Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podawanie numeru pesel przy konkursach

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Podawanie numeru pesel przy konkursach

Wielokrotnie chciałam już wziąć udział w konkursie nc+ ale za każdym razem rezygnuję gdy podczas rejestracji jestem proszona o numer pesel podany do umowy. Nie rozumiem dlaczego platforma wymaga podawania tak ważnych danych osobowych, które powinniśmy jak najmocniej chronić (a nie szastać nimi na prawo i lewo). Dlaczego nie wystarczy podać numeru umowy, czyli danych których wykradnięcie nie jest nawet w części niebezpieczne jak peselu. Czyżby liczono na to że spora część abonentów zrezygnuje z uczestnictwa ?

Wcześniej faktycznie prosiliśmy tylko o numer umowy. Generowało to jednak problemy, przez które nasi Abonenci nie mogli wziąć udziału w konkursie. Często były to sytuacje, gdzie podane dane były po prostu błędne. Numerów umów najczęściej nie znamy na pamięć, a i dokumentacja nie zawsze jest pod ręką. Inaczej sytuacja wygląda z numerem PESEL. Ten znamy i rzadko popełniamy w nim błąd. Dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę.

Nawiązując natomiast do Twoich obaw o ochronę danych, zapewniam, że są one bezpieczne. Przykładamy do tego ogromną wagę.

Komentarz

A w jaki sposób są przechowywane te dane, że są waszym zdaniem bezpieczne?

Komentarz

Platforma nc+ działa w oparciu o ścisłe procedury oraz uregulowania prawne. Zapewniam, że podawane dane są odpowiednio zabezpieczone.

Komentarz

chcąc nie chcąc przy umowie jest zawarty Twój numer pesel więc nie wiem w czym problem

Komentarz

dokładnie dlatego znają pesel tak czy tak, więc śmiało możesz brać udział

Komentarz

wygrywa ktoś w tych konkursach mimo podania danych?

Komentarz

Nasze dane muszą być dobrze chronione, bo inaczej dostali spore kary.

Komentarz

napisał(a) studiozdrowia Zobacz post
                  Nasze dane muszą być dobrze chronione, bo inaczej dostali spore kary.
                  Oni żadnych kar nie płacą jak tej 11 milionowej sprzed prawie 3 lat. Czego maja się bać?
                  Umowa zakończona 31.03.2013r. Faktury zapłacone w terminie. Oni nasyłają firmy windykacyjne i kancelarie prawne. Ciekawe jak długo?

Komentarz

napisał(a) michalkopec
                    dokładnie, dane użytkowników muszą być bardzo dobrze zabezpieczone, także nie ma się co martwić.
                    To skąd mnóstwo spamu w telefonach, na poczcie elektronicznej i w skrzynkach pocztowych przy posesji. Baju, baj. Nie takie tajne informacje wyciekają a Ty pewny jesteś ochrony danych osobowych? Naiwniak. Jak pójdziesz do urzędu spytać o adres aktualnego zamieszkania sąsiada to ochrona danych działa, bo to w uczciwych zamiarach (np. budowa wpólnego ogrodzenia). Dla naciągaczy natomiast nasze dane są udostępniane bo ci naciagacze za nie płaca pod stolem. Ja nawet nie próbuję swoich danych zbytnio chronić (tych ogólnych oczywiście) bo to nie ma sensu. Oczywiście nr PIN karty bankowej nie jest zapisany z wyjątkiem mojej głowy i ni jak go odtworzyć z moich danych. Pesel każdego z nas jest praktycznie publiczną tajemnicą o czym chyba nie muszę przekonywać nie wspominając o adresie.
                    Umowa zakończona 31.03.2013r. Faktury zapłacone w terminie. Oni nasyłają firmy windykacyjne i kancelarie prawne. Ciekawe jak długo?

Komentarz

Pracuję...
                    X
                    nc+