Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozwiązanie umowy a brak możliwości odbioru sygnału

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Rozwiązanie umowy a brak możliwości odbioru sygnału

Witajcie,
    mam umowę do końca 2017 roku (pakiet VIP+, koniec obecnego okresu minimalnego 31.12.2017), właśnie się przeprowadzam i ze zgrozą stwierdziłem, że układ mojego nowego mieszkania uniemożliwia mi odbiór sygnału... Anteny mają lokatorzy po drugiej stronie budynku. Muszę wypowiedzieć umowę i pytanie brzmi: jakie to męki piekielne (kary itp.) mnie czekają? Czy może fakt braku technicznych możliwości odbioru sygnału daje mi szansę na jakieś mniej bolesne rozwiązanie? (uprzedzając pytanie: na dachu nie mogę zainstalować anteny, spółdzielnia się na takie rzeczy nie zgadza). Proszę o jakieś rady.

Poczytaj ten wątek - https://forum.ncplus.pl/forum/forum/...C5%82u?t=66681

Komentarz

Dzięki za odpowiedź!

Komentarz

każdego bez wyjątku operatora guzik obchodzi, że nie masz możliwości odbioru sygnału.
        w momencie podpisywania/przedłużania możliwość była? była więc koniec dyskusji
        a za zerwanie umowy, bo o wypowiedzeniu z przyczyn j/w możesz zapomnieć, kary umowne za vipa mogą przewyższyć wartość tego nowego lokum.
        ale próbować możesz, do odważnych świat należy
        .

Komentarz

greesha, oczywiście możesz skierować do nas wniosek o rozwiązanie umowy z powodu braku warunków technicznych. Każde tego typu zgłoszenie jest rozpatrywane indywidualnie. Generalnie jednak, Regulamin nie przewiduje możliwości rozwiązania umowy bez okresu wypowiedzenia, z powodu braku warunków technicznych w trakcie trwania okresu oznaczonego.

Jeśli natomiast chodzi o brak zgody spółdzielni, przydatne może być stanowisko Komisji Europejskiej, przedstawione w komunikacie z dnia 27 czerwca 2001r. (COM(2001)351 końcowy), w którym wskazała m.in., iż prawo do anteny wynika z zasady swobodnego przepływu i swobodnego odbioru usług na rynku wewnętrznym na terenie Wspólnoty Europejskiej w myśl art. 49 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Przepis ten ma bezpośrednie i bezwarunkowe zastosowanie w krajowych porządkach prawnych państw członkowskich.

Komisja Europejska stoi na stanowisku, iż nie można dopuszczać utrudnień w dokonywaniu swobodnego wyboru lub dyskryminacji wśród alternatywnych środków odbioru usług, ani też pośrednich ograniczeń w stosunku do prawa użytkowników do korzystania z anteny satelitarnej. Tym samym niedopuszczalne byłoby narzucenie osobom fizycznym odbioru programów telewizyjnych przez sieć kablową raczej niż przez antenę satelitarną. Możliwość zainstalowania anteny satelitarnej nie powinna być ograniczana przez szczególnie kosztowne warunki instalacji i korzystania, które mogłyby skutkować ograniczeniem możliwości jednostki do odbierania wszystkich wybranych przez siebie programów telewizyjnych, ani przez wprowadzenie ogólnego zakazu lub przez nieuzasadnioną odmowę lub sprzeciw, na przykład ze względów estetycznych lub technologicznych.

Należy więc zauważyć, iż wspólnota mieszkaniowa lub spółdzielnia mieszkaniowa mogą wyrazić negatywne stanowisko w sprawie instalacji anteny tylko w wyjątkowych przypadkach np. wówczas, gdyby montaż instalacji anteny satelitarnej zakłócił ponad przeciętną miarę prawo innych właścicieli nieruchomości do korzystania z ich praw.

Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne.

Komentarz

Pracuję...
          X
          nc+