Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

FAQ – podłączenia w Multoroom Premium HD.

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • FAQ – podłączenia w Multoroom Premium HD.

  Jakie dekodery mogą współpracować w systemie Multiroom Premium HD?

  Wymagane są dwa dekodery:
  1. Turbodekoder HD, czyli dekoder ITI-5720SX (oznaczony nr CLRA…) – pełni rolę Master (‘Czarny’)
  2. Dekoder ITI-2850ST (oznaczony nr CSTA…) lub dekoder ITI-2849ST (oznaczony nr DGCB…) – pełni rolę Slave (‘Biały’)

  Oprogramowanie pobrane przez dekodery z satelity od 24 listopada 2010 r. obsługuje funkcje nMultiroom. Zestaw funkcji związanych z multiroom w Turbodekoderze HD (na ilustracji) staje się dostępny dopiero po aktywacji usługi (tu szczegółowy opis).
  Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 13:27.

 • #2
  FAQ – podłączenia w Multiroom Premium HD [2].

  Posiadam dekoder turbo podłączony do anteny satelitarnej z konwerterem Twin. Konwerter nie posiada wolnych wyjść do podłączenia następnego dekodera. Czy będę musiał zmienić konwerter?

  Do działania Multiroom Premium HD wystarczą dwa sygnały z anteny satelitarnej podłączone do ‘Czarnego’ dekodera. Kanały telewizji satelitarnej na ‘Białym’ dekoderze będą dostępne dzięki połączeniu siecią LAN stosowaną powszechnie do łączenia komputerów (‘Biały' skorzysta z anteny ‘Czarnego’). Czyli Biały dekoder można zainstalować w miejscu gdzie nie można zainstalować anteny satelitarnej (!). Warunkiem jest wydajna sieć LAN (Ethernet).

  Na ilustracji kabel (tzw. skrętka UTP kategorii 5) łączy gniazdka ETHERNET w dekoderach (może to być standardowy kabel, czyli bez „skrosowania”).  Uwagi:
  • Oba sygnały antenowe muszą być podłączone do Czarnego dekodera (podłączenie po jednym sygnale z anteny satelitarnej do Czarnego i Białego dekodera nie jest akceptowane).
  • Podłączenie sygnału z anteny satelitarnej do ‘Białego’ dekodera jest zalecane przy intensywnym użytkowaniu zestawu Multiroom Premium HD (FAQ [5]).
  • Połaczenie sieciowe dekoderów jest warunkiem niezbędnym, nawet jeśli do Białego dekodera podłączymy sygnał antenowy ( Brak połączenia sieciowego umożliwia korzystanie z dekodera podstawowego..
  • Zamiast bezpośredniego połączenia dekodera kablem Ethernet (na ilustracji) sugerujemy podłączenie dekoderów do domowej sieci internatowej [3, 8].To pozwoli korzystać z usług oferowanych przez dekodery, dostępnych po podłączeniu do internetu.
  Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 13:28.

  Komentarz


  • #3
   FAQ – podłączenia w Multiroom Premium HD [3].

   Gniazdko ETHERNET w dekoderze Turbo mam zajęte, bo podłączyłem internet. Jeśli podłączę tam drugi dekoder, to stracę funkcje internetowe? Czy można ten problem rozwiązać?

   Połączenie dekoderów nie musi być bezpośrednie. Można podłączyć dekodery do „rozdzielacza” (switch), do którego wejścia doprowadzony jest internet. W ten sposób oba dekodery uzyskają dostęp internetu.
   W switch („rozdzielacz”) wyposażone są standardowe routery służące do rozdzielania internetu na kilka komputerów, więc można skorzystać z wolnych gniazdek.
   Wymogiem jest podłączenie kabli prowadzących od dekoderów do gniazd tych samych urządzeń (switch, router).

   Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 13:28.

   Komentarz


   • #4
    FAQ – podłączenia w Multiroom Premium HD [4].

    Jeśli nie podłączę dekoderów do internetu to czy będę mógł korzystać z nMultiroom?

    Podłączenie dekoderów do internetu nie jest konieczne, ale niektóre funkcje dekoderów nie będą działać.
    Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2012-01-27, 22:42.

    Komentarz


    • #5
     FAQ – podłączenia w Multiroom Premium HD [5].

     Dlaczego zalecane jest podłączenie sygnału antenowego do białego dekodera ?

     Multiroom, gdzie nie podłączono sygnału antenowego do Białego dekodera ([3]), będzie dysponował więc dwoma sygnałami antenowymi ([1] i [2]) i te dwa sygnały rozdzielane będą na trzy funkcje:
     1. Oglądanie telewizji satelitarnej na TV podłączonym do czarnego dekodera
     2. Oglądanie telewizji satelitarnej na TV podłączonym do białego dekodera
     3. Nagrywanie (na dysku 'Czarnego' dekodera)

     Próba jednoczesnego uruchomienia wszystkich funkcji ujawni ograniczenia w dostępie do kanałów telewizyjnych. Przy dwóch sygnałach antenowych (podłączone do ‘Czarnego’ dekodera!) można odbierać tylko dwa różne transpondery satelitarne. Przy próbie odbioru kanału przekazywanego przez trzeci transponder, dekoder wyświetli propozycje rozwiązania konfliktu (link). Może być to przerwanie nagrywania, przejęcie dostępu do sygnału od drugiego dekodera (przerwanie oglądania programu jego użytkownikowi). Użytkownicy ‘Czarnego’ i ‘Białego’ dekodera mogą przesyłać nawzajem komunikaty na ekrany telewizorów w celu uzgodnienia dalszego postępowania (link). Oczywiście rozwiązaniem jest także rezygnacja z oglądania wybranego programu i wybranie kanału przekazywanego przez dwa odbierane transpondery, albo w zamian skorzystanie nagrań lub VOD, albo oglądanie telewizji naziemnej DVB-T.

     Po podłączeniu sygnału z anteny satelitarnej do Białego dekodera ([3]), wyliczone wyżej trzy funkcje, które realizuje multiroom, nie będą konkurować o dostęp do sygnału antenowego przy próbie uruchomienia wszystkich jednocześnie (nie będzie ograniczeń poza wyjątkiem).     Połączenia „1” i „2” są niezbędne, natomiast połączenia „3” i „4” nie są konieczne. Połączenie „3” udostępnia dekoderom dodatkowy tuner potrzebny do nagrywania innych programów niż oglądane. Może być to połączenie z drugą anteną satelitarną (na ilustracji połączenie z konwerterem Quad).
     Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 13:29.

     Komentarz


     • #6
      FAQ – podłączenia w Multiroom Premium HD [6].

      Przy pomocy dekodera ITI-2850ST odbieram naziemną telewizję cyfrową DVB-T. Czy dzięki połączeniu dekoderów można będzie oglądać telewizję DVB-T również na dekoderze Turbo?

      Tak. ‘Biały’ dekoder udostępni sygnały naziemnej telewizji cyfrowej dla dekodera ‘Czarnego’. Programy telewizji naziemnej można nagrywać inicjując nagrywanie z dowolnego dekodera.
      Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2012-01-27, 22:43.

      Komentarz


      • #7
       FAQ – podłączenia w Multoroom Premium HD [7].

       Czy wystąpią ograniczenia w dostępie do kanałowe kanałów DVB-T, na przykład kiedy będę chciał oglądać różne kanały DVB-T.

       W ramach tego samego multipleksu będzie można oglądać dwa różne programy i jednocześnie nagrywać trzeci.
       Jeśli potrzebny będzie jednoczesny dostęp do innego multipleksu rozwiązaniem będzie zainstalowanie w ‘Czarnym' dekoderze Tunera DVB-T USB (urządzenie dedykowane dla nbox) i podłączenie anteny telewizji naziemnej.
       Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2012-01-27, 21:46.

       Komentarz


       • #8
        FAQ – podłączenia w Multiroom Premium HD [8].

        Jak wygląda rozbudowana instalacja Multoroom Premium HD? Jak można ją wkomponować w domową sieć internetową?

        Wybrane szczegóły przedstawione są na rysunku:        Na ilustracji laptop podkreśla tylko związek instalacji nMultiroom z połączeniem internetowym.
        • Połączenia „1” i „2” są niezbędne, natomiast połączenia „3” i „4” nie są konieczne. Połączenie „3” udostępnia dekoderom dodatkowy tuner potrzebny nagrywania innych programów niż oglądane. Może być to połączenie z drugą anteną satelitarną (na ilustracji połączenie z konwerterem Quad).
        • Adresy IP w sieci LAN są przykładowe. Najlepiej jeśli router przydziela adresy automatycznie (serwer DHCP), bo wtedy dekodery mogą skorzystać z konfiguracji automatycznej połączenia między dekoderami (LAN). Zasadą jest podłączenie obu dekoderów do wyjść tego samego routera lub switch-a. Wtedy transmisje realizowane przez inne urządzenia sieciowe nie wpłyną na jakość połączenia między dekoderami.

        Może być użyty zestaw antenowy odbierający także sygnały z satelity Astra 19,2E, ale konieczne jest, by z obu połączeń ( „1” i „2”) dekoder mógł odbierać sygnały z satelitów Hot Bird oraz Astra.
        Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 13:30.

        Komentarz


        • #9
         FAQ – podłączenia w Multiroom Premium HD [9].

         Podłączyłem internet do dekodera Turbo korzystając w WiFi. Czy mogę połączyć do mojej sieci WiFi także dekoder IT-2850ST i uruchomić nMultiroom ?

         Parametry połączenia sieciowego za pośrednictwem typowej sieci WiFi są niewystarczające do prawidłowego działa nMultiroom. Szczególnie w przypadku programów HD może zobaczyć efekty niewystarczającej jakości połączenia między dekoderami.         Zalecamy połączenie przewodowe dekoderów z urządzeniem dostępowym WiFi (tryb „Client”) o ile posiada wolne gniazdo LAN, a jeśli nie, uzupełnienie instalacji o switch.
         Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 13:31.

         Komentarz


         • #10
          FAQ – podłączenia w Multiroom Premium HD [10].

          Czy połączenie sieciowe między dekoderami może być wykonane w technologii Home PLUG (PLC)? Przez sieć elektryczną doprowadzam internet do dekodera Turbo i działa dobrze.

          Nie można ocenić parametrów konkretnego połączenia PLC. Parametry poszczególnych urządzeń różnią się i zależą od konkretnej instalacji elektrycznej, z której korzystają.
          Dekodery pozwalają sprawdzić jakość połączenia w menu "Diagnostyka Multiroom" (czerwone okienko to wynik negatywny).

          Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 13:31.

          Komentarz


          • #11
           FAQ – podłączenia w Multiroom Premium HD [11].

           Czy z 'Czarnego' dekodera będę miał dostęp do dysku USB podłączonego do 'Białego'?

           Obydwa dekodery korzystają z wewnętrznego dysku Turbodekodera HD ('Czarnego'). Dyski zewnętrzne nie są obsługiwane.
           Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2012-01-27, 22:45.

           Komentarz


           • #12
            FAQ – podłączenia w Multiroom Premium HD [12].

            W obu pokojach , gdzie planuję zainstalować dekodery mam doprowadzone po jednym kablu od anteny satelitarnej. Są tam także czynne gniazdka sieci LAN. Czy istniejące instalacje pozwolą na uruchomienie Multiroom Premium?

            Instalacja nie spełnia warunków minimalnych określonych w odpowiedzi na pytanie #2. W przypadku Multoroom Premium HD do głównego dekodera (‘Czarnego’) muszą być podłączone dwa sygnały z anteny satelitarnej. Już w początkowej fazie aktywacji multiroom ‘Czarny’ dekoder przypomni o tym wyświetleniem komunikatu:            Potrzebna jest rozbudowa instalacji antenowej (doprowadzenie dodatkowego kabla z sygnałem z anteny satelitarnej) lub skorzystanie z oferty Multiroom Standard HD.
            Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 13:32.

            Komentarz

            Pracuję...
            X
            nc+