Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc

  Czy aby odbierać N-kę i nSport trzeba mieć telewizor z HD czy wystarczy zwykły TV?

  Można skorzystać ze zwykłego telewizora, ale wszystkie zalety Telewizji Nowej Generacji zapewni telewizor HD.

  nbox i nbox recorder wyposażone są w złącze do przekazywanie obrazu i dźwięku dostosowane do tradycyjnych telewizorów SCART, które oferuje do wyboru 3 rodzaje sygnałów oraz posiadają dwa złącza zgodne z telewizorami HD Ready: HDMI (z HDCP) i Component.

  Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 16:13.

 • #2
  FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc [2].

  Posiadam telewizor HD Ready (rozdzielczość 1366x768). Czy jeśli połączę go z nbox dołączonym do zestawu kablem scart-scart zapewni to poprawny odbiór telewizji n?

  Taki kabel pozwoli na przekazywanie do telewizora obrazu w standardowej rozdzielczości (576i). Programy nadawane w większej rozdzielczości będą przekształcane do rozdzielczości standardowej. Do przekazania obrazu o większej rozdzielczości potrzebny jest kabel HDMI lub Component.


  Kabel HDMI.
  Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 16:13.

  Komentarz


  • #3
   FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc [3].

   Które złącze w nbox należy wykorzystać do podłączenia zwykłego telewizora?

   Obraz w formacie SD (standardowej rozdzielczości) zapewnia podłączenie telewizora z nbox złączem scart. Złącze tego typu posiada większość telewizorów, również telewizorów HD.

   Komentarz


   • #4
    FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc [4].

    Czy po połączeniu telewizora z nbox kablem scart potrzebne są jakieś ustawienia?

    Złącze scart wyprowadza z nbox sygnały fonii (lewego i prawego kanału) oraz trzy rodzaje sygnałów wizji:
    1. CVBS (Composite video) - jeśli wybierzemy tryb SD1 (proszę nie mylić z Component)
    2. RGB - jeśli wybierzemy tryb SD2
    3. S-Video - jeśli wybierzemy SD3

    Wybór umożliwia klawisz RES na panelu przednim nbox (nbox recorder).
    Dodatkowo przez złącze scart przekazywany jest sygnał, o włączeniu tunera satelitarnego, na który telewizory reagują aktywacją złącza scart. Jeśli złącze scart nie zostanie aktywowane w ten sposób, telewizor należy przełączyć pilotem (na tryb oznaczony zwykle AV).

    Komentarz


    • #5
     FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc [5].

     Który z wariantów SD1, SD2, SD3 jest najlepszy?

     System RGB (SD2) wymaga najmniej przekształceń sygnału na drodze z nbox na ekran telewizora i ten polecamy w przypadku standardowych telewizorów. W kolejności jest system S-video (SD3), w którym rozdzielone są tory luminancji i chrominancji (koloru), a na koniec CVBS (SD1). Wybór systemu innego niż CVBS wymaga ustawienia odpowiedniej opcji w telewizorze. Należy sprawdzić w instrukcji obsługi jakie systemy obsługują poszczególne złącza w telewizorze.
     Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2007-10-17, 10:03.

     Komentarz


     • #6
      FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc [6].

      Czy po ustawieniu SD2 na wyświetlaczu nbox już mam połączenie RGB?

      nbox wysyła na złącze scart sygnał w standardzie RGB (SD2), ale kabel musi pozwalać na transmisje odpowiednich sygnałów (są kable scart, które nie łączą sygnałów RGB) oraz złącze scart telewizora musi obsługiwać system RGB. Podobnie jak w nbox złącze scart w telewizorze może być przygotowane do odbioru sygnałów w wielu standardach, a sposób jego działania trzeba wybrać pilotem. Szczegóły zawarte są w instrukcji obsługi telewizora. Sygnał o włączeniu nbox przekazywany kablem scart zwalnia zwykle użytkownika od użycia pilota w celu uruchomienia wejścia scart w telewizorze, ale uruchamia się wtedy podstawowy system transmisji obrazu CVBS. Jeśli telewizor nie zostanie przełączony na system RGB obraz pojawia się, ponieważ złącze scart nbox przełączone w tryb RGB (SD2) dostarcza jednocześnie sygnał w systemie CVBS. W ten sposób nawet, jeśli telewizor nie obsługuje systemu RGB obraz nie zanika po przełączeniu nbox na system SD2, ale oczywiście w takim przypadku nie będzie on przekazywany w systemie RGB. Inną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wyprowadzenia ze złącza scart jednocześnie dwóch sygnałów wizyjnych RGB i CVBS (np. do dwóch standardowych telewizorów).
      Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2007-10-17, 10:33.

      Komentarz


      • #7
       FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc [7].

       Czy dostarczony z nbox kabel scart-scart przekazuje sygnały RGB?

       Tak, jest to pełny kabel ze wszystkimi potrzebnymi połączeniami. Można go także użyć do przekazywania sygnałów w wariantach SD1 i SD3 jeśli telewizor akceptuje sygnał S-video na wejścu scart.

       Komentarz


       • #8
        FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc [8].

        Po przełączeniu nbox na SD3 mam zły obraz na telewizorze, jakieś nienaturalne kolory. Używam "pełnego" kabla scart.

        Proszę upewnić się czy wybrane gniazdo w telewizorze obsługuje system S-video i przełączyć telewizor na ten system.
        Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2007-10-17, 10:34.

        Komentarz


        • #9
         FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc [9].

         Mam w telewizorze okrągłe gniazdko S-Video podobne go gniazda myszki PC. Jak powinien być połączony kabel? Chcę wykonać kabel samodzielnie.         Warto połączenia zaznaczone kolorem czerwonym wykonać przewodem z ekranie (czarne to połaczenia masy). Fonię trzeba połączyć dodatkowym kablem np. korzystając z wyjść cinch (RCA) AUDIO w nbox.
         Popularne w handlu kable scart S-Video nie łączą styku 15 wtyczki scart ze stykiem nr 4 wtyczki S-video, więc przy ich stosowaniu po przełączaniu wyjścia scart nbox w tryb SD3 nie jest przekazywany kolor.
         Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2007-10-17, 10:35.

         Komentarz


         • #10
          FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc [10].

          Mam telewizor HD Ready 1366 x 768. Jeśli połączę go z nbox kablem HDMI lub component którą rozdzielczość wybrać 720p czy 1080i ?

          Odpowiedź na to pytania nie jest jednoznaczna. Trzeba wziąć pod uwagę odbiór programów HD (nadawanych w standardzie 1080i) oraz programów odbieranych w rozdzielczości SD (576i w formacie 4:3 ). W obu przypadkach obraz podlegać musi przeskalowaniu do rozdzielczości telewizora.
          • Jeśli wybierzemy w nbox rozdzielczość 1080i to przy odbiorze programów HD telewizor HD Ready przeprowadzi przeskalowanie na mniejszy format (w tym przekształcenie z typu "i" na "p"). W przypadku programów SD poza tym przeskalowaniem nbox będzie skalował (powiększał) obraz SD, często rozszerzał obraz z formatu 4:3 (zgodnie z ustawieniami w menu USTAWIENIA TELEWIZOR) na standard 1080i. Efekt tego podwójnego skalowania trudno przewidzieć.
          • Jeśli wybierzemy system transmisji sygnału telewizyjnego między nbox a telewizorem 720p spowoduje, że dla programów HD główne skalowanie obrazu (z 1080i na standard 720p) przeprowadzi nbox. Podobnie będzie przy odbiorze programów SD (powiększanie).

          Wiele zależy od telewizora i subiektywnej oceny telewidza. Warto wypróbować obie wersje.
          Niektórzy użytkownicy telewizorów HD Ready po przeprowadzeniu testów z zastosowaniem kabli component i HDMI lepiej oceniło odbiór programów nadawanych w jakości SD przy połączeniu kablem component niż kablem HDMI.
          Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2007-10-17, 10:36.

          Komentarz


          • #11
           FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc [11].

           Mam telewizor HD i wysokiej klasy zastaw audio Dolby Digtal 5.1 z odpowiednimi głośnikami. Jak najlepiej podłączyć oba urządzenia do nbox?

           Proponujemy:
           • połączyć nbox z telewizorem kablem HDMI, ale skorzystać z opcji DVI, czyli z połączeniem dźwięku analogowego do telewizora dodatkowym kablem.
           • w menu USTAWIENIA TELEWIZOR wybrać Dolby Digital na TAK.
           • połączyć nbox z zestawem audio kablem optycznym SPIDIF i ustawić odpowiednio opcje wzmacniacza.


           Alternatywnym sposobem połączenia zestawu audio (kina domowego), który został wyposażony w wejścia i wyjście HDMI jest podłączenie dekodera do zestawu audio, a dalej zestawu audio do telewizora (dwoma kablami HDMI). Zainstalowanie złącz HDMI w zestawie audio wcale nie gwarantuje, że tą drogą zestaw będzie odbierał fonię (tańsze urządzenia zapewniają jedynie przełączane wejść HDMI). Brak fonii na telewizorze (FAQ), czyli konieczność stałego używania zestawu audio wraz z telewizorem powoduje, że proponujemy sposób opisany na początku.
           Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2009-11-25, 11:37.

           Komentarz


           • #12
            FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc [12].

            Jak przełączyć nbox z trybu HDMI na DVI?

            Domyślnie nbox recorder (nbox) ma ustawioną opcję HDMI, ale możliwa jest zmiana działania złącza HDMI na tryb DVI. Jeśli naciskając klawisz RES na płycie czołowej wybierzemy jedną z opcji HDMI i poczekamy aż wyświetlacz pokaże nazwę programu (nr w przypadku nbox), a następnie ponownie naciśniemy i przytrzymamy klawisz RES, uzyskamy tryb DVI. Informacja o przełączeniu na tryb DVI pojawi się na wyświetlaczu, a na ekranie telewizora zobaczymy komunikat informujący o sposobach podłączenia dźwięku. W podobny sposób możemy wrócić do opcji HDMI.
            Użycie trybu DVI wymaga dodatkowego połączenia dźwięku (dostępny z gniazd AUDIO w nbox) oraz przełączenia telewizora na system z odbiorem dźwięku analogowego.
            Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2008-10-23, 11:17.

            Komentarz


            • #13
             FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc [13].

             Mam podłączony telewizor kablem HDMI. Przy włączaniu zestawu satelitarnego muszę kilka razy włączać i wyłączać nbox zanim uzyskam normalny obraz na telewizorze, a często pojawia się tylko komunikat: Problem z HDCP. Jak rozwiązać ten problem?

             Standard złącza HDMI został wprowadzony bardzo niedawno i wielokrotnie był uzupełniany. Związany jest z systemem zabezpieczeń przed kopiowaniem HDCP wymaganym przez właścicieli praw autorskich. Oprogramowanie nbox jest stale modyfikowane, aby jak najwięcej modeli telewizorów współpracowało przez złącze HDMI, przy zachowaniu pełnej skuteczności działania zabezpieczeń, ale mogą jeszcze wystąpić problemy z niektórymi typami telewizorów. Jeśli współpraca z telewizorem w systemie HDMI jest niezadowalająca prosimy spróbować w systemie DVI, a jeśli problemy nie ustąpią należy podłączyć telewizor przez złącze Component (YPbPr oraz R i L).

             Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2007-10-17, 10:39.

             Komentarz


             • #14
              FAQ - podłączenie TV, kina domowego, etc [14].

              Może mi ktoś wytłumaczyć po co TV ma mieć zabezpieczenie przed kopiowaniem HDCP jak TV nie kopiuje i nie nagrywa!

              Chodzi o zabezpieczenie transmisji sygnału między nbox a telewizorem przez odpowiednie szyfrowanie tak, aby urządzenia nagrywające nie mogły z niej skorzystać.
              System HDCP dotyczy także odtwarzaczy DVD HD i komputerów. Jest obecny w monitorach komputerowych i kartach graficznych obsługujących obraz w jakości HD. Liczne zabezpieczenia przed kopiowaniem treści audiowizualnych są wbudowane w najnowsze systemy operacyjne przeznaczone do komputerów PC.

              Komentarz

              Pracuję...
              X
              nc+