Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytania i odpowiedzi dotyczące wyłączenia sygnału analogowego

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

W sprawie TV hybrydowej via DVB-T - telewizja TVN brala czynny udzial w testach tej uslugi na terenie Warszawy.

Komentarz

napisał(a) Leon Zobacz post
      Do "Pilot" kolego jak jesteśmy w temacie a tym się orientujesz to napisz, ja jestem w/g Twojej tabeli wyłaczenia na 22-04 czy to oznacza także włączenie wszystkich 3 MUX-ów, czy nie ma ze sobą żadnego związku? Czy noże być tak, że MUX3 bedzie niedostępny a oni już wyłączą analogowy sygnał?
      Tak jest to niestety możliwe, sam sobie sprawdź tutaj kliknij. Dopiero w etapie czwartym do kwietnia 2014 zasięgiem zostanie objęte 98% populacji kraju.
      Pozdrawiam.

Komentarz

Czytam trochę Emitela i nawet stamtąd nie można się dowiedzieć czy po wyłączeniu analogu wzrośnie docelowa moc słabiutkich Muxów 3, a jeśli wzrośnie to w jakim zakresie. Nawet chyba jeszcze nie istnieje cykliczny harmonogram włączania kolejnych nadajników MUX 3.

Komentarz

Mam takie pytanie czysto techniczne, może ktoś pomoże. Patrząc na siłę w przekazie cyfrowym satelitarnym, to podłączam konwerter, który leży na dachu i jest siła. W przekazie cyfrowym naziemnym mam taką sytuację mam wysoką siłę 76% jakość 100% i nagle ni stąd..........., siła i jakość spada do 0%, oczywiście na ekranie "brak sygnału" Zrobiłem tak, na dole w mieszkaniu pod przewód antenowy podpiąłem płaską baterię a na strychu żarówkę, majtam przewodem na wszystkie strony a żarówka świeci, to co jest powodem nagłej utraty sygnału siły i jakości?

Komentarz

Przyczyn może być dużo.

-Antena z zbyt małym zysku pasywnym.
            -Źle ustawiona antena względem nadajnika dystrybucyjnego sygnał DVB-T.
            -Antena siatkowa szerokopasmowa z przedwzmacniaczem zbierająca dodatkowe zakłócenia, generująca znaczne szumy powodujące obniżenie jakości przesyłanego sygnału.
            -Złej jakości lub stary kabel koncentryczny wprowadzający duże tłumienie sygnału.
            -Źle zarobione złącza ma kablu koncentrycznym.
            -Elementy instalacji (kable, rozgałęźniki, odgałęźniki, wzmacniacze) o słabym ekranowaniu pozwalające na wnikanie niepożądanych sygnałów zewnętrznych wpływających na parametry jakościowe sygnału cyfrowego.
            Pozdrawiam.

Komentarz

Jeżeli ktos nie jest wymagający to samo DVB T mu calkiem wystarcza. Posiadam bialy dekoderek od n i musze przyznac ze dekoder dvb t w nim jest naprawde solidny i mocny i bije na glowe wszystko co jest dostepne na rynku polecam

Komentarz

A jaki dekoder DVB T do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej polecacie?
                Najlepiej z funkcja nagrywania i jednocześnie oglądania innego kanału

Komentarz

np.dekoder DVB-TCabletech URZ0086. Innych dwugłowicowych poszukaj w internecie. Ja jednak polecam jednogłowicowy Ferguson Ariva T-65 jest bardzo dobry. Z telewizji naziemnej mało nagrywam.

Komentarz

Pracuję...
                  X
                  nc+