Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

FINAŁOWY ODCINEK SITCOMU „ROCKEFELLER PLAZA 30” PREMIEROWO W CANAL+

Zwiń
Temat został zamknięty
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • FINAŁOWY ODCINEK SITCOMU „ROCKEFELLER PLAZA 30” PREMIEROWO W CANAL+

  FINAŁOWY ODCINEK SITCOMU „ROCKEFELLER PLAZA 30” PREMIEROWO W CANAL+  W niedzielę 25 sierpnia CANAL+ pokaże premierowo w Polsce finał jednego z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych cykli komediowych XXI wieku. Składający się z ośmiu sezonów i 139 epizodów sitcom zebrał 17 nominacji do Złotego Globu i blisko 100 (!) do nagrody Emmy. CANAL+ rozpoczął nadawanie serii w maju 2007 roku i pokazał wszystkie sezony serii premierowo w Polsce.

  Producentką, scenarzystką i jednocześnie odtwórczynią roli Liz w „Rockefeller Plaza 30” jest Tina Fey, która dziesięć lat temu, będąc główną scenarzystką i gwiazdą legendarnego show „Saturday Night Live”, wpadła na pomysł serialu ukazującego kulisy pracy w telewizji. Stworzyła fikcyjną redakcję programu satyrycznego „The Girlie Show”, w której wyróżniającymi osobowościami są: narcystyczna aktorka Jenna Maroney (Jane Krakowski), kapryśny gwiazdor Tracy Jordan (Tracy Morgan) oraz ich arogancki przełożony Jack Donaghy (Alec Baldwin). Zawodowe i osobiste perypetie bohaterów były zawsze mocno osadzone w rzeczywistości. Serial błyskotliwie komentował więc zarówno polityczne, jak i obyczajowe wydarzenia w Ameryce i na świecie, będąc specyficzną kroniką lat 2006 – 2013. Słynie również z rekordowej liczby pojawiających się w nim gościnnie amerykańskich celebrytów i gościnnych występów gwiazd. Mniejsze lub większe role zagrali m.in. Julianne Moore, Salma Hayek, Elizabeth Banks, Tom Hanks, Jon Hamm, James Franco, Whoopi Goldberg, Isabella Rossellini, Michael Keaton, Peter Dinklage, Matthew Broderick, Susan Sarandon, Al Gore, Steve Martin, Jennifer Aniston, Will Ferrell, Joe D'Onofrio, Ice-T, Alan Alda, John McEnroe, Matt Damon i inni.

  Ostatni sezon „Rockefeller Plaza 30 VII” cieszył się w USA średnią widownią na poziomie 3,65 miliona. Tradycyjnie zebrał też szereg pochwał od recenzentów. Alan Sepinwall z serwisu HitFix chwalił produkcję za to, że „nie kuleje w drodze do mety, jak miało to miejsce w przypadku wielu innych świetnych sitcomów. Raczej pokonuje ostatnie okrążenie zwycięsko, pozwalając swym bohaterom na happy end (...) i przechodzi do historii jako jeden z najlepszych finałowych sezonów w historii komedii”. Ta recenzja powinna być pocieszeniem dla fanów serialu - koneserów jego wysublimowanej, nieco absurdalnej ironii. Tajemnicą poliszynela jest, że Alec Baldwin zaproponował stacji NBC obniżenie swojego wynagrodzenia, jeżeli tylko zdecydują się na kontynuację serii. Chyba jednak lepiej się stało, że „Rockefeller Plaza 30” znalazło godne zakończenie - z przytupem i nie bez niespodzianek. Zwłaszcza, że Tina Fey pozostaje w NBC i zapowiada już nowe projekty.
  Ostatni raz edytowany przez Paweł_nc+; 2015-05-29, 10:09.
Pracuję...
X
nc+