Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

„Powrót do przeszłości” wśród najlepszych programów Eutelsat TV Awards 2016

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • „Powrót do przeszłości” wśród najlepszych programów Eutelsat TV Awards 2016

  „Powrót do przeszłości” wśród najlepszych programów Eutelsat TV Awards 2016

  Polska superprodukcja dokumentalna CANAL+ DISCOVERY „Powrót do przeszłości” została doceniona przez międzynarodowe jury tegorocznej edycji Eutelsat TV Awards. Seria jako jedyna polska propozycja znalazła się w gronie czterech finalistów w kategorii „Najlepszy program”.

  18 rekonstrukcji, 58 miast, 250 kg materiałów pirotechnicznych, 10 tysięcy rekonstruktorów i ponad 100 pojazdów militarnych – to tylko niektóre z liczb, które stoją za realizacją serii dokumentalnej „Powrót do przeszłości”. Bohaterami programu są rekonstruktorzy historyczni - niezwykli Polacy, którzy dzięki swojemu zamiłowaniu do historii i determinacji sprawiają, że przeszłość staje się teraźniejszością. Razem z dziennikarzem i aktorem, Krzysztofem Unrugiem, widzowie mogą poczuć atmosferę wielkich wydarzeń batalistycznych, jak np. Bitwy pod Grunwaldem, Bitwy pod Cedynią, D-Day, Powstania Warszawskiego, czy starcia Barbarzyńcy vs. Rzymianie. Drugi sezon zrealizowanej z rozmachem serii można oglądać na antenie CANAL+ DISCOVERY w każdy wtorek o 21.00. Producentem wykonawczym formatu jest ATM Grupa.

  CANAL+ DISCOVERY to projekt, który współtworzą dwie cenione na całym świecie marki telewizyjne. Efektem tej współpracy są autorskie produkcje najwyższej jakości. To one są siłą kanału. W każdym roku na naszej antenie pojawia się ponad 100 godzin polskich formatów dokumentalnych – oryginalnych i wcześniej nieemitowanych. Nominacja do nagrody oznacza, że serie i programy CANAL+ DISCOVERY wykraczają znacznie poza jakość, do której przywykliśmy na polskim rynku – mówi Jakub Szurmiej, dyrektor kanałów filmowych platformy nc+.

  Producentem wszystkich polskich formatów, które można oglądać w CANAL+ DISCOVERY jest Discovery Networks.

  Programy tworzone z myślą o CANAL+ DISCOVERY mają pozytywnie inspirować, a jednocześnie zachwycać jakością realizacji, która od zawsze była wyróżnikiem naszej marki. Seria „Powrót do przeszłości” jest tego świetnym przykładem. Z dumą przyjęliśmy wiadomość, że nasza produkcja zyskała uznanie na arenie międzynarodowej - podkreśla Magda Szczawińska, odpowiadająca za produkcje dla CANAL+ DISCOVERY z ramienia Discovery Networks.

  Wśród ponad 100 godzin polskich produkcji CANAL+ DISCOVERY prezentuje historie Polaków, których pasja może zarażać i inspirować do działania. Przykładem takiego podejścia jest wyróżniona seria „Powrót do przeszłości”, ale także takie tytuły jak superprodukcja „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, którą widzowie będą mogli obejrzeć już w listopadzie. Przez ponad dwa miesiące kamery CANAL+ DISCOVERY towarzyszyły słynnemu polskiemu skialpiniście Andrzejowi Bargielowi podczas bicia rekordu Śnieżnej Pantery. W ciągu 30 dni Polak zdobył pięć siedmiotysięczników na terenie byłego ZSRR z każdego z nich zjeżdżając na nartach. Tym samym pobił o 12 dni poprzedni rekord świata z 1999 roku. CANAL+ DISCOVERY w ośmioodcinkowej serii pokaże nie tylko zmagania Andrzeja Bargiela z górami, niesprzyjająca pogodą, a nawet chorobą, ale także trudny okres przygotowań oraz chwile triumfu.
Pracuję...
X
nc+