Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiany na transponderach N

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Bo ja sobie myślę, że skoro zapchali ten niby nowy transponder starymi kanałami, to znaczy, że będzie je można wyłączyć z tych miejsc w których były dotychczas, prawda ? Z drugiej strony ktoś pisał na forum, że możliwa jest poprawa jakości, np. TVP HD, ale raczej od stycznia. Wydaje się, że jednak będą więc jeszcze jakieś przesunięcia i może to i owo się polepszy, czego nam wszystkim życzę

Szkoda, że po dwóch dniach poprawy od momentu wzmocnienia sygnału TVN HD tam też się pogorszyło Nawet te programy, które były w 16:9 teraz lecą w znaczku, nie mówiąc o pikselach.....

Komentarz

• napisał(a) kamcyk26 Zobacz post

Czy to jest ta poprawa, ktora zapowiadali przedstawiciele na swieta?
      Jednym słowem dostaliśmy wspaniały prezent na święta KJM !

Ja proponuję może wysłać petycję do zarządu "eN" i TVP S.A. o udostępnienie sygnału kanałów telewizji publicznej z Astry - ten kto ma instalacje na dwie satelity na pewno z tego skorzysta, pozostali będą mogli odbierać żenującą jakość z HB

Poniższe dane pokazują co oglądamy :-(

bitrate TVP Sport z HB
      bitrate TVP Sport z Astry

Tristanie, Izoldo "nie idźcie tą drogą" poinformujecie "górę" o tym że jest zapotrzebowanie na udostępnienie TVP przez Astrę
      Ostatni raz edytowany przez GDA; 2008-12-18, 08:20.
      TNG "n" R.I.P. 21.03.2013

"nie zrozumiałem oferty, zmigrowałem do CATV UPC i cieszę się HORIZON-em"

Komentarz

• A jam ślepy, bo nie widziałem ani pogorszenia, ani też nie zauważyłem poprawy żadnej.

Komentarz

• Trzeba dać czas na zmianę parametrów dosyłu na tp i z tp . Jeśli do świąt nic się nie zmieni, to zostajemy z taką jakością na dłużej.

Komentarz

• napisał(a) piotr'ek Zobacz post
            A jam ślepy, bo nie widziałem ani pogorszenia, ani też nie zauważyłem poprawy żadnej.
            Podejdź bliżej do tv (o ile masz LCD) i zobacz jakie piękne kwadraciki tańczą po całym ekranie

Komentarz

• A fakt... fakt... z 2,5 m jest dobrze, z 25 cm jest katastrofalnie... obraz jakiś taki zwymiotowany jest, no ale kto ogląda 37" TV z 25 cm?

Komentarz

• 37 cali może nie, ale jak masz 46 i oglądasz z dwóch metrów to widzisz to jeszcze bardziej

Komentarz

• Przedstawiciele N zapowiadali na forum że Nka będzie się starała aby obecne w ofercie kanały były w jak najlepszej jakości.
                  My naiwni myśleliśmy że wraz z wyłączeniem analogowego TVN ich zapowiedzi się sprawdzą.
                  Niestety zamiast tego mamy systematyczne pogorszenie jakości kanałów Nki. TVP HD jak było gówniane tak jest gówniane. DHD na dwa dni się poprawiło żeby znów zbliżało się do jakości wspomnianego TVP HD. Teraz przyszła też kolej na kanały SD. nTalk i AXN są już w gorszej jakości niż Sportkluby. Na nTalk gdzie są gadające głowy obraz nawet przy braku ruchów kamery po prostu pływa. Na AXN przy szybszej akcji zamiast porządnego serialu oglądamy same piksele.

Komentarz

• napisał(a) Pawel85 Zobacz post
                    Przedstawiciele N zapowiadali na forum że Nka będzie się starała aby obecne w ofercie kanały były w jak najlepszej jakości.
                    Bardzo prosimy przedstawicieli aby ustosunkowali się do tych zapowiedzi !

jakość kanałów drastycznie spada z tygodnia na tydzień - wczoraj na kanale Filmbox Ekstra zacięcia obrazu były wprost skandaliczne, a pozostałe kanały SD to jedna wielka kasza

Komentarz

• napisał(a) lukasz86 Zobacz post
                      na nowej częstotliwości pracuje
                      - TVP Sport
                      - nSport SD
                      - Filmbox Extra
                      - Filmbox
                      - Filmbox Family
                      - TVN Warszawa
                      - Religia TV
                      - TVN Lingua

oprócz nSport SD wszystkie kanały są również w TNG n więc nie pisz że to kanały TNK
                      Nowy transponder (tp. 18 - 11.508V) będzie źródłem sygnału NIE tylko dla TNK ale również dla N stąd Filmbox i Filmbox Familly. Osiem kanałów SD na jednym transponderze może zapewnić zupełnie przyzwoitą jakość. Najczęściej słaba jakość spowodowana jest przez jakości dosyłu od producenta danego kanału. Przekodowywanie z MPEG4=>MPEG2 niski bitrate łączy naziemnych tu jest źródło problemu. Czasami właściciel kanału nie zapewnia materiału w jakości SD. Żadne zmiany na transponderach nie poprawią jakości wizualnej, a nawet mogą pogorszyć jeśli materiał wejściowy jest niższej jakości niż ustawiona rozdzielczość na kanale transpondera.
                      Łatwo się o tym przekonać zmieniając w nbox ustawienia na kanale SD o słabej jakości z 1080i na 720p lub nawet na 576i. Skalowanie obrazu słabej jakości SD do 1080i daje efekt odwrotnie proporcjonalny do oczekiwanego. Teoretycznie matryca TV np. LCD pracuje z natywną rozdzielczością HD ale efekt wizualny pokazuje niedoskonałości obrazu SD słabej jakości.
                      Pozdrawiam

Komentarz

• napisał(a) Pawel85 Zobacz post
                        Przedstawiciele N zapowiadali na forum że Nka będzie się starała aby obecne w ofercie kanały były w jak najlepszej jakości.
                        My naiwni myśleliśmy że wraz z wyłączeniem analogowego TVN ich zapowiedzi się sprawdzą.
                        Niestety Pawle, zgadzam się z Tobą. Choć jeszcze łudzę się, że może być lepiej (że faktycznie ktoś liczy się z naszymi prośbami) - nie bardzo widzę pole do poprawy...
                        Slogan o 9 kanałach HD brzmi w chwili obecnej jak ponury żart. A świadomość, że "n" będzie dodawać kolejne (2 filmowe na wiosnę - na początek) napawa mnie przerażeniem.

Jak mawiał Forrest Gump - "tyle mam w tym temacie do powiedzenia".

A reszta... jest milczeniem.
                        Ostatni raz edytowany przez _michal; 2008-12-18, 09:55.

Komentarz

• To tak jak mój teściu sobie nowy TV kupił i nagle się okazało, że niczyja kablówka nadaje obraz w jakości nie wartej nawet złotówki... inna sprawa, że kablówka jest niczyja toteż nikomu za nią nie płacą.

Oglądanie 46" z 2m to jest niestety za blisko. Obojętnie jak by nie nadawali czy to na TV HD czy na starym CRT to obraz będzie dziadowski i tyle. No może z BD będzie dobry bo jak by nie liczyć to 1 piksel = 1 milimetr szerokości, że o wysokości nie wspomnę.

Komentarz

• Zeby byc obiektywbym trzeba powiedziec, ze ostatnie zmiany daja tez szanse przynjamniej na poprawe kanalow tematycznych TVN + TVP SPORT. Jesli na 2 transporderach zostanie po 8 kanalow pozwoli to nadawac je ze srenim bitrate 4 Mbits co jest bardzo ok jak na SD. Zapewne takie kanaly jak TVN TUTBO czy STYLE oraz TVN24 zwieksza rozdzielczosc do 720*576 i moze zaczna czesc programow nadawac w 16:9. Rowniez TVP SPORT powinno byc lepsze.

Poprawiono tez bitrate TVN HD, niestet ciezko powiedziec jak wplynela to na jakosc bo w HD ten kanal teraz nic nie nadaje.

Nie moze byc jednak tak, ze poprawia sie jakosc jednych kanalow kosztem innych. Dlaczego nie da sie juz ogladac AXN/Ntalk/Sportklubow/NASN? Dlaczego TVP HD nadaje w SD? Dlaczego DIscovery i Nsport HD maja ciagle tak niski bitrate?
                            CHCEMY JAKOSCI A NIE ILOSCI!

Komentarz

• Poczekaj, to nie jest koniec zmian do końca roku będzie jeszcze kilka.
                              Pozdrawiam

Komentarz

• Wiesz to na 100% czy tak tylko strzelasz?
                                CHCEMY JAKOSCI A NIE ILOSCI!

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+