Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mierniki

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Mierniki

Witam mam pytanie chodzi mi o miernik typu http://allegro.pl/item1087139271_mie...d_hq_1531.html

i czy jest możliwość ustawić na N-kę lub polsat itd...

bo dziwne było to że jak miałem Polsat to mi wychodziło że Polsat jest bardziej wymagający o jakość sygnału jak miałem czasze 8x a jak dałem n-kę to sygnał był o niebo lepszy

napisał(a) Cinmar Zobacz post
    Witam mam pytanie chodzi mi o miernik typu ........i czy jest możliwość ustawić na N-kę lub polsat itd...
    bo dziwne było to że jak miałem Polsat to mi wychodziło że Polsat jest bardziej wymagający o jakość sygnału jak miałem czasze 8x a jak dałem n-kę to sygnał był o niebo lepszy
    Po co Ci wydawać pieniądze na taki miernik. Stosuje się je przeważnie tylko do wstępnego ustawiania anteny. Do ostatecznego dokładnego ustawienia wystarczają systemy pomiaru zastosowane w dekoderach.

Komentarz

napisał(a) olo46 Zobacz post
      Po co Ci wydawać pieniądze na taki miernik. Stosuje się je przeważnie tylko do wstępnego ustawiania anteny. Do ostatecznego dokładnego ustawienia wystarczają systemy pomiaru zastosowane w dekoderach.
      No pewnie po co jak za mówiłem fachowca dzięki temu ustawił mi idealnie parę minut , kilka lat temu ,później były inne bajery i wyszło że muszę kupić takie cacko .... niż wołać kogoś może logika ?!

Komentarz

Jeżeli sam wiesz lepiej to po co pytasz?

Komentarz

No pewnie po co jak za mówiłem fachowca dzięki temu ustawił mi idealnie parę minut , kilka lat temu ,później były inne bajery i wyszło że muszę kupić takie cacko .... niż wołać kogoś może logika ?!
          Nie musisz nikogo wołać ani kupować żadnego miernika, miernik jest wbudowany w dekoder.
          JAKI SENS MA FORUM, NA KTÓRYM PYTANIA SĄ USUWANE LUB POZOSTAJĄ BEZ ODPOWIEDZI?

Komentarz

najlepszym miernikiem jest tuner analogowy + TV w zasiegu oka

no ale na HB jest chyba tylko jeden kanal co nadaje w analogu,
            za to na A kilkanascie - wiec Astre ustawia sie w 1 minute, a HB znacznie dluzej
            w polskiej TV nie ma co oglądać, chyba, że płacisz relatywnie 3 x więcej niz bogaty Szwed, Francuz, Holender, Brytol czy Niemiec, a polskie FTA to rekord światowego dziadostwa

Komentarz

proszę, kolega chciał wołać logika, trochę to trwało ale się udało.
              Logik jak żywy : http://www.pixmania.pl/pl/pl/logik/1963/marque.html

też niezłe cacka

p.s. jeżeli uznacie że to spam, proszę usunąć ten post , oczywiście tylko mój post, pozostałe powyżej proszę pozostawić

Komentarz

Tak naprawde zeby ustawiac dobrze antene to nei miernikiem typu sat finder tylko analizatorem widma.
                CLRA CARBO x 2
                MR Premium
                TNK HD
                dsb 606 po nauce latania
                i kilka innych mniej istotnych sprzetow ;)

Komentarz

napisał(a) nerwus62 Zobacz post
                  proszę, kolega chciał wołać logika, trochę to trwało ale się udało.
                  Logik jak żywy : http://www.pixmania.pl/pl/pl/logik/1963/marque.html

też niezłe cacka .....
                  Kolegi się nie czepiam jak z nerwów dać komuś to można zawsze nie chcący że spanie talerz i w tedy tym sprzętem można coś po robić

wiem wiem jest LCD ...

Komentarz

napisał(a) szybki_jozek Zobacz post
                    najlepszym miernikiem jest tuner analogowy + TV w zasiegu oka
                    no ale na HB jest chyba tylko jeden kanal co nadaje w analogu,
                    za to na A kilkanascie - wiec Astre ustawia sie w 1 minute, a HB znacznie dluzej
                    Ta porada jest mało przydatna, ale tylko z uwagi na to, że bardzo niewiele osób posiada jeszcze taki tuner. Ja przy pomocy takiego tunera ustawiałem swoje anteny dwa razy i kilka anten w rodzinie. Do dziś nikt nie ma zastrzeżeń. Niedługo chyba ma zniknąć ostatni analogowy kanał z HB.

Komentarz

Witam.
                      Witam mam pytanie chodzi mi o miernik typu http://allegro.pl/item1087139271_mie...d_hq_1531.html

i czy jest możliwość ustawić na N-kę lub polsat itd...
                      .
                      Przeczytaj FAQ. Niestety w przy nowszych dekoderach nie można skorzystać z pomiaru BER - trzeba oprzeć ustawienie na wyniku parametru "Jakość"" (link).
                      Zakup podobnego miernika może być uzasadniony w przypadku serwisu, który wiele razy przeprowadza wyszukiwanie satelity - skraca czas tej operacji, a jeśli miernik jest dostatecznie czuły stabilny, powala wyregulować elewację i azymut (w tym kontrolować dokręcanie śrub mocujących do masztu, które niemal zawsze nieznacznie zmieniają ustawienie anteny). Ostateczną regulacją (FAQ [12]) należy przeprowadzić przy odbiorze sygnału z transponderów standardu 8PSK DVB-S2 na podstawie wyniku BER (parametru "Jakość") (link).
                      W przypadku małych anten (mniej niż 80 cm) należy sprawdzać parametry sygnału ze wszystkich transponderów 8PSK DVB-S2 używanych przez telewizję n, a w szczególności transpondera 10834V (np. kanał 26).

Pozdrawiam.

nOlsbit

Komentarz

Siemka kupiłem miernik ale ten sprzed zamiast pokazywać ile jest sygnału to pokazuje jak blisko jestem miernika .... podłączonego do talerza ....

może jakaś podpowieć

Komentarz

Siemka kupiłem miernik
                          Poprzednia podpowiedź brzmiała: nie kupuj miernika. Po co Ci więc kolejna?
                          JAKI SENS MA FORUM, NA KTÓRYM PYTANIA SĄ USUWANE LUB POZOSTAJĄ BEZ ODPOWIEDZI?

Komentarz

napisał(a) Jarosław K. Zobacz post
                            Poprzednia podpowiedź brzmiała: nie kupuj miernika. Po co Ci więc kolejna?
                            Chciałeś powiedzieć zależy jaki kupisz CINMAR miernik

Komentarz

To ie jest żaden profesjonalny miernik tylko jakiś badziew dobry miernik to ok 1,5 tys PLN Lepiej wezwać serwisanta z profesjonalnym sprzętem ustawi antenę raz a dobrze i będzie spokój przez następnych kilka lat.
                              Turbo CLRA + biały + TNK
                              Triax TD-80+Triax quad

Komentarz

Pracuję...
                              X
                              nc+