Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

FAQ - nbox HDTV

Zwiń
Temat został zamknięty
X
Ten wątek został przyklejony.
X
X
 • Filtruj
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

 • #16
  FAQ - nbox HDTV [16].

  Do czego służy klawisz niebieski klawisz z literą "n" na pilocie?

  Jego działanie zależy od kontekstu:
  • Podczas oglądania programu jego użycie powoduje przełączenie na program oglądany poprzednio. Dzięki temu można szybko przełączać odbiór miedzy dwoma wybranymi programami.
  • Przy włączonym menu lub EPG jego użycie powoduje natychmiastowy powrót do oglądania programu telewizyjnego.
  • Przy wyborze nRadia jego użycie powoduje przejście do programów telewizyjnych.
  Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2009-05-14, 15:31.

  Komentarz


  • #17
   FAQ - nbox HDTV [17].

   Jak zmienić wersję językową i dodawać napisy do filmów?

   Zmiany przeprowadzamy w okienku OPCJE PROGRAMU (klawisz OPT na pilocie).   Wybrane opcje zostają one zapamiętane dla tego kanału telewizyjnego do czasu wyłączenia zasilania.
   Informacje o transmisji dodatkowego dźwięku i napisów przekazywane sąw postaci ikon na paseku informacyjnym.
   Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2015-03-05, 22:05.

   Komentarz


   • #18
    FAQ - nbox HDTV [18].

    Na niektórych programach nie mam fonii, ale jeśli zmienię połączenie z telewizorem z HDMI na scart, to dźwięk odbieram. Jaka jest przyczyna?

    Należy sprawdzić w ustawieniach dla telewizora (pyt. 3 – punkt 3 - Konfiguracja) i przestawić opcje „Dolby Digital” na „Nie”. Ustawienie "Tak" powoduje, że na programach które korzystają z przekazu fonii Doby Digital, przez złącze HDMI przekazywana jest fonia w takim formacie, jednak telewizory, nawet te wyposażone w odpowiedni dekoder, z reguły nie odbierają transmisji fonii w formacie DD przez złącze HDMI, co powoduje brak dźwięku. Standardy transmisji fonii (oraz obrazu) akceptowane przez telewizor możemy sprawdzić odczytując informacje o złączu HDMI w menu DIAGNOSTYKA (AC-3 oznacza fonię Dolby Digital).

    Opcję „Tak” wykorzystujemy podłączając do nbox zestaw audio z dekoderem DD i zestawem głośnikowym 5.1 (FAQ).

    Uwagi:
    • Wybór opcji "Dolby Digital - Tak" w oknie TELEWIZOR oznacza wyłączenie regulacji poziomu dźwięku (poza całkowitym wyłączeniem) na wyjściach cyfrowych dekodera (HDMI, SPIDIF).
    • Wybór opcji "Dolby Digital - Nie" w oknie TELEWIZOR i dźwięku DD w oknie OPCJE PROGRAMU (link) sprawia że fonia odbierana z satelity w formacie DD (AC-3) zostaje przekształcona (downmix) na fonię stereofoniczną (PCM) i w tej formie dostępna jest na wyściach cyfrowych dekodera (z regulacją głośności).
    Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 14:44.

    Komentarz


    • #19
     FAQ - nbox HDTV [19].

     W jaki sposób sprawdzić co nadawane jest na innych kanałach bez przerywania oglądania programu?

     Należy włączyć pasek informacyjny (klawiszem INFO)     i za pomocą pilota

     pionowymi klawiszami wybrać kanał dla którego ma zostać wyświetlona nazwa emitowanego programu (pasek informacyjny zmienia kolor). Pozioma prawa strzałka pozwalają sprawdzić nazwę następnej pozycji programu dla wybranego kanału.
     W tym czasie aktywny jest klawisz "OK", którego naciśnięcie zmienia oglądany program na wskazywany na pasku informacyjnym (na ilustracji byłby to program NSPORT HD).
     Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2015-03-05, 22:06.

     Komentarz


     • #20
      FAQ - nbox HDTV [20].

      Zmieniłem telewizor, podłączyłem do nbox kablem HDMI i teraz nie mam telegazety na programach z satelity. Dodam, że z naziemnej telewizji telegazeta działa.

      Złącze HDMI nie przekazuje sygnału telegazety tak jak w telewizja naziemna (i jak przez złącze SCART w nbox). Można jednak skorzystać z telegazety dzięki dekoderowi w nbox (uruchamiamy klawiszem TEXT na pilocie). Zdekodowana telegazeta w postaci obrazu przekazywana jest także złączem HDMI.
      Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2009-05-15, 12:45.

      Komentarz


      • #21
       FAQ - nbox HDTV [21].

       Co to jest EPG w nbox?

       EPG to skrót z języka angielskiego Electronic Programing Gide, co oznacza elektroniczny przewodnik po programach. Jest to jedna z usług telewizji cyfrowej pozwalająca na przekazywanie informacji o nazwie programu telewizyjnego, jego czasie trwania oraz krótkiego streszczenia. System EPG w telewizji n jest znacznie rozszerzony w stosunku do standardowej usługi w telewizji DVB. Po naciśnięciu klawisza EPG, na na ekranie telewizora zobaczymy listę kategorii programów zgodną z proponowanymi pakietami.       Po otwarciu zakładki z pakietem zobaczymy listę wchodzących w skład pakietu programów, a po prawej stronie poszczególne pozycje programowe emitowane aktualnie oraz przewidziane do emisji w ciągu kilku kolejnych dni.       Można przeczytać także krótkie opisy poszczególnych pozycji programowych (należy użyć klawisza INFO na pilocie).       Dwie dalsze zakładki w oknie KATEGORIE ułatwiają wyszukanie interesujących pozycji programowych. Pod zakładką POLECANE znajduje się lista pozycji programowych polecanych przez telewizję n, a zakładka WYSZUKIWANIE filtruje ze wszystkich kanałów telewizyjnych należących do pakietów programy z wybranych 7 kategorii (filmy, seriale, sport, rozrywka, publicystyka, popularno-naukowe, dziecięce-młodzieżowe)
       Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 14:44.

       Komentarz


       • #22
        FAQ - nbox HDTV [22].

        Czy mogę przełożyć kartę do innego nbox?

        Nie. Karta abonenta przypisana jest do konkretnego nbox.
        Uwaga:
        Z innymi odbiornikami satelitarnymi z czytnikiem katy Conax karta może umożliwić odbiór niektórych kanałów.
        Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-01-14, 15:09.

        Komentarz


        • #23
         FAQ - nbox HDTV [23].

         Czy mogę odłączyć kable od nbox na czas burzy?

         Tak. Należy najpierw wyjąć wtyczkę zasilacza z gniazdka sieciowego, a dopiero później można odłączyć pozostałe przewody.
         Podczas ponownego łączenia jako ostatnią należy włączyć wtyczkę zasilacza do gniazdka sieciowego 230V.
         Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2009-05-15, 15:06.

         Komentarz


         • #24
          FAQ - nbox HDTV [24].

          Czy podczas wyjazdu urlopowego mogę wyłączyć nbox z prądu?

          Tak. Można wyłączyć kierując się wskazówkami w odpowiedzi na poprzednie pytanie.
          Po dłuższym wyłączeniu nbox może nie być od razu gotowy do działania. Uprawnienia odbioru przekazywane są do karty abonenta w okresach miesięcznych. Podczas zwykłego użytkowania są zawsze przekazane na czas. Przy dłuższej przerwie start nbox może zatrzymać się na EKRANIE AKTYWACYJNYM i trzeba będzie poczekać na odebranie aktualnych uprawnień odbioru. Uruchomienie nbox może dodatkowo przedłużyć aktualizacja oprogramowania, która w normalnych warunkach przeprowadzana jest nocą.
          Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2009-06-09, 11:35.

          Komentarz


          • #25
           FAQ - nbox HDTV [25].

           Czy można sprawdzić ważność uprawnień odbioru?

           Tak. Informacje można odczytać w oknie INFORMACJA O KARCIE. Włączamy menu (klawisz SETUP), wybieramy DIAGNOSTYKA i naciskając klawisz kilkakrotnie OK otwieramy odpowiednie okno.           Informacje o karcie można odczytać także jeśli start nbox zatrzyma się na oknie EKRAN AKTYWACYJNY. Okno z informacjami otwieramy naciskając 'zielony' klawisz na pilocie. "Termin autoryzacji" powinien wskazywać ostatni dzień bieżącego miesiąca.
           Uwaga:
           Przekroczenie "Terminu autoryzacji" nie oznacza automatyczne zamknięcia możliwości odbioru. Uprawnienia poprzedniego miesiąca są przez 10 dni lub nieco dłużej ważne również w następnym miesiącu.
           Ostatni raz edytowany przez nc+Ekspert; 2013-03-22, 14:45.

           Komentarz

           Pracuję...
           X
           nc+