PUCHAR DAVISA W NC+: PASJONUJĄCE STARCIE SERBII Z BRONIĄCĄ TUTYŁU WIELKĄ BRYTANIĄ

Od piątku do niedzieli kibice tenisa będą mogli śledzić w CANAL+ SPORT2 ćwierćfinał Pucharu Davisa - najbardziej prestiżowych międzynarodowych rozgrywek drużynowych. W pełnej emocji rywalizacji zmierzą się reprezentacje Serbii oraz Wielkiej Brytanii.

Mecze ¼ finału grupy światowej Pucharu Davisa to obecnie jedno z ważniejszych wydarzeń w tenisowym świecie. W nadchodzący weekend oczy fanów zwrócone będą w kierunku Belgradu, gdzie na kortach Tasmajdan Stadium, zwycięzca Pucharu Davisa z 2010 roku - Serbia, podejmie zeszłorocznych triumfatorów - Wielką Brytanię.

Wyspiarze długo czekali na szansę zmiany niekorzystnego bilansu spotkań tych drużyn. W dotychczasowych konfrontacjach gospodarze wygrali bowiem pięć z ośmiu pojedynków, w tym ostatni w 2006 r., w Birmingham w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej.

Wszystko wskazuje, że obie reprezentacje będą musiały poradzić sobie bez swoich liderów. W oficjalnych nominacjach Serbii na pewno zabraknie Novaka Djokovicia. Numer 1 światowego rankingu wycofał się z udziału tuż po niespodziewanej porażce z Samem Querreyem w Wimbledonie. Na korcie w Belgradzie zobaczymy Janko Tipsarevicia, który jeszcze niedawno plasował sie w pierwszej "10" światowego rankingi. W barwach gospodarzy wystąpi także Dusan Lajović - zawsze groźny na "mączce", a w grze podwójnej zagra jeden z najlepszych deblistów na świecie - Nenad Zimonjic.

Starcie z Serbia nie będzie łatwym zadaniem dla reprezentantów Wielkiej Brytanii, którzy najprawdopodobniej będą musieli radzić sobie bez swojego lidera, Andy’ego Murraya. Triumfator tegorocznego Wimbledonu znajduje się w oficjalnym składzie kadry na mecz z Serbią, jednak zjawi się na korcie tylko w sytuacji, kiedy jego zespół będzie naprawdę tego potrzebował. W zespole gości singlowym numerem 1 powinien więc być Kyle Edmund, zajmujący 67. miejsce w rankingu ATP. Do zwycięstwa w grze deblowej, Brytyjczyków ma poprowadzić piąty deblista na świecie - Jamie Murray - brat Andy'ego. Tenisowi eksperci spodziewają się bardzo wyrównanej rywalizacji, która może rozstrzygnąć się dopiero w piątym meczu.

W poprzedniej rundzie Pucharu Davisa Brytyjczycy pokonali 3-1 reprezentację Japonii, natomiast Serbowie, po niezwykle wyrównanej walce, zwyciężyli Kazachstan 3-2.

Transmisje ekscytująco zapowiadającego się ćwierćfinału grupy światowej Pucharu Davisa od piątku do niedzieli w CANAL+ SPORT2. Piątkowe pojedynki singlowe rozpoczną się o 15:45, sobotnia rywalizacja deblistów o 15:55, a niedzielne mecze o 14:55.

Plan transmisji ¼ finału Grupy Światowej Pucharu Davisa:

piątek, 15 lipca
15:45 Serbia - Wlk. Brytania, mecz singlowy nr 1; CANAL+ SPORT2
komentarz: Tomasz Wolfke, Dawid Celt
19:45 Serbia - Wlk. Brytania, mecz singlowy nr 2; CANAL+ SPORT2
Studio: Tomasz Wolfke, Dawid Celt

sobota, 16 lipca
15:55 Serbia - Wlk. Brytania, debel; CANAL+ SPORT2
komentarz: Tomasz Wolfke, Dawid Celt

niedziela, 17 lipca
14:55 Serbia - Wlk. Brytania, mecz singlowy nr 3; CANAL+ SPORT2
komentarz: Tomasz Wolfke, Dawid Celt
18:00 Serbia - Wlk. Brytania. Mecz singlowy nr 4 (jeśli konieczny); CANAL+ SPORT2
komentarz: Tomasz Wolfke, Dawid Celt