Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nowa antena i dobre jej ustawienie

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Nowa antena i dobre jej ustawienie

Witam.
    Chcę od was poradę ponieważ zamierzam kupić antenę bo starą mam małą i sygnał jest słaby.
    Więc na co szczególnie zwracać uwagę przy ustawianiu anteny tak żeby ustawić ją jak najlepiej ?

Skoro nie wiesz, jak się ustawia antenę to zapewne nie potrzeba Ci kupować nowej tylko dobrze wyregulować posiadaną.
    JAKI SENS MA FORUM, NA KTÓRYM PYTANIA SĄ USUWANE LUB POZOSTAJĄ BEZ ODPOWIEDZI?

Komentarz

napisał(a) enderius Zobacz post
      Witam.
      Chcę od was poradę ponieważ zamierzam kupić antenę bo starą mam małą i sygnał jest słaby.
      Więc na co szczególnie zwracać uwagę przy ustawianiu anteny tak żeby ustawić ją jak najlepiej ?
      Ja osobiście to raczej skoncentrwał się na kupnie dobrej anteny, a montaż i ustawienie zlecił serwisowi.
      Bo wbrew pozorm różnca pomiedzy plastikowym "no-name" a stalowym "Triax'em" może być kolosalna - i to bynajmniej nie tylko w cenie.

Komentarz

napisał(a) Jarosław K. Zobacz post
        Skoro nie wiesz, jak się ustawia antenę to zapewne nie potrzeba Ci kupować nowej tylko dobrze wyregulować posiadaną.
        Jak najbardziej się z tym zgadzam. Ale jak chce kupić większą (bo pisze że ma małą) to niech kupi i montaż oraz ustawienie zleci fachowcowi (przez duże "F") nie patrząc na to że inny zrobi to za parę złotych taniej. To co wydaje się tańsze później często jest dwa razy droższe.
        Ostatni raz edytowany przez Yagger; 2010-05-16, 05:28.

Komentarz

napisał(a) enderius Zobacz post
          ...Więc na co szczególnie zwracać uwagę przy ustawianiu anteny tak żeby ustawić ją jak najlepiej ?
          Szczególnie należy zwrócić uwagę na ustawienie anteny, tak, żeby było jak najlepiej.
          CLRA/CARBO -> HDMI(DVI) -> Panasonic Viera TX-P42G20E; S/PDIF -> Panasonic AV Control Receiver SA-HT15

Komentarz

Dobre ustawienie anteny.

Witam.

Zasada jest prosta. Regulując jak opisano w FAQ [12] należy uzyskać najlepszy sygnał (najniższy BER, najlepszą "Jakość" na mierniku sygnału nbox). Przy nowszych dekoderach, które nie wskazują parametru BER (w potrzebnym zakresie) należy ustawić maksimum parametru "Jakość". W przypadku dekodera o nr CLRA... po uzyskaniu 100% przy odbiorze sygnału z transpondera podstawowego (link) należy kontynuować regulację po przełączeniu na słabiej odbierany transpondera standardu 8PSK DVB-S2 (10834V) np. program AXN (menu Diagnostyka). Jeśli i tu uda się i tu uzyskać "Jakość" 100% należy na czas dalszej regulacji zasłonić konwerter (materiałem półprzepuszczalnym fale radiowe (pokrywkę), co pozwoli kontynuować i uzyskać optymalne ustawienie. Optimum jest ważne, bo pozwala zachować odbiór przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych (opady), przyspiesza ściąganie VOD i aktualizacji oprogramowania oraz chroni przed problemami z nagrywaniem.

Pozdrawiam.

nOlsbit
            Ostatni raz edytowany przez nOlsbit; 2010-06-08, 00:30. Powód: literówka

Komentarz

Jak ustawić antenę dobre pytanie , ale jak masz dobrą i słoneczną pogodę to zobacz gdzie jest wschód między nim zachód...

jak nie masz dobrej pogody masz link http://www.dishpointer.com/

i podaj swoje namiary i zobacz na otoczenie jakie masz za oknem i próbuj w tym kierunku ustawiać

Ps. podałem ci link ze wszystkimi satelitami jakie nas otaczają

Komentarz

Pracuję...
              X
              nc+