weekend do domku w lesie. Zamierzają wyprawić w nim dziką imprezę. GPS nie odnajduje miejsca położenia chaty, przestają też działać komórki. Wewnątrz bohaterowie odnajdują pochodzący sprzed ponad stu lat pamiętnik Patience Buckner, dziewczyny nękanej przez swoją sadystyczną rodzinę. Odczytanie fragmentu tekstu sprawia, że objawiają się tajemnicze i złowrogie siły.

          „Dom w głębi lasu” to propozycja dla wielbicieli krwawego horroru, określana przez koneserów gatunku jako połączenie „Krzyku” z „Martwym złem”. Wspólne dzieło reżysera Drew Goddarda (pracował wcześniej przy scenariuszach do „Projekt: Monster” i serialu „Zagubieni”) oraz scenarzysty Jossa Whedona (twórcy „The Avengers”) przenosi widza do chaty w lesie, która staje się areną krwawego spektaklu z udziałem grupy nieświadomych skali zagrożenia młodych ludzi. Jednak ta schematyczna zdawałoby się historia mrożąca krew w żyłach historia, nie pozbawiona też jednak elementów humoru. - Do finału reżyser Drew Goddard i współscenarzysta Joss Whedon zdążą zafundować trzy lub cztery gwałtowne zwroty akcji, porozumiewawczo mrugając przy tym do widza, ale nigdy nie tracąc impetu – chwalił produkcję Peter Hartlaub z „San Francisco Chronicle”, podczas gdy recenzent portalu FoxNews.com, Justin Craig wyrokował: - „Dom w głębi lasu” jest dynamicznym, dobrze pomyślanym festiwalem grozy. To prawdziwie rzadki przypadek bardzo oryginalnego horroru”. W jednej z głównych ról wystąpił filmowy Thor, a więc Chris Hemsworth.
          HALLOWEEN
          CANAL+, czwartek, 31 października 2013, 22:30

          Komentarz          • INKARNACJA
           (Shelter)
           thriller/horror, USA, 2010
           reżyseria: Måns Mårlind, Björn Stein
           występują: Julianne Moore, Jonathan Rhys Meyers, Jeffrey DeMunn, Frances Conroy, Nathan Corddry, Katiana Davis, Michael Graves

           Młoda wdowa Cara Jessup (Julianne Moore) jest, tak jak jej ojciec, lekarzem-psychiatrą. Specjalizuje się w diagnozowaniu syndromy osobowości mnogiej. Pewnego dnia poznaje jednego z pacjentów ojca (Jeffrey DeMunn). Mężczyzna przedstawiający się jako David Bernburg (Jonathan Rhys Meyers) ujawnia cały szereg odmiennych osobowości, z których wszystkie okazują się należeć do ofiar morderstw. Cara widzi w Davidzie uosobienie czystego zła, stara się jednak zbadać jego przypadek racjonalnie i rzeczowo. Z czasem jej naukowe przekonania, a także prywatne życie zostają wystawione na ciężką próbę, bowiem dookoła dochodzi do niepokojących wydarzeń, z których najbardziej dramatycznym jest tajemnicza śmierć jej ojca. Lekarka zdaje sobie w końcu sprawę z tego, że naraża siebie i córkę na prawdziwe niebezpieczeństwo.

           Za „Inkarnacją” stoją producenci takich pamiętnych obrazów, jak „Mullholland Drive" czy „The Ring”. Oryginalny, intrygujący i przerażający zarazem thriller powstał wspólnymi siłami szwedzkich reżyserów Månsa Mårlinda i Björna Steina, którzy stali się cenionymi specjalistami w dziedzinie kina grozy za sprawą wysoko ocenionego „Sztormu” oraz hollywoodzkiej superprodukcji „Underworld - Przebudzenie”. - Horrory były proste do zrobienia, więc kręciliśmy je już jako dzieciaki. Wystarczała nam kamera, telewizor, trochę keczupu i można było zabijać przyjaciół. Trudno jednak nakręcić solidny dramat lub komedię, kiedy twoi koledzy nie potrafią grać – mówi rozbawiony Mårlind. „Inkarnacja” nie jest typowym horrorem, a raczej filmem grozy o zjawiskach nadprzyrodzonych połączonym z dreszczowcem psychologicznym. Pod pewnymi względami wydaje się hybrydą powstałą z połączenia takich filmów, jak „Hannibal”, „Omen” i „Egzorcyzmy Emily Rose”. W pełnym suspensu scenariuszu pióra Michaela Cooneya („Tożsamość”, „Moje ja”) można znaleźć całą gamę niepokojących wątków: podróże po meandrach ludzkiej psychiki, opętania, dziwne kulty oraz pewną mroczną tajemnicę sprzed lat.

           „Efektownie elektryzująca „Inkarnacja” ma do zaoferowania świetne efekty wizualne, znakomite występy aktorów i sporo gęsiej skórki” – pisał o filmie recenzent serwisu Screen Daily, Mark Adams – „(...) Mądre wykorzystanie efektów specjalnych buduje niepokojącą, mrożącą krew atmosferę, a nikt nie może też zaprzeczyć, że Julianne Moore wnosi do swej roli poczucie wrażliwej inteligencji”. „To świetnie zrobiony film, nakręcony w chłodnych odcieniach szarości i zieleni, z budującą nastrój, oryginalną muzyką w tle” – dodawała Rosie Fletcher z Total Film. „Inkarnacja” godna polecenia jest także ze względu na znakomitą obsadę, w której prym wiodą: wspomniana już, znakomita jak zawsze Julianne Moore („Kroniki portowe”, „Hannibal”, „Godziny”), Jonathan Rhys Meyers („Elvis - Zanim został królem”, serial „Dynastia Tudorów”) i Jeffrey DeMunn („Zielona mila”, „Mgła”, serial „The Walking Dead”).
           HALLOWEEN
           CANAL+, czwartek, 31 października 2013, 00:10

           Komentarz           • MISSION: IMPOSSIBLE - GHOST PROTOCOL
            (Mission: Impossible - Ghost Protocol)
            film akcji, USA, 2011
            reżyseria: Brad Bird
            występują: Tom Cruise, Jeremy Renner, Paula Patton

            Najnowsza odsłona pełnego efektów specjalnych cyklu filmów akcji. Tom Cruise kolejny raz w roli Ethana Hunta, agenta od zadań niemożliwych.

            Agent IMF, Ethan Hunt (Tom Cruise), oraz jego współpracownicy zostają oskarżeni o dokonanie ataku terrorystycznego na Kreml. Ścigani zarówno przez Rosjan, jak i Amerykanów, zespół staje do nierównej walki. Zmuszeni do życia w ukryciu, pozbawieni środków agenci starają się oczyścić swoje dobre imię. Trafiają na ślad spisku, mogącego doprowadzić do wojny nuklearnej.
            CANAL+, piątek, 1 listopada 2013, 21:45

            Komentarz


            • SAGA „ZMIERZCH”: PRZED ŚWITEM CZ. 2

             SAGA „ZMIERZCH”: PRZED ŚWITEM CZ. 2
             (The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2)
             horror/fantasy, USA, 2012
             reżyseria: Bill Condon
             występują: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Mackenzie Foy, Ashley Greene

             Cullenowie muszą bronić córki przed rodziną Volturi i oskarżeniami, że półwampir półczłowiek może być niebezpieczny dla obu ras.

             Po przemianie w wampirzycę Bella (Kristen Stewart) doskonali swoje umiejętności. Poawtrzymuje się przed atakowaniem ludzi, a głód nie przesłania jej miłości do bliskich. Wraz z Edwardem z radością obserwuje, jak ich córka Renesmee (Mackenzie Foy), się rozwija. A jest to dziecko niezwykłe, które potrafi pokazywać swoje wspomnienia i prośby za pomocą obrazów. Poza tym rozwija się błyskawicznie i już po trzech miesiącach wygląda jak dwulatka. Sielanka nie trwa jednak długo. Pojawia się bowiem podejrzenie, że dziewczynka jest „nieśmiertelnym dzieckiem”, których tworzenie jest niezgodne z prawem ustanowionym przez Volturi. Karą jest śmierć dla dziecka i tego, kto doprowadził do pogwałcenia prawa. Edward postanawia się bronić. Zwołuje wampiry ze wszystkich zakątków świata, by za nim stanęli. Konfrontacja jest nieunikniona.

             „Saga „Zmierzch": Przed świtem cz. 2” to wyczekiwany przez miliony fanów na świecie finał wampirzego romansu wszech czasów. Stephenie Meyer, która wymyśliła tę historię sprzedała ponad 100 milionów egzemplarzy swoich książek w 37 językach. W ciągu zaledwie kilku lat zarobiła 50 milionów dolarów, a magazyny „Time” i „Forbes” umieściły ją w rankingach najbardziej wpływowych celebrytów na świecie. Choć krytycy nie byli łaskawi ani dla powieści, ani dla ich ekranizacji, czytelnicy i widzowie nie zawodzili. Finałowa część sagi odniosła ogromny sukces kasowy, zarabiając ponad 800 milionów dolarów. To najwięcej w historii serii. Z tym wynikiem finałowa odsłona sagi uplasowała się także na 35. miejscu najbardziej dochodowych produkcji wszech czasów, na 6. pozycji w 2012 roku, kiedy miał premierę. Wampirza saga zarobiła w sumie 3,3 mld euro.
             PREMIERA: CANAL+, sobota, 2 listopada 2013, 21:00
             Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:49.

             Komentarz


             • HUGO


              HUGO
              (Hugo)
              przygodowy, USA, 2011
              reżyseria: Martin Scorsese
              występują: Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen, Asa Butterfield, Chloë Grace Moretz, Christopher Lee

              Jeden z najgłośniejszych filmów ubiegłego roku. Nagrodzona m.in. 5 Oscarami® i Złotym Globem dla Martina Scorsesego wzruszająca opowieść o osieroconym chłopcu mieszkającym w murach paryskiego dworca.

              Sprytny i pomysłowy Hugo mieszka w ścianach paryskiego dworca kolejowego. Dzięki naukom wuja i ojca, zna się na mechanizmach, zajmuje się więc naprawą oraz konserwacją dworcowych zegarów. Najcenniejsza pamiątka po ojcu, którą Hugo posiada jest niedziałający automat, który według chłopca skrywa niejeden sekret. Jednak, żeby uruchomić mechanizm, potrzebny jest odpowiedni klucz. Chłopiec wyrusza na jego poszukiwania, które staje się spotkaniem z przeznaczeniem. Chłopiec trafi w końcu do pięknego i bezpiecznego miejsca, które będzie mógł nazwać domem.
              CANAL+, niedziela, 3 listopada 2013, 19:00

              Komentarz              • KOBIETA NA SKRAJU DOJRZAŁOŚCI
               (Young Adult)
               reżyseria: Jason Reitman
               występują: Charlize Theron, Patrick Wilson, Patton Oswalt

               Kolejny komediodramat twórców „Juno" - Jasona Reitmana i Diablo Cody.

               Nadużywająca alkoholu pisarka Mavis Gary (Charlize Theron) po rozwodzie powraca do rodzinnego miasteczka w Minnesocie. Planuje uwieść swojego chłopaka z czasów szkolnych, Buddy'ego (Patrick Wilson). Fakt, że mężczyzna jest żonaty, a niedawno przyszło na świat jego dziecko, w niczym jej nie przeszkadza.
               CANAL+, poniedziałek, 4 listopada 2013, 21:00

               Komentarz


               • DEFIANCE
                (Defiance)
                serial science fiction, USA, 2013, 13 odc.
                twórcy: Rockne S. O'Bannon, Kevin Murphy, Michael Taylor
                obsada: Grant Bowler (Joshua Nolan), Julie Benz (Amanda Rosewater), Stephanie Leonidas (Irisa Nyira), Tony Curran (Datak Tarr), Jaime Murray (Stahma Tarr), Graham Greene (Rafe McCawley), Mia Kirshner (Kenya Rosewater), Dewshane Williams (Tommy LaSalle), Trenna Keating (Doc Yewll), Justin Rain (Quentin McCawley), Jesse Rath (Alak Tarr), Nicole Muñoz (Christie Tarr), Fionnula Flanagan (Nicolette „Nicky" Riordan), Noah Danby (Sukar), Tiio Horn (Rynn), Steven McCarthy (Mr. Birch)

                Nominowany za efekty specjalne do tegorocznej nagrody Emmy serial „Defiance” od 7 listopada 2013 w CANAL+.

                W 2046 roku Ziemia jest wyniszczona przez wojnę z obcymi, zwanymi Wotanami, którzy przybyli 30 lat wcześniej w poszukiwaniu nowego domu, po tym jak ich układ słoneczny został zniszczony w wyniku gwiezdnej kolizji. Byli wśród nich Iratjanie, Indogeni, Kastitjanie, Liberaci, Sensotowie, Gulanowie czy Wolganie. Obecnie planeta jest zamieszkiwana przez wszystkich. W położonym przy granicy miasteczku Defiance Wotanie koegzystują z ludźmi. Osadą rządzi burmistrz Amanda Rosewater (Julie Benz), a pomaga jej przybyły niedawno do miasta Joshua Nolan (Grant Bowler), żołnierz który podczas wojny stracił rodzinę. Towarzyszy mu adoptowana córka, Iratjanka Irisa (Stephanie Leonidas), którą uratował przed śmiercią z rąk własnych rodziców. Jako nowoprzybyli, muszą nauczyć się zasad panujących w mieście i poznać jego najbardziej wpływowych członków, a wśród nich właściciela największej w okolicy kopalni Rafe’a McCawleya (Graham Greene) i ambitną kastitjańską rodzinę Tarrów (Tony Curran i Jaime Murray).

                „Defiance” jest amerykańskim serialem science fiction, zrealizowanym według pomysłu Rockne S. O'Bannona, Kevina Murphy’ego i Michaela Taylora. Z produkcją jest powiązana gra MMORPG (massively multiplayer online role-playing game) pod tym samym tytułem, którą wydało Trion Worlds. Główną rolę w serialu gra Grant Bowler, który wciela się w Joshuę Nolana, szeryfa przygranicznego miasteczka Defiance. Jego szefową jest Amanda Rosewater (w tej roli Julie Benz), która jako burmistrz sprawuje w mieście prawowitą władzę. Stephanie Leonidas gra Irisę, przybraną córkę Nolana, piękną wojowniczkę rasy iratjańskiej. Tony Curran wciela się w Dataka Tarra, prawą rękę Amandy, dumnego i niezwykle ambitnego Kastitjanina, za którym stoi, niczym Lady Makbeth, żona Stahma w interpretacji Jaime Murray.

                Na potrzeby serialu lingwista David J. Peterson stworzył dwa pełne języki, którymi posługują się Kastitjanie oraz Iratjanie. W zakresie podstawowym określił także mowę dwóch innych ras: Indogenów i Liberatów.

                W USA serial zgromadził podczas premiery przed telewizorami blisko 3 mln widzów i była to jedna z najchętniej oglądanych premier Syfy od początku istnienia stacji. Zadowolona z oglądalności pierwszych odcinków, SyFy zamówiła produkcję drugiej, liczącej 13 odcinków serii, której premiera jest zaplanowana na początek 2014 roku.


                HISTORIA:
                Akcja serialu toczy się w niedalekiej przyszłości na Ziemi, która uległa głębokim przemianom. W 2013 roku na planetę przybyli z kosmosu Votanie, którzy myśleli, że jest to świat niezamieszkany. Ludzie przywitali ich podejrzliwie i wrogo. Pozwolili ograniczonej grupie obcych stworzyć kolonię w Brazylii, a pozostałe miliony musiały pozostać na statkach krążących po ziemskiej orbicie. Rozpoczęły się niekończące się negocjacje z rządami Ziemian. Po 10 latach, kiedy strony zbliżały się do pokojowego traktatu regulującego osadnictwo Votan, rozczarowany rasista zabił ambasadora obcych podczas transmisji telewizyjnej spod siedziby ONZ w Nowym Jorku. Rozpoczęła się trwająca 7 lat wojna, którą zakończył w 2030 roku wybuch znajdującej się na orbicie floty korabów. Zginęły miliony obcych i przypadkowo została uruchomiona technologia formująca nowe planety, którą Votanie zamierzali użyć w kontrolowany sposób. Zaczęły się chaotyczne zmiany w biosferze, które zagrażały zarówno ludziom, jak i obcym. Ziemia wyschła, pojawiły się ogromne rozpadliny, wyłoniły nowe pasma górskie. Planetę pokrył kurz i odpady. Wiele gatunków roślin i zwierząt wyginęło lub zmutowało się w niebezpieczne stworzenia. Wraz z przybyciem na Ziemię obcych pojawiły się też nowe. Zaburzenia elektromagnetyczne wokół planety uniemożliwiły dalekosiężną komunikację i transport lotniczy na dużych wysokościach, izolując odległe osady, tak jak to miało miejsce w XIX wieku. Na podróż na orbitę nie mogła sobie pozwolić żadna rasa, nawet gdyby było to technologicznie możliwe. Ogłoszono zawieszenie broni. Obie strony konfliktu musiały zająć się walką o własne przetrwanie. W wielu regionach ocaleli ludzie i Votanie zaczęli łączyć się w społeczności. Na zachodniej półkuli Votanie przejęli kontrole nad większością Centralnej i Południowej Ameryki. Republika Ziemi, teren zwany Kolumbią, objął Amerykę Północną, ze stolicą w Nowym Jorku. Pomiędzy nimi powstały małe niezależne republiki i państwa-miasta. Jedno z nich – Defiance – powstało w sercu kontynentu, na ruinach St. Louis w Missouri.

                POSTACIE:
                Grant Bowler - Joshua Nolan, weteran wojny, były marines, obecnie szeryf Defiance
                Julie Benz - Amanda Rosewater, burmistrz Defiance
                Stephanie Leonidas - Irisa Nyira, iratjańska wojowniczka, adoptowana córka Nolana, zastępczyni szeryfa
                Tony Curran - Datak Tarr, ambitny kastitjański biznesman
                Jaime Murray - Stahma Tarr, żona Dataka, również Kastitjanka, przebiegła niczym Lady Macbeth
                Graham Greene - Rafe McCawley, właściciel największej w okolicy kopalni
                Mia Kirshner - Kenya Rosewater, siostra Amandy, właścicielka miejscowego domu publicznego
                Dewshane Williams - Tommy LaSalle, zastępca szeryfa
                Trenna Keating – dr Yewll, miejscowa lekarka, genialna biotechnolog, Indoganka z nieciekawą przeszłością
                Justin Rain - Quentin McCawley, syn Rafe'a
                Jesse Rath - Alak Tarr, syn Dataka i Stahmy zakochany w Christie, córce Rafe'a McCawleya, DJ miejscowej rozgłośni radiowej „Raider Radio”.
                Nicole Muñoz - Christie McCawley-Tarr, córka Rafe'a, żona Alaka
                Fionnula Flanagan - Nicolette „Nicky" Riordan, poprzednia burmistrz i mentorka Amandy
                Steven McCarthy - Mr. Birch, wspólnik Nicky
                Tiio Horn – Rynn, Iratjanin, członek grupy Spirit Riders
                Gale Harold - Connor Lang, reprezentant Republiki Ziemi, były obiekt zainteresowania Amandy
                Noah Danby – Sukar, Iratjanin, lider grupy Spirit Riders
                PREMIERA: CANAL+, każdy czwartek, od 7 listopada 2013, 21:30
                Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 09:49.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+