Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

„SZPIEG” I „MIASTO ZŁODZIEI” W MARCOWYM CYKLU KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK W ALE KINO+

Zwiń
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • „SZPIEG” I „MIASTO ZŁODZIEI” W MARCOWYM CYKLU KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK W ALE KINO+

  „SZPIEG” I „MIASTO ZŁODZIEI” W MARCOWYM CYKLU „KINO MÓWI: PRAWO I PORZĄDEK” W ALE KINO+


  Ale kino+, autorski kanał platformy nc+, przyjrzy się w marcu filmowym obrazom prawa i jego egzekucji. W cyklu „Kino Mówi: Prawo i porządek” znajdą się: kultowi już „Chłopcy z ferajny”, „Brudny glina”, a w nim wizerunek „złego” policjanta, „W sieci” z poruszającym tematem nierówności kobiet i mężczyzn wobec prawa i norm społecznych. Poza tym „Szpieg”, opowieść o cichych architektach rzeczywistości oraz „Miasto złodziei”, którego bohater to wzbudzający sympatię typ kryminalisty. Przed każdym seansem autorski magazyn „Kino Mówi”, prowadzony przez Błażeja Hrapkowicza z udziałem m.in. prof. Moniki Płatek, dr Joanny Ostrowskiej, dr Michała Oleszczyka, Artura Górskiego i Piotra Pytlakowskiego. Premiery w każdy czwartek marca, o 20:10 tylko w Ale kino+.

  Cykl „Kino Mówi: Prawo i porządek” rozpoczną „Chłopcy z ferajny” – niedościgniony ideał filmu gangsterskiego w ujęciu Martina Scorsese, z Rayem Liottą, Robertem De Niro i nagrodzonym Oscarem® Joe Pescim. Reżyser, ekranizując wspomnienia byłego włoskiego mafiosa, przedstawił brutalny świat rządzący się własnymi zasadami, gdzie normą jest zabijanie, podwójne standardy i bezrefleksyjność. Panuje tu bezprawie, ale uregulowane wewnętrznie. Jednocześnie dla jej członków mafia stanowi alternatywne źródło ładu i sprawiedliwości.
  Premiera w czwartek, 3 marca, o 20:10.

  Reżyser William Friedkin powiedział kiedyś, że najlepsi policjanci, jakich znał, mogliby spokojnie funkcjonować po drugiej stronie barykady. Czy filmy o „złych glinach” rzeczywiście pokazują, jak cienka jest granica między prawem a bezprawiem? Przyczynkiem do dyskusji będzie „Brudny glina” z Woodym Harrelsonem. Wcielił się on w skorumpowanego, agresywnego i aroganckiego policjanta nadużywającego władzy. Co nim kieruje - wiara we własną „misję” czy kompensacja braków, chociażby rozpadającej się rodziny? Premiera w czwartek, 10 marca, o 20:10.

  „W sieci” z Demi Moore i Michaelem Douglasem stawia pytania o granicę między prawem a bezprawiem, gdy dochodzi do molestowania seksualnego. W filmie odrzucona szefowa zaczyna mścić się na swoim pracowniku. Oskarża go o molestowanie, chce zniszczyć jego karierę i małżeństwo. Czy w tych kwestiach łatwiej uwierzyć kobiecie czy mężczyźnie?
  Premiera w czwartek, 17 marca, o 20:10.

  Nominowany do Oscara w trzech kategoriach „Szpieg” przedstawia niedostępny świat służb specjalnych, które projektują własną wizję rzeczywistości. W jakim stopniu balansują na granicy prawa i bezprawia? Jak duże jest przyzwolenie rządów na kreowanie wydarzeń? Czy istnieje władza nieograniczona? W filmie, będącym adaptacją bestsellerowego thrillera szpiegowskiego Johna le Carré, w główne role wcielili się Gary Oldman, Colin Firth, Benedict Cumberbatch oraz nominowany w tym roku do Oscara za występ w „Zjawie” Tom Hardy.
  Premiera w czwartek, 24 marca, o 20:10.

  Cykl zakończy spotkanie z czarującymi kryminalistami w filmie „Miasto złodziei” z Benem Affleckiem i Jeremym Rennerem. Bohaterami są złodzieje napadający na banki. Wszystko się komplikuje, gdy jeden z nich zakochuje się w pracownicy placówki, którą wcześniej obrabował. Kobieta go nie rozpoznaje, a on brnie w niebezpieczny romans. Czy wymierzana w kinie sprawiedliwość zawsze pozostaje w zgodzie z odczuciami i oczekiwaniami widzów? Czy sympatycznym bohaterom łatwiej wybacza się złe czyny? Dlaczego filmy o kryminalistach cieszą się powodzeniem?
  Premiera w czwartek, 31 marca, o 20:10.

  Ale kino+. Z miłości do filmu
  Kanał filmowy pokazujący produkcje z całego świata oraz dorobek zdobywców najważniejszych filmowych nagród. Repertuar Ale kino+ to nowości z festiwalowych ekranów i perełki z historii kina, cykliczne wydarzenia, przeglądy i wieczory specjalne. Oferta Ale kino+ to także starannie wybrane seriale. Ale kino+ to 250 seansów filmowych miesięcznie, codzienna premiera o 20:10, możliwość wyboru wersji językowej (lektor lub napisy) i emisje w jakości HD. Program jest nadawany od 8:00 do 6:00 rano. Stacja nie przerywa filmów reklamami. Kanał Ale kino+ jest dostępny - spośród platform cyfrowych - wyłącznie w nc+ oraz w najlepszych sieciach kablowych w całej Polsce. Zasięg techniczny wg Nielsen Audience Measurement to 4,35 mln gospodarstw domowych. Ale kino+ istnieje od 1999 roku. Więcej informacji na www.alekinoplus.pl i www.facebook.com/alekinoplus.
  Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
  Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.


  Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Pracuję...
X
nc+