Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • PARYŻ - MANHATTAN
  (Paris Manhattan)
  komedia, Francja, 2012
  reżyseria: Sophie Lellouche
  występują: Alice Taglioni, Patrick Bruel, Marine Delterme, Yannick Soulier, Louis-Do de Lencquesaing, Michel Aumont

  Inteligentna i zabawna komedia romantyczna z Woodym Allenem w tle.

  Alice (Alice Taglioni) zetknęła się z twórczością Woody’ego Allena jako 15-latka i odnalazła w nich receptę na życie. W trudnych chwilach rozmawia samotnie w pokoju z Allenem, szukając w jego filmach pocieszenia i wskazówek. Na co dzień zarządza apteką ojca, jednak w głębi serca wierzy, że prawdziwą moc uleczania mają filmy. Pewnego dnia poznaje instalatora alarmów Victora (Patrick Bruel). Początkowo nie widzi szans na związek z nim, zwłaszcza, że twórczość Woody’ego Allena jest mu kompletnie obca.
  PREMIERA: CANAL+ Film, piątek, 18 października 2013, 20:00
  Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-10-08, 09:27.

  Komentarz  • CO KRYJE MIŁOŚĆ
   (Manuale d'am3re)
   komedia romantyczna, Włochy, 2011
   reżyseria: Giovanni Veronesi
   występują: Robert De Niro, Monica Bellucci, Riccardo Scamarcio, Donatella Finocchiaro, Laura Chiatti, Michele Placido

   Historie życia trzech mężczyzn zmieniają się diametralnie za sprawą kobiet, które poznają.

   Młody prawnik Roberto (Riccardo Scamarcio) jest zaręczony z Sarą (Valeria Solarino) i ma już zaplanowane całe życie. Do czasu, kiedy poznaje piękną i intrygującą Micol (Laura Chiatti), która mieszka w małej wiosce w Toskanii. Szczęśliwy od 25 lat w małżeństwie prezenter telewizyjny Fabio (Carlo Verdone) spotyka na przyjęciu żywiołową Elianę (Donatella Finocchiaro). Spędza z nią jedną noc, która komplikuje mu całe życie. Profesor literatury Adrian (Robert De Niro) po rozwodzie przenosi się do Rzymu. Zaprzyjaźnia się z dozorcą Augustem, którego pełna energii córka Viola (Monica Bellucci) wprowadza zamęt w jego spokojną egzystencję. Losy bohaterów splatają się w nieoczekiwany sposób.
   PREMIERA: CANAL+ Film, poniedziałek, 7 października 2013, 20:00
   Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-10-02, 16:02.

   Komentarz   • DWA OGNIE
    dramat psychologiczny, Polska/Szwecja, 2010
    reżyseria: Agnieszka Łukasiak
    występują: Magdalena Popławska, Simon Kassianides, Grzegorz Kowalczyk, Kamila Nowysz

    Dramatyczna historia kobiety, która uciekając przed handlarzami dzieci na Białorusi, trafia do lepszego świata, które okazuje się piekłem.

    Młoda kobieta Marta (Magdalena Popławska), chcąc ratować córkę przed handlarzami dzieci ucieka z Białorusi. Wraz z małą Anią (Kamila Nowysz) trafia do obozu dla uchodźców w północnej Szwecji. Ma nadzieję szybko odnaleźć się w nowej rzeczywistości i zacząć nowe życie. Tymczasem znosi z godnością walkę z biurokracją i systemem. Wkrótce zostaje zmuszona do dramatycznych wyborów, a jej życie stanie się koszmarem.
    Film miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pusan. Reżyserka Agnieszka Łukasiak otrzymała nagrodę ekumenicznego jury podczas Nordyckich Dni Filmowych w Lubece oraz nagrodę dziennikarzy i za scenariusz we Wrześni.
    PREMIERA: CANAL+ Film, piątek, 4 października 2013, 20:00
    Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-09-13, 21:16.

    Komentarz    • CAŁA PRAWDA O MĘŻCZYZNACH
     (Sandheden om mænd)
     komediodramat, Dania, 2012
     reżyseria: Nikolaj Arcel
     występują: Thure Lindhardt, Tuva Novotny, Lars Mikkelsen, Nicolas Bro

     Gdyby twoje życie było filmem, czy chciałbyś go obejrzeć - desperacka pogoń trzydziestolatka za marzeniami i spełnieniem.

     Mads (Thure Lindhardt) wiedzie spokojne życie u boku Marie (Tuva Novotny). Ma nowy dom i spokojną pracę, nie jest jednak szczęśliwy. Rozpamiętuje nieudaną karierę jako scenarzysta i dochodzi do wniosku, że z piękną narzeczoną nic go jednak nie łączy. Zamieszkuje więc sam i postanawia napisać scenariusz swojego życia. Aby znaleźć inspirację, rzuca się w wir nowych znajomości i imprez. Poznaje kobiety, jednak żadnej z nich nie potrafi zatrzymać na dłużej. Film zdobył nominację do nagrody filmowej Nordyckiej Rady za reżyserię i scenariusz.
     PREMIERA: CANAL+ Film, środa, 23 października 2013, 20:00
     Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-10-17, 19:35.

     Komentarz


     • DROGA BEZ POWROTU 4: KRWAWE POCZĄTKI
      (Wrong Turn 4: Bloody Beginnings)
      horror, USA/Niemcy, 2011
      reżyseria: Declan O'Brien
      występują: Jennifer Pudavick, Tenika Davis, Kaitlyn Leeb, Terra Vnesa

      Zachodnia Wirginia. Paczka szkolnych przyjaciół w trakcie ferii zimowych postanawia wybrać się na skuterach śnieżnych do górskiego domku ich znajomego. Po drodze gubią się i muszą przeczekać nadciągającą śnieżycę w budynku, który dostrzegają na horyzoncie. Schronienie okazuje się opuszczonym szpitalem psychiatrycznym Glensville. Nikt z grupy nie zdaje sobie sprawy z ponurej tajemnicy skrywanej przez to miejsce. Przed laty w placówce rozegrała się prawdziwa masakra. Pacjenci, w większości zdeformowani z powodu endogamii i wad wrodzonych, dokonali krwawej zemsty na znienawidzonym personelu. Nieświadomi młodzi ludzie z zapałem zabierają się do eksploracji fascynującego gmachu szpitala. Na ich nieszczęście ciągle przebywa w nim trójka pacjentów – rodzeństwo kanibali, którzy wyraźnie nie życzą sobie nieproszonych gości.

      „Droga bez powrotu 4: Krwawe początki” to czwarta odsłona cenionego przez koneserów gatunku cyklu horrorów o klanie kanibali z Zachodniej Wirginii. Zapoczątkowana w 2003 roku seria zarobiła dotąd ponad 60 milionów dolarów. Choć film opatrzony jest numerem 4, opowiada o wydarzeniach poprzedzających te z dotychczasowych części. Reżyserem i scenarzystą „Krwawych początków” jest Declan O’Brien, który dwa lata wcześniej pracował już nad „Drogą bez powrotu 3: Zostawieni na śmierć”. - Tym razem miałem znacznie więcej swobody w konstruowaniu historii, niż gdybym musiał zachować dotychczasową chronologię wydarzeń – mówił O’Brien. Filmowiec specjalizujący się głównie w produkcjach science fiction i fantasy („Cyklop”, „Skalny olbrzym”, „Arka potworów”) do głównych ról w filmie zaangażował Ali Tataryn („Silent Night”), Tenikę Davis („Skok przez miotłę”) i Jennifer Pudavick („Władca życzeń 3: Miecz sprawiedliwości”, „Rodzina Mulvaneys”).
      EMISJA: CANAL+ Film2, sobota, 31 sierpnia 2013, 20:00
      Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-09-06, 19:27.

      Komentarz


      • WYPRAWY W CZASIE odc. 1 i 2
       (Time Traveller Guides, ep. 1, 2)
       seria dokumentalna 3D,

       Trójwymiarowa podróż po największych miastach świata

       „Wyprawy w czasie 3D” to sześcioodcinkowa seria dokumentalna. Jej twórcy przenoszą widzów do drugiej połowy XIX wieku, czasów kiedy rodziła się trójwymiarowa technologia stereoskopowa. Każdy odcinek przedstawia jedno z sześciu miast: Paryż, Londyn, Nowy Jork, Waszyngton, Gettysburg i Rzym. Specjalnie dobrany dźwięk i zdjęcia z epoki oraz narrator, który jest przewodnikiem po dawnym świecie to atuty, dzięki którym widz poznaje z bliska realia odległych wydarzeń: zjednoczenia Włoch, amerykańskiej wojny domowej czy rządów królowej Wiktorii.
       PREMIERA 3D: CANAL+ Family2, niedziela, 1 września 2013, 17:00

       Komentarz       • 35 WSPANIAŁYCH REŻYSERÓW
        (A Special Day/Une journée particulière)
        dokumentalny, Francja, 2012
        reżyseria: Gilles Jacob
        występują: Jane Campion, Ethan Coen, Joel Coen, David Cronenberg, Theodoros Angelopoulos, Michael Cimino, Luc Dardenne

        Gilles Jacob opowiada o swoim festiwalu w 60. rocznicę jego istnienia.

        Szef MMF Cannes, Gilles Jacob stworzył film dokumentalny w oparciu o oficjalne i archiwalne materiały festiwalowe. Reżyser towarzyszy swoim bohaterom, cenionym na całym świecie twórcom kina, podczas 60. rocznicy festiwalu w Cannes. Pokazuje ich przybycie do Francji, konferencje prasowe, w których biorą udział oraz ich spacer po czerwonym dywanie. Film miał premierę podczas festiwalu w Cannes w 2012 roku.
        PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 2 września 2013, 22:20

        Komentarz


        • WALCZĄCE STADO
         (Pride in Battle)

         Codzienna walka o przetrwanie lwów w północnej Botswanie

         Stada lwów żyjących w północnej Botswanie codziennie muszą walczyć o przetrwanie w niesprzyjającym środowisku. Lwice, na których ciąży obowiązek wykarmienia całej rodziny wyspecjalizowały się w polowaniu na najbardziej niebezpieczne afrykańskie ssaki – bawoły. Gdy nadchodzi susza lwy są zmuszone do przemieszczania się w poszukiwaniu pożywienia. Dla samców oznacza to nieustającą walkę o terytorium i bezpieczeństwo stada. Ich zdolności i umiejętność przetrwania codziennie poddawane są ciężkiej próbie.
         PREMIERA: CANAL+ Family2, poniedziałek, 2 sierpnia 2013, 20:30

         Komentarz


         • THE FOLLOWING
          (The Following, odc. 12 – „The Curse”)
          serial sensacyjny, USA, 2013
          reżyseria: David Von Ancken
          występują: Kevin Bacon (Ryan Hardy), James Purefoy (Joe Carroll), Valorie Curry (Emma Hill), Annie Parisse (Debra Parker), Warren Kole (Roderick), Nico Tortorella (Jacob Wells), Kyle Catlett (Joey Matthews), Jennifer Ferrin (Molly), Christopher Denham (Vince McKinley), Shawn Ashmore (Mike Weston), Mike Colter (Nick Donovan)

          Znaleziony przez FBI stary arsenał to obóz treningowy sekty Carrolla. W ich ręce wpadają także akta, doprowadzające ich do Daniela Monroe, który jako jeden z niewielu może mieć informacje na temat pobytu Joe’go. Zainteresowany nim jest także sam Carroll, gdyż zdaje sobie sprawę z kłopotów, w jakie mężczyzna może ich wpędzić. Jednocześnie „drużyny” udają się do domu rodziny Follerów, będącym domniemaną kryjówką Monroe. Pierwsi docierają tam Ryan, Debra oraz przywrócony już do służby Mike. Nie mają jednak zbyt wiele szczęścia – nim udaje im się wydobyć fakty od Daniela, na drodze staje im Jacob, Vince oraz sam Joe Carroll.
          PREMIERA: CANAL+ Film, sobota, 31 sierpnia 2013, 22:00

          Komentarz


          • GRIMM II
           (Grimm II, odc. 14 – „Natural Born Wesen”)
           serial fantasy, USA, 2013
           reżyseria: Michael W. Watkins
           występują: David Giuntoli (Nick Burkhardt), Russell Hornsby (Hank Griffin), BitsieTulloch (Juliette Silverton), Silas Weir Mitchell (Eddie Monroe), Bree Turner (Rosalee Calvert), Sasha Roiz (kapitan Sean Renard)

           Nick, Juliette i Renard wspólnie próbują cofnąć lub zneutralizować zaklęcie, które powoduje pożądanie pomiędzy kapitanem i narzeczoną Grimma. Po wypiciu wywaru przygotowanego przez Rosalee, Juliette zaczyna mieć halucynacje. W Portland dochodzi do zuchwałych napadów na banki. Świadkowie zeznają, że sprawcy zawsze mają na twarzach niesamowicie realistyczne maski zwierząt. Monroe jednego świadkiem z takich napadów. Okazuje się, że to nie maski, a bestie, które pozwalają ludziom zobaczyć swoją prawdziwą twarz. To ryzykowne i łamie kodeks bestii.
           PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałek, 2 września 2013, 20:30

           Komentarz           • PRAWDZIWA HISTORIA RODU BORGIÓW II
            (Borgia II)
            międzynarodowa koprodukcja CANAL+
            serial historyczny, Francja/Niemcy, 2013, 12 odc. x 52 min.
            twórca: Tom Fontana
            reżyseria: Metin Hüseyin, Dearbhla Walsh, Christoph Schrewe, Thomas Vincent
            występują: John Doman (Rodrigo Borgia), Mark Ryder (Cezar Borgia), Isolda Dychauk (Lukrecja Borgia), Assumpta Serna (Vannozza Cattanei), Diarmuid Noyes (Alessandro Farnese), Marta Gastini (Giulia Farnese)

            Koprodukowana przez CANAL+ „Prawdziwa historia rodu Borgiów” to dzieło Toma Fontany, który pokazuje bez kompromisów i cenzury losy tej kontrowersyjnej rodziny. Borgiowie dali Kościołowi rzymskokatolickiemu dwóch papieży i świętego, a jednak pamięci o nich towarzyszą najbardziej ponure pogłoski, w których rzeczywistość miesza się z mitem. „Prawdziwa historia rodu Borgiów” to widowisko kostiumowe, którego wartość tkwi nie tylko w perfekcyjnej realizacji, dbałości o historyczną prawdę i inscenizacyjne szczegóły, ale także brak politycznej poprawności i ujęcie tematu w taki sposób, że jest on wiarygodny, w zaskakujący sposób współczesny. Jednocześnie jest to serial, który skupia się w równym stopniu na zaczerpniętych z materiałów źródłowych faktach (Fontana przy pisaniu scenariusza wykorzystał swoją doskonałą znajomość łaciny), co na relacjach międzyludzkich, motywach działania bohaterów, ich żądzach, urażonych ambicjach, zazdrości, poczuciu winy i słabościach.

            Akcja drugiej serii rozpoczyna się po zamordowaniu papieskiego syna Juana. Rodrigo Borgia załamuje się i jego władza słabnie, a na pierwszy plan wysuwa się młodszy syn Cezar, który staje się okrutnym, bezwzględnym wojownikiem, uosobieniem „Księcia” Machiavellego. Cesar jest owładnięty obsesją rządzenia Italią. Bezwzględność, z jaką realizuje swój plan prowadzi do katastrofy nie tylko własnej rodziny, ale też całego Półwyspu Apenińskiego. Wychodząc z cienia ojca, młody Borgia zaczyna kontrolować każdą myśl i decyzję Rodriga. Papież tymczasem nie porzuca myśli o zreformowaniu Kościoła, jednak skala korupcji w Watykanie oraz jego własne pożądanie i słabość sprawiają, że wszystkie wysiłki w tym kierunku spełzają na niczym. Lucrezia po tym, jak brała udział w spisku, mającym na celu zamordowanie brata i była świadkiem zabicia przez Cezara jej kochanka Perotta, pragnie odnaleźć drogę do Boga i szczęścia, które nigdy nie było jej udziałem. Urocza i niewinna kiedyś dziewczyna wyrosła na silną kobietę, której ojciec nie waha się powierzyć władzę na czas swojej nieobecności w Watykanie i pozwolić jej zasiadać na papieskim tronie.

            Pierwsza część serialu była emitowana w CANAL+ na przełomie 2011 i 2012 roku. Obecnie trwają prace nad trzecim i ostatnim sezonem „Prawdziwej historii rodu Borgiów”.
            PREMIERA: CANAL+ Family2, środa, 4 września 2013, 20:30

            Komentarz


            • GO ON
             (Go On, odc 22. Urn-ed Run)
             serial komediowy, USA, 2012-2013
             reżyseria: Linda Mendoza
             występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

             Po zerwaniu z Wyattem, Lauren jest pełna energii do działania. Jej zachowanie inspiruje każdego z grupy. Wszyscy chcą wprowadzać zmiany w swoim życiu, dopóki nie orientują się, że nie są na nie gotowi. Lauren ma wyrzuty sumienia, że namąciła w życiu przyjaciół.
             PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 5 września 2013, 20:00

             Komentarz


             • KAMUFLAŻ III
              (Covert Affairs III, odc. 11 – „Rock 'n' Roll Suicide”)
              serial szpiegowski, USA, 2012
              reżyseria: Stephen Kay
              występują: Piper Perabo (Annie Walker), Christopher Gorham (Auggie Anderson), Kari Matchett (Joan Campbell), Peter Gallagher (Arthur Campbell), Oded Fehr (Eyal Lavine), Agnes Bruckner (Zarya Fischer)

              Po zamordowaniu Leny, Annie dostaje się w ręce rosyjskiego wywiadu. Jest torturowana i przesłuchiwana. W tym czasie Joan, Auggie i Arthur zastanawiają się, czy CIA jest w stanie w jakikolwiek sposób pomóc uwięzionej agentce. Zupełnie nieoczekiwanie ucieczkę z więzienia Annie zorganizuje stary przyjaciel Eyala. Dziewczyna nie chce opuścić Rosji, zanim nie pomoże Zaryi – siostrze Simona.
              PREMIERA: CANAL+, czwartek, 5 września 2013, 20:45

              Komentarz


              • MENTALISTA V
               (The Mentalist V, odc. 11 – „Days of Wine and Roses”)
               serial detektywistyczny, USA, 2013
               reżyseria: Eric Laneuville
               występują: Simon Baker (Patrick Jane), Robin Tunney (Teresa Lisbon), Tim Kang (Kimball Cho), Owain Yeoman (Wayne Rigsby), Amanda Righetti (Grace Van Pelt), Henry Ian Cusick (Tommy Volker)

               Lisbon dostaje od sędziego nakaz wglądu do ksiąg Tommy’ego Volkera, którego podejrzewa o dwa morderstwa. Pracuje również z Jane’em nad sprawą zabójstwa młodej dziewczyny, której ciało policja znalazła w parku. Ofiara była uzależniona od narkotyków i przebywała w luksusowym ośrodku odwykowym.
               PREMIERA: CANAL+, piątek, 6 września 2013, 21:00

               Komentarz               • DELIKATNOŚĆ
                (La Délicatesse)
                komedia romantyczna, Francja, 2011
                reżyseria: David Foenkinos, Stéphane Foenkinos
                występują: Audrey Tautou, François Damiens, Pio Marmaï, Bruno Todeschini, Mélanie Bernier

                Audrey Tautou w romantycznym filmie o poszukiwaniu miłości

                Życie Nathalie jest idealne. Dziewczyna jest młoda, śliczna i ma dobrą pracę. Zakochuje się z wzajemnością we François, którego wkrótce poślubia. Niespodziewana śmierć męża burzy jej idylliczne życie. Nathalie nie mogąc poradzić sobie ze stratą ukochanego zatraca się całkowicie w pracy. Po trzech latach od tragicznego wypadku kobieta poznaje Marcusa (François Damiens), nieśmiałego, łysiejącego Szweda. Na pierwszy rzut oka mężczyzna zupełnie do niej nie pasuje. Czy mężczyzna tak różny od jej zmarłego męża zdobędzie jej serce? W 2012 roku film zdobył dwie nominacje do Cezarów w kategoriach Najlepszy Film Debiutancki oraz Najlepszy Scenariusz Adaptowany.
                CZUŁY SYLWESTER W CANAL+ Family
                CANAL+ Family, wtorek, 31 grudnia 2013, 00:00
                Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-12-23, 13:58.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+