Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Reset dekodera

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• daniel509
    założył(a) wątek Reset dekodera

Reset dekodera

Witam
    Jako, że jestem jeszcze amatorem w dziedzinie telewizji N chciałbym się was zapytać drodzy użytkownicy, jak przeprowadzić reset dekodera.

• Aleksandra_nc+
    replied
    @edoman,
    jaki masz dekoder? W jaki celu wykonywałeś ten reset? Jakie komunikaty pojawiały się na ekranie TV przed jego wykonaniem?

Leave a comment:

• edoman
    replied
    Witam , mam problem zastosowałem kod 0359157 i dekoder utknął po wykryciu błędu hdd : E009 - Device access fail , jest jakaś opcja żeby z tego wyjść ?
    odłączanie nie pomaga

Leave a comment:

• korona-191
    replied
    Napisz maila według wytycznych z mojej sygnatury z danymi do umowy. Sprawdzę jaki masz dekoder i pokieruję co dalej.

Leave a comment:

• djbochen
    replied
    Ja mam troszkę inny problem. Zrobiłem resetowanie zgodnie z postem powyżej wg. opisu @Monika_n i nie pomogło. Dekoder resetuje się w momencie próby - bo tak to można nazwać - pokazania obrazu na telewizorze. Dźwięk jest dosłownie przez sekundę i nagle reset.

Jak rozwiązać ten problem?

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Zrób proszę taki reset dekodera:

Proszę w takiej sytuacji o wykonanie resetu dekodera:
    EPG+RES+strzałka w dół (na panelu dekodera)

Naciskamy EPG, trzymając EPG dociskamy RES, trzymając EPG+RES dociskamy strzałkę w dół i trzymamy przez kilka sekund do momentu, aż na wyświetlaczu dekodera pojawi się napis testing.

Z tym, ze reset ten przywraca niektóre ustawienia fabryczne:
    - znikają faktury (wgra się bieżąca)
    - znikają listy użytkowników
    - jeżeli dekoder jest podłączony jednym kablem antenowym, to należy odpowiednio skonfigurować ustawienie anteny dla jednego kabla.
    - usługa VOD i nagrania pozostaną. Przy pomocy tego resetu nie zostaną wykasowane.

Następnie raz jeszcze skonfiguruj automatycznie dekoder, czy nRadio zadziała?

Leave a comment:

• arturrro
    replied
    nradio nie działa tylko programy co działaja bez internetu , poprostu nbox przez ruter przestał działac ! tylko dlaczego ? wczoraj rozmawiałem z działem technicznym i nie potrafił wyjasnic dlaczego.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Właśnie dlatego zapraszam do kontaktu z danymi do weryfikacji na adres: doradca@n.pl
    Rozumiem, że nRadio działa, wcześniej pisałeś, że nie.

Leave a comment:

• arturrro
    replied
    krecace sie dwie strzałki bardzo długo , potem otwiera sie nportal , ale tvn player oraz yutube juz nie , na yutube tylko plansza bez materiałów.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    OK, czyli masz dekoder TURBO. Wchodzisz w menu: SET UP - INSTALACJA - USTAWIENIA SIECI - KONFIGURACJA AUTOMATYCZNA i rozumiem, że wówczas pojawia się po przeprowadzeniu tej konfiguracji komunikat typu: Konfiguracja automatyczna powiodła się. Czy chcesz zapamiętać ustawienia? Oczywiście wtedy wybierasz opcję TAK.
    Nie odpowiedziałeś na pytanie jaki komunikat pojawia Ci sie po naciśnięciu klawisza "domek" na pilocie dekodera.

Leave a comment:

• arturrro
    replied
    dekoder DGCB połaczenie z internetem jest przez ruter ok , podłaczyłem bezposrednio do switch i działa tak wiec ruter tylko co ? adres przydziela połaczenie z internetem prawidłowe tylko nie moge odpalic internetu....

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Możesz doprecyzować? Co się pojawia na ekranie TV w momencie gdy np. naciskasz przycisk "domek" na pilocie od dekodera? Który model dekodera posiadasz? Jakie są pierwsze 4 litery z numeru seryjnego?

Leave a comment:

• arturrro
    replied
    po ponownym sklonowaniu adresu mac dekoder przestał sie restartowac reczna i automatyczna konfiguracja internetu ok a dalej nie moge połaczyc sie z serwisami i nradio !!! co za cholera ?

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    @arturrro a to widziałeś?
    http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1913

Leave a comment:

• arturrro
    replied
    byłem w serwisie dekoder ok a u mnie dalej to samo przy wejsciu do opcji internetowych restart .... GLOBO dekoder z internetem działa ok .

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+