Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dbanie o środowisko ;) ha ha

Zwiń
X
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• sylwestryn
    założył(a) wątek Dbanie o środowisko ;) ha ha

Dbanie o środowisko ;) ha ha

Z każdej strony jestem informowany, że telewizja n dbając o środowisko naturalne przestanie przysyłać faktury papierowe skoro robią to tylko dla ekologi to rozumiem, że teraz będziemy płacić niższe rachunki ;)

• ilona96
    replied
    Ja tam też w ekologię nie wierzę! Po prostu mniejsze koszty i mniej pracy

Leave a comment:

• AxelP
    replied
    @kill649 nie masz racji bo w Regulaminie masz zapis że standardowo, faktury wystawiane są w formie dokumentów sprzedażowych wysyłanych na dekoder. Jeśli chcesz je otrzymywać w formie pisemnej musisz zadzwonić i złożyć taką dyspozycję więc, tak mogą zaprzestać wystawiania faktur pisemnych (za wyjątkiem oczywiście Klientów biznesowych). Jeśli więc Twoi starsi znajomi dostaną komunikat na dekoder o zaprzestaniu wystawiania faktur pisemnych, będą musieli zadzwonić i ponownie o nie poprosić.

Leave a comment:

• kill649
    replied
    Jednak nie wiem czy do końca to tak Nka może zaprzestać przesyłania rachunków. Musiała by o tym poinformować na piśmie. Moi rodzice korzystają z tej formy, są starszymi osobami nie będą co miesiąc przepisywać tego co jest na ekranie. Druga sprawa, oni nie dostają jakiegoś bonusu z powodu oszczędności firmy.

Wiem, że można zadzwonić i zgłosić chęć otrzymywania dalej, ale coś mi się zdaje że procedura jest ciut nie zgodna z prawem, że najpierw Ci nie przyślemy a Ty proś. Osobiście uważam to jako kure**** bo chyba tylko naiwny by uwierzył że ma to coś wspólnego z ekologią.

Leave a comment:

• mir123bych
    replied
    Ja już dawno korzystam wszędzie z e-faktur. Mają taką samą moc prawną co wydruki komputerowe. Wystarczy sobie na pulpicie zrobić dolder z fakturami, nazwą operatora i po problemie. Pamiętam jeszcze czasy jak PKO BP drukował wyciągi i wysyłał je pocztą. Szok! Dobrze, że enka idzie z duchem czasu. Na pewno nie obniżą faktury, bo hurtowe wysyłanie listów jest na poczcie tańsze od tradycyjnych pojedynczych.

Cieszmy, się, że nie zrobi jak PLAY. W imię ekologii wysyłaja inpostem i żeby obciążyć przesyłkę dokładają papierów...

Leave a comment:

• nAbo
    replied
    napisał(a) piotr-ek Zobacz post
    Nie ośmieszajcie się i nie mówcie, że wierzycie w tą nkową ekologię. To cięcie kosztów i nic więcej. Licząc nawet min.1 zł za rachunek daje to co miesiąc astronomiczną kwotę 1 mln. zł... a 1 mln.zł to Aston Martin dla prezesa jest! I to w miesiąc!!!
    Święta racja. Ekologia i N to jak ogień i woda. Zużycie energii w dekoderach N to jakieś szaleństwo

Leave a comment:

• olo46
    replied
    napisał(a) piotr-ek Zobacz post
    Nie ośmieszajcie się i nie mówcie, że wierzycie w tą nkową ekologię. To cięcie kosztów i nic więcej. Licząc nawet min.1 zł za rachunek daje to co miesiąc astronomiczną kwotę 1 mln. zł... a 1 mln.zł to Aston Martin dla prezesa jest! I to w miesiąc!!!
    Dobrze, że piszesz to o czym wiemy od dawna, poza nielicznymi wyjątkami. Niezależnie od "bałakania" platformy o ekologii jest to jej jedna z bardziej rozsądnych decyzji. Ja też bym nie chciał by platforma, której jestem abonentem co miesiąc wyrzucała milion zł. w błoto. Aston Martina to nie prezes kupuje (bo to nie jego pieniądze) tylko banki, do których idzie kasa w postaci spłacanych kredytów.

Leave a comment:

• piotr-ek
    replied

Leave a comment:

• tesborn
    replied
    napisał(a) olo46 Zobacz post
    Oszczędności zgoda bo nie muszą pocztą wysyłać, ale jakie zdzieranie opłat. Bełkot "n" i Tobie się udzielił więc nie bełkocz.

"stary" wlacz szare komory i pomysl troche mam nadzieje ze dasz rade - trzymam kciuki!

Rozejzyj sie po otaczajacym ciebie swiecie - generalnie poszerz swoje horyzonty intelektualne - i wyciagnij wnioski.

Jak nie podolasz to sie odezwij, a wytlumacze tobie co mialem na mysli - ale juz nie belkocz chlopie!

Leave a comment:

• Leon
    replied
    Aninianin, Od pisania bzdur są inni, trzeba wpisać nr ewidencyjny, TAK, przy stacjonarnym. Ile ten numer ma cyfr?

Leave a comment:

• olo46
    replied
    napisał(a) tesborn Zobacz post
    Nie od dzis wiadmo, ze ta ekologia to wymowka do wrowadzenia oszczednosci lub zdzierania oplat!
    Ale belkotu n .........
    Oszczędności zgoda bo nie muszą pocztą wysyłać, ale jakie zdzieranie opłat. Bełkot "n" i Tobie się udzielił więc nie bełkocz.

Leave a comment:

• Aninianin
    replied
    napisał(a) Leon Zobacz post
    Jak ja chciałem uniknąć papierowych w TP S.A. teraz w Orange to musiałem się zarejestrować na ich stronie aby mieć elektroniczne, jak nie mogłem przebrnąć przez etap rejestracji i połączyłem się z niebieską linią to mi Pani powiedziała, że do rejestracji muszę mieć telefon komórkowy.To się nazywa oszczędność.
    Bzdury piszesz, ja bez problemu zalozylem w nowym Orange dwa konta w eboku, jedno na stacjonarny, drugie na komorke. Zajelo mi to minute.

Leave a comment:

• pferd
    replied
    jak by im naprawdę na środowisku zależało, to zmienili by soft w nboxie, tak aby można było ustawiać oszczędzanie energii w trybie standby, teraz non stop pobiera ok 35W, np w tv mogę sobie ustawić przedział czasowy w którym mam szybki start, poza tym przedziałem długo się uruchamia ale mało prądu pobiera...

wiec z tymi fakturami, to tylko chodzi o to, że sobie koszty zmniejszają, a ludkom wciskają ze to ekologia

Leave a comment:

• Leon
    replied
    Jak ja chciałem uniknąć papierowych w TP S.A. teraz w Orange to musiałem się zarejestrować na ich stronie aby mieć elektroniczne, jak nie mogłem przebrnąć przez etap rejestracji i połączyłem się z niebieską linią to mi Pani powiedziała, że do rejestracji muszę mieć telefon komórkowy.To się nazywa oszczędność.

Leave a comment:

• tesborn
    replied
    Nie od dzis wiadmo, ze ta ekologia to wymowka do wrowadzenia oszczednosci lub zdzierania oplat!

Ale belkotu n i jego dzialu marketingu gdy wprowadzili elektroniczne faktury na dekodery pod haslem "dzieki n uratowano hektary drzew z Doliny Rospudy" to do dzisiaj mnie rozwala smiechem!

Leave a comment:

Pracuję...
X
nc+