Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ANDRZEJ BARGIEL I CANAL+ DISCOVERY KONTRA ŚNIEŻNA PANTERA. WALKA JUŻ ZA KILKA DNI

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • ANDRZEJ BARGIEL I CANAL+ DISCOVERY KONTRA ŚNIEŻNA PANTERA. WALKA JUŻ ZA KILKA DNI

  ANDRZEJ BARGIEL I CANAL+ DISCOVERY KONTRA ŚNIEŻNA PANTERA.
  WALKA JUŻ ZA KILKA DNI

  Już tylko kilka dni zostało do rozpoczęcia wyprawy Andrzeja Bargiela, wybitnego skialpinisty i rekordzisty świata, po prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. Ambasador CANAL+ DISCOVERY 29 czerwca wylatuje z Warszawy do Kirgistanu, by tam od zdobycia Szczytu Lenina (7134 m) rozpocząć jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego himalaizmu ostatnich lat. Towarzyszyć mu będzie ekipa filmowa CANAL+ DISCOVERY, która zrealizuje niezwykłą serię dokumentalną „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”. Widzowie obejrzą ją już jesienią na antenie stacji.

  Andrzej Bargiel to trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista świata w biegu na Elbrus, pierwszy Polak, który zdobył ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach i zjechał z jego wierzchołka. To także pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z osławionego szczytu Broad Peak.

  Już 29 czerwca wylatuje najpierw do Kirgistanu, a potem do Tadżykistanuby dokonać największego wyczynu w polskim himalaizmie i skialpinizmie ostatnich lat: pobić rekord „Śnieżnej Pantery”. „Śnieżna Pantera” to prestiżowe wyróżnienie przyznawane za zdobycie pięciu siedmiotysięczników leżących na terenie dawnego ZSRR. Do grona tych szczytów zalicza się: szczyt Zwycięstwa (Pik Pobiedy, Dżengisz czokusu) – 7439 m n.p.m., Chan Tengri – 7010 m n.p.m., szczyt Ismaila Samaniego (d. Pik Komunizma) – 7495 m n.p.m., szczyt Korżeniewskiej – 7105 m n.p.m., szczyt Lenina (Szczyt Awicenny) – 7134 m n.p.m.

  Andrzej Bargiel planuje skompletować Śnieżną Panterą w 30 dni, czyli tym samym pobić rekord słynnego Denisa Urubki aż o 12 dni. Co więcej, polski himalaista planuje zjechać na nartach z każdego z wierzchołków, w tym z dwóch, jako pierwszy człowiek na świecie. Wyczyn ten będzie jednym z najważniejszych wydarzeń wysokogórskich nie tylko w Polsce, ale także na świecie.

  - Za mną już wszystkie badania oraz seria ciężkich i wykańczających treningów. Teraz skupienie i wylot. Zaczynamy od Bishkeku, by stamtąd przedostać się do pierwszego kluczowego punktu, czyli szczytu Lenina, który planuję zaatakować na początku lipca. Trzymajcie za mnie kciuki! Śnieżna Pantera czeka– mówi Andrzej Bargiel.

  Andrzej Bargiel i ekipa CANAL+ DISCOVERY wylatują do Kirgistanu w środę, 29 czerwca o 14:55. Jednak już od 12:00 będzie można ich spotkać na lotnisku, życzyć im powodzenia i zdobyć autograf himalaisty. Chętni mogą wziąć udział w wydarzeniu na Facecbooku: www.facebook.com/events/293993084277293/

  Samą wyprawę będzie można śledzić na stronie www.andrzejbargiel.canalplus.pl. Internauci zobaczą tam jej szczegóły i dodatkowe materiały fotograficzne i wideo dostarczane na bieżąco przez Andrzeja Bargiela. Himalaistę będzie można wspierać także na profilu CANAL+ DISCOVERY na Facebooku www.facebook.com/CANALplusDISCOVERY

  Efektem ekspedycji będzie unikatowa seria dokumentalna, składająca się z ośmiu godzinnych odcinków. Widzowie zobaczą przygotowania i przebieg ekspedycji: próby pobicia rekordów, zjazdy ze szczytów i emocje, towarzyszące skialpiniście. Premierę produkcji zaplanowano na jesień. • Guest's Avatar
  Guest replied
  GORĄCE WSPARCIE DLA ANDRZEJA BARGIELA
  NA LOTNISKU CHOPINA W WARSZAWIE

  Duża grupa fanów himalaizmu i miłośników wspierała Andrzeja Bargiela, ambasadora CANAL+ DISCOVERY, na warszawskim Okęciu przed jego wylotem do Kirgistanu, gdzie rozpocznie swoją wyprawę po tytuł Śnieżnej Pantery. Znanemu skialpiniście towarzyszyła ekipa CANAL+ DISCOVERY, która wraz z nim wybrała się na wschód, by nakręcić wyjątkową serię dokumentalną „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”.

  Na warszawskim Okęciu Andrzeja Bargiela wspierali zaproszeni przez CANAL+ DISCOVERY goście, fani himalaizmu skupieni w mediach społecznościowych, pracownicy nc+ oraz media.

  - Jest to niezwykle mobilizujące, kiedy można zobaczyć dopingujących cię ludzi i chwilę z nimi porozmawiać. Zwłaszcza tuż przed tak dużym wyzwaniem. Wszystkim dziękuję za wsparcie i proszę - trzymajcie za mnie kciuki – powiedział Andrzej Bargiel tuż przed wylotem.

  Spotkanie z fanami na lotnisku było mocnym, motywującym akcentem przed wylotem polskiego himalaisty do Kirgistanu. To właśnie tam rozpocznie on zmagania o pobicie rekordu świata w szybkości zdobycia Śnieżnej Pantery. Śnieżna Pantera to prestiżowe wyróżnienie przyznawane za zdobycie pięciu siedmiotysięczników leżących na terenie dawnego ZSRR. Do grona tych szczytów zalicza się: szczyt Zwycięstwa (Pik Pobiedy, Dżengisz czokusu) – 7439 m n.p.m., Chan Tengri – 7010 m n.p.m., szczyt Ismaila Samaniego (d. Pik Komunizma) – 7495 m n.p.m., szczyt Korżeniewskiej – 7105 m n.p.m., szczyt Lenina (Szczyt Awicenny) – 7134 m n.p.m.

  To wyzwanie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie polskiego himalaizmu.
  Andrzej Bargiel planuje skompletować Śnieżną Panterą w 30 dni, czyli tym samym pobić rekord słynnego Denisa Urubki aż o 12 dni. Co więcej, polski himalaista planuje zjechać na nartach z każdego z wierzchołków, w tym z dwóch, jako pierwszy człowiek na świecie. Wyczyn ten będzie jednym z najważniejszych wydarzeń wysokogórskich nie tylko w Polsce, ale także na świecie.

  Wraz z znanym Zakopiańczykiem w wyprawę wyruszyła ekipa CANAL+ DISCOVERY. Kamery stacji będą nagrywały niemal każdy krok Andrzeja Bargiela – od ataków na szczyty, przez spotkania z lokalnymi mieszkańcami, po emocjonujące momenty w bazie i na szlaku. W efekcie powstanie seria dokumentalna „Andrzej Bargiel – Śnieżna Pantera”, składająca się z ośmiu godzinnych odcinków. Premiera produkcji zaplanowana jest na jesień. Jest to najważniejsza tegoroczna pozycja programowa w CANAL+ DISCOVERY.

  Wyprawę będzie można śledzić na stronie www.andrzejbargiel.canalplus.pl. Internauci zobaczą tam jej szczegóły i dodatkowe materiały fotograficzne oraz wideo dostarczane na bieżąco przez Andrzeja Bargiela. Himalaistę będzie można wspierać także na profilu CANAL+ DISCOVERY na Facebooku www.facebook.com/CANALplusDISCOVERY.  Nota biograficzna
  Andrzej Bargiel to trzykrotny mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista świata w biegu na Elbrus, pierwszy Polak, który zdobył ośmiotysięcznik Shishapangma na nartach i zjechał z jego wierzchołka. To także pierwszy człowiek na świecie, który zjechał na nartach z osławionego szczytu Broad Peak.  Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+