Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

brak kilku AXN-ów i FOX-ów

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• kisielku
    założył(a) wątek brak kilku AXN-ów i FOX-ów

brak kilku AXN-ów i FOX-ów

witam!
    Mam czarnego boxa bez turbo, podłączone 2 ant. i często od kilku dni na wszystkich AXN i FOX oraz Discovery World i Sience pokazuje "proszę upewnić się czy dekoder jest prawidłowo podłączony" (na kanałach HD) a na SD tnie obraz jakby mieszał kilka kanałów, czasem wyskakuje brak dostępu
    Diagnostyka na tych kanałach pokazuje
    Ant 1 siła 80, jakość 70-80 Ber 0,0E0
    At 2 siła 25 jakość 0 Ber 0,0E0

Na dobrych kanałach
    Ant 1 S80, J60 BER 0,0E0
    Ant 2 S45, J65 BER 0,0E0

Resetowałem wyjmując wtyczkę z prądu już pewnie z 10 razy
    Dodam że w innym pokoju pod tą samą antenę (konwerter quad) mam białego i tak jest wszystko ok na AXDHD S80, J75

Ktoś ma jakieś pomysły??
    Ostatni raz edytowany przez kisielku; 2011-02-10, 12:02.

• tzk1974
    replied
    napisał(a) marekz Zobacz post
    Mam u siebie podobne zjawisko. Brak kanałów 32, 33, 35, 47, 48, 79. Kanał 131 jest odbierany OK (czyli to nie problem z 22 kHz).
    Mam podobny problem z kanałami 32, 33, 35, 48, 79 ale tylko na białym dekoderze (w tym samym czasie na czarnym działa bez problemu z poziomem sygnału 70/100 ) i z tego co zauważyłem problem występuje wieczorem.
    Ostatni raz edytowany przez tzk1974; 2011-04-09, 21:36.

Leave a comment:

• marekz
    replied
    napisał(a) ibot Zobacz post
    Co to znaczy jakosć przeciętnie 60% ???
    Mam dla wszystkich od k1. do k.130 , siła=92, j=100.
    --------------------------------------------------------------------
    Triax110, Golden Interstar 204S Platinum, 15mb przeciętnego kabla, CLRA uturbiony.
    To znaczy, że czasami 30% a czasami 80%. U mnie parametr jakość nie jest dla tego tp stały, a zmienia się dość dynamicznie. Jest to jednak i tak gigantyczny postęp w porównaniu do poprzednio posiadanego przeze mnie białego dekodera, kiedy to po zmianie tp te kanały u mnie zupełnie zniknęły (co nie przeszkadzało temu aby na większości kanałów z innych transponderów parametr jakość był w okolicy 90%-100%). Było to zresztą przyczyną wypowiedzenia przeze mnie umowy. Na próbę wziąłem nową umowę z nowym tunerem i jest ok.
    Parametr 'siła' jest natomiast względnie stały i dla tego tp wynosi około 10%. Dla innych tp jest wyższy.

Leave a comment:

• Twonk
    replied
    Jakość 60 to trochę mało... Nie rozumiem waszych problemów - po prostu trzeba antenę dobrze wyregulować i tyle. Ja przy antenie 80 na każdym kanale mam siłę 90/jakość 100.

Leave a comment:

• ibot
    replied
    Co to znaczy jakosć przeciętnie 60% ???
    Mam dla wszystkich od k1. do k.130 , siła=92, j=100.
    --------------------------------------------------------------------
    Triax110, Golden Interstar 204S Platinum, 15mb przeciętnego kabla, CLRA uturbiony.

Leave a comment:

• marekz
    replied
    Informacja dla potomnych. Po wymianie tunera na czarny CLRA, bez żadnych manipulacji z multiswitchem, anteną i konwerterem kanały z tego transpondera powróciły z jakością przeciętnie około 60%.

Leave a comment:

• Dzejkop
    replied
    Jakieś pomysły?

Leave a comment:

• koz
    replied
    Przy takiej korekcie tych ustawień np 10590 MHz czy 10610 MHz w moim przypadku albo nie ma kanałów wcale przy 10590MHz albo brakuje kanałów przy 10610 MHz

Leave a comment:

• Dzejkop
    replied
    Wziąłem dual i zmieniłem tak jak mówiłeś - na 10610 a następnie 10590. FOXy i AXN nie działają dalej. Poprawiło się za to zaskakiwanie innych programów z modulacji 8PSK. Bo zdarzało się, że po włączeniu dekodera (był wył. z prądu i włączyłem go) na TVP HD i innych kanałach w HD też był ten komunikat i czasam on tam wyskakuje (czy będzie? nie wiem ) ale na tyle rzadko i na tyle szybko znika, że nie zwracam jakoś zbytnio na to uwagi. No ale FOXy i AXN irytują.

Leave a comment:

• nOlsbit
    replied
    Witam.
    Zaś jeśli wezmę z AXN HD na Kino Polska i znów na AXN HD to znowu komunikat Brak Sygnału i czekanie.
    Możesz spróbować zmienić nieco częstotliwość "pasmo wysokie" w ustawieniach "Konfiguracja LNB" (link). Wypróbuj zmiany co 10 MHz powyżej i poniżej 10600 MHz. To pozwala skorygować odstrojenie konwertera (heterodyny).
    Jeśli przyczyną problemu nie jest takie odstrojenie, to poprawy nie będzie.

Pozdrawiam.

nOlsbit

Leave a comment:

• Dzejkop
    replied
    napisał(a) nOlsbit Zobacz post
    Witam.
    Napisz jaki to typ dekodera (najlepiej podaj 4 pierwsze litery nr seryjnego - znajdziesz w menu).

Pozdrawiam.

nOlsbit
    Jest to nBox BSKA (biały).

Leave a comment:

• nOlsbit
    replied
    Witam.
    napisał(a) Dzejkop Zobacz post

Siła sygnału 85-92. Jakość (w ustawienia-antena) 56-74. Antena 70 po polsacie. Ber obecnie 7.1E-3.
    Napisz jaki to typ dekodera (najlepiej podaj 4 pierwsze litery nr seryjnego - znajdziesz w menu).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Leave a comment:

• Dzejkop
    replied
    Zrestartowałem z tego ukrytego menu (Setup i 0 (...) ) - nic nie dało. Kanały tamte nadal mają problem.

Leave a comment:

• Dzejkop
    replied
    Sąsiad z tym zestawem będzie dopiero za tydzień. Da się teraz coś zrobić?

Leave a comment:

• M4rKo
    replied
    napisał(a) Dzejkop Zobacz post
    ........
    Co do tego żebym gdzieś sprawdził - zestaw który jest ustawiony pod TNK się nada?
    Jeśli antena jest poprawnie ustawiona to powinno wystarczyć.

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+