Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ - opisy filmów

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts


 • NAJSZYBSZY
  (Fastest)
  dokument, USA, 2011
  reżyseria: Mark Neale

  Mistrzostwa świata w wyścigach motocyklowych MotoGP od 2001 do 2009 roku były zdominowane przez słynnego Włocha Valentina Rossiego. Rok 2010 przyniósł nowego mistrza, głównego rywala Rossiego – Jorge Lorenzo. Tym ciekawiej zapowiadał się sezon w 2011 roku. Obserwatorzy zastanawiali się, czy osłabiony przez kontuzję i porażkę sprzed roku Włoch będzie w stanie rywalizować z Lorenzo i nowymi, młodymi przeciwnikami.

  Ten trzymający w napięciu, pełen dramaturgii i zwrotów akcji dokument znakomicie ukazuje niezwykle niebezpieczny dla zawodników świat wyścigów motocyklowych. Twórcy dokumentu śledzą Rossiego na każdym etapie jego walki o 10 tytuł Mistrza Świata.
  PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 22 lipca 2013, 21:30

  Komentarz


  • THE FOLLOWING
   (The Following, odc. 6 – „The Fall”)
   serial sensacyjny, USA, 2013
   reżyseria: Marcos Siega
   występują: Kevin Bacon (Ryan Hardy), James Purefoy (Joe Carroll), Natalie Zea (Claire Matthews), Shawn Ashmore (Mike Weston), Valorie Curry (Emma Hill), Nico Tortorella (Jacob Wells), Adan Canto (Paul Torres), Kyle Catlett (Joey Matthews), Annie Parisse (Debra Parker), Li Jun Li (Meghan Leeds), Renee Goldsberry (Olivia Warren), John Lafayette (Marshall Turner), Albert Jones (Chief Burke), Lisa Joyce (Officer Ava Marsden), Tom Lipinski (Charlie Mead)

   Ryan jest zakładnikiem porywaczy małego Joeya. Uwięziony wraz z nimi w domu, udaje mu się ich ze sobą skłócić. Zwłaszcza, że farma jest otoczona już przez policję, a Emma, Jacob i Paul są w potrzasku. Dziewczyna kontaktuje się Roderickiem, by im pomógł. Okazuje się, że wpływy Carrolla sięgają głębiej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać, co sprawia, że akcja uwolnienia chłopca nie kończy się sukcesem. Tymczasem zastraszona adwokat Joe’ego donosi mu o wszystkim, co dzieje się na zewnątrz i wygłasza kolejne oświadczenie.
   PREMIERA: CANAL+ Film, sobota, 20 lipca 2013, 22:00

   Komentarz


   • ROCKEFELLER PLAZA 30 VII
    (30 Rock, odc. 8 – „My Whole Life Is Thunder”)
    serial komediowy, USA, 2012
    reżyseria: Linda Mendoza
    występują: Tina Fey (Liz Lemon), Alec Baldwin (Jack Donaghy), Tracy Morgan (Tracy Jordan), Jane Krakowski (Jenna Maroney), Jack McBrayer (Kenneth Parcell), Judah Friedlander (Frank Rossitano), Katrina Bowden (Cerie)

    Do Nowego Jorku przyjechała 87-letnia matka Jacka. Całe życie krytykowała go, dlatego Jack za wszelką cenę unika z nią spotkania. Niestety jej stan zdrowia zmusza go, by zabrał ją do szpitala. Po drodze kobieta odchodzi, zostawia jednak synowi miłe wspomnienie. Liz dostaje nagrodę telewizyjną dla najbardziej zabawnych kobiet przed osiemdziesiątką. Zabiera ze sobą Jennę, która planuje zemstę za niezaproszenie jej na swój ślub. Liz jednak odgaduje jej zamiary i postanawia zapobiec jej planom.
    PREMIERA: CANAL+, niedziela, 21 lipca 2013, 19:35

    Komentarz


    • GRIMM II
     (Grimm II, odc. 8 – „The Other Side”)
     serial fantasy, USA, 2012
     reżyseria: Eric Laneuville
     występują: David Giuntoli (Nick Burkhardt), Russell Hornsby (Hank Griffin), BitsieTulloch (Juliette Silverton), Silas Weir Mitchell (Eddie Monroe), Bree Turner (Rosalee Calvert), SashaRoiz (kapitan Sean Renard), Claire Coffee (Adalind Schade), James Frain (Eric Renard)

     Julliete nie może pozbyć się dziwnego wrażenia, że coś czuje do Renarda. On z kolei zaczyna mieć obsesje na jej punkcie i szuka pomocy w sklepie Rosalee. W miasteczku ginie młody chłopak, jeden z członków miejscowego koła naukowego. Sprawą zajmuje się Nick i Hank. Niedługo po morderstwie dochodzi do kolejnych zbrodni. Adalind kontaktuje się z Erikiem – bratem Renarda.
     PREMIERA: CANAL+ Film2, poniedziałek, 22 lipca 2013, 20:00

     Komentarz


     • SHAMELESS II
      (Shameless, odc. 12 – „Fiona Interrupted”)
      serial obyczajowy, USA, 2012
      reżyseria: John Wells
      występują: William H. Macy (Frank Gallagher), Emmy Rossum (Fiona Gallagher), Ethan Cutkosky (Carl Gallagher), Shanola Hampton (Veronica Fisher), Steve Howey (Kevin Ball), Emma Kenney (Debbie Gallagher), Joan Cusack (Sheila Jackson)

      Na zakończenie drugiego sezonu samotny Frank próbuje znaleźć sposób na wydostanie Moniki z zakładu psychiatrycznego. Jimmy znajduje sposób na wkupienie się z powrotem w łaski Fiony. Prosi ją, aby spotkała się z jego rodziną. Czek z pieniędzmi z polisy ubezpieczeniowej Eddie’ego wreszcie przychodzi.
      CANAL+ Film, wtorek, 23 lipca 2013, 00:40

      Komentarz


      • PRAWDZIWA HISTORIA RODU BORGIÓW
       (Borgia)
       serial historyczny, Francja/Niemcy, 2011, 12 odc. x 52 min.
       twórca: Tom Fontana
       reżyseria: Metin Hüseyin
       występują: John Doman (Rodrigo Borgia), Mark Ryder (Cezar Borgia), Stanley Weber (Juan Borgia), Isolda Dychauk (Lukrecja Borgia), Assumpta Serna (Vannozza Cattanei), Diarmuid Noyes (Alessandro Farnese), Marta Gastini (Giulia Farnese), Andrea Sawatzki (Adriana de Mila)

       Odcinek 7: MANEWRY
       Lukrecja błaga ojca, by pozwolił jej skonsumować małżeństwo, ale w kluczowym momencie Sforza nie staje na wysokości zadania. Juan, po miesiącu miodowym, powraca do Rzymu z żoną Marią Enriquez de Luna, pierwotnie zaręczoną z zamordowanym zmarłym przyrodnim bratem Juana, Pedrem Luisem. Zostaje szefem straży papieskiej. Inwazja francuska zdaje się być nieunikniona. Cezar, który nie wierzy w wojskowe talenty Juana, błaga ojca, by mógł zamienić kapelusz kardynalski na hełm i miecz. No próżno. Goffredo zostaje ożeniony z księżniczką Neapolu, ale Juan uwodzi ją, zanim młodociany brat ma okazję sprawdzić się jako mąż. W pałacu apostolskim Giulia wydaje na świat dziewczynkę.

       Odcinek 8: POCZĄTEK APOKALIPSY
       Francja wypowiada wojnę Włochom. Włoskie księstwa opowiadają się po stronie francuskiej. Aleksander VI gromadzi wojska tureckie i neapolitańskie, mając nadzieję, że zapewnią one obronę Rzymu. Lukrecja żąda rozwodu ze Sforzą. Archidiakon zdradza zatem papieża i opowiada się po stronie Francuzów. Gulia zostaje zatrzymana przez oddziały francuskie podczas próby ucieczki z Rzymu. Po raz pierwszy Aleksander jest naprawdę zrozpaczony. Zgadza się na wydanie Cezara Colonnom w zamian za ich lojalność. Przekupiona przez Francuzów straż papieska zostawia Rzym na pastwę nadchodzących oddziałów.
       PREMIERA: CANAL+ Family2, środa, 24 lipca 2013, 20:00

       Komentarz


       • GO ON
        (Go On, odc 16. Go Deep)
        serial komediowy, USA, 2012-2013
        reżyseria: Linda Mendoza
        występują: Matthew Perry (Ryan King), Laura Benanti (Lauren Schneider), Julie White (Anne), Suzy Nakamura (Yolanda), Tyler James Williams (Owen), Brett Gelman (Mr. K), Khary Payton (Don), John Cho (Steven), Tonita Castro (Fausta), Bill Cobbs (George), Sarah Baker (Sonia), Seth Morris (Danny), Allison Miller (Carrie)

        Lauren rozdaje formularz służący ocenie jej pracy z pacjentami. Ktoś wystawia jej niską ocenę. Na czas wyjazdu Carrie Ryan zatrudnia Terrela Owensa jako tymczasowego asystenta. Ryan i Simone starają się być osobami, jakich oboje pragną.
        PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 25 lipca 2013, 20:00

        Komentarz


        • KAMUFLAŻ III
         (Covert Affairs III, odc. 5 – „This Is Not America”)
         serial szpiegowski, USA, 2012
         reżyseria: Allan Kroeker
         występują: Piper Perabo (Annie Walker), Christopher Gorham (Auggie Anderson), Kari Matchett (Joan Campbell), Anne Dudek (Danielle Brooks), Peter Gallagher (Arthur Campbell), Sarah Clarke (Lena Smith), Richard Coyle (Simon Fischer), Oded Fehr (Eyal Lavine), Jonas Chernick (Isaac Reiss)

         Po spaleniu przykrywki podczas misji z Simonem, Lena odsyła Annie z powrotem do Joan. Nie wie, że dziewczyna nadal ma kontakt z Fischerem. Po pijackiej aferze Auggie ląduje w areszcie, skąd wyciąga go Arthur. Agenci CIA odkrywają części irańskich rakiet, które wydają się być kopią amerykańskich. Wygląda na to, że Irańczycy w jakiś sposób zdobyli amerykańskie projekty. Zadaniem Annie jest inwigilacja twórcy irańskiej technologii Isaaca Reissa. To misja wspólna CIA i Mossadu. W Izrealu Annie spotyka się ze starym znajomym Eyalem. Joan wysyła Auggie’ego na obowiązkową terapię.
         PREMIERA: CANAL+ Film, czwartek, 25 lipca 2013, 20:25

         Komentarz


         • MENTALISTA V
          (The Mentalist V, odc. 5 – „Red Dawn”)
          serial detektywistyczny, USA, 2012
          reżyseria: Chris Long
          występują: Simon Baker (Patrick Jane), Robin Tunney (Teresa Lisbon), Tim Kang (Kimball Cho), Owain Yeoman (Wayne Rigsby), Amanda Righetti (Grace Van Pelt)

          Czas cofa się do momentu, kiedy Jane nie pracował jeszcze dla CBI. Trafia do biura, żeby dowiedzieć się, jakie są postępy w śledztwie w sprawie Red Johna. Lisbon właśnie została szefową biura i zajmuje się sprawą morderstwa syna wysoko postawionego człowieka. Nieoczekiwanie dla wszystkich Jane pomaga jej w śledztwie. W zamian zyskuje nieograniczony dostęp do akt sprawy Red Johna.
          PREMIERA: CANAL+, piątek, 26 lipca 2013, 20:00

          Komentarz          • STEP UP 4 REVOLUTION
           (Step Up Revolution)
           melodramat muzyczny, USA, 2012
           reżyseria: Scott Speer
           obsada: Kathryn McCormick, Ryan Guzman, Cleopatra Coleman

           Dzieli ich status majątkowy, pochodzenie i wykształcenie. Łączy taniec. Tylko tyle i aż tyle. Emily (Kathryn McCormick) jest ukochaną córką potentata branży hotelowej. Dorastała w puchu i pod ochronnym parasolem. Sean (Ryan Guzman) pochodzi z biednej dzielnicy i od dawna musi radzić sobie w życiu sam. Oboje doskonale tańczą, choć dla każdego z nich taniec znaczy co innego. Emily marzy o karierze profesjonalistki, Sean przy pomocy tańca chce otwierać ludziom oczy. I robi to skutecznie za pomocą flash mobów – spontanicznych akcji, których członkowie zaskakują mieszkańców miasta wymyślnymi happeningami. W tym przypadku happeningami wyjątkowymi pod względem choreografii i tańca. Kiedy ojciec Emily ujawnia plany wyburzenia części nadbrzeża Miami, aby przygotować teren pod kolejny kompleks hotelowy, dziewczyna postanawia mu w tym przeszkodzić. Razem z Seanem przygotowuje akcję, która ma być okrzykiem buntu.

           „Step Up 4 Revolution” to czwarta odsłona tanecznego blockbustera, którego pierwsza część pojawiła się w 2006 roku, w Polsce z podtytułem „Step Up - Taniec zmysłów”, Kolejne dwie części - „Step Up 2 (2008) i „Step Up 3D” (2010) - wyreżyserował Jon M. Chu, choć przy drugiej części układami choreograficznymi zajmowała się autorka pierwszej odłony Anne Fletcher. „Step Up 4 Revolution” przynosi kolejną zmianę reżysera – tym razem na Scotta Speera. W główne role wcielili się Kathryn McCormick, która trzy lata wcześniej zadebiutowała niewielką, taneczną rolą w pełnometrażowej kinowej wersji musicalu „Fame” i Ryan Guzman, dla którego był to aktorski debiut. „Step Up 4 Revolution” to najbardziej społecznie zaangażowany film z serii, dla której inspiracją była niesłabnąca popularność telewizyjnych programów opierających się na tanecznym konkursie. Czwarta cześć w samych Stanach Zjednoczonych zarobiła w weekend otwarcia prawie 12 milionów dolarów, a do tej pory miał już premiery w 40 krajach świata, w tym tak odległych kulturowo, jak Wietnam, Pakistan, Indonezja czy Salwador.
           PREMIERA: CANAL+, Film2, piątek, 20 września 2013, 20:30
           Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-09-10, 19:20.

           Komentarz           • ANIOŁY I KOWBOJKI
            (Cowgirls n' Angels)
            familijny, USA, 2012
            reżyseria: Timothy Armstrong
            występują: Bailee Madison, James Cromwell, Frankie Faison, Kathleen Rose Perkins

            12-letnia Ida Clayton (Bailee Madison) żyje z wiecznie nieobecną, zapracowaną matką, Elaine (Alicia Witt) w niewielkim miasteczku, gdzie jedyną rozrywką są zawody rodeo. Dziewczyna nigdy nie poznała ojca, o którym wie jedynie, że jest jeźdźcem. W tajemnicy przed matką Ida wieczorami wymyka się na rodeo z nadzieją, że wreszcie go spotka. Zamiast tego trafia na grupę kowbojek występujących jako Sweethearts of the Rodeo. Kierujący zespołem emerytowany mistrz woltyżerki Terence Parker (James Cromwell) okazuje się dobrym znajomym nieżyjącego dziadka Idy. Dostrzega w niepokornej nastolatce jeździecki talent i charakter konieczny do odniesienia sukcesu. Przyjmuje ją do zespołu i wspólnie wyruszają w trasę, podczas której Ida ma nadzieję odszukać tatę. W trakcie wyprawy odnajduje przyjaźń i namiastkę rodziny, której nigdy nie miała.

            „Anioły i kowbojki” to wprawiająca w dobry nastrój familijna opowieść, jakich w dzisiejszym Hollywood praktycznie już się nie kręci. Osadzony w środowisku jeźdźców rodeo film Timothy’ego Armstronga jest uniwersalną historią o przyjaźni i ludzkiej dobroci. Gwiazdą produkcji, porównywanej przez część krytyki do „Dopóki piłka w grze” z Clintem Eastwoodem, jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek dziecięcych Bailee Madison. Urodzona w 1999 roku aktorka zdążyła już zagrać główne role w „Moście do Terabithii”, dramacie „Bracia” i horrorze „Nie bój się ciemności”, na planie którego spotkała się z Katie Holmes i Guyem Pearcem. Trzykrotnie uhonorowana Young Artist Award, w „Aniołach i kowbojkach” znakomicie uzupełnia się z nominowanym do Oscara Jamesem Cromwellem („Babe – świnka z klasą”, „Sześć stóp pod ziemią”), który wciela się w jej mentora i nauczyciela jazdy konnej. Jak przekonuje Sandie Angulo Chen z Common Sense Media, najważniejszej w USA organizacji badającej wpływ mediów na dzieci, „Anioły i kowbojki” mogą pochwalić się świetnym aktorstwem i nienachalnym przesłaniem, trafiającym do widzów w każdym wiek”.
            PREMIERA: CANAL+, niedziela, 28 lipca 2013, 20:00

            Komentarz            • BEZ LITOŚCI II, odc. 4
             (True Justice 2, ep.4)
             sensacyjny, USA, 2012
             reżyseria: Wayne Rose
             występują: Steven Seagal, Sarah Lind, Lochlyn Munro, Jesse Hutch, Adrian Holmes, Tanaya Beatty, Amir Arison

             Elijah Kane (Steven Seagal) i jego ludzie odpierają atak na kryjówkę, w której do zdrowia powraca jedna z agentek, Sarah Montgomery (Sarah Lind). Tymczasem egipski terrorysta Abdul Hassan (Amir Arison) przybywa do miasta, aby przeprowadzić transakcję z Abboudem, członkiem Hezbollahu, którego Kane miał zlikwidować. Okazuje się, że Abboud jest gotów zapłacić Egipcjaninowi 650 milionów dolarów w brylantach. Elijah podejrzewa, że towarem, jaki oferuje Hassan jest broń atomowa. Agent CIA Marcus Mitchell (Adrian Holmes) sprowadza eksperta od tego rodzaju broni, który potwierdza przypuszczenia Kane’a. Elijah przeprowadza uderzenie na dom publiczny, w którym skrywa się Hassan, lecz przestępcy udaje się zbiec. Zadanie namierzenia go spada na barki Jessiki Finch (Tanaya Beatty).

             „Bez litości” to w dużej mierze dzieło jednego człowieka – legendy kina akcji Stevena Seagala. Ponadsześćdziesięcioletni aktor, przeżywający renesans od czasu występu w „Maczecie” Roberta Rodrigueza, jest producentem serialu, a ponadto wciela się w główną rolę - Elijaha Kane’a, mistrza sztuk walki, który do policji trafia po wieloletniej służbie w armii. Wraz z sezonem drugim serii (wyniki oglądalności uczyniły z niej najpopularniejszy program w historii kanału Reelz) wokół naszego bohatera pojawiają się nowe komplikacje, wyzwania i problemy. Seagalowi na planie towarzyszą tym razem Lochlyn Munro („Straszny film”, „Apartament”, „Znokautowani”), Jesse Hutch („Freddy kontra Jason”, „Efekt motyla”), Tanaya Beatty („Saga „Zmierzch": Przed świtem”, serial „Arctic Air”) i Adrian Holmes („Dziewczyna w czerwonej pelerynie”, „Dom w głębi lasu”). Reżyserem tego odcinka był Wayne Rose, pracujący wcześniej m.in. przy serialu „Caprica” oraz telewizyjnych produkcjach z cyklu „Battlestar Galactica”.
             PREMIERA: CANAL+ Film, wtorek, 3 września 2013, 20:00
             Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-08-28, 12:59.

             Komentarz             • THE DO-DECA-PENTATHLON
              komedia, USA, 2012
              reżyseria: Joy Duplass, Mark Duplass
              występują: Mark Kelly, Steve Zissis, Jennifer Lafleur, Julie Vorus, Brendan Robinson, Reid Williams, Noël Wells

              Bracia Jeremy (Mark Kelly) i Mark (Steve Zissis) to dwaj mężczyźni po trzydziestce, którzy nie darzą się sympatią. Podczas urodzin drugiego wychodzą na jaw wzajemne animozje. Jeremy zazdrości bowiem Markowi jego spokojnego mieszczańskiego życia, z kolei Mark z zawiścią patrzy na karierę brata – profesjonalnego pokerzysty. Rosnąca niechęć sprawia, że mężczyźni powracają do dawnej tradycji do-deca-pentathlonu, czyli igrzysk sportowych uwzględniających 25 konkurencji, m.in. skoki w dal, tenis stołowy czy siłowanie na rękę. Odpowiedzialna za urządzenie przyjęcia urodzinowego żona Marka, Stephanie (Jennifer Lafleur) z przerażeniem patrzy, jak bracia zatracają się w walce na oczach rodziny. Muszą w końcu podjąć decyzję, czy ważniejsze jest postawienie na swoim czy też dobro bliskich.

              „Tego lata tysiące sportowców z ponad 200 krajów będzie rywalizowało w Londynie poczuciem sportowego ducha i honoru. Ale oni do nich nie należą” – zapowiadał slogan reklamowy filmu „The Do-Deca-Pentathlon”, niezależnej komedii obyczajowej, która miała premierę w czasie, gdy brytyjska stolica gościła letnie igrzyska. Opowieść o ambicjonalnym konflikcie braci jest dziełem Joya i Marka Duplassów, doświadczonych twórców amerykańskiego kina offowego („The Puffy Chair”, „Cyrus”, „Jeff wraca do domu”), prywatnie braci. - Jest coś zabawnego w tym, że kiedy brakuje rozsądnych rozwiązań, bracia często uciekają się do przemocy” – przekonywał Mark Duplass. – „Kiedy jednak skończy się walka, pojawia się poczucie smutku i pojednanie. To idealna kombinacja komizmu i dramatyzmu, jakiego poszukujemy w naszych filmach”. „Bracia Duplass wiedzą jak zrealizować skromny obraz z kojącą łatwością i nigdy nie obarczają widowni niepotrzebnym bagażem” – pisał recenzent dziennika „Oregonian” Shawn Levy, z kolei Jeffrey M. Anderson kwitował film na witrynie Common Sense Media zapewnieniem: „Równowaga między komedią a dramatem jest zawsze zachowana, a „The Do-Deca-Pentathlon” ani na chwilę nie traci pary, serca ani humoru”.
              PREMIERA: CANAL+ Film2, wtorek, 3 września 2013, 20:30
              Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-08-28, 13:09.

              Komentarz              • HENRYK V
               (The Hollow Crown – Henry V)
               dramat historyczny, Wielka Brytania, 2012
               reżyseria: Thea Sharrock
               występują: Edward Akrout, Tom Hiddlestone, Tom Brooke

               Król Henryk V (Tom Hiddlestone), syn Henryka IV, sprawuje nad Anglią władzę odpowiedzialnie. W pierwszych latach rządów skupia się na umacnianiu administracji kraju i jego skarbu. Wszystko po to, by móc objąć tron Francji. Kieruje oficjalne pismo, w którym rości sobie prawa do francuskiej korony, jednak w odpowiedzi otrzymuje upokarzający prezent – piłki tenisowe. Henryk drobiazgowo przygotowuje się do wojny. Pokonuje Kanał La Manche i w ciągu jednej sprawnej bitwy podbija miasto Harfleur, okazując łaskę jego mieszkańcom. Król Francji, Karol VI Szalony (Lambert Wilson), w istocie dotknięty chorobą psychiczną, nie poddaje się. Wygrana pozostaje jednak po stronie Anglików, a Henryk V bierze za żonę córkę francuskiego władcy, Katarzynę de Valois (Mélanie Thierry). Rządy Henryka nie trwają jednak długo.

               „Henryk V” to ostatnia część drugiej tetralogii Williama Szekspira – serii czterech kronik opisujących życie trzech angielskich władców (części II i III poświęcone są Henrykowi IV). To również ostatnia część zrealizowanego z rozmachem miniserialu BBC. Tym razem za reżyserskim sterem stanęła Thea Sharrock, angielska reżyserka teatralna, która w wieku 24 lat objęła stanowisko dyrektora artystycznego londyńskiego Southwark Playhouse, zostając tym samym najmłodszym dyrektorem brytyjskiego teatru. W Henryka IV wcielił się Tom Hiddlestone, znany szerokiej publiczności głównie jako demoniczny Loki z ekranizacji komiksów Marvela: „Thor” i „Avangers”. Na planie towarzyszyła mu m.in. Mélanie Thierry, znana z „Księżniczki Montpensier” Bertranda Taverniera oraz Lambert Wilson, który zdobył popularność, dzięki roli w nagrodzonych w Cannes „Ludziach Boga” Xaviera Beauvois.
               PREMIERA: CANAL+ Film2, czwartek, 3 październik 2013, 20:30
               Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-09-13, 21:26.

               Komentarz               • BACZYŃSKI
                dramat, Polska, 2013
                reżyseria: Kordian Piwowarski
                występują: Mateusz Kościukiewicz, Katarzyna Zawadzka

                Niezwykły, zbudowany poetyckimi środkami film-kolaż, którego centrum stanowi poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (Mateusz Kościukiewicz). Historia rozgrywa się na trzech planach. Pierwszy to fabularne odtworzenie najważniejszych wydarzeń z ostatnich lat życia poety, w tym ślubu z Barbarą Drapczyńską (Katarzyna Zawadzka), jego podziemnej i dywersyjnej działalności, pierwszych poetyckich sukcesów, które owocują zdobyciem uznania w środowisku literackim. Drugi plan to dokumentalny szkic o Baczyńskim, złożony z przejmujących archiwalnych zdjęć z września 1939 roku, sierpnia 1944 czy powstania w getcie warszawskim oraz wywiadów z tymi, którzy wojnę przeżyli, a Baczyńskiego pamiętają – głównie żołnierzami AK. Fabularną klamrą jest z kolei poetycki slam, który poddaje poezję Baczyńskiego próbie nowej interpretacji. I pokazuje, że wiersze tego przedwcześnie zmarłego poety, wciąż budzą emocje, żyją, przybierają nowe znaczenia.

                „Baczyński” to odważna próba filmowego szkicu legendy Krzysztofa Kamila, mityzowanego polskiego poety, który zginął w wieku 23 lat w czwartym dniu Powstania Warszawskiego. Jego wiersze zaskakują dojrzałością stylu – eksperci twierdzą, że Baczyński był poetą o potencjale noblowskim. Gdyby tylko przeżył wojnę. Reżyserem i autorem scenariusza jest Kordian Piwowarski, syn znanego filmowca Radosława Piwowarskiego. Kordian zdobywał doświadczenie zawodowe m.in. na planie serialu „Na dobre i złe”. Był wielokrotnie laureatem nagrody Telekamera, asystował Andrzejowi Wajdzie na planie „Katynia”, wyreżyserował dwa odcinki drugiego sezonu serialu „Londyńczycy”. Przy produkcji „Baczyńskiego” sprawdził się również jako operator kamery i montażysta. Główną rolę powierzył Mateuszowi Kościukiewiczowi, jednemu z najciekawszych aktorów młodego pokolenia, który zdobył popularność i uznanie, dzięki głównej roli we „Wszystko co kocham” Jacka Borcucha, a swój talent potwierdził rolami w „Matce Teresie od kotów” Pawła Sali i „W imię...” Małgorzaty Szumowskiej, z którą związał się również prywatnie. W „Baczyńskim” partnerowała mu jako Barbara Drapczyńska, żona poety skonfliktowana z jego matką, Katarzyna Zawadzka, nagrodzona na festiwalu w Gdyni za debiut aktorski w filmie „W imieniu diabła” Barbary Sass.
                PREMIERA: CANAL+ Film2, czwartek, 31 października 2013, 20:30
                Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2013-10-28, 09:00.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                nc+