Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • ROCKEFELLER PLAZA 30 VII
  (30 Rock, odc. 9 – „Game Over”)
  serial komediowy, USA, 2012
  reżyseria: Ken Whittingham
  występują: Tina Fey (Liz Lemon), Alec Baldwin (Jack Donaghy), Tracy Morgan (Tracy Jordan), Jane Krakowski (Jenna Maroney), Jack McBrayer (Kenneth Parcell), Will Arnett (Devon Banks), Ken Howard (Hank Hooper), Chloë Grace Moretz (Kaylie Hooper)

  Jacka odwiedza Hank Hooper. Oświadcza mu, że chce przekazać firmę swojej wnuczce Kylie, a Donaghy może zostać do czasu jej 21. urodzin asystentem dziewczyny. Jack postanawia zrobić wszystko, by jednak przejąć NBC. Razem z Devonem wymyślają podstęp. Pojawia się prawdopodobieństwo, że Kylie nie jest prawdziwą córką Hanka, mężczyźni robią więc wszystko, by to udowodnić. Nastolatka okazuje się jednak sprytniejsza. Kiedy wydaje się, że wszystko stracone, Jack wyciąga ostatniego asa z rękawa.
  PREMIERA: CANAL+, niedziela, 28 lipca 2013, 19:35

  Komentarz


  • GRIMM II
   (Grimm II, odc. 9 – „La Llorona”)
   serial fantasy, USA, 2012
   reżyseria: Holly Dale
   występują: David Giuntoli (Nick Burkhardt), Russell Hornsby (Hank Griffin), BitsieTulloch (Juliette Silverton), Silas Weir Mitchell (Eddie Monroe), Bree Turner (Rosalee Calvert), SashaRoiz (kapitan Sean Renard), Kate del Castillo (Valentina Espinosa)

   Nad rzeką w Portland dochodzi do porwania siedmioletniego chłopca. Ojciec jest przekonany, że uprowadziła go tajemnicza kobieta w długiej, białej sukni. Śledczy rozpoczynają poszukiwania. Do prowadzących sprawę dołącza Valentina Espinosa, która twierdzi, że tropi kobietę od pięciu lat. Wkrótce giną kolejne dzieci.
   PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałek, 29 lipca 2013, 20:00

   Komentarz


   • PRAWDZIWA HISTORIA RODU BORGIÓW
    (Borgia)
    serial historyczny, Francja/Niemcy, 2011, 12 odc. x 52 min.
    twórca: Tom Fontana
    reżyseria: Christoph Schrewe
    występują: John Doman (Rodrigo Borgia), Mark Ryder (Cezar Borgia), Stanley Weber (Juan Borgia), Isolda Dychauk (Lukrecja Borgia), Assumpta Serna (Vannozza Cattanei), Diarmuid Noyes (Alessandro Farnese), Marta Gastini (Giulia Farnese), Andrea Sawatzki (Adriana de Mila)

    Odcinek 9: NAJAZD NA RZYM
    Borgiowie barykadują się w zamku Świętego Anioła, podczas gdy Karol VIII wkracza triumfalnie do Rzymu. Podejmuje z papieżem pertraktacje pokojowe. Chce, by Aleksander VI koronował go na króla Neapolu. Uwolniony Cezar przysięga zemstę, Mąż Lukrecji, Giovanni Sforza, dowiaduje się, że jego małżeństwo zostanie anulowane z powodu impotencji. Szerzy plotkę, że papież wykorzystuje seksualnie córkę. Aby ustabilizować kruchy sojusz z Francją, Cezar jest ponownie oddany jako zakładnik, tym razem Francuzom.

    Odcinek 10: CUDA
    Po wymknięciu się oddziałom francuskim, Cezarowi udaje się przedostać do Spoleto. Lukrecja pomaga Marii Enriquez uciec z miasta z dzieckiem, co sprawia, że Juan traci panowanie nad sobą. Dla Aleksandra nadszedł czas, by przyznać, że Lukrecja stała się silną i niezależną osobowością. Wciąż chce zostać mniszką, jednak on już znalazł dla niej nowych kandydatów na mężów. Neapol wpada w ręce Francji, Karol VIII decyduje się na powrót do kraju. Aleksander VI organizuje święte przymierze z Hiszpanią, Niemcami, Wenecją i Mediolanem. Po przybyciu do Rzymu, oddziały hiszpańskie są witane przez lud okrzykami radości. Cezar w końcu dołącza do rodziny.
    PREMIERA: CANAL+ Family2, środa, 31 lipca 2013, 20:00

    Komentarz


    • GO ON
     (Go On, odc 17. Ring And A Miss)
     serial komediowy, USA, 2012-2013
     reżyseria: Todd Holland
     występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

     Kiedy Simone prosi Ryana o zdjęcie obrączki, okazuje się, że nie jest w stanie tego zrobić. Proponuje jednak dziewczynie wspólne zamieszkanie. Anne decyduje się na zatrudnienie Pana K jako opiekuna, co okazuje się świetną decyzją.
     PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 1 sierpnia 2013, 20:00

     Komentarz


     • KAMUFLAŻ III
      (Covert Affairs III, odc. 6 – „Hello Stranger”)
      serial szpiegowski, USA, 2012
      reżyseria: Elodie Keene
      występują: Piper Perabo (Annie Walker), Christopher Gorham (Auggie Anderson), Kari Matchett (Joan Campbell), Anne Dudek (Danielle Brooks), Peter Gallagher (Arthur Campbell), Sarah Clarke (Lena Smith), Richard Coyle (Simon Fischer), Daniella Alonso (Terapeutka), Elias Zarou (A'Zam Halabi), Omid Abtahi (Sayid Al-Muqri)

      Premier Jemenu A’Zam Halabi ma atak serca. Rząd Stanów Zjednoczonych pozwala mu wjechać na teren kraju jedynie po pomoc medyczną. Annie chce wykorzystać to i zwerbować w szeregi CIA Sayida Al-Muqriego, szefa sztabu wyborczego premiera Jemenu. Departament Stanu orientuje się w działaniach Annie i nie podoba im się to. Każą Arthurowi i Joan natychmiast ją odwołać. Annie nie wykonuje ich rozkazu, mimo sprzeciwu przełożonych kontynuuje akcje.
      PREMIERA: CANAL+, czwartek, 1 sierpnia 2013, 20:25

      Komentarz


      • MENTALISTA V
       (The Mentalist V, odc. 6 – „Cherry Picked”)
       serial detektywistyczny, USA, 2012
       reżyseria: John F. Showalter
       występują: Simon Baker (Patrick Jane), Robin Tunney (Teresa Lisbon), Tim Kang (Kimball Cho), Owain Yeoman (Wayne Rigsby), Amanda Righetti (Grace Van Pelt)

       W jednej z zamożniejszych dzielnic Sacramento dochodzi do porwania małżeństwa, które pilnuje domu pod nieobecność właścicieli, swoich przyjaciół. Porywacz żąda pięciu milionów dolarów okupu. Agenci podejrzewają, że jedna z uprowadzonych osób może mieć związek z porwaniem. Przygotowują małe przedstawienie. Jane prowadzi swoje śledztwo w sprawie zniknięcia Lorelei z więzienia.
       PREMIERA: CANAL+, piątek, 2 sierpnia 2013, 20:00

       Komentarz


       • NIESAMOWITE PRZYGODY ZHU
        (Quest for Zhu)
        animowany/familijny, USA, 2011
        reżyseria: Bob Douchette

        Chomiczka Pipsqueak jest smutna, gdy otrzymuje burę od swojej właścicielki Katie. Niespodziewanie jednak spadająca gwiazda porywa zwierzątko i przenosi je do świata Zhuniverse. Pipsqueak poznaje tam inne chomiki, m.in. Pana Squigglesa, Chunka i Num Nums. Od skunksa Stinkera dowiaduje się, że pomocą w powrocie do domu na pewno pomoże jej wielki czarodziej ZhuFu. Aby go znaleźć, chomiki wyruszają w podróż do Pałacu Zhu, w którym mieszka mag. Po drodze przemierzają marchewkowe pole, dżunglę i ośnieżone góry. Na drodze bohaterom staje podstępna Mezhula, która zdołała uwięzić ZhuFu. Chomiki muszą zjednoczyć siły, pokonać zagrożenie i uwolnić czarodzieja.

        Efektownie animowane „Zhu Zhu Pets: Wielka przygoda chomików” jest ciepłą i pogodną opowieścią o roli, jaką w życiu odgrywają przyjaźń, lojalność i wzajemna pomoc. To także pierwszy pełnometrażowy film animowany, którego bohaterami są chomiki Zhu Zhu Pets, znane na całym świecie jako zmechanizowane pluszowe zabawki. Sympatyczne stworzonka bardzo szybko podbiły serca maluchów, przez co okazały się wielkim przebojem i jednym z ulubionych prezentów świątecznych, kupowanych w Boże Narodzenie 2009 roku. Najbardziej znane z chomików to Chunk, Pipsqueak, Pan Squiggles i Num Nums. To właśnie one stały się bohaterami pełnometrażowej kreskówki, zrealizowanej przez Boba Douchette’a, który wcześniej pracował przy serialach, takich jak „Histeria!”, „The Zeta Project”, „Szczenięce lata Clifforda” i „Nurkuj, Olly!”.
        PREMIERA: CANAL+, sobota, 3 sierpnia 2013, 18:30

        Komentarz        • © © Kino Świat 2013

         2 DNI W NOWYM JORKU
         (2 Days in New York)
         komedia obyczajowa, Francja/Niemcy/Belgia, 2012
         reżyseria: Julie Delpy
         występują: Julie Delpy, Chris Rock, Albert Delpy, Alexia Landeau

         Po rozstaniu z dotychczasowym partnerem Marion (Julie Delpy) wiąże się z czarnoskórym prezenterem radiowym i publicystą, Mingusem (Chris Rock). Wspólnie z dwójką dzieci z poprzednich związków mieszkają w niewielkim apartamencie na Manhattanie. Z okazji przygotowywanej wystawy swoich fotografii Francuzka zaprasza do siebie bliskich zza oceanu. Problemy z ekscentryczną familią rozpoczynają się już na lotnisku, kiedy niedawno owdowiały ojciec Marion, Jeannot (Albert Delpy), zostaje zatrzymany za próbę przemytu kiełbasy. Razem z nim w Nowym Jorku zjawia się siostra artystki – ekshibicjonistka i nimfomanka, Rose (Alexia Landeau). Przybywa w towarzystwie swojego wyjątkowo męczącego chłopaka, jednego z byłych Marion, Manu (Alexandre Nahon). Zanim odbędzie się długo oczekiwany wernisaż, na którym artystka planuje sprzedać własną duszę, musi zapanować nad niesforną gromadą Francuzów.

         Julie Delpy, która mieszka w Los Angeles, w głębi duszy pozostając paryżanką, w „2 dniach w Nowym Jorku” sięga po sprawdzony przez siebie kilka lat wcześniej pomysł skonfrontowania kultury francuskiej i amerykańskiej. W filmie „2 dni w Paryżu” Marion, będąca filmowym alter ego reżyserki i aktorki, odwiedzała z chłopakiem rodzinę w Europie. Tym razem na rewizytę decydują się jej zbzikowani bliscy. Delpy, która zawdzięcza popularność w dużej mierze duetowi, który stworzyła z Ethanem Hawkiem w nakręconej i rozgrywającej się na przestrzeni blisko 20 lat trylogii romantycznej Richarda Linklatera („Przed wschodem słońca”, „Przed zachodem słońca”, „Przed północą”), z szacunku dla tych filmów nie chciała pojawiać się na ekranie kilkukrotnie w towarzystwie tego samego aktora. Adama Goldberga, który partnerował jej w „2 dniach w Paryżu” zastąpiła więc popularnym komikiem Chrisem Rockiem („Zabójcza broń 4”, „Wykiwać klawisza”). Rolę Mingusa napisała specjalnie dla niego wspólnie ze współscenarzystką filmu i odtwórczynią roli niepohamowanej seksualnie siostry, Alexią Landeau. - Bardzo cenię Chrisa, uwielbiam jego energię i neurotyczne strony jego osobowości. Ma w sobie pewien niepokój, który jest ujmujący i wprowadza szczególny rodzaj dynamiki w relację bohaterów filmu – komentowała decyzję wyboru ekranowego partnera Delpy. „2 dni w Nowym Jorku” to kolejny autorski projekt Delpy - jest tu odtwórczynią głównej roli, reżyserką, producentką, współscenarzystką i autorką ścieżki dźwiękowej. Jest też film osobisty artystki, która przyznaje, że robienie filmów traktuje jak pisanie dziennika. W ekranowych ubolewaniach Marion, żalącej się: „Kto mnie zechce? Zaraz mi stuknie 38 lat, jestem gruba i upierdliwa”, słychać rzeczywiste rozterki Julie, która po urodzeniu synka leczyła się na depresję poporodową. W „2 dniach w Nowym Jorku” rolę taty Marion gra Albert Delpy, „w cywilu” – ojciec aktorki. Delpy otwarcie wspomina także o chorobie nowotworowej matki, Marie Pillet, traktując film komediowy jako terapię. Mimo autobiograficznych wątków, „2 dni w Nowym Jorku” pozostają przede wszystkim inteligentną, opartą na błyskotliwych dialogach komedią, której nie powstydziłby się Woody Allen. O doskonałym poczuciu humoru Delpy świadczy zaangażowanie do filmu Vincenta Gallo w autoironicznej, epizodycznej roli ekscentrycznego artysty oraz popularnego niemieckiego aktora młodego pokolenia Daniela Brühla, który pojawia się jako Dębowa Wróżka, występująca przeciwko wycince drzew w Central Parku.
         EMISJA: CANAL+ Film2, niedziela, 13 października 2013, 20:30
         Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-10-08, 09:33.

         Komentarz         • BEZ LITOŚCI II, odc. 5
          (True Justice - season 2, ep.5)
          sensacyjny, USA, 2012
          reżyseria: Keoni Waxman
          występują: Steven Seagal, Sarah Lind, Lochlyn Munro, Adrian Holmes, Rick Ravanello, Emilie Ullerup, Zak Santiago

          Ekipa Elijaha Kane’a (Steven Seagal) urządza nalot na miejsce, w którym dochodzi do transakcji: rosyjska mafia usiłuje przejąć walizkę z systemem kontroli bronią atomową od zdrajcy, agenta rządowego Richarda Lyncha (Rick Ravenallo). W trakcie ataku okazuje się, że funkcjonariusz CIA Marcus Mitchell (Adrian Holmes), wydający wcześniej rozporządzenia Kane’owi, stoi po stronie Lyncha. Elijah zabija Marcusa i dochodzi do porozumienia z Rosjanami, dowodzonymi przez Annę Zemenko (Emilie Ullerup). Obie grupy ruszają w pościg za Edim (Zak Santiago), dotychczasowym informatorem, który posiada drugi zestaw broni. Kane podejrzewa, że Edi jest człowiekiem tajemniczego Ghosta, odpowiedzialnego za śmierć jego dawnej ekipy. Liczy więc, że uda mu się wreszcie wyrównać rachunki.

          „Bez litości” to w dużej mierze dzieło jednego człowieka – legendy kina akcji Stevena Seagala. Ponadsześćdziesięcioletni aktor, przeżywający renesans od czasu występu w „Maczecie” Roberta Rodrigueza, jest producentem serialu, a ponadto wciela się w główną rolę - Elijaha Kane’a, mistrza sztuk walki, który do policji trafia po wieloletniej służbie w armii. Wraz z sezonem drugim serii (wyniki oglądalności uczyniły z niej najpopularniejszy program w historii kanału Reelz) wokół naszego bohatera pojawiają się nowe komplikacje, wyzwania i problemy. Seagalowi na planie towarzyszą tym razem m.in. Lochlyn Munro („Straszny film”, „Apartament”, „Znokautowani”), Adrian Holmes („Dziewczyna w czerwonej pelerynie”, „Dom w głębi lasu”) i Emilie Ullerup („Zabójcze polowanie”, „Eksperyment filadelfijski”, seriale „Sanctuary”, „Arctic Air”). Reżyserem tego odcinka był ponownie Keoni Waxman, pracujący już wcześniej ze Stevenem Seagalem przy filmach, takich jak „Protektor”, „Niebezpieczny człowiek” i „Najwyższy wyrok”.
          PREMIERA: CANAL+ Film, wtorek, 10 września 2013, 20:00
          Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-09-06, 17:57.

          Komentarz          • WIELKIE ZAMIESZANIE
           (Dans la tourmente)
           thriller, Francja, 2011
           reżyseria: Christophe Ruggia
           występują: Clovis Cornillac, Mathilde Seigner, Yvan Attal

           Franck (Clovis Cornillac) jest spawaczem w dużej firmie w Marsylii, ale to, co zarabia, nie wystarcza na godne życie dla niego i jego żony Helene (Mathilde Seigner). Co gorsza, wśród pracowników rozchodzi się plotka, że ich zakład szykuje się na zmiany, co może oznaczać zwolnienia. Franck, z przypadkiem podsłuchanej rozmowy szefa, dowiaduje się prawdy. Właściciel zamierza najprawdopodobniej pozbyć się całego interesu, zwłaszcza że w sejfie ma odłożone na życie 2 miliony euro. Zdesperowany Franck wpada na pomysł obrabowania sejfu. W plan wtajemnicza dawnego kumpla, Maxa (Yvan Attal), który ma za sobą wojskową przeszłość, ale też odsiadkę w więzieniu. Bezrobotny Max chętnie przystępuje do akcji i upiera się, żeby zabrać ze sobą broń. Plan wymyka się spod kontroli, padają strzały, leje się krew i Franck znajduje się w sytuacji, z której nie ma już powrotu do normalnego życia. Na dodatek jego żona, niewtajemniczona w plan, nieświadomie sprowadza na niego kolejne kłopoty.

           Zaangażowany społecznie thriller „Wielkie zamieszanie” to ostatni jak dotąd film Christophe'a Ruggii, francuskiego filmowca znanego głównie dzięki sukcesowi festiwalowemu swojego pełnometrażowego debiutu „Dzieciak z Chaâba” z 1998 roku. Nominowany do Cezara obraz otrzymał nagrodę C.I.C.A.E. na festiwalu w Berlinie, a także nagrody na festiwalach w Avignonie, Valladolid czy Mons. Kino Ruggi lubi wodzić widza za nos i romansować z różnymi gatunkami. „Dzieciak z Chaâba” oscylował między dramatem a komedią, „Wielkie zamieszanie” zaczyna się jak dramat społeczny, w którym odbijają się echa kryzysu gospodarczego we Francji, a kończy już jak thriller, ale zbudowany ze zwyczajnych sytuacji, trzymany wciąż blisko życia. Dobrze obsadzony zespół aktorów to dodatkowy atut filmu - Clovis Cornillac, Mathilde Seigner i Yvan Attal grają jak znakomity, zzgrany zespół kameralny. Napięcie, które rośnie między ich postaciami staje się niemal drugą narracją filmu. Mathilde Seigner - młodsza siostra Emanuelle Seigner, a więc szwagierka Romana Polańskiego, była trzykrotnie nominowana do Cezara i nagrodzona na festiwalach w Locarno i Montrealu (za „Betty Fisher i inne historie”). Clovis Cornillac jest znany polskiej publiczności głownie z roli Asteriksa ze wszystkich części francuskiego blockbustera o dzielnych Galach. Yvan Attal, prywatnie mąż Charlotte Gainsbourg, zaczął karierę od Cezara dla najbardziej obiecującego aktora za film „Świat bez litości” z 1989 roku, a szerokiej widowni jest znany głównie z „Monachium” Stevena Spielberga czy „Tłumaczki” Sydneya Pollacka.
           PREMIERA: CANAL+ Film2, wtorek, 8 października 2013, 20:30
           Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-10-02, 16:51.

           Komentarz           • TANGO LIBRE
            (Tango Libre)
            obyczajowy Francja/Belgia/Luksemburg, 2012
            reżyseria: Frederic Fonteyne
            występuja: Francois Damiens, Sergi Lopez, Anne Paulicevich, Jan Hammenecker

            Nieśmiały strażnik więzienny Jean-Christophe (François Damiens) spotyka na lekcjach tanga zagadkową Alice (Anne Paulicevich). Wkrótce widzi ja w zupełnie innym otoczeniu. Alice przychodzi często do więzienia, w którym pracuje Jean-Christophe. Odwiedza tam męża, Fernanda (Sergi Lopez) i drugiego mężczyznę, z którym łączy ją równie gorąca relacja – Dominica (Jan Hammenecker). Dominic i Fernando mieszkają w jednej celi i wydają się akceptować życie w trójkącie, ale kiedy mąż Alice zdaje sobie sprawę, że na horyzoncie pojawił się trzeci, traci cierpliwość. Żeby nie być gorszym, zaczyna pobierać lekcje tanga w więzieniu, gdzie ten najbardziej erotyczny z tańców więźniowie wykonują w męskich parach.

            „Tango Libre” to zwycięzca konkursu 28. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, a także laureat Venice Horizon Award – specjalnej nagrody jury weneckiego festiwalu. Reżyser „Tanga Libre”, Belg Frederic Fonteyne był doceniany na festiwalu w Wenecji wielokrotnie. W 1999 roku o Złotego Lwa walczył tam jego „Związek pornograficzny”, a pięć lat później nagrodę C.I.C.A.E. zdobyła „Żona Gillesa”. W swoich filmach Fonteyne zazwyczaj podejmuje rozważania nad seksualnością i erotyczną stroną duszy człowieka. Często – jak w „Żonie Gillesa” czy właśnie w „Tango Libre” - podważa dogmat o potrzebie czy konieczności monogamii. Choć scenariuszy nie pisze sam, powierza je niezmiennie urodzonemu w Teheranie scenarzyście Philippe'owi Blasbandemowi, odpowiedzialnemu również za takie filmy, jak „Przepis na miłość” Jean-Pierre'a Amérisa czy doskonała „Irina Palm” Sama Grabarskiego z Marienne Faithfull w roli głównej. W przypadku „Tanga Libre” z Blasbandem współpracowała grająca Alice Anne Paulicevich, dla której było to pierwsze doświadczenie w roli scenarzystki. Obok niej w filmie wystąpił m.in. Francois Damiens znany z „Heartbreaker. Licencji na uwodzenie” czy „Nic do oclenia” oraz Sergi Lopez, który ma na koncie m.in. główną rolę w „Rickym” Françoisa Ozona.
            EMISJA: CANAL+ Film2, niedziela, 6 października 2013, 20:30
            Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-10-02, 16:51.

            Komentarz            • © Kino Świat 2013

             DOM NA KOŃCU ULICY
             (House at the End of the Street)
             thriller/horror, USA/Kanada 2013
             reżyseria: Mark Tonderai
             występują: Jennifer Lawrence, Max Thieriot, Elisabeth Shue, Gil Bellows

             Młoda rozwódka Sarah Cassidy (Elisabeth Shue) i jej dorastająca córka Elissa (Jennifer Lawrence) wprowadzają się do domu w małym miasteczku. Budynek był stosunkowo tani, ponieważ okolica owiana jest złą sławą. Cztery lata wcześniej doszło bowiem w sąsiedztwie do tragedii - małżeństwo Jacobsonów zostało zabite przez własną córkę Carrie-Ann, która następnie zniknęła bez wieści. Elissa poznaje brata morderczyni, Ryana (Max Thierot) i nawiązuje z nim bliską relację. Chłopak wyjawia nastolatce szczegóły dawnej zbrodni, a im więcej wychodzi na jaw, tym bardziej przerażająca wydaje się zagadkowa sprawa. Miejscowi mówią nawet, że Carrie-Ann wciąż ukrywa się w okolicznych lasach, gotowa znowu zabijać.

             Niewątpliwym atutem „Domu na końcu ulicy” jest obecność w obsadzie Jennifer Lawrence. Zaledwie 22-letnia zdobywczyni Oscara 2013 za rolę w „Poradniku pozytywnego myślenia” błyszczy także u Marka Tonderaia, brytyjskiego reżysera, który do przemysłu filmowego trafił z radia (przez lata był dyskdżokejem BBC Radio 1). Zrealizowany na podstawie scenariusza David Loucki („Dom snów”, „The Ring 3D”) obraz łączy w sobie elementy horroru spod znaku „slasher movies” i thrillera psychologicznego. „Tondeai steruje historią poprzez gwałtowne zwroty akcji, perwersyjnie bawiąc się jedną z ulubionych klisz kina popularnego: wrodzoną skłonnością widowni do trzymania z tym słabszym” – przekonywał na łamach „Village Voice” Nick Pinkerton. Bohaterkę kreowaną przez Lawrence niekoniecznie jednak można nazwać słabą, a samej aktorce rola zapewniła kolejną w karierze nominację, tym razem do nagrody MTV Movie Award pod barwną nazwą „Best Scared-As-S**t Performance”. Oprócz Jennifer Lawrence na ekranie zobaczymy m.in. Elisabeth Shue („Zostawić Las Vegas”, „Człowiek widmo”, „Pirania 3D”), Maksa Theriota („Chloe”, „Zbaw mnie ode złego”) i Gila Bellowsa („Skazani na Shawshank”, „Jak kochają czarownice”). Zrealizowany kosztem niecałych 7 milionów dolarów, „Dom na końcu ulicy” zarobił ponad sześć razy tyle.
             PREMIERA: CANAL+ Film2, niedziela, 27 października 2013, 20:30
             Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-10-28, 08:58.

             Komentarz             • ADOPTOWANI
              (Les adoptes)
              dramat, Francja, 2011
              reżyseria: Mélanie Laurent
              obsada: Mélanie Laurent, Marie Denarnaud, Denis Ménochet, Clémentine Célarié

              Trzy kobiety, jeden chłopiec. Lisa (Mélanie Laurent) jest starszą siostrą i samotną matką uroczego Leo (Théodore Maquet-Foucher). Pisze smutne piosenki country i pracuje w sklepie muzycznym. Marine (Marie Denarnaud) to młodsza, adoptowana siostra – na co dzień sprzedawczyni w księgarni specjalizująca się w literaturze anglosaskiej. Obie wciąż są blisko związane z ich piękną, choć nadużywającą alkoholu matką Millie (Clémentine Célarié). Ich życie w Lyonie wypełnia harmonia, a pakt tych trzech wyjątkowych kobiet wydaje się niezniszczalny. Ale wtedy pojawia się Alex (Denis Ménochet), krytyk kulinarny intensywnie zainteresowany Marine. Na idealnym siostrzanym układzie pojawiają się pierwsze rysy, które za chwilę – w wyniku tragicznego wypadku - zamienią się w otwarte rany.

              „Adoptowani” to reżyserski debiut Mélanie Laurent, bardzo już popularnej francuskiej aktorki, która w świadomości międzynarodowej publiczności istnieje jako Shosanna Dreyfus, Żydówka z „Bękartów wojny” Quentina Tarantino, mszcząca się za śmierć swojej rodziny na całej III Rzeszy. „Adoptowani” to projekt autorski. Laurent nie tylko wyreżyserowała film, ale także jest współtwórczynią jego scenariusza i odtwórczynią jednej z głównych ról. W „Adoptowanych” widać sentyment ich autorki do złotych lat kina Hollywood – bohaterki Laurent oglądają w telewizji Audrey Hepburn i Cary'ego Granta w „Szaradzie”, a jedna ze scen stylizowana jest na spotkanie Bogarta i Dorothy Malone w „Wielkim śnie”. Ale Laurent – zgodnie z radą, której udzielił jej sam Luc Besson - nie stara się nikogo naśladować. W „Adoptowanych” obok Laurent zagrał m.in. pamiętany również z genialnej introdukcji „Bękartów wojny” Denis Ménochet, który wcielił się we francuskiego farmera, ukrywającego Żydów.
              PREMIERA: CANAL+ Film2, niedziela, 4 sierpnia 2013, 20:00

              Komentarz              • BARBARA
               (Barbara)
               dramat, Niemcy, 2012
               reżyseria: Christian Petzold
               występują: Nina Hoss, Ronald Zehrfeld, Rainer Bock, Jasna Fritzi Bauer

               Wschodnie Niemcy, rok 1980. Barbara (Nina Hoss), lekarka renomowanej berlińskiej kliniki, składa wniosek o wizę emigracyjną. Zostaje to przyjęte jako próba ucieczki z kraju, za co karnie przenoszą ją do prowincjonalnego szpitala na północy NRD. Rozpoczyna pracę na oddziale chirurgii dziecięcej kierowanym przez dobrodusznego doktora André Reisera (Ronald Zehrfeld). Barbara z dystansem traktuje kolegów z pracy, sympatię okazując jedynie pacjentom. Szczególną troską obdarza nastoletnią Stellę (Jasna Fritzi Bauer), regularną uciekinierkę z pobliskiego obozu pracy dla młodzieży. Nękana przez upokarzające wizyty funkcjonariuszy Stasi i wścibską właścicielkę mieszkania, Barbara z największą ostrożnością wymyka się na schadzki z kochankiem, Jörgiem (Mark Waschke). Mieszkający na Zachodzie mężczyzna pomaga jej w planowaniu ucieczki przez Morze Bałtyckie.

               „Zauważyłem, że Niemcy lubią solidnie podsumowywać pewne okresy historyczne. A 40 lat istnienia NRD domaga się ekranowego podsumowania” – komentował powody realizacji „Barbary” reżyser Christian Petzold. Jego film to kolejna po „Good Bye, Lenin!” i „Życiu na podsłuchu” próba rozrachunku z tamtymi czasami. „Barbara” powraca do nich w formie realistycznego dramatu. Z ekranu niemal czuć duszną atmosferę świata wzajemnej nieufności i nieustannej inwigilacji. Film Petzolda, wychowanego w RFN, ale znającego NRD z wakacyjnych pobytów u rodziny, jest przy tym daleki od stereotypowego obrazu komunistycznych realiów. „W filmach z ostatnich lat Niemcy Wschodnie często jawią się jako całkiem wyprane z kolorów. Zero barw, brak wiatru, tylko szarość przejścia granicznego i zmęczone twarze ludzi” – opowiada Petzold, który na przekór oczekiwaniom widzów nasycił film intensywną przyrodą i kolorami. Twórca cenionych przez krytykę i wielokrotnie nagradzanych „Wolfsburga”, „Duchów” i „Yelli” jest znany z przywiązania do postaci kobiecych, co, jak twierdzi, pozwala mu uniknąć zbytniej identyfikacji z filmową postacią.

               W wyrażaniu siebie po raz piąty pomogła reżyserowi Nina Hoss pojawiająca się w jego filmach regularnie od czasu „Martwego człowieka” (2002). U boku aktorki znanej z „Białej Masajki” i „Kobiety w Berlinie” wystąpił Ronald Zehrfeld („Pod Czerwoną Kakadu”, „Popękana skorupa”). Prasa nie kryła zachwytu duetem. „Nina Hoss po raz kolejny błyszczy na ekranie w wybitnej roli. A Ronald Zehrfeld doskonale jej partneruje. Łagodne oczy André wyglądają tak zagadkowo, że szczerość jego intencji jest wątpliwa (…)” – komplementował parę głównych wykonawców Justin Chang z „Variety”. „Barbara” została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale. Niemcy, mając nadzieję na powtórzenie sukcesu nagrodzonego w 2007 Oscarem „Życia na podsłuchu”, wystawili film Christiana Petzolda do walki o Oscara.
               PREMIERA: CANAL+ Family2, wtorek, 3 września 2013, 20:30
               Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-08-28, 13:23.

               Komentarz


               • THE FOLLOWING
                (The Following, odc. 8 – „Welcome Home”)
                serial sensacyjny, USA, 2013
                reżyseria: Joshua Butler
                występują: Kevin Bacon (Ryan[/B] Hardy), James Purefoy (Joe Carroll), Shawn Ashmore (Mike Weston), Valorie Curry (Emma Hill), Kyle Catlett (Joey Matthews), Annie Parisse (Debra Parker), Tom Lipinski (Charlie Mead), Warren Kole (Roderick), Annika Boras (Louise Sinclair), Mike Colter (Nick Donovan)

                W nowej rezydencji sekty Carrolla pojawia się wreszcie tajemniczy Roderick, który, jak się okazuje, w przeszłości pomagał swojemu mistrzowi mordować studentki. FBI staje się mniej wiarygodne po ostatnich niepowodzeniach. Nowym szefem sprawy zostaje Nick Donovan. Mike włamuje się na skrzynkę nowego przełożonego, za co zostaje odesłany do domu. Tam czekają już na niego ludzie Carrolla, bo tylko Mike wie, gdzie jest ukryta Claire.
                PREMIERA: CANAL+ Film, sobota, 3 sierpnia 2013, 22:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+