Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • AKT ODWAGI
  (Act of Valor)
  sensacyjny, USA, 2012
  reżyseria: Mike McCoy, Scott Waugh
  wystepują: Alex Veadov, Roselyn Sanchez, Nestor Serrano

  Oddział sił specjalnych amerykańskiej marynarki wojennej przygotowuje się do wyjazdu na misję. W San Diego żołnierze spędzają ostatnie chwile przed wyjazdem z rodzinami i przyjaciółmi. Siedmiu profesjonalistów z Navy SEALs nie pozwala sobie na niepotrzebne emocje w pracy. Jeden z nich, porucznik Rorke, wyjaśnia, że żołnierz, zanim wyruszy na misję, musi zamknąć wszystkie prywatne sprawy: zażegnać konflikty i pogodzić się z wrogami, aby móc skoncentrować się wyłącznie na zadaniach. Wkrótce jednym z nich będzie odbicie agentki CIA z rąk terrorystów. Potem przeniosą się w inne rejony świata, aby odkrywać kolejne kręgi terrorystycznego piekła: od Czeczenii po Filipiny, od Ukrainy po Somalię.

  „Akt odwagi” nie jest kolejnym „tradycyjnym” wojennym filmem made in USA. Widowiskowy obraz Mike'a McCoya i Scotta Waugha wyróżnia przede wszystkim fakt, że głównych bohaterów zagrali prawdziwi żołnierze, którzy wciąż aktywnie służą w US Navy SEALs i SWCC. W filmie wystąpili oczywiście pod pseudonimami, a we wszystkich pobocznych wątkach towarzyszyli im profesjonalni aktorzy, m.in. Alex Veadov znany z „Królów nocy” czy „Wrót piekieł” oraz Nestor Serrano, którego można było zobaczyć m.in. w „Pojutrze” i „Tunelu” u boku Sylvestra Stallone. „Akt odwagi” łączy widowiskowe, pełne efektów specjalnych i rozgrywane na wiele planów jednocześnie sceny z chłodnymi sekwencjami, które pokazują profesjonalizm, opanowanie i precyzję bohaterów. Co ciekawe, film McCoya i Waugha został w większości nakręcony na aparatach fotograficznych, wpieranych przez różnego rodzaju kamery, dzięki którym można było uchwycić całe spektrum wojennego widowiska. W niektórych scenach reżyser zdjęć Shane Hurlbut, autor wizualnej strony m.in. „Terminatora – Ocalenie”, zdecydował się na użycie prawdziwej amunicji, żeby uzyskać maksymalny realizm. Film otrzymał nagrodę za reżyserię na festiwalu w Palm Springs i był nominowany Złotego Globu za najlepszą piosenkę.
  PREMIERA: CANAL+ Film2, piątek, 9 sierpnia 2013, 20:00
  Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-07-31, 21:12.

  Komentarz


  • WITAJ WŚRÓD NAS
   (Bienvenue parmi nous)
   dramat, Francja 2012
   reżyseria: Jean Becker
   obsada: Patrick Chesnais, Jeanne Lambert, Miou-Miou

   On - sześćdziesięciolatek i ona - nastolatka. On to Taillander (Patrick Chesnais), wzięty malarz, który boryka się z kryzysem i częściej niż o życiu, myśli o śmierci. Zostawia więc wszystko z dnia na dzień i wyrusza w podróż-ucieczkę od przyjaciół, żony i życia. Ona to Marylou (Jeanne Lambert), zbuntowana prawie-już-kobieta, z tajemniczych powodów odrzucona przez matkę, nękana przez ojczyma. Również uciekinierka. W pewny deszczowy dzień on podwozi ją samochodem. Oboje postanawiają, że ich wspólna podróż powinna potrwać nieco dłużej.

   Jean Becker, nestor francuskiego kina, obrazem „Witaj wśród nas” nawiązuje do swoich najlepszych filmów w stylu rohmerowskim – pokazywanych m.in. w Karlowych Warach „Rozmów z moim ogrodnikiem”, nagrodzonego na Newport Beach Film Festival „Mojego popołudnia z Margueritte” czy pokazywanego w Cannes „Morderczego lata”. Becker pochodzi z jednej z bardziej znanych francuskich rodzin filmowych. Jego ojciec przed wojną był asystentem Jeana Renoira, po wojnie sam zaczął reżyserować. Jest jednym z tych klasyków francuskiego kina, których w swoim manifeście uhonorowali twórcy związani z francuską Nową Falą. Brat Jeana Beckera, Étienne jest operatorem, a jego syn Louis – producentem filmowym.

   Krytycy uznali, że „Witaj wśród nas” to jeden z najbardziej sensualnych filmów Beckera, w którym twórca ogranicza pierwiastek intelektualny, charakterystyczny dla jego twórczości i zastępuje go dużym ładunkiem emocji. Te ostatnie zawdzięczamy też świetnemu duetowi aktorskiemu. W Taillandera wcielił się Patrick Chesnais, zdobywca Cezara za „Lektorkę”, znany m.in. z oscarowego „Motyl i skafander” Juliana Schnabela. Partnerowała mu debiutantka – Jeanne Lambert.
   PREMIERA: CANAL+ Film2, środa, 23 października 2013, 20:30
   Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-10-17, 19:49.

   Komentarz   • BLITZ
    (Blitz)
    thriller, Wielka Brytania, 2010
    reżyseria: Elliott Lester
    występują: Jason Statham, Paddy Considine, Aidan Gillen

    Trzymający w napięciu thriller z Jasonem Stathamem w roli detektywa, który próbuje ująć seryjnego mordercę odpowiedzialnego za śmierć wielu funkcjonariuszy policji.

    Detektyw Tom Brant (Jason Statham) oraz jego partner, Portet Nash (Paddy Constantine), prowadzą śledztwo w sprawie seryjnego mordercy, którego ofiarą padają funkcjonariusze brytyjskiej policji. Kilkukrotnie byli bliscy ujęcia zabójcy, lecz przestępca zawsze im umykał. Okazuje się, że mordercy bardzo zależy na rozgłosie - kontaktuje się z dziennikarzem Haroldem Dunphy'em (David Morrissey), ujawniając szczegóły swoich zbrodni.
    PREMIERA: CANAL+ Film, wtorek, 30 lipca 2013, 20:00

    Komentarz    • MAGICZNE LATO
     (The Magic Of Belle Isle)
     komediodramat, USA, 2012
     reżyseria: Rob Reiner
     występują: Morgan Freeman, Virginia Madsen, Madeline Carroll

     Poruszający się na wózku Monte Wildhorn (Morgan Freeman) jest popularnym autorem westernów, który od lat nie napisał nic nowego. Poczucie beznadziei i brak weny twórczej topi w kieliszku. W końcu postanawia wynająć letni dom na malowniczej Belle Isle. Poznaje tam mieszkającą w pobliżu rodzinę - panią O'Neil (Virginia Madsen) i jej trzy córki. Dzięki nim udaje mu się odnaleźć odnaleźć inspirację do pisania.

     „Magiczne lato” to najnowszy film Roba Reinera, doświadczonego reżysera znanego jak otwórca „Kiedy Harry poznał Sally” i nominowanego do Oscara za „Ludzi honoru”.
     Tym razem Reiner opowiada ciepłą historię o tym, że na zmiany i powrót pasji nigdy nie jest za późno. Oprócz malowniczych zdjęć i przyjemnej muzyki, atutem filmu jest także aktorstwo. To zasługa przede wszystkim zdobywcy Oscara, Morgana Freemana („Skazani na Shawshank", „Za wszelką cenę"), który wciela się w sparaliżowanego, zgorzkniałego alkoholika po przejściach. W panią O'Neil przekonująco wcieliła się Virginia Madsen („Udręczeni", „Bezdroża"), a w rolach drugoplanowych warto wymienić Emmę Fuhrmann jako uczącą się pisania i odkrywającą siłę wyobraźni Finnegan oraz Asha Christiana w roli upośledzonego umysłowo Carla.
     PREMIERA: CANAL+ Film2, sobota, 27 czerwca 2013, 20:00
     Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-07-24, 18:15.

     Komentarz     • KOT RABINA
      (Le chat du rabbin/The Rabbi's Cat)
      animacja, Francja/Austria, 2011
      reżyseria: Joann Sfar, Antoine Delesvaux

      Ekranizacja komiksu francuskiego rysownika i filmowca Joanna Sfara („Gainsbourg"), który należy do potomków Sefardyjczyków z Algierii. Akcja rozgrywa się w latach 20. ubiegłego wieku i opowiada o wędrówce rabina Sfara z Casbah i jego kompanów do Etiopii. Inicjatywa wyprawy wychodzi od młodego uciekiniera z Rosji, który był świadkiem krwawej rzezi żydowskiej wioski. W nadziei na znalezienie bezpiecznego schronienia na etiopskiej ziemi na wyprawę decyduje się rabin Sfar, jego mentor oraz zaprzyjaźniony imam z osłem. Towarzyszy im nieprzeciętnie inteligentny kot, który po zjedzeniu papugi zyskał mowę i nieustannie kwestionuje wzniosłe tezy swojego pana. Uczone dysputy rabina i jego rabina nie robią wrażenia na sprytnym kocie, który okazuje się ich godnym przeciwnikiem. Zarówno w komiksie, jak i zrealizowanym na jego podstawie filmie Joann Sfar, nie tracąc poczucia humoru, maluje trafny i barwny portret żydowskiej diaspory. To tradycyjna animacja, stworzona dużym nakładem pracy, m.in. poprzez próby z żywymi aktorami, których mimikę „rejestrowała" ekipa grafików.
      EMISJA: CANAL+ Film2, sobota, 19 października 2013, 19:00
      Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-10-17, 19:48.

      Komentarz


      • SKYLAB
       (Skylab)
       komedia, Francja, 2011
       reżyseria: Julie Delpy
       występują: Lou Alvarez, Julie Delpy, Eric Elmosnino, Emmanuelle Riva, Bernadette Lafont

       Lato 1979. W zachodnie krańce Francji może uderzyć satelita „Skylab". Do Bretanii zjeżdża wielopokoleniowa rodzina, by uczcić urodziny seniorki klanu (Bernadette Lafont). 11-letnia Albertine (Lou Alvarez) poczuwa się do obowiązku zaopiekowania się żywiołową, ekscentryczną rodziną, której grozi katastrofa. Zwłaszcza, że wspólne spędzone dni – być może ostatnie – upływają na waśniach i konfliktach. „Skylab" jest w znacznym stopniu filmem autobiograficznym. To trzeci autorski projekt (scenariusz, reżyseria i jedna z głównych ról) July Delpy, znanej m.in. z „Białego” i „Czerwonego” Krzysztofa Kieślowskiego czy „Dwóch dni w Paryżu”. „Skylab” - nostalgiczny obraz epoki sprzed ery komputerów - zdobył Nagrodę Specjalną Jury na festiwalu w San Sebastian.
       PREMIERA: CANAL+ Film2, niedziela, 28 lipca 2013, 20:00
       Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-09-06, 19:20.

       Komentarz       • MÓJ NAJGORSZY KOSZMAR
        (Mon pire cauchemar)
        komedia romantyczna, Francja/Belgia, 2011
        reżyseria: Anne Fontaine
        występują: Isabelle Huppert, Benoît Poelvoorde, André Dussollier, Virginie Efira


        Agathe (Isabelle Huppert) to władcza, wyjątkowo krytyczna i pewna siebie dyrektorka prestiżowej fundacji sztuki współczesnej. Razem z François (André Dussollier), równie obytym w towarzystwie partnerem, i ich dorastającym synem Adrienem (Donatien Suner) mieszka w przestronnym apartamencie w samym sercu Paryża. Podczas szkolnej wywiadówki Agathe poznaje Patricka (Benoît Poelvoorde), który swoją hałaśliwością i brakiem manier wzbudza w niej natychmiastową niechęć. Mężczyzna okazuje się ojcem Tony'ego (Corentin Devroey), najlepszego przyjaciela jej syna. Patrick żyje z dorywczych zajęć i zasiłków, zdobyte pieniądze przepijając w barach. Z powodu stałych problemów mieszkaniowych pomoc społeczna planuje mu odebrać opiekę nad synem. Pech chce, że Patrick jest jedyną osobą skłonną podjąć się pomocy w niedokończonym remoncie w domu Agathe. Nieokrzesany budowlaniec w mgnieniu oka przewraca poukładane życie pani domu do góry nogami.

        Trudno o komedie romantyczne bez motywu niedopasowanej pary, która wbrew wszelkiemu prawdopodobieństwu zaczyna na siebie spoglądać życzliwym okiem. Bogaty zbiór filmów o spotkaniu przeciwieństw poszerzyć postanowiła Anne Fontaine. Pochodząca z Luksemburga reżyserka "Dziewczyny z Monako" i biograficznego "Coco Chanel" z Audrey Tautou w roli sławnej projektantki pomyślała "Mój najgorszy koszmar" jako zwariowaną komedię, która przy okazji skłaniałaby do refleksji nad naturą związków. Role kobiety sukcesu i impertynenckiego obiboka, których nieprawdopodobne spotkanie staje się faktem za sprawą przyjaźni ich dzieci, zostały obsadzone jeszcze przed napisaniem scenariusza. Jako Patricka Fontaine Fontaine od początku widziała Benoît Poelvoorde, z którym pracowała na planie "W jego rękach" i "Coco Chanel". Odważnym i, jak się okazało trafionym posunięciem było zaangażowanie do filmu rzadko pojawiającej się w tego typu repertuarze Isabelle Huppert. - Jest wspaniałą aktorką, która czasem sprawia wrażenie, jakby mieszkała w wieży z kości słoniowej. Widząc ją kilka razy roześmianą jak mała dziewczynka, pomyślałam, że byłoby zabawnie zmienić ten wizerunek - wspomina reżyserka decyzję o obsadzeniu aktorki znanej z "8 kobiet" czy "Pianistki". Doskonałą obsadę filmu uzupełnia trzykrotny zdobywca Cezara - André Dussollier ("36", "Nie mów nikomu", "Bazyl. Człowiek z kulą w głowie") i wyrastająca na nową gwiazdę francuskich komedii romantycznych Virginie Efira ("Jak kochać, to we dwoje", "Tylko nie miłość").
        PREMIERA: CANAL+ Film2, wtorek, 30 lipca 2013, 20:00
        Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-07-24, 18:35.

        Komentarz        • A NA MORZU SPOKÓJ
         (La Mer à l'aube/Calm at Sea)
         dramat wojenny, Niemcy/Francja 2011
         reżyseria: Volker Schlöndorff
         występują: Léo-Paul Salmain, Marc Barbé, Ulrich Matthes, Jean-Marc Roulot, André Jung

         Październik, 1941 roku - 18 miesięcy od rozpoczęcia niemieckiej okupacji we Francji. W Nantes bojówka francuskiego ruchu oporu przeprowadza udany zamach na oficera Wehrmachtu, komendanta miasta Karla Holtza. Dowódca sił okupacyjnych w Paryżu, generał Stülpnagel (André Jung), otrzymuje od Hitlera rozkaz natychmiastowego odwetu i zabicia 150 Francuzów. Rozpoczynają się gorączkowe negocjacje z okupantem, w wyniku których liczba skazanych na śmierć zostaje zmniejszona do 50 francuskich więźniów przetrzymywanych w obozie w Chateubrient. Bolesny obowiązek wytypowania przyszłych straceńców spada na francuskich żandarmów z obozu. Wśród wybranych znajduje się 17-letni Guy Moquet (Léo-Paul Salmain), który naraził się nazistom rozrzucaniem ulotek z balkonu paryskiego kina. Chłopak przed egzekucją pisze pożegnalny list, który wiele lat później stanie się we francuskich szkołach lekturą obowiązkową.

         Pokazywany premierowo w ramach sekcji Panorama festiwalu Berlinale „A na morzu spokój” powstał w oparciu o zapiski niemieckiego oficera i znakomitego pisarza Ernsta Jüngera (w filmie gra go Ulrich Matthes) oraz pożegnalne listy więźniów skazanych na śmierć w ramach zemsty za zabójstwo hitlerowskiego oficera. Film jest hołdem dla ofiar tego wydarzenia, w tym 17-letniego Guya Môqueta, który stał się jednym z symboli francuskiego ruchu oporu. Po wojnie imieniem młodego komunisty nazwano stację metra w Paryżu i wiele miejsc w całej Francji. Ernst Jünger zachował dystans do polityki Hitlera, a po wojnie napisał znakomita powieść „Na marmurowych skałach” - krytykę nazizmu i wszelkich totalitaryzmów.

         Volker Schlöndorff, reżyser, scenarzysta i producent filmu, to jedna z głównych postaci tzw. Nowego Kina Niemieckiego. W swojej bogatej twórczości wiele miejsca poświęcił historii i tożsamości swojego narodu. Znany jest przede wszystkim z szeregu ekranizacji wybitnych dzieł literackich: „Utraconej części Katarzyny Blum”, „Śmierci komiwojażera” czy „Miłości Swanna”. Za przeniesienie na ekran „Blaszanego bębenka” Güntera Grassa (1979) został doceniony Złotą Palmą w Cannes oraz Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W „A na morzu spokój” niemiecki reżyser ucieka od jednoznacznych sądów. Punkt widzenia Moqueta konfrontuje z obrazami widzianymi oczami młodocianych żołnierzy, którzy walczą po stronie III rzeszy. Pokazuje różne racje, ścierające się cele, relatywność sądów, mgliste nieraz granice między dobrem a złem. „A na morzu spokój” otrzymał nagrodę na festiwalu w Baden-Baden i w Luchon.
         PREMIERA: CANAL+ Film2, czwartek, 1 sierpnia 2013, 20:00

         Komentarz         • MAGIC MIKE
          (Magic Mike)
          komediodramat, USA, 2012, 110’
          reżyseria: Steven Soderbergh
          występują: Channing Tatum, Alex Pettyfer, Olivia Munn, Cody Horn, Matthew McConaughey, Matt Bomer, Joe Manganiello

          Przedsiębiorczy Mike Lane (Channing Tatum) dorabia nocami jako striptizer w lokalu należącym do Dallasa (Matthew McConaughey), ambitnego menedżera marzącego o stworzeniu własnej sieci nocnych klubów. Lane poznaje Adama (Alex Pettyfer), który właśnie został zwolniony z pracy i nakłania go do pójścia w swoje ślady. Mike’owi wpada w oko siostra chłopaka, Brooke (Cody Horn), mimo że wciąż łączy go niełatwa relacja z Joanną (Olivia Munn). Z czasem Mike musi zaopiekować się Adamem, którego wciąga imprezowy styl życia. Pewnego razu podczas specjalnego pokazu na prywatce, chłopak porzuca narkotyki warte dziesięć tysięcy dolarów. Ze względu na obietnicę złożoną Brooke Lane postanawia spłacić długi Adama.

          Channing Tatum jest znany z ról w takich filmach, jak „G.I. Joe - Czas Kobry”, „Wciąż ją kocham” czy „Dziewiąty legion”. Zanim jednak 33-letni aktor zaistniał w kinie, pracował przez jakiś czas jako striptizer i właśnie na jego doświadczeniach jest oparty komediodramat „Magic Mike”. Pomysł realizacji filmu pojawił się podczas spotkania Tatuma z laureatem Oscara, reżyserem Stevenem Soderberghiem („Traffic”, „Erin Brockovich”, „Solaris”). - Opowiedziałem Stevenowi, że w wieku 18 lat przez osiem miesięcy pracowałem jako striptizer – relacjonował aktor. – Od dawna chciałem zrobić o tym film. Steven powiedział mi wtedy: - Musisz to zrobić. Koniecznie. Napisz tę historię, a ja ją wyreżyseruję. Ostatecznie scenariusz na podstawie przeżyć Tatuma napisał Reid Carolin. - Myślę, że życie Channinga Tatuma było bardziej szalone, niż ktokolwiek z nas mógłby przypuszczać. Gdybyśmy poszli w kierunku bardziej biograficznym, nikt by w to nie uwierzył – mówił scenarzysta. – Staraliśmy się natomiast zachować w filmie realizm, dlatego czerpaliśmy, ile się dało z doświadczeń Channinga. On był na co dzień normalnym facetem starającym się utrzymać na powierzchni, a w weekendy wkraczał do surrealistycznego świata, w którym tańczył i rozbierał się dla tłumu rozkrzyczanych kobiet. Wbrew pozorom „Magic Mike” nie jest prostą historią o mężczyznach zarabiających na odgrywaniu erotycznego show. Krytycy dostrzegli w niej bowiem także opowieść o sytuacji jednostki skonfrontowanej z kryzysem – zarówno tym ekonomicznym, jak i emocjonalnym. - Moim zdaniem ta historia w dużej części opowiada o zagubieniu emocjonalnym, podejmowaniu złych decyzji i inwestowaniu w relacje z nie tymi ludźmi, z którymi by należało – przekonywał Soderbergh.

          Oprócz Channinga Tatuma do obsady „Magic Mike’a” zaangażowano m.in. Aleksa Pettyfera („Jestem numerem cztery”, „Bestia”), Cody Horn („Odlot”, „Bogowie ulicy”), Olivię Munn („Jak ona to robi?”, „Mężczyźni w natarciu”, serial „Newsroom”) i Matthew McConaugheya („Jak stracić chłopaka w 10 dni”, „Sahara”, „Duchy moich byłych”).
          „To film wyjątkowy, jeden z najlepszych i najoryginalniejszych, jakie miały premierę w 2012 roku” – pisał w recenzji z entuzjazmem Mick LeSalle z „San Francisco Chronicle”. David Rooney z „The Hollywood Reporter” w podobnym tonie tytułował dzieło Soderbergha „najbardziej pikantnym, najzabawniejszym i najefektowniejszym amerykańskim filmem o seksie na sprzedaż od czasów „Boogie Nights””. Zachwyty krytyków miały odzwierciedlenie w wynikach komercyjnych. Zrealizowany kosztem 7 milionów dolarów film zarobił ich blisko 170, stając się jednym z przebojów minionego lata.
          PREMIERA: CANAL+ Family2, sobota, 7 września 2013, 20:30
          Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-09-06, 18:15.

          Komentarz


          • IGRZYSKA ŚMIERCI
           (The Hunger Games)
           film akcji, USA, 2012
           reżyseria: Gary Ross
           występują: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth

           Ekranizacja pierwszego tomu popularnej trylogii science fiction autorstwa Suzanne Collins. W niedalekiej przyszłości Stany Zjednoczone podzielone są na dwanaście okręgów. Raz w roku przedstawiciele każdego okręgu stają do walki na śmierć i życie w ramach Igrzysk Śmierci. Krwawą rozgrywkę transmituje telewizja. By ratować młodszą siostrę, do zawodów zgłasza się dziewczyna o imieniu Katniss (Jennifer Lawrence), której udaje się odmienić oblicze show.

           W roli Katniss, Jennifer Lawrence laureatka tegorocznego Oscara® za rolę w filmie "Poradnik pozytywnego myślenia".
           PREMIERA: CANAL+ Family2, sobota, 27 lipca 2013, 20:00
           Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-09-06, 19:20.

           Komentarz           • ANIOŁY I KOWBOJKI
            (Cowgirls n' Angels)
            familijny, USA, 2012
            reżyseria: Timothy Armstrong
            występują: Bailee Madison, James Cromwell, Frankie Faison, Kathleen Rose Perkins

            12-letnia Ida Clayton (Bailee Madison) żyje z wiecznie nieobecną, zapracowaną matką, Elaine (Alicia Witt) w niewielkim miasteczku, gdzie jedyną rozrywką są zawody rodeo. Dziewczyna nigdy nie poznała ojca, o którym wie jedynie, że jest jeźdźcem. W tajemnicy przed matką Ida wieczorami wymyka się na rodeo z nadzieją, że wreszcie go spotka. Zamiast tego trafia na grupę kowbojek występujących jako Sweethearts of the Rodeo. Kierujący zespołem emerytowany mistrz woltyżerki Terence Parker (James Cromwell) okazuje się dobrym znajomym nieżyjącego dziadka Idy. Dostrzega w niepokornej nastolatce jeździecki talent i charakter konieczny do odniesienia sukcesu. Przyjmuje ją do zespołu i wspólnie wyruszają w trasę, podczas której Ida ma nadzieję odszukać tatę. W trakcie wyprawy odnajduje przyjaźń i namiastkę rodziny, której nigdy nie miała.

            „Anioły i kowbojki” to wprawiająca w dobry nastrój familijna opowieść, jakich w dzisiejszym Hollywood praktycznie już się nie kręci. Osadzony w środowisku jeźdźców rodeo film Timothy’ego Armstronga jest uniwersalną historią o przyjaźni i ludzkiej dobroci. Gwiazdą produkcji, porównywanej przez część krytyki do „Dopóki piłka w grze” z Clintem Eastwoodem, jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek dziecięcych Bailee Madison. Urodzona w 1999 roku aktorka zdążyła już zagrać główne role w „Moście do Terabithii”, dramacie „Bracia” i horrorze „Nie bój się ciemności”, na planie którego spotkała się z Katie Holmes i Guyem Pearcem. Trzykrotnie uhonorowana Young Artist Award, w „Aniołach i kowbojkach” znakomicie uzupełnia się z nominowanym do Oscara Jamesem Cromwellem („Babe – świnka z klasą”, „Sześć stóp pod ziemią”), który wciela się w jej mentora i nauczyciela jazdy konnej. Jak przekonuje Sandie Angulo Chen z Common Sense Media, najważniejszej w USA organizacji badającej wpływ mediów na dzieci, „Anioły i kowbojki” mogą pochwalić się świetnym aktorstwem i nienachalnym przesłaniem, trafiającym do widzów w każdym wiek”.
            PREMIERA: CANAL+ Family2, czwartek, 1 sierpnia 2013, 20:00

            Komentarz


            • KRONIKA
             (Chronicle)
             thriller/science fiction, USA, 2012
             reżyseria: Josh Trank
             występują: Dane DeHaan, Alex Russell, Michael B. Jordan

             Trzech studentów dokonuje odkrycia, dzięki któremu zyskują nadprzyrodzone moce. Mogą poruszać przedmioty siłą umysłu, zgniatać samochody, a nawet latać. Ich moc stale rośnie i stopniowo odkrywa w nich mroczną stronę. Lekkomyślność ulegających pokusom chłopaków wymyka się spod kontroli, ich początkowo niewinne żarty i zabawy przeradzają się w niebezpieczne wybryki. Aż do tragicznego finału.

             Debiut reżyserski urodzonego 1985 roku Josha Tranka zarobił ponad 123 miliony dolarów i zebrał pozytywne recenzje krytyków. Jeden z najbardziej w pływowych z nich, Roger Ebert dał "Kronice" 3,5 punktu na 4.
             PREMIERA: CANAL+ Family2, piątek, 2 sierpnia 2013, 20:00
             Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-09-06, 19:21.

             Komentarz             • CHINY BEZ TAJEMNIC odc. 5 i 6
              (China Revealed)
              seria dokumentalna 3D, Nowa Zelandia/Chiny, 2011, 46’

              „Chiny bez tajemnic” to seria dokumentalna ukazująca najbardziej urokliwe i zdumiewające krajobrazy oraz budowle Państwa Środka. Dzięki dziesięciu godzinnym odcinkom widzowie wybiorą się w trójwymiarową podróż po miejscach mało znanych zachodniej cywilizacji.

              Odc. 5
              Wuzhen i Szanghaj to dwa duże miasta powstałe na ruinach antycznych miejscowości. Pierwsze leżało i nadal leży na popularnym wodnym szlaku handlowym. Drugie kiedyś było małą wioską rybacką, a w krótkim czasie stało się symbolem rozwoju i przemian gospodarczych współczesnych Chin. Co łączy te dwa miasta i jak odnajdują się w rzeczywistości zmieniających się Chin? Na te oraz inne pytania odpowiadają twórcy dokumentu.

              Odc. 6
              W szóstej odsłonie serii widzowie zostaną zabrani do magicznej krainy Shangri-La. W 1933 roku James Hilton w powieści "Zaginiony horyzont" opisał tę mityczną dolinę, jako nieistniejącą orientalną utopię. O tamtego czasu trwały poszukiwania pierwowzoru tego miejsca. Oficjalnie znajduje się ono w chińskiej prowincji Yunnan. Tam właśnie udali się twórcy dokumentu, by dzięki technologii 3D przybliżyć widzom piękno tego rejonu.
              PREMIERA 3D: CANAL+ Family2, niedziela, 28 lipca 2013, 17:00

              Komentarz              • TAJEMNICE ZWIERZĄT ODC. 31 i 32
               (Wildlife)
               serial przyrodniczy, Japonia, 2010, 51’
               reżyseria: Hiroko Togo

               Twórcy serialu zabierają widzów w najodleglejsze zakątki świata, by podglądać życie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Podczas egzotycznych podróży odkrywają tajemnice m.in. wielkich kotów zamieszkujących afrykańską sawannę, wodnych drapieżników oraz ich ofiar. Zdjęcia zrealizowane w formacie HD pozwalają w pełni delektować się pięknem dzikiej przyrody.

               Odc. 31 Nieuchwytny drapieżnik – kot bengalski z Tsushimy
               Jeden z wielu gatunków żyjących w Japonii jest szczególnie narażony na wyginięcie – to kot bengalski. Zostało ich już jedynie około 100 osobników. Po 1,5 rocznych badaniach odkryto tajemnice ich życia codziennego: nocne polowania, udane łowy oraz relacje między matką i jej potomstwem. Wielu mieszkańców Tsushimy nigdy nie widziało tych zwierząt - są bardzo płochliwe i trzymają się z daleka od ludzkich terenów i szlaków leśnych.

               Odc. 32 Bezpieczna przystań - wodospady Iguazú
               Iguazú to 275 oddzielnych wodospadów rozciągniętych na długość 3 kilometrów. Najwyższy z nich Garganta del Diablo ma wysokość 72 metrów, czyli jest wyższy niż słynna Niagara. Całość znajduje się na granicy Brazylii i Argentyny. Wodospady są domem dla setek gatunków zwierząt, które zamieszkały w pobliżu źródła wody. Malownicze widoki tworzą tropikalne rośliny z rodziny storczykowatych i ananasowatych, a paletę rozmaitych barw dopełniają kolorowe ary.
               PREMIERA: CANAL+ Family2, poniedziałek, 29 lipca 2013, 20:00

               Komentarz


               • THE FOLLOWING
                (The Following, odc. 7 – „Let Me Go”)
                serial sensacyjny, USA, 2013
                reżyseria: Nick Gomez
                występują: Kevin Bacon (Ryan Hardy), James Purefoy (Joe Carroll), Natalie Zea (Claire Matthews), Shawn Ashmore (Mike Weston), Valorie Curry (Emma Hill), Kyle Catlett (Joey Matthews), Annie Parisse (Debra Parker), Renee Goldsberry (Olivia Warren), Nestor Serrano (Warden Gene Montero), Tom Lipinski (Charlie Mead), Audrey Esparza (Dana Montero), Annika Boras (Louise Sinclair)

                Emma z chłopcem udają się do kolejnego łącznika. W tamtejszym magazynie Joey znajduje dziewczynę zamkniętą w klatce i postanawia jej pomóc. Niestety ucieczka kończy się niepowodzeniem. W tym czasie Joe uzyskuje przeniesienie do więzienia w Georgii, w związku z atakiem na niego Hardy’ego, który złamał mu palce. Za zorganizowanie transportu jest odpowiedzialny naczelnik Montero, którego córka jest więziona przez ludzi Carolla.
                PREMIERA: CANAL+ Film, sobota, 27 lipca 2013, 22:00

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+