Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Reset dekodera

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

napisał(a) Blonka Zobacz post
    Reset dekodera
    http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p...1&postcount=24

W setup -> instalacja -> przywracanie ustawień domyślnych, inny zakres "resetowania".

Z pilota "0359157" lub głębszy "niebieski niebieski 73738" również "resetuje".
    Mi chodzi o reset tzw "twardy", niestety z przycisków na dekoderze nie udaje mi się go zrobić, jeśli chodzi o reset z pilota to i owszem setup 0359157 działa ale to tak jakbym dał uruchom ponownie. Pytam, ponieważ jak chciałem wgrać Turbo to BOK mi wyjaśniało iż jakieś problemy są i tylko za pomocą całkowitego zresetowania boxa można je usunąć, a oni mogą to zrobić dopiero 01.03... Czy mogą to zrobić zdalnie? Czy wtedy ma wyjść następny update?

Komentarz

Nie wiem nadal jaki masz dekoder.
      Są przynajmniej dwa rodzaje resetu nbox recorder:
      EPG+RES+strzałka> - to w przypadku recordera przywraca ustawienie fabryczne oprogramowania nie kasując zawartości dysku
      EPG+REC+strzałka^ - reset fabryczny (formatuje dysk)
      lub
      W setup -> instalacja -> przywracanie ustawień domyślnych, możesz wybrać z kasowaniem.
      Przyjmuje że masz rekorder turbo.
      Pozdrawiam
      sigpic CANAL+ SUPERPREMIUM HD MULTIROOM 2 x PACE PVR.
      "n" - od 2.5.2007 do 31.12.2012 MR Premium.

Komentarz

Rekorder z softem CLRA, bez turbo, a kombinowałem już ten reset i nigdy nie udało mi się skasować ani list ani VOD ani nagrań (te akurat chciałem skasować aby płynniej się odtwarzały, musiałem ręcznie kasować), więc może mam nboxa uszkodzonego... , raczej chyba nie widząc co na forum ludziska piszą...

Komentarz

Konsultanci mi jeszcze mówili o wyjęciu karty, odpięciu kabli ant. i na komunikacie spróbuj, strzałka w górę, w bok, tych przycisków nie ma za dużo.
          Przy którejś kombinacji na wyświetlaczy pojawi się napis "test".
          Przyciśnięte trzy guziki trzymamy ponad 5 sek.
          Pozdrawiam
          sigpic CANAL+ SUPERPREMIUM HD MULTIROOM 2 x PACE PVR.
          "n" - od 2.5.2007 do 31.12.2012 MR Premium.

Komentarz

Czy kombinacja epg+res+strzałka > zresetuje każdy dekoder CLRA ?
            Próbuję już z 30x i nic nie pomaga.
            Próbuję na raz, po kolei, różne odstępy między naciśnieciami (krótkie, długie). Trzymam długo, trzymam krótko. Na różnych kanałach, itd.
            Próbować do skutku czy jednak są dekodery, które są nieresetowalne tym sposobem ?
            EXTRA + HBO + Cinemax + 8xCanal+ - 64,93zł do 31.07.2015

Komentarz

To możesz wykonać przez menu /ustawienia domyślne, bez kasowania dysku.

Komentarz

napisał(a) kaeres Zobacz post
                Czy kombinacja epg+res+strzałka > zresetuje każdy dekoder CLRA ?
                Próbuję już z 30x i nic nie pomaga.
                Próbuję na raz, po kolei, różne odstępy między naciśnieciami (krótkie, długie). Trzymam długo, trzymam krótko. Na różnych kanałach, itd.
                Próbować do skutku czy jednak są dekodery, które są nieresetowalne tym sposobem ?
                Zamiast strzałki w prawo trzeba użyć strzałki w dół i zadziała.
                USW4001NCP, 5720SX, 2850ST

Komentarz

napisał(a) cannibalos Zobacz post
                  To możesz wykonać przez menu /ustawienia domyślne, bez kasowania dysku.
                  Ten restart, robi dokładnie to samo, co chwilowe wyjście wtyczki zasilania. W każdym razie mniej niż reset do ustawień fabrycznych bez kasowania dysku wykonany przez naciśnięcie klawiszy na panelu frontowym.

Komentarz

napisał(a) fan HDTV Zobacz post
                    Zamiast strzałki w prawo trzeba użyć strzałki w dół i zadziała.
                    Niestety ten reset działa jak wtyczka.
                    Nie usuwa oprogramowania turbo.

Komentarz

napisał(a) kaeres Zobacz post
                      Niestety ten reset działa jak wtyczka.
                      Niedokładnie - resetuje też listy ulubione, zmienia tryb pracy wyjścia wizyjnego, itp.

Nie usuwa oprogramowania turbo.
                      Usunięcie oprogramowania turbo oznacza zmianę wielkości partycji przeznaczonej na nagrania własne, czyli ich utratę. Do tego służy reset z formatowaniem dysku, czyli ten ze strzałką w górę.

Komentarz

No faktycznie ale można go przeprowadzić również z menu.
                        Reset usuwający zawartość HDD od razu za pierwszym razem mi zadziałał.
                        Potwierdzam jedynie, że nie na wszystkich dekoderach działa reset do ustawień fabrycznych bez usuwania zawartości HDD.

Komentarz

U mnie to samo od wczoraj pilot reaguje przez chwile później można sobie pstrykać ale kanały nie przełączają się , a na tv wyświetla wszystko co robię na pilocie czyli baterie ok

Komentarz

mam to samo

Kurde, dzisiaj od południa mam te same objawy. Dekodery się wieszają, a pilot po resecie działa tylko przez kilka sekund. Wtf z tą n-ką? Nigdy wcześniej nie miałam reklamacji, ale teraz mnie to po prostu wk.....a

Komentarz

Reset do ustawień domyślnych.

Komentarz

Zrobiony reset w punkcie serwisowym. Teraz multiroom mi się [ciach]. Dzwoniłam infolinię, mają przesłać na nowo uprawnienia. Zobaczymy jutro. Czy o możliwe, że po resecie zginęła mi konfiguracja multiroom, i chyba (tak mi się zdaję) opcja turbo? Mam wyczyszczone nagrania, więc nie wiem jakiej pojemności jest dysk. Ktoś wie jak to sprawdzić?
                                Ostatni raz edytowany przez Pawel.P_n; 2012-04-07, 07:09. Powód: wulgaryzm

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+