Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Już żałuje, że zmieniłem na N

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

napisał(a) EdiEd Zobacz post
    Napisze tylko jeszcze raz dla tych wszystkich fachowców od instalacji anten, że od początku istnienia n-ki mam 60. po C+ i nigdy, ale to przenigdy żaden śnieg, wiatr, mgła, gołoledź, deszcz (za wyjątkiem oberwania chmury), plamy na słońcu (oprócz sun outage), wybuch supernowej, kometa Halleya, itp. nie spowodowała spadku jakości poniżej 50% dla np. AXN, co więcej w trakcie wspomnianego sun outage ustaliłem empirycznie, że AXN dla jakości 10% (!) ciągle wykazywał brak jakichkolwiek zacięć. Tyle praktyki, a Wy możecie dalej się niezdrowo podniecać swoją wiedzą teoretyczną.
    No i co chcesz przez to udowodnić??
    Przecież było jasno powiedziane ze da się używać 60tki tylko ze mogą być problemy z którymi nie trzeba się borykać jak ma się 80ke lub większy talerz.

Ale jak komuś szkoda parę groszy na nowy talerz i ewentualnie nowy konwt. i lubi kombinacje alpejskie z ustawieniami anteny to proszę bardzo.

Komentarz

napisał(a) hal9001 Zobacz post
      No i co chcesz przez to udowodnić??
      Przecież było jasno powiedziane ze da się używać 60tki tylko ze mogą być problemy z którymi nie trzeba się borykać jak ma się 80ke lub większy talerz.

Ale jak komuś szkoda parę groszy na nowy talerz i ewentualnie nowy konwt. i lubi kombinacje alpejskie z ustawieniami anteny to proszę bardzo.
      Ja nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać, no może tylko tym, którzy się uparli, że nie mam prawa odbierać poprawnego sygnału, bo mam 60. A dla Twojej wiadomości powiem tylko, że moje kombinacje alpejskie z ustawieniem anteny trwały około 15 minut. Rozumiem, że gdybym miał 80., to wystarczyłoby, żebym ją wsadził w uchwyt i już?
      CLRA/CARBO -> HDMI(DVI) -> Panasonic Viera TX-P42G20E; S/PDIF -> Panasonic AV Control Receiver SA-HT15

Komentarz

napisał(a) EdiEd Zobacz post
        Ja nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać, no może tylko tym, którzy się uparli, że nie mam prawa odbierać poprawnego sygnału, bo mam 60. A dla Twojej wiadomości powiem tylko, że moje kombinacje alpejskie z ustawieniem anteny trwały około 15 minut. Rozumiem, że gdybym miał 80., to wystarczyłoby, żebym ją wsadził w uchwyt i już?
        nie przesadzaj, nawet przy dokrecaniu srob trzeba kontrolowac parametry w przypadku wiekszych niz 60 anten.
        Nikt nie pisal ze nie ma prawa odbierac, pisalem jedynie ze ok 3 lata temu tvn hd test na takowej nie chodzil i tyle, dzisiaj nie wiem jak jest bo nikt juz takich nie stosuje
        Canal+Gold: Canal+(6), HBO, History za: 79 zł

Komentarz

napisał(a) smieszny0007 Zobacz post
          Nie wiem jaka masz sile i jakosc, wiem tylko ze w Krakowie, zaden fachowiec instalacji nki na 60cm antenie by sie nie podjal.
          Wiec bzdur nie pisz ze ta wystarczy, skoro sam operator takowe wycofal i bazuje na antenach wiekszych, czyli 80 cm. Jesli 60 by wystarczyla to z oferty by ich nie wycofali.

Jakie dziwne dobrze pisze, patrz zdanie wyzej, za mala i tyle
          Gdzie Kraków a gdzie zachód Polski ? Bzdur kolego nie piszę w przeciwieństwie do Ciebie ja to przetestowałem a mam gdzieś krakowskich fachowców i kto co wycofał z oferty (obowiązku zakupu czasy nie ma) Więc można korzystać z 60-tki przy poprawnym ustawieniu.

napisał(a) mori Zobacz post
          Moze mi przypomnisz gdzie w watku o tym pisales, ze masz 72-76% sily i 100% jakosci, pisales jedynie o 72-76% sily, wiec zinterpretowalem prametr odpowiadajacy za polaczenie konwerter - dekoder.
          Nie filozuj oczywiscie ze parametr jakosc odpowiada za sile przekazu z satelity.
          Jak jest to takie oczywiste dla Ciebie, to dla czego źle interpretujesz ? Filozofia ?

Komentarz

napisał(a) mori Zobacz post
            nie przesadzaj, nawet przy dokrecaniu srob trzeba kontrolowac parametry w przypadku wiekszych niz 60 anten.
            Nikt nie pisal ze nie ma prawa odbierac, pisalem jedynie ze ok 3 lata temu tvn hd test na takowej nie chodzil i tyle, dzisiaj nie wiem jak jest bo nikt juz takich nie stosuje
            No właśnie nie wiesz a tym bardziej twierdzisz, że nikt takich nie stosuje Parametry nadawanych programów mogą zmienić się w ciągu paru chwil o czym przekonaliśmy się już nie raz i wcale nie była to wina pogody

Komentarz

napisał(a) MaroKR Zobacz post
              No właśnie nie wiesz a tym bardziej twierdzisz, że nikt takich nie stosuje Parametry nadawanych programów mogą zmienić się w ciągu paru chwil o czym przekonaliśmy się już nie raz i wcale nie była to wina pogody
              Nie stosuje w tym slowa znaczeniu ze nie ma ich w ofercie, jesli komus została takowa to moze sobie ja zastosowac jak tam sobie chce, nie mowie ze jestem wszechwiedzacy, z 60 mialem do czynienia jedynie wowczas gdy znajoma ja kupila, i mieliśmy z nia cholendarne klopoty. W sklepie ze sprzetem satelitarnym, nawet gosciu nie chcial slyszec o ustawianiu nki na 60 mowil ze w glogowie to nie mozliwe chociaz by sie zesral nie ustawi TVNu (test w HD), po zainstalowaniu 80, odbior byl bez zarzutow.
              Canal+Gold: Canal+(6), HBO, History za: 79 zł

Komentarz

Gdzie Kraków a gdzie zachód Polski ? Bzdur kolego nie piszę w przeciwieństwie do Ciebie ja to przetestowałem a mam gdzieś krakowskich fachowców i kto co wycofał z oferty (obowiązku zakupu czasy nie ma) Więc można korzystać z 60-tki przy poprawnym ustawieniu.
                Wlasnie rozmawialem z kuzynem ktory mieszka we Wrocławiu a to południowy-zachód Polski kolego, i powiedział ze absolutnie nie ma mozliwości uzywania 60 we Wrocławiu, nawet na Cyfrze a ci podobnie maja silniejszy niż N sygnał.

Gosciu u ktorego kupował Cyfre +, stwierdził ze technicznie nie jest możliwe i tyle, jesli chce prosze bardzo ale niech szuka sobie innego instalatora. Kuzyn ma tez znajomych ktorzy maja Nke, i ci stwierdzili ze owszem zainstalowac na upartego sie da, jednakże antena taka bardzo szybko traci sygnal i ten podczas deszczu czy opadow sniegu bardzo szybko zanika, zwlaszcza problem pojawia sie na kanale BBC HD.
                Apeluje o HISTORY HD.

Komentarz

Wlasnie rozmawialem z kuzynem ktory mieszka we Wrocławiu a to południowy-zachód Polski kolego, i powiedział ze absolutnie nie ma mozliwości uzywania 60 we Wrocławiu, nawet na Cyfrze a ci podobnie maja silniejszy niż N sygnał.

Gosciu u ktorego kupował Cyfre +, stwierdził ze technicznie nie jest możliwe i tyle, jesli chce prosze bardzo ale niech szuka sobie innego instalatora. Kuzyn ma tez znajomych ktorzy maja Nke, i ci stwierdzili ze owszem zainstalowac na upartego sie da, jednakże antena taka bardzo szybko traci sygnal i ten podczas deszczu czy opadow sniegu bardzo szybko zanika, zwlaszcza problem pojawia sie na kanale BBC HD.
                  Bo antena jest za mala. A co sa tacy co sie tego podejmuja, moze najlepiej niech instaluja na campingowych. Naprawde dusigrosze, lepiej instalowac na głownie niż wydac pare złoty na nowy talerz

Komentarz

Jak to sprawdziłeś, jeżeli mieszkasz w Krakowie (jak piszesz). Po dodaniu do oferty n-ki BBC HD opadów śniegu w Krakowie nie było.

Komentarz

A kuzyn to a kuzyn tamto..... jak przetestujesz to będziemy dalej dyskutować. W chwili obecnej nie masz żadnego argumentu by potwierdzić, że nie można ustawić 60-tki pod n'ką a powołujesz się na jakiegoś kuzyna i opady śniegu po dołączeniu BBC HD

Ja mieszkam na zachodzie 20 km od granicy i to przetestowałem a odbiór n'ki był poprawny.

Komentarz

do zeszlego miesiąca używałem n'druszlaka który dostałem niemal 3 lata temu i było wszystko ok. owszem, niewyłapywałem tvn hd test ale pomijajac to nie narzekałem zbytnio. mieszkam na podkarpaciu.

Komentarz

napisał(a) Yagger Zobacz post
                          Jak to sprawdziłeś, jeżeli mieszkasz w Krakowie (jak piszesz). Po dodaniu do oferty n-ki BBC HD opadów śniegu w Krakowie nie było.

A kuzyn to a kuzyn tamto..... jak przetestujesz to będziemy dalej dyskutować. W chwili obecnej nie masz żadnego argumentu by potwierdzić, że nie można ustawić 60-tki pod n'ką a powołujesz się na jakiegoś kuzyna i opady śniegu po dołączeniu BBC HD

Ja mieszkam na zachodzie 20 km od granicy i to przetestowałem a odbiór n'ki był poprawny.
                          W szkole czytac ze zrozumieniem nie nauczyli, napisalem ze kuzyn we Wrocławiu mieszka a nie w Krakowie, a to zachodnia Polska, i tam tez montażu na 60 cm antenach sie nie podejmuja, a co dopiero w Krakowie - to wschodnia Polska gdyby ktos nie wiedział.
                          NIe chce mi sie dalej prowadzic polemiki ktora nic nie wnosi. Dlaczego nikt z was specjalisci nie odniesie sie do problemow sprzed kilku lat, gdzie byl placz i lament odnosnie instalacji N na durszlakach.
                          Nikt nie pisal ze nie mozna, tylko ze moga byc problemy z niektorymi transponderami i tyle.
                          Apeluje o HISTORY HD.

Komentarz

W szkole czytac ze zrozumieniem nie nauczyli, napisalem ze kuzyn we Wrocławiu mieszka a nie w Krakowie, a to zachodnia Polska, i tam tez montażu na 60 cm antenach sie nie podejmuja, a co dopiero w Krakowie - to wschodnia Polska gdyby ktos nie wiedział.
                            NIe chce mi sie dalej prowadzic polemiki ktora nic nie wnosi. Dlaczego nikt z was specjalisci nie odniesie sie do problemow sprzed kilku lat, gdzie byl placz i lament odnosnie instalacji N na durszlakach.
                            Nikt nie pisal ze nie mozna, tylko ze moga byc problemy z niektorymi transponderami i tyle.
                            Dla czego mam odnosić się do historii ? Stwierdzam tylko fakt który przetestowałem na 60-tce po C+ i z całą stanowczością będę twierdził, że odbiór TNG jest możliwy na zachodzie Polski na antenach 60cm i przy tym można uzyskać siłę w granicach 72-76%

I jeszcze jedno nie ucz mnie historii i geografi sam lepiej przeczytaj swojego posta w którym napisałeś o BBC HD i opadach śniegu

Ps. @smieszny0007 ty na prawdę jesteś śmieszny i w dodatku jakie masz rozpoznanie w całej Polsce, a babcia nie próbowała nic z instalatorami ?
                            Ostatni raz edytowany przez M4rKo; 2010-06-13, 19:21.

Komentarz

Dekoder sprawdzony. Jest ok. Zmieniam więc sprzęt za oknem na 80.
                              Aha...opłaty nikt ode mnie nie chciał.

Komentarz

napisał(a) smooth Zobacz post
                                Dekoder sprawdzony. Jest ok. Zmieniam więc sprzęt za oknem na 80.
                                Aha...opłaty nikt ode mnie nie chciał.
                                Zmień całość czasza + konwerter

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+