Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

MARK WAHLBERG W DRAMACIE WOJENNYM „OCALONY” TYLKO W CANAL+

Zwiń
Temat został zamknięty
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • MARK WAHLBERG W DRAMACIE WOJENNYM „OCALONY” TYLKO W CANAL+

  MARK WAHLBERG W DRAMACIE WOJENNYM „OCALONY” TYLKO W CANAL+


  Świetna kreacja aktorska dwukrotnie dominowanego do Oscara® Marka Wahlberga. Dwie nominacje do Oscara za najlepszy dźwięk i montaż dźwięku. „Ocalony” to mocne, oparte na faktach kino wojenne, zrealizowane na podstawie książki „Przetrwałem Afganistan” Marcusa Luttrella, byłego członka Navy SEALs. Film Petera Berga po raz pierwszy w telewizji w sobotę, 30 stycznia 2016, o 21:00 tylko w CANAL+.

  W czerwcu 2005 roku Marcus Luttrell (Mark Wahlberg) wraz z trzema snajperami z elitarnej jednostki Navy SEALs (Emile Hirsch, Taylor Kitsch, Ben Foster) wyleciał śmigłowcem na rozpoznanie w odległym obszarze górskim w prowincji Kunar, niedaleko granicy z Pakistanem. Operacja „Czerwone Skrzydło” miała na celu identyfikację Ahmada Shaha (Yousuf Azami), kluczowego talibskiego przywódcy, odpowiedzialnego za śmierć wielu amerykańskich żołnierzy. Żołnierze mieli określić siły, jakimi dysponuje oraz obserwować jego poczynania. Wszystko układało się dobrze do momentu, gdy trzej pasterze natknęli się przypadkiem na górską kryjówkę komandosów. Żołnierze postanowili nie zabijać ich i wycofać się. Wkrótce zostali zaatakowani z trzech różnych stron przez uzbrojonych po zęby talibskich bojowników.
  „Na początku chodziło o polowanie na jednego człowieka, ale ostatecznie doszło do tego, że kilku gości chroniło się nawzajem do samego końca” - mówi Luttrell, jedyny ocalały z misji, która kosztowała życie 16 amerykańskich żołnierzy, w tym 8 komandosów Navy SEALs (siły specjalne amerykańskiej marynarki wojennej). Operacja „Czerwone skrzydło” zapisała się w historii jako największa masakra żołnierzy Navy SEALs od czasu II wojny światowej. Aż do 6 sierpnia 2011 roku, kiedy amerykański helikopter wojskowy Boeing CH-47 Chinook został strącony przez wroga na terenie Afganistanu, pozbawiając życia 30 członków załogi oraz ośmiu Afgańczyków.
  Film Petera Berga („Battleship. Bitwa o Ziemię”, „Królestwo”) z doskonałą muzyką muzyką Steve’a Jablonskyego („Gra Endera", „Wyspa") i zdjęciami Tobiasa Schliesslera („Battleship: Bitwa o Ziemię”, „Hancock”) odniósł ogromny sukces komercyjny, zwracając prawie cały budżet filmu (około 40 mln dolarów) w zaledwie 3 dni dystrybucji. Z końcowym wynikiem blisko 150 mln dolarów „Ocalony” znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających amerykańskich filmów wojennych, wyprzedzając takie tytuły, jak „Zero Dark Thirty” czy „Helikopter w ogniu”. Film nie powstałby jednak, gdyby nie upór aktorów, którzy dołożyli do budżetu własne pieniądze, a także reżysera. Berg zgodził się na minimalną stawkę, na którą zezwalają związki zawodowe w Hollywood, czyli 17 tys. dolarów za tydzień pracy.
  Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
  Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.


  Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Pracuję...
X
nc+