Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

FAQ – Podstawowe zasady instalacji Multiroom.

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • FAQ – Podstawowe zasady instalacji Multiroom.

  Chciałbym uruchomić niezależny odbiór kanałów platformy n w drugim pokoju. Czy będę musiał wymienić nbox recorder, który obecnie używam? Chciałbym zachować zgromadzone nagrania.

  To zależy od typu nbox recordera. Dekoder ITI-5720SX służy jako podstawowy w obu ofertach: Multiroom Standard HD oraz Multiroom Premium HD. Dekoder tego typu nie wymaga wymiany. Natomiast nbox HDTV recorder typu ITI-5800SX nie obsługuje Multiroom i tym przypadku konieczna będzie wymiana.

 • #2
  FAQ – Podstawowe zasady instalacji Multiroom [2].

  Dodatkowy dekoder będzie po drugiej stronie budynku w stosunku do anteny satelitarnej. Poprowadzenie kabla antenowego przez mieszkanie będzie kłopotliwe. Czy można to rozwiązać w inny sposób?

  Korzystając z Multiroom Premium HD można zainstalować dekoder uzupełniający nie podłączając go do anteny satelitarnej. Będzie jednak potrzebna instalacja sieci Ethernet łącząca oba dekodery (standard 100Base-TX).

  Komentarz


  • #3
   FAQ – Podstawowe zasady instalacji Multiroom [3].

   Czy w multiroom mogę połączyć dekodery do osobnych anten satelitarnych?

   Tak. Można skorzystać z osobnych anten. Alternatywą jest korzystanie z jednego ‘talerza’ wyposażonego w konwerter o odpowiedniej liczbie wyjść (produkowane są konwertery nawet z ośmioma wyjściami) lub ze zbiorczej instalacji satelitarnej zbudowanej w oparciu o multiswitch.

   Komentarz


   • #4
    FAQ – Podstawowe zasady instalacji Multiroom [4].

    Do dwóch pomieszczeń domu, gdzie chcę zainstalować telewizję n jest doprowadzony sygnał z anteny satelitarnej - po jednym gniazdku na pokój. Dekoder z nagrywarką posiada dwa wejścia antenowe. Czy czeka mnie rozbudowa instalacji antenowej?

    Wybierając Multiroom Standard HD, taka instalacja antenowa jest wystarczająca. Dekodery z nagrywarką mogą zadowolić się jednym sygnałem antenowym z wyjątkiem zastosowania do Multiroom Premium HD (ITI-5720SX). Tylko wtedy konieczne jest podłączenie do dekodera podstawowego dwóch sygnałów antenowych.
    * W Multiroom Standard HD zalecamy podłączenie dwóch sygnałów antenowych do dekodera podstawowego.
    * Oba rodzaje nMultiroom wymagają połączenia dekoderów siecią Ethernet.

    Komentarz


    • #5
     FAQ – Podstawowe zasady instalacji Multiroom [5].

     Dlaczego multiroom gdzie są tylko dwa dekodery nazywa się Premium , a multiroom gdzie może być nawet 6 nazywa się Standard ?

     O wyborze nazwie zadecydowały funkcje w Multiroom Premium HD, które realizuje dodatkowy dekoder (ITI-2850ST / ITI-2849ST) przy współpracy z podstawowym:
     1. Dostęp do nagrań zgromadzanych na dysku dekodera podstawowego, w tym do większości oferty 'nVOD box'.
     2. Zlecanie nagrań, kasowanie nagrań oraz ich zleceń i to zgodnie ze sposobami dostępnymi w dekoderze podstawowym (ITI-5720ST).
     3. Zaawansowana funkcja przekazywania nagrań (link).
     4. Niemal identyczna obsługa obu dekoderów wyposażonych w nowoczesne menu ‘Carbo’®.
     5. Wspólne z dekoderem podstawowym listy ulubionych kanałów.
     6. Możliwość odbioru kanałów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (na obu dekoderach) bez potrzeby instalowania dodatkowych urządzeń (poza anteną).
     7. Możliwość zainstalowanie dekodera w miejscu, bez instalacji antenowej ([2]).
     W ofercie Multiroom Standard HD dekodery uzupełniające (ITI-5800S) nie uzyskują dodatkowych funkcji, a ich menu (Blue) różni się od dekodera podstawowego. Tylko dekoder podstawiony nagrywa i odtwarza nagrania oraz oferuje 'nVOD box'. Odbiór telewizji DVB-T wymaga instalacji dedykowanego Tunera USB DVB-T w dekoderach, które mają tę telewizję odbierać.
     Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2012-02-17, 12:05.

     Komentarz


     • #6
      FAQ – Podstawowe zasady instalacji Multiroom [6].

      Czy w Multiroom Premium będę mógł odbierać kanały nadawane przez satelitę Astra?

      Odbiór kanałów nadawanych z satelity Astra 19,2E wymaga przygotowania odpowiedniej instalacji antenowej (link). Przy Multiroom Premium HD dekoder podstawowy musi uzyskać dostęp do sygnałów z satelity Astra dla obu wejść antenowych.
      Dla dekodera uzupełniającego sygnał z satelity Astra nie jest potrzebny. Przy odbiorze kanałów z satelity Astra 19,2E korzysta on z sygnału odbieranego przez dekoder podstawowy (Czarny), który przekazywany jest siecią Ethernet.
      Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2012-02-24, 13:12.

      Komentarz


      • #7
       FAQ – Podstawowe zasady instalacji Multiroom [7].

       Czy w Multiroom Standard będę mógł odbierać kanały nadawane przez satelitę Astra?

       W Multiroom Standard HD dekodery działają w dużym stopniu niezależnie od siebie, więc ich potrzeby dotyczące sygnałów antenowych (i możliwości) są takie same jak dekoderów działających osobno. Jeśli przygotujemy dla danego dekodera instalację antenową (link) pozwalającą na odbiór sygnałów z satelity Astra 19,2E - odpowiedź jest twierdząca.
       Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2012-02-17, 12:09.

       Komentarz


       • #8
        FAQ – Podstawowe zasady instalacji Multiroom [8].

        W mojej sytuacji wykonie kablowej sieci Ethernet łączącej dekodery jest kłopotliwe. Chciałbym połączyć dekodery bezprzewodowo, przez WiFi.

        Wymagania dotyczące przepustowości sieci Ethernet dla usługi Multiroom Standard HD są wielokrotnie niższe niż dla Multiroom Premium HD. W tej drugiej poprzez sieć transmitowany jest strumień danych obrazu (HD) oraz dźwięku. Starsze standardy sieci WiFi mają zbyt małą przepustowość (znacznie niższą niż deklarowana w reklamach), a najnowsze (standard ‘n’) radzą sobie przy odgraniczonej odległości i przy braku zakłóceń radiowych. Łatwiej zbudować sieć bezprzewodową łączącą dekodery dla usługi Multiroom Standard HD, gdzie jedynym wymaganiem jest pewność połączenia.
        Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2012-02-17, 12:08.

        Komentarz


        • #9
         FAQ – Podstawowe zasady instalacji Multiroom [9].

         Jeśli instalacja sieci łączącej dekodery nie będzie jeszcze gotowa, to czy będę korzystać z telewizji n?

         Dekoder podstawowy będzie działał bez połączenia siecią Ethernet z dekoderami uzupełniającymi. Warunkiem jest podłączenie instalacji antenowej i zakończenie procesu aktywacji.
         Dekodery uzupełniające wymagają połączania z dekoderem podstawowym. Mogą zadziać samodzielnie w początkowej fazie aktywacji, ale po jej zakończeniu łączność z dekoderem podstawowym jest warunkiem ich działania.

         Komentarz


         • #10
          FAQ – Podstawowe zasady instalacji Multiroom [10].

          Korzystam z domowej sieci LAN rozdzielającej internet. Czy dla potrzeb multiroom będą musiał zbudować drugą sieć?

          Warto skorzystać z istniejącej sieci (w razie potrzeby rozbudowując sieć o switch) i podłączyć* do niej dekodery (w podobny sposób jak komputery). Po po podłączeniu do internetu dekodery oferują dodatkowe usługi. Na przykład dekoder podstawowy uzyska dostęp do serwisów: 'YouTube', 'nVOD net', 'nPortal'.

          * - w przypadku 'Multiroom Premium HD' należy wypełnić warunek opisany w FAQ, co zapewni niekłóconą transmisję między dekoderami.
          Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2012-02-28, 15:47.

          Komentarz

          Pracuję...
          X
          nc+