Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

MELANCHOLIA LARSA VON TRIERA NA ROZPOCZĘCIE LIPCOWEGO CYKLU KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • MELANCHOLIA LARSA VON TRIERA NA ROZPOCZĘCIE LIPCOWEGO CYKLU KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY

  „MELANCHOLIA” LARSA VON TRIERA NA ROZPOCZĘCIE LIPCOWEGO CYKLU „KINO MÓWI: NOWE HORYZONTY”. FESTIWAL FILMOWY PRZEZ CAŁY ROK – TYLKO W ALE KINO+.

  W lipcowym cyklu „Kino Mówi: Nowe Horyzonty” Ale kino+ pokaże cztery filmy z poprzednich edycji Międzynarodowego Festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Będą to: „Melancholia” Larsa von Triera, „Tom” Xaviera Dolana, „Płomień” Syllasa Tzoumerkasa (polska premiera telewizyjna) oraz „Cuda” Alice Rohrwacher. Premiery w czwartki od 7 do 28 lipca, po 20:10.
  Cykl „Kino Mówi: Nowe Horyzonty” to doskonałe uzupełnienie tegorocznej edycji T-Mobile Nowe Horyzonty (21-31 lipca, Wrocław). Ale kino+ po raz trzeci w historii festiwalu będzie miało na nim własną sekcję filmową.

  Antenowy cykl w Ale kino+ rozpocznie „Melancholia” Larsa Von Triera. Obraz określany mianem „najpiękniejszego filmu o końcu świata” to historia dwóch sióstr - pogrążonej w depresji Justine (nagrodzona za tę rolę na festiwalu w Cannes Kirsten Dunst) oraz starszej Claire (znakomita Charlotte Gainsbourg). Justine wychodzi właśnie za mąż, gdy okazuje się, że do Ziemi niebezpiecznie zbliża się inna planeta. Jak napisał jeden z krytyków, „Melancholia” to „krzyk rozpaczy w obliczu nieuchronności śmierci i samotności ludzkiego istnienia”.
  Premiera: czwartek, 7 lipca, 20:10

  Tytułowy „Tom” to młody pracownik agencji reklamowej, który jedzie na pogrzeb swojego partnera. Kiedy przybywa do jego rodzinnej miejscowości, okazuje się, że nikt nie wie, kim jest – homoseksualizm jego chłopaka był tajemnicą. Tom decyduje się zostać na farmie z jego niestabilną emocjonalnie matką Agathe i bratem Francisem. Tym samym daje się wciągnąć w pułapkę rodzinnych porachunków, które z każdą chwilą stają się coraz bardziej niebezpieczne – i pociągające. Adaptując sztukę Michela Marca Boucharda, kanadyjski reżyser Xavier Dolan wyraźnie inspirował się kinem gatunków – szczególnie thrillerem i filmem noir. Efekt jest atrakcyjny i zaskakujący. Film miał premierę na festiwalu w Wenecji, gdzie otrzymał nagrodę FPIRESCI.
  Premiera: czwartek, 14 lipca, 20:10

  „Płomień” to film greckiego reżysera Syllasa Tzoumerkasa. Maria pochodzi z typowej kochającej się greckiej rodziny. Jest impulsywna, energiczna i pełna namiętności. Chce zostać prawniczką, ale poznaje przystojnego marynarza Yannisa, w którym zakochuje się bez pamięci. Namiętny związek przysłania im cały świat, a jego owocem jest troje dzieci. Maria wychowuje je sama, bo Yannis pracuje na statkach. Rodzinne szczęście z czasem okazuje się ułudą. Maria staje się coraz bardziej samotna. Dodatkowo kryzys w Grecji obnaża skrywane dotąd rodzinne tajemnice, których poznanie zwiastuje katastrofę. Aby ją zatrzymać, Maria decyduje się na desperacki krok. Pociąga to za sobą splot zdarzeń, których nic nie będzie w stanie zatrzymać. Film miał premierę na festiwalu w Locarno.
  Premiera: czwartek, 21 lipca, 23:00 – po raz pierwszy w telewizji

  Cykl w Ale kino+ zakończą „Cuda” Alice Rohrwacher. 12-letnia Gelsomina włada domowym królestwem. Pochodzącemu z Niemiec zapalczywemu ojcu zastępuje syna. Jest charyzmatyczna, ma autorytet wśród młodszych sióstr, którymi zajmuje się, pomagając mamie. Doskonale radzi sobie z pszczołami, z którymi na co dzień pracuje cała rodzina trudniąca się tradycyjną produkcją miodu. Kiedy w miasteczku pojawia się telewizyjny talk-show, oferujący nagrody pieniężne największym „lokalnym cudom”, Gelso jest zdeterminowana, by wziąć w nim udział – nawet wbrew woli ojca. Film zdobył na festiwalu w Cannes nagrodę Jury.
  Premiera: czwartek, 28 lipca, 20:10

  Także w trakcie T-Mobile Nowe Horyzonty, od 21 do 31 lipca, Ale kino+ pokaże filmy z poprzednich edycji festiwalu. Codziennie jedna emisja. Będą to: „Mały Quinquin”, „Tylko kochankowie przeżyją”, „Taklub”, „Jak ojciec i syn”, „Zjazd absolwentów”, „Turysta”, „Granice miłości”, „Droga krzyżowa”, „Jauja”, „Cuda”, „Zawsze woda”, „Zimowy sen”, „Drzewo życia”.
Pracuję...
X
nc+