Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podsumowanie filmowo-serialowego stycznia w CANAL+

Zwiń
Temat został zamknięty
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • Podsumowanie filmowo-serialowego stycznia w CANAL+

  Podsumowanie filmowo-serialowego stycznia w CANAL+.


  „NIEMOŻLIWE”, „MISTRZ”, „SZKLANA PUŁAPKA 5”, „BITWA POD WIEDNIEM”, „HITCHCOCK” ORAZ DWA NOWE SERIALE: „POD KOPUŁĄ” I „BROOKLYN 9-9” – OTO KILKA HITÓW ZE STYCZNIOWEJ OFERTY FILMOWEJ W CANAL+

  Już 11 stycznia CANAL+ pokaże premierowo oparty na faktach głośny dramat Juana Antonia Bayony „Niemożliwe”. Ten znakomicie zrealizowany i zagrany film opowiada prawdziwą historię rodziny, która w 2004 roku wybrała się na bożonarodzeniowy urlop do Tajlandii. Ich sielankę przerwało katastrofalne tsunami, które pochłonęło w sumie ponad 230 tysięcy istnień ludzkich, z czego 11 tysięcy w samej tylko Tajlandii. Bennettom i ich trzech synom cudem udało się przeżyć. W ogarniętym chaosem kraju odnalezienie się wydawało się jednak niemożliwe. W rolach głównych wystąpiła nominowana za tę kreację m.in. do Oscara® Naomi Watts oraz Ewan McGregor. Uwagę międzynarodowej krytyki zwrócił także 16-letni wówczas Tom Holland, który zagrał najstarszego syna Bennettów.

  Głośną i wartą polecenia premierą stycznia w CANAL+ jest także „Mistrz” Paula Thomasa Andersona (premiera: CANAL+, 8 stycznia). Film opowiada o spotkaniu wizjonera, który odkrył zagadkę istnienia (Philip Seymour Hoffman) i zagubionego człowieka (Joaquin Phoenix), który mu uwierzył, by z czasem zwątpić zarówno w mistrza, jak i to, co głosił. Nie sposób nie dostrzec podobieństw pomiędzy tytułowym Doddem a założycielem Kościoła Scientologicznego, pisarzem science fiction L. Ronem Hubbardem. Film miał premierę podczas 69. MFF w Wenecji, podczas którego Paul Thomas Anderson dostał Srebrnego Lwa za reżyserię, a Puchar Volpiego dla najlepszego aktora otrzymali ex aeguo Joaquin Phoenix i Philip Seymour Hoffman. Wraz z Amy Adams, która wcieliła się w żonę Dodda, aktorzy zdobyli m.in. nominacje do Oscara, Złotego Globu, nagrody BAFTA oraz wyróżnienia licznych stowarzyszeń krytyków na całym świecie.

  Bez najmniejszych wątpliwości natomiast o postaci historycznej opowiada „Hitchcock” (premiera: CANAL+, 26 stycznia). Oparty na biografii słynnego brytyjskiego reżysera dramat przybliża historię powstania jednego z najsłynniejszych filmów w dziejach kina – „Psychozy”. W roli tytułowej wystąpił Anthony Hopkins, a partneruje mu w równorzędnej roli wyróżniona za swoją kreację m.in. nominacją do Złotego Globu i nagrody BAFTA Hellen Mirren.

  W styczniu na antenę CANAL+ powraca Bruce Willis jako John McClane w najnowszej „Szklanej pułapce 5” (premiera: CANAL+, 25 stycznia). Stacja zaprasza także na głośny, nagrodzony przez publiczność festiwalu Sundance komediodramat „Sesje” (premiera: CANAL+, 19 stycznia). Widzowie zobaczą w nim rewelacyjnego Johna Hawkesa jako sparaliżowanego mężczyznę i Helen Hunt jako jego terapeutkę, specjalizującą się w leczeniu zahamowań seksualnych.

  Rodzimą kinematografię w styczniu w CANAL+ reprezentuje polsko-włoskie widowisko kostiumowe „Bitwa pod Wiedniem” (premiera: CANAL+, 4 stycznia). Premierę na małym ekranie będzie miał też dramat Katarzyny Rosłaniec „Bejbi Blues”, czyli historia niedojrzałej 17-latki, która postanawia zostać matką (premiera: CANAL+, 18 stycznia). Miłośników komedii romantycznych ucieszy „najbardziej czarująca komedia roku” „Od pełni do pełni” (premiera: CANAL+, 22 stycznia) z Andrzejem Nejmanem i Katarzyną Glinką w rolach naciągaczy, których połączy uczucie.

  NOWE SERIALE W CANAL+ i CANAL+ Film

  W czwartek, 23 stycznia 2014, CANAL+ rozpoczyna emisję nowego serialu komediowego „Brooklyn 9-9” (Brooklyn Nine-Nine), który właśnie otrzymał dwie nominacje do Złotych Globów: w kategorii najlepszy serial komediowy lub musical oraz dla Andy’ego Samberga za role detektywa Jake’a Peralty. Serial opowiada o perypetiach uzdolnionego, choć kompletnie niezdyscyplinowanego detektywa i policjantów z brooklyńskiego komisariatu, których zwierzchnikiem zostaje zasadniczy kapitan Holt (w tej roli Andre Braugher).

  W poniedziałek, 13 stycznia w CANAL+ Film startuje serial „Pod kopułą” (Under the Dome), który został wyprodukowany m.in. przez Stevena Spielberga i Stephena Kinga na podstawie jego powieści. Niewielkie amerykańskie miasteczko Chester's Mill zostaje odcięte od świata przez tajemnicze pole siłowe - tytułową kopułę. Giną ludzie. Miasto powoli ogarnia panika. Sytuację próbuje opanować weteran wojny w Iraku, Dale Barbara (w tej roli Mike Vogel) i garstka ochotników. Lokalny polityk Jim Rennie (Dean Norris) chce tymczasem wykorzystać izolację od świata, by zyskać w mieście władzę absolutną.
  Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2014-01-11, 14:04.
Pracuję...
X
nc+