Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

SPAM na forum

Zwiń
Ten wątek został przyklejony.
X
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• napisał(a) Leon Zobacz post
    na takim jednym szukałem porady na temat aparatu TZ3, dopisałem się do tematu "Panasonic TZ problem" Wyobraź sobie, że temat był o aparacie TZ8, ja dostałęm ostrzeżenie mój post poleciał w kosmos a admin kazał mi napisać we właściwym wątku z zastrzżeniem, że jak nie ma to założyć trzeba. Wiesz ile tam jest tematów? tyle ile u nas postów.Piszę to po to aby dać znać, że nie ma złotego środka.
    jeśli twoja sytuacja dotyczyła np. forum elektroda.pl, to wcale się nie dziwie, że tak zostałeś potraktowany, bo tam jest w regulaminie zakaz podpinania się z pytaniami pod tematy założone przez inne osoby
    a to dlatego, że za założenie tematu (w określonych działach) odejmuje się tam punkty, więc podpinanie się z pytaniem do pytania innego użytkownika (zwłaszcza jak pytanie dotyczy innego towaru - aparatu) jest nieuczciwe i prowadzi do uniknięcia punktów ujemnych; jeśli twój problem dotyczył innego forum, to może tam być podobna sytuacja, ale jeśli są właściwe zapisy w regulaminie, to są prostu przestrzegane a nieprzestrzeganie jest karane, i tak powinno być!

co do złotego środka, to zgadza się nie ma takiego, ale chyba nie ulega wątpliwości, że porządek trzeba stawiać ponad nieporządek, ład jest ważniejszy i właściwszy niż nieład,
    zostało to wypracowane przez setki (a może i tysiące) lat rozwoju cywilizacyjnego i jest powszechnie akceptowane,
    gdyby tak nie było, to na świecie zamiast demokracji (tudzież innych ustrojów, nawet totalitarnych) panowała by ANARCHIA

i w związku z powyższym uważam, że ten dorobek naszej cywilizacji, polegający na respektowaniu określonych reguł (czyt. PORZĄDEK) powinien być uwzględniany na tym forum, a regulamin jeśli jest (a jest) powinien być przestrzegany a jego łamanie powinno być karane!
    tym bardziej, że nie jesto to jakieś tam forum założone w internecie przez niewiadomo kogo, tylko jest to forum związane z określonym podmiotem... podmiotem, który sprzedaje swój produkt 800 tys. obywateli - abonentów!

P.S.
    napisał(a) balek Zobacz post
    ... i nawet w takim momencie administracja/moderatorzy milczą!
    cieszę się, że administracja wreszcie przerwała milczenie i chociaż głosu nie zabrała, to przynajmniej wywaliła z tego wątku posty nie na temat, bo co niektórzy i tu już zaczęli małpować!
    a wg mnie pisanie w temacie o "wypowiedziach nie na temat", wypowiedzi (postów) niezwiązanych z tym tematem jest już szczytem ...
    nawet nie napiszę czego!

Komentarz

• napisał(a) balek Zobacz post
      P.S.

cieszę się, że administracja wreszcie przerwała milczenie i chociaż głosu nie zabrała, to przynajmniej wywaliła z tego wątku posty nie na temat, bo co niektórzy i tu już zaczęli małpować!
      a wg mnie pisanie w temacie o "wypowiedziach nie na temat", wypowiedzi (postów) niezwiązanych z tym tematem jest już szczytem ...
      nawet nie napiszę czego!
      Szanowni Państwo,

Pozwoliłam sobie część postów @belka zgodnie z moją sugestią przenieść do tego wątku. Korzystając z okazji proszę Was o współpracę. Chcecie porządku, to się do tego przyczyńcie.
      Po pierwsze sami dajcie przykład. Niestety nawet Ci z Was, którzy są z nami od lat czasem nie mogą się powstrzymać i zdarzają się Wam posty, które można określić jako klasyczny: off topic.
      Po drugie od tego jest możliwość raportowania, by moderator zwrócił uwagę na konkretny wątek, wypowiedź. Mechanizm jest prosty, jak wysyłacie raport to my zanim przystąpimy do jego realizacji czytamy też powód, w którym możecie napisać, dlaczego dany post\wątek został zaraportowany. Przy okazji dziękuję tym, którzy raporty do nas wysyłają. @belka od Ciebie raportu nigdy nie widziałam, ale cóż może wysyłałeś nie na moim dyżurze.

Ostatnio jak wiecie mamy znacznie więcej pracy, wiec na forum ogólnym mniej się udzielamy. W takiej sytuacji liczymy też nie tylko na Waszą wyrozumiałość, ale również pomoc. Tyle w tym temacie z mojej strony.

Na koniec odsyłam jeszcze Was do zapoznania się z tym: http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=28382 przez miesiąc będzie ten wątek jeszcze aktywny – poznacie przynajmniej genezę mojej wypowiedzi.

Komentarz

• @Monika_n ogólnie zgadzam się z twoją wypowiedzią,
        tylko dziwi mnie fakt, że ktoś kto chciałby jakoś uporządkować to forum i w tym celu rozpoczyna jakąś dyskusję, jest karany, zamiast tych którzy naprawdę forum zaśmiecają
        napisał(a) Monika_n Zobacz post
        Jeżeli mimo przeniesienia wątku do kosza po raz kolejny zakładasz taki sam temat, to spodziewaj się, że inni moderatorzy również będą konsekwentni w swoim działaniu.
        administracja forum to nie jest monolit, tylko jakaś grupa ludzi, w której każdy może mieć inny ogląd na dany temat (sytuację), dodatkowo Olga_n była wczoraj ostatni dzień na forum (co też mogłoby spowodować podejmowanie lekkomyślnych lub nie do końca przemyślanych decyzji) i dlatego liczyłem na to, że tematem "zajmie się" ktoś inny, tym bardziej że nawet nie podana została przyczyna przeniesienia wątku do kosza - więc nie wiadomo dlaczego ten temat się tam znalazł...
        no bo np. ostrzeżenie dostałem za wulgarny język, więc można by się było domyślać, że taka sama była przyczyna wyrzucenia wątku do kosza, tymczasem ty przenosisz temat do kosza bo dotyczy kwestii omawianej (omówionej) już w innym wątku, czyli "mój" temat zaśmiecał forum

napisał(a) Monika_n Zobacz post
        Szanowni Państwo,
        Pozwoliłam sobie część postów @belka zgodnie z moją sugestią przenieść do tego wątku.
        dodam tylko, że nie przyszłoby mi do głowy dorzucanie mojej kwestii do tego wątku, w którego tytule jest SPAM, gdyż mając na uwadze powszechne rozumienie tego słowa, myślałem że dotyczy on ewidentnego zaśmiecania forum, np. takiego jakie miało miejsce wczoraj (jakiś dziwny użytkownik pozakładał bezsensowne tematy we wszystkich działach...)

Odpowiedź na moje pytanie nie padła. No ale częściowo wywnioskowałem sobie ją z twojej wypowiedzi. Nie usuwacie wpisów wulgarnych i nie na temat, jeśli nikt ich nie zraportuje. I ok. teraz to wiem i będę raportował wszystkie wpisy nie na temat. Z tym że na wszystkich innych forum jest grupa osób nazywanych moderatorami, którzy sami śledzą wszystkie wątki i pilnują na tych forach porządku. Jak coś im umknie, to samemu zły post też można zraportować. Tutaj widzę, że taki bieżący monitoring nie jest prowadzony przez co powstają tysiące niepotrzebnych wpisów i tematów (i to mnie bulwersuje) a koniec końców wam się też trudniej pracuje, bo nie jesteście w stanie tego wszystkiego ogarnąć!

Ogólna moja uwaga jest taka, że nie przyszło by mi do głowy, że wy, tzn. przedstawiciele n, którzy bardzo pomagacie użytkownikom forum w kwestiach technicznych (związanych z odbiorem i oglądaniem TNG), jesteście też odpowiedzialni za pilnowanie porządku na forum. Nie jesteście w stanie tego wszystkiego dopilnować, no chyba żeby było was dużo więcej. Na każdym innym forum internetowym istnieją (tak jak tu) działy, pod-fora, itp. - za każdy dział (pod-forum) odpowiada inna osoba (moderator) lub nawet kilka osób pilnujących "na bieżąco" porządku - tutaj jak widać tego nie ma (nie ma moderatorów w ścisłym tego słowa znaczeniu), więc wiem już dlaczego tolerowane są wpisy nie na temat. Szkoda, bo co prawda na forum jest zarejestrowanych niecałe 40 tys. osób (czyli tylko jakieś 5% abonentów), ale forum to na pewno w jakiś sposób odciąża telefoniczne BOK i powinno być poświęcone temu troszkę więcej uwagi. No ale teraz jest jak jest - trudno, może ktoś z TNG weźmie kiedyś pod uwagę nasze (moje) lamenty.

Komentarz

• Ten Idiota Bambo nadal szaleje a moderatorzy poprostu nie są w stanie go porządnie zbanować?Dziecinada

Komentarz

• napisał(a) nsattv Zobacz post
            Ten Idiota Bambo nadal szaleje a moderatorzy poprostu nie są w stanie go porządnie zbanować?Dziecinada
            Traktuj jego posty jak powietrze, jakby ich nie było.

Komentarz

• napisał(a) olo46 Zobacz post
              Traktuj jego posty jak powietrze, jakby ich nie było.
              Tak robie,ale sam otrzymuje ostrzżenia czy bany za głupstwo a ten ktoś poprostu śmieje sie ludziom w twarz o moderatorach nie wspomnę....

Komentarz

• Ja widze jedno.Właściciele tej platformy nie robią nic,by użytkownicy forum mogli bez bycia narażonym na obelgi pisać spokojnie na tym forum,jak by nie było należącym do ponoć ambitnej i dużej telewizji.
                Poraz kolejny ten sam osobnik zakpił sobie z ludzi,których zadaniem jest zapewnić porządek.Smutne..ale prawdziwe...jedynie na tym forum...

Komentarz

• napisał(a) nsattv Zobacz post
                  Ten Idiota Bambo nadal szaleje a moderatorzy poprostu nie są w stanie go porządnie zbanować?Dziecinada
                  @nsattv,po prostu "Nie karm trolla"..
                  Ostatni raz edytowany przez Ronson; 2012-01-10, 13:06.
                  sigpic
                  "Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki.
                  Głupota wymaga strzelby i szpadla."

Komentarz

• napisał(a) Ronson Zobacz post
                    @nsattv,po prostu "Nie karm trolla".....
                    Nie każdy ma mocne nerwy i nie zawsze się da, a na otrzymanie prawa legalnego odstrzału szanse są marne.

Komentarz

• napisał(a) olo46 Zobacz post
                      Nie każdy ma mocne nerwy i nie zawsze się da, a na otrzymanie prawa legalnego odstrzału szanse są marne.
                      Póki moderator jest to będzie spokój,wieczorem znów dzieciak wróci rozładować swoją złość

Komentarz

• napisał(a) PiotrKo
                        twoje postyi postawe też wiele razy uznac mozna za trola.
                        Dawaj przykłady

Komentarz

• wiesz, nie chce mi sie szukac, apoza tym to te ktore mozna uznac za trolowanie dawmo polecialy w kosmos przez admina.
                          Stop dla ACTA.

Komentarz

• napisał(a) PiotrKo Zobacz post
                            wiesz, nie chce mi sie szukac, apoza tym to te ktore mozna uznac za trolowanie dawmo polecialy w kosmos przez admina.
                            Hmm przede wszystkim to jesli nie masz na nic dowodów to siedź cicho,dwa nigdy nie wchodziłem tu by trollować,spamować.....
                            Czyli to co Ty robisz od poprzedniego postu

Komentarz

• Mam prośbę by wyłączyć bądź chociaż ograniczyć(do jednej na post) wstawianie do postów emotek. Niektórzy użytkownicy bardzo się rozszaleli z wstawianiem pomiędzy słowa różnych itp.
                              Może to jakaś nowa moda w internecie nie wiem, ale mnie osobiście drażni jak ktoś w jednym poście potrafi wstawić kilka emotikonek.
                              Nie mam nic ciekawego do napisania to nie piszę, a nie machnę kilka słów, które poprzedzielam emotkami i "dobre jest".

EDIT: I jeszcze jedno- forum to nie Schoutbox, a niektórzy tak go traktują. Pisanie bezsensownych postów które z powodzeniem można było wysłać na PW jeszcze bardziej uniemożliwia w miarę czytelne korzystanie z zasobów forum.
                              Chyba że za każdy opublikowany post i tym samym zwiększanie licznika są jakieś nagrody, a ja o tym nie wiem.
                              Ostatni raz edytowany przez Iceberg; 2012-01-10, 17:37.

Komentarz

• napisał(a) Iceberg Zobacz post
                                .../EDIT: I jeszcze jedno- forum to nie Schoutbox, a niektórzy tak go traktują. Pisanie bezsensownych postów które z powodzeniem można było wysłać na PW jeszcze bardziej uniemożliwia w miarę czytelne korzystanie z zasobów forum. Chyba że za każdy opublikowany post i tym samym zwiększanie licznika są jakieś nagrody, a ja o tym nie wiem.
                                nic dodać nic ująć

Komentarz

Pracuję...
                                X
                                nc+