Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

CANAL+ DISCOVERY W POSZUKIWANIU TOŻSAMOŚCI OFIAR HOLOCAUSTU

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • CANAL+ DISCOVERY W POSZUKIWANIU TOŻSAMOŚCI OFIAR HOLOCAUSTU

  CANAL+ DISCOVERY W POSZUKIWANIU TOŻSAMOŚCI OFIAR HOLOCAUSTU

  Kim byli ludzie, których mordowano w obozach zagłady? Ich poruszające historie po wielu latach wychodzą na światło dzienne, dzięki niezwykłej pracy wysoko wykwalifikowanych konserwatorów. Na podstawie jednego drobnego elementu eksperci potrafią odtworzyć historię ludzi, którzy zostali zamordowani w obozach zagłady. Tajniki ich pracy mogą teraz poznać widzowie CANAL+ DISCOVERY w autorskiej serii „Strażnicy pamięci”, przedstawiającej sekrety przeszłości w zupełnie nowy sposób. Premiera pierwszego odcinka już we wtorek, 14 czerwca o godz. 20:30.

  Sobibór czy Auschwitz-Birkenau to miejsca Zagłady, na które składają się tysiące historii często anonimowych ofiar Holocaustu. Nowa produkcja CANAL+ DISCOVERY jest niezwykłą opowieścią o poszukiwaniu ich tożsamości. Mało kto wie, że przy Muzeum Auschwitz-Birkenau działa jedna z najnowocześniejszych na świecie pracowni konserwatorskich, gdzie grupa młodych profesjonalistów dokonuje – z punktu widzenia laika – niemal cudów.

  Tytułowi „Strażnicy pamięci” to pracujący tam konserwatorzy, a także archeolodzy, którzy odkrywają ślady zbrodni i na podstawie pojedynczych przedmiotów odtwarzają tożsamość zamordowanych Żydów. Ich praca – pod względem historycznym, emocjonalnym i technologicznym – diametralnie różni się od powszechnie znanej konserwacji zabytków.

  - Celem Niemców było zatarcie wszelkich śladów – zarówno po samym procesie zabijania, jak i po ofiarach – ale kilkadziesiąt lat po Zagładzie, dzięki zaangażowaniu konserwatorów i archeologów, okazuje się, że wciąż można dotrzeć do prawdy – mówi Marek Zając, scenarzysta serii „Strażnicy pamięci”, sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej.

  Każdy odcinek programu przedstawiać będzie dwóch bohaterów: ofiarę z przeszłości związaną z konkretnym przedmiotem, np. walizką oraz tych, którzy dziś walczą o odkrycie prawdy i zachowanie pamięci. Zaprezentowane zostaną też pionierskie metody konserwacji i wyjątkowe prace archeologiczne.

  Praca nad serią była wielkim przeżyciem zarówno dla naszych bohaterów, jak i ekipy. Jeżeli trzyma się w ręku odkrytą przez archeologów małą tabliczkę z imieniem i nazwiskiem żydowskiego chłopca, którego zagazowano i spalono w Sobiborze; jeżeli pokazuje się dziecięcy bucik, w którym znaleziono szkolny sprawdzian z matematyki; jeżeli specjalnie dla naszych widzów konserwatorzy przynoszą ze zbiorów oryginał bramy ARBEIT MACHT FREI, starannie zakonserwowany i strzeżony po kradzieży sprzed kilku lat – naprawdę trudno pozostać obojętnym – dodaje Zając.

  Czteroodcinkowa produkcja CANAL+ DISCOVERY zabierze widzów w historyczną podróż wraz z grupą młodych, utalentowanych naukowców, której celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, kim byli ludzie, których masowo mordowano w obozach zagłady. Zdjęcia, tabliczki, odłamki pamiątek odnalezionych w ziemi pozwolą poznać przez lata ukrytą prawdę.

  Producentem programu „Strażnicy pamięci” jest Discovery Networks, a producentem wykonawczym TBA Group.
  Jeżeli potrzebujesz pomocy przedstawiciela_nc+, zachęcamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy w moje nc+ zakładka /Napisz do nas/.
  Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź najszybciej jak to tylko możliwe.


  Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi znajdziesz na ncplus.pl/pomoc

Pracuję...
X
nc+